de Beer 1. 111, Oor) o«8ov«rKi eht. ADYERTRNTIEN. Gemengd Nieuws. Bekendmaking. Iti! „tol M II taip". Bet ZOMERFEEST lal worden gehouden op Don derdag 19 dezer. Zij, die wenschen Lid te worden, gelieven daar van aangifte te doen vóór 16 dezer bij den Secretaris, A. J. RIBBENS. Kiezers te Tholen. Een jaarling Merriepaard of Merrieveulen. voor de heer W. G. Quakkelaar te St.-Maartensdijk. Aan de Hoogeschool te Leiden is geslaagd voor het candidaais- examen In Wis- en Natuurkunde, de heer Jacob Ridder Nz., vroeger te Bergen-op-Zoonj. OTer«»g>-ex<mnn der BQk. Hoogero Burgerschool to Zlerllzoe op 11 Juli. 1Bevorderd van de ie naar de 5e kl J. van den Berg., J. J. de Bruijne, J. Boudeling, J. Kloppert, J. N. L. Broodman, P. A. van der Valk, M.a M. van der Vliet., M.a N. Merle, F. J. Labzowski en C.a J. C. Honig. Niet bevorderd 5 leerlingen. 'Bevorderd van de 3e naar de ie kl.: A. W. Unger, J. Unger, W. P. van Pagé, M. C. Geluk, P. Versteeg, J. van der Werft, W. C. van Nieuwenhuij- zen, J. G. Sevenhuijsen, M. H. Krepel, A. I. Geluk, W. Nevejan, A. J. van Bijssel, P. G. Adriaanse, .J.a M. Breesnee, N.y J. Gaanderse, M.a C. M. Verton, S.a R. Wolfsohn en A.a I. Prakke. Niet bevorderd 4 leerlingen. 'Bevorderd van de Se naar de 3e kl.: C. J. v. Malland^A. J. Constandse, G. J., Sybesma, J. C. Verton, M: P. Ringelberg, D. Coumou, A. J. Bal, J. H. Heimbach, S. R. H. F. Ochtman, G. C. Anker, D. M. Giljam, W. P. de ■Waal, J. Jumelet, J. M. Koeman, .1. C. C. Smallegange, A. S. Bal, P. A. Waale, L. Labzowski, J. Fran kei, C. J. A. Meijer, C. A. de Vos, J. Honig, L. P. van Malland, W.a G. van der- Hoeven, P.a J. van Pagé en P.a M. J. Spek. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van de le naar de Se lel.: C. J. M. Ivlompe, J. de Ronde, J. A. Stols, H. P. van Staalen, A. van der Cingel, M. van der Velde, H. van de Stolpe, H. J. van Dijke, E. E. Vleu gels Schutter, J. W. Wiebols, A. Rib- bens, J. C. Risen, J. C. Bravenboer M. Klok, M. de Bruine, M. J. Blom, E. Labzowski, J. van Damme, A. J. van "de Klooster, J. A. J. Houdkamp, J.a A. P. Bijlo, J.a M. van de Zanae, M.a J. Doeteman M.a Beije, J.a T. Gaanderse, A.a M. Smits, J.a J. Ver- hage en H.a C. Sevenhuijsen. Niet bevorderd 8 leerlingen. Op het .Westelijk gevechtsfront hebben de Duitschers aan den Cliemin des Dames den strijd voortgezet, een deel der Fransclie stellingen veroverd en in weerwil van de verwoede aan vallen' der Franschen deze tc her overen, deze weten le behouden. Het Fransclie telegraafagenlschap heeft echter bericht, dat de Franschen de verloren gegane stellingen hernomen hebben. In de Fransclie Kamer is 't Zater dag lang niet malsch toegegaan. De afgevaardigden Brizon, Blanc en Zimmerwald boden terstond na de opening der zitting den voorzitter een motie aan, die deze weigerde te aan vaarden, wijl zij beleedigend voor de regeering was. Een andere afgevaar digde kritiseerde het jongste offen sief, hetwelk naar zijn méening mis lukt was, en wenschte, dat de schuldigen aan die mislukking zouden bestraft worden. De afgevaardigde Ferry was van gevoelen, dat 't zicli laan liet zien, dat men ook den vol genden winter nog in oorlog zal wezen, zoodat hij het noodig vond een deel der troepen tijdelijk naar huis te zenden. Hij verlangde hoven- dien, dat het Engelsche front ver breed zou worden. Ten slotte trok Jobert den persoon van den Presi dent der republiek in het debat. De Minister-President, Ribot, viel in den rede, zeggend, dat de Kamer nu een dadelijke Beslissing moest nemen. Accambry