MuMuwide B IJ VOEGSEL NIEU WSTIJDINGEN. Uit Stad en Provincie. behoorcnde b|j de tu VRIJDAG 9 FEBRUARI 1917, do. 9966. AMERIKA. De 'Daily Chronicle verneemt uit.New- York, dat de bekende Amerikaansche automobiel fabrikant Henri Ford, die in geval van oorlog zijn geheele fabriek ter beschikking van de Amerikaansche regeering stellen* wil, verklaard heeft, dat hij dagelijks duizend kleine duikboo- ten kan bouwen. Deze duikbooten zijn twintig voet lang en kunnen door een man bestuurd worden. FRANKRIJK. In October 1.1. was de echtgenoote van een Fransch soldaat, die gedeser teerd was, tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat zij haar man huisvesting had verleend. Zij ging in hooger beroep en is nu vrijgesproken. De vrijspraak was gebaseerd op de overweging, dat geen wet aan een vrouw kan toestaan, toegang en onderkomen te weigeren aan haar man, terwijl hel bovendien hef eischen zou zijn van een opoffering boven haar kracht, van. een vrouw te vergen, haar man te gaan aan geven-. NEDERLAND. ROTTERDAM. Op den Ruigeplaal- weg alhier is een kind van 2 jaar, dat uit de Korledijkstraat gedragen werd, door de koude bevangen en overleden. Vont. VENLO. De Maas is dichtgevroren. Dagelijks loopen honderden menschen van den eenen oever tot den anderen. Het is het laatst in 1890 geweest, dat de Maas dichtgevroren was. Kolesaood. EINDHOVEN. Hier ter stede heerschl aan alles gebrek. Aardappelen, meel, peulvruchten en steenkolen zijn niet meer te krijgen. In de onmiddellijke omgeving hadden allerlei opstootjes plaats. Tc Gestel was een waggon steenkolen aan gekomen en op het gerucht, dat deze aanvoer alleen voor meer gegoeden be stemd was, liep het volk te hoop en drong het distributiebureau binnen. De politie kwam er bij te pas en er vielen harde klappen. Te iWoensel deed men een poging een wagen met steenkolen geladen, te plun deren, waarop de politie eveneens met de blanke wapens chargeerde. Bij de gasfabriek staan voortdurend 6 700 menschen té wachten. Velen vielen tengevolge van de koude flauw. ZIERIKZEE. Tot administratief-amb tenaar der distributieregeling alhier is benoemd de heer M. Poldermans. NOORDGOUWE. De St.Crt. No. 31 bevat de statuten vauv de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier. SCHUDDEBEURS. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Hoop en •Vertrouwen", onder leiding van den heer H. G. v. d. Doel, in de zaal van den heer W. J. Dekker aldaar haai" 2e jaar lij ksche uitvoering. Nadat na het zingen van Ps. 68 10, met gebed de vergade ring geopend was, gaf de vereeniging een 20-tal liederen, waaronder eenige solo's, ten beste. Ook nu weer toonden de leden, dat zij dit jaar niet stilgezeten hadden. Toch gelooven wij, dat .de ver eeniging meer zou kunnen praesteeren, wanneer vooral de vrouwelijke bewo ners van Schuddebeurs van deze hun eenig geboden gelegenheid gebruik maak ten, óm haar stemmen te oefenen. Na 't gezamenlijk zingen van het „Oude Wil helmus" en het „Avondlied" (Gez. 180 vrs. 1), sloot de directeur den avond met gebed. Met de aanwezige leden der zusterverenigingen gaf het koor nog eenigé nummers tot besluit. ZONNEMAIRE. Dinsdagavond te 7 uur werd in de zaal van mej. de wed. C. J. van Splunter alhier de algemeene ver gadering gehouden der afdeeling Zon- nemaire van 't Gr.oene Kruis. Dr, Itt- mann van Brouwershaven was aanwezig als geneeskundig-adviseur der afdeeling. De belangstelling was overigens niet bijster groot, wat misschien geweten moet worden aan het strenge koude win terweer. De penningmeester, de heer De Leur, gaf een overzicht van den finan- ciëelcn toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat een gift van f 25 ten behoeve der, afdeeling was ingekomen van mr. A. Moolenburgh te Bussum, en verder, (lat gecontribueerd werd de som van f 158. Besloten werd tot aankoop, van de noodigste hulpmiddelen, waaronder een paar ledikanten. De begrooting werd vastgesteld, zooals ze door. den penning- meealec werd voorgesteld. Dr advifis van dr.