dagloon te kunnen Terdienen, was ruim 74 jaar oud. Poortvliet. Van den landbouwer M. van Nieuwenhuizen alhier, is dezer dagen een eenjarig paard in een sloot geraakt en verdronken. Met ingang van 1 Juli IJ. werd het tractement van den postbode W. J. Gebraad alhier, met f 80 verhoogd en gebracht op f 480. In het geill. blad „de Prins" van verloopen week vonden wy de portretten van H. Uyl en zjjne echtgenoote, die, wanneer zy het zoo lang mogen beleven, op 8 September a.s. hun 70-jarige echt- vereeniging zullen herdenken, met het volgende onderschrift: „Een hoogst zeldzame echtvereeniging. Zeventig jaar getrouwd!" -De gelukkige oudjes zyn Huibrecht „Uyl, geboren 27 Januari 1818 en „Elizabeth Lindhout, geboren 13 Januari 1820, te Poortvliet op het eiland Tholen „ze zyn 6 September 1843 in den echt „getreden. Als een bizondere merk waardigheid wordt nog vermeld, dat „Huibrecht Uyl van zyn geboorte af, „dus al 05 jaar, zyn huis bewoont". WolfaartsdQk. Tot ontvanger by de Herv. Gemeente alhier is benoemd de heer J. Goetheer, gemeente-secretaris. Voor deze betrekking hadden zioh 5 sollicitanten aangemeld. Middelburg, 11 Aug. In den gisteren gehouden dienst van de Engelsche kerk deelde ds. Oberman van den kansel mede, dat door de Zondagsscholen van de Engelsche congregatie in de Ver eenigde Staten een gedenkplaat was aangeboden ter herinnering aan de stichters van de moderne congregatie en van de gastvrijheid, die de uit Engeland verdreven protestanten in Middelburg ondervonden. Naar men weet, stonden onder de regeering van Koningin Elizabeth, in de tweede helft der 16e eeuw de ver spreiders van verlichte denkbeelden op kerkelyk gebied aan strenge vervol gingen bloot, wat velen naar Nederland de wyk deed nemen. De gedenkplaat, die in September geplaatst zal worden, vertoont het volgende opschrilt: 1582—1913. One in Christ To the Glory of te triune God In honor of William of Nassau and the hospitable oity of modern Congre gational order BrowneCartwrightHarrison The congregational Sunday schools ot the United States of Amerika Grate fully rear this memorial September 1913. Dit opschrift is omgeven van de wapens van Nederland en de Vereenigde Staten, van de Iersche settlers in Amerika, van Zeeland, Middelburg en de vereenigde provinoiën. (M. Ct.) 12 Aug. Naar het Huis van Be waring alhier is overgebracht de 44-jarige J. v. O. uit Kruiningen, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen. Vlissingen, 12 Aug. De liohtstoet, georganiseerd door de feestcommissie der Nieuwe stad en 1.1. Vrijdagavond door het minder gunstige weer tot Maandagavond uitgesteld, heeft gisteren avond, ten aanschouwe van duizenden, zyn ommegang door het Nieuwe stads gedeelte gemaakt. De stoet werd samengesteld by het Arsenaal en vertrok van daar om ongeveer half negen. Voorop reden marechausséesdie, hoewel de meeste toesohouwers aan 't verzoek om niet mee te loopen vol deden, toch hier en daar in de volte van menschen ruim baan moesten maken. Verschillende zegewagens, die ook aan den grooten optocht hadden deel genomen, reden ook nu mee, terwyl een 500 tal kinderen uit de nieuwe buurt met lampions aan oranjekleurige stokken of aan dito bogen door twee of vier meisjes gedragen, het effect niet weinig verhoogden. Het muziekgezel schap „St. Caecilea" en de „Postfanfare" bliezen vrooljjke marschen. In een landauwer maakten de eere voorzitter, de voorzitter en de secretaris den ommegang mee. Op den Singelweg werd Bengaalsch vuur ontstoken. 't Was voor tienen toen de stoet ontbonden werd. En hier mee is de rjj der feestelijk heden in Vlissingen gesloten. Bij de plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeente raad alhier in het eerste district waren uitgebracht 638 geldige stemmen. Her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. Laernois (gesteld door kiezers van verschillende richting) met 237 en S. A. Lintwieler (a.