414de Staatsloterij. Do veesbrand i» Drenthe. De veenbrand in hot Buinerhoeronveen is opnieuw aangewakkerd. De brandspuit is weer daarheen vertrokken, terwijl de ingezetenen zijn opgeroepen om hulp te verleenen. De zoerlsseherQ. Namens de commissie uit de IJrauider readers, uit Berlijn teruggekeerd, wordt officieel medegedeeld, dat de commieslei in overleg met den Duitschen marinestaf, een belangrijke uitbreiding van het gebied voor de Nederlandsche stoom- en zeil- viescberjj heeft bereikt, waardoor voor' deze visscherij de grenzen van het ver sperde gebied aanmerkelijk zullen worden ingekort. Voor het uitoefenen van de volledige haring visscherij is nochtans, naar men meent, deze uitbreiding van het visscherijgebiod niet voldoende. In i zake de schade-regeling voor het vernietigen van Nederlandsche visscherij- schepen heeft de Duitsche regeering toezegging gedaan, ieder geval van ver nietiging ter onderzoek te willen opdragen aan een daartoe speciaal in te stellen commissie uit Duitsche en Nederlandsche deskundigen op maritiem gebied, be houdens goedkeuring der Nederlandsche regeering. Wat de vischlevering betreft, heeft de Duitsche regeering in hoofdtrekken het laatste contract als bindend erkend, ook wat de prgzen betreft, doch heeft daarvoor zekere tegenprestaties van de reederijen geëisebt, die eerst aan het oordeel der IJmuider reeders zullen moeten worden onderworpen. Moord te Wolfheso. Een kinderjuffrouw, bij hot hotel Wolfheze wandelend, werd Vrijdagavond aangesproken door iemand in jacht- costuum met een buks onder den arm. Hij vertelde, konijnen te gaan schietsn, haalde een groote revolver te voorschijn en vertelde, daarmee de politie wel van zich af te zullen kunnen houden, als deze hem het konijnen-schieten mocht willen beletten. De juffrouw waarschuwde hierop den hotelhouder voor de aauwezigheid van het gewaponde heerschap, waarop de hotelier met den aan het hotel verbonden bosehwachter M, van Baek naar buiten ging. De bosehwachter vroeg den man of hij gerechtigd was tot het dragen van wapenen; daarop verklaarde Van Beek hem te moeten bekeuren en de wapenen in beslag te moeten i!6men. Eerst gaf de onbekende zijn geweer goedschiks over, maar toen hij van den jachtopziener hoorde dat de bekeuring hem wel een dertig gulden zou kunnen kosten, wilde hg liet terug hebben en begon met Van Beek te vechten. Toen liet hem niet gelukte het wapen terug te krjjgen, trok hij een revolver en schoot op enkele passen afstand den bosehwachter neer, die, in den rug ge troffen, dood neerviel. Het gelukte den hotelier en andere omstanders niet, den man te grijpen; met zijn revolver dreigend, liep hij terug en verdween in de bosschen. Een mareohaussée, die in de buurt was, ging hem achterna en haalde hem iD, waarop de achtervolgde weer schoot. De mareohaussée wierp zich op den grond en werd daardoor niet getroffen, maar kon den man niet meer vangen. Onmiddellijk werd toen een uitgebreid onderzoek ingesteld. De man bleek aan het station Wolfheze om drinken ge vraagd te hebben en ook, dreigend met zyn revolver, eten geeischt te hebben. Daarop verdween hjj in de richting Oud-Reerast aar het Noorden, maar schijnt weer teruggekeerd te zijn ea in een schuur te Wolfheze den nacht door gebracht Ie hebben. Oamiddelijk werd door Rijks- en gemeente-politie en militairen op uitgebreide schaal do ver volging ingezet. De man werd door andere personen gezien; twee soldaten die hjj eerst aansprak, werden door hem be schoten, zoodat de een, in h6t zitvlak gewond werd on naar het hospiiaal te Arnhem moest worden vervoerd, terwijl de ander, er met een schot in den arm afkwam De dader van den moord op den bosehwachter te Wolfheze is Zaterdag gearresteerd. Omstreeks half acht kwam een houder van een volkslogement ja in de Oaverstraat te Arnhem de politie waarschuwen, dat er bij hem iemand was, die met groote aandacht de berichten over deze zaak las on in het bezit van een revolver was. Dadelijk ging de inspecteur Lovink met eenige agenten naar het logementje van Heineman in de Oever- straat en daar vonden ze den bedoelden persoon in een hoek zitten. Toen bij bemerkte, dat het om hem te doen was, trok hij de revolver en schoot viermaal. Een der schoten trof den inspecteur Lovink in het dijbeen, een der andere ging door den arm van den dader. Da rechercheurs wisten den man te grijpen en te ontwapenen. Aan het bureau gebracht, verklaarde hij genaamd te. zijn E. J. Roelofsen, geboren te Arnhem, 21 December 1896, van beroep stoker. Den laatsten tijd had hij te Breda gewoond in de Katholieke Leeszaal, daarna was hjj gaan zwerven. Hij had dezer dagen een Amerikaaneeh jachtgeweer, patronen, een bandelier en een revolver van 9 m.M. met