- Ittmann sloot de vereeniging zich aan bij de Provinciale afdeeling, terwijl als gedeputeerde naar de algemeene ver- gaderirtg, die in April te Middelburg zal gehouden worden, werd aangewezen de •voorzitter, ds. Hoek. Besloten werd in de maand Maart een propaganda-avond te houden en den heer C. de Looze te Zierikzee uit te noodigen dan een lezing tehouden over de „Vervalsching van Levensmiddelen". j RENESSE. Donderdagavond gaf het ianfarecorps „Luctor et Emergo" alhier voor zijn leden een uitvoering, die in alle opzichten welgeslaagd mag heeten, De zaai was goed gevuld met belangstel lenden. Van de muziekstukken, welke ten beste werden gegeven mogen als uit stekend uitgevoerd" genoemd worden: fille du Regiment", „Une petit Perlc", „Le Joyeux Forgeron", „Les Echos de la Honille", „Voix Roumaihes". De wijze van uitvoeren van alle nummers., gaf blijk van een ernstige studie, die schijnbaar onoverkomenlijke bezwaren en moeilijkheden weet uit den weg te ruimen. Ook de voordrachten „Hannes verhuurt kamers met een W. C.", „Han nes gaat uit logeeren" en „De nian, die j zich zelf zoekt", welke de lachspieren in niet geringe mate in beweging brach- ten,werden vlot gespeeld en verdienste- lijk voorgedragen. Het blijspel „Zet je petje af of een uurtje in het spreek vertrek van Dr. Vermeer", werd aller aardigst afgespeeld. Een langdurig ap plaus was het welverdiende loon hunner moeite. De dilettanten hebben den leden een genotvollen avond verschaft. Bij monde yan den burgemeester werden de leden hartelijk dank gezegd voor de aangename en gezellige uren die het fanfarecorps heeft bezorgd. OUWERKERK. Bij Kon., besluit is eer. pensioen.van f 82 verleend aan den heer T. Vijverberg, laatstelijk haven meester te Viane. BRUINSSE. De groote belangstelling voor den wedstrijd in het schoonrijden getoond, was zeker Dinsdag niet minder bij het ringsteken voor kinderen van 10 tot 15 jaar. En geen wonder. .Wanneer men toch den kinderen een genoegen doet, heeft men dadelijk de sympathie der ouders, maar ook de oudere broers en zusters, de ooms en tantes, de oude grootvader en grootmoeder, ze 'willen getuigen zijn,van het genot, dat nu ge smaakt wordt. En zoo was het ook hier; vooral de moeders zag men vol belang stelling de pogingen volgen door de jeugdige deelnemers aangewend om een ring machtig te worden. En het waren er velen, die zich voor den wedstrijd aangegeven hadden; 36 meisjes en. 65 jongens" beijverden zich om een der^ uit geloofde prijzen te verkrijgen. Wat deden ze hun best! De een trachtte op zijn gemak den ring te steken, de ander deed het met een vaartje en als het gelukt was, wat keken ze dan blijde in het rond, of men wel zag, hoe behendig ze geweest waren. Door de goede zorgen in het bizonder van den voorzitter, was wederom voor een goede baan gezorgd, ditmaal zooveel mogelij k in de breedte gelegd. Door een goede verdeeling, twee banen rechts en links voor de^ jongens, en een In het midden voor de meisjes, konden 3 kinderen tegelijk rijden, zoo dat alles ylot van stapel liep. Door den' voorz., den heer M. K. Krepel, werden de prijzen met een korte toespraak uil- gereikt. Hij merkte daarbij op, dat dooi de ruime bijdragen-, die in de bussen op het ijs ontvangen waren, de ijsclub in staat gesteld was, den kinderen een aan- genamen middag te verschaffen. Hij zeidc daarvoor den milden gevers dank. .Wat wij nog te kort hadden, konden wij dekken uit een milde gift van den ambachtsheer der gemeente, die telegra