Afbraak „BELLAMY Ingezonden Mededeelingen. BEECH AM 5 P1EEEN tijdelijk gestaakt door ijsgang. ADYERTENTIEN. tevredeiilieidsverklariüg. f. UITVOERING 6 Februari 1914. OFUi op Vrijdag 30 Januari 1914, UITVOERING „Kunst na den Arbeid" op Vrijdag 30 Januari 1914. Jonge HONDEN, Pakkisten en Manden zeer vermeerderd. Rente werd er al niet meer betaald en om een algeheel staats bankroet te voorkomen, was de tier- ceering (schorsing der uitbetaling van der rente) de eenige uitkomst voor dat oogenblik. Koning Willem I bepaalde later dan ook, dat slechts van de oorspronkelijke schuld als werkelijke schuld beschouwd en het overige over geschreven zou worden op het boek der doode of uitgestelde schuld, waarvan geen rente betaald werd, maar ieder jaar 4 mihoen op het grootboek der werkelijke schuld zou geschreven worden. In 1841 werd echter de uitgestelde schuld tegen werkelijke ingewisseld, elke f 1000 tegen slechts ongeveer f 08 ingeschreven op het 2| pG't. grootboek. De zoo schrikkelijke conscriptie voor 't leger is na 1813 in b|jna alle landen van Europa bestendigd, ingevoerd en uitgebreid. En zelfs het continentale stelsel heeft z|jn voordeel gehad. Napoleon had dit stelsel geenszins ingevoerd, om z|jn onderdanen te plagen, maar om het hem vijandige Engeland moeilijk te maken. Dat het hem hierom te doen was bl|jkt o. a. uit de opkomst der suikerbietencultuur, die we hoofdzakelijk aan hem te danken hebben. Overtuigd dat er uit de bieten suiker getrokken kon worden, die de bevolking zonder Engeland'8 hulp zou kunnen voorzien, wilde h|j de beetwortels stelselmatig aankweeken door voor elk departement een beetwortelsuikerfabriek op te richten, maar de t|jd heeft hem daartoe ontbroken. De doorzetting eener betere wetgeving en administratie, de invoering van een burgel|jken stand, de aanleg van groote postwegen moeten ongetwijfeld onder de goede vruchten van den Franschen t|jd genoemd worden. Oude heerlijke rechten werden door Napoleon afgeschaft en door Willem I weer hersteld. Dat Napoleon's inzicht in deze echter niet zoo verkeerd was, bewijst o. a. de afschaffing der tienden, welke door hem reeds werd voorgestaan en eerst een eeuw later ook in ons land geheel werd doorgevoerd. De bedoeling van dit artikeltje is geenszins een beoordeeling of recht vaardiging van den grooten keizer, maar ik wensch slechts eenige feiten in een ander licht te stellen. PACO. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Januari 1914. /lerlkzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Sybesma. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Wisse's nam. twee ure, Leeskerk en \s avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. \s Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Blankert van Kerkwerve. Evangelisatie Jeruël. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ureGewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooakerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Maanen (Bed. H. Doop). Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. Herv. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Brouwer. Dinsdagavond half zeven ure, ds. Brouwer (Bijbellezing). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure, dr. Proost, 's Nam. geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Mejjer. Zonuemaire. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Japchen (Extra-Collecte. Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'n nam. twee ure, ds. Hoek. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorin. half tien ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Dreisehor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, da. v. d. Griend. Onwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nlenwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes nre, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Staal. Strjausland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Feter (Orgel-Collecte). Bruinl8se. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, ds. Taal, Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee nre en 's avonds half zes ure, ds. Mackenze. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en's avonds half zes ure, de heer Vijverberg. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's avonds vjjf ureGewone dienst. St.-FilEpsland en Tholen. St.-Flllpsland, Herv. Kerk. 's Voorm. half t.ien ure pn 's nam. twee ure, ds. Loran. Oud-Geref. Kerk. *sVoorin, negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek, 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lan- ting, 's nam. twee ure, Leeskerk. 's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeoute. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure, de heer De Kok te Ierseke. St.-Manrten.sdyk. Herv. Kerk. 'b Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten (Bediening H. Avond maal) 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure eh 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaft*'s avonds zes ure, Leeskerk. Oad-Vosaemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Asch (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn 's avonds half zes ure, Leeskerk. Seherpènlsae. Heiv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leoskerk; 'snam. twee ure, ds. Steenbeek. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenls.se. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure on 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans (Collecte Ziekenfonds. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meerl6Cts. Het werk van vrouwen houdt nooit op. Moeders hebben steeds haar banden vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zjj lijdzaam voort, zoo goed als zjj kunnen. Zjj best-houwen de hevige, ter neerdrukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt dat ver moeide dofte gevoel, waaraan zij zich niet ont trekken kunnen die ellendige zwakte, hoofdpjjn en duizeligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altjjtl ljjdend zijn. Er zjjn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zjjn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig werk, het liltreeren van het bloed, niet behoorlijk verrichten, waardoor de onzuiverheden, die in het bloed achterbljjven, langzamerhand ziekte door uw geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpjjn Nieren Pillen werken recht streeks op <le nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zjj zjjn derhalve bekend als bet geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Zierikzee verkrjjgb. bjj M. S. Polak, en te Tholen bg W. Potter, Hoogstraat. Toezending goschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Poster's Rugpjjn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. Om lang te LEVEN en ALTIJD GEZOND te blijven gebruike men Het Volkspetitionnement voor Plaatselijke Keuze. lie N. R. Cl. van 1 1 Januari ver meldt, dal in Frankrijk o. a te Rocquecourbe predikant en pastoor onder geestdriftige toejuiching van de toehoorders zij aan 'zij het podi um beklommen 0111 gemeensohappe-- lijk met den burgemeester, de beide geneesbeeren en den apotheker dei- plaats het alcoholisme te bestrijden. De vergaderingen van het anti-alco- hol-comité daar ter plaatse worden bij afwisseling gehouden in liet rechthuis en in liet patronaatsge bouw". liet blad voegt erbij, dal onze Protestantsche drankbestrijding dit onder de huidige omstandigheden met weemoed zullen lezen I11 dit verband verdient echter nog meer de aandacht een bericht uit 'I Oosten rij ksche blad, de „Neue Gcsel- sciuiflliche Correspondent' over den wijnkelder van het Vaticaan. De buitensporigheden, eenigen lijd geleden door de Zwitsersche lijf