Ingezonden Mededeelingen. WEST-INDISCHE CHOCOLADE EN CACAO werd in het „Bétel van Oppen" gedineerd. Des avonds werd door het bestuur der Sociëteit „Ons Genoegen" aan den „Hanzebond" een concert van „Kunst en Eer" aangeboden. De jaarvergadering werd gisteren ten huize van den heer Verwer in de be- nodenzaal der sociëteit gehouden. Na een diner in hot „HGtol van Oppen" gebruikt te hebben vertrokken de gasten met de tram van vijf uur naar Rotterdam. HAAMSTEDE. Benoemd tot wet houder alhier de heer P. Steur. STAVENISSE. De Directeur-Generaal der Staat9epoorwegen toeft met ingenieurs iu zake de lokaalspoor lieden te dezer plaatse. ST.-MAARTENSDIJK, 14 Juli. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de heer W. M. Kloet als raadslid beëedigd en geïnstalleerd met een gelukwensch door den voor zitter. De heer Kloet dankte voor de gespro ken woorden en zal naar vermogen de belangen der gemeente behartigen. Onder de ingekomen stukken was ook 'n verzoek van dé afdeeling „Schutte- ivaer", om een regeling te willen maken voor het gebruik van de zaate achter de Keethil, tot het schoonmaken dei- vaartuigen van buiten. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Verder was ingekomen een schrijven van Gedep. Staten, waarin wordt mede gedeeld, dat dit college zijn goedkeuring pnthoudt aan het in de laatste raads vergadering genomen besluit betreffende de regeling van het pensioen voor ge meente-ambtenaren, en zulks op grond, dat er een raadsbesluit van 30 April [1858 bestaat, waarbij aan gemeente-amb tenaren een pensioen verzekerd wordt ten laste der gemeente. Do voorzitter maakt de opmerking, dat dus weer de goedkeuring is onthou den, en vraagt wat de raad nu denkt te beslissen. De heer Rijnberg: Wij zijn nu reeds eenige maanden bezig met de regeling dezer za'ak en telkens wordt de goed keuring door Gedep. Staten onthouden, pp grond van het raadsbesluit van 30 April 1858. De raad echter is nog altijd in twijfel, of dat besluit kracht van wet heeft verkregen. Hij betwijfelt 'l zeer, daar de goedkeuring van Gedep. Staten op dat besluit niet aanwezig is; in de notulen van dat jaar is dit niet tc vin den. Hij zou het daarom wenschelijk achten, dat door Gedep. Staten aan den raad werd medegedeeld, waarmede te Yïedff/ 1u* De voorzitter antwoordt hierop, dat Gedep. Staten het als wettig beschouwd hebben en ook H. M. de Koningin heeft zoodanig beslist. De heer Rijnberg merkt hiertegen aan, dat dit, naar zijn meening, is geschied in het vertrouwen, diat hier in 't notulen- register alles in orde is, doch dit is zoo niet. Hij wenscht hierin zekerheitjj le verkrijgen, ook met het oog op die ambtenaren, welke niet tot het Rijks fonds zijn toegetreden en later uit de gemeentekas hun pensioen zullen ont vangen. Hij stelt daarom aan den raad de volgende motie voor, welke bij aan- 'neming door den raad aan Gedep. Stalen zal worden aangeboden: „De raad der gemeente St.-Maartens- dijk, gezien, dat door Gedep. Staten goedkeuring is onthouden op zijn ge nomen besluit van 16 Juni 1914 ten 'aanzien van de regeling pensioen ge meente-ambtenaren: gezien, dat die ont houding is gegrond op een genomen be sluit door den raad der gemeente St.- Maartensdijk op 30 April 1858, waarbij aan eenige ambtenaren pensioen werd toegekend: de raad overtuigd, dat op genoemd besluit niet de goedkeuring van Gedep. Staten is verleend, daar deze in de notulen van 1858 ten eenenmale ont breekt: overtuigd, dat aan gemeenlc- ambtenaren, welke sedert 30 April 1858 eervol ontslag is verleend en volgens het genomen besluit in de termen vielen voor pensioen, nimmer pensioen is uit gekeerd, wordt genoemd besluit als on wettig beschouwd: verzoekt dientenge volge beleefd, dat Gedep. Stalen den raad zal overtuigen, dat de goedkeuring door Gedep. Staten op genoemd besluit van 30 April 1858 wel is verleend, zoo dat het door den raad der gemeente St.