(groot f 35000, ten behoeve der Ghs- fabrjek een brief van de Gezondheidscom missie met teekening en ontwerp voor het bouwen van Vier woonhuizen. De voorzitter zegt, dat B. en W. dezen brief besproken hebben, en van oordeel zijn, dat zij het gewenscht achten eerst nog eens te confereeren met de Gezondheids commissie en met den deskundige Van Oost. Daarna wenschen B. en W. prae- advies uit te brengen. De heer Van Vredenburg zou gaarne B. en W. vragen, of zij mede konden gaan, als de, Raad zich in beginsel uit sprak tot het bouwen dezer woningen. Werkelijk er is behoefte, zooals die er poit te voren was. En de tijd verloopt, waarin al de materialen nog steeds duurder worden. De lieer De Jong zegt overtuigd te zijn van den woningnood én zegt vol komen met den heer Van Vredenburg accoord te gaan. Hij acht deze zaak van groot belang. De heer Wagemaker had gedacht, dat deze stukken bij de -leden zouden ge- culecrd hebben. Spreker kan nu geen góed oordeel vellen over deze zaak. De heer Van Vredenburg zegt, dat de geheele zaak toch gepubliceerd is in de bladen en spreekt er zijn verwonde ring over uit, dat de heer Wagemaker alle stukken 'Zag, en deze niet. Spreker is er sterk voor het onderwerp niet aan te houden. De heer v. Hiele zegt, dal, als men bou wen wil, men er tocli plaats voor moet hebben. Spr. heeft hoören noemen de gedempte Vale, doch hij acht dien grond niet geschikt voor bouwterrein. De vruchten zijn ongeveer alle rijp. Zou het niet gaan met de huurders van ons gekocht perceel te onderhandelen om trent afstand van een stukje. Wethouder Hollestelle is eveneens van oordeel, dat er behoefte aan woningen is. Toch acht hij het een bezwaar, als men te haastig te werk gaat. Spr. zou het ingediende plan gaarne eens aan andere deskundi gen ter inzage geven. De voorzitter acht, géhou'd hebbende de discussies, het ook 1111 het beste in beginsel te besluiten lot bouwen. Dit zal voor B. en W. een spoorslag zijn spoed te betrachten en een geschikt terrein te vinden. Met algemeene stem men worden B. en W. gemachtigd. Voorgelezen wordt hierna een adres van het armbestuur, waarin dit college vraagt, de kosten van onderhoud voor hunne armen aan de gemeente te mogen opdragen, daar liet zelf daartoe niet bij machle is. De voorzitter stelt voor dit adres tof een volgende zitting aan te houden ter nadere bespreking. Alzoo wordt besloten. Betreffende den onderwijzer M. J. Engelvaart deelt de voorzitter mede, dat getracht zal worden door de com missie van Rijksschool toezicht deze zaak in órde te krijgen. De gemeente-rekening 1916/17 wordt na enkele kleine opmerkingen goedge keurd. Daarop bieden B. en W. den Raad de begrooting voor 1918 aan. Tof leden der commissie van onderzoek worden gekozen de heeren Noske, Wagemaker en Van Hiele. Op verzoek van den heer Wagemaker zal de voorzitter nog een 4e lid benoemen. De voorzitter zegt, dat de heer Mul der, Rijks-architect, voor de monumen ten hedenvoormiddag is gearriveerd, en bezig is 0111 bet bouwplan te onder zoeken. Binnenkort zal nu diens advies den Raad bereiken. Als burgemeester, vervolgt dë voorz., overladen met werk, zooals het sinds langen tijd isx heeft hij behoefte hier aan een schrijfbureau, welke hij kan afsluiten. Ilij roept de welwillendheid van den Raad in, daar ook anderen 11a hem het zullen noodig hebben, dit van gemeentewege le verschaffen. Met alge meene stemmen wordt liet verzoek toe gestaan. Bijde daarop gehouden rondvraag zegt de heer De Jong, dat alhoewel hel geen gemeentebelang is, de laatste verkiezing gewoon een schandaal was. Men propagandeerde met anonieme strooibiljetten, waarin van de candida- len al wat leelijk was, werd le berde gebracht. Spreker kreeg 0. a. een biljet in handen, geteekend „Eenige kiezers"' en moest er van walgen. Dan was cr nog een samenspraak lusschen Bram en Arie, bespottelijk was hel! Laten de menschen toch wijzer worden, om elkander op dusdanige manier af le takelen en te beleedigen. Men kan haast nergens in Nederland komen of men spreekt over de Raadsverkiezing van Tholen. Laten toch voortaan de kiesver- eenigingen haar taak goed opvatten, en dergelijke schunnige geschriften weren. Spreker zegt het ronduit, dat 'hij zijn naam voor dergelijke practijken nooit zal leenen. Wil men hem ongunstig be- oordeelen, men doe het gerust, doch niet anoniem, de naam er onder, dan kent men den tegenstander. Spreker hoopt dat een volgende maal de menschen hun verstand zullen gebruiken, want zoo is het veel te bar. De voorzitter zegt, dat hij in zijn kwaliteit als voorz. en als burgemeester