Ingezonden Mededeelingen. suatiepenningen met 1 Januari 1917 ingaande verhoogd wooden met f 25 en alzoo jaarlijks daarvoor betaald zal worden f 75, dat door het waterschap Bloois en Oud-Bommenede wordt af stand gedaan vjan het sualiegeld van f 15, thans door Schouwen, aan dit water schap jaarlijks te betalen, welke afstand ingaat 1 Januari 1917, zullende daarvan blijken door een besluit van ingelanden van dit waterschap, dat Schouwen voor dc suatie van St.-Jacobs-Nieuvvland voortaan niets meer heeft te voldoen en vrijelijk mag sueeren op Bloois en uit drukkelijk wordt gerenuntieerd aan alle rechten uit contracten Un onderhande lingen voortspruitende, welke overeen komsten dan uitdrukkelijk worden buiten effect gesteld door 't waterschap Bloois en Oud-Bommenede, waarmede ook 't waterschap Schouwen instemt, dat bij gebreke van een of ander de oude toe stand moet worden hersteld. Aan de orde is het voorstel van het dagelijksch bestuur tot aanschaffing van een telefoon op het bureau van den ingenieur. Dc voorzitter zegt, dat reeds vroeger bij een begrooting deze zaak ter sprake is gebracht. De algemeene vergadering heeft toen besloten daartoe niet over te gaan. Nu heeft de tegenwoordige inge nieur herhaaldelijk bij het dagelijksch bestuur er op aangedrongen. Het dagel. bestuur heeft dan ook geen bezwaar er tegen. In vele opzichten toch is het wenschélijk, dat de ingenieur beschikt over een telefoon ien niet noodig heeft anderen daarvoor lastig te vallen. Zij zal zoo wat f 18 'k f 19 per half jaar kosten. Hoofdingeland Boogerd heeft er geen bedenking tegen, maar spreekt de ver wachting uit, dat de ingenieur niet door middel van de telefoon, maar door eigen aanschouwen zich van den toestand van het waterschap zal overtuigen. Hoofdingeland J. M. van den Bout Fz. zich aansluitend bij die verwachting, merkt op, dat de ingenieur bij den jong- sten storm eerst om twaalf uur in Brou wershaven geweest is. De ingenieur kreeg laat bericht. Conform het voorstel van het dagel. bestuur wordt besloten. Ter tafel komt het voorstel van het dagel. bestuur in zake de bezoldiging en regeling der betrekking van ontv.- griffier. Nu wegens het overlijden van mr. D. van der Vliet een opvolger moet worden benoemd, acht het dagel be stuur hel wenschelijk de instructie te wijzigen en ook een regeling te maken voor de positie van den geagreerden klerk en de jaarwedde van den ontv.- griffier. Tot dusverre was deze klerk 'in par ticulieren dienst van den ontvanger griffier. Dit is ongewenscht: 1°. omdat hij daardoor een zeer on zekere positie heeft, en gevaar loopt bij verandering van titularis, na hoevele jaren dienst ook, aan den dijk gezet te worden; 2°. omdat hij telkens in ambtelijke relatie treedt tot het dagel. bestuur en o. a. als ontvanger den ontv.-griffier ver vangt. In .Walcheren, waar ontvanger en griffier afzonderlijke betrekkingen zijn, heeft men behalve een ontvanger en een griffier een commies ter griffie, een adjunct-commies ter griffie, en een ge- agreerd klerk ten kantore van den ont vanger. De jaarwedden zijn daar: van griffier, minimum f 1200, maximum 1500; van ontvanger, minimum f 1700, maxim«|^.'f 2000; van commies, mini- muifBBPÏO, maximum f 1400 (verhoo ging f 100 per jaar); van adjunct-com mies, minimum f 500, maximum f G50; van geagreerd klerk, minimum f 450, maximum f 600 (verhooging f 50 per jaar). I Het dagel. bestuur stelt voor de jaar wedde van den ontvanger-griffier te be palen op f 1600 (hij geniet bovendien f 225 van de grindwegen) en van den commies op f 600, met twee driejaar- lijksche verhoogingen van f 100 en met bepaling, dat wanneer de thans ge- agreerde klerk door het dagelijksch be stuur benoemd wordt tot commies, hij dadelijk treedt in het genot van beide verhoogingen. Voor het pensioen van hem en zijn vrouw zullen nader dc noodigc voor stellen tot wijziging der pensioenfond sen worden gedaan. Tevens stelt het bestuur voor de instructie vast te stellen en de borgtocht te bepalen op f 20.000 (als lot dusver). Hoofdingeland Boogerd juicht ten zeerste hel voorstel toe om den klerk te doen benoemen tot commies en hem uit de waterscliapskas te bezoldigen. Spreker vindt de bezoldiging van f 1600 voor den ontvanger-griffier zonder ver hooging wat laag, vooral wanneer hij die vergelijkt met het salaris, dat het waterschap Walcheren uitkeert. Hij is van meening, dat hoe hooger men den ontv.