Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht ZIERIKZEE—ROTTERDAM ADVERTENTIEN. Aan de Sluis was 't één feestvierende massa, eerepoort, vlaggen, versierde gevels, kortom, men liad hier het beste beentje voorgezet, en gewis heeft hot den prins goed gedaan, hier zoo geest driftig ontvangen te worden. Na een klein uur hier geweest te zyn, moest de terugtocht ncrode aanvaard worden. Te 4 uur kwam men in het dorp terug en werd de stoet ontbonden. Lang werd echter geen kwartier gegeven want de schooljeugd wachtte met onge duld op de dingen, die komen moesten. Rijkelijk werden ze onthaald. Fosco, krentenkoekjes, chocola, een herinnerings boek en dito plaat. Uitstekend was voor hen gezorgd. (Des morgens waren de kinderen der openbare school in den A.-J.-Polder onthaald). Toen kregen wij uitvoering van „Thalia", later concert van „Concordia" en 's avonds negen uur de lichtstoet. Eenig was de aanblik daarvan. Men dacht zich een der ver tellingen uit de „Duizend en één Nacht". Ontelbare lampions in diverse modellen en kleurschakeringen zag men zweven. Dit nummer was een waardig slot van 't zoo uitstekend verzorgde programma. Natuurlijk was hiermee de feestvreugde niet uit. Geruimen tijd nog vermaakte zich ieder op zijne wijze, doch alles Jliep in de meeste volmaakte orde af. Niet één wanklank werd gehoord. Hulde aan de feestcommissie, den heeren A. L. van Eldik, P. Mol, C. A. Swenne, J. A. Stols, I. Hage en I. Aar- noudse, voor hun kranig werk. Een eere-saluut aan dames- en heerenleden van „Thalia" en „Concordia" voor 't geen door hen gepresteerd is, maar niet minder aan allen, die meegewerkt hebben om ons onafhankelijkheidsfeest zoo bij uitstek te doen slagen! Toen iemand in den laten avond van 't gevierde feest per fiets naar huis wilde gaan, greep hy op een leege plaats. Een ander was er met de fiets van door gegaan. Dank zy de ijverige nasporingen der politie stond het karretje Zaterdag morgen tegen 't gemeentehuis. Van een andere fiets is de lantaren ontvreemd, doch die is nog niet boven water. Coltynsplaat, 25 Juli. In de j.l. Vrijdag gehouden raadsvergadering alhier waren alle leden tegenwoordig. Aan den heer P. Beun werd over eenkomstig zyn verzoek met algemeene stemmen eervol ontslag verleend uit zyn betrekking van onderwyzer aan de openbare school met ingang van 16 Oct. a.s. Benoemd werd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim (in de plaats van den heer Beun, die wegens vertrek uit de gemeente ontslag had aangevraagd) de heer H. Blok, hoofd der openbare school. Met hem stond op de aanbeveling de heer J. Huisson. De rekening van 't Burgerlyk Arm bestuur, dienst 1912, werd goedgekeurd. Het ontwerp-reglement voor het Burgerlyk Armbestuur, werd na eenige kleine wijzigingen met algemeene stem men goedgekeurd. De geloofsbrieven der nieuwgekozen raadsleden W. Potappel en Ant. Ver burg Cz., werden onderzocht door de heeren M. Noordyke en I. P. v. d. Weele, die by monde van eerstgenoemde verklaarden, ze in orde bevonden te hebben, waarna tot toelating werd besloten. Een request van den heer H. Blok, hoofd der school, houdende verzoek tot het bouwen eener ambtswoning, werd ter nadere overweging aangehouden tot een volgende vergadering. Middelburg, 28 Juli. Onder de feeste lijkheden, die hier tijdens de tentoon stelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. plaats hebbenbehoort ook een reeks van zanguitvoeringen door ver- eenigingen uit verschillende dorpen in de provincie. Nadat deze reeks Donderdag geopend was door een jeugdig korps namelijk de leerlingen der openbare school uit West- kapellewas het Zaterdagavond de Zangvereeniging „Vooruit" uit Nieuw- vliet, die ons van haar hoogstaande kunst deed genieten. Wat deze eenvoudige boeren en boer innen ten gehoore brengen, dwingt ieders bewondering af. Van geslacht op geslacht heeft