Rooile tocii$ii|> Abdijsiroop, Apenzeep Reuzen- Ontbijtkoek advertentien. A. Gaanderse. Ingezonden Mededeelingen. BEtCHAM'S PlfctEN De leugenaar eindelijk achterhaald. Prijsopgave. i°. 250 scheepston Zetbasalt 2\ 60 scheepston Brikken Hf JOH. BANDA, Bessen- en Frambozensap. I. J. USliK, Brmmtaeo. 12% cents- Dr. MANNING'S KINADRUPPELS Zoo heeft de ASTHMA u beet. Klooster Sancta Paulo, (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Zwakke of zieke nieren. Door baar te verwaavloozen begunstigen wij de voortwoekering van ziekten. Het verwaarloozen van verzwakking of ziekte der nieren en urine wegen kan de ernstige gevolgen met zich slepen. Men kan een betrekkelijk uitstekende gezond beid schijnen te genieten en toch een nieraan doening hebben, welke, in het begin van weinig hinder, veroorzaakt werd door een kleinigheid (een gevatte koude, vermoeienis, buitensporig heden van allerlei aard). De uitvloeisels van deze aandoening treden bij tusschenpoozen op, verdwijnen tijdelijk en doen zich daarna krach tiger gevoelen. Rugpijn, hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen onder de oogen en in de enkels, rheuinatische pjjnen, urinestoornissen kunnen de verschijnselen zjjn, die aanduiden, dat de nieren en blaas aangedaan zjjn en somtijds reeds veel erger dan vermoed wordt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de goede werking der nieren en blaas en doen de bovenstaande verschijnselen verdwijnen, de voor- loopers van gevaarlijke ziekten als waterzucht, niersteen, nier- en blaasontsteking, uremie (urinezuurvergiftiging). Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand attn. handelsmerk. DE man gevoelt zich jonger en de vrouw ziet er frlssclier I uit, wanneer zjj hunne gezondheid onderhouden door het geregeld gebruiken van De heer De Muralt weet dat de heer Boogerd met detectieven werkte. De directie van de Betonyzerbouw heeft de heeren vrywel de deur uitgewezen, hetgeen volgt uit het copy van den volgenden brief, en waaruit blykt de waarde van het bewys door den heer Boogerd overgelegd. Deze brief luidt Amstbrdam, 29 April 1913. (Copie). Nieuwe Rotterdamsche Dag- en N acht veiligheidsdienst Beursplein, Rotterdam. Mijne Heeren Hiermede berichten wy U, dat wy in het vervolg verschoond wenschen te blyven van Uwe bezoeken of die Uwer handlangers. Indien U u wenscht te leenen om een lastercampagne te steunen, achten wy ons nog niet verplicht U beleefd te ontvangen als by deze eerste en laatste gelegenheid. Op scheef gestelde vragen zou U niet eens meer een half ontwykend en geheel misleidend antwoord worden gegeven, zooals wy by het onderhoud met Uwen vertegenwoordiger verplicht waren te doen. Bëricht U 8. v. p. Uwen lastgevers, dat onze deur voor hen gesloten zal blyven. Wy zonden copie van dit schrijven aan den belasterde. Hoogachtend, Nederlandsche Betonijzerbouw L. A. SANDERS. De heer De Muralt zegt verder, dat hy verontwaardigd is over het feit, dat nu blykt, dat, toen de heer Boogerd vroeger, in April, zyn beschuldiging over het hebben van aandeelen uitte, hy nog in Augustus d. a. v. moest onderzoeken, of zijn beschuldiging juist was. En wat voor een bewys levert hy nu Een mededeeling van zekeren heer Wiebenga uit Rotterdam, van een detective-bureau, zonder eenig bewys van de personen, die het aangaat zelf. Wie is mynheer Wiebenga Heeft hy waarheid geschreven Heeft de heer Boogerd een bewys van den heer Sanders zelf, die volgens den heer W. zou hebben beweerd, dat de heer De Muralt wel aandeelen had? Niets van dat al 1 Zwakker en erger lyken kan het nietl Mynheer de voorzitter ten slotte dit: Ik constateer dat de heer Boogerd zich niet ontzien heeft, in een openbare vergadering van het waterschap Schouwen te verklaren, dat hy tegen myn uitdrukkelijke ver klaring in wist, dat ik wel degelyk aandeelen bezat of had bezeten in de Maatschappij oeverwerken, systeem De Muralt dat de heer Boogerd deze ralsche be schuldiging, naar het hoofd van een