-griffier bezoldigt, hoe grooter de kans zal wezen, dat Serieusc candidaten zich aanmelden. Wij moeten eenig ca chet aan den ontvanger-griffier geven. (Wat den commies betreft, hij behoort tot de velen, die medegaan met de be noeming van een commies. Dje commies zal wel niemand anders wezen dan de huidige klerk van den ontslapen ontv.- griffier. En deze zal terstond in het genot komen van f 800. Maar daarvan moet in de eerste jaren vrij wat af voor het weduwenfonds. Geen van dc inge landen heeft ooit te klagen gehacl ovei» den klerk. Integendeel, allen roemen zijn dienstvaardigheid. Hij stelt voor hem meer salaris toe te kennen. De voorzitter: Het dagel. bestuur ging uit van de gedachte, dat wij bij het vast stellen der tractementen rekening moe ten houden met de finantiëele omstan digheden waarin Schouwen verkeert. Met het oog op die omstandigheden heeft het dagel. bestuur gemeend het tracle- ment van den ontv.-griffier te moeten stellen op f 1600. waarbij nog f 225 van de grintwegen. Wij laten het aan de algemeene vergadering over, maar wij zen er op, dat het nu reeds moeilijk is de begrooting sluitend te maken. En of het tractement f 1600 of f 1800 is, dit verschil zal niemand verhinderen te solliciteeren. Wat den klerk betreft, spreker stelt in het licht, dat deze nu in een betere conditie komt. Ilij is niet meer afhan kelijk van een particulier, krijgt 'n vaste betrekking en pensioen voor zich en zijn vrouw op zijn ouden dag. Op de secretarie te Zierikzee krijgt dc com mies-griffier f 1000 en de andere titu larissen ontvangen f 800. En nu heeft een commies ter secretarie van een ge meente vrij wat meer te doen dan die van een polder. Hij is er echter voor om aan Van Dijk een gratificatie toe te kennen voor het vele, hetwelk hij in de laatste jaren gedaan heeft, toen als het ware alles op hem rustte. Hoofdingeland J. M. van den Boul Fz. is van een tegenover gesteld gevoelen als hoofdingeland Boogerd. Hij meent, dal het tractement te hoog is. Hij vindt, dat wij wat de betrekkingen in Schou wen betreft nog al royaal zijn ingericht. Wij hebben een voorzitter, 'n ingenieur, een ontv.-griffier, een commies, vier heemraden, zes dijkbazen en heel wat kantonniers. Een voorzitter en onfy.- griffier kunnen niet zooveel krijgen.dat zij er van leven* kunnen. Daarom hebben zij bijbelrekkingen. En nu komt men met belangrijke tractementsverhoogin- gen een aanslag op onze portemonnaic doen. Wij hebben geen ontv.-griffier noodig, die de Hoogere Burgerschool heeft afgeloopen of gepromoveerd is. Een rijks-ontvanger, een dominé, die veel geleerd hebben, hebben evenveel trakte ment als een ontvanger-griffier. Wordt er een benoemd, dan zal 't toch iemand wezen, die bijbaantjes heeft. Wel is spreker bereid f 100. meer te geven aan Van Dijk. .Hoofdingeland Hoogenboom is het niet met hoofdingeland Van den Bout eens, dat een ontvanger-griffier niet behoeft gepromoveerd te wezen of de Hoogere Burgerschool te hebben afgeloopen. Spr. hoopt, dat het dagel. bestuur een voor dracht zal maken van personen, die gepromoveerd zijn. Hij toont aan. dal rechtskennis bij den ontvanger-griffier van groot nut kan zijn. De voorzitter acht het niet wensche lijk dat het ontvanger-griffierschap als een bijbaantje beschouwd wordt. Gaat men 'l tractement van den ontv.