DE tJOlSrO'S Ingezonden Mededeelingen. Een kleine pil gsneest een groote bloedarmoede. DAAlDERSCaCAO Attentie s.v.p. ADVERTENTIEN. der beambten van het waterschap Schouwen vastgestelde uitkeering aan elke weduwe worde gesuppleerd tot een bedrag van f 400. De voorzitter stelt voor dit adres in handen te stellen van het Dagelijksch Bestuur ter fine van prae-advies. Hoofd-ingeland J. M. van den Bout geeft den wensch te kennen, dat het adres gedrukt wordt en aan de hoofd ingelanden toegezonden. De voorzitter: Daartegen bestaat geen ernstig bezwaar. Hoofd-lngeland Boogerd zou willen, dat het Dagelijksch Bestuur een nauw keurig onderzoek instelt naar den toestand der weduwen, die uit het fonds trekken. Conform het voorstel van den voorzitter wordt besloten. De voorzitter deelt mede, dat na het opmaken der agenda een schrijven is ingekomen van de Rotterdainsche Tram wegmaatschappij waarin zij voor een door haar bepaalden prijs verzocht in het bezit te worden gesteld vaneen strook gronds, benoodigd voor den aanleg van de tram Het Dagelijksch Bestuur verzocht door de vergadering gemachtigd te wordeu de zaak met de Rotterdamsche Tramweg- maatschappij zoo voordeelig mogelijk te regelen. Na eenige discussie wordt dit voorstel aangenomen. De aanbieding van het jaarverslag geeft den hoofd-ingeland J. M. van den Bout aanleiding te spreken over het ketelfonds, en in overweging te geven dat fonds productiever te maken, door daarvoor aan te koopen pandbrieven van 4£ pCt. Hoofd-ingeland Smallegange vraagt of het geld op pandbrieven altijd opvorderbaar is. De voorzitterDe meeste soliede hypotheekbanken nemen dergelijke pand brieven terug tegen een kleine courtage. Dan is het geld ten allen tijde beschik baar. Het voorstel van hoofd-ingeland J. M. van den Bout wordt zonder stemming aangenomen. Hoofd-ingeland J. M. van den Bout had gaarne in het jaarverslag omschreven willen zien de eigendommen, die Schouwen bezit. Onder deze zijn er eigendommen, die voor verbetering in aanmerking komen. Hij geeft in over weging in de volgende vergadering een commissie te benoemen, opdat die onder- zoeke, in hoeverre die productief te maken zijn. De voorzitter vraagt, of spreker be doelt de Zuiddijk. Hoofd-ingeland J. ^smtftiVwensch, - ^i*P"eIgöhdo'mmen in het jaarverslag omschreven te zien, zegt spreker, dat wij er op uit zijn het jaarverslag in het vervolg beknopt te maken. Een be schrijving er van zou bovendien niet doenlijk wezen. En wat de verbetering der landerijen aaugaat, dat is geregeld geschied. Die landerijen zijn regelmatig bedolven. Hij gelooft niet, dat zij veel voor verbetering vatbaar zijn. Heemraad J. W. Gast merkt op, dat de grond er erg ziltig is. Om de zeven jaren wordt die grond verpacht. Als er wat aan gedaan wordt om dien grond te verbeteren, dan zal men er geen garen bij spinnen. Hoofd-ingeland Smallegange is het met hoofd-ingeland Van den Bout eens, dat van dien grond meer te maken is. Heemraad De Oude wijst er op, dat dit heel veel geld zal kosten. Hoofd-ingeland J. M. van den Bout gaat niet zoover, maar wenscht alleen in de volgende vergadering een com missie benoemd te zien. Die commissie zou met behulp van den ingenieur die zaak kunnen onderzoeken. Veel geld behoeft die commissie niet te kosten. Alleen de rijtuighuur zou voor kosten in aanmerking moeten komen. De voorzitterHet Dagelykscli Bestuur heeft al onderzocht, of er niet wat te verbeteren valt. In de inlaag van den Zuidhoek staat o. a. een metallieke molen. Men trekt echter geen profijt van de aangebrachte verbeteringen, al •taat die molen er ook al jaren. Hoofd-ingeland J. M. van den Bout wil geen geld terug zien. Het zou