Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. zoo ontzaggelijk veel gevaar en leed zelf werd doorstaan en gevoeld, nbg dat hooger humane standpunt te blijven innemen, is iets dat niet alleen den man in kwestie, maar zjjn geheelen stand eert. HAGEMAN. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Augustus 1913. Zlerikzee. Geref. Kerk. 's Voorin. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Sybesma (Avondmaal). Ckr.-Geref. Kerk. 's Voorin, half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Van Maanen van Burgh. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Adriani (Doopsbediening). Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, de. Van Maanen. Renease. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, - ds. Snethlage van Ouwerkerk. Noordwelle. Herv. Kerk. Geen dienst. 5 Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Japchen (Doops bediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani van Serooskerke. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien uro en 's nam. twee ure, ds. Meijer. Zonnemnlre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Lees kerk; 'snam. twee ure, ds. Sybesma van Z.zee. Noordgoawe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ürfl, ds. Blankert van Kerkwerve. Drelsehor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nleawerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Linden's nam. twee ure, Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'e nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam, twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst; 's nam. twee ure, dr. Weeda (voorb. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam, twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Linden van Nienwerkerk. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'a avonds vjjf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Mak- kenze. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone van St.-Filipsland. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en *8 nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten*s nam. twee ure, ds. Klomp (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'e nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maartensdtyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, d9. Den Oudsten (Doopsbediening). Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Klomp's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 'a Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, de heer De Graaff; 's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. van Ascli's nam. twee ure, Preeklezing van den heer Rynberg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Btavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. De Voigt (vroeger St. Annaland). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'b avonds half zes ure, Leeskerk. 8t.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Voogd van 's Heer Arends- kerke's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskeik. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst'b nam. twee ure, ds. Van Asch van Oud-Vossemeer. Oud-Geref. Kerk. 'b Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Verkeerde gewoonten In den Landbouw. Er bestaan nog altjjd in sommige landbouwstreken enkele verkeerde ge woonten, dateerende uit vroeger tijden, toen men niet beter wist en waaraan men uit sleur, gedachteloos vasthoudt. Een van die gewoonten is het niet bemesten van voedergewassen, o.a. de spurrie. De spurrie is, met name op het zand, een algemeen voorkomend voedergewas. Men moge veel mangels en knolrapen verbouwen, men moge leeraren, dat Bpurrie niet veel voedzame bestanddeelen bevat, de boer houdt er aan vast, want hij weet bjj ervaring, dat de koeien, wanneer ze met spurrie gevoerd worden, veel melk geven, dat die melk uitmunt door smaak en vetgehalte, en dat de boter van die melk van goede kwaliteit is. De „gewone spurrie", ook wel akker- spurrie genoemd, vermengd mot een weinig reuzenspurrie, voldoet nog altijd het beet. Het spurrieland fnoet om drie voorname redenen bemest worden. Ten eerste om het gewas een