hoofdambtenaar van het waterschap geslingerd, na zelfs maanden lang daartoe in de gelegenheid te zyn geweest, niet heeft kunnen waarmaken. Ik constateer: dat de heer Boogerd gedurende de laatste jaren hiertoe bijgestaan door óón van zyne handlangers, den heer jhr. J. F. Schuurbeque Boeye getracht heeft myn goede - trouw tegenover het publiek verdacht te maken getracht heeft de meening ingang te doen vinden, alsof ik myzelf trachtte te verrijken, op ongeoorloofde wyze, ten nadeele van de waterschapskas; dat de heer Boogerd en zyn handlanger zich daartoe bedienden van de meest lage insinuaties, en In gebreke Is ge bleven een werkelijk autenthiek bewijs te leveren, dat die insinuaties zelfs maar een schyn van waarheid inhielden. Ik constateer: dat de heer Boogerd, zyn voorstel tot instelling van de bekende commissie, indiende op een wyze, alsof het een invallende gedachte was: dat ik echter de bewyzen in handen heb (de brief ligt hier voor my) dat de instelling van de commissie een vooraf beraamd plan is geweest, waarby de heeren Boeye en Boogerd kon het onklescher, kon het onwaardiger myn anti-rev. tegencandidaat in het district Oostburg, den heer mr. Dieleman, hebben geraadpleegd. Ik constateer: dat het geheele optreden van den heer Boogerd en zyn handlanger Boeije die, terugdeinzende voor het dragen van de verantwoordelijkheid van het door hem gestichtte kwaad, ontijdig uwe vergadering verliet in nauw verband, naar ik meen, staat mot de staatkundige politiek dat ik het recht heb dit te veronder stellen, omdat bekend is, dat het verslag van de vorige, voor ray zoo compro- mitteerende vergadering, is gezonden aan alle Eerste en Tweede Kamerleden. Ik wensch ten slotte, mynheer de voorzitter, mede te deelen: dat de maat thans vol is, en dat de onverdiende smaad en liet onrecht my in deze vergadering aangedaan, niet my treffen, maar de waarde van deze ver gadering sterk hebben doen verminderen ik weiger met dat individu, daar op die achterste bank gezeten, verder van gedachten te wisselen. Myn minachting voor hem is te groot. Myn positie daar voor te waardig. Ik heb de eer u te groeten. V Hierop verlaat de heer De Muralt heftig verontwaardigd de vergadering. De ontvanger-griffier, mr. D. van der Vliet, leest hierop de volgende brieven voor Amsterdam, April 1913. „N. V. Maatschappy tot het maken van Oeverwerken, „systeem De Muralt". L. S.I De ondergeteekenden, successievelijk president-commissariscommissarissen directeur en accountant van de Naara- looze Vennootschap „Maatschappij tot het maken van Oeverwerken „systeem De Muralt", gevestigd te Amsterdam, verklaren by dezen le. dat de ingenieur, jhr. R. R. L. de Muralt, ingenieur van het Water schap Schouwen te Zierikzee, zooals uit de acte van oprichting blijkt, geen aandeel heeft gehad in het maat schappelijk kapitaal van genoemde vennootschap 2e. dat genoemde ingenieur nooit de betrekking van ingenieur-adviseur (zoo als aanvankelyk het plan was) by genoemde Maatschappy heeft aanvaard of bekleed; 3e. dat aan genoemden ingenieur, nimmer, onder welken vorm ook, tan tièmes, honorarium of belooningen van welken aard ook, zyn uitgekeerd ten laste der vennootschap; 4e. dat slechts voor enkele weken geen verband houdende met het waterschap Schouwen door den directeur der Vennootschap aan jhr. De Muralt advies is gevraagd, en dat hiervoor hoegenaamd geen honorarium is betaald. Hoogstens, en niet eens in alle gevallen, zyn de betrokken reis kosten in verband met het uit te brengen advies vergoed 5e. dat by de oprichting der maat schappij, door jhr. De Muralt aan de vennootschap het recht van uitvoering van zyn systeem is overgedragen voor een vooraf vastgestelde som. w. g. H. T. BOERSMA, President-Commissaris van de N. V. Maatschappy tot het maken van oeverwerken systeem „De Muralt". w. g. C. BLOM, Commissaris idem. Dr. ANT. HAMBLOCK, Commissaris idem. N. V. Maatschappy tot het maken van Oeverwerken systeem „tye Muralt": L. A. SANDERS, Directeur. De