reeds veel waard wezen, dat de gronden ver beterd zijn. De voorzitterHet Dagelijksch Bestuur is er niet tegen. Hoofd-ingeland J. M. vau den Bout zou willen, dat het Dagelijksch Bestuur zijn wensch in ernstige overweging Hoof I-ingeland §oogerdZou het niet beter wezen om als er nog wat te verbeteren valt, dit over te laten aan de prudeLtie van het Dagelijksch Bestuur. Heemraad Van der Weyde stelt in het licht, dat men op de gronden daar voo-tdurend kwellen ziet. Ea dit is zouter dan zeewater. Hij vreest, dat de te maken kosten weggeworpen gold zal zijn. voorzitter geeft hoofd-ingeland J. M. van den Bout in overweging aan zijn voorstel een meer algemeene strek king te geven. Dit is dan ook gemakke lijker voor de samen te stellen commissie. Hoof-ingelaud J. M. vau den Bout wenschte de zaak alleen maar te onder zoeken. De voorzitter: Iioofd-iogeland J. M. van den Bout doet het voorstel om iu de volgende vergadering een commissie te benoemen teneinde te onderzoeken of de gronden in Borrrndamme wat productiever zouden |kunneu gemaakt worden. Hoofd-ingeland BoogerdIn de aan neming van dat voorstel zou opgesloten liggen gebrek aan ijver van bet Dagel. Bestuur. De voorzitterDat distilleert het Bestuur er niet uit. Het voorstel van hoofd-ingeland J. M. van den Bout wordt hierop in stemming gebaacht en verworpen met 12 tegen 11 stemmen. De vergadering werd hierop geschorst. (Slot in het volgend nummer). Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 16 Cts. Bij de bloedarmoede heeft een aanzienlijke vermindering van roode bloedbollefjes plaats. Deze bolletjes, die juist aan het bloed zyn roode kleur geven, zyn de dragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zij door de longen gaan. Ziedaar waarom hij, die geen rood bloed heeft, geen gezondheid kan bezitten. Iedereen weet, dat het lichaam niet kan leven zonder zuurstof. Dus, wanneer de roode bolletjes ver minderen, vermindert de opgenomen hoeveelheid zuurstof in gelijke mate en do gezondheids toestand volgt dezelfde beweging. Dan komen de karakteristieke verschijnselen voor den dag, als lusteloosheid, bleekheid der lippen en van het gelaat, verlies van eetlust, hartkloppingen bij een eenigszins hevige oefening. Indien de ziekte wordt verwaarloosd, vermeerderen deze verschijnselen heel natuurlijk in aantal en in krachten; er komt een oogenblik, dat alle hoop om liet kwaad te herstellen, verloren is. Bjj tyds aangevat, is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen en het middel dat gebruikt moet worden is een versterkend geneesmiddel, dat de kracht heeft de roode bloedbolletjes te vt-r- meerderen en de zuurstof naar de weefsels en spieren over te brengen. De Pink Pillen zijn dat versterkende geneesmiddel en in de genees kundige wetenschap is er niets zoo zeker als de genezing der bloedarmoede door de Pink Pillen. De Pink Pillen zgn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9,per 6 doozen bjj het Hoofd- Depöt der Pink Pillen, Dacostakade 15 huis, Amsterdamvoor Zierikzee en Omstreken bij J. W. Gudde, drogisterij, Oude Haven firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen on in alle goede apotheken en drogistergen. in bussen er\ pakjes PREDIKBEURTEN. Goede VrijdagZondag en Maandag (le en 2e Paaschdag). Zierikzee. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av. half zeven ure, ds. Sybesma. le Paaschdag, 's voorm. tien ure en 's avonds zes ure, idem. 2e 's voorm. tien ure, idem. Chr. Geref. Kerk. Goede Vrydag. 's Avonds zes ure, ds. Wisse. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure, ds. Wisse; 's nam. twee ure, Leeskerk en 's avonds zes ure, ds. Wisse. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. Goede Vrijdag, 's Avonds zeven ure, Leeskerk. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. 2e 's voorm. half tien ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. Goede Vrijdag, Geen dienst. 1ste Paaschdag. 's Avonds half zeven ure, ds. Blankert van Kerkwerve. Evangelisatie Jeruël. Goede Vrjjdag, 's avonds half acht ure, de heer Verboom uit Goes, le Paaschdag, 's voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, idem. 2e '8 voorm. tien ure, Gewone dienst. Korkwerve. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds zeven ure, ds. Blankert (Bediening H. Avondmaal). le en 2e Paaschdag, 's voorm. half tien ure ds. Blankert. Serooskorko. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds zes ure, ds. Adriani (Bed. H. Avond maal). le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure, idem. 2e Burgk. Herv. Kerk. Goede Vrjjdag. 's Avonds zeven u-e, ds. Van Maanen. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure, idem. 2e Bencsse. Herv. Kerk. Goede Vrjjdag, 's voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen (Avond maal). le Paaschdag. 's Nam. twee ure, idem (Doops- bediening). 2e Geen dienst. Noordwolle. Herv. Kerk. Goede Vrydag, Geen dienst. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. 2e Geen dienst. Haamstede. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av. zes ure, ds. Japchen. le en 2e Paaschdag. 's Voorm. half tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrjjdag. 's Avonds zeven ure, ds. Brouwer. le Paaschdag, 's voorm. hall tiou ore cn 's unm. twoo uro, ds. Brouwer. 2e 's voorm. half tien ure, idem. I Oud-Geref. Kerk. Goede Vrjjdag, Geen dienst. Ie Paaschdag, 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. 2e Geen dienst. Eikerzee. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av. zeven ure, ds. Straatsma (Bed. H. Avondmaal), le Paaschdag, 's nam. twee ure, idem. 2e voorm. half tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's avonds zeven ure, ds. Kok. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, idem '2e 's voorm. half tien ure, idem. Brouwershaven. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's voorm. tien ure, dr. Proost (Avondmaal), le en 2e Paaschdag, 's voorm. tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's avonds zeven ure, ds. Meyer. le Paaschdag, 's voorm. half tien ure en s nam. twee ure, idem. 2e 's avonds zeven ure, idem. Zonnemaire. Herv. Kerk. Goede Vrydag. 's Avonds half zeven ure, ds. De Leur (Bed. H. Avondmaal). le en 2e Paaschdag, 's voorm. half tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 4s avonds hall zeven ure, da. Hoek. t le Paaschdag. 'svoorni. half tien ure en" s nam. twee ure, idem. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Noordgouwe. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's voorm. half tien ure, ds. De Leur van Zonne maire (Bevestiging nieuwe lidmaten, le Paaschdag, 's voorm. half tien ure, ds. Straatsma van Eikerzee. 2e Geen dienst. Breisehor. Herv. Kerk. Goede Vrjjdag. 's Av. zeven ure, ds. v. d. Griend, le Paaschdag, 'a voorm. half tion ure, idem (Bev. nieuwe lidmaten). 2e 's voorm. half tien ure, idem. Onwerkerk. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av. zes ure, ds. Snethlage (Bed. H. Avondmaal- le Paaschdag, 'svoorni. half tien ure, idem. 2e Geen dienst. Nienwerkerk. Herv. Keik. Goede Vrijdag, 's avonds half zeven ure, ds. v. d. Linden (Bed. H. Avondmaal). le Paaschdag, 's voorm. half tien ure en s nam. twee ure, idem. 2e Geen dienst. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's avonds 6.45 l'e Paaschdag. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds hall zes ure, idem. Oud-Geref. Kerk. Goede Vrijdag Geen dienst, le Paaschdag, 's voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av. zeven ure, dr. Weeda. /r, n le Paaschdag, 's voorm. half tien ure (Bed. H. Avondmaal) en 's nara. twee ure, idem. 2e Geen dienst. Geref. Kerk. le Paaschdag 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Staal. 2e Paaschdag, Geeu dienst. Sirjansland. Herv. Kerk. Goede Vrydag 's Avonds half zeven ure, ds. Peter (Bediening H. Avondmaal. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure on 's nam. twee ure, idem (Collecte inwen dige zending). Bruinisse. Herv. Kerk. 's Avonds half zes ure, ds. Waardenburg (H. Avondmaal), le Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg (nabetrachting). 2e 's voorm. half tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure ds. Taal. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Taal. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Geref. Gemeente. Goede Vrydag. 's Avonds half zes ure, ds. Makkenze, le Paaschdag. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Makkenze. 2e idem. Oud-Geref. Kerk. Goede Vrydag. Geen dienst, le Paaschdag. 's voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Lees kerk. 2e Geen dienst. Evangelisatie, le Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, Gewone dienst. St.-Filipsland en Tholen. St.-Fllipsland. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, ds. Loran (H. Avondmaal), le Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Loran. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Oud-Geref. Kerk. Goede Vrydag. 's Avonds half zes ure, ds. Boone. le Paaschdag. 's voorm. negen ure, ds. Boone (bev. lidmaten)'s nam. twee ure, idem (Doopsbediening) 's avonds half zes ure, idem. 2e 's voorm. negen ure, idem. Tholen. Herv. Kerk. Goede Vrijdag. Geen dienst le Paaschdag. 's voorm. half tien ure. Leeskerk, 'snam. twee ure, ds. Steenbeek. 2e Geen dienst. Geref. Kerk. Onbekend. Geref. Gemeente. Goede Vrijdag. Geen dienst, le Paaschdag 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. 2e Geen dienst. St.-Maarteiisdjjk. Herv. Kerk. Goede Vrydag. 's Avonds half zes ure, Leeskerk. le Paaschdag. 's vooim. half tien ure, Leeskerk, 's nam. twee ure, ds. Klomp van J Poortvliet (H. Avondmaal). Beide diensten collecte voor het leer- I stoelfonds van den Geref. bond. j 2e 's voorm. half tien uro, Leeskerk. I Oud-Geref. Gemeente. Goede Vrijdag, 's Av. half zes ure, Leeskerk. i le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, i Leeskeik. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Poortvliet. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Av half zeven ure, ds. Klomp. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, ds. Klomp (Bevestiging van nieuwe lidmaten), 's nam. twee ure, Leeskeik. 2e 's voorm. half tien ure, ds. Klomp Geref. Kerk. Goede Vrydag. 's Avonds zes ure, de heer De Graalf. le Paasohdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaf; 's avonds zes ure, Leeskerk. 2e 's voorm. half tien ure, de hoer De Graaft*. Oud-Vossoiuocr. Herv. Kerk. Goodo Vrijdag, 's Avonds half vijf ure, ds. Van As> li (bev. lidmaten). le Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Ascb. '2e 's voorm. half tien ure, idem. Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds zes ure, ds. Do Bruijn. le Paaschdag. 's voorm half tien ure, 's nam. twee ure, ds. De Bruijn, 's avonds half zes ure, Leeskerk. 2e 'svoorni. half tien ure, ds. De Bruijn. Scherpenisse. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, ds Steenbeek. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, ds. Steenbeek (bev, lidmaten), 's nam. twee ure, geen dienst. 2e 's voorm. half tien ure, ds. Steen beek. Oud-Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, Leeskerk. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. 2e voorm. half tien ure, idem. Stavenlsse. Herv. Kerk. Goede Vrijdag 's Avonds half zeven ure, ds. Kamsteeg (H. Avondmaal). lo Paaschdag. 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. 2e 's voorm. half tien ure, idem. Oud-Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, Leeskerk. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. 2e 's voorm. h lf tien ure, idem. St.-Anualuiid. Herv. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, ds. Lans. le Paaschdag. 's voorm. half tien ure, Leeskerk, 'snam. twee ure, ds. Lans. 2e 's voorm. half tien ure, idem (bev. nieuwe lidmaten). Geref. Kerk. Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure, Leeskerk. Ie Paaschdag. 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. 2e 's voorm. half tien ure, Leeskerk. G o h u w d J. Hunse, j.m. en A. Boot, j.d. Een mooie vondst. Voor eenige dagen was de landbouwers- knecht op de stee van Giebbergen te Ekken bezig met het uitspitten van een haag, toen plots de schop stootte op een zeer hard Toorwerp. Het harde voorwerp bleek een oude, steenen pot te zijn geweest, die jammer genoeg, geheel is vernield. In dien pot zaten circa 56 zilveren geldstukken, oude Zeeuwsohe rjjders, eenige goudstukken en wat zilveren en gouden sieraden, o.a. een prachtigen beugel van een overigens geheel vergane handtasch. De oesterver-gifttgirig! In verband met de zoo droevig afge- loopen oestervergiftigingen in den Haag, wijst het Mdbl. tegen de Vervalschingen op de zeer interessante onderzoekingen uuur uo auucureil ltappin eil Oiuaaeiun gepubliceerd aangaande de kans van besmetting door onzuiver gewoon keuken zout. Zooals bekend is, luidde 't deskundig rapport inzake bedoelde oester vergiftiging, dat de mogelijkheid zou kunnen bestaan van een besmetting buiten de kweek plaatsen der oester om, daar geeri aan wijzigen van besmet water bestonden. De vraag doet zich nu voorkan het keukenzout een der oorzaken van besmetting geweest zijn? Volgens genoemde deskundigen kan zich wel degelijk een bacteriologische flora op zout ontwikkelen, en de schrijvers wenschen bij de zoutbereiding aan de kustplaatsen, dezelfde hygiënische voor zorgen voorgeschreven te zien als bij de oestercultuur het geval is. Het sterili- seeren (verhitting tot 105 gr. C.) levert betrekkelijk weinig bezwaren op, en waar het behandelen van groote hoeveel heden zout die in zoutziederijen opge stapeld liggen volgens de schrijvers, niet steeds met de noodige zindelijkheid geschiedt, zou een dergelijke behandeling van groot hygiënisch belang zyn, zoowel voor de conservenfabrieken als voor de huishouding. Burgerlijke Stand van St.-Annaland. (Over Januari en Februari 1914). Geboren: I Jan Willem, z. van' B. Keur en A. Dijkema. Adriaan Jan, van C. J. Polderman en K. M. I van der Vliet. 1 Johanna, d. van M. van den Boogaard en M. j Ridderhof. Adriaan Johannes, z. van A. Theunisse en J. I W. van Vessem. j Leendert, z. van P. de Jonge en A. Rynberg. Adriaan. z. van M. van der Reest en J. Hage. j Cornelia, d. van C Goedegebuure en D. W. van I den Boogaart. I Adriana, d. van P. Rijnberg en C. van den Boogaart. Maeliiel Frans, z. van P. H. van Hal en A. E. Burgers. Alida Jacoba, d. van A. van der Meer en M. A. Scheermeijer. Johanna Abramina, d. van A. J. Soeters cn T. J. Geluk. Abraham, z. van G. Goedegebuurew»J. Kurvink. Jan, z. van C. J. Bazen en M. Sclierpenisse. Cornelia, d. van M. van Daalen en