men zich in deze kleine Zeeuwsch-Vlaamsche gemeente op zang en muziek toegelegd, en zoo bestaat er naast deze zangver eeniging ook een strijkorkest. Beide vereenigingen staan in de omgeving hoog aangeschreven en by uitvoeringen komen tal van muziekliefhebbers uit omliggende dorpen naar Nieuw vliet, om van die goede muziek te genieten. En zoo hebben wy het genoegen ge had met dit a Capelle-koor kennis te maken. Hoe rustig en kalm, maar tevens hoe zeker staat de directeur, zelf een eenvoudig landbouwer, de heer D. Lu- teyn Pz. voor zyn koor; hoe heerlijk klonk het Evangelisch Gezang 22 van Ch. L. Blommaert en niet minder de Kerkkloktonen van C. S. Adaraa van Scheltema; in dit laatste lied bleek ook, over welk een uitstekende alt-soliste de vereeniging beschikt, die haar partner vindt in den krachtigen tenor, over wiens talent ook maar één roep was. Het was jammer dat slechts weinigen van de gelegenheid, om met dit koor kennis te maken, hadden gebruik ge maakt. Waar nog meerdere vereenigingen zullen optreden, is het wel te verwachten, dat dan meerdere aanwezig zullen zijn. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Brouwershaven, 25 Juli. Notaris II. J. van Noubtiys te Zierikzee verkocht alhier heden ten verzoeke van de familie van Nieuwenhuize. Gemeente Brouwershaven Slachterswinkel, slachthuis en tuin in massa, groot 5 aren 90 c.a., voor f 8621. 7 a. 90 c.a. tuingrond in Weeshuisblok voor t 500. 7 a. 10 c.a., idem aldaar voor f 500. 2 a. 50 c.a., idem aan Poortdijkstraat voor f 250. 2 a. 40 c.a., idem aldaar voor f 252. 2 a. 40 c.a., idem aldaar voor f 225. 2 a. 90 c.a., idem aldaar voor f 250. Gemeente Duivendijke 1 h.a. 72 a. 90 c.a. weiland aan den Zuidweg voor f 750. 95 a. 70 c.a., idem aan het Anker- wegje, voor f 685. 1 h.a. 71 a. 80 c.a. weiland langs het vorig perceel voor f 695. 27 a. 20 c.a. bouwland aan den Zuid- weg, voor f 900. Wat gemeente Duivendyke betreft alles per Schouwsch gemet. Kerkwerve, 26 Juli. Notaris van Nouhuys te Zierikzee, verkocht heden alhier ten verzoeke van den heer W. Boot Pz. te Serooskerke, in het openbaar, zyne veldvruchen tot prijzen van: Tarwe f 146, f 139, f 134, f 125 f 132, f 71, f 130. Schokkerwten f 170, f 105, f 100, f 73, f 51. Gerst f 88, f 77. Haver f 100, f 93, f 80, f 71, f 90, f 97, f 96, f 39, f 68. Paardenboonen f 90. Bruine Boonen 31. Jaapjespeeën f 80, f 140. Suikerbieten f 113. Nagras f 17, f 16,50, f 13,50, f 13, f6. Alles per gemet. 0 N D E R W IJ 8. Uitslag eind-examen H. B. S. in Zeeland. 4e groep. Geslaagd van de R. II. B. S. te Middelburg: A. P. Bliek, W. Hildernisse, J. G. van Niftrik en J. F. Roest van de R. II. B. S. te GoesM. D. Raraondt en J. C. de Groot, extraneus. Teruggetrokken 2, afgewezen 2. De raad der gemeente Goes heefi een jaarlyksche subsidie van f 900 ver leend aan de Ver. voor Handelsonderwys voor exploitatie van een driejarigen handelscursus. Tot onderwijzer aan de rijksnor maalschool te Vliasingen is benoemd do heer P. C. Gilde, onderwyzer aan de ryksleerschool te Middelburg. Ouwerkerk. Met algemeene stemmen is benoemd tot hoofd der openbare lagere school alhier, de heer C. A. Swenne, thans in gelijke betrekking te St.-Philip8land. St.-FIllpsland, 27 Juli. Aan den heer v. Dienst is door den gemeenteraad met iDgang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare school in den Anna Jacoba-polder. Dlnteloord. De heer P Brooijmans Wz. heeft met goed geyolg het toelatings examen voor de veeartsenijschool te Utrecht afgelegd. De heer J. J. Ruijs alhier is be noemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Hazerswoude, terwijl de heer L. Brenre Lz. als no. 1 voorkomt op de voordracht voor onderwijzer aan de open bare school te Lage-Zwaluwe. RECHTZAKEN. "s Gravenliage. De Hooge Raad ver nietigde het arrest van het gerechtshof alhier, waarbij G. S., landbouwer