waarom <le tentoonstellingen niet gehou den worden, andere zijn dan die, welke dc lieer Quist opgeeft. De heer Noske zegt, dal hij den voor zitter heeft hooren zeggen, dat er reeds zooveel geld voor staanplaatsen is uit gegeven, zoodat liet moeilijk is de ker mis nu niet te laten doorgaan. Overigens zon spreker er met mee kunnen gaan dit jaar geen kermis te houden, doch zal nu voorstemmen. De voorzitter zet nogmaals duidelijk uiteen het voordeel, dat de gemeente heeft bij liet houden der kermis. Tevens wenscht hij eerst een beslissing van den Raad omtrent het afhankelijk stellen van hel salaris vati den bode-marktmeester van de kermis. Dit voorstel wordt met 10 tegen 1 stem aangenomen. Tegen de heer Moelker. Daarop brengt de voor zitter in stemming het rekwest zooals het daar ligt, vragende om gelieele af schaffing der kermis. Met 7 tegen 3 stemmen en 1 onthouding wordt het verzoek verworpen. Vóór stemden de heeren Quist, Van Iliele en De Jong. De heer Hollestelle onthield zich. liet voorstel Van Iliele, om dit jaar geen kermis te houden, wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór stemden dc lieercn Quist, Van Iliele, De Jong en Hollestelle. Besloten werd in een der volgende vergaderingen liet Iractcmcnt van den gemeente-bode, hetwelk nu los gemaakt is van de kermis, te herzien. Het verzoek van den. gemobiliseerden onderwijzer Engelvaart, dat de Raad zijn goedkeuring hechte aan hel" geval, dal bij voorlaan jaarlijks voor een tijdvak van 3 weken geplaatst wordt bij het reserve-kader, wérd aangehouden, op verzoek der schoolcommissie. Daarop bieden Burgern. en Welh. den Raad aan cle begrooting der gemeente en die der beide armbesturen voor 1917. Deze worden verwezen naar de com missie van onderzoek. De begrooting 1915/16 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Mede wordt goedgekeurd deze begrooting ie laten onderzoeken door de desbetreffende ambtenaren der Stedelijke en Plattelandsche Vereeni- ging van Gemeenten, waartoe ook deze gemeente is toegetreden. Bij de wijziging der gasprijzen wordt vastgesteld, dat hij die 3000 M8. of meer gas verbruikt per jaar, dit 2 ct. per M3. goedkooper zal ontvangen. De voorzitter zegt daarna, dat hem van dr. Jekel liet verzoek is gedaan, om in den Raad ter sprake te brengen de duurte der medicijnen. De verzoe ker zegt, dal het hem daardoor onmoge lijk wordt de stadspatiënlen voor het vastgestelde bedrag te kunnen helpen. Besloten wordt imet het verzoek rekening te houden en dr. Jekel te verzoeken hel meerdere in rekening te "brengen. Betreffende de melkverordening zegt de heer Wagemaker, dat hij deze ver ordening van nul en geener waarde acht. Zoolang de verplichte monsterneming er niet in opgenomen is, komt er toch niets van. De voorzitter zegt, dat volgens deze verordening niemand beletten kan, dat men van gemeentewege een monster melk neemt. Men zal ten allen tijde monsters kunnen nemen. Met algemeene stemmen wordt daarop, de melkverorde ning goedgekeurd. De voorzitter brengt in het midden, dat jhr. Van Vredenburgh hem de vorige vergadering inlichtingen gevraagd heeft omtrent de afwerking der Oudelandsche poort. Thans kan hij daarop antwoorden dal bij Burgem. en Weth. het plan voor zit om deze verbetering geleidelijk te doen plaats hebben. Burgem. en Welh. achten de verbetering gewénscht en vin den het goed, dat de zaak op denzelfden voet wordt voortgezet. Op deze manier geraakt'alles goed vast en