F SPECULAAS Apenzeep m. levens eeo ruime voorras lino Sli VERKADE'S M 1. Ui» ZONEN, Ingezonden Mededeelingen. BUCHAM'S P1W.EN Telegrafisch Weerbericht ADYERTENTIEN. „Vooruitgang zij ons Streven" Opname Kunstmest Wacht 11 voor Misleiding. „Instituut van Bijsterveld", Instituut van Bijsterveld Haringvliet 51B, Rotterdam V eemarkt-Dreischor. 102 kar of meer Iste soort Ruhr-Kachelkolen en 5 kar gewasschen Smeenootjes. Beste eigengemeste vette Varkens, 25 CT. PER BLIKJE Ruime keuzei De voorzitter opent de vergadering. Daarna worden gelezen de notulen der vorige vergadering, welke notulen onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat er is in gekomen een adres van C. L. Dorst, meldende, dat hij zijn herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aan neemt. Van heeren Gedep. Staten was goed keuring ingekomen van het raadsbesluit 3 Oct. 1.1., in zake wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. Aangenomen werden beide voor kennis geving. Ingekomen was een adres van den A. N. W. B., zijnde een brochure: „van wege Paarden en Hoefbeslag", met een bygaand schrijven. Zulks zal aan de leden worden rondgezonden. Ingekomen was het rapport der com missie voor de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1914, Vast gesteld werd deze, op genoemd rapport, tot een bedrag van f 1101,16 in inkomsten en uitgaven. Mededeeling werd gedaan, dat heeren Gedep. Staten nadere inlichtingen ver wachten in zake aanvraag Meijer elec- trische verlichting, waarna deze zaak nader aan de orde zal gestéld worden. Ingekomen is een verzoek van C. Dorst A.Hz. om een stukje gemeentegrond in huur te mogen ontvangen. Zonder hoof delijke stemming werd hiertoe k f 4 per jaar op voorstel van Burgem. en Weth. besloten. Voorlezing werd gedaan van het rapport der commissie over de gemeente- begrooting 1914. De commissie rapporteert hierin, dat de som van f 301,09, als post voor onvoorziene uitgaven veel te gering is om daaruit eventuëele buitengewone uitgaven te kunnen bestrijden. Zij stelt voor deze te brengen op f 1000 en dit meerdere te vinden door de verhooging van kadegeld, enkel op grove producten, b.v. suikerbieten, aardappelen enz. en het tarief daarop te verdubbelen. Ook waren er nog enkele andere aanwijzingen, maar van meer ondergeschikt belang. Burgem. en Weth. stellen den raad voor, volgens advies der commissie, de begrooting goed te keuren, met afwijking der bepaling: „grove producten", maar met de bijbepaling alle producten evenals voorheen te belasten. Het lid L. C. Potappel kan met de voorgestelde verhooging niet medegaan, meenende dat de haven en kade vol doende inkomsten opleveren. Waarom dus die verhooging? De voorzitter zegt, dat de wet uitdrukt, dat haven en kade zich zelf moeten bedruipen, en waar er meerdere uitgaven gevorderd worden, inzake wegenver betering (rechtstreeks met de haven in verband staande), is deze verhooging noodzakelijk. Het lid Verstraate (als commissielid) licht toe de redenen, waarom tot de ver hooging werd geadviseerd. Het speet hem echter, dat zijn mede-commissielid H. J. Dorst afwezig is, daar deze het in de commissie ten sterkste heeft verdedigd. In verband met dit rapport stelt hij voor de havengelden ook te verhoogen, maar alleen voor grootere schepen boven de 150 ton, 1 cent meer per ton boven het tarief voor de kleinere schepen. Volgens zijn berekening zou zulks minstens f 200 meer opbrengen, een en ander ook aan te bevelen in verband met de uitbaggering der haventeneinde die in ruimere mate te kunnen doen plaats hebben. Het lid Broodman zegt, dat f 800 voor havenuitdieping te veel is, maar het lid Verstraate licht hem toe, dat elke vorige uitdieping nog meer heeft gekost, zoodat het voor niet minder kan. Burgem. en Weth. nemen het voorstel- Verstraate (verhooging havengeld) over en na een uitgebreide discussie, waaraan allen deelnemen, wordt de aldus (door haven- en kadegeld) gewijzigde be- grooting met 4 tegen 2 stemmen aan genomen. Tegen Broonman en Potappel. De post hoofdelijke omslag komt hierop voor tot een bedrag van f 4000. Op verzoek van het schoolhoofd worden op voorstel van Burgem. en Weth. ter betere verdeeling van de leervakken, buiten de reedsfaaugewezen onderwijzers bij het herhalings onderwijs, nog aangewezen de onderwijzers Van Dienst en Harthoorn. De voorzitter doet de mededeeling, naar aanleiding van een verzoekBrood