het blcad met een etiaal naar buiten uitspoot. De onthutste ambtenaar haalde hulp, doch fcoeu hij daarmee op de bewuste plek verscheen, was meneer allang met z'n varken de grens over. Wat was er gebeurd? De kerel bad onder zyn vest een met bloed gevulde blaas doorstoken. Verkoop Tan Deensch West-Indië? De Times meldt uit Kopenhagen, dat in een hoofdartikel van de Kopenhagen wordt verklaard dat de verkoop van Deenech West-Indië aan de Ver-Lenigde Staten waarschijnlijk spoedig aanstaande ie, indien hij nog niet verzekerd ie. Het blad keurt den verkoop af, wijst er op dat groote verwachtingen werden gehecht aan het hervormingswerk dat in 1910 begon, welke echter teleurgesteld werden. Het blad meent echter dat er geen ernstige oppositie zal zijn, indien de regeering in staat is den Rijksdag over tuigende redenen er voor to geven. De mogelijke reden van den verkoop kan gelegen zijn in de onlusten der gekleurde bevolking, uitgelokt door den neger- sgitator Hamilton Jackson, die door Deen8che socialisten wordt gesteund. De correspondent van de Times merkt hierbij op, dat het wegens den Zondag onmogelijk is inlichtingen te verkrijgen van het ministerie van buiienlandsche zaken, maar dat de Kopenhagen nauwe betrekkingen onderhoudt met handels lieden die groote belangen in West- Indië hebben. Vervolging van een spion. Zaterdagmorgen is S., vermoedelijk een Duitscher van geboorte, afkomstig uit Venlo, en thans kantoorbediende op één der groote scheepvaartkantoren op Feijenoord te Rotterdam, uit de 3e ver dieping aan den achterkant, van een woning op de Prins Hendrikkade ge sprongen, waar hij in pension was. Het geval heeft zich, volgens de Msb., alg volgt toegedragen. Terwijl hij zich aan het kleeden was, meldde een heer, vermoedelijk een rechercheur of inspec teur van politie, zich bij de woniüg waar hij verblijft, aan. Aan zijn kostjufirouw verzocht S.den beer even te laten wachten tot hij gekleed was. In dien' tusschent^jd sprong bij uit het raam en kwam terecht iu den tuin, waar by", hoewel nog bij kennis, met ernstige ii> en uitwendige kneuzingen en vermoedelijk beenbreuken, werd opgenomen. Men ver moedt, dat men hier te doen heeft met een geval van spionnage. Oad-mloister Talma. Ds. A. S. Talma heeft de laatste nachten wel betrekkelijk rustig doorgebracht, doch zijn toestand is van dien aard, dat het ergste wordt gevreesd. Behalve zijn vrouw, wordt ook zjjn jongste zoon in het Diaconesaenhuis te Haarlem verpleegd. Vergadering van dan Gemeenteraad te Scherpeni88e, gehouden op 8 Juli 1916 Afwezig de heer Polderman. 1°. de notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. 2°. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van kasopname by den gemeente-ontvanger op 19 Juli. Er was in kas f 1389,52. b. Missive van Qed. Staten, betreffende de instelling yan een markt te Bergen-op-Zoom werd voor kennis geving aangenomen. c. Missive van Commissaris der Koningin betreffende benoeming leden en secretaris der gezondheidscommissie. d. Missive Gezondheidscommissie te Tholen, houdende toezending der begrooting 1917. Het aandeel voor deze gemeente bedraagt f 111,93. 3°. Op de voordracht toot zetters in gevolge de aftreding der hoeren D. Keur en M. Andrieseo komen voor 1 D. Keur, 2 M. Andriesse, 3 Anth. Oudesluys, 4 D. Dujjuhouwer. 4°. Aanbieding geschiedde der ge- meenterekening over 1915. Er was ontvangen f 14519,63, uitgegeven f 13904,675 alzoo een goed slot van f 614,95s. 5°. Burgem- en Weth. Werden ge machtigd to beschikken over een post van f 40,06. 