7.zeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Maximumprijs Rijwielbanden. Invriezen van Wild. Vervoer van Granen, Peul vruchten enz. NIEUWSTIJDINGEN. Opneming van de Voetpaden. Uit Stad en Provincie. behoorende bij de van VRIJDAG 9 NOVEMBER 1917, no. 10081. BURGEMIESTER en WETHOUDERS van Ziebikzee brengen ter kennis van de Inge zetenen, dat de Directie der Brandweer cp Maandag, den 12 November eerstkomende en volgende dagen eene Algemeene Brandschouwing in da woningen der Ingezeten zal houden, overeenkomstig de bepaliogen der Verorde ning tot voorkoming en blusxching van brand in deze gemeente. Zierikzee, den 7 November 1917. Bnrg •meester en Wethouders voornoemd L. KOOPMAN Cz., We*h., l.°-Burgem P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 2 November j.l., no. 1248, afdeeling Ciisiszaken, Bureau Ngverheid: De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel, Gezien zgne beschikking van 17 October 1917, no. 192 C, betreffendö maximumprijzen voor rijwielbanden, Heeft goèdgevonden voor rgwiel-buitenbanden gemerkt E, de maximumprijzen als volgt te wgzigen Groothandelprgs f 4.—, tu*schenhandel- prgs f 4 65, kleinhandelprgs f 6.15. ZiEBiKZEE, 7 November 1917. De Burgemeester voornoemd, L. KOOPMAN CzWeth., 1°.-Burgem. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel van 5 November j 1. no. 2226, afdeeling Crisiszaken (Bureau Landbouw), De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel, Gelet op artikel 6 der Distributiewet 1916; Heeft goedgevonden het volgende te bepalen: Het is verboden wild, als bedoeld in art. 17 van de Jachtwet, benevens wilde konijnen ter bevriezing op te slaan of te doen opslaan in vriesinrichtiogen of op eenige andere wijze te bevriezen of te doen bevriezen. Zierikzee, den 7 November 1917. De Burgemeester voornoemd, L. KOOPMAN Cz., Weth., lö.-Burgem. De BURGEMEESTER van Zierikzee Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende Circulaire van den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel van 5 November j.lno. 20985/43. Ik heb de eer U mede te deelen, dat mg wordt bericht, dat op velerlei wgze wordt getracht granen, peulvruchten en zaden, welke' door mg zgn inbezitgenomen, te ont trekken aan de levering aan de betrokken Regeerings-Commissanssen voor de Rijks- graanverzameling. Zoo worden meerdere partgen clandestien vervoerd en gemalen, en tegen buitengewoon hooge prgzen als veevoeder verkocht. Ik maak U opmerkzaam, dat het in de bestaande omstandigheden van hèt hoogste belang is, dat al het beschikbare graan aan de Regeering worde afgeleverd. Behalve dat de heimelijke handel tegen hooge prgzen ontstemming wekt bij de pro ducenten van de voedergewassen en bg die consumenten, die niet in staat zgn zich voldoende van veevoeder te voorzien, is het gevolg, dat de bestaande rantsoeneering voor mensch en dier er belangrijk door wordt benadeeld. Ik doe derhalve een ernstig beroep op Uwe medewerking om het gesignaleerde kwaad te bestrjjden. In het bijzonder verzoek ik U aan de opsporingsambtenaren en controleurs van Uwe gemeente opdracht te geven elk vervoer nauwkeurig te controleeren en na te gaan of onder de vervoerde artikelen zich granen, peulvruchten of zaden bevinden, die aan de Regeering behoorea te worden geleverd. Kan niet worden aangetoond, dat het ver voer geschiedt in opdracht van de met in zameling of distributie belaste of van militaire autoriteiten, of meifhet klaarblijke lijke doel de producten aan de Regeering te leveren, of ingevolge en volgens de regels vastgesteld bg beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, van .21 Augustus 1917 Staatscourant n°. 