Tandarts KUYNDERS, 15 cent de Liter Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. ADVERTENTIES ■v Nu komt het er op aan Diergaardelaan 42 B, De Zierikzeesche Melkvereeniging maakt bekend, dat Maandag 15 October de melk wederom op wordt gesteld. HET BESTUUR. Najaarsschouwing in het Water- schap Poortvliet. ST. BOOGERD Gz., Ouwerkerk, Brouwershaven. Een jonge vare Koe dat zijn broeder Ahmed Fuad hem zal opvolgen. AMERIKA De Amerikaansche staatssecretaris van Marine Daniels, deelt mede, dat het vlootprogram zal omvatten 797 schepen, van superdreadnoiights tot duikbootjagers. De totale kosten wor den op 1.150.401.000 dollar geraamd. Eenige dezer schepen zijn reeds ge heel voltooid sedert verscheidene we ken en de rest van het program zal met bekwamen spoed worden afge werkt. NEDERLAND. ENKHUIZEN. Te Lutjebroek, on der deze gemeente, is onthuld 'n beeld van Pieter Jansz. Johg, den pause lijken zouaaf, |die 13 Oct. 1867 bijl Monte Libretti is gesneuveld. Bij de onthulling' waren een zestig zouaven aanwezig. De feestcommissie zond telegrammen aan den Paus, de Ko ningin en den bisschop van Haarlem. 's-GRAYENHAGE. Gemeld wordt: Door den ingenieur C. P. Vijverberg, c. i. te 's-Gravenhago is aan de Kor ningin concessie gevraagd tot droog legging der meren onder Reeuwijk en Gouda. Het ligt in de bedoeling met de uit voering der grond- en kunstwerken en het bouwen van een krachtig stoomgemaal ,aan te vangen, zoodra de concessie is verleend en subsidies van Rijk, Provincie en Gemeente zijn toegezegd. Groote belangen zijn aan deze droogmaking verbonden: de om liggende polders zullen er door uit hun zeer benarden toestand worden verlost; het in cultuur brengen van een groot complex vruchtbare gron den zal er niet weinig toe bijdragen, dat ons vaderland minder afhankelijk wordt van het buitenland met betrek king tot de voedselvoorziening; ter wijl de uitvoering der werken aan duizenden werk zal verschaffen. Reeds meer dan een halve eeuw ziet de betrokken streek verlangend ,uit naar de nu voorgenomen droog makerij. Gehoopt wordt, dat de ont worpen Admiraal Zoutmanspolder spoedig in exploitatie moge zijn. OUDDORP.De vorige week wer den door zeevisschers alhier aange bracht 54 vaten olie en 2 vaten benzine. ZIERIKZEE. Donderdagvoormiddag omstreeks 11 uur geraakte het paard van den landbouwer J. N. B. van Nieu werkerk, waarschijnlijk door het bre ken van de as der koets, waarvoor het gespannen was, op hol. Het dier liep het pad langs de "Mol, waar het ijzerhekwerk de tuintjes van de Dam- bewoners affsluit en schoof met het rijtuig tusschen dit hekwerk en een gaslantaarn tegenover den winkel van den heer Ideler. Het paard kwam door den schok spoedig tot staan, ter wijl 't rijtuig gehavend tegen den lan taarnpaal bleef zitten, waardoor deze laatste geheel ontzet en de lantaarn verbrijzeld werd. De maberiêele schade is niet onbelangrijk. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Het Leger des Heils. iWij ontvingen van het Leger des Heils een boekje, waarin eenige bi- zonderheden vermeld worden om trent het nuttige sociale werk, dat door bovengenoemde wereldorganisa tie in het belang van de maatschappij hier te lande wordt verricht. Op veel zijdig gebied sticht deze vereeniging groot nut, zoodat wij,, waar zij van den 13den tot den 27sten dezer weer haar jaarlijksche aanvrage ten be hoeve van haar arbeid doet, daarin aanleiding vinden haar in den alge- meenen steun warm aan te bevelen. [Een platte grond van Zierikzee ontvingen wij van den A. N. W. B. Deze maakt deel uit van een serie van 50 plattegronden, die door ge noemden Bond is uitgegeven. In deze serie zijn piet alleen de geschikste verbindingswegen, maar ook de ver bindingen te water en de goede lig plaatsen voor pleiziérvaartuigen aan gegeven. Deze uitgave onderscheidt zich daardoor van de vorige, dat deze in 4 kleuren gedrukte plattegronden niet alleen dienen om den vreemde