-griffier verminderen, dan zal het een bijbaantje worden, want dan kan hij er ni^t van leven. Hij is het volkomen eens met hoofdingeland Hoogenboom, dat de ont vanger-griffier zooveel mogelijk moet wezen een Rechtsgeleerde. Hoofdingeland Boogerd bespreekt uit voerig de borgstelling voor den ontv.- griffier van f 20.000. De voorzitter deelt mede, dat de ontv.- griffier iederen Donderdag opgeeft, wat in kas is. Is er f 7000 in kas, clan wordt dit bij de Firma Koole gedeponeerd'. Spreker toont aan, dat de borgstelling meer dan voldoende is. Hoofdingeland Boogerd is er voor, dat de ontv.-griffier iemand is, die Hooger Onderwijs genoten heeft. Het minimum- tractement zij f 2000 met een verliooging lol T 2500. Een goede ontv.-griffier geeft cachet aan liet waterschap. Hoofdingeland J. M. van den Boul weel niet, wat hoofdingeland Boogerd bezielt met zijn voorstel tol verhooging. Hij wil daartoe niet medewerken en zal hel voorstel van het bestuur steunen. Metre kan de bezoldiging wel hoog op voeren, om jeugdige jonkheeren aan een goede betrekking te helpen. Hoofdingeland Bolle vraagt, of niet gestemd moet worden over de vraag, ot' wij een commies zullen aanstellen. De voorzitter brengt liet hierop be trekking hebbend voorstel dc klerk ten laste van Schouwen te brengen in stem ming. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Heemraad Van der Weijdc ging aan vankelijk van hel plan zwanger dc be zoldiging van den ontv.-griffier gelijk tc stellen met die van den voorzitter. Deze heeft f 1500. Maar hij heeft zich laten overtuigen, dat dit met het oog ook op de borgstelling te laag was. Spreker stelt voor het salaris te bepalen op f 1775. Eenigc bijzaak zal de le benoemen per soon er wel bij waarnemen. Benoemen wij een Meester in de rechten, dan zal hij „procureuren De ontv.-griffier zal derhalve een bezoldiging hebben, die klinkt als een klok. Tweeduizend gulden is goed betaald. Hij heeft namelijk f 1700 als ontv.-griffier van Schouwen en f225 als secretaris van de grindwegen. Hoofdingeland Boogerd zou zich met "I voorstel van heemraad Van der Weijde kunnen vereenigen, wanneer deze daar aan periodieke verhoogingen wilde toe voegen. Heemraad Van der Weijde is daar voor niet te vinden. Hoofdingeland Smallegange is juist om die verhoogingen tegen het voorstel van hoofdingeland Boogerd. Krijgt men tocli iemand, dien het dubbel en dwars toe komt, dan kan men altijd verhoogen. Maar blijkt onze keuze geen gelukkige te zijn geweest, dan zitten wij vast aan hel besluit der verhoogingen. Hoofdingeland Boogerd trekt zijn voor stel in. De voorzitter: Het dagelijksch bestuur neemt het voorstel van heemraad Van der Weijde over. Het wordt in stemming gebracht en aangenomen. Alleen hoofd ingeland J. M. van den Bout stemde tegen. Dc borgtocht van den ontv.-griffier wordt hierop op f 20.000 vastgesteld. De voorzitter brengt Ier sprake de oproeping van sollicitanten. Sommige leden willen op de voordracht hebben menschen, die Hooger Onderwijs ge noten-hebben, andere weer meenen, dal meer gelet moet worden op het bezit van den Meestertitel, terwijl sommigen het bezit van 'n Meestertitel niet beslist noodzakelijk achten en daarom dan ook niet als cisch wenschen te stellen. Toen hierop liet gevoelen van den voorzitter gevraagd werd, zeide deze, dat men-in de oproeping kon plaatsen, dat het bezit van den Meestertitel een aanbeveling is, zoodat men toch vrij blij ft. De vergadering ging accoord met hol denkbeeld van den voorzitter. De voorzitter zal spoedig een oproe ping doen plaatsen en de benoeming 'geschieden vóór de Seplember-vcrgadc- ringen dan op} een Donderdagnamiddag. Hierop is aan de orde het bepalen van liet tractement van den commies. Verschillende voorstellen worden inge diend en levendig besproken. Onder deze een voorstel van hoofdingeland Bolle om aan den commies f 800 toe le ken nen met twee driejaarlij kschc verhoo gingen, zoodat l^et maximum f .1000 zal bedragen. Dit voorstel wordt in stem ming gebracht en aangenomen. Tegen- slemden de hoofdingelanden Hoogen boom en Steur, de heemraden De Oude en J. W. Gast en de voorzitter. Hierop werd de instructie, zooals die door liet dagel. bestuur ontworpen was, vastgesteld. Hierbij werd bepaald,,dat de commies op aanbeveling van den ontv.