betreurde het, dat Joffrej die door een Kamervotum uit zijn ambt was ontzet, naar de Vereenigde Staten was gezonden. Een heftig tumult ontstond hierop. Indien de Kamerboden niet tusschenbéide ge komen waren, zou men handgemeen zijn geworden. Brizon, die den Mi nister van oorlog heftig aanviel, vroeg loen men hem toeriep: er uit, er uit, of men wet wist, dat Frankrijk in dezen oorlog anderhalf millioen sol daten verloren had, en een oorlogs- schuld had van tweehonderd milliard. Op het Oostelijk gevechtsterrein hebben de Cenlralen klop gehad. Het gelukte aan de Russische troepen om ten Westen van Slanislau de voorste stelling te veroveren, 'n viertal dor pen te bezetten .en bezit te nemen van de stad Jesupol. Zij namen 8000 Oos- tenrijksche soldaten en 131 officieren gevangen en maakten 48 kanonnen buit, waaronder 12 zeer zware. Toen Duitsche troepen te hulp kwamen, staakten de Ooslenrijksche troepen terstond hun terugtocht. Of het den Russischen troepen gelukken zal zich van Lemberg meester le maken, want daarop.is thans hun offensief gericht, kan niemand nog beslissen. In Perziê zijn de Russen niet zoo fortuinlijk geweest Het gelukte den Turken de Russische troepen uit Pendzjivir, Chauikin en Kasri Sjirin te verdrijven. AI deze drie plaatsen werden door hen bezet. Amerika is bezig 22615 oorlogs vliegtuigen tc vervaardigen, waarvan elke maand duizend zullen afgeleverd worden. Dat zaakje kost aan het Amerikaansche volk het bagatel van 303.000.000 dollars. Geen guldens, maar dollars. Voor vliegpersoneel zal nog worden uitgegeven 276.000.000 dollars. En de Minister van Marine heeft voor den marinevliegdicnst een crediet gevraagd van 45000.000 dol lars. Wat wordt er in de wereld toch een geld misdadig verkwist! Het in China onverwachts herbo ren keizerschap is uit gebrek aan levenskracht even onverwachts ont slapen. In Berlijn is onder voorzitterschap van den Keizer een Kroonraad ge houden geworden, waarin over den binnen- en buitenlandschen toestand ernstig van 'gedachten gewisseld is geworden, 't Volk verlangt vurig al gemeen, rechtslreeksch geheim kies recht voor al de Bondstaten, en minislèriëelc verantwoordelijkheid en liet smacht naar den vrede, die steunend op den grondslag van geen annexaties, geen schadevergoeding, door al de volkeren wordt begeerd. Want niet alleen in Oostenrijk en Rusland, niaar ook in Frankrijk en Engeland hoopt men in alle kringen der bevolking, dat een vrede spoedig tot stand zal komen. En de kans daarop zal ongetwijfeld veel grooter wezen, wanneer in Duitschland liet demokratisch grondbeginsel aan het regeerstelsel ten grondslag wordt gelegd. Men moet de bakens verzetten eer het getij verloopt. Wil mien in Duitschland een revolutie voorkomen dan aarzelc men ook niet met de invoering van die demokratisché maatregelen, op de toepassing waar van de Duilsciie keizer in zijn be leende Paasclihoodschap alle hoop gegeven had. Het Engelsche Lagerhuis heeft in geheime zitting de Duitsche luclit- vlootaanslagen op Londen behandeld. Men heeft daarin ongetwijfeld aan de regeering harde noten le kraken ge geven. Zij kan de Duitsche regeering moeilijk van barbaarschheid beschul digen, daar haar eigen vliegtuigen nog den 14den April hommen op de universiteitsstad Freiburg geworpen hebben, tengevolge waarvan 11 vrou wen en een kind gedood, terwijl 27 vrouwen gewond werden. Ook kan zij met liet oog op dit feit niet be- weeren, dat Engeland als vergeldings maatregel zicli aan een zoo afschu welijke daad niet zal schuldig