ling den weg door de stad te wijzen, doch ook om hem in de gelegenheid te stellen haar merkwaardigheden te leeren kennen. Bij Kon. besluit van 3 October 1.1., St.nl. No. 9, is goedkeuring ver leend aan de Metsela'arsvereeniging „Sint-Ontcommer" te Zierikzee. N.V. Zeeuwsche Veevoeder en Kunstmest handel. In de heden (Vrijdag) te Middel burg' gehouden aandeelhoudersverga dering van den N.V. Zeeuwschen Vee- voeder- en Kunstinesthandel voorh. S. en M. Boogerd aldaar, is het dividend over 't afgeloopen boekjaar na ruime afschrijving bepaald op 12 Tot commissaris werd herkozen de lieer mr. J. A. Heijse. RENESSE. Aan het strand onder deze gemeente zijn wederom twee mijnen aangespoeld. De mijnen wor den gedemonteerd. In het Brouwers- havensclie Gat drijven nog eenige van die gevaarlijke voorwerpen. Van de aan deze gemeente toe gewezen scheeps- en waggonladingen droge harde turf kon de brandstoffen- commissie alhier aan elk huisgezin 200 K.G. of pl. m. 500 turven verstrek ken. De turf, die uitstekend brandt, is bij de meeslen zeer welkom. BROUWERSHAVEN. In deze ge meente is in verband met den wensch van den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid een commissie ingesteld voor de verstrekking van schoeisel, klompen enz., waaronder| begrepen de afgifte van bons voor schoenreparatie. Uitgenoodigd zij n om in die commissie zitting te nemen de lieeren N. van Sluis, wethouder, J. Wesdorp en P. D. Bos. BRUINISSE. In de Dinsdag gehou den vergadering van de Zeeuwsche Mosselvereeniging werd voorgelezen een brief van den .Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid, waarin door dezen bericht werd, dat hij den heer Bottemanne opgedragen had met de verschillende, vereenigingen in Zee land te confereeren om tot een coöpe ratie te geraken. Besloten werd een paar leden af te vaardigen naar een vergadering te Bergen-op-Zoom. Op die vergadering zal een hoofdbestuur gekozen worden. Daarna zullen een paar heeren afgevaardigd worden om met den Minister de zaken verder te bespreken. Na nog een en ander te hebben be sproken werd de vergadering geslor ten. Op de Grevelingen zijn nog een tweetal mijnen drijvende gezien. OUD-VOSSEMEER. Tot brigadier, der Rijks veld wacht le Tholen is be noemd de brigadier-titulair L. Rietveld te Groot-Ammersde vacature is ont staan door het eervol ontslag voor eenige maanden verleend aan den bri gade-commandant Van Loon. WISSENKERKE. In den noordoost- hoek van den Vlietepolder is Woens dagnamiddag tel 4 [uur 20 een mijn ge sprongen. Zij maakte een flink gat in de zeewering en schoof eenige pannen weg op 't dak der hofstede van Geluk. Onder verantwoordelffkh. van den inzsnd-er). Van 15 tegele 75 Ct«.elke regel meer 15 Cts. Ontmoediging helpt niet. Het is geen wonder, dat vrouwen bg tijden moedeloos worden. Zg zgn zoo verdiept in het welvaren van anderen, de zorgen voor de familie en het geluk van het eigen huis, dat haar eigen gezondheid vaak verwaarloosd wordt. Als rugpgn, waterstoornissen, zenuwachtig heid, of verlies aan gewicht hieruit voort vloeien, toont dit aan dat de nieren aan het verzwakken zgn en dat urinezuur zioh in het lichaam ophoopt. Men dient te bedenken, dat dan verdere verwaarloozing kan leiden tot rheumatiek, ischias, niergruis of -steen, ontstoken nieren eu blaas, of tot graden van ongeneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Geniet liever meer frissche lucht en slaap. Verlicht zoo mogeljjk uw werk. Neem slechts licht verteerbaar, gezond voedsel, met genoegzaam melk, genoegzaam water, maar geen on- noodige opwekkende middelen, en versterk de nieren door een kuur met Foster's Rugpgn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel herstelt de werkzaamheid van alle nrineorganen, zuivert het bloed en doet oen nieuw levenstijdperk voor u beginnen. ManneD, zoowel als vrouwen, onderviuden nut van Foster's Pillen, want deze bevatten de zuiverste bestanddeelen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. De echte Foster's Rogpjjn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk 'e man met zijn handen in de lendenen) op het etiket, zgn te Zierikzee verkrggb. bg M. S. Polak on te Tholen bg J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 p. doos of f 10 p. zes doozen. 