Brieven uit de Hofstad. Ingezonden Mededeelingen. DE cïöMG'S RECLAME-CACAO 405de Staatsloterij. Telegraöïch Weerbericht ADYERTENTIEN. een dergelijk kleediogstuk ontvangen, zoodat het thans niet meer uitreiken van die kleeding werkelyk belangrijke uitgaven zou besparen zegt de Avp. L.VII. Sedcrl ecnigeii tijd is 't Koninklijk gezin zijn intrek komen nemen in het zoo bekoorlijk gelegen Huis ten Bosch, het oude deftige paleis aan het einde van liet Haagsche Bosch. Het is daar, dat temidden van het alom welig uitgeloopen groen, men thans dagelijks de Koningin in den mooien grooten tuin achter 't paleis, van af den Landweg, waar steeds talrijke Hagenaars wandelen, kan zien genieten van de voorjaarsdagen, hetzij met den Prins hetzij met het Prinsesje. Bizonder druk was het er natuurlijk tijdens den jongstcn ver jaardag der Prinses, om het Vorste lijk gezin klokke 4 te zien uitrijden naar de manege in de Koninklijke stallen aan de Hoogewal achter het paleis nr het-Noorik-Eindc, waar n kinderfeestje zou plaats hebben. Elk heeft toen kunnen opmerken, hoe welvarend ouders en kind er uitzien, en hoe hel Prinsesje al ferm is op gegroeid. Zoolang zal het dan ook niet meer duren of er moet aan haar onderwijs worden gedacht, liet is altijd eèn groote moeilijkheid den juistcn man daarvoor te vinden; al zijn .Vorsten-kinderen, als mensch precies aan andere kinderen gelijk, door hun opvoeding en milieu is 'I niet ieders laak er ongedwongen, maar toch met hel noodige gezag van den oudere, mede te kunnen omgaan. En vooral de onderwijzer, die geroe pen zal zijn het eerste lagcr-onder- wijs te moeten geven, zal zoowel een uitnemend opvoedkundige als niet minder een man van degelijke be kwaamheid moeten zijn. Naar hier en daar verluidt, zal wellicht de keuze op den bekenden paedagoog Jan l.igl- hart, één onzer meest geziene en hoog staande onderwijzersmannen, vallen. Vooral in den laatstcn tijd is er nog al eens gelegenheid geweest, dal de Koninklijke Moeder zich op de hoog- le heeft kunnen stellen, van hetgeen deze bekende Haagsche hoofdonder wijzer als knap opvoedkundige en man van karakter beteekent. Zij is, gelijk men zich herinneren zal, eeni gen tijd geleden eens vrij onverwacht in zijn school gekomen, tijdens de lessen aan den gang waren en moet daarvan den meest gunstigrii indruk hebben verkregen. Het zal dus zeker niet zeer verbazen als inderdaad deze paedagoog met de mooie, maar toch ook zoo moeilijke taak wordt belast den grondslag te leggen, waarop, na hem, anderen zullen voortbouwen om de intellectuëele ontwikkeling te vol tooien, van haar, die eenmaal schijnt geroepen te zijn het hoofd van Slaat te worden. Op het oogenblik trekt zich de toe komstige Koningin van deze lage lan den aan de zee, maar luttel aan van mogelijke Staatszorgen, en is zij, ge inige ook de jongste portretten, niet anders dan een voorspoedig opgroei end kind, dat echter thans de prilste jeugd reeds gepasseerd is, en dat dolle schik had in den goochelaar met zijn geheimzinnige toeren, en in de gedres seerde apen, sprekende papegaaien en geleerde honden, alle welke heerlijkheden op het feestje in de manege werden vertoond. 's Avonds, toen de kleine jarige na tuurlijk allang ter ruste was, heeft de Haagsche bevolking wcer-cens „de blommetjes buiten gezet", en zijn we in groote drommen naar de illumi natie wezen zien. Edoch, men kan van het goede zoo gauw teveel krij gen; zoo ook bij zulk soort feesten. Immers in nicls onderscheidt de illu minatie op 30 April zich van die. die eenige dagen eerder, op 's Prinsen verjaardag, ontstoken wordt. Alleen is de 11 dan in een J veranderd; voila tout. Bovendien joeg de wind onbarmhartig tal van vetpotjes par does uil, en kon zelfs menige gas- illuminatie het niet uithouden. Maar fier en triomfantelijk praalde het electrische toovcrwcrk aan