BIJVOEGSEL Toezicht regeling verstrekking goedkoop ongebuild brood. Onveiligheid Vaarwater. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. Uit 8t»i cs Provincie- bebooronde b(J de T»n MAANDAG 4 SEPTEMBER 1916, no. 9899. De BURGEMEESTER van Zibbikeee; Gelet op de circulaire van den Minister van Landbouw, Nyverheid en Handel van 30 Au gustus jl.; Brengt ter openbare kennis, dat de heer P. H. MATHIJSEN, Controleur by het Rijksbureau voor de distributie van graan on meel, door Zyne Excellentie is belast met het houden van toezicht op de naleving voor de in de verschil lende gemeenten getroffen en door dien Minister goedgekeurde regelingen met betrekking tot de verstrekking van goedkoop ongebuild brood. Zibbikzee, den 2 September 1916. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAVESTEYN. VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zibbikzee brengt het navolgende bericht betreffende schietoefenin gen ter kennis van zeevarenden, die daarby belang kunnen hebben: Den 7en en zoo noodig den 8en September as, zullen schietoefeningen gehouden worden van de bustbatterij te Hellevoetsluis. Er zal gevuurd worden met kanonnen van zwaar kaliber, waarby onveilig gemaakt wordt een sector, begrensd door de ware richtingen ZOV.-Z. en ZOV2O, tot op 4500 M. van het fort. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van de kustbatteiy een roode vlag waaien, die 3 uren vóór het begin der oeteniDg halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Bovendien zal op den avond vóór en op den dag .dat gevuurd wordt, een waarschuwingsbord geplaatst worden op de markt te Hellevoetsluis. Stoomvaartuigen, tot het verleenen van sleep- hulp aan kleine vaartuigen, zullen vermoedelijk aanwezig zyn* ZiEKiKZRE, don 4 September 1916. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAIJESTEIJN VAN RENGERSKERKE. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te Zibbikzee maakt bekend, dat door don heer Directeur dér Directe Belastingen te Breda is executoir verklaard het kohier der Personeele belasting, no. 4, belastingjaar 1916, 'twelk op lieden aan den heer Ontvanger der Directe Belas tingen alhier wordt ter band gesteld tor invorde ring, en dat ieder verplicht is zyn aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Zibbikzee, 4 September 1916. Het Hoofd van het Plaatselyk Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRA YESTEYN VAN RENGERSKERKE. AMERIKA. .Wilson heeft een rede gehouden, waarin hij verklaarde zijn candidaatstel- ling voor het presidentschap door de democraten te willen aanvaarden. Hij verdedigde levendig zijn buitenlandsche politiek en verklaarde, dat het onmoge lijk was de gewone traditioneele politiek van isoleering verder te volgen. „Of wij willen of niet", zoo sprak hij, „wij zullen op het wereldlooneel een groole rol spelen". NEDERLAND. Noodlottige slaap. ZEVENAAR. Hier arriveerde per trein uit Elten een Duitsch landstormer in uniform, die tijdens de reis in de coupé ingeslapen was en aldus de grens passeerde. Ilij verzocht dringend om terug te mogen, maar tol dusver werd niet aan zijn verzoek voldaan. NOORDGOUWE. Liet het zich aan zien, dat Augustus, daar in de eerste 1-1 dagen van die maand geen druppel regen viel, een droge maand zou zijn, door dc vele regens in de tweede helft is zij de maand geworden, die in regenval de reeds verloopen maanden van dit jaar overtreft. Volgens den regenmeter is. er in 11 regendagen 91,1 m.M. water ge vallen, waarvan alleen op 29 Augustus 37,5 m.M. BROUWERSHAVEN. Uil hel aantal waarnemingen van den opnemer van den regenmeter K. N. M. 1. bleek, dat te dezer plaatse in 12 regendagen van Aug. j.l. 96 m.M. water is gevallen. De volgende week komt er hier een stoombaggermachine in de haven, ten einde de slik, gelegen vóór de nieuwe beschoeiing, weg te baggeren. HAAMSTEDE. Aan het strand te Westenschouwen is Vrijdag aangespoeld hel lijk van een Duitschen zeeman. Uit de op het lijk gevonden stukken blcek- liel te zijn Albert Allers, behoörcnde tot de bemanning van één der onderzeeboo- len van de flotille Vlaanderen. Het lijk is gekist en op de begraafplaats alhier ter aarde besteld. BURGH. Te Burghsluis is in de on middellijke nabijheid van de haven een mijn aangespoeld. Dc mijn isonder be waking gesteld van de militaire wacht. Openbare Gemeenteraadsvergadering te Brouwershaven, op Vrijdag 1 September 1916. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangeno men een schrijven van het waterschap Schouwen, dat het de dijksverhooging tusschen dijkpaal 21 en 23 overweegt en dal de subsidie voor de school met f 75,60 wordt verhoogd. Het verzoek om afschrijving van den hoofdelijken "omslag door de heeren C. de Munnik en W. Schoo wegens ver trek wordt ingewilligd. Er is eén schrijven ingekomen van dc suikerfabriek „Hollandia" om haar ontheffing te willen verleenen voor haar schip .Martha Petronclla", groot 451 Ion van de bepaling, dat gedurende de bie lencampagne geen schepen grooter dan 400 ton hielen mogen laden te Brou wershaven. Burgem. en Weth. stellen veer, het voor dit jaar toe te staan. De heer Braam kan niet medegaan met dit voor-stel, aangezien liet ingaat tegen een eenmaal genomen besluit. De voorzitter zegt, dat het maar voor één jaar is er maar één schip betreft. De heer Lopse Hocke betreurt, dat indertijd dat besluit genomen is, de lig ging van de tegenwoordige bankslelling is veel meer bezwaar dan die groole schepenhij zou alle fabrieken aan willen schrijven, dat grootere schepen kunnen worden toegelaten. De heer Smits vreest, dat andere fabrieken ook met een verzoek zullen komen. Het voorstel van Burgem. en Welti, wordt in stemming gebracht en «aange nomen, met de stemmen van de heeren Cent van Schelven, .T. L. Smits en C. Braam tegen. Aan het verzoek van den heer L. A. Vink hem ontheffing le willen verleenen van het betalen van de boete door het niet op lijd afleveren van de beschoeiing door omstandigheden buiten zijn schuld wordt met algemeene stemmen voldaan. Er moet voor dc vacatures van de aftredende zetters J. Hordijk en L. A. Vink een voordracht van vier candidalcn ingediend worden. Vooraf wordt mede- gedeclt, dat er prijs opgesteld wordt, dat de caudidalen zooveel mogelijk bouw kundigen zijn en als ze boven de 70 jaar zijn, nog in alle gevallen berekend voor hun taak. Burgem. en -Weth. dienen een voor dracht in van vier personen, n.l. de hee ren L. A. Vink, S. Catsman, Anth. v. d. Linde en J. Wesdorp. Bij stemming wor den deze heeren aangewezen met resp. 7, 7 en 4 stemmen. De heeren C. Braam en J. L. Smits hebben een voorstel ingediend om den lieer Nic. Natte de erfpacht van den grond achter zijn vroegere woning te Catsburg op te zeggen, en de erfpacht van die gronden achter de huisjes le verbinden aan de huisjes en niet meer aan de tegenwoordige bewoners. Burgem. en Weth. nemen dit voorstel over, zulks ter voorkoming van onnoo- dige onkosten. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De lieer Braam adviseert als oudste lid van de commissie, belast mét de begrooting over 1915 na te zien^ deze goed tc keuren. In ontvang bedraagt zij t 33126,56', in uilgaaf f 29850,011/2, batig saldo f 3276,55. Conform besloten. De heer Smits adviseert hetzelfde om trent de begrooling van het gebouw van huisvesting en van het burgerlijk arm bestuur. Conform besloten. Af- en overschrijving van de begroo ting 1916 van f 40 voor de broodkaarten en f 15 voor buitengewoon geschot van liet waterschap Schouwen wordt goed gekeurd. De wijziging der begroptiug 1916, noo- dig voor hoogere jaarwedde van den havenmeester, onderhoud wegen, bestra ting Zuiddijk enz. en f 250 als aandeel van de gemeente in verband met de kosten van dc dislribuliewet whrdt goed gekeurd, nadat de burgemeester heeft .medegedeeld, dat Burgem. en Weth. maar een bedrag van f 250 in verband mét de dislribuliewet voorloopig hebben voorgesteld, aangezien hel juiste bedrag nog niet is te bepalen, later zou best kunnen blijken, dat meer gegeven moet worden. De begrooling voor 1917 wordt aange houden. Er komen op voor bedragen voor uitbreiding rioleering, voor moge lijke wijziging der onderwijzersjaarwed- den en voor bijdragen in verband met de dislribuliewet over 1917. Dc begroo ling zal later besproken worden, waar voor de heeren op een nader te bepalen tijdstip bij elkaar geroepen zullen worden. Voor tie behandeling van het suppl. kohier II. O. en Hondenbelasting wordt de vergadering gesloten. Na heropening stellen Burgem. en Weth. voor gebruik te maken van de baggermachine, die de heer L. A. Vink zal laten kom'tn, om de haven ceiis in zijn geheel flink uit le baggeren. Na ingewonnen advies {bij de heeren C. Braam en M. Lcendertse kan de burgemeester mededeelen, dat we dan voor 5 il 6 jaar klaar zijn. De bedoeling is dan 3000 M3. te laten ver werken voor 40 cents per M3., dus voor een som van f 1200. Nu wordt er jaar lijks f 300 uitgegeven voor eert- klein resultaat. De heer Braam bevestigt dit en brengt de noodzakelijkheid van flink uitdiepen nog eens extra onder het oog. De heer Nic. van Sluis vraagt, of hel vervoer in dit bedrag begrepen is, het geen de burgemeester bevestigt.* Het lijkt den heer Lopse Hocke beter, om als regel om de zes jaar te laten baggeren, als de ervaring leert, dat de haven dan zes jaar op diepte blijft. Nu kost het jaarlijks toch ook driehonderd gulden. Met algemeene stemmen wordt be sloten Burgem. en Weth. te machtigen lot een maximum van f 1200 te laten baggeren en te handelen na gedaan onderzoek. Op verzoek van den heer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 6