TelegrafUch Weerbericht lantlschen daalder Ie moeten uil- leggen, dat houdt geen gewoon mensch op den duur uit, laat slaan het huilengewone soort der houten- hammen-Hagenaars, waarvan er hier nog tal van onvervalschten rond- loopen. HAGEMAN. Opening van het Rust- en Herstellingsoord te Ossendrecht. Op 7 Februari 1914 had de opening plaats van bovengenoemde inrichting. Nadat vele der aandeelhouders en andere genoodigden aangekomen waren, werden zij door mr. Hartog, den voorzitter, ver welkomd en nam men deel aan de gemeenschappelijke koffietafel. De ver schillende toegediende gerechten lieten zich onder een gezellig gekeuvel goed smaken. Velen der aanwezigen hadden ook een groote reis afgelegd. Na afloop daarvan werd onder geleide van den voorzitter met de directrice het gebouw bezichtigd. De eenvoudige doch gezellige inrichting vond algemeen tevredenheid. Een flinke breede gang, zoowel op de verdieping als beneden, geeft toegang tot de aan beide zijden gelegen patiënten kamers. Alle patiëntenkamers staan direct in gemeenschap door openslaande glas deuren met waranda's. Het gebouw bevat gelykvioers 6 patiëntenkamers, waarvan één is ingericht voor meer dan ééo patiënt. Vervolgens een bad-, een dokters-, een eet- en een conversatie- kamer, een dienkamer, een keuken, een bykeuken, een vestibule, een trappenhuis, een toilet- met aangrenzende privé- gelegenheden. Op de verdieping zijn 8 patiëntenkamers, een badkamer, een zit- en slaapkamer voor de directrice, toilet- en privé-gelegenheden. Op den zolder is een gelegenheid aangebracht voor zonne baden. Er zyn benevens een groote zolder nog drie kamers voor 't personeel. Van uit alle vertrekken heeft men een prachtig uitzicht op de zeer mooie omgeving. Alle vertrekken waren aan genaam verwarmd, eenvoudig doch degelijk gemeubileerd en naar de eischen des tijds ingericht. Ook levert het geheel aan de buitenzijde een aangenamen indruk op. Vervolgens werden de leden ter vergadering geroepen, welke door den voorzitter geopend werd. Deze deelde ons mede, dat de inrich ting genaamd is Huize Denneheuvel, beter echter vond hy den naam Nooit gedacht. Wie toch had zich kunnen voorstellen, dat een vrouw in staat zou zyn geweest iets tot stand te brengen, wat anderen voor haar niet is mogen gelukken. Daarom dan ook in de eerste plaats alle eer aan mevr. J. Koopman als directrice en 't moge haar gegeven worden zeer vele jaren in 't belang van de inrichting werkzaam te zyn. Door haar volhardingsvermogen is het gelukt eenig kapitaal by elkaar te krijgen, zoodat er met medewerking van eenige heeren een vennootschap opgericht kon worden en een bestuur gekozen. Daarna werd een prachtig gelegen bosch aan gekocht en den heer Vriens, gemeente- architect van Tholen, de uitwerking van zyn voorloopig ontwerp opgedragen. Na aanbesteding werd den heer A. Vriens te Bergen-op-Zoom als minsten inschrijver de bouw opgedragen en zyn dejwerken tot volle tevredenheid uitgevoerd. Den uitvoerder werd dan ook als blyk van waardeering een gouden horloge met inscriptie aangeboden. Daarna werd door jhr. De Muralt hulde gebracht aan den voorzitter, die zoo geheel belangloos tegen geen moeite opzag de inrichting mede tot stand te brengen en vervolgens werd door dr. Van der Lek gewezen, dat zeer veel te danken viel aan het initiatief van den heer M. van Liere, secretaris van de vereeniging, die steedsmetbuitengewonen yver medewerkte tot het slagen van genoemd doel en onder wiens leiding de aanleg der verschillende zoo fraai aangelegde voetpaden en terrassen is geschied. De heer Vriens, architect, dankte vervolgens