DE JONG'S daalderscacao Ingezonden Mededeelingen. Na examen: H. Luoassen, J. E. Bolt, P. Wiehols, P.a J.a van Paeé, A. I. Geluk, C. J. van Malland, J.a H a deMunck, Zierikzee. A. D. C. Kok, Scharendyke. 2 her-examen in 7 Fransch. Als toehoorder tot de 2de klasse zonder examen, J. van der Ploeg. Landbouw en Veeteelt. OUD-VOSSEMEER. Werd melding ge maakt van het snijden van kool- en raapzaad, ook de karwy is reeds gesneden en er is ook gedorschthet laatste gewas, voor zoover uitgezaaid, schijnt goed van schot te zyn en de pry's van f 15 f 16 per baaltje van 50 K.G. is werkelijk ook niet onbeduidend. Er wordt vlas getrok ken en reeds voor acht dagen was gerst gesneden. Nog een wijle en de akkers worden reeds kaal. ST.-ANNALAND, 17 Juli. Dat de merrie haar veulen zoogt is iets, dat we eiken zomer in vele weiden kunnen waarnemen. Wat we echter zelden zien is, dat de koe zich van dien plicht kwyt ten opzichte van haar kalf. De raenech, in zyn zelfzucht, heeft de orde der dingen gewyzigd en wendt de melk ten eigen voordeele aan. Een zoogende koe is daarom een ongewoon verschijnsel Sedert eenigen tyd echter kan men in een weide van den landbouwer P. v. L, naby het dorp een koe zien, die twee kalveren zoogt, in den beginne zelfs drie. Dat het haar vreemde kalveren waren, die ze te verzorgen kreeg, na eerst een jaar lang gemolken te zyn, is in 't minst geen bezwaar geweest. We kunnen er bijvoegen, dat ze by die verzorging heel wel varen. THOLEN, 14 Juli. Dojr de warmte der laatste dagen vertoonen vele planten, voornamelijk de late aardappelen, dat zij gebrek aan vocht hebben. Ook de tuiu- mans klagen dat de groenten Diet door schieten met de groei. Een gevolg daarvan is dat de groenten hier schaars en duur zijn, ook de vroege aardappelen zijn tot heden nog zeer duur en zullen spoedig gerooid zijn. Men hoopt dan aan de Eigenheimers te beginnen die aan vankelijk reeds wegens de droogte geel gaan staan. Te weuschen ware het voor alle land- en tuinbouw dat wij eons flink regen kregen. (Die is hier in Zierikzee in ruime mate gevallen. Red.) Voor de hooioogst is het uitstekend weer, hoewel de opbrengst over 't alge meen zeer middelmatig mag heeten. De stand der bieten en bruine boonen is tot heden zeer goed, terwijl de late aardappelen sporen van droogte ver toonen, zoodat de bladeren geel worden. Gelukkig vertoont zich het kwaad hier nog niet, wat voor hen die niet besproeid hebben, een buitenkansje mag heeten. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. ST.-FILIPSLAND, 17 Juli. Benoemd tot kerkvoogd, de heer I. van Dalen, alhier. Aanbestedingen, Vorkooplngen, enz. ZIERIKZEE, 16 Juli. Heden werd alhier ten overstaan van notaris Biermasz, ten verzoeke van den heer J. van den Hoek Cz. aldaar, publiek verkocht: Gemeente Zierikzee. Tarwe voor f 128 en f 130. Gemeente Kerkwerve. Tarwe voor f 130, f 132, f 137, f 138 en f 139. Alles per Schouwsch gemet. 'NOORDGOUWE, 15 Juli. Heden werd alhier, ten overstaan van notaris Biermasz, ten verzoeke van den heer A. Viergever aldaar, publiek verkocht: Gemeente Kerkwerve. Tarwe voor f 105, f 132, f 140, f 142 en f 158. Chevaliersgerst f 86 en f113. Erwten f 113. Gemeente Noordgouwe. Tarwe voor f 130 en f 143. Chevaliersgerst f 105, f 110, f 117, f 118 en f 120. Haver f 80, Erwten f 140. Alles per Schouwsch gemet. OUWERKERK, 15 Juli. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden voor den heer B. Giljam publiek verkocht zijn vruchten te velde. Bssteed werd voor tarwe f 60 d f 130; wintergerst f 62 A f 90; haver f 81 d f 125; erwten f 70 i\ f 131. Alles per Duivelandsch gemet. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Juli. Zierikzee. Qeref. Kerk. 'sVoorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Sybesma. Chr. Geref. Kerk. 's Voorin, half tien uro, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Peter van Sirjansland. Evangelisatie Jeruël. 'sVoorm. half tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani. Bargli. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Japchen van Haamstede. Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Roode van Zierikzee. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Brouwer van Westeibork. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zeven ure, de heer Vijverberg van 's-Gravenhage. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds zeven ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. '«Voorm. half tien ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meyer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, d9. Hoek. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snetlilage. Nlenworkerk. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Hoek van Zonnemaire. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst en 'snam. twee ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Peter. Bruiniase. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorin, half tien ure en 's avonds vyf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. St--Filipsland en Tholen. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 's avonds zes ure, ds. Loran. II1/,18Vs ure, Zondagschool. Oud-Geref. Kerk. 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek en 's nam. twee ure, ds. Loran (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lan- ting, 's nam. twee ure, Leeskerk en 's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maartensdtyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg van Stavenisse. Oud Geref. Gemeente. 'sVoorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ute, ds. Hubregtse van 's-Gravenpolder. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruyn's avonds half zes ure, Leeskerk. Seherpeniase. Heiv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk en 'snam. twee ure, ds. Steenbeek. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Kamsteeg en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. halt tien ure, ds. Klomp van Poortvliet (Voorbor. H. Avondmaal) en 's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. De boort der rQkste mensehen. Onlangs is in Amerika voor het eerst een belasting op het inkomen geheven. Daarbij 's gebleken, dat de rijkste belastingbetalers van New-York allen tezamen in dén enkele buurt wonen, namcljjk het Westen van het Manhattan- eiland, welks glanspunt de beroemde Fifth Avenue is. In deze rijke buurt wonen 15000 menschen, wier jaariyksoh inkomen tezamen meer dan vijf milliard bedraagt en zjj betalen gemiddeld be lasting voor een inkomen van 250.000 gulden. Tegen zulken rijkdom kan noch 't Parijsche Cbamps-Elysées, noch het Hyde-Park van Londen, of het Tiergarlenviertel van Berlijn op. Lichtsignalen van Mars! In 1907 hebben waarnemingen van de Bterrekundigen der Flagstaffsterre- wacht in Noord-Amerika nog al gerucht gemaakt. Zjj hadden op Mars lichtver schijnselen opgemerkt, die op hen den indruk van lichtsignalen maakten. In verband hiermee werd de vraag geopperd, of bet inderdaad niet mogelijk was, dat Marsbewoners gepoogd hadden door lichtsignalen de aandacht der eventueele aardbewoners te trekken. Door waarneming van Le Cooltre, astronoom te Genf ve, is dit vraagstuk weer actueel geworden. Naar 't tijdschrift Aus d-r Natur meedeelt, heeft Le Ceoltre op Mars opvallend helle, blauw witte lichtpunten waargenomendie plotseling in de omgeving van donkere meren verschenen en ettelijke seconden, hoogstens een paar minuten, hieven schitteren. Het verschijnsel was das vrjwe! geljjk aan het in 1907 door de Flagstaffsterrewacht waargenomene. Na tuurlijk volgt daar niet uit, dat de fantastische Amerikaansche verklaring de juiste is; de mogelijkheid bestaat toch, dal er alleen geweldige vulkanische uitbarstingen of meteorologische proces sen in het spel zjjn en de eventueele Marsbewoner aan het totstandkomen der lichtverschjjuselen, zoo onschuldig is als een pas geboren aardsch kind. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 76 Cts.; elke regel meerl6Cts. Neemt u in aclit. Wanneer de nieren niet in staat zyn 0111 het urinezuur uit het bloed te iiltreeren, wordt het bloed er door vergiftigd, en slechts onbeduidende verschijnselen verraden de aanwezigheid van urinezuur in het bloed. Weinig opvallend nog zjjn die pjjn in den rug, die vermoeidheid, hoofdpjjn, duizeligheid, zenuw- en spierpijnen, nu eens in de gewrichten, dan weer in de armen, schouders of beenen. Men let niet op dele ver schijnselen en toch zjjn zij de kenteekencn, dat het urinezuur ons lichaam begint te verwoesten. Het kan zich nestelen in de gewrichten en jicht, rheumatiek met haar treurige gevolgen als vervormde ledematen en gewrichten ver oorzaken. Opgenomen in het bloed, kan het zich in de bloedvaten en aderen als oen onoplosbare stof afzetten (verkalking, enz.). Het kan zich afzetten in het nierbekken, de urineleiders en blaas, enontstekingdezerorganen, nierzand, niergruis, nier- en blaassteen met de daaraan gepaard gaande nierkoliek veroorzaken. Het urinezuur, de verwoester van het lichaam, moet verwijderd worden. Alleen de nieren zjjn hiertoe in' staat en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen haar hiertoe in staat stellen. Zjj herstellen de nieren en het urine-organisme. Doordat zij het urinezuur oplossen en afvoeren, voorkomen zij de uiterst nadeelige werking er van op het lichaam en roeien zij de wortels van uw ziekte uit. Te Zierikzee verkrjjgb. by M. S. Polak, en te Tholen by J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending f-*"Yj geschiedt franco na ontv. L v. postwissel a f 1,75 _-ifc0^»j_ voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen,- weigert elke doos, die niet voor- zien is van nevenstaand handelsmerk. j. „v in bussen s enpaKjes Openbare Gemeenteraadsvergadering te Tholen, op Donderdag 16 Juli, 's nam. 2 uur. Tegenwoordig zijn 10 leden. Afwezig de heer W. Moelker. Na opening door den burgemeester M. G. van Stapele, worden de ter visie gelegen notulen goedgekeurd. Ingekomen is een brief van den beer Van Lindem, betreflende de op te richten waterleiding. Na lezing zegt de voorzitter, dat dit stuk nu wel buiten beschouwing kan blijven, daar de oprichting der water leiding zooverre gevorderd is, dat zijn advies niet meer noodig is. Algemeen goedgekeurd. Voorts zijn ingekomen 2 missie ven van Gedep. Staten, waarin zij den raad adviseeren om aan de besluiten ten aanzien van de waterleiding een anderen vorm te geven, daar ze in den aan genomen vorm ontoelaatbaar zijn. De voorzitter zegt, dat bet zijns inziens goed is aan het verlangen van Gedep. Staten te voldoen, daar de besluiten er onveranderd door blijven. Dit wordt met 8 stemmen goedgekeurd. De beeren Quist en Kegge onthouden zich van stemming. Aan de orde is een verzoekschrift van bet registratuurbureau, met verzoek om een jaarlijkscbe bydrage. De voorzitter zegt, dat Burgein. en Wetb. voorstellen hierop afwijzend te beschikken. Algemeen goedgekeurd. Iugekomen is liet proces-verbaal van kasopname dato 15 Juni jl., waaruit blykt, dat iu kas was en moest ziju f 2804,05. Voor kennisgeving aangenomen. Ter tafel komt het aangehouden request van J. Deurloo en C. Kegge, betreffende den aangevraagden grond in erfpacht. Na lezing z°gt de beer Wagemaker, dat hij bot raadzaam vindt om nu ook bet request van Joh. JaDsson te lezeD. De zaak komt feitelyk op hetzelfde neer, en misschien ziju er leden, die vooraf do stukken niet "gelezen hebben, die krijgen dan wellicht oen ander inzicht. De voorzitter zegt, dat het verzoek van Deurloo nu in dezo vergadering afge handeld diende te worden, en dat van Job. Janssen aangehouden. Dan blijft de Raad in de lyn waarin hij altijd dergelijke verzoeken behandelde. Do heer Wagemaker stemt dit geree- delijk toe, maar vindt hot toch beter het tweede request nu te lezen. Daarop worden bedoelde requesten voorgelezen. De heer Quist zegt, dat bet hem voor komt, dat het verzoek van Deurloo en Kegge alleszins gewettigd is. Hij zal er dan ook zijn stem aan geven. De ruimte die er wegvalt, weegt bij hem niet tegen de sierlijkheid, die er voor in de plaats komt. De heer Van Vredenburgh zegt, heden morgen ter plaatse te zijn geweest en acht het goed om aan het verzoek van Deurloo te voldoen. Wat het andere request betreft, wil hij als zyn meening uitspreken dat hij daar niet voor is. Er zal door die aangevraagde rooilyn te veel grond wegvallen, en er spelen daar veel kinderen, en dat genot wordt hun dan ontnomen. Zelf zijn wij ook jong geweest, en