Apenzeep Tandarts Regensburg Coöp. StooiDzuiveliabriek Je Duif" 10 fin /20 PPBiniB"! ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. Bergen-op-Zoom Firma Aug. van Dyck-Petit, Steenhouwerij. Grafmonumenten, 10». BAMDA, WAARSCHUWING! Coltynsplaa^ 17 Sept. Heden had de zoon van den landbouwer M. v. d. W. onder Colynsplaat, het ongeluk onder een kar te geraken, die zoogenaamd hipte. Een zich op de kar bevindende zeis drong hem daarbjj in de linkerhand en verwondde hem nog licht aan den schouder. Per fiets begaf hy zich naar 't dorp om zich onder geneeskundige behandeling te stellen, waar de tijdelijk hier aanwezige docter het raadzaam achtte hem, voor geneeskundige be handeling naar Middelburg te doen vertrekken. Een niet alledaagsche vangst deed hier hedenmorgen M. H. Reeds Zondag bemerkte hij, dat by zijn kippen op het erf een vreemde vogel rondliep. Nader bleek dit een roode- en gryze papegaai te zyn. Het dier dat waarschynlyk ergens ontvlucht is, hield zich van dien tijd af meest in dien omtrek van genoemd erf op, en was geregeld van de partij als de kippen gevoederd werden. Van morgen gelukte 't hem door de kippen in het wagenhuis te voederen, het dier daarin te lokken en het te vangen. Scherpen Isse, 19 Sept. De schietbaan met kogelvanger en waarnemingspost, die volgens voorschrift van de normaal- schietschool is aangelegd, is nu geheel gereed. *De inrichting is van dien aard, dat de manschappen, die dienst doen, de waarnemingspost niet behoeven te verlaten en de schijven uit en in de observatiepost kunnen draaien. Zaterdag j.l. hielden de leden hunne eerste oefening op de baan. Er werd op 100 meter afstand in knielende houding flink geschoten en behaalden zooveel punten, dat ze met reeds lang bestaande vereenigingen konden wedyveren. Het ledental bedraagt thans 38, waarvan er 29 aan die eerste oefening deelnamen. Oud-Vossemeer. Naar wordt medege deeld, zal de heer W. van der Ploeg, benoemd gemeente-secretaris alhier, op 1 Oct. a.8. zijn nieuwe betrekking aanvaarden. Wlssenkerke. De Commissaris der Koningin zal Maandag 22 dezer deze gemeente bezoeken. Goes, 18 Sept. Hedenavond had in Groote Kerk alhier een uitvoering vaD gewijde muziek plaats. Solisten waren mevr. 'KeeraanVan der Heil (sopraan), uit Rotterdamde heer A. Berlioz (viool), uit Breda, en de heer J. Kooiman (orgel), uit Goes. Uitgevoerd werden werken van Mendel sohn, Bach, Gounod, Hiindel e. a. De talryk opgekomen belangstellenden toon den zich zeer voldaan. Middelburg, 19 Sept. Hedenmorgen is brand ontstaan in het kantoor van de Naaralooze Vennootschap „Hout handel", voorheen „Alberts Co.", vermoedelijk door het werken aan de gasleiding. Door de eigen brandweer is het vuur spoedig gebluscht. De water schade is bizonder groot. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet. Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwyls zoo sluipend zich verder ontwikkelt. Uiterlijk schijnt de patiënt een goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rugpjjn en een zwaar, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotse ling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan bewolkt zijn en neerslag achterlaten, soms heeft hij voortdurend aandrang tot urine- loozing, het kan ook zyn dat de loozing moeilijk en pijnlijk geschiedt. Voorts kunnen zijn lede maten opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aangedaan, de handen en voeten zijn rillerig, hij kan last krijgen van rheumatiek of jicht. Het is noodig in te grijpen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen dient de ontsteking en overwerktheid der nieren op te heften, en de natuurlgke werking der nieren en blaas te herstellen. Dit geneesmiddel werkt spoedig en rechtstreeks op de nieren en herstelt haar goede werking, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wordt, ten gevolge waarvan de oorzaak van uw lijden wordt weggenomen. Te Zierikzee verkrjjgb. by M. S. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. Hoofdpijn bjj een vrouw Ikomt alleen door storingen, die alleen I aan vrouwen eigen zijn. Zij komen door I een eenvoudige oorzaak, maar deze wordt j spoedig verholpen door PREDIKBEURTEN. Zondag 21 September 1913. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorin, tien ure en 's avonds zes ure, da. Sybesmu. Chr.-Geref. Kerk. 's Voorin, half tien ure, 's nam. twee ure cn 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Brcestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Waardenbui g van Bruinisse.' Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert (II. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (Dankzegging). Seroo8kerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Adriani. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Maanen (Oogstpreek). Renesse. Herv. Kerk. Geen dienst. NoordweUe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Van Maanen van Burgh. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meyer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Hoek. Noordgonwe. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen van Renesse. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage (Oogstpreek). Nienwerkerb. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst's nam. twee ure, ds. Gouverneur van Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst; 's nam. twee ure, ds. v. d. Griend van Dreischor. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Brainlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Waardenburg; 's nam. twee ure, Lees kerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Makkenze. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, de heer Vijverberg. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek 's nam. twee ure, geen dienst 's avonds zes ure, ds. Den Oudsten. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lanting's nam. twee ure, Leeskerk 's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zps ure, Leeskerk. St.-Maartensdtyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten's nam. twee nre, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk 's nam. twee ure, ds. Den Oud sten van St.-Maartensdijk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oad-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Asch's nam. twee ure, Preeklezing van den heer Rijnberg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Steenbeek (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Lans van St.-Annaland. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Aniialand. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lans's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure. Geen dienst's nam. twee ure, ds. Van Asch van Oud-Vossemeer. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, de heer Boone. Burgerlijke Stand van Zierikzee. 6 Sept. Een zoon van 6 dochter 16 D. de Jonge en T. van Tatenhove. Ij. Gillisse en A. den Boer. J. van der Welle en M. den Haan. L. Pape en W. den Boer. L. Verloo en J. Berrevoets. Gehuwd: 17 Sept. W. P. Jj. Bakker, 26 j.,_ j.m. en 17 M. H. Rootselaar, 25 j.. j.d. J. Klink, 22 j., j.m. en E. Willemse, 18 j., j.d. Overleden: 7 Sept. W. Klink, 9 m., d. 7 J. C. van den Boogaart, 20 d., z. 13 J. W. de Graij, 90 j., wedn. van M. van Westenbrugge. 17 W. Stoutjesdijk, 9 m., d. medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Sept. 1918. Hoogste barometerstand 766,7 te Coruna. Laagste barometerstand 756,4 te Malinhead. Verwachting (van den avond van den 19 Sept. tot den avond van 20 Sept.) meest zwakke, zuid-westelijke tot weste lijken wind, nevelig tot zwaarbewolkt, mogelijk eenigen regen; zelfde tempe ratuur. Officiéél Marktbericht. BOTER 0,75 en 0,80 per 5 H.G. KIP-EIEREN 1,10 en 1,25 per 25 st. Zibrikzhh, 18 Sept. 1913. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. Getrouwd: W. P. L. BAKKER en M. H. VAN ROOTSELAAR, die, mede namens hunne wederzydsche Familie, hun harteiykeu dank betuigen voor de zeer vele blijken van belang stelling van hier en elders, by hun huwelijk ontvangen. Zierikzee, 17 September 1913. Aanzuivering' van de verschenen termijnen van liet JJ ij k g e s e li t over 1913, verschuldigd aan liet Waterschap Schouwen, wordt dringend verzocht. De Ontvanger Griffier van het Waterschap Schouwen, D. VAN DEIt VLIET. is eiken len Zaterdag v, d. maand te ST.