1 BIJVOEGSEL helioorende b(J do T*n WOENSDAG 30 AUGUSTUS 191C, no. 9897. Openbara Gemeenteraadsvergadering te Zierikzee, gebouden'op Zaterdag den 26Augustus, des namiddags ten IJ ure. De waarnemende burgemeester, mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering, cn deelt mede, dat de lieeren Potvliet, Ribbens en Doeleman bericht hebben gezonden; dat zij verhinderd zijn de zitting bij te wonen. Aanwezig zijn de lieeren Koopman, Den Boer, Van den Bout, De Crane, Van Os, Timmerman, Gelderman en Van Nouhuys. Later kwam nog de lieer De Vrieze. De publieke tribune is dicht bezet. De notulen, die ter visie gelegen heb ben, worden goedgekeurd. Aan de orde is de installatie van mr. A. J. F. Fokker van Crayeslein van Rengerskerke als burgemeester. De secretaris leest het Koninklijk bc: sluit der benoeming voor en het proces verbaal der eedsaflegging voor den Commissaris der Koningin te Middel burg. Hierop aanvaardde de heer Fokker met een toespraak het burgemeester ambt. Hel oudste raadslid, de heer Van den Bout wenschte in een toespraak namens den Raad den burgemeester met zijn benoeming geluk. Zoowel de toespraak van den burge meester als die van den heer Van den Bout, die beide met applaus begroet werden, zijn in ons vorig nummer recds opgenomen. De voorzitter dankt den heer Van den Bout voor de hartelijke woorden lol hem gesproken. Voor kennisgeving worden aangeno men a. een schrijven van den heer J. de Vos, waarin hij bericht, dat hij zijn benoeming tot ieeraar aan de Avond school voor Vakonderwijs aanneemt; b. een gelijkluidend schrijven van de lieeren Van Zutphen en Houdkamp. Ingekomen is een schrijven van den commandant van Zeeland, waarin hij bericht, dat er geen termen bestaan toe-, stemming te vcrleenen tot het houden der kermis alhier, en dat een verzame ling van kramen en tenten met een kermis zal worden gelijk gesteld. In verband hiermede deelt de voorzitter mede, dat hij met den chef van den staf een onderhoud heeft gehad, die hem pertinent verklaardedat alle moeite verlof te erlangen voor het hou den der kermis tevergeefs zal zijn. In gemeenten, waar soldaten zijn, wordt geen toeslemming voor het houden van een kermis verleend. Spreker heeft toen op Brouwershaven gewezen, waar ook militairen liggen, en waar toch kermis is gehouden, waarop hem geantwoord is gewordendat in Brouwershaven alleen kramen zijn toegelaten van men- scheri, die daar wonen. Burgem. en iWelh. hebben toen nog een brief ge schreven, waarin met het oog op den finantiêelen toestand der gemeente ver lof gevraagd werd voor het plaatsen van een tent, een sloomcarroussel en een poffertjeskraam. De heer Gelderman: Een adjudant van den vice-admiraal is hier geweest, en deze heeft hem gezegd, dat toestem ming zal varleend worden voor een looneelvoorslelling in de Concertzaal een circus en een kermesse d'été. De. voorzitter, na den heer Gelderman voor zijn inlichtingen te hebben dank betuigd, zegt, dat in de vorige vergade ring door den heer Doeleman omtrent de zwaaiplaals eenige inlichtingen ge vraagd zijn. Naar aanleiding daarvan is dooi den gemeente-bouwmeester het volgend rapport uitgebracht: Zierikzee, 16 Augustus. In voldoening aan de opdrachl mij verstrekt in uw vergadering van den 12den dezer heb ik de eer uw college het volgende mede te deelen. Jaarlijks heeft in de zwaaiplaals een neerslag plaats van ongeveer 100U M3. ebbeslik. Tol lieden werd de daardoor ontstane verondieping om de twee jaren ver wijderd, welk werk dan gepaard ging met liet weder op diepte brengen van de havengeul en meer ander bagger» werk in de havens, waardoor 't bagger- werlc in de zwaaiplaals ook voor een normalen prijs kon geschieden. De kosten van de laatste in Mei j.l, in de zwaaiplaals uitgevoerde baggering heb ben bedragen 2000 M3. a f 0,26 is f 5,20 of" per jaar f 260. Om evenwel vrij geregeld een diepte van 2,50 M. L.W. te hebben, zal het noodig zijn, dat ten minste 2 X 'sjaars wordt gebaggerd, aangezien met dit werk geen ander baggérwerk gelijktijdig zal zijn uit te voeren, zal de eenheidsprijs met liet oog op de geringe hoeveelheid weg le baggeren specie (i 500 M3.) en de door de tijdsomstandighedenbizon- der hooge prijzen pvan brandstoffen, smeermiddelen enz. buitengewoon hoog zijn, en f 0,80 per M3, bedragen, zoo dat iedere halfjaarlijksche baggering f 400 kost of per jaar ongeveer 1' 800. De voorzitter: Wij zouden dus f 800 per jaar uitgeven om f 200 lo- krijgen. Dit is te dwaas. Het rapport wordt hierop voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen is ecn^schrijven van den Commissaris der Koningin van Zeeland, waarin verzocht wordt maatregelen in overweging le nemen, teneinde bij demo bilisatie drankmisbruik te voorkomen. Een afdoend middel zoude zijn, dat op de dagen van demobilisatie alle ver- gunningslokalen, hetzij in dc geheele gemeente, hetzij in bepaalde deelen, ge sloten moeten zijn. Men zou oolc,'t zelfde kunnen bepalen ten opzichte van den verkoop op straal.. De voorzitter zegt, dat Burgem. en Weill, de behoefte aan dergelijke be palingen voor deze gemeente niet inzien. Maatregelen, gelijk voorgesteld worden, zijn goed voor groole garnizoensplaat sen. Wordt gedemobiliseerd, dan zullen de soldalen zich wel haasten zoo gauw mogelijk naar huis te gaan. Burgem. en Weth. stellen daarom voor le antwoor den, dal er geen termen zijn aan het verzoek te voldoen. Conform wordt besloten. Van de bewoners van St.-Anthonie's- dam en Korte Nobelstraat is 't volgend adres ingekomen: Attn den Raad der gemeente Zierikzee. Ondergeteekenden, bewoners van St.- Antiionie'sdam en Korte Nobelstraat, geven te kennen, dat aanhangig is een voorstel tot ver lenging der Lange Nobelstraat; dat zij, ondergeteekenden, door tot standkoming van dien weg een niet onbelangrijke schade als neringdoenden zouden lijden; dat niet alleen zij, doch ook de eige naars van perceelen in die straten na deel zouden ondervinden door aanmer kelijke daling in waarde van die j>er- ceelen dat zij toch verineenen, dal de thans beslaande rij- en wandelweg of ver keersweg naar builen de stad zich in zulk een staat bevindt, dal daaraan geen verbetering behoeft. Redenen, waarom zij den Raad be leefd verzoeken afwijzend op dit voor stel te beschikken. 't Welk doende, (w. g.) J. Folmer. E. Goudzwaard. A. Houtkamp. J. M. Plaum. N. Kanaar. Kandel. H. v. d. Wekken. Joh. Strooband. J. J. Matlhijsse. M. E. Rottier. M. v. d. Werven. L. v. d. Houten. Wed. Hage. 15 Im. II an sc. 15 N. Bolijn. 11 C. Kloet. 11 J. E. Bolijn. >5 Wed. M. Moermond. D. Verhaaf. C. Kleppe. Dit adres zal behandeld wordpn als hel voorstel lot ruiling van grond met den heer Ivorteweg aan de orde komt. Ingekomen is een adres van 'n tweetal gemeente-werklieden en van de politie agenten, waarin zij vragen om salaris- verhooging. Deze adressen zullen bij de begrooting behandeld worden. Afschrijving van den Iloofdelijken Omslag wordt verleend aan de weduwe W? J. Krcnser-Bax, over 5 maanden, tot een bedrag van f 3,335; L. A. dc Vos, over 5 maanden, tot een bedrag van f 6,665; wed. F, J. Pauliissen, over 4 maanden, tot een bedrag van f 4; wed. Nolel, over 5 maanden, tot een bedrag van f 6,665. Dc rekening van liet Burger-Weeshuis over 1915 wordt in banden gesteld van een commissie, bestaande uit de- heef-en Van Nouhuys, Gelderman en De Boer. Dc pensioensgrondslagen der ge meen te-amblenaren Prakke en P. J. de Vos als boekhouder van liet Weeshuis worden voorloopig vastgesteld. Aan de orde is het aangehouden voorstel in zake ruiling van grond in eigendom bij den heer Korleweg cn ge legen in liet verlengde van de Lange Nobelstraat, tegen het aan de gemeente helioorende Lange Pad. Burgem. en Weth. deelen mede, dat uit de met den lieer Korteweg nader ge houden besprekingen is gebleken, dal volgens art. 8 der akte de uitbaningen, waarmede sommige perceelen ten be hoeve van andere, zijn belast, worden gevestigd als erfdienstbaarheid van weg. Ook als de lieersclicnde erven mochten worden bebouwd, zal deze erfdienst baarheid van weg te hunnen behoeve blijven beslaan. Dit artikel was Burgem. en Weth. niet bekend. Bij bebouwing van meerbedoelden grond zal dus voor dc bewoners der aldaar komende wonin gen ook 't recht van uilbaning blijven. De geraamde kosten bedragen: a. ver harding van den aan te leggen weg (gewalste verharding van bezaltslag) f 650; b. aanleg van het bruggetje f 1500; c. afrastering (harmonicagaas van 2 M. hoogte aan de oostzijde en aan de westzijde een afzetting van palen mei drie prikkeldraden f 803,50, alzoo te zamen f 2953,50. Burgem. en Weth. merken nog op, dal de heer Korteweg verklaard heeft niet te zullen treden in een voorstel om den aan te leggen weg eerst te ver harden op een tijdstip, dat ^le gemeente dit zelve het geschikst voorkomt; de brug en straat moeten gereed zijn vóór 1 Februari 1919; (le breedte van liet trottoir moet niet zijn ton minste 0,75 Meter, gemeten uit de westzijde van dc straal, maar ten hoogste 0,75 Meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 5