Telegrafisch Weerbericht ADYERTENTIEN. Ook bleef 't aanbrengen van gewon- derf'voortduren, en zoo steeg het aantal tot over de 200. Een sieraad. Ergens in ons land komt een dame by het plaatseiyk comité om steun. Manliei is naar het leger. Mevrouw komt evenals zoovele vrouwen, wier mannen onder dienst zyn en die nu zonder kostwinner zitten. „Pardon mevrouw", zegt de heer, tot wien de dame zich in haar nood wendt, „uw man is immers onder water 1" „Jawel mynheer". „En hg verdient f 2400?" „Ja meneer". „Wordt eye salaris niet uitbetaald?" „Ja meneer. Maar ziet u, myn man had ook privaatlessen en die kan hg natuurlgk niet geven, nu hy in dienst is". De dame ging, gelukkig ongetroost heen. Laatste Berichten. SAS-VAN-GEKT, Kt Oct. Gisteren morgen zijn de-Duitschers in grootetl getale door Gent getrokken in Weste lijke richting. Hedenmorgen werd er ten Westen van Gent een gevecht ge leverd, waaraan beiderzijds artille rie deelnam. Tusschen onze grens en Gent be vinden zich talrijke Duitsche troepen, die zoowel door hun woorden als door hun gedrag de beangste bevol king gerust stelden. De Duitschers schijnen een aanval op Ostende en Zcehrugge voor te bereiden. In Gent was het gisterenmiddag volmaakt rustig. PARIJS, 13 Oct Een Duitsch vlie ger is gisterenmiddag over Rouaan gevlogen. Hij liet geen bom vallen, maar alleen de volgende boodschap: „Franschen! Men bedriegt u. Gij zijt overal verslagen. Wantrouwt de trouwelooze Engelschendie uw vrienden niet kunnen zijn". PARIJS, 13 Oct. De officiëele me- dedeeling van vanmiddag drie uur luidt: Gisteren hebben wij op verschei dene'punten aanmerkelijke vorderin gen gemaakt. In de streek van Hazebrouck en Béthunc hebben wij het offensief hernomen. 'n Duitsch legercorps heeft Rijssel bezet, doch tusschen Albert en At- recht hebben wij terrein gewonnen. In de slreek van Berry au Bac zijn onze troepen naar Sonain vooruit- gedrongen. Ook ten Westen van Ar- gomie en ten Noorden van "Malin- cour^jjn wij opgeschoten. Op den rechteroever van de Maas houden wij de Maasheuvels ten Oos ten van Verdun bezet en zijn langs den weg van Verdun naar Metz voor waarts gerukt. Bij Apremont hebben wij terrein gewonnen. Op onzen linkervleugel hebben wij een aanval afgeslagen. De Duitschers ln Frankrijk. BERLIJN, 13 Oct. Het groole Duit sche hoofdkwartier meldt hedenoch tend: Van hel Westelijk oorlogs- looneel zijn er berichten van betee- kenis. Niet heftige aanvallen van den vijand ten Oosten van Soissons zijn afgeslagen. In liet Argonncr woud worden voortdurend verbitterde gevechten geleverd. Onze troepen werken rich in hel dichte struikgewas van het uiterst zware terrein met al de middelen van den vestingsoorlog istap voor stap vooruil. De Franschcn bieden den hardnekkigsten tegen stand. Zij schieten uit de hoornen, „.waarin zelfs machinegeweren zijn opgesteld. Zij hebben trapsgewijze loopgraven aangelegd en steunpun ten, sterk als vestingen, ingericht. De berichten, door het Fransehc legerbestuur verspreid, over voor deden, die zijn troepen in de vlakte van Woëvre hebben behaald, zijn onwaar. Naar krijgsgevangenen ver tellen, werd aan de troepen meege deeld, dat de Duitschers verslagen en reeds verscheidene forten van Metz gevallen waren Inderdaad hebben onze troepen, die daar vechten, op geen punt terrein verloren. Etain is nog altijd in ons bezit. Al de aanval len, die de Franschcn laatstelijk op onze stellingen bij St.