Landbouwzout, Verkade's Biscuits: A. E. HOLTY's Ingezonden Mededeelingen. IS UW LEVER ZIEK? BEECHAMS PIELEN A D VE RTE NTIEN Ei VOMiEPMl JOH. ENZLIN Co., Café Noir 11 ctJ* Algeria 13 Souverein. 12 Waarom vraagt IJ nogl IEDEREEN weet, dat men in Kledingmagazijn, Dam 362, ZIERIKZEE, vindt groote sorteering, sluiting van postwissel, groot 25 ets., is ook afgestemd. Bij de nieuwe postwet kan het zelfs niet, of de port van het Maandblad moet verhoogd worden, en waar blyft dan het voordeel. Wel keurt het Hoofdbestuur goed, dat de afdeelingsbesturen jaarlijks een extra bijdrage van 25 cent vragen en die aan het Hoofdbestuur zenden. Voorstel 9III van den beschrijvings brief, regeeringen en bekende regeerings- personen in die landen, waar vrouwen kiesrecht is, te verzoeken, onze regeering omtrent de werking van vrouwenkiesrecht in te lichten, wordt aangenomen. Penningm. vraagt het woord en leest uit De Zeeuw een artikel voor, waarin gelaakt wordt het optreden van vrouwen in het algemeen. Dit artikel is geplaatst naar aanleiding van een redevoering van den lieer Blum te Middelburg, waar mevr. Verhulst in debat kwam. Vrouwen, zoo zegt dit artikel, bezitten een te hoog warmtepunt. Verder werd er in beweerd, dat mevr. Verhulst, bij een aanvrage tot plaatsing van een advertentie in het propagandablad van 15 Juni, zou gezegd heboen, dat het de ruiten van den win kelier zou kosten, wanneer hij niet adver teerde. Mevr. Verhuist verklaart hierop, gezegd te hebben tot de winkeljuffrouw: „Mijnheer hoeft niet bang te zijn, dat het zijn ruiten zal kosten". Juffrouw Klooster, afgevaardigde voor Amsterdam, stelt voor te protesteeren tegen het artikel in De Zeeuw, ofschoon ieder weet, dat De Zeeuw niet hoog te schatten is. Pres. deelt mede dat het Hoofdbestuur plan heeft in September propaganda te maken. Het eerst zullen katholieke streken bezocht worden. Er is veel geld voor noodig; ook veel spreeksters moeten zich disponibel stellen. Eu gaarne zou president zien, dat auto's tijdelijk tot hare beschikking werden gesteld. Juffrouw Hoevenaer merkt op, dat in Budapest door de vergadering onmiddellijk een som, groot f 4000 bijeen is gebracht. Zij wil thans ook een beroep doen op de offervaardigheid van de aanwezigen en biedt zelf aan f 25 jaarlijks voor 2 jaar te willen geven. Tal van coutri buties voor 1 en 2 jaar van 10, 5 en 2,50 gld. werden bijeengebracht. Juffr. Goudsmid vreest voor onbekwame spreeksters en vindt dan het geld in het water gegooid. Pres. geeft den raad niet te bang te zijn. Oefening kweekt kunst. Als voor beeld noemt zij Rosika Schurmmer, die 1 O -kxmrvdRtvAJ&US naarsters is van de wereld. Niemand meer het woord vragende, sloot de presid. de vergadering, na een woord van harte! ij ken dank gesproken te hebben tot de afdeeling Apeldoorn in de eerste plaats voor de schitterende ont vangst, in de 2e plaats tot de aanwezigen voor de groote opkomst. Reorganisatie van het Instructie-Bataljon. Het nieuwe voorschrift Instructie- Bataljon werd thans bekend. De nieuwe regeling is in hoofdzaak de volgende: le. De opleiding by het Instructie- Bataljon beoogt voortaan de [vorming van flinke, licharaelyk en geestelijk goed ontwikkelde onder-officieren. Zy zal in de eerste plaats rekening houden met de eischen, welke in den practi8chen troependienst by de aan voeringen, zoowel als by de opleiding van den dienstplichtigen soldaat, aan den onder-officier moeten worden ge steld. 