Vruchten te Velde: Gewijzigde dienst. Feeing It MipsM, SOCIËTEIT. Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht STOOUBOOTDIENST ZIEIilKU-ROTTERDAM. ADVERTENTIEN. Geneeskundigs Inrichting „BATO", ID LaDDDOUW UOeKDl op Donderdag 24 Juli a.s. Publieke Verkooping. St.-Maartensdtyk. Herv. Kerk. 's Yoorm. half tien ure, ds. Den Oudsten (vooib. H. Avond maal) 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Klomp (H. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'a nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Yossemeer. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure, Preeklezing van den heer Rjjnberg; *8 nam. twee ure, ds. van Asch. Geref, Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn 's avonds half zes ure, Leeskerk. Soherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek (H. Avondmaal); 's nam. twee ure, idem. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Roelofsen van Zeist. 8tavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tién ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Bal van St.-Filipsland (bev. van ouderlingen en diakenen) Oud-Ueref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ore en 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Annaland. Geen opgaaf ontvangen. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tiei\ uje, _ds. ,Bal: 's nam. twee ure, Geen dienst. Oml-Gelref. ïterk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure (Doopsbediening) en 's avonds half zes ure, ds. Boone. Vergiftiging te Oude-Wetering. Ook in bet lijk van E. Breed, den vader van den in verband inet het plotselinge overlijden van F. Pieneman te Oude- Wetering aangehouden jongen man, is naar de N. R. Ct. meldt een groote hoeveelheid arsenicum gevonden. Zooals onze lezers weten, hebben de echtgenoote van bovengenoemden Piene man en de jonge Breed bekend, zich aan deze vergiftiging te hebben schuldig gemaakt. Het bnltengewone S. D. A. P.-Congres. Het Volk deelt mee, dat het buiten gewone S. D. A. P.-Congre8, ter be spreking van het aanbod van dr. Bos van drie zetels voor de soc.-demooraten in het nieuwe kabinet, gehouden zal worden op Zaterdag 26 Juli des avonds en den daaropvolgenden Zondag in de Buiten-Societeit te Zwolle. De Teyler-kwestie. Men meldt uit Apeldoorn aan de Tel. De heer J. van Marle, bekend ora zyn optreden in de Pieter Teyler van der Hulst-erfenis, is Maandagavond uit het gesticht de „Brinkgreve" te Deventer ontslagen, waarheen hy in 't begin van Mei ter observatie was overgebracht. Hem is ten sterkste aangeraden zich van verder yveren in deze te onthouden. De geschutleverlng der firma Krupp. Naar men van welingelichte zyde ver neemt, was de inschrijving der firma Krupp ten aanzien der geschutlevering, 2 3 ton lager dan de daarop volgende inschrijving. Toelage aan officieren en onderofficieren. Door den Minister van Oorlog is be paald, dat aan officieren en onderofficieren, die dienst doen by troepen, welke 's nachts buiten het garnizoen over nachten en het middagmaal op het terrein gebruiken, een bijslag op het tractement zal worden toegekend vol gens de bepalingengeldend voor detacheeringen enz., wegens bizondere onkosten voor voeding e. d. Yyftlgjarlg bestaan Staatsspoor. Door de Maatschappy tot Exploitatie van Staatspoorwegen zal by gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Maatschappy in September a.s. aan het geheele personeel een gratificatie van 5 pet. van hetsalaris worden toegekend. Uitvloeisel der vronwenregeerlng ln California. De „rokkenregeering" zooals de Daily Mail 't niet onaardig uitdrukt in den grootsten suffragistischen staat der Unie, Californië, heeft aanleiding gegeven tot een klaagschrift, gepubliceerd door den Nationalen Bond tegen het Vrouwen kiesrecht. Ala gevolg van een enquête, ingesteld door miss Alice Hill Chittenden, ver klaart de bond, dat de vrouwen van Californië in haar uitbundige blydschap over haar nieuwste speelgoed, het kies recht, een tijdperk van verwonderlijke wetgeving en finantieele uitspattingen hebben ingewijd. „In de laatste zittingsperiode van de Californische Kamers", aldus het bonds- manifest, „werden er 4000 wetsont werpen ingediend en 1100 aangenomen. Eén dier wetsontwerpen wilde de afme tingen van hoenderhokken vaststellen, en een ander wilde den vorm voorschrij ven van de schoenen, die door school kinderen moeten worden gedragen. In een derde werd zelfs breedvoerig en zwaarwichtig de noodzakelijkheid bepleit, om de grootte van de beddelakens in hotels wettelijk vast te_stellen. Er werden 21 nieuwe commissies in gesteld, die den Staat te zamen rond een millioen per jaar kosten, aldus eindigt de klacht van den bond tegen het vrouwenkiesrecht. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. Ieder zwak, armbloedig rneusch die het gebruik der Pluk Pillen nalaat, weigert te genezen. Neem alle dagbladen van het land, gedurende 18 jaren, en gij zult waarnemen dat men nooit opgehouden heeft met het publiceeren van ge tuigschriften van genezing door de Pink Pillen verkregen. Men zegt niet: „de Pink Pillen ge nezen", neen, men zegt telkenmaal: „de Pink Pillen hebben weer de heer of mevrouw X. genezen", en men voegt er den naam, het adres en de photographie van den genezen persoon bij. Deze voortdurende reeks van genezingen bewijst wel de uitmuntendheid van het geneesmiddel. De Pink Pillen zyn inderdaad een wetenschappe lijke samenstelling van hooge waarde, en er is in de geneeskunde niets beters om bloed te Jeven, de zenuwen te versterken, de krachten er verzwakten en der overwerkten te herstellen en om de genezing na een ernstige ziekte te bespoedigen. Velen onzer zieken hadden te voren tal van middelen geprobeerd. Allen waren mislukt. Alleen de Pink Pillen hebben hen kunnen genezen. Wij zijn er zoo toe gekomen te zeggen: „ieder zwak, armbloedig mensch die het gebruik der Pink Pillen nalaat, weigert, dat is het woord, te genezen." Ziehier voor heden de verklaring van een zieke te Utrecht, MejufFr. W. Walstein, geb. van der Hoop, wonende Fockstraat 29. deze persoon dankt hare genezing aan de Pink Pillen en zegt, dat alle andere geneesmiddelen, die zjj te voren had beproefd, haar hare gezonheid niet hadden kunnen teruggeven. Zij schrijft ons: „Sedert langen tjjd was ik verzwakt, bleek, zonder eetlust en had ik mij altijd te beklagen over dit of dat ongemak. Ik kon zooveel middelen innemen als ik wilde, het scheen dat zij niet bij machte waren mjjne bloedarmoede te genezen en mij mijne krachten weer te geven. Alleen de Pink Pillen hebben mij volkomen kunnen ge nezen. Zjj hebben al mjjne ongemakken doen verdwjjnen en mij kracht en eetlustweergegeven". De Pink Pillen zpn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,de 6 doozen aan het Generaal- Depöt der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken by J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Balfirma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede apotheken en drogisterijen. Gemengd Nieuws. Een fatsoenlijke do ode gevraagd. In het dorp Brunnersdorf in Silezië was een nieuw kerkhof aangelegd. Nu had de overheid van het dorp besloten dit op een bizondere wyze in te wyden, door den eerste doode met muziek en koorgezang te doen begraven. Het toeval wilde, dat de eerste doode, die hiervoor in aanmerking kwam, een boerenknecht was, die geen eervollen dood gestorven was. De overheid ontweek de moeilykheid door den knecht op het oude kerkhof in den misdadigershoek te laten begraven. Daarop stierf een kind van enkele dagen dezen keer vonden de autoriteiten, dat zulk een jong kind niet met zooveel plechtigheid begraven behoefde te worden, waarom dit kind eveneens op het oude kerkhof ter aarde besteld werd. Men besloot nu geduldig op een derde te wachten. Toevallig was dit een derge lijke doode als de eerste. Toen gaf men het op en werd er besloten, dat deze dan maar op het nieuwe kerkhof begraven zou worden, echter zonder muziek en zonder koorgezang. Een hoteldiefstal van 150.000 gulden. Te Parys is een ryke Amerikaan8che, de wed. John F. Martin, in een hotel aan de place Vendóme een bedrag van 300.000 francs juweelen ontstolen. Zy had eerst een kamer op de derde verdieping, maar daar deze haar niet beviel, verwisselde zij die met een kamer op de eerste verdieping. Tijdens de overbrenging van haar bagage, waarby zy zelf tegenwoordig was, had zy een zakdoek, waarin zy haar juweelen geknoopt had, op de toilettafel gelegd. Dezen zakdoek vergat zy evenwel mede te nemen, en zy ondekte dit pas den volgenden avond, toen zij zich naar een soirée wilde begeven. In allerijl waar schuwde zy de directie van het hotel. De zakdoek met zyn waardevollen inhoud was echter niet meer te vinden. Tot nog toe is men er niet in geslaagd, den dief of de dieven in handen te krygen. Spoorwegongeluk door fluitende kinderen. Het is gebleken, dat het ongeluk bij Los Angeles, waar twee elec- trische treinen met elkaar in botsing kwamen, waardoor twaalf personen ge dood en een vijftigtal gekwetst werden, veroorzaakt is door het fluiten van kin deren. De treinen zaten vol met passa giers, die den dag aan het strand hadden doorgebracht. Kort voordat de ééne tiein het station verlaten zouhoorde de machinist van een trein, die vóór het station stond te wachten, het gefluit der kindereu. Hij dacht, dat dit het signaal voor vertrek wa9 en bemerkte pas toen hij bij een bocht