fisch gemeld had, dat hij f 50 ter be schikking stelde. Natuurlijk ontving het bestuur met blijdschap dit bericht en spreker geloofde, dat alle burgers van Bruinisse het op prijs zullen stellen, dat onze ambachtsheer hierdoor op hieuw toonde, dat hij steeds belang stelt in alles wat in de gemeente omgaat. Hij noódigde daarom allen uit 'te roepen: „Leve de ambachtsheer i" waaraan geest driftig voldaan werd. Nu de finantiën het toelaten stelt het bestuur zich voor nog wedstrijden te houden en zal daarbij zooveel mogelijk aan de wenschen' der schaatsenrijders voldoen, zoowel aan die der dames als aan die der heeren. Alsnu werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. Behalve deze ontvingen alle deelnemers een stuk „Kwatta", door iemand met een warm kinderhart ter beschikking van het bestuur gesteld. Onnoodig te zeggen, dat de kinderen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Voorzeker komt den voorzitter in de eerste plaats, maai* ook den anderen leden der ijsclub een- woord van dank toe voor de vele moeiten, die ze zich- getroost hebben oin lalles zoo uitstekend te doen slagen. Zij hebben getoond ,dat men hier voor andere gemeenten niet behoeft onder te doen. STAVENISSE. Ter besparing Of be zuiniging op, steenkolen en petroleum: zijn de namiddagschooltijden alhier tij delijk gezet op Jialf twee tot half vier en de herhalingslessen pp half vijf tot zes uur. ST.-ANNALAND. Als Inzonderheid kan van hier gemeld worden, dat er in de heele maand Januari geen enkel kind geboren is. OUD-VOSSEMEER. „Denkt aan de arme. vogels" is in de laatste weken tel- kens herhaald. Woensdagmiddag werd midden in het dorp op de straat opge nomen een meerkoet of ^meerkol, die onze slille binnenwateren bewoont en lel het geslacht der -waterhoenders be hoort.' Het moet wel Hijjpen als die overigens, schuwe watervogels zich in de dorpsstraten vertoonen. Sedert Woensdagmorgen wordt het overzetveer van hier op Nieuw-Vosmeer tc voet gepasseerd; de planken zijn ge- F'gd. Als bewijs hoe streng de vorst heeft gelieerschl, kan dienen, dat op den dijk tusschen deze gemeente en Tholen ver- schillende iepenboomen groote scheuren vertoonen, welke ongetwijfeld door de vórst zijn veroorzaakt. j Woensdagavond werd een vergade ring gehouden der vereeniging tot het in gebruik geven van een rouwkoets. Het saldo over 1916 bedroeg f 12. Aan het gemeentebestuur zal f 50 subsidie gevraagd worden. De heer A. G. van Tilbeurgh werd als bestuurslid herkozei). Na een wijziging in het reglement be treffende het nemen van besluiten, weif elen. uitvoerige besprekingen gehouden om op andere wijze de rouwkoets te ex- ploiteeren. Aan het bestuur werd opge- dragen daarvoor de noodigë maatregelen te nemen. Door /le twee jachtopzieners wer den Woensdag zeven ganzep gèschoten. In één schot vielen er drie. De dieren schijnen groot gebrek te" lijden. SCHERPENISSE. Werd eerst op de Spuikoin schaatsen gereden en wedstrij den gehouden, thans kan dit niet meer daar het ijs zeer slecht geworden is. ..Nu wordt op het z.g. botgat gereden bij 's Landskeet, waar de rijlusligen zich thans kunnen vermaken. Ook werd we derom een wedstrijd gehouden om kleine prijzen. Door het groote gebrek aan steen kolen, dat zich in deze gemeente ook' nij pend doet gevoelen, wordt slechts een keer per dag school gehouden. Des na middags is ze gesloten. Ook petroleum is in zeer i geringe hoeveelheid aanwezig. In alle winkels wordt slechts 'n lampje of anders niet gebrancf. Velen gaan thans vroeger ter ruste om hun kleine voor raad nog wat uit te lengen. THOLEN. Onder enorme belangstel ling van de zijde van het publiek had alhier een ijswedstrijd plaats. Jammer, dat het publiek zoo weinig hier mee gaande is om de orde te handhaven