dienen dus ook daarmede te rekenen. De heer Kegge zegt, dat hij gaarne ziju stem aan het requcst-Deurloo zal geven, doch nog liever steunde hij het request-Joh. JansseD. Men kreeg dan een mooie rechte heining of muur, en wat de ruimte betreft, het pad kan daar wel verlegd worden. Do heer Hollestelle zegt, dat het oor spronkelijke plan der gemeente is, rechte rooilijn voor de gezamenlijke bewoners, en een straat achter de erven van pl. m. 7 M. breedte. Van zelf zou zulks met eenige kosten gepaard gaan, daar de wal daar erg zskkende is. De heer Wagemaker vindt het jammer dat men daar nu weer twee menschen kan helpen, en de derde misschien zal moeten wachten, doordat een tusscheD- inwonend eigenaar weinig om den grond geeft. Hij zal ook gaarne zijn stem aan het rrquest-Deurloo geveD, doch zag liever, dat allen geholpen waren. Het werd dan een veel sierlijker toestand. De heer Van Vredonburch acht het beter Deurloo en Kegge hun grond te geven. Als wij een locaalspoor daar langs krygen, wordt door het geven van den grond aan Joh. Janssen er te veel grond aan de ruimte aldaar onttrokken. Eu dit zou spreker bejammeren. De heer Wagemaker zegt, dat door het afgeven van den grond aan Janssen juist voor een locaalspoor een mooie rechte toestand geschapen wordt. Spreker vraagt, wat is nu mooier voor een spoor hoeken of een rechte lijn. Eu wat de ruimte betreft, er is daar met eenige kosten ruimte te krijgen. De heer Quist zou maar voorstellen, als het anders niet kon, om den onwil- ligen buurman zijn poortje te laten s" uiten, en den grond in bözit te nemen en te beplanten met houtgewas. Do gemeente is geen uitweg verplicht in de Wande ling. Wil bij dan later den grond, dan ze hem geven. Als er altijd een onwillige blyft, dan komt men nooit tot een gezonde oplossiug. De voorzitter zegt, dat Burgem, en Wetb. van oordeel zijn, dat de aange vraagde grond van Deurloo en Kegge voor alle doeleinden onbruikbaar is, en de toestand er door verbetert. Namens Burgem. en Wetb. stelt hij voor den grond aan hen af te staan. De heer Kegge zou nog willen pro- beeren met den tusschenwoneuden eigenaar te confereeren. Misschien komt er dan een overeenkomst. De heer Quist zegt, was hot niet beter de adressanten te laten wachten mot de af heining, totdat in een volgende ver gadering omtrent het request-Joh. Jaussen8 is beslist. Het kon wezen dat men onderling tot overeenstemming kwam, en dan was het aangenamer om gezamenlijk af te heinen. Tot stemming overgaande besloot men met algeraeene stemmen den grond aan Deurloo en Kegge af te staan. Wordt gelezen een verzoekschrift van C. Quist en J. van As waarin zy den berichten het water van hun erven niet kwijt te kunnen raken, en daartoe aan bevelen de demping en rioleering eener sloot nabij hunne landbouwschuren. Wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Daarop wordt mededeeling gedaan dat bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag zijn ingediend door B. G Kegge, P. Bout Pz., H. Russcher en Th. Sonke. Deze worden verwezen naar de commissio. Aan den heer W. A. Schippers wordt op zijn verzoek eervol ontslag als onder wijzer verleend aan de o. 1. school tegen 3 Oct., tenzij in do vacature eerder moge ziju voorzien. Tevens deelde hij mede dat er geadvorteerd is en dat er voor- loopig 1 sollicitaut zich heeft aangemeld. Ingekomen is een missive van Gedep. Staten houden do goedkeuring der ver ordening <p de luffing der echo dgelden. Vastgesteld wordt do staat van onin bare posten hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Ter tafel komt oen request van de kerkeraden der Geref. kerken te dezer plaatse rcnt verzoek om tot afschaffing der kermis te willen overgaan De voorzitter zegt dit verzoek lot een volgende vergadering te zullen aanhouden, daar bijaldien do raad besluiten mocht tot afschaffing, de kermis voor 1914 toch zal moeten gehouden worden wegens de voorbereiding daaraan reeds gegeven. Dit wordt goedgekeurd. Daarop bieden Burgem. en Wetb. den Raad aan de begrooting der gemeente en die der beide Armbesturen over 1913. Benoemd wordt daarvoor een commissie tot onderzoek, bestaande uit de hoeren Van