- griffier door liet dagel. bestuur kan be noemd worden. Ter tafel komt het voorstel van liet dagel. bestuur tot verliooging der zee dijken en tol extra-geschotheffing. De kosten van dit werk werden geraamd op f 129.190. Hoofdingeland J. M. van den Boul geeft zijn ingenomenheid te kennen, dat liet dagelijksch bestuur aan 't algemeen -verlangen van de algemeene vergadering voldaan heeft. Na uitvoerige discussies, die niet liet beginsel, maar meer de onderdeden, de techniek, betroffen, meer de vraag gol den of sommige werken wel dringend noodig waren, werd lot verliooging der dijken van Schouwen besloten. De daar voor bcnoodigde gelden zullen als volgt gevonden worden I. .voor de jaren 1.916, 1917 en 1918 wordt in den polder Schouwen als bui tengewoon dijkgeschot een aanslag ge heven over alle gronden op den polder- legger voorkomend, in dien polder ge legen. die niet geheel onvruchtbaar zijn, en wel voor lv&6 van 1' 10 per Hectare, voor 1917 van f 7.50 en voor 1918 van f 5 per Hectare, te betalen in twee ter mijnen, op 1 September en 1 December van elk jaar; II. dil buitengewoon geschot zal moe ten worden betaald ten kantore van den ontv.-griffier- vóór 31 December 1916; III. deze buitengewone omslag, ad f 22,50 le zamen, kan ook in eens wor den betaald, mits vóór 1 December 1916, in welk geval 4 o/o vergoed wordt over den aanslag over 1917 en 8 «/o over dien over 1918. Bij dc omvraag geeft hoofdingeland Boot den wenscli tc kennen, dat, als er weer 'n algem. vergadering, belegd wordt alle stukken gedrukt worden, en niets Ier visie ligt. De voorzitter zegt toe, dat aan dit ver langen zooveel mogelijk zal voldaan wor den. Hierop werd tie vergadering ge sloten. Stemplicht. Naar de Tel. verneemt, heeft de re geering besloten in de ontwerpen- grondwetsherziening alsnog een bepa ling op tc nemen, waarbij stemplicht wordt ingevoerd. Onder verantwoordelijkheid van den inzender Van 1—5 regel* 76 Cts.elke regel meör 15 Cts. De meening- van een pianoonderwijzeres over de Pink Pillen. Het is een bekende piano-onderwjjzeres te Rooaan, Mevrouw Valentine Terny, wonende 46, rue du Bac, in die stad, over wie wy heden het een en ander willen vertellen, voorzoover dit de Pink Pillen betreft. Mevr. Terny noemt, in een brief dien wy hieronder pnbliceeren, hare genezing wonderbaar. Men moet in die uitdrukking niets meer zien dan de groote voldoening door de zieke ondervonden en die er haar ongetwijfeld toe heeft gebracht een overdreven term te gebruiken. De Tink Pillen laten zich er niet op voorstaan wat ook voor wonderbaarlijks te doen; zij laten zich er alleen op voorstaan bloed te geven met iedere pil. Daar zjj dat zeer goed doen en in vele gevallen al het kwaad voortkomt uit de slapte van het bloed of uit gebrek er aan, geven zy dikwyls resnltaten die buitengewoon kunnen schjjnen, maar die niets dan zeer juist zjjn. „Ik haast my, schreef Mevr. Terny, u al het goeds te doen weten dat het gebruik uwer Pink Pillen my bezorgd heeft. Sedert langen tijd lijdend aan erge bloedarmoede, die ik met niets had kunnen verjagen, heb ik eindelijk den goeden inval gehad myn toevlucht tot uw middel te nemen, waarmee ik op bijna onge looflijke wijze geslaagd ben. Wanneer ik my den toestand herinner, waarin ik vroeger ver keerde, kan ik niet aan zulk een wonder ge- looven. Ik heb ook de Pink Pillen doen ge bruiken door myn dochtertje, die zeer vermoeid was, en die er zich oveneens zeer goed bij heeft