-r.) met 190 stemmen. Aanbestedingen, Yerkooplngen enz. 8t.-Maartensd{Jk, 12 Aug. Door het gemeentebestuur werd heden aanbesteed de bouw van drie groepen van vier arbeiderswoningen, model C, achter het Boscli, benevens één arbeiderswoning, model A, in Parochie-Papenhoek. Voor het timmerwerk Jer le groep van 4 werd ingeschreven door C, Rijn berg alhier, voor f 1629. Voor het metselwerk door J. Knuist alhier, voor 1 1605. Voor het schilderwerk door M. Lauge- jan alhier, voor'f 184; door I'. A. Sakko alhier, voor f 180. Voor don geheolen bouw van de le groep van vier was ingeschreven door: P. M. Geluk alhier, voor f 3798. A. M. Kuiper, Heinkenszand, voor f3890. C. Rijnberg en J. M. Kauffman alhier, voor f 3931. C. Burgers, St.-Annaland, voor f 3970. A. v. d. Hoek alhier, voor 1' 4198. Deze le groep van vier werd gegund als volgt: Het timmerwerk aan C. Rjjnberg alhier. metselwerk J. Knuist schilderwerk P. A. Sakko Voor het timmerwerk der 2e groep van vier was ingeschreven door C. Rijn berg alhier, voor f 1649. Voor het metselwerk door J. Knuist alhier, voor f 1700. Voor het schilderwerk door P. A. Sakko alhier, voor f 185door M. Lange- jan alhier, voor f 184. Voor den geheelen bouw van de 2o groep van 4 was ingesohreven door A. M. Kuiper, Heinkenszand, voor f 3890. C. Rijnberg en J. M. Kauffman alhier, voor f 3901. C. Burgers, St.-Annaland, voor I 3980. Deze 2e groep van vier werd gegund als volgt: Het timmerwerk aan C. Rijnberg alhier. metselwerk J. Knuist schilderwerk M. Langejan Voor het timmerwerk der 3e groep van vier was ingeschreven door O. Rijn berg alhier, voor f 1600. Voor het metselwerk waren geen inschrijvers. Voor het schilderwerk, door P. A. Sakko alhier, voor f 190; door M. Lange jan alhier, voor 1 184. Voor den geheelen bouw der 3e groep van vier was ingeschreven door: A. M. Kuiper, Heinkenszand, voor f 3960. C. Rijnberg en J. M. Kauffman, voor f 3982. C. Burgers, St.-Annaland, voor f 3990. Deze 3e groep van vier werd gegund aan A. M. Kuiper, Heinkenszand. Voor het timmerwerk der woning model A werd ingeschreven door C. Rynherg alhier, voor f 500. Voor het metselwerk waren geen in schrijvers. Voor het schilderwerk door P. A. Sakko alhier, voor f 55; door M. Lange jan voor f 47. Voor den geheelen bouw van deze woning was ingeschreven door: A. M. Kuiper, Heinkenszand, voor f 1040. C. Rijnberg en J. M. Kauffman alhier, voor f 1130. C. Burgers, St.-Annaland, voor f 1180. De bouw dezer woning werd gegund aan A. M. Kuiper, Heinkenszand. In het geheel waren by deze besteding ingeleverd 11 briefjes, waarvan 2 van onwaarde, omdat zy op ongezegeld papier waren ingediend. KERKNIEUWS. Alg. Syn. Ned. Herv. Kerk. In de zitting van Maandag heette de president den heer W. van Oeveren, welkom als afgevaardigd ouderling voor Zeeland, die als secundus optrad van den heer F. Landsman. De besprekingen van dien dag geven geen aanleiding tot vermelding. O N D E R W IJ S. DulrendJJke, 9 Aug. By het op 8 en 9 Aug. te Utrecht gehouden examen slaagde voor de akte van bekwaamheid als hoofd-onderwijzeres mejuffrouw J. J. de Keyzer, wonende alhier. Noordwclle. Bij de jongste examen voor de hoofd-acte te Haarlem i3 o. a. geslaagd dhr. J. Poldermans geboortig alhier, thans onderwjjzer te Beverwyk. Blykens 32ste jaarverslag van het Ondersteuningsfonds, opgericht door het Ned. Ond. Genootschap, werdon in 1912 toegestaan 17 rentelooze voorschotten tot een bedrag van f 2645. Aan noodlydende onderwyzers of hun nagelaten be trekkingen werd aan doorloopenden steun uitgekeerd f 10.138,33, aan af loopenden steun f3915,19. Het aantal aanvragen, om steun neemt voortdurend toe, terwyl de ontvangsten verminderen. In 1912 moest dan ook f 1813,19 van de reserve worden afge nomen. Post en Telegrafie. Bij het dezer dagen te Arnhem ge houden examen voor adsistent of conduc teur der brievenmalen, (mondeling ge deelte) slaagde o. a. de heeren M. J. van Donge en M. v. d. Berg, beiden brieven- en telegrambesteller te Zierikzee en de heer N. de Pagtor, brievenbesteller te Middelburg. Hot buitengewoon congres der S. I). A. P. In ons vorig nummer deeldon wy reeds mede den uitslag van het Zater dag en Zondag te Zwolle gehouden buitengewoon congres der S. D. A. P. Het congres verklaarde zich met 375 stemmen tegen de aanneming der ministerieele portefeuilles. 