196, ge wijzigd bjj beschikking van 4 September 1917, Staatscourant n°. 206, (zaaizadenrege- ling), dag verzoek ik U de goederen aan te houden, proces-verbaal op te maken en dit, benevens de aangehouden goederen, ter be schikking van den Officier van Justitie te stellen. Zierikzee, den 7 November 1917. De Burgemeester voornoemd, L. KOOPMAN Cz., Weth. l.°-Burg. RUSLAND Een gewapend marine-detachemenl onder bevel van het revolutionnair- niaximalistisch comité, heeft de bu reaux van het officieel Telegraaf- agentschap bezet, evenals het Centrale Telegraafbureau, de Rijksbank en het Marine-paleis, waar de Republikein- sche Raad zetelt, welks zittingen met het oog op den tegenwoordigen toe stand geschorst zijn. NEDERLAND ROLDE. Te Elderslo «s vermoede lijk vermoord een 16-jarige jongen uit een woonwagengezin. BORGER. Toen Maandagmorgen de zoon van vrouw N. zijn moeder wilde bezoeken vond hij haar levend ver brand voor de deur liggen. Hoe het ongeluk gebeurd isvalt niet te zeggen. AMSTERDAM. Aan de Rotterdam- sche Bankvereeniging werd een .wissel aangeboden ten bedrage van ruim f 37000, ten name van de firma B. te Amsterdam. De wissel werd uit betaald, maar bij navraag bij de fir ma B. bleek, dat de zaak niet in orde was. De politie stelde een onderzoek in en bracht aan bet licht,, dat de wissel was uitbetaald aan den zoon van den beer B., hoofd der bedoelde firma. De zoon werd met 4 andere verdachten gearresteerd en heeft, be kend. AMERONGEN. Wederom is wegens overtreding der Distributiewet de ge- heele eogst 1917 bij de landbouwers v. d. Glind en Kemp, onder Wouden berg van rijkswege afgedorscht en op geborgen. GOUDA. Door de politie werden de volgende goederen in beslag geno men: bij een grossier 13 kisten luci fers, en bij een smid pl. m. 900.000 hoefnagels, een waarde vertegenwoor digende van pl.m.'f 20.000, eigendom van een landbouwer te Reeuwijk. GORINCHEM. In verband met de knoeierijen, die in den laatsten tijd in zake de verhandeling in graan op verschillende dorpen in de Alblasser- waard gepleegd zijn, werd 'n onder zoek ingesteld. Bij velen is huiszoe king gedaan. Bij een aantal bewoners werd meel in beslag genomen en verscheidene handelaren moesten bet koren inleve ren, dat zij" de laatste weken hadden gekocht. Groote partijen wol en kousen wer den ook in beslag genomen. ROTTERDAM. De .meelfabriek „De Maas", gelegen aan de Maashaven is gedeeltelijk uitgebrand. Het vuur ont stond in de afdeeling reiniging. De oorzaak 'is onbekend. In den rech tervleugel van het gebouw wordt bet graan gereinigd. Spoedig was de brandweerals mede de reddingsbrigade ter plaatse, doch zoo groot was de vlammenzee, dat men zich slechts bepalen kon tot bet sparen der aangrenzende gebou wen. Zeven, als brandspuit ingerichte havenbooten, tastten bet vuur aan van de zijde der Maashaven. Bovendien werden aan de Brielsche Laan vier stoombrandspuiten en 10 handspuiten in werking gezet. De vlammen kropen door het ge bouw been als het ware omboog, zoo dat al spoedig de zolders doorbrand den en al het graan, ongeveer 1000 ton, met veel geweld omlaag stortte. Ook het dak vatte weldra vlam en stortte naar beneden. De machines zijn geheel onbruik baar geworden. Een silo, Mie zich vlak naast den rechtervleugel be vindt, bekwam geen schade. Gebouw en goederen zijn op Beurs- polis verzekerd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in de aanstaande week van wege de gemeente eene Algemeene Opneming zal worden gehouden van de Voetpaden met de Kunstwerken. Zierikzee, den 8 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. KOOPMAN Cz., Weth., 1°.