Ingezonden Mededeelingen. wensch wordt door een lid van Gedep. Staten erkend, dat keien duurzamer zijn dan klinkers, doch ook, dat de uitgaven voor keien veel hooger zijn. .Waar moge lijk en hoodig, wordt de aandacht aan deze zaak geschonken. Door een ander lid in deze afdeeling wordt nogmaals de aandacht gevraagd voor het doen maken van een paarden- trap bij de aanlegplaats van de provin ciale boot in de haven van Zierikzee. •Van de zijde van 'Gedep. Staten wordt 'opgemerkt, dat wellicht de tijdsomstan digheden van invloed zijn geweest aan het niet tot stand konjen van deze zaak. ïn een afdeeling {merkt bij de post onder houd van de wegen in het voormalig vierde district een lid op, dat de weg bij de kom van Uzendijke zoodanig rond ligt, dat er bezwaar bestaat voor het vallen der paarden. Een lid van Gedep. Staten antwoordt, dat het college daar aan zijn aandacht zal wijden. In deze afdeeling vraagt 'n lid om de provinciale bibliotheek ook des avonds open te stellen, althans eenige avonden in de week. Dewijl het meer kosten met zich brengt, wenscht hij althans- geen voorstel te doen, maar geeft hij toch Gedep. Staten in overweging, dit punt nauer o ider het pog te zien. Een lid van Gedep. Staten meent, dat het thans ook met het oog op 't personeel wat bezwaarlijk zoude zijn. Nog wordt gevraagd of het waar is, dat 't personeel der booten sedert de mobilisatie begonnen is, geen vrijen Zon dag heeft gehad; hij zou, indien dat zoo was, en het mogelijk is ondanks de tijds omstandigheden dat te veranderen, in overweging geven, wat meer vrije Zon dagen aan het personeel te geven. Een ander lid maakt de opmerking, dat de vaart, b.v. naar Zierikzee, wel eens ge schied is in den donker,' hetgeen gevaar opleverde met het oog op de mijnen. Een lid van Gedep. Staten merkte op, dat de menschen zeer veel vrijen tijd hebben gehad en, als hij goed uitrekent, ook evenveel vrije Zondagen als vóór !den oorlog, al is het door de tijdsomstan digheden niet zoo regelmatig. Hetzelfde lid zegt, dat zoodra bleek, dat er mijnen ook op de Oosterscheide voorkwamen maatregelen zijn genomen, en dat er op gelet zal worden, dat de booten vóór den donker op de haven komen. Een ander lid hoopt, dat in elk geval wat betreft de vaart naar Walzoorden, zoo veel mogelijk rekening gehouden wordt met aankomst en vertrek van treinen en de tegenwoordige dienstregeling zal gehandhaafd worden. Een lid meent, dat inderdaad niet alle provinciale diensten naar denzelfden maatstaf kunnen ge ëxploiteerd worden. In deze afdeeling wordt bij de post subsidiën voor ambachts- en teeken- scholen gevraagd hoe het komt, dat voor de Middelburgsche ambachtsschool een maximum van f 5000 staat, terwijl voor gesteld is f 6000. Een lid van Gedep. Staten merkt op, dat dit verband zal houden met het huidig aantal leerlin gen. Het lid, hetwelk de opmerking maakte, deelt echter mede, dat 't aantal leerlingen toch boven de 200 is ge stegen. Een ander lid merkt op, dat hel verschil ook bij andere scholen bestaat, b.v. te Zierikzee. Er worden geen algemeenc beschou wingen over de begrooting gehouden. Bij de artikelsgewijze behandeling her haalt de heer Van der Putte zijn vraag in de afdeeling, betreffende den vrijen werkdag voor de kolenwerkers. Dc lieer Van Rompu deelde mede, dat werkelijk alleen de vrije Zondag voor deze mannen bestaat. De heer Van der Putte stelde daarop voor aan deze mannen vier vrije werk dagen in het jaar toe te kennen. De voorzitter achtte dit geen amende ment, en meende, dat liet als een af zonderlijk voorstel moet worden inge diend. De heer Dicleman bespreekt de kwestie van de vrije Zondagen van hel personeel en vraagt, of Gedep. Staten er bij blijven, dat er evenveel vrije Zon dagen zijn geweest. De lieer Van Rompu bevestigt dit. Na de mobilisatie zal een nieuwe