320 stemmen waren daarvóór, 15 in blanco. Over 't algemeen steraden groote plaatsen tegen, kleinere vóór. De debatten waren by wylen zeer heftig. Zaterdag ging het nog al kalm toe. Toen werd het woord gevoerd door Schaper, die vóór aanvaarding van de minister-portefeuilles was, en door Wibaut en De Roode, die er tegen pleitten. Zondag hadden niet minder dan 47 afgevaardigden zich als spreker laten inschrijven. Ieder kreeg 10 minuten. De hartstocht laaide nu en dan hoog op, in 't bizonder na de rede van Mendels, die tegen, en tydens en na een rede van Hugenholtz, die vóór de aanvaarding spraken. Het regende meer malen interrupties, en soms werd de Internationale gezongen. Het hoofdmoment van het debat was een indrukwekkendo rede van rar. Troelstra, bepleitend de aanneming van de resolutie der meerderheid in de conferentie, in principe zich uitsprekend vóór aanvaarding der portefeuilles. Vermelding uit zyn rede verdient de mededeeling, dat Troelstra, by het overleg met zyn partygenooten die voor het ministerschap in aanmerking kwamen, het er met hen over eens was geworden, dat de leider der socialisten in de Kamer zou blyvèn om de actie der party te leiden. Mr. Troelstra wees er op, dat er thans geen reëel aanbod van portefeuilles meer is. Wat de resolutie der conferentie- meerderheid wil, is een eisch stellen voor het geval het algemeen kiesrecht en staatspensioen moeten worden gered. Wibaut meende, dat, wat Troelstra nu vroeg, is een machtiging om in een voorkomend geval de portefeuilles aan te nemen. Of dat geval later aanwezig iB, zou dan Troelstra beslissen, en niet het congres. De stemming had plaats over de resolutie van de meerderheid der con ferentie, zich uitsprekend vóór de aanvaarding van minister-portefeuilles. Toen het congres die resolutie ver worpen had, werd de resolutie der minderheid geacht te zyn aangenomen. Ten slotte hield mr. Troelstra, die zeer sterk bewogen was, nog een plei dooi voor de eenheid der party, en diende zelfs een motie in, uitsprekend, dat de eenheid in de party niet is geschaad. Van der Goes sprak nog de hoop uit, dat nu voor goed een eind is gemaakt aan de kiem van tweedracht, die in de party zou zyn gekomen als de beslissing anders ware uitgevalen, daar ministe- rieelen en anti-rainisterieelen niet in een en dezelfde party zouden kunnen blyven. Die woorden lokten weer veel pro testen uit. Mr. Troelstra zei echter te meenen, dat Van der Goes geen kwade bedoelingen had met zyn woorden. Het laatste moment van dezen dag moest een goed moment zyn. En om dit te demonstreeren reikte hy Van der Goes de hand, onder luid gejubel van het congres. De eenheids-motie werd onder gejuich aangenomen. De Onafhankelijksfeesten. Den tweeden dag van de feesten te Vlissingen, Zaterdag, was het den ge heelen dag en ook 's avonds uitstekend weer; een enkele dreigende onweersbui trok bijtijds af, en dit was des te meer gelukkig, omdat nu de verschillende optochten goed tot hun recht kwamen. De historische-allegorische optocht, waarin behalve groepen van Napoleon en van Willem I, ook werkelijk bizonder mooie wagens, waarvan wij noemen de wagen des Vredes en die der Vrijheid, werden medegevoerd, had reeds over dag veel succes, maar des avonds, toen de wagens verlicht waren, en alles door fakkels beschenen werd, bereikte het enthousiasme over de mooie stoet haar