wacht van den Paus bedreven, heb ben Pius X aanleiding gegeven den wijnkelder voor goed te sluiten. Paus Pins X is 11.I. streng geheelonthouder en de kardinalen van zijn omgeving hebben, zoo zegt men althans, de een na den ander, zijn voorbeeld ge volgd. Daar de Zwitsers hun buitenspo righeden hebben bedreven in min of meer kcnnelijkrn staat van dron kenschap, misschien ook een gehei men toegangsweg lot den wijnkelder hadden gevonden, heeft de Palts nu den inhoud van dezen kelder laten verwijderen. Daarmede is dus een einde gemaakt aan den wijnkelder van het Vaticaan en weer een zeer belangrijke schrede voorwaarts gezet. 0111 de wereld te verlossen van de ontzettende drinkgewoonte en meteen weer een stool gegeven aan't waan denkbeeld van den ..gezonden' en ..versterkenden wijn. De comité's voor het petilioime- ment trachten overal aanbevelingen van bekende en invloedrijke personen te verkrijgen. Bizonderc aandacht verdient de lijst van aanbevelingen uit Den Haag. Hierop komen voor: dr. A. Kuyper, lid van de Eerste Kamer; A. Brummelkamn. L. F. Duymaer van Twist, F. \Y. N Htigen- hollz Jr.. F. M. Knobel, K. ter Laan, mr. P. J. Troelstra, leden van de Tweede Kamer; mr. F. Baron Macluiy; een zestal leden van den tgemeenteraad; acht dokters; vijf predikanten enz. Van de overigen noemen wij nog prof. dr. P.J. Muller. Hendrik De Jongh. De Brusselsche correspondent van het Handelsbl. schrijft: Een paar weken geleden werd hier in de Linnaeusstraat een oud-actrice van Fransche afkomst, mevr. Sauvin, die nu kamers verhuurde, door één barer huurders vermoord. Deze huurder scheen 'n Fngelsch- man te zijn, althans had hij hel voor komen van een Eiigelschman, droeg een Britschen naam Wilson of Wcl- son en sprak Engelsch. Tol nu toe wordt hij vruchteloos opgespoord. De moordenaar liet alleen een boek en een parapluie achter. In het bock lag het portret van een vrouw, waar op benevens tiet adres van een Lou dens fotograaf, nog het nummer der bestelling stond' te lezen. Politie-agenten werden naar Lon den gezonden. Toen bleek, dat 't nummer, op de foto aanwezig, valsch was, want liet behoorde hij een foto, waarop twee eerzame burgers, die hun gouden bruiloft vierden, waren voorgesteld. Na onderzoek kwam toch aan het licht, dat liet door Wilson achterge laten portret een Duitsehe vrouw voorstelde, die langen lijd te Londen had gewoond, maar wier tegenwoor dige verblijfplaats onbekend was en onbekend is gebleven. Een moord op een Francaise Ie Brussel, gepleegd door een Fngclsch- man, die met fifcn Duitsehe vrouw verkeering scheen te hebben, mocht al heel mooi op gebied van cosmopo- litisme heeten. hn nu komt er nog een Hollander bij... .Waarbij dient gevoegd, dat dc Fngelschman tevens wegvalt .Want '11 buurvrouw der vermoorde is plots lot de overtuiging gekomen, dat zij den moordenaar meer dan eens heeft ontmoet. En deze zou niet Wilson of Welson heeten en een Fn gelschman zijn, maar zich Henricus de Jongh noemen en de Hollandsche nationaliteit bezitten. Henricus de Jongh is trouwens geen onbekende, op liet Zeer bizonder gebied der criminaliteit is hij zelf... haast beroemd. In Juli 1890 heeft hij te Gent twee vrouwen vermoord, die een herberg hielden. De buurvrouw der onlangs ge wurgde Francaise woonde toen der tijd 111 dc buurt der beidé vermoorde Gcnlenaressen. Ik zag warempel niet gaarne deze buurvrouw in mijn buurt komen wonenmaar toch. zij heeft liet thans uitgebracht, dat Wilson en Dc Jongh één en dezelfde persoon zijn. En 1111 wordt de Jongh met her nieuwden moed en ijver opgespoord. .Want zijn te Gent gepleegden moord heeft hij nog uit te. boeten. Henricus de Jongh is geboren te Weesperkarspel 5 October 1861. .In Nederland werd h ij meermal eir; ook onder valschc namen, veroor deeld. Na den moord Ic Gent, 22 Juli 1899. vluchtte hij over Ostende en Dover