-Mihi.el hebben gedaan; zijn afgeweerd. Bit de Vereenlgde SUteo. LONDEN, 13 Oei. De Daily Tcle- r/ra/i/i verneemt uil New-York, dat ile deskundigen te Chicago hebben meegedeeld, dat de Vereenigde Sta len dezen winter 300 millioen bushel graan kunnen uitvoeren, waarvan de helft reeds naar Europa is verkocht. Zald-Afrlka. LONDEN, 13 Oct De Engelsche Minister van Koloniën heeft het vol gende telegram ontvangen van den gouverneur-generaal der Zuid-Afri- kaansehe Unie: Sedert het aftreden van generaal Beyers als bevelhebber der burger macht waren er teekenen van onlus ten bij de afdeel ingen in het Noord- Westen van de Kaapkolonie, welke onder bevel stonden van luitenant kolonel Maritz De regeering heeft toen besloten hem van zijn com mando te ontheffen Majoor Hen Bouwer, door kolonel Brits met die opdracht afgezonden, is bij aankomst in het kamp van Maritz gevangen genomen en daarna weer vrijgelaten met een ultimatum, waarin gezegd werd, dal, indien de Unie-regeering hem, Maritz, niet vóór Zondag 11 October, 10 uur 's morgens, in zijn kamp een onderhoud toestond met de generaals Hertzog, De Wet, Bey ers, Kemp en Muller, hij de troepen van kolonel Brits zou aanvallen en hij zich meester zou maken van het gebied der Unie. Majoor Bouwers heeft nog meege deeld, dat Maritz, behalve over zijn eigen troepen, beschikking had over een afdeeling Duitsche troepen, en dat hij alle officieren en soldaten, die weigerden zich bij de Duitschers aan te sluiten, had doen arreslceren. Majoor Bouwer heeft een overeen komst gezien, geteekend door Maritz en den gouverneur van Duitsch Zuid- West-Afrika, waarin de onafhanke lijkheid van de Z.-A. Unie als repu bliek wordt gewaarborgd in ruil voor den afstand van de Walvichbaai en andere deelen van het Duitsche grondgebied, en waarin staat aan- geteckend, dat de Duitschers zich alleen op verzoek van Maritz van de Unie zullen meester maken. Maritz heeft beweerd, over 'n vol doende hoeveelheid munitie, wapens en geld van de Duitschers te be schikken. De regcering der Z.-A. Unie neemt de krachtigste maatregelen en heeft de krijgswet afgekondigd voor liet geheele gebied van Zuid-Afrika. De moord In Serajewo. SARAJEWO, 13 (Jet Het proces over den moord le Sarajewo is giste ren begonnen. Het wordt in het openbaar gevoerd. Behalve Princip zijn er 24 medebeschuldigden ver schenen. De beschuldigde Moham med Mehmed Basto is naar Monte negro gevlucht, daar door de over heid in hechtenis genomen, maar, zoo het heet, uit de gevangenis ont vlucht. Waar hij nu is, is onbekend. Na voorlezing van de akte van be schuldiging werden Nedjeljko en Ca- brinovics in verhoor genomen. Bit Tarkfle. KONSTANTINOPEL', 13 Oct. Het te Konstantinopct uitkomende Turk- sche geestelijke tijdschrift Seh Vrre- rhail Der maakt kalmweg een ver taling van een onder de niohammc- daanschc soldaten in Marokko, Alge- rië en Tunis verspreide en in liet Arabisch gestelde proclamatie open baar Deze haalt verschillende verzen uit de koran aan en vermaant de muzelmannen niet aan de zijde van de Franschen te strijden, omdat deze de vijanden Gods en van Mohammed en de mohammedanen zijn. Zij, die de partij der Franschen kiezen, zul len door den toorn van den Almach tige getroffen worden. In de proclamatie wordt verder ge wezen op de verdrukking van de mu zelmannen, en de geloovfgen worden opgeroepen om daartegen den strijd te beginnen en vaderland en geloof van den ondergang te