op een ijsbaan. Gedurig moest het door de aanwezige politie achteruit worden ge duwd om de deelnemers behoorlijk baan te laten voor hun kampstrijd. Het was te wenschen, dat een volgende maal de ijsclub die middelen moge bezitten om door bijv. lat- of touwwerk het publiek! te beteugelen, om op een 'gepasten af stand te blijven. Hoe het zij, er was veel volk, zoodat het ijs kraakte onder 4en last, en liet scheen alsof de dooi was ingetreden. De jury, bestaande uit de heeren I. Cornelisse, M. J. Hoek, J.tA. Polder in ans, G. Vis, L. G. van Z altbom mel, J. L. Schot en J. Kaman, kweet zich op voorbeeldige wijze van haar taak. Zij stelde de bekroningen als volgt vast: Hardrijden op schaatsen, baanlengte 500 M.: le pr. S. Cornelisse, in 58 sec., f 10; 2e pr. C. Deurloo, in 63 sec., f 5; 3e pr. L. van As, in 64 sec., f 2,50; '4e pr. H. Deurloo, in 66 sec., f 1,50; 5e pr. C. Goedcgebuure, in 69 sec., f 1. Schoonrijden voor paren, zelfde baan: le pr. P. Praat en vrouw, f 10; 2e pr. Iz. Deurloo en mej. Hoek, f 5; 3e pr. J. Baaij en vrouw, f 2,50; 4c pr. M. v. d. Sande en dochter, f 1,50; 5e pr. M. M. Tichem en vrouw, f 1. Hardrijden voor priksleden, dezelfde baan: le pr. C. Baaij, f5; 2e pr. K. Baaij, f 3; 3e pr. A. v. Luijk, f 2; 4e pr. C. Bont, f 2; 5e pr. Jac. Baaij, f 1,50; 6e pr. Jac. Schot, f 1,50; 7e pr. Job Bont, f 1; 8e pr. L. Quist, f 1; 9e pr. G. Schot, f 1; 10e pr. L. v. d. Hoofd, f 1. Hindernisrijden voor jongens van H 'tot 16 jaar. Deze allen zijn een prijs toegekend. Onder de tonen van het fanfarekorps „Concordia" had de wed strijd plaats. Des avonds te 8 ure had in het café Hoek de prijsuitdeeling plaats. Het comité der IJsclub bestaat uit dé heeren J. W>. AVagtlio, eere-voorzitter; >W'. Moelker, voorzitter; N. B. v. d. Maas, vice-voorzitter, en P. G. M. Verstraate, secretaris-penningm. Bij aldien de vorst aanhoudt bestaat het voornemen binnen kort nogmaals wedstrijden te doen plaats hébben. WISSEKERKE. In de Dinsdag alhier gehouden raadsvergadering waren alle leden aanwezig behalve de heer Diele- ï»an. Een lange rij yan ingekomen stuk ken werdén aangenomen voor kennis geving. ^Omtrent de verordening op het finantiëel beheer in zake het levens- middelenbedrijf kwam van Gedep. Staten bericht in, dat het artikel over de borg stelling wijziging dient' te ondergaan om goedgekeurd te kunnen worden. Burgem. en Weth. stellen voor, die wijziging aan te brengen, wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat na de herhaalde oproeping zich geen sollicitanten hebben aange meld als hoofd der school in de kom. Burgem. en Weth. stellen nu voor, op nieuw op te roepen en daarbij f 200 uil te loven voor de akte l (Fransch). Mocht die oproeping 't gewenschte re sultaat hebben, dan zou met goedkeuring van Gedep. Staten akte p (wiskunde) kunnen vervallen (en tot schade, en schande voor een zoo groote gemeente liet peil van het openbaar onderwijs worden verlaagd. Corr.) Zonder hoofdei, stemming werd dit voorstel aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat Burgem. én Weth.'naar aanleiding van liet voor- slcl-De Regt (vorige vergadering) nog eens hebben nagegaan, welke ambtenaren met minder dan f 800 jaarwedde voor een duurtetoeslag in aanmerking komen. Zij stellen voor, de jongste onderwijzers en onderwijzeressen, alsmede de tijdelijke onderwijzeres in de nuttige handwerken te Geersdijk f 25 duurtetoeslag te ver- leenen. De heer Rottier vraagt, of de grafdelvers ook tot de gemeente-ambte naren behooren, waaruit de voorzitter, na een bevestigend antwoord op de vraag, alsmede de heeren De Regt eri Schippers opmaken, dat de vrager wenschte te weten, waarom niet was voorgesteld, deze ambtenaren ook een duurtetoeslag te verleenen. Nadat laatst