te Abbenbroek, tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens vergiftiging met morphine, en verwees de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam. Zierikzee, 28 Juli. Jhr. J. F. Schuur- beque Boeije heeft bedankt als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur l Mag ik beleefd een plaatsje voor het volgende in uw eerstvolgend nummer. Het raadslid Van der Doe is, zooals men weet, door alle raadsleden van leugen beschul digd. Ter verduidelijking daarvan, wil ik den ingezetenen van Dreischor meedeelen, hoe de zaak zich heeft toegedragen. Na afloop van een raadszitting, in het begin van dit jaar, hadden wy een gesprek over de hooge pachtprijzen van het land, waarover wij allen, ook Van der Doe, het geheel eens waren, dat pachten van pl.ra. f 70 per gemet veel te hoog waren. De opmerking werd echter gemaakt, dat het veel verschilt, door wien die hooge pachten worden betaald, dat b.v. sommige arbeiders, wanneer zij hard werken en groote dagen van den ochtend vroeg tot 's avonds laat er liet werk op verrichten, dat dezulken er soms nog eens wat van op de postspaarbank brengen. Dit nu is het onschuldige gesprek, waaruit Van der Doe een grove leugen distilleerde want wat toch is er gebeurd? De daarop volgende raadsvergadering was hoofdzakelijk belegd tot het vaststellen van het kohier van den H. O. Vóór men daarvoor in geheime zitting overging, vraagt Van der Doe het woord, tot het houden van algemeene beschouwingen. In die algemeene beschouwingen zegt Van der Doe, dat wij op een vorige bijeen komst gezegd hadden, dat er op land van f 70 wel f 30 f 40 overschoot, dus dat de boeren, berekend naar dat resultaat, allen veel te laag worden aangeslagen. Ja lezers, dat is dooi Van der Doe gezégd. Een infamer, brutaler leugen, is zeker wel nooit door een 'raadslid gebezigd, en hij her haalde die leugen nogmaals in een debat na de politieke lezing, alhier gehouden door den heer Van Santen uit Goes. Was het wonder, dat op de voorlaatste raads zitting door mij werd geprotesteerd tegen de brutaliteit van Van der Doe? Hij hield echter pertinent vol, dat door hem niet was gelogen, waarop ik den burgemeester verzocht hier te doen uitmaken, wie in z'n recht was. Daarop is door alle raadsleden uitgesproken, dat ik gelijk had, en* Van der Doe een leugenaar was. Na deze duidelijke uitspraak, verweet Van der Doe alle raadsleden, die uitspraak gedaan te hebben om mjj te redden. Zou er op een raadszitting ooit een beleedigcnder, brutaler, ongepermiteerder uitdrukking zijn gebezigd, en had ik niet hot volste recht op de vergadering van Woensdag j.l. te zeggen, dat Van der Doe niet waardig is een plaats in den gemeenteraad te hebben? Myns inziens heeft hij zichzelf hiermede afgemaakt, want het vertrouwen is van af toen door alle raadsleden opgehouden en de burgeljjke beleefdheid is hem ontzegd. Ik hoop vooral, dat de arbeiders van Drei schor zullen inzien, dat ze worden voorgelogen door Van der Doe. Met dank voor de plaatsing, UEd. dw. dienaar, J. C. VAN LANGERAAD. Dreischor, 28 Juli 1913. Mijnheer de Redacteur l Critas vraagt, evenals altijd, bescheiden eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. De omstandigheden nopen hem weer eens te schryven in het algemeen belang. Had hij voor genomen over het Groene Kruis alhier eens te schryvenzoo mag hij met voldoening mee deelen, dat op de laatste vergadering der alhier gevestigde afdeeling het Groene Kruis, waarvan Critas ook deel uitmaakte, de zaken waarover zijn schrijven hoofdzakelijk zou gegaan zyn, op die vergadering met meerderheid van stemmen zijn aangenomen, zoodat het Groene Kruisge- bouw van af heden zijn renten oplevert wegens verhuring, en ook de leden alle voortaan per convocatiebiljet zullen gewaarschuwd worden wanneer en waar een vergadering zal gehouden worden. Dit is voorwaar