hoogtepunt. Teruggaande, moeten wij nog even gewagen van het groot succes, dat het Concours Hippiquo heeft gehad. De belangstelling in dezen bier schier on bekenden wedstrijd was enorm groot, het aantal deelnemers en de wijze, waarop gereden werd, verdienden dit zeker ten volle. Ook de ringrijderij, het echt oud Walchersch volksvermaakhad veel deelnemers getrokken, en bleek ook bij de aanwezigen zeer in den smaak te zyn gevallen. Betreffende de avondfeesten dient ver meld, dat meerdere straten verlichting hadden aangebracht, en men was in de gelegenheid liet verschil op te merken, tusschen giorno-, gas- en electiische feestverlichting. Deze laatste wijze wa9 toegepast op het zgu. „Eiland" en voldeed daar uit stekend. De talrijke menigte, die daar om omstreeks acht uur was, kon zich daarvan overtuigen; maar had tevens gelegenheid een ander nummer van het programma gade te slaannamelijk de gondelvaart. Kalm gleden eenige fraai verlichte vaartuigen over liet spiegelgladde water van het verbreed kanaal. De hoogst aangename indruk, dien deze lichtstoet maakte, werd nog verhoogd door den lieve! ij ken zang van het kinderkoor van de Zangvereeniging „Looft den Heer", afgewiaseld door muziek. Na den bovengenoemden tweeden om gang van den liistorischen optocht, werd het vuurwerk ontstoken, hetgeen, even als ieder ander nummer, uitstekend slaagde. Het feest was officiéél hiermede ge ëindigd, alleen zal in de aanstaande week nog de kinderlichtstoet, welke Vrijdag moest worden uitgesteld, plaats hebben. Vlissingen zal onder de rij van plaatsen, die do honderdjarige onafhankelijkheid feestelijk herdacht of zullen lierdenkeü, zeker geen slechte plaats innemen. Tentoonstelling te Terneuzen. Al worden eigenlijk eerst Vrijdag en Zaterdag de oDaf hankelijkhoidsfeesten te Terneuzen gevierd, zoo werd toch reeds heden (Maandag) de tentoonstelling ge opend, welke in hoofdzaak aan den huis vlijt is gewijd, doch waarbij ook tal van zaken betrekking hebbend op de geschie denis zijn ondergebracht. Zoowel het een en ander vormt een geheel, dat een bezoek ten volle waard is. Zakkenrollers aan liet werk. Op het terrein, waar Zaterdagmiddag te Vlissingen het Concours Hippique plaats had, werden in korten tyd een drietal horloges, waaronder één met eene waarde van f 300 gerold. Vooraf had do politie in de plaatselijke bladen voor dit gevaar lijk soort menschen gewaarschuwdmaar toch hebben zij een goeden slag geslagen. Onafhankeiykheldsfeesten te Hulst. Aan het programma van de onaf hanke- lijkheidsfeesten te Hulst, welke Vrijdag en Zaterdag a.s. plaats hebben is nog een nieuw nummer toegevoegd, namelijk 't neerdalen van den vliegenier Cromberg op Zaterdagmiddag. Deze vliegenaar is verbonden aan de Gentsche tentoon- 8eliiug en by wil vandaar naar Hulst en terug een luchtreis maken. De Koningin te Soestdtyk. H. M. de Koningin en Prinses Juliana, die gedurende 14 dagen de gasten zullen zijn van de Koningin-Moeder ten paleize Soestdyk, kwamen Vrijdagmiddag te 5 uur mot den D-trein, waarin het Koninklijk rijtuig was gehaakt, van Het Loo te Baarn aan. H. M. de Koningin-Moeder en de burgemeester van Baarn waren ter verwelkoming der Koninklijke gasten op het perron aanwezig. Onder het gejuich der talrijke menigte, die op het stationsplein stond gesohaard, werd in drie rijtuigen met gevolg naar het paleis Soestdyk gereden, alwaar by aankomst de Koninklijke standaard werd geheschen. Gemengd Nieuwa. Berg ongelukken in de Alpen. Op den Dent du Midi zijn 3 Parijsche. studenten verongelukt. Zij hadden een tocht op den Tour Salières gemaakt en stortten van een rotswand van oen hoogte van duizend meter. De vreeselijk verminkte lijken werden naar Salvan gebracht. Op den Groszen Mythe is de schrijn werker Egli uit Zurich naar beneden gestort. De ongelukkige werd op slag gedood. In het Karwendelgebied (Beieren) is