gevels en in guirlanden. Hoezeer eigenlijk de echte mooie illuminatie, die van vet potjes is, met hun grillig dansende bewegelijke lichtlijnen en hun zachl- gouden licht, moet in ons winderig en wispelturig regen-klimaat toch ook alle hulde gebracht worden aan het nooit uitwaaiende of flikkerende, nooit ons, de feestcommissie of wie ook. in den steek latende, oogverblin dend (maar o zoo levenloos-stil bran dend) electrische praallicht. Maar in )een „groote stad" kan het al niet veel minder. En dat we dit laatste zijn, blijkt uit de jongste maandcijfers van het gemeentelijke statistisch-bu- reau. Evenals met Amsterdam ge schiedt, heeft ook het Haagsch bu reau voor de statistiek sedert kort de gewoonte aangenomen belangrijke maandcijfers te publicccren We ler- ren hieruit, dat de gemeente sedert 1 Januari alweer met bijna 1000 in woners, op I Maart, was vermeerderd, wat waarlijk zeer bevredigend is, Maar we zijn meteen te weten ge- I komen, hoe pietluttig een bestuur eener gemeente van ruim 300.000 in woners handelen kan. Daar wordt n.l. in hel drukste deel der binnen stad een brug verbouwd. Meen nu niet, dat de gemeente een hulpbrug legt voor die duizenden, die er an ders passeerden. Neen, dat laat zij laan liet particulier initiatief van een., paar werkloozen over. Deze huurden een zolderschuit, timmerden er een soort stellage op, en trachtten, na- tuurlijk zeer gebrekkig, in hel ge stremd verkeer te voorzien midde lerwijl niet de centenbus rondgaand' Kan het primitiever? Ten slolle is, op aandrang uit de burgerij en door krantcn-gesciirjjl' het gemeente-be stuur zich blijkbaar gaan schamen, want thans ziel inen er wel dezelfde schuil, niét wêlliclïl dezelfde beman ning,'maar er is een groot houten 1 bord aan beide walkanten gespijkerd mei de woorden: gemeente-werken, overzet gratis! Van een hulpbrug is -'.natuurlijk geen kwestie; dat duurt nu al eenige weken, en op een punt waar duizenden passeeren, Hcmslcr- luiisstraatVecnkade, één der volk- rijkste buurten. Ziedaar de residentie Op „z'il smalst", in liet jaar 1011 en met een bevolking van ruim 302.752 zielen, wel geleld. 1IAGEMAN. I (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 16 Cts. j Uy heeft dus nog gratis onderdak bovendien, maar de gestolen meubeltje» mocht hy niet meenemen. Nier- en blaaskwalen. Velen hebben verschrikkelijke kwellingen doorstaan tengevolge van nier- en blaaskwalen, waarvan zij geen hinder zouden gehad hebben, wanneer zij de waarschuwende eerste ver schijnselen niet veronachtzaamd hadden. Hoofdpijn, pijn in den rug, pijnlyke ledematen, duizelingen, verstoorde slaap, een voortdurend vermoeid gevoel, koude handen en voeten, blazen oncbr de oogen, rlieumatisclie pijnen, urine- kwalen van velerlei aard, dit alles zijn waar schuwingen, dat uw nieren haar werk niet behoorljjk verrichten. En van het werk der nieren hangt de gezondheid van het geheele lichaam af, want de nieren filtreeren de onzuiverheden uit het bloed. En als doze ver giften want het zijn vergiften in het bloed achterblijven, volgen ongetwijfeld ziekten van zeer pijnlijken en verwoestenden aard al» niersteen (nierkoliek), jicht, rlieumat.iek, water zucht., ischias, uremic (urinezuurvorgiftiging). Het heeft geen doel om de plaatselijke ver schijnselen te behandelen. Werkt onmiddellijk in op de oorzaak van uw kwaal de nieren door het gebruik van Poster's Rugpijn Nieren Pillen, welke rechtstreeks op de nieren werken en haar opwekken, versterken en- genezen, '/y hergeven aan de nieren haar oude kracht en gezondheid, waardoor de oorzaak van uw kwalen wordt opgeheven. Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholen by J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor j zes doozen. Eischt de echte Poster's Rugpjjn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. de beste voor het geld IAe man gevoelt ïich Jonger en de vrouw ziet er frtsscher nlt, wanneer zjj hunne gezondheid onder houden door het geregeld gebruiken van MAM'S ptUSN Doe bjj aan een hoisboeltje kwam. De SI-jarige W. B. te Blyham (Gron.) had trouwplannen. Ben woning met grond was reeds gehuurd. Nu moest er ook landbouwgereedschap en meerdere inventaris komen. B. zorgde er voor op min of meer origineele manier. De politie te Blyham kreeg den laatsten tijd telkens klachten over diefstallen. Twee veldwachters togen op onderzoek uit en vonden in een hok en in den grond by de door B. gehuurde woning een bij elkaar gestolen bijna compleet huisboeltje verstopt. Ook in de woning van B.'8 ouders werd heel wat gestolen goed gevonden. Kippenhokken, krui wagens, palen, vorken, schoppen, harken, schoffels, tangen, snoeischaren, bylen, koekettingen, paardetuig, een karpet, vloerkleedjes, lantarens, en wat verder te voorschijn werd gebracht, werden in beslag genomen en B. zelf werd ge vankelijk naar Winschoten overgebracht. PREDIKBEURTEN, Zondag 10 Mei. Zierikzee. Geref. Kerk. 'sVoorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Sybesina (Avondmaal en Dankzegging). Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tion ure, ds. Wisse, 's nam. twee ure, Leeskerk en's avonds zes ure, da. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. sVoorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'a avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, da. Waardenburg van Bruiniase. Evangelisatie Jeruël. 'sVoorm. half tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerbe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani. Bargh. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Maanen (Doops bediening). Protestantenbond, 's Voorm. tien ure, in de Gemeentekamer, ds. v. d. Nieuwenkuizen van Renesse. Renesse. Herv. Kerk. 'r Voorm. half tien ure. ds. De Roodc van Zierikzee (Zendingsrede cn collecte voor de Zendihg). Noordwolle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Roode van Zierikzee (Zendingsrede en collecte voor de Zending). Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Straatsma van Eikerzee. Geref. Kerk. 'svoorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tion ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. liair tion ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meyer. Zonnomalre. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voonn. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Hoek. Noordgouwe. Herv. Kerk. '«Nam. twee ure, ds. Blankert van Kerkwerve (Doopsbediening). Dreisehor. Horv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Oawerberk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. tl. Linden. Geref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'a avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 'sVoorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds Makkenze van Bru misse. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Peter (Doopsbediening). Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negon ure, 'r nam, twee ure en 'k avonds vijf ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk, 's Voorm. negon ure, 'snam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. St.-Filipsland en Tholen. St.-FiUpsland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Loran. Oud-Geref. Kerk. 's voorm. negen ure, 'h nam. twee ure en 's avonds halt zes ure, ds. Boone. Tholen. Ilerv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. Loran van St.-Filipsland; 'snam. twee ure, Geen dienst, en 's avonds zes ure, ds. Klomp van Poortvliet (Voorber. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lan ting; 's nam. twee ure, Leeskerk en 's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maartensdyk. Herv. Kerk. 