ÉJÉ-Hoornl Tandarts Regensburg Bsnd mor jUpsioiiiwiog. liug „Drmtoj". Een Hoefje Graandorschmachine Ingezonden Mededeelingen. AI) VERTEN TIEN. Geneeskundige Inrichting „BAT O', GEMEENTE KERKWERVE. Gemeente Serooskerke (S.) ALGEMEENE Feestelijke Vergadering Feestelijke Vergadering Feestelijke herdenking van Neerlands Onafhankelijkheid Een Kalfvaars Varkens te koop, Mijn BOOMGAARD, ongeveer 8 H.A. Bouw- en Weiland (geen Heidegrond). ABDIJSIROOP, Sn^ctePnulo, /2-janyc laaro (6 tasmtl 6 cent. -1914. - 6 cent. Uilenspiegel, De Hut van Oom Tom. Heercn Landbouwers. geld los met behulp van zyn naam, zyn arristocratisch voorkomen, zyn schitterende gaven en verbazend rede naarstalent, die hem in de allerhoogste maatschappelijke kringen toegang ver leenden. Ten slotte trachtte hy te Rome vasten voet te krygen. Ook hier werd hij gaarne gezien in de beste kringen. Hy maakte hier kennis met de bekoorlyke dochter van den schatryken Sardinischen polticus en advocaat Luigt Ganetta, werd sraoorlyk verliefd op het meisje, huwde haar na den dood van haar vader, daar deze zich met alle macht tegen een huwelyk verzet had, ver huisde met haar naar het door zyn vrouw geërfde landgoed op Sardinië, werkte daar als een lastpaard en ver wekte door zyn economische kennis de bewondering van alle deskundigen. Zijn plan om een kwikmyn te exploiteeren, die eveneens aan zyn vrouw toebehoorde, werd hem echter noodlottig. Hy nam hypotheek na hypotheek op, verhuisde weer naar Rome, waar zyn schuldeischers hem geen rust lieten, trok naar Nizza, speelde daar hartstochtelijk, wat ook zyn vrouw deed, verloor, verloor alles. Toen besloot hij, nadat het echtpaar letterlijk alles kwyt was, een eind aan zyn leven te maken. Hy huurde van zyn laatste paar francs een bootje, roeide in zee, sprong in het water, na zich een zwaren steen om den hals te hebben gebonden, maar het touw brak, prins Carlo zwom naar land, vluchtte, begaf zich naar Parys en begon daar een nieuw, waanzinnig leven van spelen, oplichten, geld wegsmijten, by duizenden tegelijk, natuurlijk onder een aangenomen naam. Dat was in 1905, maar sedert dien wilde geen zyner trucs meer goed lukken. Ten slotte keerde hij naar Italië terug, werd daar gearresteerd en beschuldigd van bedrog, en te Milaan gevonnisd. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Die stekende pijn in den rug komt van de nieren, welke onder het smalle gedeelte van den rug zijn gelegen. Doch rugpyn is slechts één der verschijnselen, andere zyn: waterzuchtige zwellingen, opgeblazen oogen, gezwollen voeten, bezinksel in de urine, pijnlijke j oozing, voortdurende aandrang, een onnatuur- ijbe vermoeidheid, prikkelbaarheid, buitensporige ldorst, rheumatische pjjnen in de armen, beenen of heupen, duizeligheid, hoofdpijn. Niet elke patiënt heeft al deze verschijnselen, doch iedere lyder heeft er eenige, en de minste nieraandoening is gevaarlyk, want noodlottige ziekten ontstaan door het verwaarloozen van een nierkwaal. Foster's Rugpjjn Nieren Pillen regelen de goede werking der urine-organen, zij leiden de nieren zachtjes tot gezondheid terug en herstellen haar kracht tot het filtreeren van het bloed en het uitdrjjven van het urinezuur en de urinestof, welke de oorzaak vormen van rheumatiek, jicht, niersteen, nierontsteking, enz. Zjj zijn het best bekende geneesmiddel tegen blaasaandoeningen, en zjj voeren het overtollige water af bij water zucht. Te Zierikzee verkrjjgb. by M. S. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. PEECHAM'S P1UEN zijn reeds meer dan zestig jaren het meest gebruikte huis middel van de geheele wereld. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 December 1913. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, en 's avonds zes ure, ds. Sybesma. Chr.-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, Geen dienst. Evangelisatie Jeruöl. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. *Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Maanen. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De ^ongh van Zierikzee. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. Brouwer. Donderdagavond half zeven ure, Bijbellezing. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. lialf tien ure, s nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en *8 nam. twee ure, ds. Meyer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien nre, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Hoek. Protestantenbond. '3 Voorm. tien ure, ds. De Roode van Zierikzee (in de school). Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Van Maanen van Burgh. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Van den Nieuwenhuizen van Renesse. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, de heer De Graaf van Poortvliet. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure,'snam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. haU tien ure, dr. Weeda (H. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (Dankzegging). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Peter. Brolnisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twe<' ure, ds. Waardenburg (Doopsbediening en collecte voor noodlijdende kerken). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure,'s nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Makken^. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's avonds half zes ure, Gewone dienst. St.-Filipsland en Tholen. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Loran (Doops bediening). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Asch (voorb. H. Avondmaal)'s nam. twee ure, ds? Steenbeek (Doopsbediening. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lanting's nam. twee ure, Leeskerk's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maartensdyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. (Doopsbediening). Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Sieders van Vlaardingen. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Asch's nam. twee ure, Preeklezing van de heer Rijnberg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn 's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek's nam. twee ure, Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Donderdag 11 - en Vrijdag 12 Dec. 's Avonds zes ure, ds. v. d. Heijden. St.-lnnaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Burgerlijke Stand ran St.-Maartensdyk. Van 1 October tot en met 30 November 1913. Geboren: Anna Anthonia, d. van G. Hage en A. Oudesluys. Pieternella Cornelia, d. van J. Fluyt en J. Wissel. Cornelia Adriana, d. van J. Kloet en J. C. Polderman. Jacob Marinus, z. van J. de Rjjke en C. Slager. Adriaan Jan, z. van A. de Graaf en J. J. van Oost. Pieternella Adriana, d. van J. C. Nelisse en M. G. de Oude. Elisabeth, d. van H. J. Haek en W. Suurland. Willemina Machelina, d. van E. C. Knuist en E. J. de Graaf. Pieter Marinus, z. van C. J. Geluk en L. J. van den Berge. Anthony, z. van A. C. Lindhout en A. L. Deurloo. Rachel Jozina, d. van P. van Beveren en M. van Zetten. Gerard Pieter, z. van A. A. van Zetten en J. A. van den Boo gaart. Adriaan Leendert, z. van J. C.