zoo groot mogelijk beslag te doen krijgen. Het is vrij duidelijk, dat slechts bij hooge uitzon dering hel land na den eersten oogst nog voedsel genoeg bovat, om een vol doende oogst op te leveren. Wil men dus veel spurrie hebben, dan moet men het etoppelland bemesten. Doch ook om de hoedanigheid van de spurrie. Wat men op liet land brengt, komt in de spurrie. En wat in de spurrie komt komt in de koe en in den mest. En ten derde kan bet wenschelijk zjjn bet spurrieland te bemesten met het oog op de volgende vrucht. Voor het geval de spurrie wat laat van het land is dan kan het volgend gewas profiteeren vau wat men vóór het zaaien van de spurrie aan het bouwland gegevon heeft. Vooral met bet oog op de spurrie zelf is bet noodig een bemeeting te goven, die aanstonds werkt, b.v. 200 K.G. patent- kali, 200 K.G. super en 100 K.G. chili- salpeter. Het is vooral de 200 K.G patentkali, die ik op zandgrond voor de spurrie onontbeerlijk acht, vooral als de spurrie na of voor rogge gezaaid wordt. Nu zal meu wellicht tegenwerpen, dat een dergelijke bemeBtiug wel wat duur is voor een eenvoudig voedergewas, als spurrie is. Men bedenke echter, dat van de patenkali niets verloren gaat. Het komt óf de spurrie, óf de rogge ten goede. In beide gevallen kan een een voudige berekening bij het nemen eener proef U leeren, dat het geld aan de bemesting der spurrie uitgegeven, goed besteed is en dat het een zoor keerde gewoonte is, de spurrie niet te bemesten. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. ZUn uw nieren verzwakt? Verzwakte nieren veroorzaken rugpyn, urine kwalen, waterzucht, rheumatiek, jicht, enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftige onzuiverheden toegevoegd uit de stofwisseling, enz. Zy worden evenwel uit het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zy echter verzwakt zyn, kunnen zy haar werk niet behoorlyk verrichten. Dan blyft een gedeelte dor onzuiverheden in het bloed achter en ver spreiden zy ziekte door uw geheele gestel. Gij begint uw dof, zwaar en duizelig te gevoelen, gjj krijgt last van hoofdpijn en rugpyn, water zuchtige zwellingen vertoonen zich in de enkels of onder de oogen, en uw hart wordt aangedaan. Ook kunt gy last krijgen van rheumatische pjjnen in de Bpieren en gewrichten en hebt gy voortdurende aandrang tot urineloozing, terwijl uw water met een branderige pyn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet in orde zijn, is er een niergeneesmiddel noodig, dat haar heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken «poedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij helpen de nieren om de schadelijke onzuiverheden uit het bloed te filtreeren en nemen zoodoende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. Te Zierikzee verkrygb. by M. 8. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rujjjpyn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. B&ECHAMS ptfcLEN zjjn reeds meer dan zestig jaren liet meest gebruikte huis middel van de geheele wereld, j De Wereldtentoonstelling van Gent. De vorige week brachten wij voor de tweede maal een bezoek aan Gent en hare tentoonstelling, 's Morgens ten 7 uur uit Antwerpen vertrokken kwamen wij ten 8.18 in de hoofdstad van Vlaanderen aan. 't Was nog te vroeg om ons naar de expositie te begeven, daar deze pas ten 10 uur voor het publiek toegankelijk is. We hadden dus nog een paar uurtjes vóór ons, waarvan we gebruik maakten om eenige merkwaardigheden der stad te gaan bezichtigen. We kwamen dan eerst op de Wapen plaatsi, waar 's Zondags en 'a Vrijdags voormiddags een voor vreemdelingen zeer bezienswaardige bloemenmarkt wordt ge houden. Iets verder ontmoetten wij op onzen weg den Franschen schouwburg met zijn schoonen, indrukwekkenden voorgevel, het Gerechtshof en het Hooge- schoolpaleis, waarvan de voorgevel rust op 8 kolommen in Korinthischen stijl. Het ontleedkundig kabinet dier Hooge- school bevat de rijkste verzameling van geneeskundige instrumenten van België en een bibliotheek met 300.000 boekdeelen. Op de Graanmarkt bevindt zich de St.