der Stel, Noske, Kegge, Wagemaker en Moelker, die voor zoover aanwezig, hun benoeming aannemen. Wordt overgegaan tot het opmaken der voordracht van twee zetters. Aftre dende met 1 Jan. as. zijn de heeren M Christiaanse en J. C. Gelderblom. Door Burgem. en Wetb. waren mede aanbevolen de heeren G. P. Engelvaart en J. K. van der Stel. Tot. stemming overgaande is de uitslag als volgt: M. Cbristiaanse 9, J. C. Gel derblom 10, G. P. Engelvaart 10 en J. K. van der Stel 9 stemmen. Daarna rondvraag. De heer Van der Stel wil de aandacht van Burgem. en Weth. vestigen op de mestvaalt en omgeving. Het is daar heden niet zoo rooskleurig gesteld. Er ligt een mesthoop geheel buiten de af rastering, en het pad naar de hoveniering van P. Roggeband is haast onbegaanbaar. IIjj zal geen voorstel doen, maar beveelt een onderzoek door Burgra. en Weth. aan. De voorzitter zegt dat door de slechte verkoop der straatmest men met te veel voorraad zit, daardoor is één hoop buiten de omheining aangelegd. Hij hoopt en vertrouwt, dat hierin spoedig verandering zal komen. Evenwel zal hy met het Dagel. Bestuur overleggen wat er aan te doen is. Ook heeft de heer Van der Stel nog een klacht over de opril en vooral bovenaan, waar zeer diepe sporen zyn, die niet bevorderlyk zyn voor de passage op en at. De voorzitter zal in het Dagelyksch Bestuur daar over spreken. De heer Wagemaker zegt, afgaande op mededeelingen van het publiek, een vraag te willen doen omtrent de wyzerborden aan den toren. Is het waar, dat de opene stadhuiswyzerborden tegen de muren van den toren zullen geplaatst worden zonder eenigen achtergrond. Indien dit waar is vreest hy voor dezelfde ondui delijkheid als toen ze destyds dienst deden op het stadhuis. De voorzitter zegt, dat na gehouden bezichtiging en beoordeeling gebleken is, dat de torenborden nog voldoende sterk zyn, weshalve nu deze torenborden dienst zullen doen voor deze wyzerborden. De heer Wagemaker zegt hiermede accoord te gaan. De heer Kegge, zich aansluitend by de gedane klacht van den heer Van der Stel, erkent dat er verbetering in den opril dient gebracht te worden. Doch spreker komt by nadere beschou wing tot de conclusie, dat de opril, sinds de olie-compagnie haar loods met tanc daar heelt, de opril gedurig door haar wordt stukgereden met de zwaar beladen oliewagens. Hij zou dus liever voorstellen om de petro- leura-compagnie aan te schryven om het onderhoud van deze opril voor hare rekening te nemen, (ad rem corres pondent). Ook wenschte spreker nog de aandacht te vestigen op het schoft. In- plaats daar nu aan te zitten lappen was het zyns inziens maar het beste om twee houten schoften te laten maken, wy hebben dan allyd een reserveschoft. En gebeurt dit niet dan vreest spreker een herhaling van hetgeen reeds is voorgevallen en dat is onaangenaam. De heer Hollestelle treedt in uit voerige .beschouwingen en trachtte den heer Kegge gerust te stellen, door de mededeeling dat de zaak door hem grondig wordt onderzocht. De heer Noske dankte voor de door hem gevraagde en spoedig uitgevoerde bestrating op het Kerkplein. De heer Wagtho informeert naar het ziekenhuisje, of dit gereed is by uitbre king van besmettelijke ziekte. De voorzitter antwoordt bevestigend. Daarna sluiting der vergadering. Onze Zeenwscho Pijporgel fabriek. Het doet ons genoegen te kunnen mc- dcdeclcn, dal de heer A. S. J. Dekker le Goes door zijn voortreffelijk fabrikaat, steeds meer aftrek vindt voor zijn pijp orgels door geheel ons land. Ook dezer dagen werden wederom twee pijporgels besteld, n.l. voor Opperdoes en Dord recht, zulks na onderzoek van verschil lende fabrikaten en waarbij het werk van den heer Dekker bovenaan wera gesteld. Op dit oogenblik zijn nog" in bestelling aan deze fabriek, behalve de twee bovengenoemde, pijporgels voor Westbroek, Zeist, Elkcrzee, Ouwerkerk, Ommen en Nieuw-Pckela. Ook is er veel werk voor restauratic aan pijporgels. Gaarne blijven we dit Zecuwsche fa brikaat aanbevelen. Gemengd Nieuws. De dienstboden ooktegenwoordig Daar had je nu Hedwig Nawratil, die in 1884 te Horni Mostenice, in Moravië,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 6