39 PREDIKBEURTEN. Zondag 14 October. Ziezikvee. Geref. Kerk. Va, 10 en av. 5 30 nre, ds. Sybesma. Ghr. Geref. Kerk. Vm. 9 30, ds. Wisse, nm. 2, Leeskerk en av. 6 ure, ds. Wisse. Oud-Gerof. Gem., Breestraat. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 ure, Leeskerk. Luth. Kerk. Vm. 10 ure, ds. De Jongh. Xvangelisatie Jeruël. Vm. 10 en av. 7 ure, Gewone dienst. Kovkwevre. Vm. 9.80 ure, ds. Blankert. Serooskerk«. Vm. 9.30 ure, deheerPjjnacker Hordijk, cand. tot den H. Dienst. ISarrh» Vm. 9.30 ure, ds. Japchen ran Haamstede. Renesie en Noordwellö. Geen dienst. Hssmatefo» Herv. Kerk. Vm. 9.30, Geen dienst en nm. 2 ure, ds. Japchen (Doopsbed Geraf. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure,* Leeskerk. Elkenee. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Beer- nink (Dankstond voor d-m oogst). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. Vm. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Tollenaar. Zonnemalie* Herv. Kerk. Vm. 9 30 ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds.Hoek. Noordgocwe. Vm. 9 30 ure, ds. Van Doorn (Oog*tpreek). Drelsshor. Vm. 9 30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkeik. Nm. 2 ure, ds. PgnackerHordgk (Afscheid van de gemeente). Nleuwerkerk. Herv. Kerk. Vm. 9 30, ds. v. d. Linden (Oogstpreek) en nm. 2 ure, Géén dienst. Geref. Kerk. Vm. 10.30, ds. Klumper, nm. 3, Leesdienst en av. 6.30 ure, ds. Kin» per. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk. Oosteslsnd* Herv. Kerk. Vm. 9.30, dr. Weeda en nm. 2 ure, Geen dienst. Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 nre, Leeskeik. Slrjansland. Vm. 9 30 en nm. 2 ure, ds. Peter. Brainlsse. Herv. Kerk. Vm. 9 30, ds. Waar- denburg (Oogstpreek) en nm. 2 ure, idem. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds Tolle naar van Brouwershaven. Geref. Gem. Vm. 9, nm. 2 en av. 5.30 ure, de heer Hofman van Beekbergen. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Leeskerk. Evangelisatie. Vm. 930 en nm. 2 ure, Gewone dienst. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. St.-Fillpslnnd. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Loran (H. Avondmaal) en nm. 2 nre, Geen dienst. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9, ds. Boone, nm 2, idem (Oogstpreek) en av. 5.30 ure, idem. Tholen. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Broekers en nm. 2 nre, ds. Enklaar. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, de heer Becht. Geref. Gem. Vm. 9 30, nm. 2 en av. 6 ure, Leeskerk. SL-Bfnaeteniditlk. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. De Mol de Moacourt en nm. 2 ure, ds Broekers. Ond-Geref. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5 30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. Vm. 9 30 en nm. 2 ure, ds. Van Griethugzen. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 nre, ds. Staal. Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 9 30, ds. Ver schoor (Avondmaal) en nm, 2 are, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, de heer De Graaff; av. 6 ure, Leeskerk. Seherpenlase. Herv. Kerk. Vm. 9 30, Lees kerk en nm. 2 nre, ds Steenbeek (Voorber.H.A.) Ond-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5 30 nre, Leeskerk. Stavenlaie. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Kam steeg en nm. 2 nre, idem (H. Doop en Collete ziekenfonds). Ond-Geref. Kerk. Vm. 9 30, nm. 2 en av. 5.30 nre, Leeskeik. St.