abdijsiroop, jsrs. A KLOOSTERBALSEM, Reclame 2 ct. Sigaar „Troef", 2%ct. Sigaar „Vorstenlanden", Fijn wit Amandel St.-Nicolaas, Apenzeep i Als uw kind hoest D. F. WIJSMAN, D. HONDSIHERK, BEECH AM* P1EEEN M l v J O.t. noodigt U beleefd tot een bezoek aan haar St-N. Etalage uit. Wed. J. M. DE J0NG-EZERMAN. kg* Bruin gekruid St.-Nicolaas, Ingezonden Mededeelingen. Vereenigingen of Personen W oningbouw ver eeniging ADVERTENTIEN. Tandarts RESEM) Dr. NANNING's KINADRUPPELS (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. welke een wensehen op te richten, ver voege zich in het belang liumier instelling tot groot Bouwbureau, 't welk dergelQke zaken technisch zoowel als financieel op solide wtjze tot stand brengt. Fr. br. no. 211)65, Alg. Zaid-Holl. Adv.-Bureau C. BROUWER, Den Haag. De kwellingen van aambeien, in het begin niet zoo hevig, zjjn ten slotte on uitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zjjn niet tot bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak ver oorzaakt door verstopping, een zittende levens wijze enz. Bloedende, zoowel ala drogQ» in- zoowel als uitwendige aambeien, kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patiënt door aanwending van één doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Zierikzee verkrjjgb. bg M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoógstr. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 per doos. De man gevoelt zich jonger en de vrouw ziet er frlssclier uit, wanneer zy hunne gezondheid onderhouden door het geregeld gebruiken van Rotterdam moest komen en wel op de Groote Markt voor het standbeeld van Erasmus om meer geld te geven, om „de bekende zaak" af te doen. Veld wachter Hage stelde zich in verbinding met den inspecteur der Rotterdamsche recherche, den heer C. v. d. Pol en op het oogenblik dat Van Heesteren den afperser op de aangegeven plaats een gemerkt bankbiljet van tien gulden ter hand stelde, werd deze gegrepen, zoo mede zijn handlanger V., die evenwel later in vrijheid werd gesteld. De man, die zich als „politieman" had uitgegeven en tot staviDg daarvan een worstelaarsmedaille toonde als politie penning, stond heden terecht. Het was de 40-jarige koopman H. M. S., wonende te Amsterdam en thans gedetineerd in het huis van bewaring. Beklaagde voerde tot zijn verdediging allerlei kwaadaardige praatjes omtrent zijn slachtoffer aan en beweerde nog f 365 te vorderen te hebben van Van Heesteren. Voor de politie had beklaagde een volledfge bekentenis afgelegd en daarop gewezen, antwoordde hij, dat uit het verzwijgen van een waarheid steeds leugens geboren worden. Volgens hem had Van Heesteren er rechtstreeks belang bij het voorgevallene te ver zwijgen. Getuige Van Heesteren ontkende pertinent, wat door beklaagde met groote brutaliteit werd volgehouden. Hij gaf een relaas van hetgeen was gebeurd als hierboven omschreven. Veldwachter Hage deelde o. a. mede, dat Van Heesteren als zeer fatsoenlijk bekend staat en nimmer vreemde dingen van hem gezien werden. Gevraagd waar beklaagde het geld had gelaten, beweerde hij het gi voor zijn gezin te hebben gebruikt. Het openbaar ministerie waargenomen door mr. D. J. Wolfsou, wees er op, dat beklaagde zich had doen kennen als een bijzonder gevaarlijk mensch, die niet vrij mag en kan rondloopeu. In 1896 veroordeelde de Krijgsraad hem wegens het slaan van zijn meerderen tot 2 jaren gevangenisstraf met ontzegging van het recht om bij de gewapende macht te dienen. De Haagsche recht bank veroordeelde hem wegens bedelarij tot 2 dagen hechtenis, terwijl rechtbank hem in 1900 tweemaal tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeelde wegens diefstal in vereeniging, gepleegd bij herhaling. Het gepleegde feit wettig en overtuigend bewezen achtend, vroeg Z.E.A. veroordeeling tot 3 jaren gevan genisstraf. Mr. J. W. Endtz, als toegevoegd ver dediger, besprak de dagvaarding meende dat beklaagde wegens oplichting niet veroordeeld kon worden. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechts vervolging. Uitspraak Dinsdag 25 Nov. a.s. van de Tweede Kamer ontvangen is, zal ook deze worden onderzocht. Aan de betrokken departementen worden voorbereideen wettelijke regeling der paardenfokkerij, e?n her ziening der jachtwet en een herziening der veeartsenijkundewet. Zeety dingen. Zierikzee. INGEKLAARD: 19 Nov. De barge „Hibernia", kapitein T. Coker (ledig) van Engeland naar Zierikzee. Eerste Kamer. Betrouwd: ADRIAAN RIETDIJK Pz. en WILHELMINA C. KLOOTE Johi». Dreischor, 19 November 1913. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze jongste Lieveling, Adriaan Bastiaan, in den ouderdom van 16 maanden. Dreischor, 20 November 1913. H. FONTEINE, Vrouw en Kinderen. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by het overlijden van mijne geliefde Echt- genoote, betuig ik rayn oprechten dank. Poortvliet, 22 November 1913. P. M. BOOGAART. De Eerste Kamer zal na hervatting der werkzaamheden 27 dezer in de af- deelingen onderzoeken de ontwerpen betreffende de betalingen ingevolge de invaliditeitswet, de grensregeling van Hoek van Holland en Rotterdam, en het personeel der krijgsraden. Indien de Indische begrooting alsdan MONKEY BRAND. TRADE MARK APEN-ZEEP. Maakt de Koekepan als een spiegel. Slijpt de messen zonder krassen blank en scherp. Verwijdert vlekken uit hout en marmer. Maakt potten en pannen dadelijk schoon. Zal uw glas- en vaatwerk doen glinsteren. Maakt uw vloerzeil weder nieuw. Sanguinose. VI tin in SangulnosuinIn vacuo. Bij bleekzucht, bloedarmoede, zenuw zwakte, is meestal het gansche gestel lijdende. Storing in de spijsvertering, gebrek aan eetlust: een vale kleur; een onzuivere teint; dat zijn alle teekenen, dat de sappen bedorven zijn en het bloed niet is wat het wezen moet. In al zulke toestanden is de San guinose „het" middel, dat u helpt. Bij gebrek aan eetlust: bij slapeloos heid; gebrek aan kracht: gedurige vermoeidheid. Neemt de Sanguinose! zij bevat de voedingszouten uit d'e plantenwereld in een vorm, die gemakkelijk in het bloed wordt opgenomen. Z\j vermeer dert de roode bloedlichaapjesmaakt uw bloed weer gezond en rijk, en geeft aan uw lichaam binnenkort dat gevoel van opgewektheid, dat bij eene volmaakte gezondheid behoort. Hoort oens wat ervaren genees kundigen aangaande de Sanguinose getuigen: „Naar mijne overtuiging beveelt „de Sanguinose zich aan voor alle „gevallen van uitputting en alge- „meene verslappings-toestanden. Haeltert, Brussel. Dr. P. DEMADE". „De Sanguinose is het werk „zaamste middel mij bekend, ter „bestrijding van de bloedarmoede „en al bare gevolgen. Brussel. Prof. Dr. Nestor Cuarboksibr11. WACHT U VOOR NAMAAK. Sanguinose kost: per n. f 1,50, 6 tt. f8,-, 12 fl. f 15,— Te verkrijgen bij de meeste Apothe- - kers en goede Drogistente Zierikzee bij M. S. Polak en F. PA J. Bal, Drogisten. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. VAN DAM Co., Den Haag. De Riemerstraat 2c/4. Bergen-op-Zoo tn zal van af 13 December, eiken Zaterdag (behalve den lsten Zaterdag v. d. maand) te ZIERIKZEE te spreken zjjn (11—4 uur), by den heer VAN DEN HOEK, Nobelstraat, „Iluis van Nassau". Den lsten Zaterdag te St.-Maartensdijk. TE KOOR: goedgek. door de Z. L. M., prijs f 3 per 70 K.G., met zak f 3,25. Een jaar verbouwd uit Friesland, aldaar in 1912 goedgek. op stam door de Fr. L. M., by P. VOGELAAR, Gehucht a/d. Noord weg, Anna Jacobapolder. V Eiken Koopt «fwltielond volgwodo Morton pudding: Cacao pudding Non Porail Favorite pudding Aristocraat pudding American Vruchtenpuddlng Amandeltjes pudding Moicovlschs pudding Yspudding Elerpuddlno Excellente pudding j Dorado pudding, by groot II J Vanillecaus r WvaniÜeiijilier In lllkkon doosje» pak por bus 20 cts. por pakje 20 cts. - - 20 cts. - 20 ots. - 15 cts. 12'', ots. 10 cts. 10 cts. 10 ot». 10 cts. per pakje 5 ots. 5 ct». A. J. P.*8 TR1ÜMF-PUDDINGper pakje 6 ets. A. J. P/s KERSTPUDDING, met nleutve rozijntjes en amandelen, 10 Inzenders van 50 namen onzer verschillende soorten padding, geknipt uit de bovenzode der patten, ontvangen gratis en .franco eene aardige verrassing. Met daloeltyke naam en adres te zenden aan A. J. POLAK, Puddlngfabrlek, GRONINGEN. N.B. Voor 5 cts. puddingen zijn 100 uitgeknipte namen noodig. BcUrijdtÖJc van Bloedarmoede, Bleekzucht, Malaria (Binnen koorts), Atgemeene zwakte, voortdurende Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust. zijn alleen ECHT mot den naam Dr. H. Wanning buiten op de roode doos en nevenstaand fabrieksmerk- Volkomen alkoholvrij. Prijs f 0.75. Dr. H. NANNING's Pharm. Chemische Fabriek, Den Haag. het