rege ling worden voorbereid. De begrooting wordt vastgesteld in ontvang en uilgaaf op f 1.164.370,72'', met "een post voor onvoorzien van r 220.60,325. Thans stelde dc lieer Dekker voor aan dc ambtenaren, in dienst der pro vincie, toe te kennen een toeslag voor hen, die ten minste f 100 en ten hoogste f 800 verdienen, van f 1 per maand voor ieder kind beneden dc 18 jaar. In den breede zette spreker uileen dc duurte der tijden en de houding van meerdere werkgevers in deze. Hij meent, dal ook op dc provincie de plicht rust te voor zien in de behoefte barer ambtenaren. Een goed werkgever wacht niet tot de ondergeschikten vragen om toeslag. De heer Van de Putte diende 'n voor stel in in gelijken geest als dat van den heer Dekker, doch zonder bepaling van een bedrag gedurende den oorlog. De voorzitter wilde beide voorstellen tact goedvinden van dc voorstellors iu banden van Gedep. Staten stellen en in de najaarsvergadering met een voor stel komen. De heer Van Niftrik zeide, dal het hem kwalijk genomen is, dat h'ij spreekt als hij het niet met dc andere leden van Gedep. Staten eens is, maar als bij het niet eens zijn eer en geweten be trokken zijn, zal hij niet buigen. Spr, houdt een warm pleidooi voor het ver- leènen van een toeslag. De voorstellen worden hierop in han den van Gedep. Staten gesteld. De heer Van de Putte stelt nu een motie voor, waarhij, Gedep. Staten wor den uitgenoodigd de kolenwerkers vier vrije dagen buiten de Zondagen te geven. De heer Van Rompu zeide, dat er voor gezorgd zal worden. Dc heer Van der Vliet meent, dat dan de motie geen doel meer heeft. Zij wordt toch in stemming gebracht en verworpen met 35 tegen 4 stemmen. De heer Paap vraagt, of Gedep. Staten bereid zijn een hernieuwing van dat reglement voor te stellen. Aangenomen wordt hel voorstel om de volgende opcenten op de hoofdsom der Rïj Es h cl ast i n ge n të" ïïëFTenT grondbelas ting voör de ongebouwde eigendommen 41, voor gebouwde eigendommen 33 en voor de personeelc belasting 28. Ten slotte wordt behandeld liet voor stel van den lieer Gerlach van St.-Joos- land c. s., om aan art. 38 van liet regle ment van orde toe te voegen: „Dcsver- langd worden de rapporteurs voor liet opmaken van het algemeen verslag bij gestaan door een door Gedep. Staten aan te wijzen ambtenaar ter griffie' Bij de behandeling van dit voorstel in de afdeelingen was men algemeen van oordeel, dat er met betrekking tot het opmaken van het algemeen verslag iets niet in den haak is, dat in het algemeen de afdeelingsverslagen te haaslig worden opgemaakt, en het feit, dat meerdere leden zich daarmede bezig houden tijdens de beraadslaging over opvolgende punten der agenda, waaraan zij dientengevolge minder aandacht wijden kunnenschade doet aan een deugdelijke behandeling der voorstellen in dc afdeelingen. Som mige leden waren van meening, dat de fout daarin ligt, dat de bepalingen van het reglement' van orde niet worden na geleefd; geschiedt dit echter niet, dan heeft het ook geen zin te bepalen, dat in deze niet plaats hebbende bijeen komst een ambtenaar der griffie des- verlangd bijstand zou verleencn. Opge merkt werddat zoodanig ambtenaar dan niet zou zijn een ambtenaar der griffie, maar een ambtenaar der staten en dat er dan weer ambtenaren moeten bijkomen. Vele leden zijn van oordeel, dat aanneming van het voorstel een be langrijke wijziging ten goede brengen zou, omdat de praclijk dan worden zal, dat verreweg dc meeste algemeene ver slagen in den vervolge worden opge maakt ter griffie en daardoor de grootste reden voor een overhaaste samenstelling der afdeelingsverslagen en liet opmaken daarvan tijdens de beraadslagingen zou vervallen. Sommige leden zijn van mee- niug, dat samenstelling door een ambte naar, "die de beraadslagingen niet bij woonde, niet wel mogelijk is, en