2e. Onder de vereischten tot toelating als volontair worden thans genoemd: a. het schryven van eene goed lees bare hand b. het duidelyk lezen, en begrypen wat gelezen wordt; c. het goed bekend zijn met de vier hoofdregels der rekenkunde op geheele getallen toegepast, hlykende uit het oplossen van eenvoudige vraagstukken d. de aardrykskunde van Nederland, voor wat aangaat de grenzen der provinciën met de hoofdsteden en den loop der voornaamste rivieren; e. eenige kennis van de vaderlandsche geschiedenisvan welke bekwaamheden de adspiranten by een daartoe in te stellen onderzoek moeten doen blyken; het kunnen toonen van getuig schriften van werkgevers, schoolhoofden enz., waaruit blykt, dat de jongeling is werkzaam en van goed gedrag. By het beoordeelen of de schoolkennis als voldoende kan worden beschouwd, wordt rekening gehouden met den leeftyd en bovengenoemde inlichtingen. 3e. Tweemaal per jaar heeft toe lating plaats, n.l.: a. in de laatste week van Maart voor hen, die op I April d.a.v. den leeftyd van 15} jaar wel, doch dien van 16 jaar nog niet bereikt zullen hebben. Zy sluiten een verbintenis voor 4} jaar, ingaande 1 April. Voor hen duurt de opleiding 2} jaar; 6. in de laatste week van September voor hen, die op 1 October d.a.v. den leeftyd van 16 jaar wel, doch dien van 19 jaar nog niet bereikt zullen hebben. Zy sluiten eene verbintenis voor 4 jaar, ingaande 1 October. Voor hen duurt de opleiding 2 jaar. Bereikt de volontair den rang van sergeant niet na resp. 2i of 2 jaar, dan wordt de loopende verbintenis tot zoo ver verlengd, dat na aanstelling tot onder-officier 2 jaar dienst als zoodanig wordt verkregen. Voor soldaten, tamboers en hoorn blazers by de korpsen infanterie werk zaam en van goed gedrag, die als volontair wenschen over te gaan by het Instuctie-Bataljon, bestaat daartoe in de laatste week van September van elk jaar gelegenheid, mits zy aan de genoemde eischen van kennis en leeftijd voldoen. 4e. Na 3 maanden diensttyd bepaalt de Commandant van het Instructie- Bataljon of de verbintenis voor haren verderen duur al dan niet zal worden bestendigd. 5e. De opleiding wordt verdeeld in twee t yd perken. Het eerste dient ter opleiding tot soldaat en korporaal en duurt tot de laatste week van Juni in het jaar volgende op het tydstip van aanneming. Na gehouden examen voor korporaal en c. q. aanstelling tot dien rang volgt voor allen een detacheering van 1 Juli tot 30 September d.a.v. by de regi menten infanterie. De aanvankelyk niet geslaagden doen daarna nogmaals examen. Slagen zij ook dan niet, dan volgen zy voor de tweede maal het le opleidingstydperk. Het 2e opleidingstydperk dient ter opleiding tot sergeant en duurt van omstreeks 15 October tot in de eerste helft van September d.a.v. Daarna volgt het examen voor dien rang en I na aanstelling op 1 October overplaat sing by éOn der regimenten infanterie. Zy, die niet voldoen aan de gestelde eischen, volgen nogmaals de oefeningen van het 2e opleidingstydperk. 6e. Wie na tweemaal eenzelfde oefeningstydperk gevolgd te hebben niet slaagtwordt van de dienst verbintenis ontheven. 7e. Het algemeen schoolonderwijs wordt zooveel raogelyk gegeven door burgeronderwyzers en omvat voortgezet onderricht in de vakken, vermeld onder a tot en met g en p van art. 2 der Wet op het Lager Onderwys. uef(kaflr"6(huzöowël ttf'fcff Tdatr "ïJlf als na overplaatsing by één der regi raenten langs cursus en hoofdcursus den officiersrang te bereiken. By het Instr. Bat. blijft aan volontairs, die aan bepaalde eischen voldoen, de gelegenheid geboden, zich voor te be reiden voor het toelatingsexamen tot den cursus. Het noodige onderricht zal hen, in een z. g. voorbereidende cursus klasse, daartoe worden gegeven door burgeronderwyzers. 