niet tien minsten invloed heeft op al deze dingen. Hij betwijfelt sterk of in het vervolg alles beter zal gaan als het weer verkiezing is. Het is een chronische ziekte sinds vele jaren. De heer De Jong erkent dit gaarne, doch hoopt, dat er beterschap zal zijn le constateeren, zoo "1 geval zich weer voordoet. De heer Van Hiele zegt, dat vele bur gers blij waren wat betreft het besluit van den' Raad omtrent hel niet houden der kermis. Hij hoopt, dat de voorzitter nu ook geen muziek zal toelaten op de zoogenaamde kermisdagen. Want dan wordt het nog een verkeerde toestand in de gemeente. De voorzitter zegt met liet gesprokene rekening te zullen houden. De heer Noske vraagt, of het kohier van den 11. O. nog niet is goedgekeurd. De voorzitter zegt dat hel steeds nog bij Ge dep. Stalen is, doch dat in be sloten zitting hief00ver zal gesproken worden. v De voorzitter sluit daarop de openbare zilling. Ben «Ine. van de Zande en Janna Willemir.a Dalebout; 22, Adriana, d. van Johannes Boudewjjn van Dalen en Tona van der Linde; 25, Pieternella Adriana. d. van Jan Adriaan Speelman en Jacoba Laban. Gehuwd: 22, Abraham Legdekker?, 26 j te Velsen en Janna Pondse, 27 j,; 29, Johannes Zoeter, 31 j te Zierikzeeen Jobinad'eGIopper, 82 j. HAAMSTEDE. Geboren: 8, Neeltje, d. van Cornelis Adriaan Landman en Janna Joppa Bil. Gehuwd: 17, Marinas den Boer, jm, 28 j. en Martina Adriaantje Hause, jd, 24 j. Overleden; 29, Sara Franken, 73 j,, weduwe van Marinns de Vrieze. THOLEN. Geboren: Willem, z. van M, van der Linde en A. J. Nuts; Fraucina, d. van C. van Eekelen en G. Etst; Leendert, z. van J. Goedegebuure en J. Bjjnagte; Gerardus Cornelis, z. van S. Schot en P. C. Qaist; Jan, z. van C. yan Dullemen en E. Manneke; Kornelis Marinus, z. van A. van Oeffeien en M. C. van Loenhont. Ondertrouwd: W. Riethof, jm. en G. J. Zacha- iiasse, jd.A. W. C. van Nieuwenhnizen, jm. en C. van der Maas, jd J. Roukema, jm. en A. P. Baag, jd. Gehuwd: W. de Korte, jm. en C C. Polder man, jd. Overleden: Cornelia Suurland, 62 j echtge- noote van S. F. Hofman. MARKTBERICHTEN. De Toewijzingacommissie voor benzine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ia overeenstemming met de prijs- verhoogiDg van auto-benzine en terpentina tot reap, f 0,60 en f 0,65 per liter, de prijs voor aflevering van die producten op bonboekjeg gesteld is op f 0,75 per liter voor benzine en f 0,80 per liter voor terpentina. Gemengd Nieuws. Goed voorbeeld. Te Weesp is, naar aan hel Vaderl. wordt gemeld, ook bij den directeur van de gemeente-gasfabriek de gastoevoer afgesneden. Burgerlijke Stand. Over de maand Augustus. BURGH. 12, Geboren: Martin us, z. van Arie ZIERIKZEE, 30 Aug. Veilings ver eeniging Schouwen en Duir eland en St.-FUipaland. Op de veiliög be steedde men heden de volgende prijzen Groote veilir gPeren: Beuné de Mé code le soort 20 ct., Duchesse Wil liams ie soort 20 ct., 2e soort 12 ct3s soort 8 ct.Bergamot le soort 10—12 ct., Jatten 2e soort 12 ct, Maagdepeer le soort 13 ct., Calebas de Turlemont 2e soort 12 ctClaps Favorite le soort 20—2L ct., Noord-Holl. Suiker. 10 ct. Appels Godlin Kesurick le soort 14 ct., Lord Sufheid le soort 14 cent., OelliDe le soort 22 ct, Tlie Queen le soort 22 ct., Keizer Alexander le soort 22 ct. Afgevallen peren 5 ctidem appels 57 ct. Kleir.e veiling Peren 720 ct., kleine peertjes 6—7 ct, afval peren 57 ct., appel» 712 eb, afval appels 57 ctpruimen 57 ct. AHes per K.G. THOLEN. Veilingsverecniging De EendrachtVeilingen van 24 Aug. 1.1. Zilveruien voor binnenland f 36; zil veruien voor overzee van f 24 tot f 25 per 100 K.G.peren voor overland van f 0,14 tot 1' 0.25; appels voor over land van 1' 0,15 tot f 0,24; peren voor binnen land van f 0,04 tot f 0,15; appels voor binnenland van f 0,041/2 tot 1' 0,18; snij- boonen voor binnenland van f 0,101/2 lot f 0,15; pruimen voor binnenland van f 0,081/2 tot f 0,28 per K.G.Tomalen f 0,20 tot f 0,30 per K.G,meloenen voor binnenl. van f 0,80 tot f 0,90 per stuk; komkommers voor binnenland van f 0,07 tol f 0,10 per 10 stuks. ZI1RIKZB1. Tijd ran Hoogwater en ran Laagwa&ei. September. Maana- ouderdow. H.W. L.W. u. m. a.m. 3 M. 18 voorat. 3,50 8,54 nam. 4,02 9,29 4 19 voorin. 4,32 9,34 nam. 4,43 10,12 5. 20 voorm. 5.11 10,19 nam. 5.26 10,52 6. 21 voorm. 5,53 11,07 nam. 6.07 11,37 7. 22 voorm. 6,34 11,58 nam. 6.49 1 8 Z. 7 25 v. voorm. 7.20 0,28 aam. 7.38 0,58 9. 24 voorm. 8,13 1.28 nam. 8,44 2,08 10. M. 25 voorm. 9,28 2,43 3,33 na». 10,11 Tyd van H.W. te Dordreoht 3.15 uur later. L.W 5.80

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 6