een aanmerkelijke ver betering en ligt het nu meer op den weg dei- leden om gehoor te geven aan de oproep ter vergadering, dan wel om later achteraf te praten over allerlei en nog wat en intusschen de ver gadering onbezocht te laten. Heeft men iets, welnu ieder lid is nu voortaan gewaarschuwd, en laat hij dan op de vergadering spreken. De redèen waarom Critas weer naar de pen greep, zal de geachte lezer zeker gemakkelijk raden, 't Is toch onbetwist waar, dat in de laatste gemeenteraadsvergadering volgens de verschenen verslagen der Theolsche Courant en ZierikzNieuwsbode Critas naam genoemd is. En in de Nieutvsbode kreeg de schrijver Critas geducht op zijn kop. Niemand minder dan de heer Van Vredenburgh maakte zich op om namens den Raad mede te deelen, dat Critas in zyn schryven het had doen voorkomen alsof de Raad enkel behoeften en nooden behartigde van éénen stand. Maar dit heeft Critas niet be weerd, Critas bewering sloeg enkel hierop, dat de Raad toch moest begrijpen, dat het belang van zoovele belastingbetalende menschen ook een zedelijke verplichting gaf om deze men schen niet verder te beschouwen als uitwoners, maar als burgers der gemeente. En zoo waar, dit schynt geholpen te hebben. Immers na lang en breed kakelen is men eindelijk tot de con clusie gekomen, dat burgem. en wetb. verder de noodige stappen zullen overwegen om tot uitbreiding der gemeentekom te geraken. Nu dit laatste zal dan'na eenige kleine bezwaren ook wel overwonnen worden, alhoewel zoo'u zaak toch niet meevalt, daar de gemeente nu met het polderbestuur moet gaan confereeren omtrent tiendrechten misschien of andere schat tingen, die op de te anexeeren perceelen nog kunnen liggen. Toch stemt het Critas tot dank, dat ook deze mistoestand weer zijn einde nadert. Toch meent Critas, dat ook de zaak weer zjjn bizondere zjjde heeft, daar namelijk eerst een voorstel gedaan door den heer Quist, moest gekelderd worden, terwijl een volgende raadszitting ditzelfde voor stel weer wordt opgeraapt, en nu met algemoene stemmen wordt aangenomen. Het komt Critas voo-i, dat hoe goed de mindere man ook eenig voorstel in Tholen's gemeenteraad doet, dit nooit mag worden aangenomen, terwijl dit zelfde voorstel in een volgende vergadering wel deugt. Waarom zouden de raadsleden toch niet even goed een voorstel van den minderen man steu nen kunnen? Zou dat zijn omdat ze zelf liever de eer hebben iets verricht te hebben in 't be lang der gemeente? Zijn er op die manier al niet meer goede voorstellen gekanteld, omdat ze van den minderen man kwamen? Wat zou zulke taktiek toch in hebben Gaarne zag Critas zich hierop eens nader ingelicht. En nu eens iets over een ander punt. Toen Critas voor het allereerst naar de pen greep, schreef hij een opstel over die stoere Tholenaars, die met Koninginnedag, nu eenige jaren ge leden, zoo'n enorme feestdag aanlegden. Critas deed daarin zeer goed uitkomen, dat het van achteraf bleek niets dan een opgekomen bui te zijn om feest te vieren. Alhoewel er feestcom missie en sub-feestcommissien gevormd werden, en men zelfs ongewone personen zag feestvieren, blijkt toch nu zonneklaar, dat men zich in sjees en in rytuig of wagen en flets in een echte Thoolsche gril destijds liet rondvoeren. Want alhoewel onze geëerbiedigde Koningin sinds eenmaal jarig was, hoorde men van geen feest commissie. en hoorde niemand ooit van eenige opleving van feestviering op Koninginnedag. En terwijl uien nu allerwegc ih ons land de vreugdetonen laat galmen, men geen courant kan lezen, of men treft er een verslag in aan, omtrent een gehouden feestviering ter eere van onze onafhankelijkheid, is onze stad Tholen zoo koud als ijs. 