bevonden". De behandeling met de Pink Pillen geeft aan den zieke, van af de eerste pillen, een ge voel van welzjjo, van inwendige waimte die hem aangenaam aandoet. Dit komt doordat van af de eerste pillen, een gezond, warm, ryk bloed, door de Pink Pillen aangevoerd, door de aderen begint te stroomen. Het bloed is het leven, zegt het spreekwoord; het is dus leven dat de Pink Pillen aanvoeren. Alle organen trekken voordeel van dien aanvoer van ryk bloed en toonen dit door krachtiger en beter te werken. De zieke is minder kouwlyk; de kleur is te zien op zjjne wangen, die eenige dagen te voreu bleek waren; zjjn spysverteripg, vroeger lang zaam, verloopt nu snel; en hjj voelt zjjn krachten terugkomen, dio voortkomen uit de goede werking van geheel het organisme. De Pink Pillen zjjn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen; onregelmatigheden der vrouwen, plaatselijke pijnen, neurasthenie. De Pink Pillen zjjn vorkrjjgbaar k f 1,75 per doo» en f 9,per 8 doozen by het Hoofd- Depöt der Pink Pillen, Dacostakade 15 hnis, Amsterdamvoor Zierikzee en Omstreken by J. W. Gudde, drogisterij, Onde Haven; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen M. Schot te Tholen on in alle goede apotheken en drogisterijen. Vergadaring van den Gemeenteraad te Dreischor, gehouden op Dinsdag 20 Juni. Voorzitter: dc burgemeester. Alle leden, behalve dc lieer Rietdijk, aanwezig. Dc notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen zijn o. a.: 1°. dc lijst van oninbare posten van den hoofdelijken omslag, tot een bedrag van f 74,71fl; 2°. een dankbetuiging van den tole- foonkantoorhouder voor de hein ver leende salarisverhooging; 3°. reclames op den II. O. van J. W. van Bloois, S. Minne Pz. en C. van Bloois Jz. Deze reclames worden in handen ge steld van dc commissie, lielast met dit onderzoek. 4°. goedgekeurd van Gedep. Staten is teruggekomen de af- en overschrijving der begrooting 1915 en dc gewijzigde begroot i ng 1916; 5°. een schrijven van kerkvoogden en notabelen, waarin deze verzoeken om dc consistorie door de gemeente te laten schoonmaken, wal geen overtollige weelde zou zijn. Naar aanleiding van dil adres zegt dc voorzitter, dat, (oen de Belgische vluch telingen vertrokken waren en dc kinde ren der bewaarschool, die tijdelijk in de consistoriekamer hadden vertoefd, weer naar hun vroegere lokalen terug gingen. de consistoriekamer schoonge maakt is. De hoer Der Weduwen heeft van den dominé vernomen, dal de boel er on zindelijk en vuil uitzag, vooral de ramen en banken. De voorzitter had graag gezien, loon hij nog president-kerkvoogd was, dal de "predikant zelf naar hem loe gekomen was. jen bovendien isJièl al lang geleden. Mogelijk kon hel reeds eer besproken geweest zijn. Hij spreekt zijn misnoegen uit' over de wijze waarop de kinderen der Zondagsschool zelf de banken vuil maken, doordat de kinderen reeds half twee in genoemd lokaal kunnen.' Wan neer de deuren niet vóór 2 uur geopend werden, zou zoo iels niet plaats kunnen hebben. Dc heer Der Weduwen verbaast liet; dat de voorzitter dit durft zeggen, waar de dominé anders zegt. Geen der overige leden achten hel noodig. waar de consistorie schoon ge maakt is, nog eens le beginnen. Verder zijn ingekomen: een schrijven van Gedep. Stalen, dat de goedkeuring voor dc aan tc vragen geldleening van f 1000, ten behoeve van verliooging der onderwijzerssalarisscn e. a., niet kan worden verleend; een'dankbetuigingvan het personeel der openbare lagere school voor het besluit-door den Raad genomen in zake de Iraklementsverhoogingen. Hel schrijven bevat tevens de bemerking dat door hel departement^van Landbouw 1 100 reclrtslreeks wordt uitgekeerd aan don landbouw-onderwijzer, indien deze I 100 verhooging krijgt van gemeente wege en de gemeen.lc geen terugbetaling krijgt van liet Rijk, gelijk in de vorige vergadering is