-Polderman en J. Moelker. Marinus, z. van M. Kloet en N. M. Hage. Gehuwd: Jae Dane, 28 j., j.m. en N. Bazen, 23 j., j.d. P. Bazen, 38 j., j.m. en E. J. de Viet, 33 j., j.d. Overleden: Johanna Adriana, 23 j., d. van P. C. Vermeulen en L. van den Berg. Tona Franke, 83 j., wed. van C. de Graaf. Elizabeth Cornelia van den Berg, 38 j., echt- genoote van L. Hartog. Johannes, 3 m., z. van J. Luijk en H. C. van der Ree. Anna Anthonia, 14 d., d. van G. Hage en A. Oudesluijs. Adriaan Jan, 1 d., z. van Adr. de Graaf en J. J. van Oost. Clazina, 16 j., d. van J. M. Hage en H. de Rijke. Cornelia Byl, 21 j., echtgenoote van G. Kaashoek. Cornelia Johanna, 1 j., d. van G. Kaashoek en C. Byl. Cornelia Geertruida Snouck, 77 j., weduwe van A. van Bezooyen. Burgerlijke Stand Tan Poortvliet. Over de maand November 1913. Geboren: Adriana, d. van Marinus Anthonis Poot en Hendrika Anthonisse. Cornelia, d. van Jacob van Doezelaar en Jacomina Beeke. Krina Pieternella, d. van Mach iel Mol en Krina Pieternella Quaak. Jan David, z. van Jacob Vroegop en Catharina Anthonia Giljam. Geertruy, d. van Jacobus van Alten en Adriana Boot. Overleden: Adriaantje Willemina Hage, 66 jaar, echt genoote van Pieter Marinus Boogaart. Jacoba Maria van der Maale, 62 jaar, echtgenoote van Cornelis 'Thomas van Dalen. M ARKTBEKICHTEN. Zierikzee, 4 Dec. Van tarwe en bruine boonen was een flinke aanvoer. Erwten en overige artikelen matig ter markt. Bruine boonen iets lager. Overigens onveranderd. Wilhelmina-tarwe f6 a f 7,25tarwe f8 a f9; cbevaliergerst f5 a f5,50; wintergerst f5 k f5,50rogge f6 f6,25; haver f3,25 a f3,60; erwten (kleine) f8 a f9,50kroonerwten f9 k f 10,25; bruine boonen f9 a f 10. Uien t 2,20 k f 2,25 per 50 kilo. Aardappelen, 1,90 a f2,20 per ILL. Hooi en stroo geen handel. Middelburg, 4 pee. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk, bruine boonen en witte boonen 50 cent lager, overigens onveranderd. De pryzen waren als volgt: tarwe f 7 a f 7,50rogge f 6,50 k f 7zomer- gerst f 5 k f 5,25; kroonerwten f 10 a f 11,50; witte boonen f 14,75 a f 16,50; ronde bruine boonen f 16 k f 19; lange dito f 10 k f 12, alles per H.L. Beetwortel-Suiker. Rotterdam, 1 December. Bietkalm. Per Dec. f 1 l^f genoteerd. Amsterdam, 1 December. Biet, prijshoudend. Per Dec. f 11}, te koop; per Mei f 11 en per Aug. f 12} gedaan. Londen, 1 December. Biet, 88 gr. kalm. Officiéél Marktbericht. BOTER 0,55 en 0,70 per 5 H.G. KIP-EIEREN 1,75 per 26 st. Zibrikzbb, 4 Deo. 1913. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. Getrouwd: JAN HEIJSE en M. H. VISSER. Middelburg, 0 inio 3 December 1913. Koudbkerke Diemede namens wederzydsche Familie, danken voor de betoonde belang stelling. Heden behaagde het den Heere van onze zyde weg te nemen, onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer S. BEZUIJEN, in den ouderdom van bjjna 97 jaar. Ouddorp, 3 December 1913. Namens de Familie, N. BEZUIJEN Jd. Voor de zeer vele blijken van belangstellingontvangen met onze vjjf-en-twintig-jarige Echtvereeniging betuigen wij onzen bartel Ij ken dank. Scharendijke, 5 December 1913. C. BIJ DE VATE. L. BIJ DE VATEBezuijen. Mjjn liartelQken dank aan allen, die belangstelling betoond hebben op 2 dezer. Poobtvlibt, 5 December 1913. E. C. W. A. GEUZE. Admlrallteltskade 78, Rotterdam. Speciale behandeling fan BORST-, MAAG- en ZENUW ZIEKTEN, RHEUMATIEK, HUID-, NIER- en BLAASZIEKTE, VROUWENZIEKTEN enz. - Spreekuren ™™Tio-lR"™GS Gemeente Noordwelle. Opneming van de Wegen, Voetpaden en Kunstwerken, te beginnen op 20 December a.s. Bergen-op-Zoom is eiken len Zaterdag v. d. maand te ST.-MAARTENSD1JK bij den heer De Ruijtek te spreken. Dinsdags en Zaterdags niet thuis, Opneming Wegen en Voet paden met de Kumhverken, te beginnen 9 December a.s. OPNEMING der Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken op Zaterdag 13 December 1913. van üen BobiI mr SUpÉing, Afdeellng Dreischor, op 9 December, 's avonds 7 uur, in het Café MAIJS, met medewerking der Harmonie „Crescendo". Toegankelijk voor leden boven de IS jaar. HET BESTUUR. Afdeellng 8T.