Zierikzeesche 0 Nieuwsbode abonnement: Woensdag 17 Oct. 1917. (zierikzeesche courant). advertentiën: EERSTE BLAD. Distributie Graan en Meel. Aflevering Koffie en Thee. Bak- en Braadvet en Margarine. Distributieregeling IJzer en Staal. Verbod van vervoer Stof, Kaf, enz, Aardappelen-reserve. Oorlogsoverzicht. nieuwstijdingen. Verkooping Strandgoed. Strandgoederen Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 74ste JAARGANG. No. 10071. Dir. A. J. DE LOOZE Jr. Uitg.-Hoofdr. A. FRANKEL. gave vóór 1,1k) ure. van 1—4 regels 40 ets., elke regel meer 10 ets. Reclames 15 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De BURGEMEESTER van Ziebikzbe; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Njj verheid en Handel van 10 Ootober j.l., No 66024/8&zs. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gezien zjjne circulaire van 15 November 1816, Rjjksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, No. 51847/36; Heeft goedgevonden te bepalen, dat daarin zullen vervallen de woorden.dat is 6 ons per dag". Zierikzee, 15 October 1917. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERSE. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kesnis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 11 October j 1., no. Cd. D., af deeling Crisiszaken. De Mioister van Landbouw, Ngverheid en Handel; Gezien artikel 5 der Distnbutieregeling voor thee en koffie; Heeft goedgevonden te bepalen: gedurende het tgdvak aanvangende op 15 October en eindigende op 31 October 1917 zal mogen worden verkocht en afgeleverd op bon No. 1 van de thee- en koffiekaart 0,05 K.G. thee; op bon No. 2 van de thee- en koffiekaart 0,2 K.G. koffie. Zierikzee, den 15 October 1917. De Burgemeester voornoemd, A J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RKNORRSKERKE. Ik heb de eer U onderstaand te doen toe komen afdruk van eene in de Nederlandsche Staatscourant geplaatste mededeeling be treffende de aan de gemeenten te verstrekken aardappelen-reserve. Aard a]p polen-Distributie. Onder verwjjzing naar do aan de gemeente besturen ge-ichte circulaire d.d. 22 Sep tember 1917, Afdeelir-g Criiiazaken, Bureau Algemeene Zaken. No 501 A, voorkomende in de Nederlandsche Staatscourant No 224 van 2-5 September j 1waarin wordt mede gedeeld, dat ede voor reserve te bestemmen sootten nader zullen worden aang we-cn' brengt de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter algemeece kennis, dat hier voor zjjn bestemd de Roode Stars, B aawe Eigenheimers en daarmede gelgk te stellen soorten, alsmede paitjjen, daartoe aan te wijzen door de Aardappelvereeniging. Zierikzee, 15 October 1917. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN BENGERSRER^E Wijziging kantooruren Ontvanger directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op het schrgven van den Directeur der directe belastis gen, invoerrechten en accijnzen te Breda, van 13 October j 1., No. 24/7IV; Brengen ter openbare keneii, dat, met ingang van 1 November 1917 tot 31 Januari 1918 het kantoor van den Ontvanger dar Rijksbelastingen te Zierikzee gedurende de maanden November, December 1917 en Januari 1918 zal geopend zjju des namiddags van 21/i—4 uur in plaats van des namiddags van 3—47a uur. Zierikzee, 15 October 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 12 October j.l, no. 1022, afdeeling Crisis zaken, bureau A. Z. Ik heb de eer U onderstaand te doen toekomen afdruk mgner beschikking van heden met verzoek op de handhaving daarvan wel te willen doen toezien. De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel; Gezien artikel 6 der Distributiewet 1916; Heeft goedgevonden te bepalen: het is verboden bak- en braadvet en margarine te verwerken: 1°. in producten van bakkerg of banket bakkerij; 2°. in hotels, restaurants, sociëteiten en daarmede gelgkstaando inriohtingen bg het bereiden van spgzen. Zierikzee, den 15 October 1917. De Burgemeester voornoemd, A J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGIRSKIRKI. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking va*t den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 12 October j.l,, no 22579/43. De Minister van Laudboaw, Ng verheid en Gezien artikel 8 der Distiibutiewet 1916 en voor zoover na te stellen verbod van vervoer betreft, artikel I, 1 sob b, van de wet van 1 September 1917 (Staatsblad no. 578) Heeft goedgevonden te bepalen: Artikel I. Het is verboden, stof, kaf, of uitsohoonsel uit granen, peulvruchten en handelsgewassen af te leveren, te vervoeren of te doen ver voeren. Artikel II. Het verbod, gesteld in artikel I, geldt niet: a. voor afleveringen of vervoer op last van een Regeeringi-Commissaris voor de Rgks- graanverzameling, het Comité van Graan handelaren te Rotterdam, de Commissie voor den Graanhandel te Amsterdam en de firma Van Sfolk's Commissiehandel te Rotterdam. voor afleveringen of vervoer van partgen, die geadresseerd zjjn aan een Regeerings- Commissaris, de Veevoederfabriek „Zuidhol- land" te Schiedam of aan de firma Van Stolk'a Commitsiehacdel te Rotterdam Artikel III. Onder granen worden in deze regeling verstaan: winteitarwe, zomertarwe, spelt, winterrogge, zomerrogge, wintergerst, zomer- gerst, haver, evene en boekweit. Onder peulvruchten worden in deze rege ling verstaan: veldboonen (wier-, paarden-, duiven-, schapen-, waalsche), alle soorten groene erwten, inbegrepen gele erwten, alle soorten grauwe erwten, alle soorten brmn«. gele en witte boonen. Onder handelsgewassen worden in deze regeling verstaan: kanariezaad, koolzaad, raapzaad, boterzaad, dederzaad, blauwmaan- zaad, ljjnzaad Ziebikzbe, den 15 Ootober 1917. De Burgemeester voornoemd, A J F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zisaiazai Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 12 Ootober j.l., No. 1785, afdeeling Crisis- zaken, bureau Landbouw. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 11 Ootober j 1., No. 10087iv, afdeeling Crisiszaken DE MINISTER TAN LANDBOUW, NIJVER. HEID EN HANDEL, onder intrekking van zgne beschikking van 14 Augustus 1917, No. 61807 afdeeling Handel, opgenomen in de Staatscourant van 15 Augustus 1917, No. 190, betreffende diotri- bntieregeling van IJzer en Staal; Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 t voor zoover betreft het hieronder te stellen verbod van vervoer artikel 1. sub b vau de wet van 1 September 1917, Staatsblad No. 578; HEEFT GOEDGEVONDEN: vast te stellen en te bepalen de navolgende distiibutieiegeling 1. De aflevering en het vervoer van mate rialen in ijzer en staal, vermeld op de bg deze beschikking behoorende lijst, is verboden; dat verbod is ook van toepassing op oud-gzer en oud-staal en jjzer- en staalafval in eiken vorm. De verbodsbepalingen sub 1 zjjn niet van toepassing: a voor jjzer en staal dienende ter verpakkin g; b. indien de aflevering en het vervoer ge schieden in opdracht van autoriteiten behoo rende tot het Nederlandsche Leger of de Nederlandsche Marine; c. voor ijzer en staal dat bestemd is voor eigen huishoudelijk gebruik voor hoeveel heden van minder dan 50 k g d. voor jjzer en staal dat bestemd is voor eigen gebruik voor hoeveelheden van minder dan 50 k.g, waarbg geen overdracht van eigendom plaats heeft; e. indien de aflevering en het vervoer ge schieden door Publieke Diensten en spoor-, tram- of stoomboot-maatschappijen, voor zoo ver deze aflevering en dit vervoer dienen tot overbrenging van ijzer en staal uit de maga zijnen van die diensten of maatschappijen naar plaatsen, waar het te hunnen nutte moet worden opgeslagen, verwerktof gebruikt, een en ander zonder dat er overdracht van eigendom plaats heeft. 