9e. Voor de nog by het Instr. Bat. aanwezige volontairs en korporaals- titulair bly ven de oude bepalingen gelden Nadere inlichtingen worden op aan vrage kosteloos verstrekt door den commandant van het Instructie Bataljon te Kampen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts Hat komt onverdacht. Het komt menigmaal voor, dat menschen een gevaarljjke nierziekte onder de leden hebben, zonder dat zjj zich ervan bewust zijn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoodoende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zjj een gevaarljjke hoogte bereikt. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak onverdacht, zij kunnen zich reeds jaren vastgenesteld hebben, zonder dat men er erg in had. Geneest uw nieren wanneer het tjjd is door onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpjjn Nieren Pillen, indien gij ver schijnselen opmerkt als de volgende: Rugpijn, pijn in de lendenen, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, urinekwalen als donker- of zeer lichtgekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurende aan drang, branderige pjjn enz. Foster's Rugpjjn Nieren Pillen verlichten en heelen de nieren en blaas. Zjj voeren het urine zuur af, hetwelk kwalen als rugpijn, jicht, rheumatiek en niersteen veroorzaakt, en bevrjjden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt. Te Zierikzee verkrjjgb. bjj M. S. Polak, en te Tholen bjj W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. Maak hem dan in orde: het is gemakkeljjk te doen. Zonder pjjn, zonder stoornis; alleen door het heilzaam effekt merkt ge, dat ge genezen zjjt door Een geheimzinnig uiteinde. Uit Parys komt liet bericht, dat Woensdag 11. aldaar op straat is ge vonden, met tal van verwondingen over bet geheele lichaam, de 38-jarige Willem Marius de Vos. Naar een ziekenhuis overgebracht, is hij daar gestorven, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De Vos was de bekende inbreker, te Parijs in liet laatst van 1911 aangehouden in verband met een verzoek tot uitleve ring aan Nederland. In het begin van Januari 1912 is hy ontsuapt met behulp van zijn broer, die hem een touwladder had toegeworpen, waarlangs bij er in slaagde de wachtkamer van het Hof van Assisen te bereiken en van daar te ont komen. Sedert hoorde men niets meer van De Vos. Zooals bekend ia, vormde hij met zijn beide broeders en waarschijnlijk nog andere familieleden een inbrekersbende, die 't de justitie moeilijk genoeg maakte. De De Vossen gingen uiterst sluw te werk, en wisten bijna altijd door de mazen van het net te kruipen. 't Waren oorspronkelijk Rotterdam mers, maar de familie zag er nooit tegen op om, als de „zaken" 't noodig maakten, haar domicilie naar elders te verleggen, 't Heette, dat de vader kleermaker was of ook wel de kost verdiende met het geven van les in vreemde talen. Inder daad was er iets cosmopolitisch over de leden der familie, en uitstapjes per auto mobiel over de grenzen behoorden niet tot de zeldzaamheden. Heel wat inbraken bij juweliers en fiuancieele instellingen zouden zij op hun geweten hebben. Er werd echter nooit iets van den buit bij hen gevonden, zoodat het vermoeden was, dat dergelijke autotochten dienden om de gestolen voorwerpen buitenslauds in veiligheid te brengen. Bij een belangrijken effectendiefstal te Rotterdam, een twaalftal jaren geleden, werd de vader veroordeeld, men kon hem echter niet anders ten laste leggen dan het te gelde maken van een deel der gestolen stukken. Later werden de ge broeders De Vos, bij een inbraak te 's-Gravenhage, op