redden. Het slot luidt. „Muzelmanschc soldaten, moeten wij dan wachten, totdat deze lieden ons dooden. ons vaderland, liet geloof," de eer en het leven ont- rooven?" TELEGRAMMEN. De Belgische regoerlng overgebracht naar Frankrtyk. BORDEAUX, 13 Cel (Van Fran sehc zijde). De Belgische regeering besloot, oin haar vrijheid van han delen te verzekeren, naar Frankrijk te gaan. Met uitzondering van den Minister van Oorlog- hebben alle Mi nisters hedenochtend Ostende ver laten, niet bestemming naar Havre, alwaar de Fransdie regeering voor de installatie alle maatregelen heeft getroffen. Koning Albert is aan het hoofd van het leger gebleven. V LI SS IX GEN, 1 I Oct. Prins Hen drik zal Zaterdag 'n bezoek aan Ylis- singen brengen, en verschillende zic- keninrichtingeif bezoeken. 's-GRAVENHAGE, 14 Oct. De re geering zal vandaag of morgen een proclamatie richten tot de vlucbte lingen uit Antwerpen en de dorpen binnen den buitensten fortengordel, betreffende den terugkeer der vluch telingen. Uit het land van Waes is mei de Duitsche autoriteit nog geen overeenkomst verkregen. 3000 hun ner zullen, om Zeeland te ontlasten, morgen naar het Noorden worden vervoerd. Onder de vluchtelingen heerscht geen epidemie. Tot nu toe heeft zich maar één geval van diphteritis in Sas-van-Gent voorgedaan. De inspecteurs der Volksgezond heid zijn naar het Zuiden gedirigeerd en krijgen desnoods barakken. Bo vendien boden 10 Leidsche doctoren hun dienst aan. De toestand van den zoon van Minister Cort van der Linden is vooruitgaande. Burgerlijke Stand ran Kerkwerve. Over het 3e kwartaal 1914. Geboren: 24 Juli. Jan, zoon van M. Legemaate en M. Hanse. 26 Pieter Leendert, zoon van A. Landman en C. v. d. Zande. 6 Aug. Pieternella Suzanna, dochter van J. A. v. Dyke en M. de Jonge. 7 Sept. Cornells, zoon van J. Hanse en A. Boot. 15 Grietje, dochter van J. Hart en P. J. Bakker. 26 Leendert, zoon van T. P. Stoel en M. Hoekman. Bargerltyke Stand ran Dulrendtyke. Over het 3e kwartaal 1914. Geboren: 6 Aug. Jacob, zoon van J. Straaijer en M. J. de Jonge. 3 Sept. Cornelia Maria, dochter van L. C. van den Hoek en W. de Meulmeester. 15 Maria Pieternella, dochter van D. van der Schelde en A. Meijer. 23 Daniel Adriaan, zoon van M. A. Kamphof en J. Overbeek. Overleden: 26 Aug. C. Kloet, oud 86 jaren, weduwnaar van N. Overdulve. 8 Sept. J. v. d. Schelde, oud 78 jaren, weduwnaar van C. Dag. Huwelyken geene. Burgerlijke Stand van Zonnemalre. 3e kwartaal. Geboren: 2 Juli. Willem, z. van A. v. Felius en J. v. d. Horst. 23 Bartel, z. van C. Kloet en N. v. d. Have. 14 Aug. Iman Marinus, z. van J. A. v. d. Byl en T. Padmos. 18 Sept. Adriaantje, d. van A. de Munnik en J. Verseput. Gehuwd: 2 Juli. Jacob Constandse, j m33 j. en Adriana Pieternella Janna Verhulst, j.d., 28 j. 29 Aug. Cornelis Fokker, j.m., 32 j. en Lena van Felius, j.d24 j. Overleden: 1 Juli. Margaretha Voshol, ruim 2 j. Burgerlijke Stand van Brouwershaven. (3de kwartaal 1914). Geboren: 7 Juli. Een zoon van B. Meijer en W. van den Hoek. 25 W. H. Ittmann en H. M. Eisma. 10 Aug. J. W. Bolkenbaas en P. J. van den Berge 23 J. P. Everwyn en M- van Sluis. 30 dochter J. J. van de Velde en G. de Jonge. 31 zoon M. Stoel en J. van den Bos. 2 Sept. dochter L. van Wouwe en W. lleuseveldt. 4 D. W. van der Werf en C. Kwaak. 13 zoon P. van Leersum on P. J. R. van Stappen. Gehuwd: 11. Juli. Job van Dongo, j.m. en M. M. Mut- thjjsse, j.d. Overleden 18 Juli. Corn.s van Boveren, oud 79 j., weduw naar van C van 't Hof. 25 Mar.s Knuist, oud 64 j., weduwnaar van H. C van Iwaaulen. 