6° Het kohier H O. (suppletoir) 1916 werd vastgesteld op f 11,935 en idem hondenbelasting 1916 op f 2,60. Gemengd Nieuw». Zn huis verkocht. - Te Aalst X. Br., heeft zekere koopman zijn Huis dat in nog goeden slaat verkeerde, verkocht voor slechts 100. De reden hiervoor was alleen, dat hij eens wilde fuiven. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Titor.BK, 10 Juli 1916. Uit betrouwbare bron verneem ik, d;tt een paar personen hier in ons stadje zich op bet oc-genblik bet vuur uit hun sloffen loopen, om propaganda te maken voor een op richten veiling. Een veiling, waar volgens hun zoggen het geheele eiland zyn land- en tuinbouwpro ducten ic de toekomst zal moeten veilen. Dat zal waarlijk i-:ts groots worden, wanneer die illusie verwezenlijkt wordt. Bovendien worden alle personen, die aan de totstandkoming zonden kunnen medewerken, dodr hen eerst beoordeeld of zy voor hun meening durven uitkpmen; zoo ja, dan worden zjj als zjjnde opposant, van de lijst geschrapt. Dus 't belooft wel iets goeds to worden. U moet weten, Mjjhheer de Redacteur, enkele jaren geleden is hier een teelersvereoniging op gericht. Dat was enkel maar voor den tuinbouw. De leden teelden de prodacten, die dan het be stuur der vereeniging door middel van een ver- kooper op do wereldmarkt liet verkoopen. U kunt wel begrijpen, dat dit' reusachtige prjjzen opbracht. Vroeger arerd aan een commissionair verkocht, die 't weer aan 'n anderen tusschen- persoonovergaf en zoo ging het door ver schillende handen, eer her op de plaat» van bestemming was. Dit bovoordeelde natuurljjk de finantieele uitkomst niet. En toch moeten de resultaten hiervan nog gunstiger geweest zijn. Ik hoorde, dat iemand van een partytje tuin booneu 9 gulden per H. L. mpor maakte, dan de verkooper der vereeniging er voor kon be steden. Het klinkt beusck raadselachtig en toch is het waar. Geen wonder dus, dat de vereeni ging dit jaar de werkzaamheden ook maar gestaakt heeft. 't Zou jammer zjjn, wanneer de nu op te richten veiling eenzelfde lot moest ondergaan. Een ieder weet hier wel, waar de schoen ge wrongen heeft bij de Teelersvereeniging. Zorg er dan nu voor, dat ge niet in hetzelfde kwaiid vervalt. Eerst dan zou volgens m. i. dat zaakje recht van bestaan kunnen bobben. U, Mynheer de Redacteur, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken Hoogachtend, EEN TOESCHOUWER. Geachte Redactie! Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in uw veelgelezen -blad, in antwoord op bet ingezonden stuk van een toeschouwer over den voetbal wedstrijd op 25 Juni 1.1. te Sirjansland. Dat ik daarop niet eerder antwoorden kon, komt, doordat ik met verlof was en eerst bederi uw blad van Zaterdag 1 Juli in handen kreeg. Eerstens wil ik mijnheer toeschouwer er op wjjzen, dat wij ons niet beroemen op deze overwinning, maar daarvan een eenvoudig ver slag hebben gegeven. Dat de scheidsrechter niet met het spel op de hoogte was geef ik volkomen toe, maar dat kjj als scheidsrechter fungeerde, dat was de schuld van den captain van .,Z. V. V.". Haar secretaris had ik geschreven of hy zoo goed zou willen zyn om een scheids rechter mede te brengen, daar de onze ver hinderd was. Dit is echter niet gebeurd, wel kwam „Z. V. V." met nog een reserve spelen. Toen dan onze aanvoerder vroeg of hy niet de taak van scheidsrechter op zich kou nemen werd hem geantwoord door den captain van „Z. V. V.", dat deze niets van het spel verstond. Daarna is besloten met beider goedvinden, na eerst gevraagd