Ingezonden Mededeelingen. Ouwerherk. Horv. Kark. 's Voohu. half olf ure, ds. Pynacker Hordijk. Nieuwerkerk. Herv. Koik. 's Voorin, half elf ure en 's nam. diie ure, ds v. d. Linden. Geref. Kork. 'sVoorm. half elf nro, ds. Klum- per; 's nain. drie ure, Leesdiem.t en 's avonds zeven ure, ds. Klumper. Ond-Goref. Kerk. '«Voorin. tien ure, '«nam. drie ure en 's avonds half v.oven ure, Leeskerk Ooaterland. Herv. Kerk. 's Voorm. tien nro, ds. Peter van Sirjansland en 's nam. half drie ure, Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure, 's nam drie ure en 's avonds zeven ure, Leeskerk. Sirjanaland. Horv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Peter. Brnlniaso. Horv. Kerk. 's Voorin. half tian ure en '«nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vyf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 'anam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, 'snam. drie ure en 's avouds zes are, Leeskerk. Evangelisatie, 'sVoorm half tien ure en 'snam twee ure, Gewone dienst. St.-Filipslandl en Tiialen. St.-FIHpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 's nam. drie ure, ds. Lorau. Ond-Geref. Kerk. 'sVoorm. tion ure, 'snam. drie ure en 's avonds half acht ure, ds. Boone. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorin, half elf ure, ds. Enklaar en 's naui. drie ure, ds. De Bres. Geref. Kerk. 's Voorm half tien ure, cand Tollenaar; 's nam. twee ure, Leeskerk en 's avonds zes ure, oand. Tollenaar. Geref. Gemeente, 's Voorm. half elf ure, 'snam. drie ure en 's avonds zeven ure, ds. Jansse. St.-Maartensdfyk. Herv. Kerk. 's Voorm. halt elf ure, Leeskerk en 'snam. drie ure, ds. Van Asch van Oud-Vossemeer (Doopsbedioniog). Oud Geref. Gemeente, 's Vocrm. half elf ure, 'snam. drie ure on 's avonds half zeven ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm half tien ure, ds. Steenbeek van Schorponisse en 's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. bult' tien ure en 'snam. twee uro, de heer De Graaft'; 's avonds zes nre, Leeskerk. Ond-Voaaemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf nre, ds. Van Asch en 'snam. drie ure, Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half elf urp, 's nam. drie ure en 's avonds half zevou ure, Leeskerk. Scherpenlsne. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure, Leeskerk en 's nam. drie ure, ds. Steenbeek (Voorber. H.A.) Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half elf ure, 's nam. drie ure en 's avonds half zeven ure, Leeskerk. Stavenlaie. Herv. Kerk. 's Voorm. half elf ure en 'snam. drie ure, ds. Kamsteeg Doop). Oud-Geref. Kerk. 'sVoorm. half elf ure. nam. drie nre en 's avond» half zeven ure, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 'sVoorm. tien ure, ds. De Bres en 'snam.-drie ure, Leeskerk. Geref.'Kork. Voorm. half elf ure, 'snain. drie ure en avond» zes ure, Leeskerk. Het Brltsche leger en de Maagd ran Orleans. The Tablet schrijft: „Eenige dagen geleden vond in de Kathedraal van Aire (Frankrijk), een plechtige dienst plaats ter herdenking van de Heilige Jeanne d' Are. Deze dienst werd door ineer dan 200 Briteche soldaten van alle rangen bijgewoond. Monseigneur Marquand, die de kansel rede uitsprak, richtte zich, volgens een persvertegenwoordiger in het Britsche hoofdkwartier, herhaaldelijk in het bij zonder tot „Messieurs les Anglais". Hoofd gedachte van zijn preek was, dat de geest der Heilige Jeanne thans gelijkelijk is uitgestort over do twee groote legers, die in een schitterende broederschap voor de vrijheden van Europa hun bloed veil hebben. Hij stond lang en met nadruk stil bij wat Frankrijk aan Britscben bij stand in de ure der beproeving dankt en drong er bij zijn gehoor op aan, om al het mogelijke te doen, om de weder- zijdscbe hartelijke gezindheid tusschen de beide volken te bevorderen". Jeanne d' Are heeft indertijd Frankrijk van de Engelecben bevrijd, werd later door de Engelechen gevangen genomen en toen door deze verbrand. Een avonturierstroep. In hel Berliner Tugeblatt vcrtcll een oorlogscorrespondent van een avontuur lijken troep onder luitenant Buss, die in den rug van het Russische leger onge looflijk vermetele daden heeft volbracht. Hij verhaalt van een bezoek aan dezen troep. ...Voor het huis van den commandant stonden kleine, ruige kozakkenpaarden. Dit commando had niet één paard, niet één wapen en niet één levensmiddelen- blik, dat niet te voren een Rus had toebehoord. Bij tie paarden waren Hoe- zoelische troskncchten, half wilde meii- schen uit dc bergen met sclleenslukken van boombast, roodc broeken, schaaps vachten en met bont bezette mutsen. Schrikwekkend om aan Ic zien, maar trouwe verdedigers van hun geboorte grond en de beste helpers en gidsen in de bosschen en op het gebergte. Wij gingen een kamer binnen. Daar was luitenant Russ, dc romantische con- dottiere van deze merkwaardige schare. Deze man was bij het eerste bericht van den oorlog uit hel duister van een verborgen bestaan weer opgedoken. Uit Amerika naar* Europa gesneld en als gewoon soldaat in liet leger getreden. Zwijgend, gesloten, maar met grooten heldenmoed, had hij zich alle dapper heidsmedailles bevochten, den onder officiersrang