een toerist omgekomen. Zijn identiteit kon tot nog toe niet worden vastgesteld In het Acheuseegebied ziju twee jongelui uit Schwaz van den Maskaitop gevallen. Één van hen vond men dood, de andere is nog niet gevouden Men vreest even wel, dat hem hetzelfde lot als zijn makker getroffen heeft. Iiigezoudeii Stukkeu. Tuolen, 8 Augustus 1913. Mijnheer de Redacteur! Met dank voor uw onderschriftje onder mijn laatste schrijven. Zoo waar, gij hebt een loop plank gelegd, waarop weer eens een onbekende schrijver, Veritas geteekend, naar de pen greep, om met Critas van gedachten te wisselen. Met hem hoop ik dan ook in dit opstel eens vertrou welijk te praten, opdat wy verder niet onstemd op elkander nederzien, als wy hier als stads- menschen elkander zoo dagelyks passeeren. Doch vooraf, geachte redacteur, moet ik even wjjzen op het slot van het stuk van den heer Nico van der Maas, waarin deze nu openlijk de vrijzinnigen beschuldigt van leclijke 'vuile pamfletten. Deze heer gaat dus nog verder don Critas, want die beschuldigde enkel zekere party, zonder namen te noemen, dat evenwel u, geachte redacteuT, naar de pen deed grjjpen, om het voor de vrijzinnigen zoo ccnigszins op to nemen. En nu gelooft Critas, dat ook de redactie wel zal gaan gelooven, dat hier met de laatste herstemming voor den gemeenteraad meer dan ergerlijk door de vrijzinnigen is Hiermede ga ik over den onbekenden schrjj ver Veritas te beantwoorden. Genoemde heer stelt mij eiseerste voorwaarde toch mijn naam te zeggen. Dat zou Veritas zoo flink vinden, alhoewel hy niet heeft te zoeken, wie Critas ia. Critas wil u daarop twee vragen stollen: 1°. Waarom dringt ge op mijn onder- teekening aan, daar ge zelf onder uw stuk een pseudoniem zetWaarom begint ge dan zelf niet met rond en eerlijk uw naam onder uwe bestrijding to zetten 2°. Wat voor nut zou het hebben, als er gemeentetoestanden in een publiek blad besproken worden als de naam des schrijvers bekend is Kon het niet lichtvaardig dit gevolg hebben, dat de waarde van het schrijven door de bekendheid van den naam des schryvers gedurig zou worden beoordeeld of veroordeeld, enkel om de* persoons wil? Komt het er in het critiseerend schrijven over gemeentetoestanden op dc waarheid aan, welnu, dan doet de onbekendheid des -•schrijvers hier niets- aan af noch toe. Toch wil Critas wel even eenige ontnuchtering geven, om dat eenige personen hier gedoodverfd worden, die bepanld geen deelgenoot zyn in het schrijven van Critas. De een verdenkt den correspondent der Nieuwsbode alhier, een ander weer een zittend raadslid, een derde weer een advocaat en een vierde weer een ambtonaar aan de posterijen. Doch Critas wil ter gerust stelling wel verklaren,' dat al deze gissingen falikant uitloopen, en hoewel velen meenen Critas met de vingers te kunnen aanwijzen, zal het op dezen ingeslagen weg- nog lang duren, vooraleer de naam en persoon van Critas formeel bekend zijn, want zooals u weet, is er ook een Critas II, misschien nog wel een Critas III ook. Doch genoeg hiervan, want vriend Veritas be gaat door zijn teekening juist de groote fout, dat hy zelf ook niet bekend wil wezen. En overigens, geachte vriend, is uw afstraffing in uw stukje meer tegen den persoon Critas ge richt als persoon, dan wel tegen de zaken, hetgeen ik u nu ga bewijzen. Werkeljjk met instemming van alle partyen worden de stukken, geteekend Critas, gelezen en beoordeeld, en de lezers, die zich niet blind staren op den naam des schrijvers, getuigen door wederkeerige hulde, dat zy zich met de opgenoemde kwesties ten volle vereenigen. De drop holt den hardsteen uit, en zoo is het ook hier. En nu zou het te veel eere voor Critas wezen, dat de Raad op zijn wenken de zaken aanpakte, maar feit is het toch, dat, sinds Critas is gaan schrijven, er meor emotie gekomen is in het gemeenteraads- leven, en dat vele zaken