het bestuur voor het ver trouwen hem geschonken, waarna men tot een huishoudelijke vergadering over ging tot bespreking der finantiën. Door eenige leden werd daarna de omgeving bezichtigd en allen keerden wel voldaan huiswaarts. Ouderdomsrente. Thans is by de Tweede Kamer ingekomen het Wetsontwerp tot ver- leemng van Ouderdomsrente aan be- hoeftigeu. Daarin wordt bepaald, dat ieder die den leeftyd van 70 jaar heeft bereikt of overschreden en aannemelijk maakt dat hy: a. behoeftig is, b. niet na het bereiken van den leeftyd van 65 jaar onderstand heeft genoten van een ge meente of van een instelling van wel dadigheid, en indien hy gehuwd is, c. dat ook zyn echtgenoot behoeftig is, recht heeft op een ouderdomsrente, voor zoover hy niet op grond van volgende artikelen van het ontwerp is uilgesloten. Uitgesloten van het recht op ouder domsrente wordt, hy die: a. na het be reiken van den GO-jarigen leefiyd hij een onherro'pelyk geworden vonnis is ver oordeeld tot gevangenisstraf of tot plaatsing in een Rijkswerkinrichting, een en ander voor een jaar of langer; mis bruik van drank plergt te maken of op andere wijze een bekend slecht levens gedrag leidt.voortsa. Nederlanders of andere Nederlandsche onderdanen, die niet gedurende de laatste 6 jaren vóór hun rente-aanvrage onafgebroken in Nederland hun hoofdverblijf hebben gehadb. andere dan Nederlandsche onderdanen die niet gedurende de laatste 20 jaren vóór hun rente-aanvrage onaf gebroken in [Nederland hun hoofdver blijf hebben gehad. By de bepaling of oen persoon al of niet behoeftig is, kunnen a. in aanmerking worden genomen bronnen van inkomst, welke door dien persoon geheel ot gedeeltelijk onbenut worden gelaten. Zy worden dan geacht een zoodanige inkomst op te leveren, als volgens schatting bij normaal ge bruik uit de bron voor den betrokkene zou kunnen worden verkregen; b. als niet geschied worden beschouwd handelingen verricht, of beschikkingen genomen door of jegens dien persoon, indien die handelingen of beschikkingen plaats vonden nadat hy of zijn echtge- noote den leeftijd van 65 jaar had bereikt, en voor den betrokkene of zyn echtge- noote gemis aan inkomen of daling van het inkomen ton gevolge hadden. Niet als onderstand worden beschouwd ondersteuningen, gedurende korten tyd wegens voorbijgaande omstandigheden verstrekt, alsmede verstrekkingen krach tens geneeskundige armenverzorging en kosten als bedoeld in art. 39 der Armenwet. De ouderdomsrente bedraagt f 104 per jaar. Echter bedraagt zy voor echt- genooten, aan wie beiden een ouder domsrente is toegekend, voor ieder f 78 per jaar. Bepaald wordt, dat wanneer daartoe wegens veranderde omstandigheden aan leiding is, het rent', bedrag herzien wordt door 't gemeentebestuur ten wiens laste de rente loopt. Intrekking door het gemeentbestuur geschiedt ook bij ten onrechte toege kende rente en herziening geschiedt als een hooger of lager bedrag dan waarop de betrokkene recht had, is toegekend. Bepaald wordt, dat de ouderdomsrente ten laste komt van de gemeente waar de rechthebbende zijn hoofdverblyf had op het tydstip van aanvrage der rente. Hy die na het bereiken van den 65- jarigen leeftyd gedurende drie jaar of langer in dezelfde gemeente zyn hoofd verblyf heeft gehad, wordt geacht op het tijdstip van aanvrage der rente zyn hoofdverblijf in die gemeente te hebben. Zou hij zyn hoofdverblyf in meer dan één gemeente hebben, dan komt alleen in aanmerking de gemeente waar hy ril het bereiken van den 65-jarigen leeftyd het laatst gedurende drie jaar of langer zyn hoofdverblyf heeft gehad. Verder wordt bepaald dat