-Nikolaaskerk, de oudste kerk van Gent. De toren is omringd door 10 kleine torentjes en liet portaal versierd met kolommen in Iouischen stijl. Het binnenste der kerk biedt een oprecht grootschen aanblik aan. De kapellen be vatten verscheidene schilderijen van bekonde meesters. Wanneer men over de brug gaat, die de oevers der Loie verbiudt, dan heeft men vóór zich do St.-Michielskerk, en aan de rechterhand op de kaai het historisch Schippershuis, een gebouw uit de XVIe eeuw, alsook de Korenhalle, hot oudste burgerlijk gebouw der 9tad. De St.-Michielskerk, gebouwd van 1445 tot 1480, heeft een on voltooiden toren, waaraan van 1440 tot 1522 werd gear beid. In de 21 kapellen treft men een aantal schilderijen aan, waaronder een Christus aan het Kruis, van Van Dijck, de eenige schilderij van den meester, die de stad Gent bezit. De preekstoel in den vorm van een kroon rust op een vijgeboom- strouk in wit marmer; de groep ervóór geplaatst stelt voor: Jezus den blinde van Jericho genezende. Gaat men nu op zijne schreden terug naar de Graanmarkt en door de Catalonie- straat, dan vertoont zich aan ons oog het zoo bekende Belfort, vau welk gebouw het benedendeel vroeger tot lakenhalle diende en in welks toren zich een merk waardig klokkenspel (beiaard) bevindt. De grootstG der klokken heeft een ge wicht van niet minder dan 6000 kilo. Beklimt men den toren ('t kost 1 frank) dan krijgt men een heerlijk panorama te aanschouwen over Gent en omstreken, en heeft men tegelijkertijd gelegenheid zich een denkbeeld te vormen over het mekaniek van een beiaard. In den toren bevindt zich ook de Mammelokker stadsgevangenis. De naam komt van een bas-relief boven den ingang geplaatst en voorstellende: eene vrouw door de traliën heen de borst gevende aan een tot den hongerdood veroordeelden grijsaard. Vandaar begaven wij ons naar het Stadhuis, een gebouw, waarvan de gevel ons toeschijnt een steenen kantwerk te zijn. Een bezoek aan dit monument is ruim de 50 centimen waard, die men er voor betaalt: de gothieke schepeneuzaal, de arsenaalzaal, de vroegere kapel, nu trouwzaal, de gothieke trap zijn waarlijk bewonderenswaardig. Nu terug tot bij het Belfort, de oude lakenhalle en voorbij den onlangs ge- restaureerden Vlaamschen Schouwburg naar de beroemde St.-Baafskerk, gesticht in 942. De achtkantige toren wordt om ringd door vier spitse torentjes, die hem vierkant doen voorkomen. Oorspronkelijk had hij een hoogte van 122 meters; maar een brand, in 1603 door den bliksem ontstaan, ontnam hem zijn spits, zoodat hy nu nog slechts 91 meters hoog is. Wanneer men langs den hoofdingang de kerk binnentreedt, ziet men daar het beeld van St.-Bavo een valk op de vuist houdende. In de middenbeuk bemerkt men een prachtigen preekstoel in hout en marmer, versierd met 4 marmeren beelden en links en rechts omringd door vier kapellen. Het hooge koor, tien treden hoog, draagt veel bij tot de majesteit van het gebouw. By het koor bevindt zich de onderaarsche kerk (crypte), ver deeld in vijftien kapellen, die vroeger tot begraafplaatsen dienden. 't Is jammer, dat de meeste van de merkwaardige schilderijen, die zich in deze kerk bevinden, overdekt, en de kapellen rondom de hooge koor door ijzeren hekken afgesloten zijn; men is verplicht zich tot den koster te wenden, wien men 1 frank per persoon geeft om de onderaardsche kerk en 50 centimen om de schilderijen van Rubens en van Eyck te bezichtigen. Maar 't is meer dan tijd, dat we ons naar de tentoonstelling begeven. We staken dus onze wandeling door de stad ons voornemende ze later voort te zetten we nemen den elektrieken tram, en na eenige minuten rijdens zijn wij aan den ingang der Expositie. De breede witte fa<;ade ligt dus vóór ons. De hooge koepel, reeds van heel verre zichtbaar, vormt het middenpunt. Zes reusachtige buffels in namaak groen- brons schijnen ons den ingang te willen betwisten. De tentoonstelling zelve, die men wel de witte stad zou kunnen noemen, bevat omtrent 30 groote gebouwen. Ter linker- zyde van den breeden weg, die het geheol doorsnijdt, heeft men den weg naar de bloemenstad en de attractiesrechts heeft de expositie een meer technisch karakter, ofschoon zich aan dien kant ook de sportterreinen