7.zeesclie Nieuwsbode TWEEDE BLAD AANBESTEDING. Maximumprijs Brandspiritus. Rijwielbanden. Maximumprijzen Vetkaarsen. NIEUWSTIJDINGEN. Uit Stad en Provincie. behoorende bij de van VRIJDAG 14 DECEMBER 1917, no. 10096. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Zierikzee zullen, op Zaterdag 22 December 1917, des middags te 12 uur, ten Raadhuize, in het openbaar aanbesteden, In 8 perceel.en Ie. De onderhoudswerken aan de Openbare Gebouwen. 2e. De onderhoudswerken aan de Kaaimuren. 3e. De onderhoudswerken aan de Beschoeiingen en Paalwerken. 4e. De Onderhoudswerken aan de Bruggen. 5e. De onderhoudswerken aan de Onderwijsgebouwen. 7e. De onderhoudswerken aan de Sluis in het Dijkwater. 8e. De onderhoudswerken aan de Begraafplaats. 9e. De onderhoudswerken aan de Pompen en de Banken in de Wandeling. Hetbestek wordt van af heden ter Gemeente-Secretarie en aan het Bureau van Gemeentewerken, tegen betaling van f0,25 per exemplaar, verkrijgbaar gesteld. Aanwijzing zal geschieden op Donder dag 20 December, des voormiddags ten 10 ure, aan het Bureau van Ge meentewerken. De BURGEMEESTER van Ziebikzbb Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 10 December j.l., No. 3823, afdeelig Crisiszaken: De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Gezien zgne beschikking van 4 December 1917, no. 3469, Afdeeliug Crisissaken (Bnrean Njjverheid), betreffende maximumprijzen voor brandspiritus Maakt bekend: dat de maximnm-tussohenhandelprgs voor gemethyleerde spiritus 85 pCt. bjj levering van 50 L. moet worden gelezen f 97,50 en niet f 97,—. Zibbikzeb, 13 December 1917. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RXNGIR8KXRK1. De BURGEMEESTER van Zibbikzeb; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel van 10 December j.l. No. 3323, afdeeling Crisis- zaken: De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien art. 8 der Distribntiewet 1916 Gezien zgne beschikking van 17 Ootober 1917 no. 192a, Afdeeling Crisiszaken (Bnrean Njjverheid) in zake distributieregeling voor rg wielbanden; Heeft goedgevonden te bepalen: dat het snb 1 in artikel 3 dezer distributie- regeling gestelde verbod van verkoop en aflevering van rijwielbanden, niet voorzien van het Rgkscontiöle-stempel, niet van toe passing is op oude en versleten rg wielbanden voor zoover die banden bg het vervoer gedekt zgn door een vergunning tot aflevering van het Rijksbureau voor de Distributie van Rijwielbanden. Aanvragen om dergelijke vergunningen moeten, vergezeld van een geapeoificeexde opgave der af te leveren partij, worden ge- rioht tot het bureau voornoemd. ZuBixzEB, den 13 Deoember 1917. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGIRSKERKE. De BURGEMEESTER van Ziebiizee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 10 December j.l., no. 5265, afdeeling Crisis- saken De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Geiien zijne beschikking van 13 Ootober 1917, no. 1003 Afdeeling Crisiszaken (Bureau Njjverheid), Heeft goedgevonden: de volgende maximumprijzen vast te stellen voor vetkaarsen: Groothandelsprgs f 2,— per K.9. Tusschenhandelsprijs f 2,15 per K.G. Kleinhandelsprijs f 2,30 per K.G. ZiiBixziB, den 13 Deoember 1917. De Bnrgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. DUITSCHLAND De Kamer van Koophandel te Dus- seldorp heeft de Duitsche regeering verzocht om aan de duisternis in 'de stftden4 welke wegens het gevaar veer vijandelijke vliegers werd voorge schreven, een eind te maken. Sedert de verlichting op de stralen werd be perkt, is het aantal diei's Lallen,, roof en aanrandingen zoo toegenomen, dal 'men zich 's avonds niet veilig op straat kan wagen. NEDERLAND DELFT. Een huiseigenaar alhier heeft een niet navolgenswaardige methode ontdekt tot ontduiking der Zegelwet. Hij haalde n.l. de plak- zcgels van de door hem ontvangen quitanties en plakte deze op die waarop hij de huurpenningen inde." De politic kreeg toevallig kennis van dit misdrijf en verbaliseerde den stuwen huizenverhuurder. ROTTERDAM. De 81-jarige eme ritus predikant I. J. D. is in zijn wo ning in den Hang alhier dood