-MAARTENSDIJK bij den heer De Ruijteh te spreken. Dinsdags en Zaterdags niet thuis. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdoeling Zierikzee. VERGADERING op Zaterdag 30 September, 's namiddags 3 uur, by den heer Dekker te Schuddebeurs. Agenda Lezing van den heer M. T. van Staalen over eene landbouw- reis in Noord-Duitschland. Uitreiking huldeblyken. De Secretaris, M. C. MULOCK HOUWER. VERGADERING LIBERALE KIESVEREENIGING te O uwer kerk op Dinsdag 23 September, '8 avonds 7J uur, by Van Oost. VERGADERING 37 September 1913, der Afdeeling van de S. D. A. P. te Dreischorbij F. Maijs, 's avonds 7£ uur. Agenda: Bespreking verzocht van de Volkskiesvereeniging te Oosterland om haar candidaat voor de Prov. Staten, den heer L. B O U T E R Leeraar aan de Ryks H. B. S. te Zierikzee, over te nemen. HET BESTUUR. De Afdeeling S. D. A. P. Ouwerkerk besloot de can- didatuur voor de Prov. Staten van dhr. BOUTER te Steunen. HOOGERHUIS. te NIEUWERKERK. Prijs dsr Boter 75 cents per pond. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Kruininohn zullen, Woensdag 1 October 1913, 's namiddags 3 uur, aanbesteden: Het maken van rioleeiino-en en klinkerbestrating te Hans- weert, met bijbehoorende werken en leveranties. Bestekken a f 1 verkrijgbaar bij den Boekhandel VAN DER PEIJL te Kruiningen. De teekening is ter inzage bij den Gemeente-Bouwmeester te Kruiningen, die tevens inlichtingen verstrekt. Let er dus op bij het bestellen, dat U werkelijk VERKADE'S Café Noir en in het algemeen VERKADE'S Biscuits ontvangt. De naam Verkade staat in elk biscuitje gestempeld. Zaandam. Verkade's Biscuitfabriek. MONKEY BRAND. TRADE MARK APEN-ZEEP. Maakt de Koekepan als een spiegel. Slijpt de messen zonder krassen blank en scherp. Verwydert vlekken uit hout en marmer. Maakt potten en pannen dadelijk schoon. Zal uw glas- en vaatwerk doen glinsteren. Maakt uw vloerzeil weder nieuw. DE GROOTE STRIJD. De groote" strijd om het be staan wordt door ieder gestreden en er vallen dagelijks slacht offers. Wanneer uw weerstands vermogen geleden heeft, wanneer gy uw werk niet meer met lust kunt doenwanneer gy on gedurig zyt of zenuwachtig; prikkelbaar en slecht gehumeurd, dan zyt gy goed op weg een slachtoffer te worden. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge straks niets meer 1 Daarom versterkt uw krachten nu het nog tijd is. De Sangulnoso is het kostelijke middel, dat u snel en zeker de verloren zenuwkracht weder geeft. Zy verhoogt uw weer standsvermogen raaakt uw slaap diep en verkwikkend en geeft u dat opgewekt gevoel van kracht en biydschap, dat bij een volmaakte gezondheid behoort. Neemt er de proef van. Sanguinoso kost: per fi. f 1,50, 6 fl. f8, 12 li. f 15. Te verkrygen bij de m <"ste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4., Den Haag. Te Zierikzee bjj M. S. Polak en F. P. J. Bal, Drogisten. Stationstraat L 5 on 6, Bergcn-op-Zoom. Hardsteen voor sluizen, bruggen en gebouwen. ZANDSTEENEN, SLIJPSTEENEN, TROTTOIRBANDENSTRAATKEIEN enz. Groot-Magazyn van marmeren Schoorsteenmantels In alle stalen en klenren, marmeren Salonkolommon en Znllen enz. Coiffeur. Coiffeuse. Tooneelkapper, HA YENPLEIN - ZIERIKZEE. j Atelier voor het maken, ver- maken en repareeren van Dames-Uaarwerkeo. Vertegenwoordiger van den lieer HENRI SCHIPPERS, Rotterdam. Dnnr de verpakkingptlze'r KINADRUPPELS veelvuldig w.irdt nagebootst urn Klnapracpnrnten vuu a.idcre herkomst nan deu man te brengen, wljzep wij er op, dot roode door.cn, ronder de:i naam Dr. H. Nanniny, doch voorzien van het woord .Kinsdruppeis" of andersiins, W.ET uit onïe fiibi ick afkomstig zijn. Men eische daarom steeds Dr. hlanning's Kinadruppels Alom verkrijgbaar a f O 75. Voor (leu verkoop van eener soliede Maatschappy, uit lotende op de Staatsloterij, worden actieve personen gevraagd als agent, tegen mooie provisie. Spoedige aanmelding gewenscht. Brieven J. J. CONSTANDSE Co., Goes of aan W. M. v. d. VELDE te Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 3