genoemde leden echter den aard der werkzaamheden dier gemeente-ambtena ren hebben besproken, wordt op dat punt niet verder ingegaan. De heer De Regt zegt verwacht te hebben, dat B. en W. zouden hebben voorgesteld, min stens f 40 toeslag aan de onderwijzers te geven, uit overweging, dat, indien aan een veldwachter met f 750 trakte ment. een toeslag van f 50 wordt ver leend, het toch consequent zou zijn, aan onderwijzers met f 600 minstens het door hem genoemde bedrag te geven. De voorzitter wijst er op', dat de onder wijzers jaar wedden -pas zijn herzien, wat. met die van de veldwachters niet het geval is. De heer Janse maakt een vergelijking tusschen het werk der veldwachters en der onderwijzers, en betoogt, dat het werk der eersten tenge volge der „buitengewone omstandighe den" sterk is uitgebreid, zonder dat daarvoor meer belooning werd uitge- keerdr De heer Van Hee en de heer Schippers wijzen er op, dat de veld wachter te Camperland getrouwd is en een tamelijk groot gezin heeft en dat, hoewel een der jongere_onderwijzers pas gehtiwd is, deze toch niet onmiddellijk voor zoodanig gezin heeft te zorgen Het voorstel werd aangenomen met de stcm-De Regt tegen. Een voorstel van B. en W. tot het geven eener gratifica tie aan den rijksveldwachter Verion, wordt met algemeene stemmen aange nomen. Daarna komt aan de orde een voorstel van Burgem. en Weth. tot rege ling van het gebruik der rouwkoets en vaststelling van het tarief overeenkom stig het in de vorige vergadering aan genomen voorstel-Van Hee. De heer De Regt stelt voor in de regeling nog een bepaling op te nemen, waardoor het mogelijk wordt, dat personen uit andere gemeenten tegen betaling ook van de koets gebruik maken. De voorzitter zegt met dat voorstel te kunnen meegaan. De heer Van Hee licht nog toe, dat in zijn voorstel aan Burgem. eu Weth. was overgelaten te beoordeelen, of zij, die in de 2e en 3e klasse van den hoofdelij ken omslag zijn aangeslagen, al of niet voor het gebruik der koels zullen betalen, 't Besluit wordt nader met de bedoeling van den heer Van Hee in overeenstem ming gebracht. De heer Rottier zegt, dat hij té vergeefs antwoord zoekt op de vraag, waarom de eene ingezetene nu zooveel meer voor het gebruik der rouw koets zal moeten betalen.dan de andere. Nadat door verschillende sprekers er op gewezen is, dat voor diensten, door de gemeente bewezen; betaald wordt naar draagkracht, verklaart de heer Rottier het verschil toch veel te groot te vinden en licht dit nader toe. De heer Van dei- Maas verklaart, dat het voorstel in de vorige vergadering door B. en W1. ge daan, veel meer met zijn wenschen overeenstemde, waarom hijtegen hét nieuwe voorstel zal stemmen. Ook de heer Schippers vindt het tarief voor de hoogere klassen veel te 'hoog. De heer Van Hee wijst den vorigen spreker er op, dat het tarief voor de hoogste klasse toch nog blijft beneden dat van den tegenwoordigen rouwkoetsverhuur der. De heer Schippers merkt op, dat het ook vrij staat geen gebruik van de koets te maken en de betrokkenen er 'desnoods zelf een kunnen huren. Daarna komt het voorstel van B. en W. in stem ming. "Vóór stemden de leden De Jonge, De Regtj Janse, Abrahamse en Van Hee; tegen stemden de beide wethouders en de heeren Rottier, Dé Ridder en J. v. d. Maas. De voorzitter constateert nu, dat in de volgende vergadering een niéuwe stemming moet plaats hebben. De voorzitter wijst er op, dat het plan aangaande de rouwkoets thans in een eigenaardig stadium verkeert. In de vorige vergadering is het plan-Van Hee aangenomen, en nu Blirgem. en Weth. een voorstel tot uitvoering daarvan doen staken daarover de stemmen. Als dit in de volgende vergadering weer ge beurt, zal het plan weer verworpen zijn. Hij vraagt, of een der tegenstemmers nu een voorstel tot een andere regeling wcnscht 4e doen, of aan Burgem. en Weth. een richtsnoer voor een nader voorstel te geven. De heeren Van Hee en De Regt drukken hun verwondering hit over de Ihouding die de beide wethou ders 'tegenover hun eigen voorstel hehM aangenomen. De voorzitter verdedigt- college door op te merken; dat B. W. 