-Annalsnd. Herv. Kerk. Vm. 9.80, ds. Ver«choor van Poortvliet en nm. 2 ure, Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5 ure, Leeskerk. DE ,.B I ET A". In verband met de oprichting der N.V. Bieten-inkoop en toewijzing asso ciatie „Bieta", kunnen wij nader melden, dat deze N.V. bestaat uit 20 aandeel houders, in iedere provincie twee, met dien verstande, dat Groningen en Drenthe zijd samengevoegd. In iedere provincie is een aandeelhouder een handelaar, en de andere een landbouworganisatie, die beiden als agenten optreden en weder sub-agenten kunnen aanstellen, die voor de handelaren ook handelaren moeten zijn en voor de landbouworganisaties, dorps- of districts-organisaties. De aan deelhouders zullen ten hoogste 4 van hun geld trekken, terwijl eventueel meerdere winst in rijks schatkist moet worden gestort. Voor Zeeland zijn aandeelhouders en treden als agenten op de N.V. Zeeuwsche Veevoeder- en Kunstmesthandel v.h. S. H. Boogerd te Middelburg en de Zeeuwsche Landbouwmaatscliappij. Betreffende de in ontwerp opgemaakte voorwaarden van levering der voeder bieten kunnen wij het volgende melden De voederbieten moeten geleverd wor den franco op wagon of in het schip aan het naastbijzijnde spoor- of tram station of haven, een en ander in de keuze en volgens aanwijzing der „Bieta". De bieten moeten geleverd worden vóór 1 Juli 1918, en op tijdstippen te bepalen door de „Bieta", die ten minste 8 dagen van te voren moet kennis geven van den dag, waarop en de plaats waar zij de levering verlangt. Mocht de „Bieta" een tijdstip van leve ring aangeven, waarop het artikel nog niet is gerooid," dan is de verkooper ver plicht hiervan dadelijk, kennis te geven, in elk geval binnen 24 uren na ont vangst der mededeeling. 't Tijdstip mag hoogstens 4 weken later vallen dan de door de „Bieta" aanvankelijk aangegeven termijn. Zoolang de aflevering niet heeft plaats gehad is de verkooper verplicht het verkochte behoorlijk te bewaren en als het gekochte niet in het najaar van 1917 afgegeven wordt, voor zorgvuldige inkuiling en afdekking te zorgen. Yoor bieten die 30 November 1917 niet ge leverd zijn, wordt 75 cent per 100 K.G. en per maand bewaarloon gegeven, be halve voor bieten die op het tijdstip voor de levering aangewezen nog niet zijn gerooid. Alle voederbieten, die door vorst of water benadeeld zijn,of die beschimmeld, bedorven of hol zijn, kun nen worden geweigerd. Het inladen komt geheel voor rekening van den ver kooper.» Er zal zooveel mogelijk op weegbruggen gewogen worden of anders op door de „Bieta" beschikbaar te stellen bascules. Bij levering worden bons af gegeven, die na 14 dagen betaalbaar zijn. Een koopcontract is eerst bindend als „Bieta" een koopbevestiging heeft afgegeven, die desgewenscht bij de leve ring moet worden Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 3 Oct. Adriana Louise Elisabeth, d va a Levinós Christiaan Jongmans en Maria Catharine Johanna Loogen. 5 Cornelis, z van Comelis Willemse en Adriaantje Cornelia Boot. 5 Leo Eduard Maxmiliaan, z. van Adriaan Peute en- Maria Regina Wetting. 6 Suzanna, d. van Dirk de Jonge en Teuntje van Tatenhoven 7 Hendrik, z. van Matthgs Willemae en Cornelia Hendrika Logmans. 7 Huibregtz van Johannes Petrus den Dekker en Geertruida Wilhel- mina Legdekker. Overleden: 4 Oct Adriana Hendrika St>utjerdgk, 3 w. 6 Jan de Vlieger, 2 w. 10 Gilles Schouls, 9 j. 10 Olivier de Vlieger, 14 m. Officieel Marktbericht. BOTER 1,30 per 5 H.G. (Rekenprijs der winkeliers ƒ1,25). KIP-EIEREN 2,50 per 25 stuks. Zierikzee, 11 October 1917. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. De Heer en Mevrouw POST UITERWEER--De Bruijne geven kennis van de geboorte van hun Zoon JOHAN ELIZA ALLETTUS. Middelburg, 10 October 1917. ONDERTROUWD PIETER W. STOUTJESDIJK A.Bz. en MARIA ROTTIER Ad. 's Heer-Arendskerke, 11 October 1917. Huwelijksvoltrekking 25 October a s. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze veel geliefde Man en Vader, PIETER HEIJBOER, in den ouderdom van 47 jaar en 40 maanden. Allen, die den overledene van nabij gekend hebben, zullen besef fen wat wij in hem verliezen. Nieuwerkerk. Zijn diep bedroefde Weduwe, NJ. HEIJBOER, geb. van Klinken en Kinderen. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze geliefde Broeder en Zwager, de heer P. HEIJBOER, in den ouderdom van bijna 48 jaren. Nieuwerkerk, den 10 October. Uit aller naam, J. HEIJBOER Jz. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, mijn ge liefde Echtgenoote en der Kinderen zorgdragende Moeder, Jannetje van Westervoort, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. Zierikzee, 11 October 1917. Aan de Balie. L. BERREVOETS en Kinderen. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, onze ge liefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Jannetje van Westervoort, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. 11 October 1917. Wed. L. v. WESTER VOORT. Eiker- 1 c> Vi WESTERVOORT. 2ee M. v. WESTERVOORT— van staalen. W. LEMSOM- Rotter- van Westervoort. dam(J. LEMSOM. J. A. MATTHIJSSE— Kerk- i van Westervoort. werveM. L. MATTHIJSSE. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de betoonde belangstelling, bij het overlijden van ons Dochtertje, Zusje en Behuwdzusje. Noördgouwe, October 1917. M. VERSEPUT. P. VERSEPUT—Krijger, Kinderen en Behuwdkind. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijn geliefde Zuster, LENA FRANCINA VAN DEN- BOUT, Echtgenoote van den Heer J. Veth, betuig ik mijnen hartelijken dank. Zonnemaire, October 1917. J. M. VAN DEN BOUT Mz. uw weerstandsvermogen te bewaren en uw zenuwkrachten te versterken. Er wordt veel van uwe kracht ge vergd in dezen zwaren tijd en bij velen komen reeds de verschijn selen van zenuwzwakte, neurasthe nie en zenuwachtigheid. Slapeloos heid, vermoeidheid, moedeloosheid, hoofdpijn, angst zonder bepaalde oorzaak, gebrek aan lust en aan energie, zijn zoovele verschijnselen die dikwijls de voorboden zijn van erger. Nu komt het er dus op aan, in tijds het echte middel te kiezen, dat deze beginnende neurasthenie niet verder laat voortwoekeren. Met vertrouwen raden we U de SAN- GUINOSE aan, die door honderden, doktoren en leeken, bevonden is een uitnemend versterkingsmiddel bij bloedarmoede en algemeene ver slapping. SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon; 6 fl. f 8,— 12 fl. f 15,—. Twee maal per dag een eetlepel is voldoende. Probeer het en gij zult spoe dig de gunstige gevolgen bespeuren. Houdt het vol, en de gevreesde, ondermijnende neurasthenie wordt overwonnen. Gij wordt flink en levenslustig als voorheen. Wacht U voor namaak! VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Flesschen worden teruggenomen. Nm Dr. Dent. Surg. Telefoon 14223, - ROTTERDAM. - De Najaarsschouwing op Heulen, Slooten enz. zal plaats hebben op Maandag 29 October I9I7. N.B. Tevens worden de eigenaars en gebruikers er uitdrukkelijk op gewezen, dat de Slooten, langs wegen en dijken gelegen, van alle riet en verder onkruid moeten gezuiverd zijn en dat het uitko mende vuil onmiddellijk van de wegen moet worden verwijderd. Het Bestuur: VAN GORSEL, Dijkgraaf. DRONKERS, Ontv.-Griffier. De Burgemeester-Strandvonder van Duivendijke roept voor de vierde maal op tot reclame, recht hebbenden op een beschadigdedefecte Kist met zeer beschadigde Schilderijen, gemerkt J. L. 42een groote baal met geperste bonte Veeren, gemerkt 29 S. N. X G - - F en eenige losse Veeren in zakken, zoomede eenig ongemerkt Wrak hout en gezaagd Hout, alles aangespoeld aan den zeedijk alhier. Düivbndijke, 10 October 1917. J. PADMOS. belast [zich met *1161 In ont vangst nemen van MONSTERS UIEN voor de veiling en draagt zorg voor de gelden van de telers. Aanbevelend. Van af heden is het slacht- loon per varken f 1,75 voor arbeiders, f2,— voor land bouwers. Naar bViten met f 0,25 verhooging. DE SLAGERS. te koop en een Vos-Hengstveulen, 6 maanden oud, bij M. LEGEM ATE, Kerkwerve, Kooiweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 6