ondergeteekende, accountant van de N. V. Maatschappy tot het maken van Oeverwerken systeem „De Muralt" verklaart, dat uit de boekhouding blykt, dat de boven afgelegde verklaringen in overeenstemming zyn met de werkelyk- heid. w. g. w. H. ELLES. De voorzitter vraagt, of iemand het woord over deze aangelegenheid verlangt. Er staat, geen aandeel heeft gehad, omdat de N. V. niet meer bestaat, zij is opgeheven. •»Hoofd-ingeland Boogerd, drukt zyn leedwezen uit, dat de heer De Muralt, die hem een laag persoon genoemd heeft, de vergadering verlaten heeft. Daarom ziet hy verder van het woord af. Alleen wil hij zeggen, dat de inlich tingen gegeven zyn, niet door een onder geschikt ambtenaar, maar door den chef de bureau. De commissie blyft bij haar gevoelen, dat de ingenieur by de maat schappy tot het maken van oeverwerken systeem „De Muralt" betrokken is geweest. De voorzitter sluit, daar niemand meer het woord verlangt, het incident. B\j de rondvraag herinnert hoofd ingeland Boogerd er aan, dat in de April vergadering medegedeeld is, dat ten aanzien van de mosselkorderij een onderzoek gaande is. Spreker kan ver zekeren, dat men nog altyd voortgaat te korren. Sedert zijn 73 processen- verbaal daarvan opgemaakt. Hy vraagt, ot het rapport, dat uitgebracht zal worden, gereed is; of krygt de Algem. Verg. er niets van onder het oog. De voorzitter zegt, dat met de najaars peilingen het onderzoek zal worden voortgezet en ter kennisse aan de alge- meene vergadering gebracht worden. Hoofdingeland Hanse stelt voor de kosten, die de commissie van onderzoek gemaakt heeft, uit de kas van het waterschap te betalen. De voorzitter zal het voorstel in de volgende algeraeene vergadering ter tafel brengen. Hoofdingeland Boot stelt voor, als er een vacature van dijkbaas komt, die niet te vervullen, maar de werkzaam heden van dien dijkbaas te verdeelen over de andere dijkbazen in de nabyheid. De voorzitterDit onderwerp is reeds meermalen in deze vergadering be sproken. Er zijn tyden, dat de dykbazen het werk gemakkelijk afkunnen, maar ook tijden, dat zij het zeer druk hebben. Uw voorstel zal echter in de volgende vergadering behandeld worden. Hoofd-ingeland Bolle wenscht, dat, als er inmiddels een vacature van dykbaas staat, deze niet vervuld wordt. De voorzitter doet die toezegging en sluit hierop de vergadering. In verband met het behandelde in de Algeraeene Vergadering, ontvingen wij van den heer De Muralt het volgend ingezonden stuk, dat wij volledigheids halve hier laten volgen. Zierikzee, 26 Sept. 1913. Geachte Redactie! Verzoeke beleefd opname van het onder staande Het is u bekend, dat de heer C. J. Boogerd in de vergadering van Schouwen een vergeefsche poging deed,' om met een schijnbewijsje van een detectieven- bureau, zijn laster omtrent mijn persoon goed te praten. De heer Boogerd deelde mede, dat hij van derden de verklaring had verkregen, dat de heer A. J. Sanders, chef de bureau van de Ned. Betonijzerbouw te Amsterdam, had bevestigd, dat ik wel aandeelen had gehad in de voormalige Maatschappij systeem „De Muralt". Direct na de vergadering zond ik aan bovengenoemden heer Sanders een tele gram, aldus luidende A. J. Sanders,' Chef de Bureau Ned. Betonijzerbouw, Raadhuisstraat 37, Amsterdam. Is het waar, dat u aan iemand heeft medegedeeld, dat ik aandeelen zou hebben bezeten in de voormalige Maatschappij systeem De||Muralt? Die had ik toch nimmer. Een burgemeester, zekere C. J. Boogerd te Kerkwerve, heeft dit in het openbaar beweerd. Verzoeke duidelijk met kwaliteit onderteekend draadbericht om den leugenaar, van wien de mededeeling komt, te ont maskeren. Ingenieur De Muralt. Ik verkreeg daarop van den heer Sanders het navolgend telegram als antwoord Jhr. De Muralt, Zierikzee. Ik ontken beslist wat mij in den mond gelegd wordt, omtrent aan deelen, die u in bezit zou hebben of gehad hebben. Mij is niets hoe genaamd daaromtrent bekend en kan ik er nooit over hebben ge sproken. Ben gaarne bereid