beeterdaad betrapt en gelukte 't een hunner te arresteeren. Dat was dezelfde Willem Marius, van wien in bovenbedoeld bericht sprake is. Hij kreeg een vonnis en werd opgesloten in de strafgevangenis te Scheveningen. Daaruit ontvluchtte hij, bijgestaan door zijn buiten de gevangenis gebleven broeders, die hem, naar men zeide destijds met behulp van een vliegmachine, zouden hebben over ooven is iierinnera, jaieriu i alxjir-a»iV gehouden, doch wist ook toen weer, met assistentie van zijn familie den dans te ontspringen. Amsterdam heeft ook de eer gehad de familie De Vos een tijd lang woning te verschaffen. Dat was kort na liet eeuigszius gedwongen vertrek uit Rot terdam. De familie woonde toen in de Driekoningenstraat en er was een naam plaat aan do deur bevestigd, vermeldende dat W. II. de Vos agent was eener maatschappij tot verzekering tegen inbraak De Rotterdamsche jnstitie is nog eens naar hier gekomen om een inval in de woning te doen. Men weet ook, dat de gebroeders De Vos verdacht ziju geweest van do hier ter stede gepleegde inbraken bij de juwe liers Citroen in de Galerij en Van Pampus in de Leidschestraat. Men heeft hen wegens gebrek aan bewijs moeten vrij laten. Ook bij de zoo geruchtmakende in braak op het Damrak bij den goudsmid Esmanu, waar de inbreker zich had voorgedaan als een werkman van de telefoon, werd onmiddellijk aan de De Vossen gedacht. Het einde van den meest bekende hunner is dan wel even ongewoon en geheimzinnig geweest als al het doen en laten dezer familie. Willem de Vos is gestorven, zonder opheldering te hebben gegeven van de oorzaak van zijn dood. Staat deze wederom met een mishandeling in ver band? De aard der verwondingen wordt in het bericht niet genoemd. Is de in breker bij een poging om ergens binnen te klimmen gevallen en heeft hij zich nog op eenigen afstand van de plek van het misdrijf kunnen voortsleepeu Moet men wellicht denken aan de een of andere wraakneming vau een compère, zooals de De Vossen er allicht in de wereldstad gehad zullen hebben? Of is deze Willem Marius de Vos misschien zelf het slachtoffer geworden van een misdryf, waarbij 't om zijn vermeend geld of goed te doen was? Waarschijnlijk zal het antwoord op deze vragen nooit gegeven worden. Duit8chland en de Europeesche Vrede". Engeland en Rusland hebben nog het meest voor den vrede over; zij komen boven op het jaarlijstje. Voor de legers. Voor de vloten. Rusland 636 mill. Engeland 540 mill. Duitschl. 564 mill. Duitschl. 276 mill. Frankryk 456 mill. Frankrijk 216 mill. Engeland 336 mill. Rusland 226 mill. Oostenrijk 276 mill. Italië 108 mill. Italië 204 mill. Oostenrijk 72 mill. And. St. 420 mill. And. St. 72 mill. Te zaraen 2892 mill. Te zamen 1500 mill. Dus totaal 4292 millioen gulden. Tegen de liooge vleescbprjjzen. Teneinde de hooge vleeschpryzen tegen te gaan, heeft het hoofdbestuur van den Nederl. 'Slagershond besloten, een publieke actie te voeren ter ver krijging van a. don invoer van levend veeb. de afschaffing van den accyns op het geslachtc. de bevordering van den aanfok van slachtvee van Regeerings- wege. Reeds heeft vanwege het hoofdbestuur een onderhoud met den betrokken Minister plaats gehad over het invoeren van levende varkens uit Frankryk en levende runderen uit Argentinië, waar tegen de Minister ernstige bezwaren had. Vao een Grieksch kunstschilder en een Amsterdamseke juffrouw. Op een morgen, heel in de vroegte, zat een Grieksche kunstschilder by het Kolkje achter den Zeedijk te Amsterdam te schilderen. Een aldaar wonende juffrouw, van het soort voor die in den morgen de nacht