tot ge volg hebben zal, dat de in de afdeelingen geuite meeuingen in liet verslag minder juist tol uitdrukking komen. De afdee- iingsvergaderingen zouden dan ook door bedoelden ambtenaar moeten worden bijgewoond, wat uit ander oogpunt min der gewcnscht moet worden geacht. Anderen merken op, dal de meeste on derwerpen tot gcene of weinig bespre kingen aanleiding geven en het opmaken van het algemeen verslag daaromtrent gemakkelijk door een ambtenaar uit de verslagen der afdeelingen kan plaats hebben. Om bij zaken, waarover veel gesproken wordt, een belangrijk verschil van meening blijkt, de gelegenheid open te laten, dat hel algemeen verslag recht streeks door de commissie van rappor teurs wordt opgemaakt, is in het voor stel 'l woord „dcsvcrlangd" opgenomen. Nog werd gewezen op het practisch bezwaar, dat de rapporteurs teekenen moeten, zij wonen ver van elkaar af, en het verslag zou te laat bij Gedep. Stalen komen. Sommige leden zouden jcen geheele herziening aan Gedep. Staten willen opdragen; andere liet algemeen verslag doen vervallen, terwijl ten slotte in twee afdeelingen zicli 14 leden vóór het voorstel, 3 daar tegen en 7 leden zich huh stem voorbehieldenin de derde afdeeling zou men het voorstel willen aanhouden. De heer Haas zegt, dat Gedep. Stalen zich niet hadden willen uitspreken, maar nu er een vraag is gesteld, willen zij mcdedeelcn, dat hel reglement huns inziens wel goed is, maar dat de foul is, dat liet niet wordt nageleefd. De heer De Veer verdedigt .het voor stel, omdat hel luidt: „desverlangd" enz. Dc heer De Bruyne ziet niet. veel belang in de voorgestelde wijziging. Hij stelt de vraag, ol' er voor commissie vergaderingen ook vergoeding zal wor den uitgekeerd. De hefcr Elenbaas beantwoordt die vraag bevestigend. Het voorstel Gerlach wordt aange nomen met 24 tegen 12 stemmen. De vergadering wordt hierop in naam der Koningin gesloten. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regel» 75 Cta.; elke regel meer 15 Ct». Rugpijn Is nlerptjn. Iemand met gezonde nieren zou haast vergeten, dat hjj een rug heeft, maar zü, die een nieraart doening hebben, zgn altjjd lijdend. Zjj staan 's morgens steeds met pijn in den rug op. Wanneer zjj zich bukken of iets zwaars optillen, trekt een scherpe pijn door de lendenen. Het zelfde 'a avonds en 's nachts, hun rug gunt hun geen rust. Pijnlijkheid in den rug en de zijden moet onze aandacht vestigen op de nieren. Zjj liggen onder het smalle gedeelte van den rug, en wat als rugpijn beschouwd wordt is gewoonljjk nierpyn. Daarom wordt rugpyn spoedig gevolgd door andere verschijnselen van een nieiaandoening, zooals waterzuchtige zwellingen onder de oogen of der voeten, bewolktheid, branderigheid van het water, bezinksel. Nierzand, jicht, rheumatiek, ontsteking der blaas, niersteen (nierkoliek), zijn andere gevolgen van het verwaarloozen der nieren. Foster's Rngpjjn Nieren Pillen dienen enkel voor het genezen der nieren en blaas. Zjj her stellen deze organen en fiewerken, dat zjj het bloed behoorlyk liltreeren'en de onzuiverheden daaruit afvoeren. Te Zierikzee verkrggb. bij M. S. Polak, en te Tholen bg J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. L sM v. postwissel a f 1,75 r^rü— v00r ^n' V00r zes doozen. Eischt de echte Foster'» Rugpgn Nieren Pillenweigert olko doos, die niet voor- ziou i» van nevenstaand handelsmerk. TWEEDE KAMEB. Zitting van Donderdag. Voortzetting behandeling Vlootwet. De Minister van Marine verklaart verder dat men onderzeeërs niet van voldoend krachtige draadlöoze telegrafie- installatie kan voorzien. Met kracht komt spreker op tegen het verwijt dat hij de Kamer had willen overrompelen, daar hij toch het vertrouwen der Kamer noodig heeft voor volvoering van de taak die hij al jaren had ge wenscht te vervullen. Duikbooten voor den