's Voonn. half tien ure, ds. Klomp van Poortvliet (Doops bediening) en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente. 'sVoorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, Leeskerk en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, do heer De Graaft'; 's avonds zes ure, Leeskerk. Oad-Voflsemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk en 's nam. twee ure, ds. Lans van St.-Annaland. Geref. Kerk. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpen isse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk en 's avonds zes ure, ds. Lans. Oud-Geref. Kerk. Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenlsse. Ilerv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lans en 's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Een krasse oude heer! De bijna 85-jarige oud-visscher, J. Zeldenthuis, te Lemmer, heeft dezer dagen reeds in zee een bad genomen. Hy was daarmede, evenals vorige jaren, de eerste van de vele personen, die daar in zee baden. Nog de laatste jaren sloeg hy by gunstig weer byna geen dag over tusschen 't laatst van April en October. Rood Zaandam! Het lid der Tweede Kamer, de heer Bruramelkamp heeft tot den Minister van Binnenl. Zaken een 3-tal vragen gericht in verband inet het feit, dat te Zaandam op den verjaardag van Prinses Juliana van de gemeenlegebouwon niet is gevlagd en tevens naar aanleiding van het door Burgem. en Weth. dier gemeente aangekondigde voornemen, om het volgend jaar op 1 Mei aan de onderwijzers der openbare scholen vryaf te geven. De reisavonturen van Boosevelt. Roosevelt en zijn zoon Kermit zijn, zooal8 reeds gemeld word, behouden te Manos aangekomen. Een pleizierreisje kan hun tocht door de Braziliaansclie wildernissen niet direct genoemd worden. Een en dertig dagen lang, aldus ver haalde Roosevelt, zijn wij ala het ware opgesloten geweest in diepe ravijnen, aan weerszijden waarvan de rotsen zich 200 en 300 voet verhieven. Meer dan een halven K,M. per dag legden wij niet af en in al dien tijd hebben wij de zon niet gezien. Gedurende dertig dagen leefden Roo sevelt en zyn metgezellen van niets anders dan scheepsbeschuit en hiervan kreeg elk er slechts één per dag. Anderhalve maand lang ontmoetten zij geen enkel menschelijk wezen. In do stroomversnel ling gingen vijf van liun zeven kano's verloren, zoodat zij niet verder kondeD, voordat zij nieuwe gebouwd hadden. Fiala, de bekende poolreiziger, maakte eenige maanden deel uit van Roosevelt's expeditie en nam aan de jacht op tijeer- katten deel. Van Rooseveit's zoon "Ker mit, zegt deze; Ik geloof, dat hij uit ineengekronkeld ijzerdraad bestaat, door middel van brons bijeengehouden; bij is, als dat mogelijk is, nog taaier en steviger dan zijn vader. Krokodillen cn reus achtige slangen in de moerassen van Brazilië bedreigden de expeditie aanhou dend, niet minder dan de tijgerkatten. De struiken verscheurden hun kleeding, en hun armen en beenen bloedden her baalde malen. Over het algemeen was gebrek aan voedsel bet ergste, waaronder do expeditie te lijden had. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd vmoeken om eene kleine plaatsruimte? De vorige week las ik met belangstelling de grieven omtrent de Hollandsche jongensjam mer was het echter, dat het kind niet regelrecht bij zijn naam genoemd werd want de bedoeling was toch zeker wel de Zierikzeesche jongens. In veel plaatsen heb ik vertoefdjongens echt kattenkwaad zien doen, dat behoort echter bij echte jongens thuis, maar nergens heb ik die ellendige vernielzucht geziennergens is de lust tot tergen en plagen zoo groot als hier ter stede ze hebben geen respect voor oudere inenscben, ook niet voor iemand die gecsteljjk minder bedeeld isniets is hun heilig, en wat zoo treurig is, het zijn speciaal leerlingen van school O, van wie men dat het minst verwachten zou. Zou het niet mogelijk zijn, dat het hoofd, die ten volle met opvoedkunde vertrouwd is, het publiek in deze wat ter wille was en zijn gezag ook deed gelden voor wat buiten de school gebeurt? Het publiek en menige winkelier zouden hem daarvoor dankbaar zijn. IT dank zeggende voor Uwe welwillende plaatsing. X. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 7 Mei. De aanvoeren waren weder onbeduidend, prijzen onver anderd. Tarwe f G,50 f 0,90; essex-tarwe f 7,60 k f 8,50; chevaliergc-rst f 5 A f 5,25; wintergeret f 5 d f 5,25; rogge f 6 it f 6,25; haver f 3,40 f 3,75; erwten (kleine) f 8 it f 9; kroonerwten f 9 it f 9,50schokkers f 11 f 13 bruine boon en f 9,75 a f 14,50. Aardappelen, zonder handel. MIDDELBURG, 7 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. En dit zal wel zoo blijven tot de nieuwe oogst, tarwe was en is het eenige wat meer verhandeld werd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7,75 h f 8, per H.L. Beetwortel-Suiker. ROTTERDAM, 4 Mei. Biet, kalm, per Mei f 11 p te koop, per Oet./Drc. a f lig genoteerd. AMSTERDAM, 4 Mei. Biet, prijshoudend, Mei f 11 ,*6Aug. fllg gedaan; Oct./Dec. f 11J genoteerd. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 4e klasse van 4, 5, 6 en 7 Mei 1914. i'ryzen van f G5. 4004 8692 9324 10036 10102 13531 4009 9303 9325 10009 10119 13534 8679 9321 10016 10079 10121 13558 8691 9323 1002(5 10081 10202 13559 medegedeeld door het Koninklijk Nederl Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Mei 1914. Hoogste barometerstand 772,6 te Horta. Laagste barometerstand 742,5 te Aberdeen. Verwachting van den avond van den 8 Mei tot den avond van 9 Mei: krachtige tot matigen, zuidwestelyken tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschynlyk nog regenbuien, zelfde temperatuur. GETROUWD: MARINUS VAN DEN HOEK Jz. en JOHANNA M. QUANT Ji>., die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen harteliJken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Kerkwerve, 6 Mei 1914. GETROUWD: 0. LEMSOM en DANA VERBOOM Wo., die, mede namens wederzydsche Familie, hunnen liartelijken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Kerkwbrvid, Haamstede, 6 Mei 1914. GETROUWD: JOHANNIS VAN HOUDT Jz. en JANNETJE KIEVIT Wo., die, namens wederzydsche Familie, hunnen hartol^ken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. Schidrpenissb, Mei 1914. Den lOJen Mei a.s. hopen onze geliefde Oom en Tante: U. GILIJAM8K en M. DE RIJKE, hunne 25-jarlge Echtrereonlgfng te berdenKen. Haamstede, 8 Mei 1914. Hunne dankbare Neefjes en Nichtjes. üffilD Op Maandag 11 Mei hopen onze geliefde Ouders J. VAN NIEUWENHIJIJZE Af. en Ca HAttE l>dM hunne 25-jarigo Echtreroentglog te herdenken. Zonxkmaire, Mei 1914. Hunne dankbare Kinderen. Tot onze diepe droefheid, over leed heden plotseling, onze geliefde en zorgzame Moeder, Janna Johanna de Korte, Wed. F. J. DEN Ou DEN, in den ouderdom van ruim 07 jaren en 3 maanden. Tholen, 6 Mei 1914. Namens de Familie, A. C. DEN OUDEN. C. J. DEN OUDEN. A. A. DEN OUDEN. A. J. E. DEN OUDEN. V Voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by het herdenken van onze 25-jarige Huwelyks- vereeniging, zeggen wy onzen liarte- lflken dank. BunciH; 7 Mei 1914. P. SLAAGER. E. SLAAGER, geb. Kknterh. Voor de vele bewyzeu van deel neming, ondervonden by het overlijden mijner geliefde Echtgenoote, Mej. ELIZABETH VAN LANGERAAD— Romeijn, betuig ik, mede namens injjne Kinderen, raynen hartclfyken dank. Zierikzee, 8 Mei 1914. A. VAN LANGERAAD. V De Familie ROMEIJN betuigt hiermede haren harteltyken dank, voor de vele bewyzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van hare geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante. Mej. ELIZABETH VAN L AN G E R A A D—Romei.I N. Oi werkkhk, 8 Mei 1914. Uit aller naarn, JOIls. ROM EU N.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 2