-Burgem. P. F, WITTERMANS, Seoretaris. Waterleiding voor Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE. Van wege het Watcr- ding-Comité voor Schouwen en Dui- veland is tot de gemeentebesturen van deze eilanden een circulaire gericht, waarin zij worden aangespoord mede te werken tot de oprichting eener Naaml. Vennootschap ten doel heb bende een Centrale Drinkwatervoor ziening voor deze streek tot stand "te brengen. De gemeenten Zierikzee en Burgh hebben reeds haar medewer king toegezegd. Zeeuwsch-Vlaamsch Volksliéd. Bij de Firma A. J. Bronswijk te Oostburg is in het licht verschenen een Zeeuwsch-Vlaamsch Volkslied waarvan de vijf coupletten gedicht zijn door de beeren dr. J. N. Pattist en J. Vreeken, terwijl de muziek af komstig is van den heer A. Lijsen. In dezen tijd, waarin buiten de grenzen van ons vaderland stemmen zijn op gegaan om wanneer de gealliëer- den dezen oorlog mochten winnen, Zeeuwsch-Vla anderen bij België te voegen, teneinde dit rijk zoodoende te beloone'n voor het aandeel, hetwelk liet in dezen oorlog gehad heeft, heeft dit lied voor ons volk hooge natio nale waarde, want wij Nederlanders, die in dezen oorlog den plicht der neutraliteit naar behooren hebben be tracht, wenschen Zeeuwsch-Vlaande ren niet te verliezen, maar te be houden, te meer, omdat de bevolking er van niets vuriger verlangt dan deel te blijven uitmaken van het Nederl. volk. Dit blijkt uit bet Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied, waarvan bet re frein luidt: Van d'Ede tot Hontenisse, Van Hulst tot aan Cadzand, Dat blijft ons eigen landje, Maar deel van Nederland. Men schaffe zich dit lied aan, opdat liet in alle oorden van deze provincie, van Noord tot Zuid gezongen worde. Blijkens een schrijven aan liet hoofdbestuur van de Broederschap der notarissen, in Nederland van het Mi nisterie van Landbouw, Nijverheid en Handel, zullen aan de notarissen ten behoeve hunner kantoren brandstof fen worden verstrekt. BURGH. Alhier zal op 20 Nov. de verkiezing plaats hebben (candidaat- stelling) voor een lid Van den gemeen teraad, wegens de ontslagname van den heer H. J. Romeijn. De gemeenteraad heeft herbe noemd tot lid van het burgerl. arm bestuur van Burgh den heer Joh. Bij kerk en heeft benoemd tot lid van het plaatsel. armbestuur van Westen- schouwen den heer R. Steur, zulks in de plaats van den heer Ck v. Zuijen, (die niet meer in laanmerking wenschte te komen. DUIVENDIJKE. Aan mej. A. Rin- gelberg, weduwe C. Heule, geboren alhier, en vroeger wonende te Zie rikzee, is een pensioen verleend van f 353 's jaars. BROUWERSHAVEN. Dinsdagavond Ihadden wij het genoegen voor ons Nutsdepartement van wege het hoofd bestuur te zien optreden mr. G. J. Salm uit Amsterdam. Op een duide lijke wijze toonde hij aan de verschil lende kenmerken van onze Germaan- sclie voorouders, kenmerken, welke nog steeds voortleven en bij ons in gebruik zijn in den tegenwoordigen 'tijd. Met een welsprekendheid en vuur die na het lang wachten, goed aan deed, wist hij meerdere geschiede nissen en zangenwelke de barden en minstreeleh aan onze voorouders •lieten hooren, te vertellen, welke zijn hoorders en hoorderessen met ge spannen aandacht volgden. Niettegenstaande de in het begin