op zijn bed liggend gevonden, tengevolge van gasverstikking. De kamer was met gas gevuld en de kraan van een lamp stond open. Men vermoedt' dat die overledene, na cle gaskraan geopend le hebben, te vergeefs beproefd heeft het licht aan te steken. Eenige afgebrande lucifers lagen op tafel. ITTERVOORT (L.) Dinsdagmor gen werd op een stuk bouwland liet lijk gevonden van den 35-jarigen Cuijpers. De verslagene stond bekend als een oppassend jongmensch, de steun van zijn vader. In verband met dezen moord is aan gehouden de landbouwerszoon M. L. alhier, die uit minnenijd den ongeluk kige onverhoeds zou hebben aange vallen en doodgeslagen. NOORDWELLE. In de plaats van den heer H. W. Poldermans (over leden), is tot kassier bij cle Boeren leenbank alhier benoemd de heer J. P. Hollestelle. Met ingang van 1 Januari 1918 is tot hoofd-verpleegster in 't zieken huis te Kampen benoemd mej. Marie Zandijk (geb. alhier), thans in Tiet Academisch Ziekenhuis te Leiden. BRUINISSE. Alhier zal een inrich ting gevestigd worden tot persing van olie uit viscïi. De benoodigde ma chine is reeds aangekomen. ANA-JACOBA-POLDER. Alhier is aan de woning van den landbouwer C. van Strien een installatie op het daar aanwezige brongas geplaatst, in gericht voor de keuken en verlichting van zijn woning, clie voor beiden uit stekend voldoet. THOLEN. Donderdagmorgen te 7 ure is alhier ter hoogte van het stoom gemaal omhoog gevaren het ijzeren aakschip „Maria" van schipper Ak kermans van Rumpt. Het schip, ge laden met suikerbieten voor rekening der suikerfabriek „St.-AnLonie" te Oudenbosch, is op drie plaatsen ge broken. De lading zal direct worden overgeladen en het schip zal dan kunnen versleept worden, daar het elk getij droog komt. Persoonlijke on gelukken hebben niet plaats gehad. Schip en lading zijn verzekerd. Landbouw en veeteelt. NOORDGOUWE. Voor de verzen ding per tram zijn alhier aangevoerd 2940195 K.G. beetwortelen. Die voor de coöperatieve te Dinteloord zijn aan ide havens te jDreischor ep Zonnemaire geleverd. Contraoten suikerbieten enz. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat, waar hem ter o,ore is gekomen, dat door suikerfabrikanten en anderen reeds contracten worden afgesloten voor den verbouw van sui kerbieten en andere gewassen voor het oogstjaar 1918, bij liet nemen van maatregelen van welken gard ook, met zoodanige contracten geen rekening zal worden gehouden. Tegen het afsluiten-dezer contracten wordt derhalve met klem gewaar schuwd. Verkoopingen, enz. BRUINISSE, 12 Dcc.Heden werden alhier ten verzoeke van de erfgena men van den heer A. van der Est, ten overstaan van notaris Biermasz, pu bliek verkocht: Paarden voor f 305, f 476, f 590 en f 710; koeien f 185, f192, f200, f250, f290, f327 en f362; vaars f 71; stiertjes f 40 en f 47; var ken f 200. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Bodegraven, F. Kijf- tenbelt te Leerdam. Te IJselmonde I. Voorsteegh te Waardenburg. Te Hees en Neerbosch, »W«. C. Posthumus Meijjes te Groesbeek. Te Zaltbom- mel D. Bins te Ellewo.utsdijk. Bedankt: Voor Gameren, N. iWar- molts Nz. te Neerlangbroek. NOORDGO U WEIIerkozen lat kerk voogd cle heer D Viergever en tot no tabelen de heeren J Romeijn cn H. Dekker SIR J AN SL AND Tot notabele is herkozen cle lieer J H. Bal. ST.-MAARTENSDIJK. Woensdag avond werden alhier herbenoemd als ouderling de lieer F. Gelok en als diaken cle lieer P. Qiiaak. OUD-VOSSEMEER. Benoemd lot ouderling de lieer G. A. Polderman en lot diaken de heer Marinus Vos Jz. De eerste vacature is ontslaan door vertrek van den lieer Iz. Eindhout, de laatste door ontslagname van den heer J. L. Lindfiout.Jr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Schcveningen, W H. Gisten' te Zwolle. Te Terwispel J Douma te Ambt-Vollenhove (B.) Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Steen wijk, J W. Pol man te Hoogeveen. Post- en Telegrafie ST.-MAARTENSDIJK. Bij Kon. be- sluit is aan den heer Avan Nieuwen- huize, vroeger directeur-brievengaar der alhier, een jaarlijksch pensioen verleend van 1' '1425. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 December. Zieriksee, Geref. Kerk. Via. 10 en av. 5.30 ure, dr. Keizer van Tiel. Chr. Geref. Kerk. Vm. 9.30, d*. Wisse, nm, 2, Leeskerk en av. 6 ure, ds. Wisse. Ond-Geref. Gem., Breestraat. Via. 9.30, nia. 2 en av. 6 ure, Leeskerk. Lnth. Kerk. Vm. 10 nre, ds. De Jongh. Evangelisatie Jornël. Vm. 10 en av. 7 nre, Gewone dienst. Kevkiresre* Vm. 9.30 ure, ds. Blankert (Verkiezing van 2 notabelen van 1112 uur). Seiooakezke» Nm. 2 ure, ds. Japeben van Haamstede. Bocgh. Vm. 9.30 are, ds. Van Maanen. Woensdag 19 Deo. Av. 7 ure, ds. Van Maas en (Bijbellezing). Renesae. Nm. 2 ure,' ds. v. d. Nieuwen- hujjzen (Extra coll. noodl. kerken en personen). Xoosflweil». Vm. 10 nre, ds. v. d. Nieuwen- knjjzen (Extra coll. noodl. kerken en personen). KUsmstede. Herv. Kerk. Vm. 9.30 ure, ds. Japeben. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk. Elkeiaee. Herv. Kerk. Vm. 9.30 nre, da. Beernink (Coll. voor noodl, kerken en personen). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Bruinsma. BBoawez»h»Ycn. Herv. Kerk. Vm. 10 are, dr. Proost. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 are, ds. Tollenaar. Zonnemsfae. Herv. Kerk. Vm. 9.30 ure, dr. Weeda van Oosterland. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, ds.Hoek. Nooï&gcuwe. Vm. 930 ure, ds. Van Doorn (De kerk wordt weer verwarmd), D*elMho>« Vm. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Oaweckeik» Vm. 10 ure, ds. Helder van Zierikzee. Nieaweskerk. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm, 2 nre, ds. v. d. Linden (Beide beurten collecte voor de. generale kas). Geref. Kerk. Vm. 9.30, ds. Klamper, nm. 2, Leesdienst en av. 5.30 nre, da. Klamper. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 2 en av. 5 30 ure, Leesdienst. Ooatesland. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. De Leur van Zonnemaire (Beide keeren coll. voor noodl. kerken en personen). Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 nre, Leeskerk. Slsjsnaland. Vm. 9.30 en nm. 130 nre, ds. Peter (DoopsbedieniDg), Ban!nine. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Waaidenburg. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 nre, Leeeskerk. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Leeskerk. Evangelisatie. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Gewone dienst. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. St.-FUipaland. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, ds. Loran. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9, nm 2 en av. 5 nre, Leeskerk. Sholen. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Enklaar en nm. 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, Leeskerk. Geref. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 nre, Leeskerk. SL-HaiiatecsdQk. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Steenbeek van Scherpefcisse en nm. 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 nre, Leeskerk. Oad-Vossemeov. Horv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, ds. Van Griethuizen. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Staal. Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 9,30, ds. Ver- soboor en urn. 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, de heez De Graaff; av. 6 ure, Leeskerk. Seherpenliae. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Lees kerk en nm. 2 nre, ds. Steenbeek. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 nre, Leeskerk. Staveniaae. Herv. Kerk. Vm. 9.30 on nm. 2 ure, ds. Kamsteeg. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annslsnd. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Lees kerk en nm. 2 nre, ds. Enklaar van Tholen (Coll. noodljjdende kerken en persosen en generale kas). Geref. Kerk. Vm. 9.30* nm. 2 en av. 5 me, Leeskerk. Een stuurballon gedaald. Donderdag tegen 7 uur is cle Engel- sche stuurballon No. 26 in Z.