't Lijkt wel of we hier geen Nederlandsche burgers zijn. Als Bergen-op-Zoom ons pas niet een weinig herinnerd had, door wat soldaten te zenden, met wat muziek, zou Critas haast gaan denken, dat Tholen een tweede Nova: Zembla zou worden. En ieder die de tonen van genoemd fanfarekorps gehoord heeft, zal zeker met Critas ten volle instemmen, dat dit nu eerst een gewijde, lieflijke muziek was. Men kan het zoo in 't hart voelen trillen, zoo dat alle bangheid en vreeze ras uit onze corpus wordt gedrongen en wij zelfs met onze jongens vol moed den strjjd in zouden gaan. Hoe fijn, hoe wel be snaard was toch de geheele melodie der ver schillende stukken. Wat verschil toch met onze harmonie, die er steeds hare eere in stelt zoo grof mogelijk hare geluiden ten gehoore te brengen. Het gedurig bom be reborn en nog eens bom be rebom neigt u haast te grijpen naar een paar oorverdoovers, om uwe oorvliezen te beschermen. Gelukkig dat wij dit kleine lichtpuntje nog even gehad hebben. En nu vraagt Critas zich af, hoe toch Tholen zoo achterlijk is in het feestvieren? Haast niet één gemeente in ons vaderland of we hebben het daar aanschouwd of staan op punt het er te vieren. Waarom in Tholen niet? Zou dit nu ook kunnen liggen aan den verkiezingsstrijd die hier gestreden is? Maar toch ook andere gemeenten hielden alle evengoed hun verkiezingsstrijd. Zou dan de strijd in Tholen erger geweest zijn dan in anderr plaatsen? Critas wenscht hierop zelf te antwoorden en met een volmondig ja dit? te bevestigen. Want door de laatste stemming en herstemming, voornamelijk voor den gemeente raad, is door zekere partij allerliederlijkst ge- propagandeerd. Men schaamde zich niet. om den aftredende» candidaat in persoonlijk en huiselijk leven, in eere en goeden naam aan te tasten. De schriklfelijkste leugens werden verbreid, advertentiën met onderschrjjviag van beginselen die verdacht waren, werden grif ge plaatst, terwijl men des morgens voor de her stemming een kort maar krachtig allerliederlijkst pamfletje nog per post tehuis bezorgt, wederom geteekend door een verdachten naam. Zie. door dit alles is er haat gekweekt, een haat,.die had kunnen voorkomen worden, wanneer zekere party zich niet zoo had uitgesproken. En juist daarom is Critas van meening, dat het op heden met de burgers niet gaan zou onafhankelijkheids- feest te vieren. En dit zullen ook die burgers, dfe zich aan dergelijke propaganda hebben schuldig gemaakt, allerbest gevoelen. Van hen gaat gewoonlijk de oproep tot feestviering uit, die allicht een gewillig oor en hart treft, ook in het hart der andere burgers. Doch de partij die verplicht was, locaal te propagandeeren, heeft zich laten vervoeren door een stout egoïsme en geraakte ten slotte op zeteljacht uit. Daardoor heeft ze een scheiding gekweekt, die voorloopig niet is te oveibruggen, en die dus ook weer met den tijd moet slijten. Dit is de meening van Critas en gaarne zal hjj vernemen of andere burgers dit "»et hem ja of niet eens zijn. En nu was een groep onwillige burgers nog niet zoo erg, maar een groep on willige geldbeurzen, en die meent dat daar juist het groote vraagstuk der feestviering op zou kunnen stuiten. Te dien opzichte acht Critas het maar gewenscht om het pas op kookhitte gebrachte Tholen eenigen tjjd te laten over winteren op Nova-Zembla, ter afkoeling. Met dank voor de plaatsing. CRITAS. Tiiolk.v, 25 Juli 1913. Wij weten niet, of hetgeen Critas in het laatste gedeelte van zyn stuk schrijft, al of niet juist is. Wij weten niet, of hy in deze wel geheel vrij is van partydrilt, die hem de zaken anders doet zien, dan zij in werkelijkheid zijn. Om dit goed te kunnen beoordeelen, zouden wij meer gegevens tot onze beschikking moeten hebben, zouden wij in de allereerste plaats hen moeten hooren, die door hem zonder eenig be- van zooveel leelijks beschuldigd worden, [aar dit weten wy wel, dat vele tegenstanders der vrijzinnige beginselen, wanneer zy bij de stembus het onderspit delven, de geleden neder laag niet kunnen verkroppen, en