-Maartensdijk als wettig kan worden beschouwd". Deze motie wordt met algcmecne stem men aangenomen, men aangenomen. In verband met deze zaak doet de Jheer Groenewege nog voorlezing van art. 151 gemeentewet, waarbij bepaald wordt, dat verordeningen van rechtswege op houden te gelden, wanneer door een wet hierin wordt voorzien. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit artikel hier niet van toepassing is. Vervolgens wordt voorloopig vastge steld een nieuwe verordening op 't kaai en havengeld, welke bij hoogere goed keuring 1 Jan. 1915 in werking treedt. De rekening der gemeente over het jaar 1913 wordt vastgesteld in ontvang op f 64099,65V2uitgaaf f 55455,20; goed slot f 8644,451/2. De rekening over 1913 van het alge meen weezen-armbestuur wordt vastge steld in ontvang op 1' 12851.51 V2uil gaaf f 9961,251/2: goed slot f 2890,26. Tengevolge der periodieke aftreding van de heeren Chr. Hoek en J. Hage als zetters wordt een voordracht opgemaakt van 4 personen, als volgt: Chr. Hoek, J. Hage, Joh. Bastiaanse en P. Gaakcer. De voorzitter stelt voor om op 3 Aug. lover te gaan tol verkoop van de ont eigende woningen in de Kleine Kaai, van die eigenaren, welke mei de taxatie genoegen namen. Aldus wordt besloten. Ten aanzien van die eigenaren, welke met de taxatie geen genoegen yaincn, wordt volmacht verleend, deze gerechte lijk te laten sommeeren. Op voorstel van den heer Bastiaanse wordt besloten een gedeelte zijkant van den weg op de Korte Vest te bestraten. De voorzitter deelt mede, dat hem is aangeboden 90 last oude keien te koo- pen voor f 925. Tot dien aankoop wordt besloten. Voorts wordt besloten tot demping en rioleering over 100 M. lengte van een sloot bij 'l erf van A. Quist en anderen, indien de eigenaars van de belendende erven voor eigen rekening hun erf af schutten, zelve dc kosten van een zink put en de aansluiting aan het hoofd riool dragen. In verband met deze rioleering wordt besloten 34 M. riool van af C. Noom op te graven en te verleggen. Voorts wordt nog besloten om de sloe pen en trottoirs in de boschstraat te laten maken van IJselsteen en 3 rijen Waalbrikken op den kant, benevens 4 zinkputten. Door den lieer J. Bazen Az. was nog maals een reclame ingediend legen zijn aanslag in den II. O., thans toegelicht. Deze toelichting gaf den raad echter de volle overtuiging, dat zijn aanslag zeker niet le hoog was, en werd mitsdien op zijn verzoek afwijzend beschikt. Ten slotte vraagt de heer Rijnberg nog of de woning, welke door D. de Graaf is aangevraagd, spoedig door dezen zal worden betrokken, daar anders waar schijnlijk vroegere verhuring aan een ander kon plaats hebben. De voorzitter kan hierop niet ant woorden, doch zal er naar informcercn. Hierop wordt de vergadering gesloten. THOLEN, 14 Juli. Door de leer lingen der Hoogere Burgerschool van Bergen-op-Zoom, te Tholen woonachtig, worden hier lijsten aan de ingezetenen - Vjp,lr>vi ttr>r>r ThoirianyvmOn 11 Ilieut. Over t algemeen vinden diegenen, cue met de lijsten circuleereü, een goed ont haal. Zoowel rijk als arm toonen door hun ruimere en geringere bijdrage, dat de nagedachtenis van (hen hoofd-officier bij hen in de herinnering voortleeft. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender) Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Waarom wordea zij oade Trijslers Dat komt dikwjjls doordat hare slechte gezondheid de vrjjers heeft verwijderd. Men zal toegeven dat het voor een jongen en gezonden man weinig bekoring heeft, te denken dat zijne vrouw voortdurend ziek en dat zijn kinderen zwak, sukkelend en voo.r het leven slecht gewapend zullen zijn. Bovendien moet men in het oog houden, dat een slechte gezondheid in een gezin een over vloedige reden tot tweedracht is. Hjj die ons het meest lief heeft, beklaagt ons eerst en verzorgt ons, maar hjj eindigt met er genoog van te hebben ons altijd ljjdend te zien. Indien het aanschouwen van smart begint met de belang stelling te doen toenemen, eindigt het daaren tegen altijd met het te vernietigen. De jonge meisjes die verlaten zijn, zien er in den regel niet gezond uit. Talrjjk zijn evenwel zij, die er niet goed uitzien en die slechts bloedarm of bleekzuchtig zjjn, dat is te zeggen aan wie eene eenvoudige behandeling van eenige weken met de Pink Pillen voldoende zou zijn, om haar eene mooie kleur, krachten en eene bloeiende gezondheid te doen verkrijgen. De Pink Pillen ontwikkelen en onderhouden de schoonheid der vormen en van het gelaat, door hunne werking op het bloed en op het zenuw stelsel. Iedere ingenomen pil verandert in bloed dat de eetlust wekt, de zenuwen tot rust brengt, levendigheid aan de oogon en aan de wangen, levendigheid aan de oogen en rood aan de lippen meedeelt. En dit alles by elkaar, doet iedereen uitroepen: „De gezondheid straalt van haar uit". De Pink Pillen zjjn verkrijgbaar a f 1,75 per doos on f 9,— per 6 doozen bn het Hoofd- DepÓt der Pink Pillen, Dacostakade 15 huis, Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken bjj J. W. Gudde, drogisterjj, Oude Haven firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen-, W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede apotheken en drogisterijen. met natuurltJKen Cacaosmaak «- Weet-IndtscKe Import Co Heerengr. 455 Amsterdam 0 N D E B W IJ 8. ZIERIKZEE, 15 Juli. Voordracht ter benoeming vau 7ier onderwijzers aan de op 1 September 1914 te openen school voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs te dezer stede. le voordracht: No. 1 Tj. S. A. Knijff te Tiel; No. 2 II. Beera to Harderwijk; No. 3 J. Stellingwerf te Drachten. 2e voordracht: No. 1 II. Beem te HarderwijkNo. 2 J. Stellingwerf te Drachten; No, 3 J. E. H. Bolland te O ostzaan. 3e voordracht: No. 1 J Stellingwerf te Drachten; No. 2 J. E. H. Bolland te Oo3lzoan; No. 3 G. Tanis to Dordrecht. 4e voordrachtNo. 1 J. E. H. Bolland te Oostzann; No. 2 G. Tanis te Dordrecht; No. 3 J. Veratoeg te Lopik. Rijks Hoogere Burgerschool le Zierikzee. Ovcrgangs-examen 15 Juli 1914 Bevorderd van de 4e naar de 5a klasse H. K G. Wieboïs, II L. Kloppert, P. VerhotfT, M. P. J. Geluk, A. J. van St aaien en G. van der Hoeven. Niet bevorderd 0 leerlingen. Bevorderd van de^de naar 4e klasse A. Mol, A. G. Anker, J. C. de Glopper, C. Roraeyn, H. I. Spek, J. A. Ij. Isheim, J. de Bruiue, W. D. Barentsen, F. A Kloppert, L W. C. Steur, F D. Muller, A. Douw, H. de Vrieze, J. M. Knaap, J. Callenfels, M. M. van der Vliet, P. de Bruine, C. J. C. Honig, M. W van der Have. Niet bevorderd 5 leerlingen voor alle en 2 voor enkele lessen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse J. A. Geluk, II. C. Hanse. S Waarden burg, J. Okkerse, D. J. Bal, C. van der Klippe, F. J. Labzowski, H. C. de Vos. S. van Gastel, W. D. Juraelet, C. W Kok, J. Boudeling, H van Dommee. G. Z. Hoogerheyde, F. Waale, J. Klop pert, J. J. van Siaalen, J. Rnm*-ijn, en