Sociëteit „Concordia", den heer C. L Petappel, openbare Algemeene Vergadering REUZEN-RECLAME, Ingezonden Mededeelingen. Beklagenswaard zp de zieken die de Pink Pillen niet kennen. ÜTTGEKLA ARD: 14 Aug. De barge „Flower of Essex", kapt. T. Smith, met diverse goederen van Pruisen naar Engeland. ADVERTENTIEN. 1 Zondag 17 Augustus a.s. Billard-Concours VERGADERING Doet te weten: Aardappelen te Velde onderwys zal ontvangen, dat aan doof stommen gegeven wordt. Scherpenlsse. Door de Commissaris der Koningin in Zeeland is benoemd tot zetter by 's Rijks directe belastingen, de heer C. A. Geuze, zulks in de plaats van den heer O. M. Kleppe. Tholen. Naar we vernemen, zullen de tuinen en serres van den huize „Buitenzorg" alhier na Zondag 31 Aug. voor het publiek gesloten worden. Het zal voor hen, die hoog waardeerden de gastvrijheid vanjhr. Van Vredenburcli, den eigenaar van den huize „Buitenzorg", om des Zondags in zijn prachtvolle tuinen te mogen wandelen en uit te rusten van de vermoeienissen van den wekelijkschen arbeid, een teleurstelling wezen, dat zij voortaan van het zeldzaam schoon natuurgenot, dat zij dan smaakten, voortaan zullen verstoken zijn. Goes, 14 Aug. Gisterenavond viel op de Kleine Kade een jongen van den walmuur te water. Spoedig was hij onder het wateroppervlak verdwenen en zou stellig verdronken zijn, wanneer niet de heer H. B, uit Kruiningen, geheel gekleed te water was gesprongen. mocht de voldoening smaken den jongen behouden aan den wal te brengen. Alle eer aan den onverschrokken redder. Middelburg, 14 Aug. Op de tentoon stelling is heden de tienduizendste kaart verkocht aan mej. Marie Dellices te Roubaix. Haar werd namens de com missie een broche met gouden Zeeuwsche knoopen aangeboden. Te 4 uur heden bedroeg het aantal bezoekers ruim 1300. Zoowel bjj de ringrjjderij als op de tentoonstelling was dan ook de toeloop zeer groot. De inspecteurs van politie alhier hebben gisteren 5 deserteurs van de Russische bark „Pittan" aangehouden, welke te Vlissingen ligt. Na weder- zjjdache bespreking werden ze weder aan boord van hun vaartuig terugge bracht. Vlissingen, 14 Aug. Gisterenmiddag is de 16-jarige P. J. A., zoon van eene weduwe, die bij de duinen was gaan zwemmen, verdronken. Zjjn lijk werd niet gevonden en is dus vermoedelijk met den stroom medegevoerd. Aanbestedingen, Verkooplngen enz. Scherpenlsse, 14 Aug. Bjj de heden gehouden verkooping van atraatmest der gemeente, werd het le perceel verkocht aan J. Jagt, voor f 31het 2e perceel aan J. V. d. Velde, voor f 50, en het 3e peroeel aan C. A. Geuze, voör f 42. Kerkwerre, 15 Aug. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van varkens voeder is het erwten en gerstemeel ge gund aan den heer A. J. Boogaart alhier, en de mais aan de Firma Ribbens te Zierikzee. St.-Annaland, 15 Aug. Bjj den verkoop van veldvruchten van de hofstede „Bleijendaal" liepen de prjjzen per gemet, wat de bruine boonen betreft van 47 gld. tot 136 gld., en wat de aardappelen aangaat van 96 gld. tot 140 gld. Er werden in 't geheel 47 perceelen geveild. 