BIJVOEGSEL b&hoorende bQ de ?»n VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1916, no. 9898 Aanbestedingen, rerkooplngen, enz. ZIERIKZEE, 30 Aug. Ten overstaan van notaris ICortcweg werden lieden alhier, in liet openbaar verkocht de vol gende onroerende zaken: Gemeente Zierikzce. 3.07.10 II A. bouwland, aan den Lan gen en Korten Blokweg, voor t' 1153 per geniet. Gemeente Drcisclior Aan den Wellewcg. 10.61 A. weiland, voor f 976,— 11.91 - 1025.— 11.03 - 879,- 09.72 - 825,— 10.68 - 976,— 10.59 - 1002,— 10.38 - 825,— 10.25 - 750,— 10.61 - 977,- 11.28 - 1000- 11.10 - 950 10.87 - 800- 12.37 - 1016,— 11.57 - 950,- 11.38 - 851,- 11.72 - 850,- Alles bij den lioop. Gemeente Noordwelle. 63.30 A. weiland, aan den Lagenzoom, voor f 700 per geniet. 1.14.— II.A. weiland, aan den Ilnard- ot Torenweg, voor f 520 per Geniet. O N D E R W 1J 8 POORTVLIET. Dinsdag slaagde voor de landbouw akte te Wageningen de heer G. van der Slikke van hier, onder wijzer te Vlaardingen, thans gemobili seerd te Oosterhout. PREDIKBEURTEN» Zondag 3 September. Zlerlkie«. Geref. Kerk. 'aYoorm. half elf ure en avonds half zeven ore, de heer Smit, Theol. candidaat te Ierseke. Chr. Geref. Kerk. 's Voorin 's nam. en 's avonds Leeskerk (op den gowonen tgd). Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. Voorm. half tien nro, 's nam. twee ure en avonds zes ure, Leeskerk. Luthersche Kerk. 's Voorm. tien ure, Geen dienst. Evangelisatie (ttJdelQk Luthersche Kerk). 's Avonds half zeven nre, Geen dienst. Evangelisatie Jernël. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht nre, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. Blankert. Serooskerbc. Herv. Kerk. 's Nam. drie ure, ds. Blankert van Keikwervc. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. Van Maanen (Voorber. H. Avondmaal en Bevestiging lidmaat). Beneste. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. drie ure, Geen dienst. Haamstede. Herv. Kork. Voorm. half elf are en 's nam drie ure. ds Japchen (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 's nam. drie ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 'snam. drie ure, Leeskerk. Elkersee. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 's nam drie ure, Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. Voorm. tien ure, dr. Proost. Geref. Kerk. Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Mejjer van Ierseke. Zounemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. De Leur. Protestantenbond, 's Voorm. half elf ure, ds. De Roode van Zierikzee, in de openbare school. Geref. Kerk. 'i Voorm. half elf ure en 's nam. drie ure, dn. Hoek. Noordgouvre. Herv. Kerk. 's Voorm half elf ure, ds. Vau Doorn. Dreisehor. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, ds. Pjjnacker Hordijk. Nleawerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 'snam. drie ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half elf nre, ds. Klum- per; 'snam. drie ure, Leeedienst en 'savonds half zeven ure, ds. Klumper. Ond-Geref. Kerk. 's Voorm. tien nre, 'snam. drie ure en 's avonds half zeven ure, Leeadienst. Oosterlaud. Herv. Kerk. 's Voorm. tien nre en 's nam. half drie ure, dr. Weeda, Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure, 's nam. drie ure en 's avonds zeven ure, ds. Staal. SirjansUnd. Horv. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 's nam. drie ure, ds. Peter (Beide diensten collecte orgel). Brulndsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Waardenburg en 'inam. twee ure, Leeskerk. Gerof. Kerk. Voorm. half tien ure en 's avonds vpf ure, ds. Knol van Utrecht. Geref. Gemeente. '«Voorm. negen aro, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, de heer Hofman van Beekbergen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, 'snam. drie ure en 's avonds zes nre, Leeskerk. Evangelisatie, 'sVoorm. half tien ure on 'snam. twee ure, Gewone dienst. 9t.-Fiii(taland en Thelen. St.-Filipslaud. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, Geen dienst eu 's nam. half drie nre, ds. Waardenburg van Bruinisse. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, 's nam. drie ure (Doopsbediening) en 's avonds half zeven nre, ds. Boone Tbolen, Herv. Kerk, 's Voorm. half elf ure en 'a nam drie ure, ds. Ettklaar. Gerof. Kerk. 's Voorm. half tien ure, de heer Gravendyk van Rotterdam; 'snam. twee ure, Leeskerk en 's avonds zes uro, do boor Gravendjjk. Geref. Gemeonta. 's Voorm. half elf ure, 'snam. drie ure en 'a avonds zeven ure, ds. Jansse. St.-Hmar-tansdtifc* Horv. Kerk. Voorm. half elf ure, ds. Broekers (Voorber. H Avondmaal) en 'snam drie nre, idem (Doopsbediening). Oud-Geref. Gemeente Voorm. half elf ure, 's nam. drie nre en 's avonds half zeven ure, Lo&skerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf are, ds Verschoor en 's nam. drie ore, idem(Doopsbed Geref. Kerk. 's Voorm half elf ure en 'snam. drie ure, do heer De Grauff; 's avonds zeven uro, Leeskerk. Oad-Vozaemoor. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf uro on 'snam. drie ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. '«Voorm. half elf ure, 'snam. drie ure en 's avonds half zeven ore, Leeskerk. Seherpenlaae. Horv. Kerk^ 's Voorm half elf ure, ds. Steonbeek en 'snam drie ure, dr. Krom- sigt van Amsterdam. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure, 's nam. drie ure en 's avonds half zoven ure, Leeskerk. StAvenlsse. H >rv. Kork. 's Voorm. half elf uro en 's avonds half zeven ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 'sVoorm. half elf ure, nam. drie ure en avonds half zoven ure, Leeskerk St.-Annaland. Herv. Kork. 'b Voorm. tien ure en 'snam. drie ure, de heer Hack, evangelist te Langstraat (Fi-kkee). Geref. Kerk Voorm. half elf ure, 's nam. drie ure en 'f avonds zos ure, Leeskeik Vflrgadsrh g van den Gsmetnteraad te Thil n, op Dinsdag 29 Aug., 'snam. 2| ure. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester J. W. Wagtho; De notulen der beide vorige vergaderingen worden aangehouden tot een volgende. Onder de ingekomen stukken behooren: 1°. eenige bezwaarschriften H. O. Deze wor den verwezen naar de commissie; 2°. een schrijven van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, betreffende dc goedkeuring van herstelling van een dijkje, ten behoeve harer oesterput. Voor kennisgeving aangenomen; 3°. verslag der escursie van leerlingen der Rijks- luinbouwschool met dankbetuiging voor de verleende subsidie; 4°. dankbetuiging van mej.. Poulusse aan den Raad voor bare benoeming als onderwijzeres voor den Franschen cursus. Mededeeling van Gedep. Staten, dat zij de wijziging in de begrooting 1916 goedkeuren. 'Mede deeling van hetzelfde college, dat de diuirtelocslag van de gemeente-ambtena ren als afzonderlijke post op de begroo- tiug moet worden gebracht. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde is een verzoek van gemeente-ambtenaren, waarin deze mededeeling doendal gedurende de maand September con tentoonstelling zal gehouden worden te Amsterdam op ge meentelijk administratief gebied. Zij vragen den Raad of ook één der ge meente-ambtenaren namens de gemeente deze tentoonstelling mag bezoeken. Bur- gem. en Wetli. stellen voor den secretaris af te vaardigen om deze tentoonstelling te bezoeken. De heer Noske meent, als de secretaris belang stelt in deze zaak, dat dit niet óp kosten der gemeente diept te geschieden. Tot stemmen overgaande wordt niet 7 tegen 4 stemmen besloten, dat de secretaris namens de gemeente de tentoonstelling zal bezoeken. Tegen de héeren Quist, Van II iele, Noske en C. A. II. Wagtho. Daarop wordt voor- gelezen t adres der Geref. Kerk, waarin wordt verzocht voor dit jaar of voor altijd de afschaffing der kermis. De heer Wagemaker vraagt of dit een nieuw rekwest is. Ilij mist namelijk in dit rekwest de woorden, dat bij dej uitspraak der waterleiding de politie namens den Raad rond de deuren gestuurd werd om den volkswil te kennen. De voor zitter jzegt, dat hij aan dusdanige din gen geen aandacht schenkt. Men kan schrijven in de courant, en ieder is verantwoordelijk voor zijn mcening. De heer Quist; De krant en de almanak, mijnheer de voorzitter, brengen de meeste leugens in hel land. De heer Wagemaker wil dan mededeelen, dat het vorige ge plaatste rekwest afwijkt van dit. Dc heer C. A. II. Wagtho vraagt, of het de bedoeling is de kermis voor dit jaar of voor altijd af le schaffen. De voorzitter zegt, dat hel rekwest aandringt op geheelc afschaffing. Dc heer Quist merkt op, dat 'Lrekwest toch tweeledig spreekt, namelijk voor dit jaar en voor gebeele afschaffing. De heer De Jong' zegt, dat het zeer verstandig zou zijn, van dén Raadde kermis voor altoos af te schaffen. Werke lijk, er komt weinig nul uit voort. Het is een gejoel en gedrink. Er gaan vele centen uit Tholen, wal beter ware, dat ze er bleven. En bovendien, dit ver maak heeft zijn tijd gehad. De groote plaatsen gaan er in voor de kermis op te-ruimen. En dat het salaris van den gemeentebode afhankelijk is van liet welslagen der kermis, vindt spreker al heel treurig. Gaarne wil spreker mede werken daarin verandering te brengen, zoo de Raad maar genegen is. De heer Quist zegt, dat het nu werke lijk toch geen lijd is om over kermis te praten. Gaarne zag hij ze geheel af geschaft, doch wil de Raad dit niet, jdan maar voor dit jaar. De voorzitter zegt, c|a't de Raad er rekening mee dient te houden, dat er aan de kermis een groot voordeel is verbonden voor de gemeente. En de bode zou door het afschaffen mei zijn salaris in hel gedrang komen. Het is daarom goed, dal de heer De Jong deze zaak los wil maken van de kermis. Dc lieer Quist zegt, dat hij het geld, dat de gemeente met de kermis verdient, niet acht, omdat hel op geen eerlijke manier gewonnen wordt. Liever geen geld, dan dusdanig geld, dat met aller lei zwendel en drinkgelagen bijeen komt. Moeten wij nu toch altijd op 't stoffelijke voordeel gaan letten en niet op den zede- lijken achteruitgang. Wat schoon voor beeld geeft ons het Vorstelijk Huis, door alle feeslen af te schaffen in dezen tijd. Zelfs de Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij houdt geen tentoonstelling. Jhr. Van Vredenhurgh heeft daartoe ook mee gewerkt. Welnu, laat hij hier nu ook precies gelijk medewerken. De heer Wagemaker zegt, dat de reden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 5