voor enkele lessenH. Mommaas C. Smits en L. J. ten Haaf. Niet bevorderd8 leerlingen voor alle en 1 voor enkele lessen. Bevorderd van de lste naar de 2de klasse: A. W. Unger, W. A. R^nsen, J. J. Vcrseput, R. J. W. Gaanderse, J. van Hoeve, M. M. van der Vliet, P. L. Vis, N. L. Vis, J. N. C Broodraao, M. L. J. Fokker, J. Nolet, P. H. Pomes, J. Uoger, I. Labzowski, W. P. van Pagé, P. A. van der Valk, F. J Paulussen, C J. Mol, P. C. Koopman, M. N. Merle, K. A. W. Elenbaas, J C Stuart en voor eDkele lessen F. W. Vermeys. Niet bevorderd 1 leerling. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. Bedankt voor 's-Gravendeel door ds. P. E. v. Schaik te Anna-Jacoba-Poldcr. Beroepen le Sleeuwijk bij Gorin- chem ds. G. W. Akkerhuis le Icrsekc. Chr. Geref. Kerk. Men schrijft aan de D. Crl.: De operatie van ds. M. den Boer, pre dikant tc Dordrecht, is gunstig afge- loopen. Dc eeltknobbels, die zich tus- schen de stembanden hadden gevormd, zijn weggenomen. Er is thans hoop, dat de herstellende patiënt zich over eeni- gen tijd voor zijn arbeid bekwaam zal gevoelen. Do staking van het Haagsche tramweg personeel. Een oogenblik lykt het, of de onge regeldheden van Maandagavond zich zouden herhalen. Daar komt de bereden politie opzetten, een afdeeling van tien man sterk. Zij dringt het volk tot in de zijstraten terug, wat een groote paniek tengevolge heeft. In de Korte Poten raken er raenschen onder den voet, wy zien een oud juffertje zich met moeite redden voor het paarde- volk. De schrik zit er nu in en de politie kan haar werk om het volk uiteen te dryven, voortzetten. In alle richtingen worden de menschen teruggedrongen, langs de Poten, de Houtstraat, de Heerenstraat, den Korten Vyverberg en over het Binnenhof. Daar moet, naar gezegd wordt, een agent van zyn paard zyn gevallen tengevolge van een steen worp. In hoeverre het gerucht waar heid bevat, is thans nog niet na te gaan. Er worden ook enkele arrestaties ge daan. Onder het publiek blijken er daarbij Vele rechercheurs te zyn, die krachtig meehelpen om de orde te herstellen. Het brandput van de drukte is weer ly het Spui. De politie heeft op de Kapelshrug een cordon getrokken, waar- echter zij de menigte in bedwang houdt Verder doet zy voorloopig niets. De „vyand" houdt zich onledig met joelen en schreeuwener springen hier en daar knalbommetjes, die even den schrik van een revolverschot geven. Loos alarm gelukkig. Aan doorloopen denken de menschen intusschen niet. Ze blijven achter de afzetting opeengepakt staan. De politie verandert daarom vau taktiek en tracht hen opnieuw te verstrooien, zonder succes echter. Elke keer, wanneer zo terugge dreven zyn, komen ze toch weer opzetten. In de nauwe Spuistraat moet de politie somi even hardhandig optreden, er wordt met sabels geslagen en er vallen zeer leelyke klappen. Zoo bljjft het op en neer gaan. De hoofdcommissaris is onderwijl ook ter plaatje gekomen en neemt de leiding zelf over; de commissaris Dietz staat hem daarhy terzyde, vermaant zyu manschappen persoonlijk toch vooral bedaard te blijven en gelast hun dan in den uitersten nood van hun wapenen gebruik te maken. Ook tot de menigte richt hy zich en zyn gemoedelijk woord j blykt niet zonder uitwerking, velen trekken af. Op andere punten in de buurt heeft de heer Hoejenbos door overreding het zelfde bereikt. Evenwel, er blyft een hardnekkige menigte, die niet van naar huis gaan wil weten, omdat zy gekomen is om opstootjeB te zien en er aan mee te doen. De toestand kan natuurlijk niet bestendigd wordeD. De bereden politie was inmiddels nog