0 N D B R W IJ S. Bjj het te 's Hage gehouden examen voor acte Fransoh 1. o„ slaagde o. a. de heer J. J. Bastmeijer van Bruinisse. Naar men aan het Kath. Schoolbl. meldt, slaagde Woensdag 5 Aug. voor de akte Engelsch, 1. o. de heer Witsen- boer, onderwijzer aan de R. K. school M. U, L. O. aan het Rapenburg te Leiden. Deze collega is thans in 't bezit der hulp- en hoofdacte, der acte voor vrije en orde-oefeningen der gymnastiek, der acten Fransch, Duitsch en Engelsch 1. o., der acte wiskunde en is pas 22 jaar oud. Landbouw en Veeteelt. De Verplichte keuringen van dek hengsten zullen naar het Zeeuwsch Landbouw weekblad meldt dit jaar ge houden worden: 21 September 1 u. 30 te Middelburg; 23 September 8 u. v.m. te Oostburg24 September 10 u. v.m. te Kattendgke; 25 September 8 u. v.m. te Hulst; 26 September 10 u. v.m. te Bergen-op-Zoom27 September fl u. v.m. te Zierikzee. De groote Provinciale Tuinbouw tentoonstelling voor Noord-Brabant zal worden gehouden te Breda van 20 tot en met 29 September a.s. (zie aanplak biljetten). RECHTZAKEN.^ Zierikzee, 16 Aug. Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank is tegen J. V., 29 jaar, vroeger secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand te Oud-Vossemeer, thans gedetineerd, beklaagd van verduistering van gelden van gemeente-zegels, rechtsingang ver leend, met last tot instructie en bevel tot gevangenhouding. Het gerechtshof te Hage heeft vrouw Roerdinkholder, die 't vorig jaar in Den Haag met haar man, een ontslagen tram beambte, herhaaldelijk relletjes en op stootjes veroorzaakte, maar die nu beterschap heeft beloofd, veroordeeld tot f 25 boete, inplaats van de drie maanden gevangenisstraf, die de recht bank haar had opgelegd. Het Hof wil 't dus nog eens met haar probeeren. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Wanneer men liet belangrijke aantal personen ziet die door de Pink Pillen genezen zijn, nadat alle andere geneesmiddelen mislukt waren, kan men niet anders doen dan de zieken beklagen die de Pink Pillen niet kennen. De Pink Pillen hebben geen voorkeur, zy zijn dezelfden voor allen en indien zij anderen zoo mooi genezen hebben, waarom zoudt gij dan willen dat 2ij op u geen goede uitwerking zouden hebben? Zaken te verzekeren waarvan men de bewijzen niet kan bijbrengen, beteekent niets; ziet hier dan een geval dat u zal voorlichten, en indien de plaats ons niet was toegemeten, zouden wij u honderden dergelyken kunnen aanhalen. Mejuff. J. M. de Klein-Smit, wonende 5, Achter de Wal te Utrecht, heeft ons geschreven: „Ik heb het genoegen u te berichten, dat uwe uitmuntende Pink Pillen myne gezondheid hersteld hebben en ik voeg er bjj, dat gedurende vele jaren dat ik leed geen enkel geneesmiddel, en ik heb er velen genomen, had kunnen doen wat de Pink Pillen hebben gedaan. Ik was zeer verzwakt, ik had geen eetlust en ik was altijd moede. Ik sliep niet en ik gebruikte geen eten meer. Mijn bloed was te zwak, had men mij gezegd, en 'men had mij versterkende en op wekkende middelen voorgeschreven; ik heb ze genomen, zonder echter eenige verbetering waar te nemen. Daarentegen is van af den dag dat ik de Pink Pillen heb genomen, mjjn gezondheids toestand onmiddellijk verbeterd. Ik heb den eetlust en mijne krachten weergevonden, myne onge makken zijn opgehouden en ik heb opnieuw een goede gezondheid". Indien uwe gezondheid te wenschen overlaat, indien gij niet sterk genoeg zijt, hoe welvarend gy ook kondt schijnen, neem heden nog een proef met de Pink Pillen. Deze eenvoudige proef zal voldoende zjjn om u te overtuigen, dat gij alle belang hebt met de behandeling voort te gaan, want gjj zult spoedig een groote gewaar wording van welzjjn ondervinden, die een teeken is, dat uwe krachten zijn weergekomen en dat uwe lichaamsfuncties beter werken. De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, neurasthenie. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,de 6 doozen aan het Generaal- Depöt der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken by J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Bal; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede apotheken en drogisteryen. KERKNIEUWS. Benoemd tot godsdienst-onderwijzer te Sluiskil, gemeende Temeuzen, de heer L. Dek te Kruiningen. Goes, 16 Aug. Heden (Vrijdag) viert de heer J. Baede, pastoor van Goes en deken van Middelburg zyn veertigjarig priesterjubileum. Gisterenavond werd hem in de geheel versierde Kath. kerk door zyn parochianen een feestlied toegezongen en had een plechtig lof plaats. Hedenmorgen werd een plechtige Hoogmis gehouden en in den namiddag hield de jubilaris receptie, waarvan velen gebruilf maakten hem ,te complimen teeren. Hedenavond wordt het jubileum met een plechtig lof besloten. Zaterdagmiddag wordt den leerlingen der kath. school een feest bereid. Wjj vernemen nog, dat een groot geschenk in geld, den heer Baede door zyn parochianen aangeboden, door hem gebruikt zal worden ten behoeve van de nieuwe kath. school alhier. De Crisis. Men deelt het volgende mede: Aan het hoofdbestuur van de nieuwe vrijzinnige kiesvereeniging „'s-Graven- hage" is een schrijven verzonden, houdende het verzoek een algemeene vergadering dier vereeniging te willen uitschryven, opdat deze zich kunne uit spreken over de houding, door de concentratie aangenomenin zake de hangende crisis en om, zoo mogelyk nog eenigen invloed ten goede te kunnen oefenen. Dit verzoek is gegrond op de over tuiging „dat, na do mislukte poging om met do S. D. A. P. eene regeering te vormen, de concentratie zich niet door vrees voor mislukking had mogen laten weer houden, om te pogen de stembusbeloften in te lossen; „dat nu die poging niet gedaan werd, de concentratie by vele vryzinngen in den lande schuldig staat; en „dat het dringend noodig is, dat volle openbaarheid kome over de vraag hoe de verschillende groepen der concen tratie zich hebben uitgesproken, opdat de vryzinnigen kunnen overwegen of eventueel eene voortzetting der concen tratie, in het belang eener democratische ontwikkeling, waarnaar de nieuwe vry zinnige kiesvereeniging „'s-Gravenhage" streeft, nog gewenscht is." Het program der nieuwe regeering. De Zutph. Grt. verneemt uit zeer goede bron: De heer Cort van der Linden is bezig een ministerie te vormen, dat als voor naamste punt van program zal hebben de invoering van het algemeen kiesrecht en de mogelijkheid tot het invoeren van vrouwenkiesrecht iu de grondwet, terwijl de formateur een tegenstander is vau uitbreiding van het recht van regrès der Eerste Kamer. Verder zal het program bevatten staats pensioen, in den geest van het amendement der vrijzinnigen, en eenige punten op het gebied van onderwijs. Mr. Cort v. d. Lindeu's opinie daarover is bekend uit de nota, die hij mede onderteekend heeft, bij het rapport der laatste grondwetsherziening. Misschien zullen ook pogingen in die richting worden aangewend. De conclusie is dus, dat het program der vrijzinnigen bij de herstemmingen vrijwel overgenomen wordt, zonder dat de concentratie officieel meewerkt aan de vorming van het ministerie. De benoodigde middelen zullen uit directe heffingen worden gevonden. Het Staatspensioen. Het dagel. bestuur en de redactie van het orgaan van den Bond voor Staatspensionneering heeft een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat door de loop der politieke zaken na de verkiezingen de spoedige invoering