kan men na voldoende bestorting met puin en grond onmiddellijk, tot verbreeding overgaan. Jhr. Van Vredenburgh zegt teleurge- stctd te zijn door dit antwoord, en wil er niet voor inslaan, dal de Nederl. Koninkl. Aulomobielclub haar subsidie zal handhaven. De voorzitter gelooft, dal jhr. Van Vredenburgh als commissaris voor dit eiland deze zaak altijd wel zal loskrijgen. Mede moet de voorzitter nog erkennen, dat ook deze zaak in de Poldervergade ring diende besproken te worden, daar in die poort een duiker ligt, die eigen dom is van den Polder. Daarop wordt besloten om deze zaak opnigiiw ter tafel te brengen in Juni of Juli 1917. In yerband met de inwerkingtreding der distributiewet stelt de voorzitter voor dal. de Raad Burgem. en Welh. zal machtigen tot pitgifte van het bedrag van f 000, zijnde liet tiende gedeelte, dal naar vermoed wordt voorloopig zai noodig zijn. Dit voorstel wordt goedge keurd. De heer Noske beveelt met hel oog op de verbetering die het Vinkelstraatje -ondergaat, een afdoende watcrloozing aan. Dc voorzitter zegt voorziening toe. De heer Quist wenscht een opmer king te maken. Hij lieeft bij de inzage der stukken 09k gelezen liet rapport omtrent liet openbaar en bizondér on derwijs over. 1915/10. Uit dit rapport, waarin de ontslagkwestie van A. Luijen- dijk behandeld wordt, bemerkt hij lot zijn groote verwondering, dat dc school commissie gebruik heeft gemaakt van zijn hier in den Raad gesproken woor den. Dit verwondert spreker te meer daar de commissie erkent afgegaan tè zijn op het verslag der Thoolschc Crt. Hij begrijpt niet, dat een meester in dc rechten, een opzichter van den Prov. Waterstaat en een candidaat-nótaris drie geleerde nienschen, afgaan op een verslag der Thoolschc Courant, een blaadje dat, zooals men weet, niets doet als liegen. Wijlen den heer Kegge moest het ook altijd ontgelden en de heer Van Iliele beklaagde zich daarover ook reeds. De raadsleden weten toch, hoe die krant in de' weer is 0111 dc, rechlsche leden in een verkeerd daglicht te stellen. Hij vindt dit verslag daarom bespottelijk, en hoopt niet, diu hel ongewijzigd zoo in het archief zal worden gedeponeerd. De nienschen zouden over 100 jaar nog om dier'commissie lachen. Gaarne zag spreker, dat Burgem. en Weill, hun ad vies er voor in de plaats stelden. Niets meer aan cle orde zijnde, wordt de vergadering geslotcii en gaal over in een gesloten zitting. Openbare Gemeenteraadsvergadering te Oud-Vosssmeer, op Woensdag 30 Augustus 1916. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer Aar- noudsc. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en vastge steld. Mededeeling wordt gedaan van de kasopname bij den gemeente-ont vanger over het tweede kwartaal 1916; in kas was en moest zijn f 3712,435. Voorgelezen wordt een brief van den Commissaris der Koningin, waarin wordt verzocht liem mede te deelen of de Raad bereid is bepalingen in hel leven te roepen, opdat bij een eventueele demobilisatie herbergen en tapperijen kunnen gesloten worden. Na eenige dis cussie wordt besloten de verlangde be palingen vast te stellen. Aan de orde is een adres der onderwijzers van de openbare lagere school, waarin wordt verzocht om hun een duurtetoeslag toe te kennen, bedragende 10 pCl. van hunne jaarwedden, met voorstel van Burgem. en Wetli. 