versterkt en er was ook een achttiental marechaussee te paard aangerukt, welke laatste voorloopig op het Plein in reserve werden gehouden. H<t systeem van verstrooien werd nu krachtig voort gezet. In de straten naby het Spui dreef de politie de menschen zoetjesaan terug. Wel kwamen er telken9, als zy even terugtrok, weer dichte drommen opzetten, maar op den duur kregen de menschen er genoeg vaD, zoodat te 12 ure de rust nagenoeg was teruggekeerd. Ia de Bagijnestraat zyn er weer een paar lantarens stuk gegooid. Verdere baldadigheden zyn t ons op het oogen blik niet bekend. Een gedeelte van de politie te paard en te voet ia nu reeds ingerukt; ook de maré3haussées zyn van hun tydelyk verblyf teruggekeerd. Er blytt een klein contingent achter om te waken tegen verdere moeilijkheden. Voor Dinsdag is het gedaan, naar het zich laat aanzien. Woensdagavond wordt een vergadering belegd door den Haagschen Bestuurders- bond, waar de heer Hoejenbos zal spreken over de tramW'gS'aki' g in de:> gemeente raad en de heer Moltmaker, voorzitter van de Nederl vereemgn g van Spoor- en Tramwegpersoneel, over de staking van het tramwegpersoneel. N. R. Crt. De toestand in rood Zaandam! De neer n (arms; scnryit in net anil- revol. Weekblad het volgende: Zaandam roept om het einde". Was het eerst de vraag om een o.i. zeer billy ke loonsverhooging, thans schy nt de sociale stryd in Zaandam een nieuw stadium ingetreden. Na 't geheurde der laatste dagen kan door de niet-Christe- lyke georganiseerde arbeiders moeilyk meer ontkend worden, dat het nu ook publiek gaat, om de macht in 't bedryf. Als men werkwilligen op zoodanige wjjze gaat „overtuigen" van het verkeerde om den arbeid te hervatten, dat de een byv. den volgenden dag zenuwziek te bed ligt, en een ander den nacht ge wapend opzit, uit vret s voor molestatie, dan bewyzen zulke daden genoeg. Daden, die een niet geringe wyzigiüg brengen in de sympathieën der Zaandamsche burgerij. Men belulstere maar de ge sprekken op straat. Voor onze in staking zynde of wil men uitgesloten Christelijke arbeiders is het een moeielyke positie. Zy veroordeelen onvoorwaardelijk het stellen van de machtsquaestie. Zy hebben herhaaldelijk getracht door onderhandeling den bedryfsvrede weer te herstellen. En zouden ook zonder twijfel resultaat gehad hebben zy het minder dan men gehoopt had indien ze ook thans niet, terwille van de machts quaestie, tegenover de „roode" bonden moesten deelen in eenzelfde lot; 't geen uit tactisch oogpunt mag verdedigd worden, maar inderdaad een onbillijke en onrechtvaardige houding is. En dagelyks wordt de ramp over onze gemeente grooter. Uit moreel en materieel oogpunt. Wat zal er van de onderlinge ver houding van patroon en arbeider in de naaste toekomst moeten terecht komen, by de huidige positie? En van de ver houdingen van arbeider en middenstander, die hunkert naar het einde, ook al uit fioantiiiel belang? Vooral als de stakings naweeën zich ook in het winterhalfjaar voortzetten. Ook ons gemeentelijk budget roept om het einde. Hoeveel duizenden guldens havengel den zouden nu reeds minder dan anders ontvangen zyn? En hoeveel duizenden zal de inkomsten belasting een volgend jaar minder op brengen, gezien de ontzettende verliezen geleden door patroons, middenstander en werkman Ongedacht nog de stijgende uitgaven ten laste van 't Burgerlijk Armbestuur. Hoevelen zullen straks werkloos zyn wegens het zich niet onmiddellijk her stellen van het bedryf? Hoelang zal het houtbedrijf noodig hebben om zyn vorige positie weer in te nemen; want hoever is de industrie in deze wekenlange staking achteruit gegaan, niet het minst ook tot schade van den werkgever En dat alles in dezen tyd, nu Zaan- dara's financiën een crisis doormaken, zooals nooit te voren. Zaandam verlangt naar het einde". TELEGRAMMEN. 