iedere ge meente jaarlyks over het afgeloopen kalenderjaar van het Ryk eene ver goeding ontvangt, waarvan het bedrag door de Kroon wordt vastgesteld. Die vergoeding bedraagt 50 gulden per hoofd, voor ieder die op 31 December van het afgeloopen jaar in de gemeente hoofd verblijf had, en den leeftyd van 70 jaar had bereikt of overschreden; met dien verstande, dat geen rekening wordt ge houden met personen: lo. die zelf of wier echtgenoote over het op evenge noemden dag loopende belastingjaar waren aangeslagen in de inkomsten- of vermogensbelasting; 2o. aan wie op ge noemden dag een ouderdomsrente ten laste van het ryk of een rente op grond van art. 369 of 370 der invaliditeitswet was toegekend; 3o. die op genoemden dag opgenomen waren in door de Kroon aangewezen gestichten of andere in stellingen, waar al of niet uitsluitend bejaarde lieden worden opgenomen en niet gedurende de 12 maanden, on middellijk voorafgaande aan de opneming, in de gemeente hun hoofdverblyf hadden. Binnen vyf jaren na het tydstip van in werking treden van art. 1 van deze wet wordt zoo wordt voorts bepaald een voorstel tot herziening van dit artikel, betreflende de vergoeding aan gemeenten, ingediend. Als buitengewone vergoeding aan ge- gemeenten wordt bepaald dat aan ge meenten, wier kosten voor de uit voering van deze wet over het afgeloopen kalenderjaar niet worden gedekt door de vergoeding hierboven bedoeld, door de Kroon een toelage uit 's Ryks schatkist kan worden toegekend, indien daartoe in verband met haar geldelyken toestand reden bestaat. Een heere-boef! Sinds een jaar en dag maakte hij Amsterdam onveilig. Oorspronkelijk van respectabele familie verschillende bloedver wanten bekleeden hoogst eervolle posilies wist hij door /.ijii voor komen vertrouwen in te boezemen en op allerlei manieren aan geld Ie komen, doch zorgde er steeds voor zooveel mogelijk uil de handen der politie te blijven. En wanneer hij het geheel niets meer wist om aan geld te komen, ging de man naar één van de eerste hotels, at en dronk van alles, logeerde soms enkele dagen, verdween dan zonder iets Ie zeggen of verklaarde ijskoud, dat t hém op hel oogenblik niet conveni eerde te betalen Dan trok hij er weer op uil bij nacht en bij ontij, altijd parasiteerend, schuimend in nachtcafé's en soort gelijke gelegenheden of ei* soms niet wat te halen was. Veertien dagen geleden nog werd hij naar één cler politie-burcaux ge bracht op kl ach te van afpersing. Maar hel object der chandatage vond het beter de klacht in te trekken. Dus liep onze heere-boef vrij rond. Doch slechts voor korten tijd. De man had ook een vrouw, al wist men er bij den burgerlijken stand niets van. Wie weel, had zij jaren geleden gemeend een goedé partij te doen.... Nu moest zij ka mers verhuren aan alleenwonende vrouwen. En telkens kwam die man weder terug, dwong haar om hem steeds weder toegang te verleenen... Eenige maanden geleden moest de vrouw naar hel ziekenhuis. De man was onbeperkt heer en meesier, en van die gelegenheid maakte hij ge bruik om de piano van de vrouw T huis uit te halen en te verknopen, maakte een geldswaardig papier te gelde, een kostbaar tafelkleed, enz. Toen de vrouw uil hel ziekenhuis terug kwam, bemerkte zij natuurlijk terstond hoe haar huis geplunderd was en een aanklacht bij de politie volgde. De man is nu gearresteerd en Ier beschikking der justitie gesteld Volkspetltlonnewont roor grondwetteiyko gelijkstelling van man en vrouw. De landelijke meetiner van 15 Febr. in Volksvlyt tot inleiding van het Volkspetitionneraent belooft een groote betooging te worden, want in