man in de laatste vergadering, dat er achter de kerk een urinoir zal worden geplaatst. De voorzitter beantwoordt het lid Verstraate (zie vorige vergadering) en zegt, dat Burgem. en Weth. commissie's ai-hoc wenschelijk, maar vaste com missies overbodig achten', dus niet wenschelijk. Het lid Verstraate zegt, dat het hem genoegen doet te vernemen, dat Burgem. en Weth. commissie's ad-hoc wenschelijk achten en bij hoopt, dat zij, ook inzake vaste commissie's van meening zullen veranderen. In een andere vergadering hoopt hij hierop terug te komen. Het lid Potappel vindt zulke commissie's in de bestaande omstandigheden niet overbodigwaarop de voorzitter hem motiveering dezer meening vraagt. Hierop zegt spreker, dat de burgemeester zoo weinig op het dorp is en dat de beide wethouders de kroon der grijsheid dragen, dus zoudenom hun werk zaamheden te verlichten, zulkecommissie's zeer gewenscht zijn. Bij de rondvraag acht het lid Broodman het zeer gewenscht, om den ganschen nacht midden in de Boonstraat b.v. één lantaarn brandende te houden, al was het alleen maar om bij ziekte gevallen de dokterswoning te kunnen vinden. Overweging biervan werd toegezegd. Het lid Verstraate stelt voor om de belasting op verraaakshonden (niet bedrijfshonden) te verdubbelen, en die dus te brengen van f 1,50 op f 3. Het lid wethouder Hage verlangt hierover stemming. Resultaat is allen voor, behalve Hage, dus aangenomen met 5 tegen 1. Daarna gaat op verzoek van het lid Verstraate, in verband met de be sprekingen pensioenwet gemeente-ambte naren, de vergadering over in een met gesloten deuren. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 76 Cts.; elke regel meer 16 Cts. Overwerkte nieren. Dagelijks worden door een gezond mensch omstreeks 30—40 gram urinestof en 1 gram urinezuur afgescheiden en deze hoeveelheid is voldoende om tot een noodlottig einde te leiden, wanneer zy in het lichaam achterblijft. Alleen uw nieren kunnen u redden, want zij alleen dragen zorg voor het liltreeren van het bloed. Wanneer de nieren echter overwerkt zijn, blijft een gedeelte der schadelijke stoffen in het bloed achter en dientengevolge gevoelt gij u vermoeid en dof, gij begint last te krygen van rugpijn, hoofdpijn, stijfheid in de spieren en gewrichten, duizeligheid, bezinksel in het water, waterzuchtige zwellingen in de enkels of rond de oogen. Misschien moet gij des nachts dikwijls opstaan, öf de urineloozing geschiedt moeilijk en pijnlijk. Wanneer de bovenstaande verschijnselen verwaarloosd worden, kunnen gevaarlijke en ongeneeselyke ziekten der nieren en blaas zich ongestoord verder ontwikkelen en plotseling, zonder waarschuwing, optreden. Geneest uw nieren terwijl het tijd is, leeft zoo rustig mogelijk, vermijdt buitensporigheden van welken aard dan ook, houdt u aan een eenvoudig dieet, en zet een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen door, totdat ieder spoor van uw kwaal verdwenen is. Dit geneesmiddel herstelt de goede werking der nieren en blaas, het verdrijft het urinezuur, de oorzaak van lendenjicht, rheumatiek, niersteen, enz., en het voert het overtollige water af, waardoor de oorzaak van waterzucht enz, wordt weggenomen. Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholenjby W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. *IJ LICHTE aandoeningen 'aangewend, voorkomen I vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. Pers-Communiqué. Door een Landelyke Commissie, waarin Drankbestrijders van verschillende rich ting vertegenwoordigd zijn, wordt een actie voor Plaatselijke Keuze op touw gezet. Met Plaatselijke Keuze wordt bedoeld een stelsel van Drankbestrijding, waarbij voor bepaalde gemeenten de verkoop van alcoholische dranken wordt beperkt op grond van een stemming, door de ingezetenen dier gemeente hierover gehouden. Ook in Zierikzee heeft zich thans een Plaatselijke Commissie gevormd met het doel, om propaganda te voeren voor Plaatselyke Keuze en een Volks- petionneraent uit te lokken. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 30 Oct. Bruine boonen waren ruim aangevoerdandere artikelen matig. Erwten moesten 50 cent lager worden afgegeven. Wilhelmina-tarwe f G f7,25; Essex- tarwe f 8,25 k f 9; chevaliergerst f5,50 k f 0; wiDtergerst f 6 a f 6,25; rogge f 6 a f 6,25; erwten (kleine) f 9 it f 9,50 kroonerwten f9 a f 10,50; schokkers f 11 k f 13,50; Bruine boonen f 8 tl f 12,25; Uien f 1,50 d f 1,60; aard appelen f 1,60 a f 2,60. Middelburg, 30 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk, kroonerwten 50 ct. lager, overigens on veranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7 af 7,25rogge f 6,50 il f 7 zomergerst f 5 a f 5,25; kroonerwten f 9 k f 10,50; witte boonen f 15 a f 16,50; ronde bruine boonen f 16,50 a f 18,50; lange dito f 11,50 d f 13,50, alles per H.L maauzaad f 11 d f 12 per 50 kilo. Beetwortel-Suiker. Rotterdam, 27 October. Biet kalm. Per Oct./Dec. d f lljj te koop. Amsterdam, 27 October. Biet flauw. Per Dec. a f 11 gedaan per Jan.'Maait f 12 genoteerd: per Mei d f 12g te koop. Londen, 27 October. Biet 8S gr. kalm. Veemarkt te Zierikzee. Donderdag 30 October. Aangevoerd 32 stuks vau 1£- tot 2J jaar, f 125 k f 245. Handel levendig. Veemarkt te Dreischor. Woensdag 29 October. Aangevoerd 69 stuks jong vee. Handel levendiger. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Jnstituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Oct. 1913. Hoogste barometerstand 764,6 te Munchen. Laagste barometerstand 739,6 te Thorshavn. Verwachting (van den avond van den 31 Oct. tot den avond van 1 Nov.): meest matige, zuidelyke tot westelyken wind, gedeeltelik bewolkt, mogelyk enkele regenbuien,zelfde temperatuur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, JOHANNA DE BIL, in den ouderdom van 63 jaar en 6 maanden. Dreischor, 30 October 1913. L. v. d. LINDE en verdere Familie. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden by de langdurige ziekte en het overly den van onzen Vader, Behuwd- en Grootvaderwijlen den Heer M. C. DEURLOO, betuigt de Familie DEURLOO haren harteltyken dank. Tholen, 30T October 1913. Uit aller naam, JAOOB DEURLOO M.Cz. V Voor de vele blyken van deel neming, ondervonden by het overlijden van mijne geliefde Echtgenoot, den heer HERMANIS CORNELIS STEENLAND, betuig ik by deze mynen bartel(Jken dank. Zierikzee, 3i Oct. 1913. Wed. H. C. STEENLAND— Van der Mekt. LANDBOl WVEREENIGING te Scherpenisse. op Woensdag 5 November 1913, voormiddags 11$ uur, by C. Rijstbnbil. [MONKEY BRAND. TRADE MARK APEN-ZEEP. Maakt de Koekepan als een spiegel. Sliypt de messen zonder krassen blank en scherp. Verwijdert vlekken uit hout en marmer. Maakt potten en pannen dadelyk schoon. Zal uw glas- en vaatwerk doen glinsteren. Maakt uw vloerzeil weder nieuw. Waar het ons gebleken is, dat eenige personen, in vereeniging met 'n oude Plattelandsch-Heèïmeester, zich niet ontzien gebruik te maken van den naam van de oprichting (1893) af aan onze inrichting gegeven, en daardoor trachten 't publiek te misleiden, waarvan de uitslag schade en teleurstelling moet zyn, deelen wij hierbij mede, dat het gevestigd blijft De BURGEMEESTER van Dreischor MAAKT BEKEND: dat tot half December- a.s., aldaar des WOENSDAGS Vee- m arkt wordt gehouden. Dreischor, 30 October 1913. De Burgemeester voornoemd, VAN NAHUIJS. Het BESTUUR van den Kolenbond Algemeen Belang" te Stavenisse, zal trachten aan te besteden, op Vrtydag 14 November 1913: De levering van: Voorwaarden te verkrijgen by den Boekhouder M. P. TAZELAAR. TE KOOP: van 200 tot 600 pond schoon, ook per halve en per voet, bij M. K. KRIJGER te Poortvliet. Fa VERKADE 6 COMP. - ZAANDAM CURT SL4S£R. LCÏPZ!& v/jT® een ander dessert. Koopt afwisselend volgonde soorten pudding: Cacao pudding Nonpareilper bus 20 cts. Favorito pudding por pafc|e 20 cts. Aristocraat pudding American Vruchtenpudding Amandeltjes pudding Moscovlsche pudding I Yspudding Elerpuddlng l Exoollcnla pudding I Dorado pudding, by groot liter pak L Vanillesaus "vanillesuiker In blikken doosjes 20 cts. 20 oto. 15 cts. 12'', cts. 10 cti. 10 ct». 10 cts. 10 cts. per pakje S cts. 5 ct». A. J. IV, TRIUMF-PUDDING -per pakje t> els. A. .1. l-.'s KERSTPUDDING, met nieuwe rozijntjes en amandelen, 10 Inzenders Tan 50 namon onzer verschillende soorten pudding, geknipt uit de bovenzijde der pakjes, ontvangen gratis en franco eeno aardige verrassing. Met duidelijke naam en adres te zenden aan A. J. POLAK, Puddlngfabrlek, «KONINGEN. N. B. Voor 5 ct9. puddingen z\jn 100 uitgeknipte namen noodig. ps 'gum Geldkistjes, Geldmandjes, Geldbakjes, Effecteu-Troin mels, Brandkasten, etc. etc. Een ieder wordt beleefd tot bezoek uit- genoodigd. Aanbevelend. Havenplein 0 404, Z zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 6