schrifte lijk te bevestigen. A. J. Sanders. Nu is het mij duidelijk, waarom de heer Boogerd zijn op valsche gegevens ge grondvest rapport niet ter visie wilde leggen. Dat het stuk valsch was, kon hij hebben geweten of althans kon hij hebben vermoed. Maar de leugenaar is nu achterhaald. Dat heerschap heeft mij intusschen veel last bezorgd. DE MURALT. V Op 1 Oct. hoopt raijne geliefde Zuster, KR1N A Kl'R VINK, Wed. Kwaak, te Zierikzee, haar SOen Geboortedag te herdenken. brouwershaven. Hare dankbare Broeder, C. KURVINK. MONKEY BRAND. TRADE MARK APEN-ZEEP. Maakt de Koekepan als een spiegel. Slijpt de messen zonder krassen blank en scherp. Verwijdert vlekken uit hout en marmer. Maakt potten en pannen dadelijk schoon. Zal uw glas- en vaatwerk doen glinsteren. Maakt uw vloerzeil weder nieuw. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN vraagt prijsopgave voor het leveren, franco vóór den walvóór 1 Januari 1914, van (25-35 c.M.) (Harde Waalpuin). Prijsopgaven per scheepston in te zenden aan het adres van den Voorzitter van Schouwen te Zierikzee, vóór Donderdag 9 October 1913. Het Dagelyksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN PER VLIET, Ontv.-Griffier. le aankoop Veevoeder. Sluiten opname 30 Sept. TE KOOP: Ooor de Z L M. op stam en monster goedgekeurde Wilhelmina-Tarwe. bij J. DOELEMAN Jz. te Dreischor. Coiffeur. Coiffeuse. Tooneelkapper, HAVENPLEIN - ZIERIKZEE. Atelier voor het maken, ver maken en repareeren van Ihtmes-Haarwerkeii. Vertegenwoordiger Tan den lieer HENRI SCHIPPERS, Rotterdam. (Van KOK ZOON). Weer verscli ontvangen Prachtige blauwe DRUIVEN, 35 cent per 5 ons. 'BananenMeloenengroote Tomaten, puike Winter- Aardappelen, 20 ct. per vijfkop, f 2,50 per H.L Tevens Stoof peren te koop gevraagd, liefst Ponsperen. D. BOS, Korte Groendal. Itostryding van Bloedarmoede, Bleekzucht, Malaria «tinnen k<>orl.~ Algemeene zwakte, voortdurend* Hoofdpijn en Gebrek aan eetlust. ijn alleen ECHT niet don naam Dr. H. Manning builen op do rootle doos en nevenstaand fabrieksmerk. Volkomen alkoholvrij. Prijs 0.75. Dr. H. MANNING'S Pharm. Chemische Fabriek, Oen Haag. Gij, lijders aan Asthma gy weet wat het zeggen wil, Asthma te hebben. Zou er wel een vreeselyker en onaangenamer ziekte be staan dan Asthma? Wel is waar hebt gy wel eens dagen dat gij goed zijt, zelfs zoo, dat ge denkt, dat gy uw asthma kwyt zyt. Gy maakt voor den volgenden dag de een of andere afspraak, omdat gy zeker denkt morgen goed te zijn, helaas! gy kunt niet, want gy hebt weer zulk een hevigen asthraa- aanval, dat gy zelfs geen voet kunt verzetten. Het is dan ook voor de lyders aan asthma een waar geluk, de Abdijsiroop, Klooster- Sancta Paulo, onder hun bereik te hebben, het eenige geneesmiddel dat A9thma volkomen geneest en niet zooals andere middelen, tijdelyk verlichting verschaft. De Abdijsiroop bevat geen verdoovende bestanddeelen. Den Heer H. Bruurmijn Helvoirt, Hoef ten Halve (N.-B.), schrijft ons: „Tengevolge van een gevatte koude ben ik asthraalijder ge worden. Het ademhalen was ray zeer moeilijk en myn borst piepte ontzettend. Het was my niet mogelijk slym op te geven, daar deze zeer vast zat. Wanneer ik een aanval had, dacht ik dikwyls te zullen stikken. Ten einde raad begon ik aan de Abdysiroop. Na deze eenige malen te hebben ingenomen, kwam er een algeheele verandering in myn gestel. De fluimen, die my altijd zeer vast op de borst zaten, kwamen gemakkelyk los, het slapen, dat ik byna niet deed, ging weer uitstekend, zoodat óón flesch Abdysiroop ray volkomen genezen heeft". De genoest onvoont aardel (jk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Plearls en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prys per flacon van 230 gr. f 1,van 550 gr. f2,van 1000 gr. f 3,50. Eischt rooden band met handteekening van den Gen. Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrygbaar by alle Drogisten en de bekende Wederverkoopers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 5