den optocht, die om 12 uur van het C. S. vertrekt, gaan velesyrapathiseerendevereenigingen met haar banieren en heel wat vlaggen van Vrouwenkiesrecht mede. Om 2£ u. opent dr. Aletta Jacobs de meeting. Alle in de 2e Kamer vertegenwoordigde politieke part yen zijn uitgenoodigd een spreker te zenden en reeds is er toe zegging gekomen van de heeren F. M. Wibaut (S. D) en H. Snyders (V. D.), terwyl ook het woord zal gevoerd worden door de dames van Itallie, Baerveldt, Van der Meer, van Kufl'eler en Bergsma. Eindelijk eens Iemand die tevreden Is over do Ongevallenwet. De Ongevallenwet en de Rijksver zekeringsbank houden alleen rekening met de wettelijke voorschriften. Wanneer daaraan voldaan is, kan uitkeering volgen, al is in den grond der zaak de uitkeering niet noodig of te hoog, terwyl aan den anderen kant dikwijls de uitkeering de geleden schade lang niet voldoende dekt of zelfs in 't geheel niets wordt uitgekeerd. Voorbeelden vau dit laatste geval komen vry veelvuldig voor. Daarentegen hoort men weinig van te hooge uitkeering. Thans wordt er een voorbeeld genoemd. Een Amsterdamsche schoenmaker is Zondags hulp-conducteur op deelectrische tram en verdient als zoodanig, omdat het Zondagswerk is, in verhouding meer dan de gewone conducteurs. De man heeft op de tram een ongeluk gehad, zoodat hy tijdelijk ongeschikt is ora dienst te doen als conducteur. Derhalve ontvangt hij tydelyk 70 pCt. van zyn loon. Dat wordt berekend naar zyn werkelijk dagloon. Hy krijgt f 1,83.[ per dag. Als do verhouding normaal zou zyn, moest hy die uitkeering alleen ontvangen over den Zondag, maar hij krijgt ze ingevolge de wet wel over de zes werk dagen, en juist niet over den Zondag. En 't mooie voor hem is, dat zyn letsel hem niet verhindert door de week zyn schoenmakersvak uit te oefenen. De man zal wel niet diep treuren over zyn ongeval! Een spoorwegnet op Zuld-Beveland. Te Utrecht is opgericht de naatnl. vennootschap Spoorweg-Maatschappij „Zuid-Beveland". Deze maatschappij stelt zich ten doel, in nauwe samenwerking met de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, een locaalspoorweg op het eiland Zuid-Beveland te exploileeren, over een net van ongeveer 60 K.M. lengte. Zoodra deze spoorweg zal zyn tot staud gekomen, zullen ook de reisverbindingen naar Schouwen, Noord-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen aanmerkelijk worden ver beterd. Reeds zijn te Goes de opzichters aangekomen, om onder leiding van den ingenieur Ankersmid van de Staatsspoor de voorloopig*» plannen in gereedheid te brengen. Daarmede hoopt men in April klaar te komen, opdat de aanvrage voor provinciaal subsidie nog in de zomerzitling van de Stalen van Zeeland behandeld zullen kunnen worden. Men hoopt dan nog dit jaar met de ont eigeningen te kunnen beginnen, terwyl met de exploitatie in 1917 een aanvang zal moeten worden gemaakt. Door di' locaalspoorwegnet, als het voltooid zal zijn, zal men bijv. 's morgens om 7 uur uit Ter-Neuzen kunnen ver trekken en omstreeks 12 uur in Amster dam kunnen zyn, vanwaar men pas tegen den avond behoeft terug te gaan, om nog denzelfden dag in Ter-Neuzen te komen. Het spoorwegnet zal de ver bindingen in alle richtingen geven en de voornaamste gemeenten met elkaar in gemeenschap brengen. Gemengd Nieuws. Uit de binnenlanden van Noord- Brabant Als eeu staaltje van de zeden in 't goede Noord-Brabant, meldt de Limb. Koerier: In een dorpsherberg in Noord-Brabnnt staat boven de deur van de gelagkamer „Bij voorkomende oneenighedeu en vecht partijen worden de gasten verzocht geen tafels en stoelen stuk te maken. Achter