-MAARTEXSD1JK. Openbare Vergadering op 9 December a.s., 's avonds 7 uur, in het Hotel „De Gouden Leeuw", waarbij genoodigd worden de eerste Pensioentrekkers, wien een genoeg lijken avond zal worden bereid. Groote opkomst gewenscht. Afdeellng Haamstede van den Bond voor Staatspenslonneerlng. ter herdenking van de invoering van het Staatspensioen voor ouden van dagen, te houden op Dinsdag 9 December 191-3, 's avonds 7 uur precies, in 't Hótel Bom te Haamstede. Leden van de Afdeeling Haamstede yrfle toegang; huisgenooten 10 cent entrëe; niet-leden 25 cent entrée. Wegens beperkte plaatsruimte toe gang voor leden van zuster-afdeelingen 25 cent. te HaamstedeBurgh, in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede, op Woensdag 10 December a.s., doe avonds ten half zeven nre. ■I, van ASSEN. ONDERWERP: „De Fransche Revolutie en Neer lands Onafhankelijkheid". Opgeluisterd door Lichtbeelden, speciaal voor 't Eeuwfeest vervaardigd. Inleidend woord van dfi. JAPCHEN, slotwoord tan ds. VAN MAANEN. Medewerking van het Muziekgezelschap „Witte van Haemstede". Entree «rij. Collecte ter bestrijding van de menig vuldige ontlosten. Opening der Kerk 6 nur. Aanvang lij nnr precies. Ds. J. JAPCHEN. Ds. D. VAN MAANEN. 2e aankoop Veevoeder. Opgaaf tot 9 December. TE KOOP: (rekening 7 Januari) en een dito 13 Februari, en een 2}-jarige ledige Vaars. Tevens beschikbaar een jonge Springbeer, by L. VAN DAMME te Haamstede. wegende pl.m. 75 k 90 K.G., by A. E. v. d. SLIKKE, St.-Maartensdyk, Kroonwarde. Bij inschrijving te pachten: bU gedeelten of tn massa. Inlichtingen bjj J. J. BEIJE, Kerkplein, Oosterland. Tegen IHaapt a.a. te pachten gevraagds met Brieven franco, onder lett. A. Z., Bureau van dit Blad. De Eer waarde heer Elie Quérin, kanunnik De Eerwaarde Heer Pastoor schrijft IElie GUERIN. ons: „Ik ben zeer gelukkig de ABDIJ SIROOP, Klooster Sancta Paulo, te hebben leeren kennen, omdat ik hieraan myn gezondheid dank. Ik leed aan een chronische bron chitis, waarvoor geen enkel middel wilde helpen. De slijm zat ray zeer vast op de borst, rajjn keel was opgezwollen en ik werd ge kweld door een pijnlijk hoesten. Gelukkig: raadde men mij de ABDIJSIROOP aan, welke ik voor mijn lyden aanwendde. Het resul taat was verrassend. De slym kwam gemakkelijk los, rayn keel genas en het hoesten verminderde gaandeweg. Na eenige flacons ABDIJSIROOP gebruikt te hebben, was ik totaal genezen. Sindsdien raad ik de ABDIJSIROOP aan mijn familie en kennissen aan by chronische bronchitis, den hard- nekkigsten .hoest en alle borst- en longaandoeningen en steeds met verrassend resultaat. Ik ben ver rukt over de wonderbare genees kracht van de ABDIJSIROOP en geef u gaarne het recht myn ver klaring met myn portret af te drukken". De geneest: asthma, pleuris, bron chitis, lnilnenzu. sIQm- en kink hoest, catarh, den hardnekklgstcn hoest, de hevigste verkoudheid, alle borst-, keel- en longaandoe ningen voorkomt de tering. Prijs per flacon van 230 gr. f I van 550 gr. .f 2, eu van 1000 gr. f 3,50. Eischt rooden band met handteeke- ning L. I. AKKER, Rottei- dam. Verkrijgbaar bij alle AdresBoekh. S. OCHTMAN ZOON. Voorhanden A. VERJAAL Jnz., Dreischor. Fr. p. p. 8 cent. M" Verkrijgbaar hij Boekh. KROM, Havenpleln, Zierikzee. Geïll. Klachtalmanak, 112 blz., 0 cent, voorhanden bij Boekh. S. OCHTMAN ZOON. Verhaal uit den Slaventijd in Amerika, door H. B. STOWE, 2 dln. met pl. m. 100 platen. Wp geven daarbijAvonturen van Baron Miinchhausen met pl. m. 50 platen, De Vliegende Hollander, met pl.m. 50 platen en bovendien nog een Mooie nieuwe Roman. Alles bijeen voor f0,75 fro. thuis, (postwissel of- zegels). Boekh. „Excel sior", v. Beuningenplein 18, Amsterdam. Aan billijken ppijs te koopt Op gemakkelijke condities, een groote met driedubbele Reiniging, met Locomo- blele en Strooblnder, onder garantie van uitstekende werking, capaciteit per 10 uren 150 H.L. tarwe, 200 H.L. haver, slechts drie maanden in 't gebruik ge weest, doch door 't uittreden van een der vennooten te koop aangeboden moet worden. Aanvragen worden ingewacht ouder No. 10, aan het Bureau van deze Courant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 6