en ten slotte het veélof om een jachtcomraando samen te stellen van eenige dozijnen soldaten. Toen had hij den zoo vurig begeerden officiersrang weer terug. Nu is hij reeds lang hoofd officier en draagt hij hooge ridderorden. De Russen hadden een prijs oj> zijn hoofd gesteld en als herkenningstecken opgegeven: draagt in het hevigste ge vecht nooit een wapen. Neen, hij kon toen geen sabel dragen, de sterke Roe meen met den kalen Socrateskop, met den langen Tuigen snorrebaard en do behaarde turnden. Hij droeg dc uniform van den gewonen man en hield den kraag zorgvuldig bedekt. Om hem heen was zijn staf: allen merkwaardige men- schen met scherpe karakterkoppen mannen, die over een diepe kloof in hun verleden moesten heenkomen of om andere ernstige redenen den dood niet schuwden... (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regel» 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. j Vergiftiging van hat bloed. Er is geen verontschuldiging voor, als gtf er zelf aanleiding toe geeft. Overvloed van urinezuur in het bloed is een kwaad ding. By sommige menschen vormt zich tweemaal zooveel urinezuur als by anderen. Het ontstaat gedeeltelijk uit vleesch en andere sterke voeding, gedeeltelijk uit weefsels van het lichaam bij inspanning. Slachtoffers van urinezuur zjjn rheumatisch, zenuwachtig, slecht gehumeurd, achterdochtig, lijden aan hoofdpijn, zyn soms duizelig of worden gekweld door plotselinge, vreemde pijn. Zij worden te spoedig oud en na verloop van tjjd ontwikkelen zich hartkwalen, niergruis, verharding der aderen, waterzucht of de nood lottige Briglit's ziekte (chronische nierontsteking). Neemt uw maatregelen bij het eerste teeken van urinezuur-kwalen, want urinezuur is het kwaadaardigste vergift, dat aan de wetenschap bekend is. Eet weinig vleesch en niet te veel van hetzelfde voedsel. Drinkt melk en water. Neemt voldoende lichaamsoefening en rust, en slaapt meer. Gebruikt Foster's Rugpyn Nieren Pillen om de verzwakte nieren te herstellen en verschaft aan deze organen de noodige hulp om hen in staat te stellen het urinezuur uit het bloed te tiltreeren. Foster's Rugpyn Nieren Pillen verwijderen het urinezuur en andere niergiften, de gewone oorzaak van niersteen, blaasontsteking en rheumafiek, en zij helpen het opgehoopte water by waterzucht af te voeren. Dit geneesmiddel werkt alleen op de nieren en blaas. Te Zierikzoe verkrygb. by M. 8. Polak, en te Tholen bjj J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpjjn Niereu Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. 45 OorlogsbeciJ leringen. Een aardige tegemoetkoming aan ons voorstellingsvermogen vinden we in Morks' magazijn. Stel, dat een leger van 1.000.000 man zich van onze kust op marsch zou begeven, in gelid vim vier, dan zouden de eerste rijen in tiet Russi sche front staan, als de laatste bagage te Hoek van Holland ontscheept werd. Een nieuwsgierig mensch zou veer tien dagen en nachten achter zijn gordijntjes zitten te gluren voor dit leger voorbij was. Wat voedingsmiddelen betreft, een 20.000 koeien zouden elke week om hals gebracht worden, terwijl een 800.000 K G. jam het leven van hot millioen zou moeten verzoeten. Hoe hoog de oorlogskosten eigen lijk zijn? In dertien maanden, opge stapeld in kwartjes, reikt T bovenste •aan de maan! En wanneer sinds Christus? geboorte elke minuut I' 70 oj) zij was gelegd, zouden van die som slechts één jaar lang de kosten bestreden kunnen worden. Hoe groot de verliezen van de oor logvoerende legers, b.v. van hel Duit- scho zijn?'Stel. dat de verlies lij sten fn boekvorm uitgegeven, in deelen van 100 bladzijden, een werk zouden vormen van 150 deelen met louter namen van Oooden en gewonden;een boekenkast vol dus. Uitgerekend is, dat men vier zulke hoekenkasten zou kunnen vullen met boeken, waarin niet anders zouden staan dan de namen van hen, die in 17 maanden oorlog hun leven gegeven of hun lichaam verminkt hebben voor „dc goede zaak". Stellig zou het een doeltreffende herinnering en waarschuwing zijn, zulk een bibliotheek in liet Vredes paleis te plaatsen! MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 6 Juli. Dc aanvoeren waren onbeduidend, doch de weinige partijtjes, die werden aangeboden, konden iets lioogere prijzen opbren gen. Tarwe f 20 a f 21; chevatiergerst f lit a l' 20; wintergerst i' 19,50 a I' 19,75; haver f 17.50 a 18; kroon- erwlen f 29 a 1' 32; schokkers t' 29 a f 32; bruine boonen f 30 a f 33. BorgorlQke Stand Tan Ztcrtkieo. Geboren: 29 Juni. Sjoukje, d. van Sjoerd de Vries en Wilhelmina Antina Ebeling. 1 Juli. Jozina Johanna, d. van Hector van 't Hof en Antoinette Jozina Dag. Gehuwd: 4 Juli. Adrianus van Loon, 28 j., j in. en Geertrnida Adriana Opperman, 38j., j.d. Overleden: 30 Juni. Louwrina Peute, 84 j., wed. van Jan de Vries. Telegrafisch Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Heteor. instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Juli 1816. Hoogste barometerstand ongeveer 760, te Zuid-Oost-Duitschland. Laagste 747.0 te Wisby. Verwachting van den avond van 7 Juli tot den avond van S Juli 1916: Meert matige, Zuidelijke tot Weste lijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 10