naar New-York, vanwaar hij latei' Buenos-Ayres bereikte. Toch kon hij niet gevangen worden ge nomen. Bij verstek werd hij door het Assisenhof van Oost-Vlaanderen ter dood veroordeeld. Reeds in 1893 kwam Henricus dc Jong met de politie in aanraking en wel te Amsterdam. Men had hel vermoeden, dat hij zijn vrouw Sarah Juett en bovendien zekere Marie Schmits om liet leven had gebracht. Beiden zijn inderdaad verdwenen en nooit heeft men nog van haar gehoord. De Jongh werd echter weer op vrijen voet gesteld, bij gebrek aan schuldbewijzen. Sedert den dubbelen moord te Gent 14 jaar geleden is De Jongh wat zwaarlijviger geworden, doch z n uiterlijk is anders weinig veranderd. Zijn verblijf in Amerika kan er wel toe hebben geleid hem eenigszins te... verengelschen. Nu wordt hij door de beste rechercheurs van Brussel en St Joost Ten Noode. de voorstad, waar de moord plaats had. opge spoord. Edoch, sedert 1 1 dagen is hij, indien hij en Wilson één zijn, op de vlucht. Fn als li ij zich thans evengoed weel te verbergen als toen hij te Gent de 2 kroeghoudsters ad patres zond, is er kans, dat de onheilbrengende buurvrouw nog n paar keer verhuist (God moge het verhoeden!;, eer Wilson Dc Jongh wordt gesnapt dal komt toch eens of eer li ijzijn ziet aan den Duivel, die ze vast heeft ge smeed. terug heelt geschonken - 'n gebeurtenis, die voorzeker voorzien mag worden. In elk geval, wie den Weesperkar- spelenaar Henricus De Jongh ont moet. waarschuwe de Brusselsche politie. Ingezonden Stokken. Volkspetitionnement «oor Plaatselijke Keuze. Geachte Redactie! Het is reeds van algemeene bekendheid geworden, dat verschillende drankbestrijders- vereenigingen zich hebben verbonden tot een aotie, die met bovenstaande woorden wordt aangeduid. Ook in onze omgeving zijn in tal van gemeenten reeds plaatselijke comité's aan het werk om deze zaak voor te bereiden. Zij ljjkt ons van zooveel belang, dat wij een beroep doen op uwe gastvrijheid, om haar in het kort uiteen te zetten en in de belangstelling van al uw lezers aan te bevelen. Wat wil men met dit petitionnement? 't Is een zeldzame zaak, dat heel bet volk wordt opgewekt om zich mot een petitie met een bede tot de regeering te wenden. In de vorige eeuw is dat slechts een paar maal ge schied. Dat het nu gebeurt heeft niet, zooals tóen, een plotseling opgekomen oorzaak, 't Is allang onder tal van drankbestrijders de over tuiging, dat het vroeg of laat tot zulk een verzoekschrift moest komen. Ze hebben nu ge-- meend, dat deze winter daarvoor de tijd gekomen is en van half Januari tot half Maart zullen zjj alom hun adres tot onderteekening neerleggen. Aan H. M. de Koningin zal verzocht worden, dat „aan de mannen en vrouwen van 23 jaar en ouder in een plaats gelegenheid worde ge geven bg stemming zich uit te spreken over beperking of opheffing der inrichtingen voor drankverkoop (vergunningen of vergunningen en verloven) ter plaatseen, wanneer 3,4 der uitgebrachte stemmen zich daarvoor verklaart en do Regeering daartegen geen bezwaar heeft, tot de beperking of ophefhug worde overgegaan". Aldus luidt het verzoekschrift. 't Is er dus om te doen, dat voortaan mannen en vrouwen van 23 jaar en ouder een stem krijgen met betrekking tot den handel in alcoholische dranken. Meer niet! Er wordt niet gevraagd, dat de regeering op eens voor heel het land de vergunningen en verloven sluit, maar eenvoudig dat zij gelegenheid geve, dat de burgers een stem in dat kapittel krjjgen. Stel eens, dat de regeering aan dit verzoek gehoor geeft, dan gebeurt alleen dit, dat er straks op bepaalde voorwaarden in sommige plaatsen van het land een stemming zal ge houden worden over drankverkoop. En dan is het mogelijk, dat tengevolge van die stemming de drankhandel in zoo'n plaats wordt beperkt of opgeheven. De redenen, waarom men op deze regeling aandringt, zijn