3. Van de verbodsbepalingen sub 1 gesteld kan ontheffing worden verleend, zoo noodig onder daarbjj te stellen voorwaarden, door het Uitvoerend Bureau van de Rjjks Commissie voor de Distributie van IJzer en Staal, 's-Gravenhage (na te noemen het U. B.) 4. De op het tgdstip van de afkondiging van deze beschikking door het U. B. reeda verleende vervoervergunningen, zjjn vervallen. 5a. De handelaren, industriëelen en groote verbruikers, die voor eene geregelde toebe deeling van een aandeel in den te verwachten aanvoer uit het buitenland in aanmerking wenschen te komen, kunnen door het U. B. tot wederopzegging als importeurs worden erkend, nadat door hen eene zekerheid is gesteld, waarvan het bedrag wordt bepaald door het U. B. en een verklaring is afgegeven, waarbg het U. B. wordt gemachtigd om, bg niet naleving door don importeur van de krachtens de Distributiewet 1916 of deze be schikking op hem rustende verplichtingen die zekerheid geheel of gedeeltelgk verbeurd te verklaren ten bate van 's Rgks schatkist; b. het stellen van zekerheid en het onder teekenen eener verklaring wordt niet ge vorderd van als importeur te erkennen open bare lichamen of diensten. c. Van alle beslissingen, ingevolge dit artikel door het U B. genomen, staat beroed open op den Minister. 6°. Ieder, die materialen in jjzer en staal, welke zijn vermeld in de bg deze beschikking behoorende ljjst uit hot buitenland wenscht in te voeren is verplicht: a. om aan het U. B. daarvoor bestelbrieven aan te vragen; b. om aan het U. B. binnen 7 dagen na de ontvangst van de materialen, onder in levering van de vervoervergnnning, nauw keurig mededeeling te doen van da op de bettolbrieven ontvangen zendingen jjzer en staal c. om nauwkeurig mededeeling te doen van alle voorwaardee, ook dia van afvtl bg de bewetking, eau prgzer-, waarvoor is ge kocht en verkocht en van alle andere ge geven?, welke h t U. B. van hem mocht verlangen in het belang van de conti 61e op da nfla-ering vau jjzer en staal en van een b'lljjke "erdeeliug daarvan; d. om tot etaving van de sub b en c be doelde gegotens des verlangend facturen ec audeie bescheiden aan het U. B. over te legger.; om de door den Minister gemachtigde j of door het U. B. aangewezen personen in hui ne bedrijven of zaken toe te laten, boek- 1 en voorradencontióle op eerste aanvrage toe te staan od, voor zoover noodig daarbij behulpzaam te zjjn; f oui bestelbrieven en vervoervergunningen welke niet worden benut voor de materialen, waarvoor zij zijn afgegeven, onverwijld weder aan het U. B. in te leveren. 7. a. Het U B. is bevoegd cm ste®pelgelden te vorderen voor de sub 6 bodoelde bestel en; die stempelgelden bedragen ten hoogste f 2,50 per ton materiaal, waarover de bestelbrief loopt; b Betaalde stempelgelden voor bestelbrie ven, welke niet kunnen worden benut, worden iet teruggegeven. 