'tot het opmaken van dit voors ei verplicht waren door de beslissing der vorige vergaderingwaarop door ge noemde leden wordt geantwoord, dat dit gedeelte van het besluit dan ook niet aan stemming bad' moeten onder worpen worden, 'aangezien het daarbij bepaalde tarief in 't aangenomen voor- stel-Van Hee begrepen was. Na heel wat discussie acht de voorzitter het 't best, de beslissing tot de volgende ver gadering aan te houden. Daarna wordt de gebruikelijke rondvraag gedaan en de vergadering gesloten. MIDDELBURG. Een 13-jarige jongen alhier, diedoor de rechtbank wegens verduistering tot drie .maanden tucht school was veroordeeld en daar Woens dag naar toe zou worden gebracht, heeft zich voor dien tijd nog eens aan zakken rollerij schuldig gemaakt bij een vrouw die met andére aan de gasfabriek op een bon voor cokes stond te wachten. De politie alhier heeft wegens overtreding der distributiewet proces verbaal opgemaakt tegen een winkelier, die gort verkocht voor 16 cent, terwijl de maximum-prijs 13 cent is. Alhier is een jongen door het ijs op het kanaal gezakt, doch gelukkig bij tijds door een werkman, der meelfabriek gered. VLISSINGEN. De Provinciale stoom» bootdienst op de Westerschelde, welko thans alleen vaart van hier op Bresken* en Terneuzen, wordt smd? Dinsdag uit sluitend met scliroefbooten onderhouden n.l. met de „Schouwen, de „Ncord-Bevé land", de „Luctor et Emergo" en de „Zeeuwsch-Vlaanderen"^ De laatste ra derboot „Zuid-Beveland", die nog mede voer in den dienst, wordt ook opgelegd. Het is te hopen, dat het mag gelukken, met de schroefbooten den dienst to blij ven onderhouden. De diensten van Hansweert op Wal- zoorden en Terneuzen zijn geheel ge staakt. De „Schouwen" had Maandag avond van half vier tot half tien noodig om van hier .Terneuzen te 'bereiken, terwijl de boot Dinsdagmorgen om half acht uit Terneuzeu vertrok eu ruim een uur noodig had om uit de haven te komen. Aanbestedingen, rerkoopingen, em. ZIERIKZEE, 7 Febr. Heden werden alhier, ten verzoeke van den heer lm. Berrevoet en mej. P. Berrevoet, ten'iover- staan van notaris Biermasz, publiek ver kocht-, de volgende landerijen: Gemeente Noordwelle. 84 A. 10 c.A. bouwland, A_f 1287. Gemeente Ellemeèt. 1 H.A. 10 A. bouwland, h f 1530. Gemeente Serooskerke. 1 H.A. 71 A. 20 c.A. bouwland, k f 1494; 1 H.A. 54 A. 30 c.A. ide 1' 1505; 44 A. 50 c.A. idem, Ul. ,48 A. 90 c.A. idem; k f 1560; 2 H.A. f A. 10 c.A. weiland, k f 1100; 1 H.A. 91 A. 80 c.A. idem, A f 1100; 6 H.A. 49 A!' 60 c.A. idem, k f 842; 6 H.A. 15 A. 80 c.A. idem, k i 970. Alles per 41.68 Aren. RECHTZAKEN. Verboden uitroer ran 850 lohapen. Een veelbesproken zaak diende onlangs voor de rechtbank te Roermond. Wegens verboden uitvoer van 850 schapen stond terecht de heer J. Hendriks, een der grootste kooplieden uit Weert, wiensnaam tevens voorkomt op de lijst der hoogst- aangedagenen Beklaagde, wien inmiddels het verblijf In het in staat vau beleg verkeerende gebied ontzegd is, had een troep van 850 schapen verkocht aan een Duitscher. De dieren bevonden zioh op een ont ginning van beklaagde, gelegen ODder Weert, in do onmiddellijke nabijheid van de Belgische grens. Door de werk lieden van beklaagde was een brug ge slagen over een grensbeek, waarna de schapen door beklaagde en diens arbeiders over de grens werden gedreven. De Duit-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 5