te veel om hier uiteen te zetten. Wjj willen hier slechts wijzen op de zaak zelf en er aldus belangstelling voor wekken. Slechts één ding merken wjj op: ieder kent ons tegenwoordig vergunningstelsel. Hoe vindt men nu daarvan de resultaten? Zyn en bljjven ze niet angstwekkend? Zij komen daarop neer, dat Nederland nog altijd meer dan 100 millioen uitgeeft voor alcoholiscben drank; dat een groot percentage van Nederlanders rechtstreeks door den drank ten gronde gaat; dat misdaad en zenuwziekte worden aangekweekt; dat duizenden vrouwen en kinderen tot schrikkelijk lijden gedoemd zijn. Mag dat zoo blijven? Als er iets aan gedaan kan worden, dan moet het geschiedenEn als nu andere Staten het bewijs reeds geleverd hebben, dat Plaatselijke Keuze zulk een geducht wapen is tegen het alcoholisme; als proefstemmingen in ons eigen land aan getoond hebben, dat men ook in Nederland wel gaarne de bron van al die ellende, de ver gunningen, zou gesloten zien, moeten we dan nog één man of één vrouw, «lie van deze ellende iets voelt, opwekken tot belangstelling in het petitionnement? Wij hopen en vertrouwen op meer: duizende handteelceningen verwachten wij voor dit verzoekschrift en wij vertrouwen, dat ook onze streek daartoe het hare sal bijdragen. Hoogachtend. Uw dw. dnr.s, De afdeelina Haamstede -Burgh v. d. N. C. G. O. V. Stoombootdienst De BURGEMEESTER van Dreisehor zegtnamens de Commissie, den Ingezetenen, die eene geldelijke bijdrage verleenden om een Ringryder\j op Schaatsen op heden te doen welslagen, alsmede het Muziek gezelschap „Crescendo", vriendelijk dank. Drkisohor, 22 Januari 1914. De Burgemeester voornoemd, VAN NAHUIJS. Hiermede betuigt ondergeteekende zyn volle tevredenheid aan de Zwolscho Paardcn-cnVeererzekerlng-MaatschappIj, gevestigd te Zwolle. Westerlaan 4, Directeur G. H. ,1. TERVOERT, Adjunct- Directeuren S. J. ROORDA en C. G. STAAL, voor de flinke regeling en coulante uitbetaling der schade inzake zyn onteigend paard. Hy beveelt deze Maatschappij, die werkt met lage en vaste premiën en degelijke verzekerlngs- roorwaardon, gaarne by Paarden- en Veehouders aan. St.-Phh,ipsland, 12 Januari 1914. G. NOORTHOEK Mzn. Vertegenwoordiger: L. BOUDELiNG te Anna-Jacobapolder. Aanbesteding volgens A.II.V. van 188.100 K.G Cbili-Salpeler. 32.000 Kalizoul. Voorw. en inlichtingen by den Secretaris. Rederijkerskamer Dreisehor. Tooneel voorstelling deii Rederij kers-Vereenigiiig te BURGH, in de zaal van Graafeiland aldaar. - Aanvang des aronds 7 nar preeles. - Entree 60 cent. Plaatsbespreking ii 10 cent extra by de Heeren K. Lemsom en A. J. A. Boot. V olksvoorstelling op Woensdag 28 Januari 1914. Toegang als gewoon. Aanrnng als boven. DHR Rederijkerskamer te Dreisehor, Resohermheer de EdelAchtbare lieer E. H. 1'. v. NAHUIJS, Burgemeester van Dreisehor), In de zaal van don Heer M. BLOM, Entrée 25 cent. Na afloop BAL,. Groote Repetitie - Donderdag 29 Januari. - Entrée 10 en 15 cent. Volksvoorstelling Zaterdag 31 Januari. Entrée 15 cent. Gehuwde lieden uit den werkeildeh stand hebben vrijen toegang. Aanvang iederen avond 7 uur precies. Plaatsen te bespreken 10 rent extra by den Secretaris J. W. DOOGE. to koop, afkomstig van 30 Burger woningen, staande West-Zeedijk hoek Westersingel, Rotterdamals: 300.000 R(jn-, IJsel- en Waalsteen, lichte en zware Binten, in lengten tot 10,50 M. 3 X 9, 6,50 M. lang, maats Raam- en Deurkozijnen, Kap- en Vloerdelen enz. Te bevragen op bovengenoemd werk en Bergplaats Crooswflk 40. Brief-adres: J. DE HAAN, Hendrik de Keizerstraat 736, Botterdam. TE KOOPT vader een echte politiehondmoeder een echte bunzingvanger en geschikt voor alle doeleinden; staat en apporteerd goed. AdresJ. VAN DIJKE, Roland- polder, Tholen. te koop. Firma PIET OCHTMAN Rzn Lange Nobelst rant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1914 | | pagina 6