17 Aug. Marts Storm, oud 55 j, echtgenoot van L. Padmos. 21 Sept. Joh.s v. d. Velde Jz., 63 j., echtgenoot van E. der Weduwen (overleden te Noordgouwe). Burgerlijke Stand ran Tholen. MARKTBERICHTEN. Geboren. Johanim, zoon vnn B. S. NelisseSchot. Jacoba Johanna, dochter van H. Bout—Braai. Jan, toon van K. Hoogerwerf. Willem, zoon A. F. SoomersSteyns. Dina Maria, dochter vao L. Stoel—Koole. Gehuwd: M. P. Verkamman j.m., en I,. van Duivendijk, j.d. Th. Polderman, wed. van A. Westerlaan en M. P. van de Velde, j.d. C. C. Zaljjn, j.m. en S. M. Engelvaart, j.d. 0# e r 1 e d e n: Ary Willem van Nieuwenhujjzen, wed. van C. Elenbaaa, 79 jaar. Dingena Cornelia van der Slikke, 2 maanden. Catharine van der Maale, wed. van J. de Ke.vzer en J. Qiljnm, 85 jaar. ROTTERDAM, 13 Oct. VEE. Aanvoer 85 paardeD, 2 ezels, 2224 magere en 726 vette runderen; 157 vette, 360 nuchtere en 982 graskalveren, 1186, varkens, 239 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 32 tot 38 5 44 ct., stieren 30 tot 33 k 36 ct., vette kalveren 40 tot 45 li 50 ct., alles per half kilo. Melkkoeien f 150 A f 280, kalfkoeien f 100 5 f 310, slieren f 160 it f 350, pinken f 70 ik f 130, graskalveren f 80 it f 90, vaarzen f 120 it f 180, alles mager veebiggen f 6 f 10, slachtpaarden f 160 k t 300, hitten f 100 5 f 200. Nuchtere kalveren: fok- f 16 h f 20, slacht- f 8 k f 45. Biggen f 1,20 k f 1,30 per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen tamelijk groot. De handel was goed, aanvankelyk zelfs vlug, hoofdzakelyk in beste beesten, later werd dit wat kalmer. De pryzen, welke besteed werden, waren eenigszins ongelgk. Er werden dan ook buitengewoon hooge prjjzen besteed, welke later beter vast te stellen waren. Enkele puike beesten werden nog één cent boven noteering verkocht. Men kocht veel voor het buitenland. Er waren veel Belgische ossen ter markt. Stieren tamelijk aangevoerd, de omzet ging zeer langzaam, zoodat er ook lagere prijzen bedongen werden dan vorige week. Vette kalveren met ge wonen aanvoer, de omzet ging zeer vlug, er werden tamelyk hooge pryzen besteed. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeten zeer groot. De omzet ging zeer langzaam. In kalfkoeien ging nog al tamelyk wat om, men kocht voor DuitBchland. Jong melkvee was ook nog al te plaatsen, overigens was de handel stroef. De pryzen van vorige week werden ook nu weer besteed. Jongvee met tamelyken aanvoer en tragen handel, pryzen als vorige week. Graskalveren met (linken aanvoer. De omzet ging zeer langzaam, de prijzen waren lager dan vorige week. Nuchtere fok- en slacht kalveren met gewonen aanvoer. De omzet ging zeer vlug, vooral in exportkalveren ging veel om. De pryzen waren ook hooger dan vorige week. Handelewerkpaarden en hitten met tomelyken aanvoer en vluggen handel, er waren hooge pryzen te maken. Biggen met Hinken aanvoer en tragen handel. Daar er geen zware soorten aanwezig waren werden er geen hoogere pryzen bedongen. Rotterdamsche Eierenveiling (in exploitatie by de V. P. N.): kippeneieren f 7,75 a f 9,35, eendeneieren f 6 it f 7,60, alles per lOOstuks. Aanvoer 18,139 stuks. Alle eieren werden tegen hoogen prys genomen. De aanvoer was niet groot genoeg om aan alle aanvragen te voldoen Rotterdamsche Eierenveiling (Wee- naplein 9 (gedeponeerd handelsmerkR. V.)gegarandeerd versche hoendereieren f S,25 u f 9,28, dito eendeneieren f 6,85 5 f 6,94, hoendereieren van handelaars binnenl. f 8,05 h f 8,70, per 100 stuks. Boter (voorzien van Ryks-contrfdemerk) f 1,56 tot f 1,74 per kilo. Weinig aanvoer, eterk oploopende markt. ZIERIKZEE. Tyd van Hoogwater en van Laagwater. October. Maans- ouderdom. H.W. L.W. u. m. u. m. 14. W. 26 voorm. 