8. Hét U. B. is bevoegd voorschriften le geven en modellen vast te stellen voor de tot dat Bureau te richten aa. vragen, ver zoeken, opgaven en dergelijke. De belanghebbenden zijn verplicht die voorschriften en modellen te volgen. Lijst van materialen in ijzer en staal, behoorende bg de be»chikking van den Mi nister van Landbouw, Ng verheid en Handel vau 10 October 1917, no, 10087iv, Bureau Ng verheid, inzake jjzer en staal. Groep I. Ruw jjzer. II. Gegoten buizen en hulpstukken. III. Halffabrikaten al«: jegoten staal en vloei-jjzer, ongewals (in dokken) en voorgewalst in den handel ge naamd: Rohluppen, Rohschienen (Milbars), Rohblöcke (Lingots), Brammen, vorgewalzte Blöke (Blooms), Platine'n, Knüppel (Billets) Tiegelstahl (in Blöokeo). Groep IV. W lsfabrikaten en eenige afge werkte artikelen daaruit vervaardigd, a. Balkijzer, U-jjzer, ZoreB-gzer. Staaf- en profielgzer (ook gesmeed en getrokken): 1. staafijzer; 2. bandjjzer en strippen; 3. hoek- en ander profielgzer. c. Gladde zwarte plat n 1. dik plaatjjzer van 5 of meer millimeter dikte 2. middel en dunue platen van meer dan 1 doch minder dan 5 millimeter dikte dunne platen van 1 millimeter of min der dikte. dSpeoiaal plaatijzer 1. zwarte en gegalvaniseerd gegolfde platen gestrekte platen geruite, gewafelde en nopjesplaten. Plaatijzer met niet-edele metalen of met legeeringen daaruit overtrokken: 1. vertinde platen (blik) 2. verzinkte (gegalvaniseerde) platen 3. andere soorten, zooals die wélke met een loodlaag zjjn overtrokken en dergeljjke. Draad 1. gewalst 2. getrokken 3 verzinkt (gegalvaniseerd) 4. andere. g. Buizeü, gewalst of getrokken 1. zwart; 2. verzinkt (gegalvaniseerd) h. Materiaal voor spoorwegbovenbouw 1. rails voor spoorwegen uit smeedbaar ijzer, met inbegrip van wissels, tandradrails, vlakke rails, rails voor veidbanen, hart- of krnisingstukkeD, pok van gaten voorzien cf aan den voét geklonken 2. tramrails 3 ijzeren dwarsliggers 4. jjzeren lasch- en klemplaten 5. assen, wielen en onderdeelen van wielen navenbanden, onderstellen, kransen, zoomede wielstellen. Groep V. Uit plaatijzer vervaardigde onder- deelen. a. Geperst, gehamerd, gifl nsd, gelaicht, gebogen, geponsd en geboord. b. Gegolfde vuurgangen. Groep VI. IJzerconstrncties a. bruggen en onderdeelen van bruggen; b. Andere onderdeelen vau jjzeren bouw stukken. Zierikzee, den 15 October 1917. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Wal liet geschil lusschen ons land en Groot-Brittannië betreft, de En- gelsche bladen beweren, dat bet zand, de grint en de steenslag, die uit Duilschland door Nederland naar Bel gië worden vervoerd, niet dienen voor bet herstel van wegen en voor parti culiere doeleinden, maar voor zuiver militaire werken. Wie iets beweert, moet die bewering waar kunnen ma ken. Deze eenvoudige rechtsregel geldt ook op volkenrechterlijk gebied. Uit het enkele feit, dat meer zand, grint en steenslag in. België zijn ingevoerd geworden, dan vóór den oorlog, af le leiden liet gebruik er van voor ver dedigingswerken, gaat niet aan. Im mers tengevolge van den oorlog zijn vele wegen verwoest, en vele parti culiere werken vernield, zoodat hel! zeer wel mogelijk is, dat het meer dere zand, demeerdere grint, en de meerdere steenslag, die men nu noo dig heeft, daarvoor gebruikt zijn ge worden. De Zulph. Ci't. bericht, dat wanneer Engeland ons het vuur te na aan de schenen mocht leggen, de Duitsche regeering dadelijk bereid is bet vervoer van grint en zand over Nederland naar België stop te zetten. Dit ware een uitnemende oplossing van liet gerezen geschil. Op bet Westelijk front is het be houdens den dagelijks terugkeerenden artilleriestrijd vrij stil. Vermoedelijlki rusten zich de 'Engelscben en Fran- schen voor een nieuw offensief toe. Van het Oostelijk gevechtsterrein kunnen wij melden, dat de Duitsche troepen, gesteund hierin door hun vloot, op liet aan Rusland toebehoo- rend eiland Oesel geland zijn, en zich van de hoofdstad Arensburg hebben meester gemaakt. De Russische strijd