medegedeeld, wanneer 1 200 verliooging gegeven wordt. In verband met de mededeel ing van Gedep. Stalen omtrent de aangevraagde geldlcenirig, doel de voorzitter hel voor ste} om le wachten met traktementsver- lioogingen tot 1917. De heer j. J. Klompe: Ik meen. mijn heer de voorzitter, dat in «le vorige raadsvergadering het algemeen gevoelen was der leden, dat dc verhoógingeri noodzakelijk zijn. Géén van allen hebben 'l hard noodig zegt de voorzitter^, yllcen één onderwij zer maakt hier;op een uitzondering. Alle leden betreuren liet', dat de geld- leening niet mag plaats hebben, en zijn overtuigd, dat dc salarisregeling' nood wendig moet plaats hebben. De heer Doeleman vraagt den voor zitter of hij niet een andere manier weet om aan geld te komen. Geen andere, dan le wachten tot October, bij hel opmaken der begrooting, luidt het antwoord van den voorzitter. De lieer J. J. Klompe zou Burgem. en Wcth. in overweging willen geven om "n post op dc nieuw te maken begrooting te brengen, waaruit de kosten der verhoo- gingen kunnen worden bestreden, met inbegrip ook van het thans loópencle jaar 1916. Dc voorzitter is van oordeel, dat dit bezwaarlijk zal gaan en een nieuwe heffing van de gemeentebelasting, zooals reeds meer geópperd is, acht ik niet géwenschl. Het voorstel van deniheer J. J. Klompe zal door Burgera. en Weth. worden on derzocht en in overweging worden ge nomen. Dc salaris verhoogingen komen zoodoende dan in October aan de beurt voor 7 volgende dienstjaar, of, wanneer de begrooliiig 1916 mocht meevallen, wordt de locgezegde verliooging voor dit jaar. in den vorm van een duurtetoe- slag. verleend. Tol onderwijzer aan de O. L. S.. werd benoemd de heer J. M. A. Minderhout!, thims tijdelijk alhier als zoodanig werk zaam. en lol gemeente-werkman werd voor den proeftijd van één jaar be noemd M. de Waal, waarna dan de defi nitieve aanstelling al of niet kan volgen. Bij dc hu gedane rondvraag verzoekt dc lieer Der Weduwen een geheime ver gadering om belastingkwesties te be spreken. De voorzitter vraagt duidelijker om schrijving der motieven om een geheime zitting le beleggen. Dc heer Der Weduwen heeft van iemand inzage gekregen van den aanslag van den II. O. en die der Inkomsten belasting, en nil was de H. O. nog hoo ger dan dc Inkomstenbelasting. Ter opheldering zegt de voorzitter, dat de Raad geheel en al vrij is om te heffen en niet naar de Inkomstenbelas ting behoeft le werk tc gaan. Voor 'l belastingkohier wilde de heer Der Weduwen een geheime zitting heb- ben, maar de voorzitter wijst hem er op, dat van het reeds vastgestelde kohier geen cent afgaat, tenzij, door rechtmatige reclames, de Raad anders mocht be- sl uiten. Hierop ging de Raad in een besloten vergadering. Opzienbarende arrestatie. Te Arnhem is gevankelijk binnenge bracht de le luitenant-waarnemer B., gearresteerd al.s .verdacht van perversi teit met een korporaal. In verband met deze arrestatie deden allerhande ge ruchten de ronde over een arrestatie van een ander officier, een aviateur die geregeld boven Arnhem vliegt, welke arrestatie wegens spionnagc geschied zou zijn. Wij -vernemen, dat telegrafisch het ontslag van den aangehouden luitenant 1>. is aangevraagd. Do aardappelen- en groenteTooratenlDg. Uit hetgeen wy tot duaver hebben gepubliceerd, ia reeda gebleken, welk een eigenaardig, tweeslachtig karakter de volksbeweging der laatste dagen heeft. Eenerzijds wordt geprotesteerd tegen de onvoldoende voedselvoorziening, en hier aan is het toe te schrijven, dat zoo vele vrouwen uit het volk aan de straatbe- toogingen te Amsterdam deelnamen. Anderzijds worden de aldus opgetaste brandstoffen gretig gebruikt door de anar chistische elementen der hoofstad om in het algemeen agitatie te voeren, en in liet bijzonder de arbeiders op té zetten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1916 | | pagina 2