zich dan op een wyze uiten, die verre van betamelijk is. Dan moeten de overwinnaars het vaak zwaar misgelden. Dan worden deze van allerlei ongerechtigheden beticht, die in het licht der waarheid beschouwd, blyken het product eener vruchtbare phantasie te zyn. Zonder in een beoordeeling te treden van hetgeen door Critas in bovenstaand stuk wordt beweerd, wenschen wy toch dit even aan te stippen. De Redactie. TELEGRAMMEN. Rotterdam, 28 Juli. GRANEN. Buitenlandsche pryshou- dend, kalm. Meel, f 12,75, stil. Binnenlandsche Tarwe, f 12 k f 13,50, afwykende f 10 h f 11. Maisf 130. Lijnzaad en Voer zaad, f 13. Koolzaadf 19 k f 21. Kar wij zaad, (oud) f 15, (nieuw) f 14,50 k f 14,75. Geen Vlas. Aardappelen. Tamelyke aanvoer, weinig vraag; Westlandsche klei f 1,80 k f 2,20, zand f 2,50 k f 2,75, Brielsche f 2,50 k f 2,75. EierenZeeuwsche f 4,80 k f 5, Over- maassche f 4,90 k f 5,10. VEE. Aanvoer 137 Runderen37 k 41 ct., traag. 238 Kalveren45 k 55 ct., redelijk. 1900 Schapen of Lammeren, 31 k 35 ct., Lammeren, 38 k 40 ct., redelijk. 755 Varkens, 28 k 30J ct., lichte 27 k 28£ ct., goede handel. MARKTBERICHTEN. Tholen, 26 Juli. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,25 a f 9,nieuwe f k f rogge 6,k f 6,75, nieuwe f k f zomergerst f k f wintergerst f 5,75 a f 6,25, haver f 4,25 k f 4,75, bruine boonen f 10, k f 11,—, witte f 10,— k f 12,—, voer- erwten f k f kookerwten f 8,k f 9,— wikken f k f paardeboonen f 7,50k f 9,50, per H.L.koolzaad f k f karwijzaad f k f per 50 K.G„ uien f k f chalotten f k f per 50 K.G., kipeieren f 4,— k f 4,50 per 100 stuks, grasboter f 0,65 k f 0,70 hooiboter f k f per K.G. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 24 Juli. De zeetjalk „Sterne", kapt. O. Schuiteraa, met kunstmest, van Zwyndrecht naar Engeland. 25 De barge „Queen Mab", kapt. H. Haether, met cementplaten, van Duitschland naar Engeland. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Juli 1913. Hoogste barometerstand 770,0 te Horta. Laagste barometerstand 757,0 te Stockholm. Verwachting (van den avond vun den 58 Juli lot den avond van 29 Jnli) Meest matige Noord-Westelijke tot Noordelijken wind, meest zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eenige regen. Zelfde temperatuur. STQOMBOOT0IENST en tusschengelegen plaatsen. Woen. 30 Dond. 31 Vrijd. 1 Zaterd. 2 Zond. 3 Maand. 4 Dinsd. 5 JULI- -AUG. Van Rotterdam 6,30 Dinsd. 29 'a nam. 1,30 6.30 Woen. 30 1,30 8,30 Dond. 31 's morg. 10,30 9,- Vryd. 1 11.30 6,- Zaterd. 2 'snam. 1, 6,30 Zond. 3 1,— 6,30 Maand. 4 1,30 6,30 Dinsd. 5 1,30 Voorspoedig bevallen van eene Dochter. PH. C. v. d. VENOcHTIfAN. Zierikzee, 27 Juli 1013. Geboren: HUBRECHT JOOST, Zoon van D. M. BOOT en A. M. BOOTv. D. STOLPH. Kapelle (hij Zierikzee), 27 Juli 1913. Geboren: JANNETJE CORNELIA PIETERNELLA, Dochter van B. J. VAN OEVEREN en P. VAN OEVEREN— de Reus. Bruinissh, 27 Juli 1913. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Leendert Jacob Roggeband, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Breskens, 26 Juli 1913. Uit aller naam, Wed. L. J. ROGGEBAND- de Wilde. Heden overleed onze inniggeliefde Eohtgenoote en Moeder, Mejuffrouw Willemina Cornelia Snijder, in den ouderdom van ruim 38 jaar. Zierikzee, 27 Juli 1913. A. C. ANKER en Kinderen. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze inniggeliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw Willemina Cornelia Snijder, Eohtgenoote van den Heer A. C. Anker, in den ouderdom van ruim 38 jaar. Zierikzee, 27 Juli 1913. Uit aller naam, C. W. SNIJDER, Oud- Vossemeer. Heden overleed onze geliefde Schoondochter, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw Willemina Cornelia Anker-Snijder, in den ouderdom van ruim 38 jaar. Zierikzee, 27 Juli 1913. Uit aller naam, Wed. A. ANKERVersteka.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2