de kachel Eggen dikke knuppels". IngezoDdeii Stukken. Mijnheer de Redacteur! Mag ik zoo vrij zijn eens een plaatsje in uw veel gelezen blad te verzoeken, inzake uw 'gemeenteraads-verslaggever te Wissenkerke, daar hij in het verslag der laatst alhier gehouden gemeenteraadsvergadering, voorkomende in No. 9501, tweede blad, twee onjuistheden bericht. IIij meldt n 1., dat door mij gesproken is, bij de gewone rondvraag als volgt: „Het gebeurt, dat iemand, die op het kerkhof een groet wil gaan brengen aan zyne afgestorvene vrienden, het kerkhofhek gesloten vindt, wanneer kan zoo een bezoeker het hek open vinden?" In dezen zin is beslist niet door my gesproken, maar wel werd door mij aan don voorzitter de vraag gesteld of de begraafplaats te Wissenkerke ook dagelijks voor het publiek geopend is, en of er mogelijk uren op den dag voor aangegeven zijn, daar het publiek souls het hek gesloten vindt, waarop de voorzitter antwoordt, dat het altijd geopend is, althans er geen uren voor vastgesteld zijn, maar met het oog op mogelijke beschadiging der plantsoenen of andere ver sieringen kan het voorkomen, dat het hek tijdelijk op den dag gesloten wordt, doch in dit geval is de sleutel altyd bij den doodgraver te bekomen. Hieruit blijkt dus, dat er niet gesproken werd over bezoeken op het kerkhof, maar alleen over het hek. En in hetzelfde verslag, omtrent de in „Vrede rust" te Bergen-op-Zoom verblyfhoudende personen, is door mij niet geïnformeerd, als één patiënt bedoelende, maar naar al deze krankzinnigen, die aldaar voor rekening onzer gemeente verpleegd worden. Wissenkerke, 7 Februari 1914. Met dank voor plaatsing, P. Dl EL EM AN, Raadslid, BnrgorlQke Stafid van Noordgouw«. 4e kwartaal 1913. Geboren: 16 Oct. Kornelis Bartel, zoon van J. van den Bos en P. van Strien. 24 Dina, dochter v. J. Fierens en M. Fokker. 24 Kornelis, zoon van J. van der Cingel en N. van Dyke. 30 Huberta, dochter van N. den Dekker en H. Brouw. 31 Jansje Jakoba, dochter van A. Hnge en J. A. Dake. 13 Dec. Catbarina Janna, dochter van J. G. Franke en J. Verton. 31 Cornelis Jan, zoon van J. Klompe en Th. J. de Vrieze. Gehuwd: Geene. Overleden: 4 Oct. Lena Gast, 81 j., ongel), (van Ellemeet). 23 Nov. Lena Jakoba, 14 md., dochter van K. J. de Keijzer en K. Fontejjne. 2 Dec. Cornelia By 1, 76 j vrouw van J. Soetens. 6 Lena, 3 j., dochter van A. Hage en J. A. Dake. 7 Aclriaan de Blonde, -">1 j., man van M. Paasse (van Noordwelle). 20 Maria Willemina Vlekke, 65 j., vrouw van W. van der Male. Burgerlijke Stand Tan UnlTendyke. 4e kwartaal 1913. Geboorten: 31 Oct. Leendert, zoon van K. dc Meulmeester en A. van de Panne. 9 Nov. Machiel, zoon van M. A. Mol on N. B. van Schelven. 15 Dec. Marinus, zoon van K. A. van den Iloek en M. bij de Vaate. Huwelijken: 9 Nov. A. van Dongen, 28 j., jra. en M.n de Jonge, 26 j., jd. Overleden: 30 Oct Machelina Westdorp, 29 jaar, gehuwd met A. van Dienst. 5 Nov. Levina, 3 md., dochter van 1. Dorroman en J. van de Panne. 28 Dec. Tonis Straijer, 80 jaar, geh. met M. A. Aarnoudse. BurgerlQko Stand van Oud-Vossemeor. (Over de maand December 1913.) Geboren: Adriaan Anthonie, z. van A. Vos en T. den Engelsman. Matheus, z. van M. vau Driel en R. Verkamman. Abraham, z. van J. M. van Vossen en W. A. F. Lindhout. Anna Clara, d. van A. Verhees en C. M. Timmermans. Overleden: Pic-tor -Ie Jonge, 75 jaar, wed. vau Cornelia Maria Kam boot. Johannis Heijboer, 85 jaar, echtgenoot van M. Slootmaker. M. C. .