handelsoorlog te gebruiken kan nooit op onzen weg liggen. De Minister bestrijdt de wensche- lijkheid van het bouwen van zeer groote onderzeeërs. Wat betreft de vraag of de minister de kruisers voorloopig kan terugnemen, antwoordt hy aan dat verzoek geen gevolg te knnnen geven, daar bet voor hem onmogelijk is den aanbouw vau in zijn soort superieur materieel uit te stellen. De heer Tydeman heeft geaarzeld alvorens zyn houding vast te stellen, omdat het een kostbare aanvrage geldt in tjjden dat de uitgaven steeds toenemen. Het bezwaar, dat de aangevraagde schepen in dezen oorlog niet meer zullen dienen, kan niet. wezen, omdat niemand dit weet, terwijl juist bij het sluiten van den vrede koloniale mogendheden in moeilijkheden kunnen geraken. De onder zeebooten vinden algemeene instemming. De tegen de kruisers ingebrachte be zwaren z\jn door den minister uitvoerig en op afdoende wijze, grondig weerlegd, en '8 sprekers oordeel over het ontwerp is niet geschokt. Hij zal zijn steun aan het ontwerp geven. De, heer Ankerman zou in normale tijden het regeeringsvoorstel tot vloot- aanbouw voor Indië hebben gesteund, maar in deze tjjden acht hy dergelijke uitgaven in kooge mate gevaarlijk. Want in verband met onze neutrale positie bij het sluiten van den vrede zal men ons verwijten, maatregelen tijdens den oorlog te hebben genomen voor uitbreiding der bewapening, terwijl dan aangestuurd behoort te worden op in perking der bewapening. Dit ontwerp beoogt niet onzo neutra liteit in dezen oorlog te verdedigen, en daarom zal spreker er tegen stemmen. Dit is geen blijk van wantrouwen in deze regeering, die spr. steeds met bet volle vertrouwen heeft gesteund in alles wat zij deed ter handhaving onzer on zijdigheid. De heer De Meester verklaart de aan gekondigde motie niet te zullen indienen. Uit de ministerieele rede sprak sterke overtuiging en de minister toonde zich de gewen8chte persoon op de door hem bezette plaats, al had hy, naar sprekers meening, in het uitstel kunnen berusten. De heer Lohman is het met de rede van den heer Ankerman niet eens: het was meer een stem uit den Anti-Oorlog Raad dan van iemand die den toestand geheel heeft overzien's ministers rede maakt op spr. geen sterken indruk en hy waarschuwde Zyn Exe., niet met te veel minachting op de Kamer neer te zien, als hy denkt aan wat Kamerleden van raarinezaken weteD, daar de Kamer over de tinanciën heeft te beschikken. Hy ziet evenwel geen reden, tegen het ontwerp te steramen. Verschillende sprekers repliceeren. De heer Nolens acht zyn bezwaren tegen het ontwerp niet ondervangen, maar zy zyn niet van dien aard, dat hy tegen het ontwerp zal stemmen. Daarna dupliceert de minister. De heer Van der Voort van Zjjp wenschte, namens zyn politieke vrienden te verklaren, dat zy, met het oog op de portefeuille-quaestie, hun stem niet aan het oütwerp zullen onthouden, daar zy de verantwoordelijkheid van een minister wisseling in de huidige omstandigheden niet willen dragen. Art. 1 Is aangenomen met 46 tegen 21 stommen. Hierna de geheele Vlootwet zonder hoofdelijke stemming. De electrlsche grens. In de laatste dagen zyn herhaaldelijk liedendie uit België over de grens trachten te komen door de electrische prikkeldraad-versperring gedood. De Aardenburgsche correspondent der Nieuwe Grtvertelt, hoe armoede door werkloosheid, de menschen uit België naar ons land drijft. „De onbemiddelde grensbewoners, land arbeiders, commercianten, fabriekwerkers, smokkelaars, velen alles tegelijk of alles na alkaar, zooals het valt, eertijds een volkje vol bravoure, vol durf en onder nemingsgeest, met geld in den zak, vrij en ongebonden, nu 3mds maanden en maanden ingeperkt en afgesloten, al meer afgesloten vau de buitenwereld, en in hun eigen kleine dorpje is geen uitkomst meer. Vrouw en kinderen zijn hongerig