maken. In dén Krim hebben Russische ma trozen zicli toegang weten te ver schaffen tot het slaapvertrek vah de keizerin-weduwe. Zij werd genood zaakt het bed tc verlaten teneinde de matrozen té ontvangen. Haar werd niet eens toegestaan haar kamenier te bellen, teneinde haar bij 't kleeden behulpzaam te wezen. Toen zij ver trokken warenbemerkte zijdat haar al de juweelen ontstolen waren. In Zweden is men tot de ontdek king gekomen, dat schier dagelijks Fransclie en Engelsche artillerie officieren vermomd over de grens trekken, teneinde in liet Russische leger dienst te nemen. Zoodra zij de grens overschreden hebben, ontdoen zij zich van hun vermomming en kleeden zij zich in uniform, die zij in hun bagage verborgen hebben. De Vereenigde Staten en de neutrales. De Daily News verneenjt uit .Was hington: De uitwerking vun liet ver bod van uitvoer uit de Ver. Staten naar neutrale landen zal zoo belang rijk zijn, dat er reeds een beweging in het Congres gaande is, om met bepaalde Europeesche naties in on derhandeling. tc treden om 'te ver krijgen, dat zij aan den oorlog mee doen aan den kant van de geallieerden. Die neutrale naties hebben vree- selijk geleden en deze niéuwe slag zoo zeggen die leiders in hel Congres zal mogelijk liet middel zijn om hen er toe tc brengen, zich zelf legen Duitschland te verklaren. Dultieh vliegtuig geland. Dinsdag is hij Kollum (Fr.) een Duitsch verkenningsvliegtuig, no. 64, van liet Drachenstalion te Borkuin geland. Tweede Ktmerrerkleilngen. Bij enkele candidaatstelling is ge kozen tol lid van de Tweede Kamer voor Oosterhout de lieer nil-. A. B. G. M. van Rijckcvorsel (R.-K.) en tot lid van de Tweede Kamer voor Veen- dam de heer mr. G. .W. Salines (S. D. A. P.) Franseho vliegmachine geland. Men meldt uil Panningcn aan,,den Limb. Koerier: Onder het gehucht Beringen is Zaterdagmorgen een Fransclie vlieg machine, wegens een defect aan den motor moeten dalen. De Fransclie vlieger had met nog drie andere vliegers een vlucht ge maakt naar Essen, met liet doel al daar hommen te werpen op de Krupp-fabrieken. Hiertoe waren zij om 9 uur .Vrijdagavond te Nancy opgestegen en te half twee had hij de twaalf hommen, die hij bij zich had^op Essen geworpen, was aldaar door het afweergeschut zoo lievig beschoten, dat li ij meende er niet levend te zullen afkomen. Toen hij bemerkte, dat zijn motor niet goed meer werkte, zette hij 'koers naar liet Westen, teneinde in Holland le kun nen daten. Nadat hij hij zijn daling verschillende keeren' had rondgevlo gen, kwam hij in een weiland terecht, nam in zijn vaart nog een 5-tal weidepalen mee en bleef'loen op den kop in 't land steken. Bij de aan raking met den grond brak een ge deelte van de schroef af. De vlieger heet Paillard, is 19 jaar oud en adjudant. Dit was zijn 36e reis die hij maakte. Ware deze goed afgeloopen, dan was hij tot luitenant bevorderd geworden. Bij zijn aanhouding was de vlieger reeds in burgerpak gestoken, dat hij tegen zijn vliegcostuum had geruild. Wapens had hij niet meer hij zicli. Hij werd door de maréchaussee ver der naar Veulo overgebracht, ten einde geïnterneerd le worden. Grosdwetsherzlenlcg. De voorstellen lot grondwetsher ziening zijn thans bij de Tweede Kamer ingekomen. De inhoud is vol komen gelijk aan de vroegere wets ontwerpen. De Memorie van Toe lichting verwijst dan ook eenvoudig naar de vroegere gewisselde stukken. Verwacht wordt, dat de Tweede Ka mer de voorstellen de volgende week in de afdeelingen zal onderzoeken. spreken over de beslissing, die deze