macht heeft zich in Oostel. richting teruggetrokken. Door de verovering van liet eiland Oesel hebben de Duit- schers 'n herovering van Riga uiterst bemoeilijkt. De Duitsche Keizer heeft in over leg met zijn bondgenoot, den Oosten- rij kschen Keizer, drie leden van den Poolschen regentschapsraad benoemd, te weten den aartsbisschop van War schau, Kakofski, den burgemeester van Warschau, Lubomirski, en een groot grondbezitter, met name Oslrofski. De Keizer van Duitschland heeft een bezoek :gebracht aan Bulgarije, waar hij feestelijk en niet groote geestdrift ontvangen is. Hij is nu te Constantinopel. Mien zegt, dat deze bezoeken in verband staan met vre desvoorstellen, die tot de gealliëerden zouden gericht worden. De Franschen hebben onze landge- noote, Mata Hari, die wegens spion nage door den krijgsraad ter dood was veroordeeld, nadat haar verzoek om een herziening, van het vonnis door het Hof van Appèl van de hand was gewezenterecht gesteld. Zij werd 's morgens ten vijf uur gewekt, nam plaats in een voor de gevangenis gereed staande' automobiel. In den automobiel namen tevens plaats twee nonnen, een pastoor en twee inspec teurs van politie. Mata Hari onder ging den dood moedig. Zij weigerde zich te laten blinddoeken. Alvorens zij de gevangenis verliet, stelde zij een pakket brieven aan haar verdedi gers ter hand. deserteurs. Toen hij om ruim elf uur het café verliet werd hij in het stik donker aangevallen en zoodanig met messen bewerkt, dat hij direct moes.t worden opgenomen in het ziekenhuis. De toestand is hoogst ernstig. De twee deserteurs zijn als zwaar verdacht ge arresteerd. De BURGEMEESTER-STRANDVON DER van Zierikzee zal, op Zaterdag den 20 October !9I7, des namiddags te 2 uur, in het Waaglokaal dezer ge meente, in het openbaar verkoopen de navolgende bij hem aangebrachte 5 vuren Platen, breed 1828 cM., lang 3_4/75 M.; 7 vuren Schroten, breed 10 c.M., lang 3—4 M.12 grenen Platen, breed 1012 c.M., lang 21/24 M. 1 groote Afzetboom, lang 10 M. 1 Vaarboom, enz.een vat Olie, ver moedelijk motor-olie, en een vat geperste Citroenschillen. Zierikzee, den 16 October 1917. De Burgemeester-Strandvonder voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. NEDERLAND AMERSFOORT. Zondagochtend is op de spoorlijn Hilversum—Amersfoort, even voorbij den overweg aan den Ooster-Engh, het gruwelijk verminkte lijk gevonden van den cavalerist G. H. garnizoen te Katwijk en op weg naar zijn woonplaats Loenen op de Veluwe. Het lijk van den hond, die hem vergezelde, werd op eenigen afstand van hem gevonden. Nadere aanwijzingen ontbreken. DEN HAAG. De 32-jarige lijn werker W. C. de R. van de gemeente-telefoon is in het nieuwe gebouw van het mini sterie van landbouw, nijverheid en handel, aan het Bezuidenhout, van een hoogte van 17 meter (van de derde verdieping) door een ledigen liftkoker gevallen. De man was onmiddellijk dood. ROTTERDAM. Voor de regeling zijn in pakhuizen alhier in bézit genomen 1000 kisten zeep, 600 vaten vet, 135 vaten carbid, 125 vaten olie, 600 kisten gecondenseerde melk, '200 kisten kaarsen, 210 kisten lucifers en •700 vaten cacao. EINDHOVEN. Alhier bevond de heer Br. te Strijp zich in een café vlak bij Eindhoven. Hij tracteerde daar enkele bezoekers, waarbij een tweetal Duitsche MAASTRICHT. Door een politicus oen 13-jarige jongen gearresteerd^ V. S. genaamd, Belg van geboorte, die hier iu de stad bij burgers was uitbe steed. Het ventje had bij Van H. in de Capucynestraat de lade gelicht en zich bovendien in eenige kerken schuldig gemaakt aan diefstallen van kaarsen, damestaschjes en bij eenige dames de portemonnaies uit de zakken