begint, zag den schilder ongaarne bezig. Je verwijderen en anders te water, dreigde de „dame" don schilder. Deze ging niet vlug en nu pakte de juffrouw hem aan om hare bedreiging te volvoeren. Doch de schilder werd door passeerende werklieden ontzet. Hjj deed klachte by den Griekscben consul en door diens bemoeiing krygt de schilder, wanneer hy by het Kolkje werkt, een politiepost naast zich ge plaatst, om hem tegen het aanvallig lid der zwakke sekse te beschermen. De Auteurswet. Wat de gewapende rrede kost. Wat een schatten gelds de Europeesche mogendheden jaarlijks besteden om den zoo zeer gewenschten Trede te hand haven, somt de Engelsche philantroop en strijder voor den wereldvrede, Mas Wachter, op in een brochure „Engeland, Door een Duitsche firma is een eiscb tot schadevergoeding van f 5000 ingesteh tegen de firma Blikman Sartorius te Amsterdam, omdat eerstgenoemde firma uilgeèevdfi' eiïarffeusf'Wu een plattegrond was opgenomen, die zou zijn nagedrukt. Op dezeu plattegrond inoet namens de Duitsche firma reeds krachtens de Auteurswet beslag zijn gelegdzooveel is zeker dat hij niet meer in do catalogi voorkomt. Burgerlijke Stand van Zierikzee G eboren: 11 Juli. Eon zoon van H. Stoutjesdjjk en Hoogstrate. 12 A. Graveljjn en T. van der Have. Gehuwd: 1G Juli. A. K. Vlinkervleugel, 26 j., .j.m. en M. W. A. de Vos, 27 j j d. 10 L. Klink, 25 j., j.m. en E. K. Sainan 20 j., j.d. Overleden: 11 Juli. A. J. J. van Burgh, 25 d., z. 12 R. van den Hoek, 15 j., i. 13 M. Heg boer, 9 m., d. Zeetijdingen. Zierikzee. INGEKLAARD: 16 Juli. De schoener „Gezina", kapt. J. P. van Dijk, met klei van Engeland naar Pruisen. 17 De barge „Zenobia", kapt. A Dorrell, met klei van Engeland naar Pruisen. 18 de barges „Leslie", kapt. W. Tanceledig van Engeland naar Pruisen, en „Lord Beres- ford", kapt. G. White, met melasse van Engeland naar Bergen-op-Zoora. UITGEKLAARD: 16 Juli. De barge „Scotia", kapt. J. Black- more, met oesterschelpen van Ierseke naar Engeland. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 17 Juli. Eenige partijtjes tarwe aangevoerd, die vlug plaatsing vonden, overigensonbeduidenden aanvoer. Tarwe f 7 h t 8,75. Hooi f 16—f 18, met veel handel. Beetwortel-Suiker. Rotterdam, 14 Juli. Biet flauw; per Juli A f 11 te koop. Amsterdam, 14 Juli. Biet flauw; per Juli Af 11 gelaten, per Aug. f 10}| en Per ^ec. f h gedaan. Londen, 14 Juli. Biet 88 gr. flauw. Ondergeteekende betuigt zyn bartel {J ken dank aan allen, die hebben medegewerkt tot zijn benoeming als lid van den Gemeenteraad. Tevens voor de vele blyken van belangstelling, zoo uit deze als uit andere gemeenten ontvangen. Sciierpenissb. C. HARTOG. De Onderlinge Veeverz.- Maatschappij „Noord-Beve land" zal, op Donderdag 24 Juli e.k., des voormiddags te half elf, in „De Korenbeurs" te Kortgene, by inschrijving trachten te VERKOOPEN: I hetwelk is te bezichtigen by den Heer P. J. VAN OEVEREN te Kortgene. Inschryvingen in te zenden vóór of op gemeld uur by den Administrateur der Maatschappij, TH. WOL SE te W i 8 s e n k e r k edie alle gewenschte inlichtingen verschaft. HET BESTUUR. TE KOOP AANGEBODEN: Een groote partij stalen Buizen zonder naad, lang 90 c.M., wijd 10 c.M., uitstekend geschikt voor uiteinden van Draineer- buizen. Adres: ARIE RIJSDIJK Jzn., Werf „Prudentia", H.-I.-Ambacht. Telefoon 690, Dordrecht. Een speciaal adres waar al uwe defecte UUR WERKEN met zorg gerepareerd en gereguleerd worden, is bjj ZIERIKZEE. v- -.L.yh.„. «»u dc Suulheel. M J. Constandse, Melkmarkt. tegen uiterst lage, doch vaste prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 6