en Oudt- Vlaenderen bevinden. Recht tegenover den hoofdingang zien wij het Paleis van Schoone Kunsten met een hoogen koepel bekroond. Daar ik in een vorig schrijven reeds het een en ander meen gezegd te hebben over het Hollandsch paviljoen ga ik thans over tot bet Belgische. In deze afdeeling worden allerlei >roducten van het land vertoond, en ijgt men al dadelijk den indruk, dat België betrekkelijk het eerste nijverheids- land der wereld is. Brouwerijen, stokerijen, wapen-, instrumenten-, glas- en spiegel- fabrieken zijn goed vertegenwoordigd. De automobielen-inzonding vooral getuigt van de hooge vlucht door deze nog jonge nijverheid in België genomen. Een ander Belgisch paviljoen is gewijd aan de spin- en weef-industrie, aan kant, borduursel en kleederen. Meu kan er bezichtigen de uitstallingen van touw en koord, van vlas, hennep, fluweel, tapijten en looper's. Men bekomt er ook een denkbeeld van het spinnen van vroeger dagen en van hedenhier het oude spinnewiel en daarnaast de geperfection- neerde, moderne machine. Maar de modemagazijnen! Welk lid van het schoone geslacht zou onverschillig blijven bij het aanschouwen van de prachtige toiletten hier tentoongesteld? En dan de kleurige uniformen der Belgische regimenten, wat steken die af bij de nieuwe grijze padjes van de Nederlandsclie militairen De Engelsche afdeeling ligt dichtbij het Chateau d'Eau (het Waterkasteel). Nijverheid, handel en sport zyn ook hier goed vertegenwoordigd. Ook kunstwerken zijn er heel wat te zien. Een paar prachtige preekstoelen vallen bizonder in het oog. Het Palais des Beaux Arts (Paleis van Schoone Kunsten) bevat een merkwaar dige verzameling van schilderijen, tee- keningen en beeldhouwwerk. Maar 'k kan de ouders niet aanraden er met hunne dochters heen te gaan, want wat al naaktheden zijn daar bijeengebracht Vooral de Fransche artisten schijnen zich bij voorkeur op het schilderen van natuurmenschen toe te leggen. Met de eerbaarheid heeft men het niet alleen düar, maar ook in andere uitstallingen niet heel nauw genomen. Zoo laten onder dit opzicht ook het salonnetje der Fransche Humoristen, de tentoonstelling vau dameskostuums en keurslijven, van enkele boeken en gra vuren, de kijkkasten langs de wegen en verscheidene vermakelijkheden, veel te wenschen. De Hollandsche politie dienaren zouden hier heel wat werk vinden, moesten zij de zedelijkheids wet doen in acht nemen {Wordt vervolgd.) ONWEER. Te Warmond is de bliksem ingeslagen in den watermolen, bewoond door den molenaar A. Kozijn, bij wien 's Zaterdags nachts geregeld logeeren de heeren H. en L. uit den Haag, ter beoefening der watersport. Door den schoorsteen ging de bliksem naar omlaag, om daar het woon- en slaapvertrek in een ware ruine te ver anderen. Van daar baande hy zich een weg door een voeg van den muur, waardoor een gaatje van hoogstens een centimeter middellyn ontstaan is in de gang, waar de dochter, die ook opgestaan was, ter aarde geslagen en voor dood opgenomen werd door haar vader en den heer H. Dadelyk werd geneeskundige hulp ingeroepen, en na byna een uur kwam zy by uit haar verdooving en kreeg eenigen tyd later weer het spraakver mogen terug. Haar toestand werd iu den loop van den dag beter. De bliksem is Zondag in den toren van de Ned. Herv. kerk te Koudekerk geslagen, waar op dat oogenblik gods dienstoefening werd gehouden en de predikant juist het dankgebed uitsprak. Het geval wekte hevige ontsteltenis; twee vrouwen verloren het bewustzyn. Nadat men van den eersten schrik bekomen was, ylden velen, ondanks den hagelslag, blootshoofds naar buiten. Het inslaan van den bliksem had geen brand veroorzaakt. Slechts het uurwerk, dat op 11,3 bleef stilstaan, werd onklaar. Ontoerekenbaarvorklarlng verwacht. De schryver van de Haagsche kout in de Pr. Gr. Ct. meldt, dat de zaak, die indertyd in Den Haag zoovele ont roering wekte, n.l. de moord op het meisje H. door haar verloofde, den Leidschen student, vermoedelyk zonder berechting zal worden afgedaan. De rechtbank zal waarschijnlijk plaatsing in een krankzinnigengesticht gelasten. D y nam letontplof flog in Kerkrade. In een rayn te Kerkrade (Lirab.) heeft een dynaraiet-ontploffing plaats gehad, waarby de mynwerker Kupers letterlyk vaneen gereten werd. By het onderzoek dat de directie naar aanleiding van dit ongeluk liet instellen, had een tweede ontploffing plaatfc, waarby de opzichter Sangers en de mynwerker Fischer zwaar gewond werden (zy verloren ieder een hand en een oog), terwyl de mynwerker Vinders licht gewond werd aan hoofd en handen. De beide zwaargewonden zyn naar 't hospitaal te Heerlen over gebracht. Tweede Kamer Verkie/Jugen. By de te Groningen gehouden stemming voor een lid der Ttfeede Kamer, wegens het bodanken van dr. Bos, is gekozen rar. J. Liraburg (v.-d.) met 3786 van de 5730 uitgebrachte geldige stemmen. De heer E. Rugge (s. d. a. p. j verkreeg 1863, terwijl op den heer G. Steringa (s. d. p.) 81 stemmen waren uitgebracht. Het XXe wereldcongres voor den Vrede. Het XXe Wereldcongres voor den Vrede zal zonder twijfel voor de ont wikkeling der Vredesbeweging van groot belang zijn. De voormannen der Vredes beweging hebben rapporten uitgebracht over een vijftal onderwerpen, hetzij van organisatorischen en propagandistischen, hetzij van zuiver wetenschappelijken aard. Deze rapporten zijn reeds geopen baard, zoodat de congresleden op bet congres hierover een weloverwogen meening zullen kunnen hebben, terwijl zij bovendien bij de beraadslagingen de voorlichting zullen ontvangen van speciaal ingestelde commissiën van onderzoek, ieder uit negen deskundige personen bestaand, uit de verschillende landen gekozen. Zoo zal van dit congres kunnen uitgaan een krachtiger organisatie van de vredespropaganda in alle lai^pn en zal dit congres kunnen helpenT>e- vorderen de oplossing van vele moeilyke vraagstukken, betreffende de inter nationale rechtsorganisatie der toekomst, moeilijkheden, waarvan de pacifisten het bestaan niet outveinzen. Het congresbezoek zal buitengewoon druk zijn. Thans kan reeds verzekerd wordeD, dat het aantal congresdeelnemers dat van alle vorige congressen belang rijk zal overtreffen, met uitzondering misschien van dat te Londen in 1908. Voor het 's-Gravenhaagsche congres zijn thans reeds 671 personen ingeschreven, n.l. uit Nederland 401, Amerika 58, Engeland 59, België 32, ©ostenryk 18, Frankrijk 31, Italië 18, Dnitschland 22, Zweden 9, Hongarije 8, Denemarken 4, Zwitserland 4, Rusland 4, Spanje, Servië en Egypte 1. Onder de Nederlandscho vereenigingen, die officieel tot het congres zijn toege treden en hun vertegenwoordigers zenden, behooren de vrijzinnig-democratische boud, de vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis", de Nederlandsche vegetariërs bond, de nationale vrouwen raad voor Nederland, de nationale ver eeniging voor vrouwenarbeid, de Ned. bond voor vrouwenkiesrecht, de mannen bond vrouwenkiesrecht, de vereeniging ter bestrijding van vivisectie en de Nederlandsche reisvereeniging. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De BUt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Aug. 1913. Hoogste barometerstand 769,2 te Haparanda. Laagste barometerstand 750,1 te Vestmanoer. Verwachting (van den avond van den 15 Aug. tot den avond van lti Aug.) zwakke tot matigen, verandelgken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Officieel Marktbericht. BOTER 0,70 en 0,75 per 5 H.G. KIP-EIEREN ƒ1,en ƒ1,126 per 25 st. Zierikzeb, 14 Aug. 1913. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. A.s. Maandag IS Augustus hopen onze geliefde Ouders: PIETER QUANT en JACOMINA VAN DAMME, hun' 40-Jarlge Echtvereenlgtng te herdenken. ZlERIKZBB, Augustus 1913. Hunne dankbare Kinderen, j Behuwd- en Kleinkinderen. Hiermede betuigen wij onzen hartelijk™ dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze inniggeliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder CORNELIA VERSTRAATE- ScHIKKRR. Dintbloobd, 13 Augustus 1913. Namens de Familie, A. VERSTRAATE. Bjj deze brengen wjj onzen hartelijk™ dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereeniging op 8 dezer ontvangen. BtiKon, 15 Augustus 1913. C. VAN DER KLOOSTER Jr. B. A. VAN DER KLOOSTER, geb. Douw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 5