's GRAVENHAGE, 15 Juli. Uit mededeelingen in den gemeente raad door den burgemeester gedaan, bleek, dat de Haagsche Tramwegmaat schappij zich bereid heeft verklaard vóór 1 October een regeling van de arbeids voorwaarden met een scheidsgerecht voor het personeel te ontwerpen. Op verzoek is eervol ontslag ver leend aan den heer J. van der Have Cz., als burgemeester van Ouwerkerk. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 14 Juli Op de vee markt waren aangevoerd 74 paarden, 2 veulens, 14 ezels, 1164 magere en 425 vette runderen, 200 vette, 332 nuchtere en 170 graskalveren, 114 biggen, 7 bokken of geiten. Koeien 35 tot 39 a 44 et., ossen 35 tot 39 44 ct., slieren 33 tot 37 et., kalveren 45 tot 521/2 k 55 ct., alles per half kilo. Melkkoeien f 175 5 f 340, kalfkoeien f 180 5 f 360, stieren f 110 5 f 350, pinken f 100 a f 140, graskalveren f 40 f 60, vaarzen f 120 a f 180, alles ma ger vee; biggen f 7 f 12, slachtpaarden 1 80 k f 130, werkpaarden f 150 a f 200, hitten f 100 a f 180. Nuchtere kalveren: fok- f 16 a f 26, slacht- f 7 k f 14. Biggen f 1,40 k f 1,50 per week. De aanvoer van koeien en ossen was redelijk. Door hooge vraagprijzen ging de omzet zeer langzaam. De prijzen blij ven vrij hoog; voor enkele beesten werd één cent boven noteering betaald. Voor België werden tamelijk veel ossen ge kocht. Vette kalveren tamelijk aangevoerd'. Eerste soort redelijk verkoopbaar, min dere soorten zeer langzaam. De prijzen waren als vorige week. Melk- en kalfkoeien tamelijk aange voerd. De handel was redelijk vlug, men verkocht nogal voor België. Er werden flinke prijzen Lesleed. Dc aanvoer van stieren was redelijk, de handel zeer langzaam en de prijzen iels dalende. Jongvee met weinig aanvoer en haast geen kooplust. Een en ander in verband met den hooibouw. Prijzen zeer vari- cerend. Graskalveren met beleren aanvoer en tamelijk vluggen handiel. De prijzen voor export vrij goed, voor kuisten vrij hoog zelfs. Nuchtere fok- en slachlkalveren wei nig ter markt aanwezig, handel in alle soorten slecht. De prijzen waren laag. Werk-, slachtpaarden en hitten tame lijk ter markt aangevoerd. De handel was traag. Prijzen als vorige week. Biggen met onbeduidenden aanvoel en handel. De prijzen waren gelijk aan die der vorige week. Rotterdamsche Eierenveiling (in exploitatie bij de V. P. N.): kippeneieren 1' 3,85 f 5,40, eendeneieren f 4,50 i\ f 4,95, ganzeneieren f 12, kalkoeneieren f 8, van handelaren f 3,60 k f 4,15, pa- relhoeneieren f 4, alles per 100 stuks. Aanvoer 61.500 stuks. Rotterdamsche Veiling Weenaplein no. 9 (gedeponeerd handelsmerk: R.V.): gegarand. versche hoendereieren f 4,10 a f 5,41, eendeneieren f 4,40 k f 5,02, hoendereieren van handelaars: binnenl. f 3,75 a f 4,80 per 100 stuks. Aanvoer 72.700 stuks. Veel kooplust met 'bizonder lioogc prijzen voor groote gesorteerde eieren. CORRESPONDENTIE. Bruinisae. Advertenties van der- gelijken aard worden door ons niet opgenomen. Redactie. STOOMBOOTDIENST en tusschengelegen plaatsen. JULI. Van Vlissingen naar Rottordam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. on Vlissingen. Donderd. 16 Vrydag 17 Zaterdag 18 Maandag 20 Dinsdag 21 Woensd. 22 Donderd. 23 's m. 7.15 7.15 7,15 7,15 7.15 7,15 7,15 's m. 8,45 8,45 8,45 8.45 8,45 8.45 8,45 's m. 8,45 8.45 8,45 M!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 2