stemmetje lieesch is, de oogjes tranen, en het kind klaagt over keelptyn en hoofdpijn, weet daD, Moeders, dat Uw kind zwaar ver konden ls, dat misschien wel een hevige kinkhoest in aantocht is? Weet, dat snelle hulp thans dnbbele hulp ls. Verzacht het ljjden van Uw kleinen, voorkomt de ernstige ziekten, welke Uw kinderen bedreigen, door onmiddellijk de Abd(Jsiroop toe te dienen. De Abdijsiroop bevat beslist geen schadelyke bestanddeelen, verzacht onmiddellyk de pijnlykste keel en den scherpsten hoest, vernietigt de ziektekiemen en werkt versterkend op borst en longen en geneest alle borst-, long- en keelaandoeningen. Ziethier weder een bewijs uit velen. Mevrouw H. Larmené, Jacob Cremerstraat 33, te Arnhemverklaart ons „Mijn zoontje Charles erfde, toen hij 5 jaar oud was, van andere kinderen kinkhoest over, welke ziekte zich zoo ernstig liet aanzien, dat wij dag en nacht aan zijn bedje moesten waken. Hg hoestte hartverscheurend, de slijm wilde maar niet loskomen en dan was hij zoo benauwd, dat mijn arme jongen soms blauw zag. Soms dreigden de hoestbuien hem te doen stikken, en wat ook werd aangewend, niets gaf verlichting. Gelukkig gingen wg er toe over de Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo, aan onzen lieveling te geven, en bet succes hiervan was buitengewoon. Reeds de eerste flesch deed zooveel slijm loskomen, dat de benauwdheden én de hoestbuien verminderden. Hoopvol gingen wij met de Abdijsiroop voort en inderdaad, toen onze lieveling 3 flacons Abdijsiroop gebruikt had,, was hij grondig genezen en heeft nergens last meer van". Deze overtuigende verklaring bewijst weer, dat de .een uitstekend middel is, dat jong en oud geneest van asthma, pleuris, catarrh, bronchitisinfluenza, slijm- en kinkhoest, de hevigste verkoudheid, den hard- nekkigsten hoest, heeschheid, keelpijn en alle borst-, keel-en longaandoeningen. Voorkomt de tering 1 Prijs per flacon van 230 gr. f 1, van 550 gr. f 2.—, van 1000 gr. f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER te Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. VERMIJDT BLOEDVERGIFTIGING. Verwaarloost nooit stoot-, siitf- of brand wonden. daar deze zoo licht aanleiding geven tot bloedvergiftiging, waarvan men in den lnatsten tjjd zoo vele uialen hoort. Bedekt elke woud, hoe gering z(j U ook toeschijnt, onmiddellyk met den wejdnenden Kloosterbalsem, Klooster Saneta Paulo, welke dadelijk de ptjii verzacht, de wond zuivert en spoedig algeheele genezing teweegbrengt. Leest onderstaande verklaring: Mej. M. v. d. Poel-S loot e?i, wonende Schulpweg 88a, te Gharlois bij Rotterdamverklaart ons: „Meer dan een jaar lang leed ik aan een „open been, gekregen door het stooten tegen „een luik. Het was een leelijke wond, die „my het loopen bemoeilijkte en waaraan ik „ondragelijke pijn leed. Vele middelen pro beerde ik, maar helpen deed mij niets; soms „liep ik als een razende door het huis, zooveel „pijn deed de voet mij. Toen las ik over den „KLOOSTERBALSEMKlooster Sancta „Paulo, en ik wilde ook deze eens probeereti, „zoodat ik een potje kocht by den drogist „A. Mout, Grondheerendyk 80 te Charlois. „Prachtig was het resultaat, dat ik reeds met „het eerste potje Kloosterbalsem bereikte, „want onmiddellijk verzachtte de pijn en de „wond was reeds half dicht, toen het potje „ledig was. Vol goeden moed ging ik met „den Kloosterbalsem voort, en na in het g geheel 3 potjes gebruikt te hebben, was rayn „been geheel en al genezen en loop ik weer „even goed als vroeger". De KLOOSTER SANCTA PAULO, is bovendien een uitstekend middel tegen alle rheuma- tische aandoeningen, jicht, podagra, spit in den rag, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhauden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prys per pot van 50 gram 75 cent, 100 gram f 1,20, en van 250 gram f 2,50. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de bekende depóthouders. melkmarkt B 356. ZIERIKZEE. per kistje (100 stuks) f 1,60, per kistje (50 stuks) f |,IO per kistje (100 stuks) f 2. Verzoeke beleefd de St.-Nicolaas-bestellingen spoedig in te zenden. 12 cent per ons. ÏO ct. per ons. o a Alles vau zuivere grondstoffen vervaardigd en in zeer 2, e nette cartons verpakt. 8t oom-Brood- en Banketbakkerij, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 4