0111 dien duurtetoeslag hiel alleen adn de onderwijzers, maar aan alle ge meente-ambtenaren toe te kennen, met een vaste jaarwedde van f 150 en daar boven, zullende gerekend worden dat die toeslag is ingegaan op. 1 Juli 1.1. en eindigende 31 Dec. 1916. De voorzitter deelt lèr toelichting mede, dat de levens standaard duurder is geworden en niet tegenstaande dal, de ambtenaren met hun vaste wedde genoodzaakt zijn toch rond te komen. Vragen we, kunnen ze rondkomen, dan zal die vraag bevesti gend beantwoord moeten worden, maar tevens moet men ook niet uit liet oog verliezen, dat hét mogelijk is, mits ge schipperd wordt, dat moet niet noodig zijn. Voorloopig is de toekenning van den duurtetoeslag slechts, in een Decem- ber-vergadering kunnen we zien of lan gere toekenning gewcnscht is. De liee- ren Vermei en Ampt verklaren veel voor een duurtetoeslag te gevoelen. Na eenige discussie wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Hierop wordt de gemeente-begrooting aangebo den op in ontvang en uitgaaf gelijke be dragen yan f 18861,98, en gesteld in handen van de commissie, die ook belast is geweest met liet nazien van de reke ning. Ter sprake komt liet verbod om met woonwagens in de gemeente le slaan. Goed gevonden wordt Ier ver krijging van een uniforme regeling van dit onderwerp op liet eiland, dat in de vergadering van burgemeesters en secre tarissen van het eiland Tliolen en St.- Philipsiand dit punt daar ter sprake wordt gebracht, waarna, als overeen stemming kan verkregen worden een artikel in de algemeene politieverorde ning zal worden opgenomen. Voorloopig zullen beiden worden geplaatst. Niels meer aan de orde zijnderwordt de vergadering gesloten. 0pinbare Gemeenteraadsvergadering te Poortvliet, op Dinsdag 29 Augustus, des voor- raiddogs ten 10,30 u. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer M.-G. van Nieuwenhuijzen. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Nadat de commissie van onderzoek heeft medegedeeld, dat de gemeente-rekening over 1915 en de daarbij behoorendc be scheiden lot geen op- of aanmerkingen aanleiding hebben gegeven, wordt ge noemde rekening voorloopig vastgesteld met een batig slot van f 1366,61. Ver volgens wordt aangeboden de begroo ling voor 'het dienstjaar 1917. Ia verband met de terugbetaling van de sotn van f 248,70, welk bedrag eenige jaren ge leden de gemeente voteerde om een onderzoek te kunnen instellen naar dc levensvatbaarheid eener drinkwaterlei ding voor liet eiland Tliolen, wordt een besluit genomen tot wijziging der be grooling voor 1916. Daarna worden gewijzigd en nader vastgesteld de voor waarden, waarop de gemeente concessie verleent aan den N. V. Waterleiding-Mij. Tliolen voor het leggen en hebben van waterleidingbuizen in den gemeente grond en liet gemcenle-water en voor liet leveren van water. Ten slotte wordt goedgekeurd de begrooting van 't Wee zen-Armbestuur voor het dienstjaar 1917 met 'n bedrag van f 13589,95 in ontvang en uitgaaf. MARKTBKBI CU TEN. Telllogsrereenlglog „Do Eendracht" te Tholen. Veiling van Woensdag 30 Augustus. Aardappelen per 100 K.G.: Bonte blauwen f 5,20 a f 6,Q5; late blauwe 1' 6 a f 6,05; Eigenheimers f 5,35; bonte blauwe poters f 3,40 f 4; late blauwe poters f 4; Eigenheimer poters f 3,80. Jutte peren f 30; Beurró de Merode f 17 a 1' 22,50; Claps favorite le soort f 36, 2e soort f 20 5 1' 22,50; dr. Jules Guyot 1' 35; Cellini le soort f 15 5 f 16, 2e soort f 14,50; afval (zuur) f9 a f 10. Alles per 100 K.G. Tomaten 22 26 ct. per K.G.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 6