al, die om verbetering riepen, op een goeden weg zyn gebracht. Welnu, als dit dan maar het gevolg mag wezen, heeft Critas reeds zyn doel bereikt. Werkelijk onze raadsleden presteerden vroeger zooveel niet. Want deden ze dit, zoo hadden ze de onlangs tot hen gerichte vraag om hun verrichtte daden eens op to sommen, door een gevallen ge- meenteraadscandidaat niet onbeantwoord gelaten. Voor de groote zaken moet in den regel de burger per request den Raad op het gewicht wijzen, getuige de brugkwestie. Wat ze dan in de Raad doen? Wol gezellige huishoudelijken kout, die meent goed wat spreekwater te hebben, bljjft graag lang praten, en hoort hoe langer hoe meer zichzelvon praten. En ook nog bezitten eenigen de toegevende eigenschap, om onder de openbare vergadering briefjes te schrijven en die elkander toe te werpen, :.van zelf ook in het belang der gemeente. Wie vindt dit niet aardig zelfs. En wat de verlichtingskwestie betreft. Indien de heer Quist niet als kampioen ware opgetreden, had gewis en zeker de zaak weer, op voorstel van Burgem. en Weth., in den doofpot gegaan. Door hem is de zaak sleepende gehouden, en door hem is door middel van courantengeschrijf het onbillijke van den toestand ook door anderen ingezien, en dat die auderen met meer licht begaafd en gauw daarop een voorstel dgen, pleit voor des heeren Quist zwak geheugen, die als altijd wat hard van stapel loopende, vergat uitbreiding der gemeente- kom aan te vragen, hoewel hij het in een vorige vergadering gezegd had. Doch in den fruittijd moet men ook een raadslid-hovenier niet al te lastig vallen. En waarom had men er nu reeds niet de verlichting kunnen brengen, daar nu toch met eenige maanden ze er komt. Dit precedent ware waarljjk niet groot, en juist dit wenschte de heer Quist ook doorgevoerd te zien. De uit- breidingskom der gemeonte kwam immers wel achteraan. Maar de heer Quist kan in deoogen van Veritas geen genade vinden. Terwijl de wagens vlas dag op dag de omnibusramen in den Bebouwdendam afschuren wegens de versperde doortocht, mag de heer Quist in den Raad niets goeds presteeren. En hoewel het meer een wensch is der burgerjj, dift de heer Quist in en buiten den Raad veel zou praten, komen de heeren raadsleden en verdere belang stellenden tot heden van een koude reis thuis, toen volmondig by intrede van genoemden Quist voorspeld werd, dat nu alle gemeente zaken aan de groote klok zouden hangen. Dit valt zelfs zoo geducht togen, dat men nu maar volmondig het gaat uitbazuinen, dat de heer Quist zooveel en zoo leelijk dit of dat verteld heeft. Van zelf is dit de haat, die spoedig tot een lastercampagne zal aanwassen en waarvan vriend Veritas één der hoofd- aanleggers schynt. Zie, clit is juist het motief eener tegenpartij. Als men geen vat aan iemand kan krjjgen, gaat men lasteren. Wanneer in de verkiezingsdagen een schotschrift verspreid wordt, dan mist men het recht daarvoor de een of andere staatkundige partij aansprakelijk toestellen. Wat één misdoet, mag niet op rekening van oen goheele organisatie gesteld worden. Bovendien behoort het niet tot de zeldzaam heden, dat een pamflet, togen een bepaalde partij gericht, van één der leden of aan hangers dier partjj afkomstig is. De bedoeling is dan duidelijk. Men wil toch hierdoor bij het publiek den indruk vestigen, dat do tegenstanders, die tot zulke wapenen hun toevlucht nemen, moreel op een hoogst laag peil staan. Nu beweren wy niet, dat in casu het geïncrimineerde pamflet uit den boezem van hen is voortgesproten, die vijandig tegenover de vrijzinnigen staan, want het is best mogelijk, dat een vrij zinnige het geschreven heeft, maar zoowel in het ééne als in het andere geval gaat het niet aan van de vrijzinnigen te spreken, en daardoor een geheele staatkundige groep te blameeren. De Redactie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2