gerold. Het geld had hij aan snoeperijen en cinemabezoek opgemaakt. BEEGDËN (L). De veldwachter dezer gemeente, die een zigeunervrouw som meerde, haar paard, dat op een klaverland graasde, terug te halen, werd onverhoeds door een zestal zigeuner vrouwen vastgegrepen, van zijn revolver en stok beroofd, met een ketting aan een wagen in liet zigeunerkamp vast gebonden en na hem een prop in den mond te hebben geduwd, zoodanig mis handeld, dat hij zich, toen hij weer losgelaten werd, onder geneeskundige behandeling moest stellen. De zigeuners, die met paarden en wagens de vlucht namen, werden nabij Echt aangehouden. (Jjt Sï:ad en Provincie. ZIERIKZEE. Van den, gemeènterei- nigingsdienst sloeg hedenmorgen een met kar bespannen paard op hol. Persoonlijke ongelukken werden niet veroorzaakt; de materiëele schade, toegebracht ,aan den gevel en in den winkel van den heer L. in de Lange St.-Janstraat, hóek Krepelstraatis echter groot. Teekent het adres van mr. Cau. Wij maken onze lezers opmerk zaam, dat het adres van mr. J. P. Cau aan Gedeputeerde Staten van Zeeland betreffende een betere ver binding van Zierikzee met Middel burg nog tot morgen (Donderdag) na middag 4 uur ter teekening ligt bij den boekh., S. Ochtman Zoon alhier. Naar hier is overgeplaatst de kommies le kl. der dir. belastingen D. C. v. d. Hooft. NOORDWELLE. In een vergade ring van den raad dezer gemeente? is onder meer de verordening op de traktementsregeling der onderwijzers herzien. Het minimum-salaris van het hoofd der school werd bepaald op, f 1000, met .5 drie j aarlij ksche ver hoogingen van f 100 tot 'n maximum van 1' 1500; voor de onderwijzers werd het minimum gesteld op f 600, met drie jaarlij ksche verhoogingen van f 100, tot een maximum van f 1100 en f 100 tegemoetkoming in de wo- ninghuur. Handwerken f 50 'sjaars. Hoe pover steekt de regeling van het welvarende Renesse af (het maximum is f 975), bij regelingen van naburige gemeenten. BROUWERSHAVEN. Maandag 1.1. hield de afdeeling Brouwershaven en omstreken van Volksonder wij s"_ een algemeene vergadering in hötel Ringel- berg. De vergadering was matig bezocht. De heer L. A. Vink, die aan de beurt van aftreding was als bestuurslid, werd als zoodanig herkozen. In de piaats van den heer P. de Potter, die als lid be dankte en van den heer J. Slabbekoorn, die Augustus j.l. deze gemeente verliet, werden gekozen de heeren J. L. Smits en L. de Lange. Er werd besloten geen afgevaardigden te zenden naar de alge meene vergadering te Amsterdam. Daarna werd de vergadering gesloten. OUWERKERK. Dinsdagavond ver gaderde alhier de Unie-Liberale Kies- vereeniging. 'Als candidaten voor het hoofdbestuur van den Zeeuwschen. kieskring werden gekozen de heeren L. Koopman Cz. en J. Enzlin. Tot afgevaardigden naar den Zeeuwschen kieskring werden benoemd de heeren H. A. v. d. Stolpie en W. Kuijper. NIEUWERKERK. De Lib. Kiesver- eeniging alhier, Maandagavond vergaderd, verkoos bij grostal voorgestelde candi daten voor het Bestuur der Centrale Kiesvereeniging van de Liberale Unie den Rijks Kieskring, hoofdstem bureau Middelburg, (kieskring Zeeland). Inplaats vau den lieer J. C. v. d. Have, die vezocht had niet als zoodanig in aanmerking te komen, werd gekozen de heer J. W. van Oeveren, zoodat de candidaten voor Schouwen—Duiveland zijn de heeren mr. Potvliet, A. v. d. Weijde en J. W. v. Oeveren. 'Als 13 en 44e candidaat werden nog gekozen de heeren J. v. d. Vliét en Beelaerts van Emmichoven. Tot afgevaardigde naar de op Zater dagavond te Middelburg te houden Bestuursvergadering werd gekozen de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 1