9.36 3. 1 □am. 10.27 3.48 15. 27 voorm. 11. 6 4 33 nam. 11.49 5. 5 16. 28 voorm. 5 38 nam. 0.16 5.54 17. 29 voorm. 0.51 6.27 nam. 1. 5 6.44 18. Z. 30 voorm. 1.35 7. 2 nam. 1.47 7.22 19. M. voorm. 2.21 7.37 nam. 2 33 8. 4 20. 2 voorm. 3. 5 8.13- nam. 3.16 8.44 21. 3 voorm. 3.47 8.52 nam. 3.59 9.23 Tyd van H.W. te Dordrecht 3.15 uur later. L.W. a a 5.30 a a STOOMBOOTDIENST en tusschengelegen plaatsen. OCTOBER. Van Vlissingen naar Rotterdam. Donderd. 15 Vrydag 16 Zaterdag 17 Maandag 19 Dinsdag 20 Woensd. 21 Donderd. 22 'sm. 7,15 I 7',15 7,15 7,15 iis Van Rotterdam naar Middelb. en Vlissingen. 's m. 8,45 8',45 8,45 8,45 medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 October 1914. Hoogst bekende barometerstand 768,6 te Memel. Laagst bekende barometerstand 767,6 te Helder. Verwachting van den avond van den 14 Oct. lot den avond van 15 Oct. meest matige, zuidoostelijke tot zuid- westelyken wind, zwaarbewolkt met tjjdelyke opklaring, waarsohynlyk eenige regeD, zelfde temperatuur. GETROUWD: H. F. R. KLEIN BOG en A. J. VAN BENDEGOM, die, ook namens wederzjjdsche Familie, dank zeggen voor de vele blyken van belangstelling, by hun Huwelyk onder vonden. Nieuwerkbrk (Z.), 14 October 1914. Vrydag 16 October a.s. hopen j onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders: W. M. SLAGER en A. P. DUIJNHOÜWER te Scherpenisse, hun 40-Jarlge Echtvereenlglng te herdenken. Stavenisse. H. BEEKMAN—Slager. J. BEEKMAN. Heden overleed na een langdurig lyden, in 't Ziekenhuis te Iïheinbtrg (Duitschland), onze lieve Broeder, J. A. VAN DER MEER, in den ouderdom van 54 jaar. 11 October 1914. Amsler- Wed. J. BIJBAU— dam. Van deb Meer Zonne- Wed. D. VAN SPLUN- maire. j TERVan der Meur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze beste Man en Vader, de WeiEd. Gestr. Heer L. Klompe, gep. Oiï.-Mach. 2e kl. K. N. M. Nijmegen, 11 Ootober 1914 J. H. KLOMPE-Schoo. K. J. H. KLOMPE. H. J. KLOMPE. Volstrekt eenige en algem. kennis geving. Geen bloemen. Bezoeken kunnen Diet worden afgewacht. Heden overleed te Nijmegen onze waarde Broeder en Behuwd- Broeder, da WelEd. Gestr. Heer L. Klompe, in leven gepen. Ofiioier-Machinist der Kon. Ned. Marine, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Drbischor, 12 October 1914. Dreischor, J. M. KLOMPE. Wed. J. KLOMPE— 5r.-_.-r.™ Mbkrman. tteriKzee, p KL0MPE f C. KLOMPEDU Jonge. Heden overleed te Nijmegen, onze geachte Zwager, de WelEd. Gestr. Heer LEENDERT KLOMPE, Echtgenoot van onze Zuster Joiianna Helena Schoo, in den ouderdom van 69 jaar. OuwERKBRK, 12 October 1914. Uit aller naam, W. SCHOO. Heden overleed te Rotterdam, onze geliefde Kleindochter en Nicht, Clarlena Maaike Bodegom, in den ouderdom van 21 jaar. ZiERiKZBB, 12 Ootober 1914. Uit aller naam, P. ADRIAANS E. Voor de zeer vele blyken van belangstelling, ons betoond gedurende de ziekte en na het overlyden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, botuigen wy oneen liartel IJ ken dank. Rbnesse, 14 October 1914. M. N. LEEUWE en Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 5