thuis, vader kan niet werken, en als hy komt bij het steuncomité of bij het arm bestuur om hulp, dau ontvangt hij een paar broodjes of wat andere etenswaar, voor ééns. Maar armoe blijft het, en morgen zitten vader en moeder weer even triesiig en radeloos tegenover elkaar. Daar moet een eind aan komen, be sluiten zes jonge kerels. En hun onder worpenheid en ook lichamelijke uitputting richt zich op in een laatste verzet tegen het oorlogsnoodlot dat hen dreigt te wurgen. Daar moet een eind aan komen Zijn zij niet de sluwe en onverschrokken grensbewoners van weleer? Eén nacht van durvende stoutmoedigheid, en de vrijheid, de goede verdienste en brood voor vrouw en kinderen ligt voor hen open! Nederland is afgesloten met een streDg en dicht cordon van militaire wachten. Dan is er de vaart en dan de electrische geleiding. Maar zij zijn toch geen kerels om zich door een paar wacht posten in den nacht te laten vangen! En een electrische draad is toch wel over te komen! De oude smokkelaars hebben wel voor heeter vuren gestaan „En de zes jonge mannen sluipen weg in den avond. Vrouw en kinderen kun nen gerust zijn; geld zullen zij spoedig sturenEen van hen heeft bezwaren. Kamiel zegtals we maar alle zes levend overkomen! Maar de kameraden stellen Kamiel gerust. Het is immers niets. Zij komen er wel. „Stil bereiken zij de vaart. Kleeren uit, en er doorheen gezwommen. Nu nog wat boschjes langs, en door het koren. Daar zien ze de witte porseleinen dopjes der electrische geleiding. Geen wacht te zien. Het is een donkere nacht gelukkig. Het valt niet mee. Hoog is de electri sche barricade. En nauw zijn de openingen er tuBschen. Alleen zóó zal het gaan: We klimmen op de niet-electrische prik keldraadversperring te eener zijde. Op een paaltje even staan. En dan er over. Zoo ver als mogelijk is gesprongen. En men springt dan wel in het duister juist op de prikkeldraadversperring ter anderer zijde. Maar de electrische dood, daar is men overheen! „De eerste, een groote lange kerel, klimt op en spriDgt. Hy is er. Alleen aan beenen en handen wat geschramd. Vrij diepe gaten. En ze steken erg naderhand. Het lijkt wel vergiftig draad te zijn! „De tweede, derde. Alle jonge huis vaders. We z(jn er, roepen ze in het donker zacht naar de anderen en rapen hun overgeworpen kleeren bij elkaar. „Nu de vierde en de vijfde. En nu Kamiel. Maar hy durft niet springen! De sprong is hem te wijd! Om gods wil, spring toch, zeggen de kameraden. Maar hij kan het niet wagen. Dan maar er onder door. Het is wel nauw, maar hij kan zich dun maken. Plat op den grond, en langzaam voort ge schoven. Hij is er onder. Het zal gaan! De kame raden, waaronder zijn broer, herademen. Daar klinkt een schrikkelijke gil. Het natte goed is bol blyven staan op rug en leden, en raakt het prikkeldraad en blyft er hangen! Kamiel zit als vast- gesraeed aan de geleiding. Hy steunt en jammert een oogenblik. „Kamiel toch, Kamiel", zeggen de anderen, en beproeven hem los te trekken. Groote schokken gaan hun zelf door de ledeD. Eindelyk lukt het, maar Kamiel beweegt niet meer. Zullen we hem verder dragen, op Holland8ch gebied? Daar boven hooren ze gerucht. Een lichtje verschynt. De Duitsche wacht. En zy gaan allen loopen, loopen. En een eindweegs verder vallen ze in het koren en blyven doodstil tot den morgen. Eu aan de grensversperring vinden de Duitsche militairen niets dan een zwart geworden lyk. „Den nacht van Zondag op Maaudag 11 en 12 Juli, werd de dood gerapporteerd van Kamiel Goossens, jong werkman en huisvader te Assenede, die door den dood verrast werd op het oogenblik, dat by brood zou gaan zoeken in Nederland, voor vrouw en kind. Zyn voorgevoel was bewaarheid geworden. Niet alle zes kwamen levend er door. „Een wanhoopsdaad. Wie volgt?" Gemengd Nieuws. De beruchte naaktlooper in de duinen te Zandvoort en te Bloemendaal is ein delijk gesnapt. Het bleek te zijn zekere K. te Haarlem, die tevens tal van aan randingen op zijn geweten heeft van jonge meisjes en dames in de omstreken van Haarlem. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. Te Aardscheveld bij Assen geraakte Woensdagavond het 8-jarig dochtertje van P. P. onder een militairen trein, waarin haar broeder was gezeten. Het kind werd opgenomen met afgereden armpjes en ernstig aan het hoofd ver wond, naar het ziekenhuis vervoerd, waar het gisteren is overleden. Duur ooft. Men schryft van de Duitsche grens: De Duitsche bladen, aldus meldt de Miin8terischer Anzeigei van 15 Juli, klagen voortdurend over de duurte van het ooft, hoewel alles wyst op een flink ooftjaar. Ten einde de oorzaak van dit vreemde verschijnsel op te sporen, hebben de gemeentebesturen in de streken van de Pruisische en Hessische Rheingau een onderzoek op de ooftmarkten in gesteld. En daar is hun gebleken, dat vreemde kooplieden tegen hooge prijzen enorme hoeveelheden ooft opkoopen, welke voorraden per schip naar Holland worden vervoerd. Daar Holland nimmer ooft uit het buitenland betrekt en in normale tijden zelfs enorme hoeveelheden uitvoert, zoo, aldus genoemd blad ligt het voor de hand, dat dit ooft wordt doorgevoerd en bestemd is voor het vijandelijk buiten land, in de eerste plaats voor Engeland, dat voorheen steeds een groote afnemer van ooft uit Duitschland speciaal van steenooft was. Oenezen door een lachbui. By een aanval op de hoogte 60, ten zuiden van Yperen, werd een Engelsche sol daat door zenuw-overspanning blind, stom en doof. De blindheid en doofheid gingen geleidelijk over, maar de stom heid bleef. Zyn kameraden probeerden van alles: eens trokken zy onverwacht zijn stoel onder hem weg en lieten hem in een kuip ijskoud water vallen. Maar er kwam geen geluid uit. Op het laatst kwam men op het denkbeeld hem naar een variété mee te nemen, waar een komiek de toeschouwers onbedaarlijk lachen deed. De uitwerking was verbazingwekkend. De patiënt barstte weldra uit in een schaterlach, die allengs overging tot gebruis en allerlei onverstaanbare uit roepen. Na deze phase kwam er een andere. De man begon een paar woor den van bijval te roepen, die weldra overgingen in luide duidelijke zinnen. Een paar dagen na dit voorval was hij geheel genezen, dank zij de onbe daarlijke lachbui. Laatste Berichten. BRUINISSE, 16 Juni. By de heden gehouden herstemming voor 2 leden van dm gemeenteraad werden uitgebracht 411 geldige stemmen. Gekozen de heeren Joh. Wemmers (anti-rev.) met 213 en L. van Meurs (lib.) met 208 stemmen. De heeren M. K. Krepel (lib.) en Jac. Plohil (anti-rev.) verkregen resp. 174 en 187 stemmen. TELEGRAMMEN. s-GRAVENIIAGÉL 16 Juli. Dc nieuw benoemde lijdelijke en buitengewoon ge zant van Nederland by hel Yaticaan, imr. L. \V. II. Regout, heeft hedenmiddag zijn op'wachtingsbezoék gebracht aan den Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. dr. Loudon, in diens kabinet. liet stoffelijk overschot van dc bij het ongeluk met dc marine-defensie- sloep omgekomen adelborst le klasse der marinereserve, P. van der Does uil Rot terdam, wordt morgenmiddag met mili taire eerbewijzen te 's-Gravenzande ter aarde besteld. Thans wordt nog alleen vermist bet lijk van den stoker le klasse, S. v. Dok. Tweede Kamer. De vergadering wordt, wegens onvoltalligheid, verdaagd lot a.s. Dinsdagochtend half twaalf. Dc Haagsclie afdeeling van hel ..N.O. G." ging in hooger beroep bij Gedep. Staten van Zuid-Holland legen het ontslag als schoolhoofd van den heer ('.anion, op grond van hel bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Hel Rijks-Centraal-Bureau voorden uitvoer van boter maakt bekend, dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1915 | | pagina 2