van het Staatspensioen ernstig in gevaar gebracht wordt. Besloten is, indien de Troonrede daartoe aanleiding geeft, een krachtige actie te voeren ter herstel van de aan de zaak der staatspensionneering toe gebrachte schade. E8PËRAN T O. La Holanda Pioniro van Augustus vermeldt o. a. „Aan de „Academie voor Wetenschap en Kunst" te Pittsburg, een filiaal van het Carnegie-Instituut, is ook een af- deeling voor Esperanto opgericht. Prof. E. S. Rogers, stichter en directeur van de „Mountain Ranch School" te Los Gat os in California, heeft een beweging in 't leven geroepen voor een betere physieke en intellectueele ont wikkeling der jongens: „Wereldfederatie van Jongens". Als officieele taal dezer federatie zal Esperanto worden gebruikt. Het internationale theosofen-congres, te Stockholm gehouden, heeft met algemeene stemmen Esperanto aan genomen als internationaal middel ter gedachtenwisseling onder de theosofen. Op het volgend te Par|js te houden internationaal congres zal nu Esperanto als officieele congrestaai worden ge bruikt". In hetzelfde nummer lezen we ook „Een merkwaardige iorht. Eenige maanden geleden kon men een oproep lezen, waarin gevraagd werden deel nemers voor een tocht door Lapland tot de Noordkaap, uitgaande van de broeders Willem Herbst, kunstenaar en Frederik Herbst, geoloog. Als voorwaarde was gesteld de kennis van Esperanto, natuur lijk niet voor de conversatie met de Laplanders, maar voor een geraakkelyken en vryen omgang tusschen de leden der expeditie onder elkaar. De oproep is niet vergeefs gedaan. Van alle kanten kwamen liefhebbers opdagen, zoodat den 19en Juni een deel der tocht- genooten de reis heeft aanvaard, onder leiding van F. Herbstdit deel bestaat uit 9 personen, van 6 verschillende natiesRusland, Duitschland, Engeland, Frankryk, Italië en Deneraarken. Het tweede deel, onder leiding van W. Herbst, waarvoor de deelnemers reeds in Stock holm samenkwamen, zou spoedig het eerste volgen, zooals het Juninummer van het Zweedsche blad Espero bericht. TELEGRAMMEN. Middelburg, 15 Aug. Het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan de ten toonstelling van Zeeuwsche kleeder drachten enz., is bepaald op Zaterdag 30 Augustus a.s. O. a. zal alsdan de laatste ringrydery door hen worden bijgewoond, waarvoor H. M. een fraaien pr|js beschikbaar stelt. 's-Gravenhago, 16 Augustus. Op verzoek is eervol ontslag verleend met dankbetuiging aan den heer jhr. rar. J W. JD. Schuurbeque Boe|je, als rechter by de rechtbank te Zierikzee. Geslaagd voor de akte hand- teekenen lager onderwijs, de heer C. J. Vriens te Tholen. MARKTBERICHTEN. Zlerlkzoe, 14 Aug. Van het oude gewas werden enkele partytjes tarwe getoond, die 26 ct. lager werden afge geven. Nieuwe tarwe was ter markt, doch wegens inferieure kwaliteit onver koopbaar. Tarwe f 8 f 9,60; wintergerst f 5,50 k f 6; karwyzaad f 14 k f 14,50. Hooi f 20 f 22 per 1000 K G. Middelburg, 14 Aug. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe flauw, 50 cent lager. Van het nieuwe gewas waren enkele partytjes kroonerwten en karwijzaad ter markt. En om het nieuwtje aan onderstaande prijzen genomen. De pryzen waren als volgtjarige tarwe f 6,50 a f8,50; kroonerwten f 14, alles per HL.karwijzaad f 13,50 k f 14,60 per 50 kilo. Beetwortel-Suiker. Rotterdam, 11 Aug. Biet, kalm, Aug. f llj5g genoteerd. Amsterdam, 11 Aug. Biet, prijshoudend, Aug. f lig te koop, per Oct./Dec. f 11$$ en per Mei f 11geboden. Londen, 11 Aug. Biet, 88 gr., kalm. Zeetijdingen. Zierikzee. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 9 Aug. Een zoon van C. de Looze en M. J. Cramer. Gehuwd: 12 Aug. A. Sizoo, 24 j., j.m. en P. A. Timmer man, 26 j., j.d. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden stuk uit Brouwers haven kan wegens zyn verbazende lengte heden niet geplaatst worden. De Redactie. H |jf 20 Augustus hopen mijne ge- liefde Overgrootouders, n MARINUS DEN BOER en GRIETJE BOOT m H| te Dirksland, hun' 69-Jarlge M Echtvereenlglng te herdenken. Hun oudste Achter kleindochter, M. P. VAN SLUIS Cd, Brouwershaven. 1^191 Heden overleed, zacht en kalm, na een laDgdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote en zorgdragende Moeder, Martha Sinke—ReUngoud, in den ouderdom van 75 jaar en ruim 10 maanden. Noordüouwe, 13 Aug. 1913. Noordgouwe. J. SINKE. i K. SINKE. Veere. A. SINKE v. n. Werf. 1 H. RE1NGOUD. Noordwelle. L. REINGOUD v. qraafkir.and. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoot, de heer A. VAN DALEN, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Stavekissf., 14 Augustus 1913. Uit aller naam, Wed. A. v. DALEN—db Bruijn. Hótel „De Gouden Leeuw". Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling, by onze 25-jarige Echt- vereeniging ondervonden, betuigen wg onzen oprechten dank. Zirrikzbe, 15 Aug. 1913. H. L. KARDOL en Vrouw. ZIERIKZEE. D0T Voormiddag 11.59 tot 's namiddags 2 uur. (Potspel). Aanvang 12.15. - Prachtige luxe-prijs. Deelname vrij. HET BESTUUR. der Liberale Kiesvereeniging „Noord- gouwe" op Maandag 18 Augustus a.s., des avonds half acht ure, in het „Cafó Coomans". Agenda: Candidaatstellen lid Prov. Staten. Voor lid van den Raad bevelen wjj ten zeerste aan: een man, die de behoeften van het volk kent en aan wien vooral Oltzc belangen het b e s t e zijn toe te vertrouwen. VELE ARBEIDERS. Het DAGELIJKSCH BE- STUUR van het Waterschap Schouwen DOET TE WETEN Dat van heden af gedurende 14 dagen op 's Landskamer te Zierikzee, voor Ingelanden ter inzage zgn gelegd a. de rekening van het Waterschap over 1912 en b. de rekening van het Reservefonds over 1912. Van deze stukken zgn tegen betaling der kosten afschriften verkrijgbaar. Zierikzee, 15 Augustus 1913. A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Griffler. SHNR*— De VOORZITTER van het Waterschap Schouwen -, dat op 1 September 1913, des morgens om 10| uur, zal gehouden worden een van het Waterschapsbestuur, in 's Lands kamer te Zierikzee. Zierikzee, 15 Augustus 1913. De Voorzitter, A. J. F. FOKKER. Het BESTUUR der Dorps- vereeniging 2 te Stavenisse, zal trachten aan te besteden, op Donderdag 28 Augnstns as., de levering van: 21500 K.G. of meer Superphosphaat. 13100 Kaïniet. 5500 Kluitkalk. 2900 Kalizout. 1680 Paardeboonen. Inlichtingen en voorwaarden te ver krijgen bij den Secretaris L. NEELE. te THOLEN. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van den heer L. J. MOL, Landbouwer te Tholen, op Zaterdag 30 Augustus 1913, 'a avonds 7 uur, in de herberg van de Wed. C. Bad te Tholen, in het OPENBAAR VERKOOPEN te velde staande onder de gemeente Tholen, als: 13 perceelen In den Peukepoldor (Bonte). 2 Schakerloo 6 Ond-Str(Jen Eigenheimers, Roode Star en Bravo's). De perceelen zullen 8 dagen vóór de veiling door paaltjes zgn aangeduid. De Aardappelen zullen door den ver- kooper kosteloos worden vervoerd naar TholenPoortvliet(Strgenham) en Scherpenisse, gedurende 3 dagen in de week, in overleg met den kooper.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2