van den avond ondervonden teleur stelling, dat spreker door het opont houd van den tram in-Numansdorp, waardoor de boot te laat in Zijpe was, om met de posttram van 6.3Ó hier te zijn en hier eerst 8.45 aankwam, ging ieder na 't hooren zijner voor dracht over de oude Germaansche godensagen, zeer voldaan huiswaarts. ZONNEMAIRE. Door de Liberale Kiesvereeniging alhier zij n op de-gros- dij st voor candidaten voor de Tweede Kamer geplaatst de heeren mr. R. J. H. Patijn te's-Gravenhage (Kamerlid), W. Kakebeeke, Goes, jhr. R. R. L. de Muralt's-Gravenhage (Kamerlid) mr. dr. Van Geuns, Amsterdam, ds. Siemelink, Vlissingen, A. v. d. Weijde, Ellemeet, W. de Jong, 's-Gravenhage, (Kamerlid), mr. E. E. van Raalte, Middelburg (Kamerlid). OOSTERLAND. Bij Kon. besluit is een maximum-subsidie toegekend aan deze gemeente van f 10.789.38 voor den aankoop van grond voor het bou wen van arbeiderswoningen. ST.-PHILIPSLAND. De heer J. C. N. Weerts, oud-burgemeester van Vel- sen, heeft aan het Rijks-archief in Zeeland ten geschenke aangeboden een verzameling stukken, gedeeltelijk behoorende tot 't rechterlijk archief, gedeeltelijk tot het gemeente-archief en voor een ander' deel tot het am bachtsheerlijk archief van deze ge meente, terwijl ook kerkrekeningen van Sl.-Philipsland aanwezig zijn. Voor de betrekking van directeur van 't levensmiddelenbedrijf hebben zich negen sollicitanten aangemeld. SCHERPENISSE. De oudste inwo ner dezer gemeente, P. Anthonisse, is op 91-jarigen leeftijd deze week overleden. Voerman C. Geuze had liet onge luk dat zijn paard, dat voor een kar gespannen was, plotseling doodneer- viel. Het dier is naar Bergen-op-Zoom vervoerd. Smakelijk eten. MIDDELBURG. De politie alhier heeft bij een bakker in beslag geno men 35 K.G. gerstekaf en bij een ander 3^ K.G. v,an deze waar, waar van bekend werd dat het bij de be reiding van brood werd gebruikt. Bij het voortgezet onderzoek werd bij een molenaar 12.000 K.G. aange- trofefn, waarvan 3000 K.G. gemalen en verder nog een partij, waarvan de hoeveelheid nog niet is vastgesteld, •maar die wel op 50.000 wordt geschat. Van een en ander is proces-verba al opgemaakt. Reeds voor eenigen tijd was hier 10.000 K.G. gerst in beslag genomen, gekocht en opgeslagen door een Duit- scher. Industrie- en huishoudschool te Middelburg. Alhier is Donderdag in tegen woordigheid van verschillende auto riteiten officiéél geopend de Industrie en Huishoudschool, de eerste school van dezen aard in Zeeland. Het ge bouw is in alle opzichten naar de eischen des tijds ingericht en de school zal zeker in 'n groote behoefte voorzien. De lessen nemen Maandag een aanvang. Donkerbroek, J. E. Westerhuis te As- peren. Voor Den Ham (O.), J. S. Schaafsma te Opeinde-Nijega. Onderwijs Bij het dezer dagen te Rotterdam gehouden examen voor de akte vrije- en orde-oefeningen slaagden o. a. de dames II. C. H. v. d. Weele te Zierikzee, D. van Klinken te Nieuwerkerk, J. Fritzius, Doslerland en J. de Later, O u werker k. ST.