denkt tc nemén. PETROGBAD, 11 Juli. De Russi sche troepen hebben de stad Halicz veroverd. Telegrafisch Weerbericht nwdegedeeld door hst Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, nam waarnemingen verrioht in don morgen T»n 11 Juli 1917. Hoogste barometerstand 765,5 te Vlis- singen. Laagste onder 755 te Oost- Duitschland. Verwachting tot den avond van 12 Juli zwakke tot matigen wind uit Noordelijke richtingen in het Noorden, in het Zuilen uit Westelijke richtingen, afnemende bewolking, weinig of geen regen, vooral in het Zuiden warm. CORRESPONDENTIE. H.H. correspondenten, die hun nota 2e kwartaal nog niet inzonden, ge lieven dit omgaand te doen. STOOMBOOTDIENST «re tutschengcleyen plaattin, JULI 1917. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vlinsingen. Donderd. 12 Vrgdag 13 Zaterdag 14 Maandag 16 Dinsdag 17 Woenad. 18 Donderd. 19 's m. 7,15 7,15 7.15 7,15 7.15 7,15 7,15 's m. 9, 9,- 9,- 9,- 9.- 9.- 9,- 's m. 9,— 9,- 9,- 9.- 9,- 9-- 9.- Zft»ilQnz«fcd De minister van landbouw, nijver heid en handel brengt ter kennis,, dat verschillende omstandigheden er zeer waarschijnlijk toe zullen leiden, dat voor het zaailijnzaad, oogst 1917, een distributieregeling getroffen 'zal wor den, waarbij geen rekening kan wor den gehouden met afgesloten of nog af te sluiten contracten. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons geliefd Dochtertje en Zusje, JOHANNA CORNELIA, in den aanvallsgen leeftjjd van 2 jaar en 7 maanden. Shrooskbrkh (S.), 6 Juli 1917. P. A. VAN DER MEET. W. M. VAN DER MEET—Mol. A.a VAN DER MEET. Een Nederlandsch-—Dnitsch geschil. COfficieelHet departement van biütenlandsche zaken deelt mede: Aangezien de Nederlandsche en de Duitsche regeeringen niet tot over eenstemming konden komen over het feitelijk geschilpunt of liet binnen komen van twee op 23 Febr. en 12 Maart j.l. in de'Nederlandsche terri toriale wateren aangetroffen en geïn terneerde Duitsche onderzeebooten al dan niet gevolg was van een ver zuim van de betrokken duikbootcom- mandaïiteh om noodige voorzorgs maatregelen le nemen, teneinde bin nenkomst in 't Nederl. rechtsgebied te vermijden, hebben de regeeringen besloten de aangelegenheden te on derwerpen aan het oordeel eener internationale commissie, bestaande uit een Nederlandsch, een Duitsch, een Argentijn sch, een Zweedsch en een Deensch zeeofficier, deze tevens voorzitter. Deze commissie zal op 12 Juli in Den Haag bijeenkomen en uit sluitend het feitelijk geschilpunt heb ben le beslissen. Heden behaagde het den Heer van onze bjjde weg te nemen, odzb geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Pieternella van der Werf, Wednwe van JACOB VEBSEPÜT, in den ouderdom van ruim 77 jaren. zonnbmairb, 10 Juli 1917. Mede uit naam der Familie L. VERSEPUT. Reclame-Broodkaarten. ,Vele huismoeders tc 's-Hertogenbosch, die Zondag reeds in zak en ascli zaten, omdat de broodkaarten voor de 19c week al verbruikt waren, werden niet weinig verrast en verblijd, loen er een regen broodkaarten over de stad kwam en deze van hand lot hand gingen. Het waren echter strooibil jetten ten gunste van con der candi- daten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Eeii aantal bakkers heb ben er zich door laten foppen cal op de bonnetjes ervan brood verstrekt, waarmee nog menig gezin gebaat wast T SiT K<TÜ SMKSli V De ondergeteekende betuigt hier mede zijn dank aan allen, die hebben medegewerkt tot zjjn benoeming tot lid van den gemeenteraad, alsmede voor de vele bewjjzen van belangstelling. A. J. BIBBENS. Ondergeteekende