-W. rich ting onder hei dorp Eemnes-binnen gekomen. O]) zijn weg vernielde hel luchtschip clc telefoon- en telegraaf lijnen, zoodat de verbindingen verbro ken zijn. Vermoedelijk is liet schip eerst te Baarn legen de bosschen aangekomen jen daaruit is wellicht te verklaren, dat "de ballon te Eemnes-binnen zonder bemanning is binnengekomen. Het schip kwam neer op het liuis van een bakker Het vernielde een ge deelte van de overkapping De bewo ners gewekt door het buitengewone geraas, waarschuwden onmiddellijk de •politie, die de militaire autoriteiten van het neerkomen van liet luchtschip verwittigden Men heeft niemand van de beman- ining gezien en dit i^uergens het geval, zoodat de inzittenden vermoedelijk ge vlucht zijn. Dadelijk na liet neerkomen van het schip begaven zich militaire deta chementen uit Laren en Na ar den, naar de plaats waar hel was gedaald. De gondel is geheel verpletterd maar de twee 12 en 14 cylinder Dai- mier-motorën zijn nog ongeveer in tact. Men lieeft verder in het schuitje allerlei papieren en kaarten gevon den. De bemanning heeft vermoedelijk bestaan uit vijf koppen, terwijl er een draadlooze installatie aan boord was.. Het mag een geluk heelen, dat cle zware motoren niet door het dak ge vallen zijn, maar bezijden het liuis zijn neergestort. In den loop van den morgen kwam ook de stellingcommandant van Utrecht en verschillende officieren en hoofdofficieren Ier plaatse. Hel schip draagt op cle stuurvlakken de Fransclie kleuren, doch men ver moedt, dat de inzittenden van Engcl- sche nationaliteit zijn. In den Otlerpolder, onder Slie- dreclit is een Engelsch vliegenier ge vonden zonder vliegtuig. Blijkbaar is hij gevallen uit het te Eemnes-binnen gedaalde luchtschip, .dat ter plaatse huizen verwoest en telefoondraden vernield heeft. De vliegenier is naar Dordrecht overgebracht ter internec- ring. Het luchtschip, dat bij Eemnes is neergekomen, is opgestegen in En geland en door clen mist verdwaald. Op een hun onbekende planls in Ne derland raakte het vaartuig bijna den grond. Vier inzittenden sprongen er uit. Toen daarop hel luchtschip bij O Roland weer den grond naderde, sprong de marconist omlaag, waarna het schip de ruimte koos en in Eem nes daalde. De man, die zich bij cle politie te O lloland aanmeldde, is ter beschik king van den garnizoenscommandant te Dordrecht gesteld en •zal naar Gro ningen ter interneering worden ge transporteerd. Bij Poortugaal zijn 4 Engelsche vliegers aangetroffen, afkomstig uit een marine-luchtschip. Zij waren om drie uur uit liet luchtschip geslagen, doordat de motor defect was. Een van de neergekomen vliegers heeft zijn been gebroken. Het luchtschip is on bestuurbaar, en met 1 man er in verder gegaan. Bomaanvallen. Het Kamerlid cle heer De Muralt heeft den 23sten November cle vol gende vragen ingezonden: 1°. Zijn naar aanleiding van cle bommenaanvallen op plaatsen in 'Zee land door den minister of door den opperbevelhebber van land- en zee macht maatregelen getroffen om in de daarvoor in aanmerking komende gemeenten bizondere kenteekënen le doen aanbrengen, die bij dag en nacht kunnen bevorderen, dat de bestuurders van vliegtuigen zich kunnen verge wissen, dat zij zich boven Nederl. gebied bevinden? 2°. Is de minister bereid voorstellen te doen, of te overwegen om cle schade die Nederlandsche burgers hebben ge leden of nog zullen lijden, door bom menaanvallen van uit vreemde vlieg tuigen, te vergoeden uit 's Rijks schat kist, wanneer de betrokken buiten!. regeering(en), om welke redenen dan ook, weigeren die schade le vergoeden? De minister van oorlog heeft daarop den llden dezer geantwoord: 1°. Reeds sinds kort na de mobili satie is op middelen gezonnen om aan bestuurders van vliegtuigen kenbaar te maken, dat zij zich boven Neclerl. gebied bevinden. Als gevolg daarvan wappert de Nederlandsche vlag van de torens der kerken in de grens gemeenten. Terwijl dat kenteeken uiteraard alleen overdag dienst doet, is een practisch algemeen bruikbaar kenteeken voor den nacht niet gevon den "kunnen worden. 