-FILIPSLAND. Wegens gebrek aan petroleum kan geen herhalings- onderwijs in de avonduren gegeven worden. Er is een tijdelijke regeling getroffen, dat het bedoelde onderwijs in den namiddag plaats heeft. Rechtzaken De officier van justitie bij de Am- sterdamsche rechtbank eischte tegen den neer V. wegens poging tot dood slag op zijn echtgenoote zes maan den gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis (3 maanden). Nadat de officier 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis had gevraagd en mr. Pauwclo (de verdediger) vrij spraak en onmiddellijke invrijheid stelling had gepleit, heeft de recht bank beklaagde onmiddellijk in vrij heid gesteld. Moord te Zandvoort. Het Haarlemsche parket looft een premie van f 500 uit voor dengene, die aanwijzingen kan geven, welke leiden tot de ontdekking en de be straffing van den dader, die den moord of doodslag pleegde op 22 Augustus ;aan 't strand te Zandvoort op Willem 'Hendrik van Vliet, kantoorbediende te Haarlem. Marine en Leger. Met onbepaald verlof. Door den oppelbevelhebbei; is bepaald dat omstreeks 1 December a.s. de dienst plichtige onderofficieren der lichting 1910 en de dienstplichtige korporaals en manschappen der lichting 1911 der bereden wapens in het genot van on bepaald (klein) verlof zullen worden Het vertrek moet zoodanig worden geregeld dat op 1 December geen ver voer meer behoeft plaats te hebben, terwijl in plaatsen, waar door het groot aantal verlofgangers het spoorwegvervoer zou worden overbelast, het vertrek met verlof over verschillende dagen moet worden verdeeld. Kerknieuws PREDIKBEURTEN. Zondag 11 November. Zieslksee. Geref. Kerk. Vm. 10 en av. 5.30 ure, ds. Sybesma (Afscheidspredicatie). Ghr. Geref. Kerk. Vm. 9.30, ds. Wisse, nm. 2, Leeskerk en av. 6 ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gem., BreestraaS. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 ure, Leeskerk. Luth. Kerk. Vm. 10 ure, ds. De Joagh. Evangelisatie Jeruël. Vm. 10 en av. 7 ure, Gewone dienst. Ke*kw©BT«. Vm. 9.30 ure, ds. Blaukert, Sorooskoske. Vm, 9.30 ure, ds. Adriani. Burgh. Vm. 9.30 ure, ds. Van Maanen (Oogatpreek). Woensdag 14 Nov. Av. 7 ure, ds. Van Maanen (Bijbellezing en Gemeenteavond). Reneiss. Vm. 10 ure, ds. v. d. Nieuwen- hnizen (11 Va—12 ure, verkiezing voor beide Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Rotterdam, B. J. C. Rijnders te Doorn. Te Thesinge K, Hendriks te Aduard. Bedankt: Voor St.-Annaland, J. Severijn te Wilnis. Voor Metsla- wier (toez.), T. A. J. Westrik te Sur- huisterveen. SEROOSKERKE. Ds. A. Adriani hoopt Zondag 2 Dec. a.s. afscheid te nemen van de Gemeente en Zon- (dag 9 Dec. intrede te doen te Rekken, na bevestigd te zijn door ds. W. H. H. Middendorp, van Ommelanderdijk. BROUWERSHAVEN. Tot lid van het kiescollege is gekozen de heer G. A. Sevenhuijsen. ELKERZEE. Door de kerkvoogdij alhier is met dankbaarheid aan den milden gever f 25 ontvangen in den vorm van een schuldbrief ten laste der kerk. BRUINISSE. Bij de gehouden her stemming voor een lid van het kies college werd gekozen de heer L. Kardol, met 25 slemmen; op den heer J. Goudzwaard werden 24 stemmen uitgebracht. ST.-PHILIPSLAND. Dc oogstcol- lecle heeft f 211 opgebracht. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Schettens, N. R. Nieborg te Geldermalsen. Voor Nooirdwell*. Nm. 2 ure, ds. v. d. Nieuwen- huizea (372 4 ure, kerkeraadsverkiezing). Qsarastede. Herv. Kerk. Vm. 9.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. Vm, 9.30 eu nm. 2 ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leefkerk. Elkevso». Herv. Kerk. Nm. 2 ure, ds. Adriani van Serooskerke v Geref. Kerk. Nm. 2 ure, ds. Tollenaar van Brouwershaven. Brouwershaven. Herv. Kerk. Vm. 10 ure, dr. Proost (Oogstpreek). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. -Tollenaar. Zennemaire. Herv. Kerk. Vm. 9.80 ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure,*ds. Hoek. Noordgoawe. Vm. 9 30 ure, ds. Van Doorn. Dreisahea* Vm. 9.30 ure, ds. v. d. Griend. Oovrerkerk. Vm. 10 ure, ds. Gouverneur van Zierikzee. Nïeuwopköfk» Herv. Kerk. Vm. 9,30, ds. v. d. Linden (U. Avondmaalden nm. 2 nre, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. Vm. 9.30, ds. Klumper, nm. 2, Leesdienst en av. 5.30 ure, ds. Klumper. Osd-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Geen dienst en nm. 2 ure, dr. Weeda (Voorber. H. A Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk.- Sirjanalsnd. Vm. 9 30 en nm. 2 ure, ds. Peter. Bvuinisae. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Waar denburg (Voorbereiding) en nm. 2 ure, idem. Geref. Kerk, Vm. 9.30 en cm. 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Oud-Geref. Kerk. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Leeskerk. Evangelisatie. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Gewone dienst. ST.-FILIPSLAND ©n THOLEN. St.-Fiiipsland. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Loran. Oud-Geref. Kerk. Va. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Leesk»rk; Thoüon. Herv, Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Enklaar (Yoorber. H. A.) Geref. Kerk. Vm. 9 30 en nm. 2 ure, ds. Lan- ting van Krommenie.. Geref. Gem. Vm. 9 30, nm. 2 en av. 6 ure, Leeskerk. Woensdag 14 Nov. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 ure, ds. Kersten van Iereeke. St.-MaartenfiiSJk. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm 2 utc, ds. Broeker#. Oud-Geref. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 en av, 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemee». Herv. Kerk. ym. 9.30, ds. Van Griothugzen en nm'. 2 uxe, idem (Doops- bedieniag). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Staal. Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Lees kerk en nm. 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, de heer De Graaff; av. 6 ure, Leeskerk. 3eherpenisa.e. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds Steenbeek. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5 30 ure, Leeskerk. Stavenlase. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Leeskerk en nm. 2 ure, ds. Broekers van St.-Maartensdgk. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskeik. Dinsdag 13 Nov, (Dankdag). Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 ure, ds. v. d. Hegden van Vlaai- dingen. 8t,»Aniialand. Hérv. Kerk. Vm. 9.30, de. Verschoor" van Poortvliet en nm. 2 ure, Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5 ure, Leeskerk. Kabelballons. Woensdagmiddag zag een op marsch zijnde compagnie bij Amersfoort plot seling een kabelballon boven zich drijven; de kabel sleepte langs den grond. Direct werd een sectie uitge zonden om den ballon vast te leggen, docli de geheel© compagnie stormde op den kabel af om het gevaarte naar beneden te halen. Door een rukwind konden zij hem echter niet houden en de ballon schoot omhoog. Een der manschappen, Hoekstra, bleef ongelukkigerwijs aan den draad han gen en werd ongeveer 25 Meter de lucht ingesleurd. Hij liet toen los en kwam zoo te vallen, dat zijn linker bovenarm brak. De soldaat is in het militaire hos pitaal te Amersfoort opgenomen. Door een afdeeling van 35 man is nog op den ballon geschoten, maar zonder resultaat. Weldra arriveerde personeel van 't kamp van Soest met het benoodigd© materiaal, zoodat de ballon op een paar honderd nieter van den Utrecht- schen straatweg was vastgelegd. Ge demonteerd werd het ongeveer 13 M.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 5