patronen gekocht, met de bedoeling van de jacht te gaan leven. Daarom was hij in de bosschen gekomen. Toen de boschwachter hem het geweer wilde afnemen, had hij zijn revolver getrokken en den man neergeschoten. Daarop had hij het geweer weer opge nomen en was gevlucht. Ook erkende hij geschoten te hebben op de marechaussee, die hem wilde arrc-steeren, benevens op de beide mili tairen, die hij ontmoette en die hij meende, dat hem wilden arresteeren. De man is voor korten tjjd te Arnhem veroordeeld wegens muntmeter lichten, terwjjl hij ook reeds eenigen tjjd in de tuchtschool heeft doorgebracht. Zijne ouders wóuou, volgens zijuo verklaring, in Doitaehlani. De dader toonde volstrekt geen berouw. Na aan het politiebureau verbondeu te zjju, werd de moordenaar zwaar geboeid naar het Huis van Bewaring overgebracht. De „Eemdjjk" getorpedeerd. Te Rotterdam is bericht ontvangoD, lat het stoomschip „Eemdijk" van Sollc- veld, v. d. Meer en van Hattum's stoom vaartmaatschappij aldaar, getorpedeerd en gezonken ie. Een boot met den kapitein en 11 man is geland op de Shetlands- eilanden; de andera boot was bjj het afzenden van het bericht nog niet terecht. De Eemdijk, is ongeveer een jaar ge leden, tegelijk met de Rjjndijk getorpe deerd, maar toen drijvende gebleven. Het stoomschip was ditmaal op de thuisreis van Amerika; de lading be stond uit ongeveer 5000 ton rogge, baver en mais, alles bestemd voor de Neder landsche regeering. Oivttr. Tjjdens een kort onweer waren Zater dagmorgen eenige militairen van het garnizoen Assen op de Baggelbuizen aan het oofansu. Door een bliksemstraal sloegen 22 militairen tegen den grond; een hunner was door den bliksem getroffen en onmiddellijk dood. Het Spoorwegongeluk. Naar wij vernemen, heeft de minister van Waterstaat ten aanzien van de voorgevallen ontsporing bij Houten, gebruik gemaakt van zjju bevoegdheid om te bevelen, dat een onderzoek in het openbaar zal geschieden. Deze be voegdheid is, zooals men zich wellicht herinnert, in het leven geroepen naar aanleiding van het ernstige spoorweg ongeluk, dat op 24 December 1913 tusschen Hooghalen en Beilen nabij het Oranjekanaal plaats had. Het bevel van den minister brengt mede het in stellen veu. eene commissie van onderzoek voor welke een ieder, die als getuige of deskundige wordt opgeroepen, ver plicht is te verschijnen en getuigenis van de waarheid af te leggen of voor lichting te geven. De zitting is openbaar, voor zoover de commissie niet in bet algemeen belang het tegendeel noodig vindt. Zij brengt verslag uit aan den minister, die omtrent de wjjze van openbaarmaking van het verslag beslist. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Mag ik beleefd nog eenige ruimte vragen voor een kort wederwoord aan C. L. V.? Mij was inderdaad niet onbekend, dat het formeele accoord alleen voor de beide Earners geld. Doch wat is 't geval? Onder den indruk van het verschriklyk wereldgebeuren rondom ons wordt op vele plaatsen ook by de periodieke aftreding van gemeenteraadsleden stilzwijgend de taktiek ge volgd om te „laten zitten wat zit? Daar handelt men dus in den geest der ge maakte overeenkomst. Ik schreef daarom, dat de Liberale Kiesvereeniging ook in den geest daarvan zou gehandeld hebben, indien zy den zetel vau wjjlen den heer De Crane niet be streden had. Dan ware meteen beter de billijk heid betracht. Overigens denk ik er niet aan om aan eenige party het recht te betwisten in alle vacatures candidaten te stellen. Alleen had ik gaarne gezien, dat in deze kommervolle tyden zooveel mogelijk onderlinge stryd ware vermeden. Het heeft echter niet zoo mogen wezen. Het zy zoo. We zullen dan nu een verkiezingsstrijd voor den gemeenteraad krjjgen in optima forma. We hebben dien stryd niet gezocht, evenmin als we dien zullen ontwijken. De kiezers hebben nu uitspraak te doen en deze zien we met be langstelling tegemoet. Mynheer de Redacteur, ik denk U over deze zaak niet meer lastig te vallen. Vooral niet als de bestrjjder zich schuil houdt. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dw. dnr., D. MULDER. Zierikzeb, 11 Juni 1917. Collecten uit het 2e distriot van Zeeland. 5e klasse, Trekking van 8 Juni 1917 (laatste trekking). Nieten 3556 6225 Trekking van 24 Mei 1917, no. 3650 niet. MA SKTE1RICHTBN. THOLEN, 9 Juni. Tarwe f 14,— a f 15,25, haver f 14, k f wintergerst f it f zomergerst f k f alles per 100 K.G.; karwij f per 50 K.G.; rogge f 9,10 f per H.L.bruine boonon f k f per 100 K.G.; witte boonen f k fp. H.L.kook- erwten fa fkroonerwten f k f per 100 K.G. aardappelen f 5,a f 6,50 per H.L.; ajuin f k f per 60 K.G.eieren f a f 8,per 100 stuks; boter f k f 1,per halve K.G.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 6