^tormezand, 21 dagen, z. van J. Stormezand en E. den Engelsman. Johanna Geertruida Verhees, 51 jaar, echtgenoote van A. Hasselton. Adrianus Cornelius van Treyen, 20 jaar, z. van A. van Treyen en E. van der Zande. Jacoba de Rijke, 86 jaar, echtgenoote van Cornelis Jansen. Arv van Bezooijen, 88 jaar, wed. van Cornelia Vogelaar. Gehuwd: Simon Cornelisse, 25 jaar, en Adriana Heijboer, 27 jaar. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 10 Febr. Aanvoer 76 paarden, 1290 magere en 594 vette runderen, 594 vette en 1020 nuchtere kalveren, 1384 varkens en 109 biggen. Koeien 33 tot 38 i\ 42 c., ossen 33 tot 38 a 42 cstieren 33 a 36 c., kalveren 52£ tot 57 J a 60 c., varkens 20 u 22c., alles per half kilo. Melkkoeien f 200 a f 315, kalfkoeien f215 it f 340, stieren f120 it f 320, pinken f 100 k f 140, vaarzen f 130 k f 160, alles mager vee; biggen f 10 k f 15, slachl paarden f 120 k f 120, werk paarden f150 k f250, hitten f 100 k f200; nuchtere kalveren: fok- f 18 k t 35. slacht- f9 k f 15; biggen f 1,50 k f 1,60 per week. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was weder flink. De handel was redelijk en de pryzen waren iets lager dan vorige week. Ossen waren ook behoorlijk aangevoerd en iets minder in prijs. Beste spoelingkoeien gingen nog 1 en beste spoelingossen 2 cent boven noteering. Stieren met flinken aanvoer en weinig handel. De prijzen waren iets lager. Er werd voor België en Duitschland gekocht. De aanvoer van vette kalveren was flink. De handel was langzaam en de prijzen waren iets lager dan vorige week. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien ook vry groot. De handel was langzaam en de pryzen waren hier ook iets minder. Voor België en Spanje werd gekocht. Jong vee met taraelyken aanvoer en langzamen handel. Pryzen iets lager. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalveren was groot. De handel was redelyk en de pryzen der vorige week werden ook nu weder vrywel be dongen. Men kocht voor Londen en België, Londen kwam minder gunstig af. Werk-, slachtpaarden en hitten flink aangevoerd. De handel was nog lang zaam en de pryzen waren iets hooger. De aanvoer van biggen was gewoon. De handel was traag en de prijzen waren hooger dan vorige week. Rotterdamsche eierenveiling (in exploitatie bij de V. P. N.)kippen eieren f 4,35 it f 5,75, eendeneieren f 5,35 it f 6, ganzeneieren f 13,50, van hande laren f 4.75, alles per 100 stuks. Aan voer 25,570. Rotterdamsche eierenveiliDg Weena- plein no. 8 (gedèponeerd handelsmerk R. V.)gegarandeerd versche hoender- eieren f 4,61 k f 6,20, eendeneieren f 6,25 k f 6,30, hoendereieren van handelaars binnel. f4.50 it f5,30 per 100 stuks. Aanvoer 32.450 stuks. Zeeuwsche Ajuin. Aanvoer c.a. 7000 balen. Er werd besteed voor groote en kleine bruine van f 5,50 tot f 5,75 en voor gele van f 5,40 tot f 5, alles per 60 K.G. ZIERIKZEE. Tyd van Hoogwater en van Laagwater. Februari. Maans- ouderdom. H.W. L.W. u. m. u. m. 11. 17 voorm. 3.14 8.47 nam. 3.43 8.56 12. 18 voorm. 3.54 9.27 nam. 4 26 9.35 13. 19 voorm. 4.36 10. 6 nam. 5. 3 10.10 14. 20 vöorm. 5.15 10.43 nam. 5.42 10.46 15. Z. 21 voorm. 5.53 11.19 nam. 6.20 11.30 16. 22 voorm. 6.30 nam. 6.57 0. 5 17. D. voorm. 7.11 0.25 9.43 v. nam. 7.46 0.59 18. 24 voorm. 8. 1 1.31 nam. 8.45 2. 3 Tyd van H.W. te Dordrecht 3.15 uur later. L.W. 5.30 medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Febr. 1914 Hoogste barometerstand 770,3 le München. Laagste barometerstand 731,4 te Vestmanoer. Verwachting van den avond van den 11 Febr. tot den avond van 12 Febr.) krachtige, later tydelyk afnemende zuide lijke tot zuidwestelijken wind, betrokken, later tydelyk opklarend, waarschijnlijk eei.ige regen, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 6