te hebben by de toesc/iouivers of daar niemand by was, die de taak op zich wou nemen van eoheidsrechter en o wonder dnat niemand op antwoordde, een van onze militairen «Is leider te laten optreden Wy hebben deze wedstryd gewonnen, al is het dan ook zooals toeschouwer zegt door den scheidsrechter, maar wjj zyn dan ook ten allen tyde bereid om tegen „Z. V. V" een Revanche- Matsch te spelen. Tevens hoop ik dan, dat, mochten wy weer eens zonder leider wezen, toeschouwer zich dan bereid zal verklaren deze taak op zich te nemen, liever dan werkeloos op het veld te staan en daardoor een wedstrijd geheel te bederven. Sirj ansi.and, 7 Juli 1916. A. HELD KR. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM. II Juli. Ter vee markt waren hedenaangevoerd 91 paarden, f veulens, 850 magere run deren, 725 volte runderen, 305 veile kalveren. 115 nuchtere kalveren, I schaap. I varken, 163 biggen, 16 bokken of geiten. Prijzen per half K,G.Ivoeien van 50 lol 57'/j 65 el... ossen van 50 lol 56—63 cl., stieren van J8 lol 53 -58 cl. kalveren va KT 50 lot 57» 65 ei. Prijzen per stuk van mager vee. melkkoeien l' 200 f 430, kali koeien f 225 -f 175. slie ren f 160 1520. pinken f 100 1150. vaarzen 1' "150 - I' 200, paarden 1' 100 tot I' 600. biggen 1 11 I" 23, siaclit- p aard en I 150 I 250. biggen per week I 1,50- f 1,70, hitten I 250 I' 350, lok nuchtere kalveren van 1 2-1 I 36, slacht dito I" 15 I 22. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen behoorlijk. De han del was redelijk en de prijzen bleven tamelijk vast. Voor beste spoeling- beesten werd nog wel lol 5 cent boven noleering besteed. Slieren met goeden aanvoer en redelijken handel. De prijzen waren iels gedaald. Vette kalveren met Hinken aanvoer. De handel in beste soorten was goed; iu mindere soorten daarentegen slecht. De prijzen waren dan ook alleen voor de beste soorten nog vrij hoog. Een enkel best kalf ging nog tol 5 cent boven noleering. De aanvoer van melk en kalfkoeien op de magere markt was goed. De handel was langzaam en de prijzen bleven onge veer op dezelfde hoogte. Jong vee met redelijken aanvoer, stillen han del en onveranderde prijzen. Nuch tere fok- en slachtkalveren waren middelmatig aangevoerd. De handel was vlug. De prijzen voor fokkal- veren waren lager, maar slachtkal- veren waren nog duur. Werk-, slacht- paarden en billen waren vrij goed aangevoerd De handel was niet vlug en de prijzen waren behoorlijk. Biggen met gewonen aanvoer cn tragen handel. De prijzen onder gingen bijna geen verandering. Rotlerdamsche F ierenveiling (in exploitatie bij de V. P. N.): kippen eieren 1 7,05 u 1' 7,15, eendeneieren f 7,25 a f 7,30, ganzeneieren f 17 a f 18. parel hoendereieren f 4. Alles per 100 stuks. Regeeringskipeiereii 1 5.50 a f 6,45. Aanvoer 27.938 vei lings- en 211.300 regeerings-cieron. Rotlerdamsche Eierenveiling Wecnaplein 9 (gedeponeerd handels merk: K.C.V.): gegarandeerd ver- sche hoendereieren f 5,43 a f 7,20, dito eendeneieren I 7,46 a f 7,58, dito kalkoeneieren f 8 a f 10, paarl- hoeneieren f 6,54. Aanvoer 98.000 stuks. Telegrafisch Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, naai waarnemingen «■errioht in den motgen Tan 12 Juli 1916. Hoogste tinsomoteritand ruim T66 te Zuid-Duitschland. Laagste 753,5 te Chiistiansund. Verwachting ran den aTond ran 12 Juli tot den avond van 13 Juli 1916: meest matige auideljjke tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk «enige regen, zelfde tem peratuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 6