E. B. Polderman. Sara, d. van B. Buys on II. P. Stol.s. Cornelis Jacobus, z. van P. Ridderhof en C. J. Vroegop. Leendert, van W. Heijboor en L. Goedegebuure. Hendrik, z. van J. B. van Dijke en A. C. van Luijk. O n d r tr ó'u dl Jacob Leendert Kuijper, j m., 23 j., van Ouwerkork en Trijntje Willemina van der Male, j.d., 23 j. Jacobus van Oeveren, j.m., 26 j. en Tannetje Gunter, j.d., 24 j. Overleden: Clasina Willemina Aalbrecbtse, 76 j., vrouw van Jokannis Moeliker. Adriaan Jan, 4 w z. van C. J. Polderman en K. M. van dor Vliet. Jan Willem Slager, 69 j., man van Elena Bru jjnzeel. Jacob Slager, 76 j., weduwnaar van Elizabeth Sckerpenisse. Leendert, 5 w., z. van P. de Jonge en A. Rijnberg. Hendrik, 2 d., van J. B. van Dijke en A. C. van Lujjk. Ingezonden Stukken, Haamspkdk, 8 April 1914. Geachte Redacteur Naar aanleiding van een bericht uit Haamstede, voorkomende in Uw veel gelezen blad van 6 April 1.1., betreffende „de niet toelating wegens een informa liteit bij de stemming" diene eenige toelichting Een kiezer komt zijn plicht vervullen, vindt de deur (buitendeur) van het stem bureau (Gemeentehuis) op het nachtslot, gaat terug en ziet iemand op eenigen afstand, welke hem, den teleurgestelden kiezer, toevoegt: „U zijt de tweede al die teruggaat, wegens de op slot zijnde deur, terwijl ik hier eenige oogenblikkeu vertoef." Één dozer twee kiezers heeft geen gelegenheid moor te gaan stemmen, de audere wel, nadat de deur van het slot ontdaan was, en teekende daarop protest aan tegen die verkiezing. De bewoner van het Gemeentehuis verklaarde, dat het meer gebeurt dat de buitendeur (voordeur) op het nacht slot valt. U dankende voor de verleende plaats ruimte. Met de meeste hoogachting, Uw Dw. Abound: N.N. TELEGRAMMEN. 's-GRAVEMHAGE, 8 April. Benoemd tot directeur van de nieuwe gasfabriek te Oostburg, de heer J. Hofstede, thans opzichter van de gas- en electriciteitswerken te Zeist. Staatsloterij. Gevallen de f 20.000 op no. 5069. De schlldorsstaking te Middelburg. Door de daartoe tot stand gekomen commissie uit de burgerg zyn aan de patroons en de arbeiders bemiddelings voorstellen aangeboden, waarvan de inhoud thans nog onbekend is. Ook Dinsdag duurde het posten en het volgen van werkwilligen voort. „De patroon, wiens ktiechts het meest last ondervinden, liet zijn werkwilligen per auto thuis brengenzulks onder politie toezicht. Burgeriyko Stand van Eorkwerre. (1ste kwartaal 1914). Geboren: 18 Jan. Cornelis, z. van A. Jonker en J. Hejjboer. 23 Willemina Jucoba, <1. van J. Blom en M. Dalebout. 25 Cornelis, z. van J. van IJsseldyk en <i. J. v. d. Hoek. 9 Febr. Maria Barbera, dochter van L. B. Hendrik.se en C. van Felius. 8 Cornelis Jan, z. van C. van Burg en P. Bij de Vaate. 20 Maart. Anna I'ietronella, d. van M. J. der Weduwen en F. D. Hemlrikse. 23 Triest Krijn, zoon van T. de Jonge en M. de Oude. 25 Leendert, z. van H. Beije en J. Boot. Wegens den Goeden Vrijdag, zal de Nieuwsbode van IO April op aan- staanden Zaterdagavond worden uitgegeven, terwijl het nummer van Maandagavond wegens het Paaschfeest NIET zal verschijnen. Aangezien in het nummer vau Zaterdag met het oog op de feestdagen door H.H. Winkeliers waarschijnlijk druk zal worden geadverteerd, verzoeken wij beleefd ons hunne advertentiën tijdig, uiterlijk vóór 2,30 ure, te doen toekomen, teneinde van opname te kunnen verzekerd zijn. Groote of bewerkelijke advertentiën gelieve men Donderdag in te zenden. DE DIRECTIE. Harteiyken dank aan allen, die blyken van belangstelling gaven by onze 40-jarige Echtvereeniging. Serooskhrkr, 8 April 1914. M. VAN DEN HOUTEN, Echtgenoote en Kamilie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 2