betuigt zjjn dank aan de Kiezers, welke hebben medegewerkt tot zijn herbenoeming tot Lid van den Gemeenteraad en tevens voor de betoonde belangstelling. Khrkwbbvb, 6 Juli 1917. H. BEIJE. j V Voor de bewijzen van deelneming, 1 ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Tante, Mej. H. H. MOOLEN- BURGH, betuigen wjj onzen hartslQken dank. Bussüm, 8 Juli 1917. Namens de Familie, Mr. A. MOOLENBURGH. V Mjjn dank aan de Kiezers, voor het in mjj gestelde vertrouwen, bij mjjne herbenoeming tot Lid van den Raad en voor de vele blijken van belangstelling, bij die gelegenheid ondervonden. Viane, 9 Juli 1917.; A. A. VISSER. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn oprechten dank aan de 119 kiezers, die hunne stem op hem hebben uitgebracht, aan de vrienden die hem hebben medegewerkt en aan hen, die blijken gaveo van hunne belangstelling, by zjjna herbenoeming als Raadslid op 10 dezer. C. A. GEUZE Dz., Scherpenirse. BERLIJN, 11 Juli. In aansluiting inel den Kroonraad van gisteren heeft 1 de Keizer lieden met den Rijkskanse- j lier urenlange besprekingen geliou- 1 den over Tic hangende vraagstukken en hun 'Oplossing. Op bevel van den Keizer komt morgen de Kroonprins naar Berlijn om met den Keizer te V Allen, die hebben medegewerkt tot onze herverkiezing als Leden van den Gemeenteraad, en die ons bjj die gelegenheid hun blijken van belang stelling hebben getoond, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelQken dank. St.-Maartensdijk:, 10 Juli 1917. J. BASTIAANSE. M. P. GROENEWEGE. J. HAGE I.Cz. De Eurgemeeiter-Strand- vonder van Duivendjjke roept voor de eerste maal op tot reclame, rechthebbenden op een be schadigde, defecte Kist met zeer be schadigde Schilderijen, gemerkt J. L. 42, een groote baal met geperste bonte Veeren, gemerkt 29 S. N. X G - - F en eenige losse Veeren in zakken, zoo mede eenig ongemerkt Wrakhout en gedaagd Hout, alles aangespoeld aan den zeedijk alhier. Duivbkdljkk, 10 Juli 1917. J. PADMOS. De Rijks Commissie van Toe zicht, bedoeld in art. 6 der Statuten van de Vereenigingen „Groenten Centrale" en „Fruit Centrale", brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden, dat de advertentie der Velllngsvereenl- glng „Stavenisse en Omstreken", houdende mededeeling, dat daar ter plaatse binnenkort wederom ge legenheid geboden zou worden ook voor export te veileD, blijkbaar op een misverstand berust, aangezien het niet in het voornemen der Rijks Commissie ligt, daartoe ver gunning te verleenen. Namens de Rjjks Commissie Het gedelegeerd Lid, C. VAN LENNEP. 's-Geavenhage, 9 Juli 1917. De Contributie bedraagt f 1,50; b|j aangifte na genoemden datum f 2,50. HET BESTUUR. Brengt Uw stem uit 13 Juli op den Heer Bruinisse moet voor, achteruit. VELE KIEZERS. ,1 niet Voor de herstemming op Zaterdag 14 Juli a.swordt dringend aanbevolen, een man, die ruim 16 jaren onze belangen vertegenwoordigde. Laten de Kiezers van alle partijen eenparig dezen af tredende stemmen, opdat hij schitterend uit de stembus kome. Vele Kiezers van verschillende Het BESTUUR van het calamiteuze Waterschap BRUINISSE, maakt bekend, dat bestek No. 73, der aan te besteden werken op 18 Juli a.s. is gewijzigd. De raming dier werken is thans bepaald op f 6754,54'. De 2e aanwijzing zal plaats hebben 14 Juli a.s., des voormiddags van 11 tot 12 ure. Het Bestuur voornoemd, S. HAGE, Voorzitter. W. N. ELENBAAS, Seoretaris-Ontv. TE KO.O.E Brieven W. Bureau van de Zz. N.bode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 2