2°. Tot nog toe hebben de betrokken buitenlandsche regeeringen niet ge weigerd cle door bommenaanvallen van uil vreemde vliegtuigen hier te •lande toegebrachte schade le vergoe den. Het is dus niet noodig thans reeds le beslissen, hoe gehandeld zal wor den, wanneer dat anders mocht zijn. Naar het clen minister reeds thans voorkomt, zal liet aanbeveling ver dienen ieder zoodanig geval op zich •zelf le beoorcleelen, waarbij hij echter aanteekent, dat voorstellen naar aan leiding van een van buiten komend onheil niet in de eerste plaats van zijn departement behooren uit te gaan. De voedselvoorziening van Nederland. In het Engélscüe Lagerhuis vroeg het parlementslid King: 1°. Of het ministerie van Buiten landsche Zaken bekend was met.de toenemende voedselschaarschte in Ne derland. In hel bizonder tengevolge van hel inhouden van vergunning voor de in New-York geladen schepen om naar Nederlandsche havens uit te varen 2°. Of 't Ministerie van Buitenland sche Zaken berichten heeft omtrent Duitsche aanbiedingen in bepaalde gevallen om levensmiddelen aan Hol land le leveren; 3°. Of eenige poging in liet werk gesteld zal worden door cle gealli eerden om te voorkomen, dal neutrale mogendheden afhankelijk worden van cle hulpbronnen cles vijands. Leverton Harris,-de parlementaire secretaris van het Blokkade-departe ment, antwoordde: Ik heb geen officiëelé inlichtingen betreffende de twee eerste vragen. De geallieerden wijden voortdurend hun aandacht aan de kwesties in de laatste vraag bedoeld. De alcohol-industrie. Het Rijksgraanbureau heeft aan clc vertegenwoordigers der branderij- industrie alhier medegedeeld, dat hun cleze week voor het laatst granen ter beschikking worclen gesteld. Het ge volg van clezen maatregel z:il zijn, dat cle geheele Schieclamsche alcohol- industrie zal worden stopgezet en hon derden, die daarmee lot nog toe hun broocl verdienen, werkloos zullen wor den. Als oorzaak van clezen maatregel vermoedt men naast het graangebrek en cle actie der drankbesIrijders, het slreven naar concentratie der béd rijven ook in deze industrie, waardoor levens aan brandstof sterk gespaard zou kunnen worden. De Delftsche gist- en spiritusfabriek en de spiritusfabriek le Bergen-op- Zoom, cle beide groolproducenlen.v;-; alcohol en gist, die melasse als grond stof gebruiken, zouden dan in de be hoefte van het geheele lancl moeten voorzien. De Rotterdamsche Miliöenenjuffrouw. De commissie, die zich gevormd heeft uit de crediteuren van mej. Val ken, cle millioenenjuffrouw, wier plot seling verdwijnen voor een tweetal weken zooveel opzien baarde, cloch die kort daarna weder terug kwam om haar zaken le regelen, heeft vergeefs getracht inzage le krijgen van de boe ken. Mej. Valken wenscht daartoe niet lover le gaan, omdat naar zij cle com missie mededeelde, verschillende per sonen in haar zaak betrokken zijn, die hun namen niet genoemd wen- schen le zien. IIoc ongelooflijk het ook moge klin ken toch olijkt inderdaad waai*, dat mej. Valken er nog steeds in slaagt nieuwe slachtoffers Le vinden. Zij heeft hare agenten in de lieele stad, die een hoog aanbrengloon genieten. Dezen geven clan informatie-adressen pp, de „medewerkers" van mej. Val ken, clie zij niet noemen wil. Ook zijn er sommige bevoorrechte klanten, clie zij prompt de hooge rente per maand uitbetaalt. Doch dat zijn dfe reclame- klanten, die. later de goede informaties moeten verstrekken. De commissie is thans van plan in zage der -boeken te eischen, en bij niet inwilliging van dezen eisch tot kras sere maatregelen over te gaan. Kamerverkiezing 1918. De uitslag van cle stemming voor cle groslijst van Tweede Kamercandi- dalen voor cle Liberale Unie in den kieskring Middelburg is vastgesteld. Jhr. De Muralt werd met 75 van de 88 stemmen als no. 1 op de groslijst geplaatst. Deze bevat de volgende namen in volgorde van voorkeur: Jhr R. R. L. de Muralt, Den Haag; •2. mr. E. E. van Raalte, Den Haag; 3. ds. T. H. Siemelink, Vlissingen; 4. Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 5. dr. J. N- Pattist, Aardenburg; 6. A. van der Weijde, Ellemeet; 7. jhr. J. van Vredenburch, Tholen; 8. J. S. N. Elen- baas, Kruiningen; 9. anr. D..Fock, Den Haag; 10. nil*. P. Rink, Den Haag; 11. dr. B. D. Eerdmans Leiden; 12. nu*. H. Smeenge, Amstei m; 13. \V. J. E. H. M, de Jong, Den Haag; 14.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 5