kwam, den anderen trein. Een botsing was toen niet meer te vermijden. Door zijn kat gedood Te Parys zou de vijf-en-veertigjarige Edinond Hury met zijn vrouw een daagje naar buiten gaan. Hij was juist bezig zich in de keuken te scheren, toen plotseling zijn prachtige angorakat, die op tafel zat, op zijn schouder sprong. De kop van het dier stootte daarbij tegen het. scheermes het me9 gleed uit en verwondde Hury ernstig. Mqvrouw #Hury, geholpen door eenige buren, bracht haar man naar bed. Een dokter werd geroepen, maar alle zorgen waren vruchteloos. Een slag ader was doorgesneden en Hury stierf kort daarna. Een merkwaardige profetie. Eenigejaren geleden bezocht de bekende geschiedschrijver Mancine, die laatstleden Mei gestorven is, het hof van den Bulgaarschen vorst, die wist, dat Mancini beroemd was om zyn waar zeggingstalent, liet zich de toekomst uit de lynen der rechterhand voorspellen. Ik zie groot verdriet voor uwe hoogheid en voor Bulgarye aanbreken", zoo pro feteerde Nancini. Na vyf of zes jaar zal u echter een groote vreugde beschoren worden in den vorm van standsver- hooging; in 1912 zal de droom van uwe hoogheid zoo schitterend verwezelykt worden, als gy nooit hadt kunnen denken", „En verder"? vroeg Ferdinand. De waarzegger aarzelde. „Zeg mij de waar heid" drong de vorst aan. „Het geluk wisselt snel. In het jaar 1913, ik hoop, dat ik my hierin vergis, lees ik uit uw hand een groot onheil voor u persoonlijk en voor geheel Bulgarye". Men weet, dat de standverhooging van vorst Ferdinand bestaan heeft in zijn uitroeping tot koning. Bulgarye zegevierde over Tnrkye. doch de tyd van vernedering schijnt nu voor dit rijk te zyn aangebroken. Maandagmiddag, in de gewone vergadering van de kiesrechtvrouwen in het paviljoen Muschall van Piccadilly te Londen verschenen plotseling mevrouw Pankhurst en mej. Kenny, die na een hongerkuur voorloopig zyn vrijgelaten op het podium. De politie werd met de aanwezigheid van beiden, die opruiende redevoeringen hielden, in kennis gesteld, omsingelde dadelijk het gebouw en drong het ge bouw na afloop de zaal binnen, met het doel haar te arresteeren. Een hevig ge vecht volgde, stokken parapluies werden gebruikt, doch de agenten stormden met het hoofd omlaag ora steken met hoedenspelden te ontgaan vooruit. Verscheidene mannen en vrouwen ge raakten onder de voet. Mej. Kenny werd volgens de N. R. C., ten slotte gegrepen, mevrouw Pank hurst wist door een zydeur te ontsnap pen. De politie doorzoekt nu Londen om haar te vinden. Behalve mej. Kenny zyn nog vier andere personen aange houden, om dat zy de politie bemoei lijkten. Mevr. Pankhurst, die ernstig ziek was, had Maandag het bed verlaten om de vergadering te kunnen bywonen. Vrouwen tegen den oorlog. Men leest in De Proletarische Vrouiv Zooals men weet, is het met den oor log nog altijd niet uit. De soldaten zijn in 't geweer, kunnen dus nog altijd niet naar hunne gezinnen terugkeeren. Op 19 Mei 1.1. kwamen in de stad Phillippopel, één der volkrijkste plaatsen van Bulgarije, op de marktplaats eenige honderden vrouwen bijeen. Allen hielden zij kleine kinderen op de armen, terwijl kleinere en grootere kinderen aan handen en rokken werden medegesleept. Vóór den stedelijken kommandant, generaal Moiloff, hielden zij halt; maar deze, die door de luide kreten en het geschreeuw de zaak niet goed begreep, liet de vrouwen weten, dat zij hemeendelegatie op zijn bureau zouden zenden, welke hem dan haar wenschen konden bekend maken. Acht vrouwen werden dadelijk gezonden. En deze verklaardeu, beurt, voor beurt, dat zij genoeg van de ellende hadden; haar kinderen hadden geen eten en er was niemand, die den veld en tuinarbeid kon verrichten. Of geld, óf hunne mannen wilden ze. Zij wilden geen oorlog met Griekenland en Servië, maar de terugkeer van hun mannen. Reeds gedurende dit onderhoud vlogen de eerste steenen, door magere, bruine vrouwenarmen met woede geslingerd, tegen de vensters van het bureau. Alle ramen werden ingeslagen, en de generaal wist zich, door een snelle vlucht in zijn rijtuig, te redden. Maar bij zijn huis gekomen, kon bij dit niet binnengaau; de vrouwen dreigden hem te dooden. Daarop reed de generaal naar de kazerne, en 't gelukte hem daar te telefoneeren om troepen. Een heel regiment rukte spoedig door de stad en verdreef de vrouwen. Deze troepen blijven nu op verschillende plaat sen van de stad verspreid, om de vrouwen in bedwang te houden. Velen van haar hebben groententuinen in de buitenwijken en voorzien de geheele stad en ook de hoofdstad van groenten. Er zijn evenwel geen mannen ora het werk te doen. Op het platteland is 't evenzoo. Binnen enkele weken moet de graanoogst be ginnen en thuis zijn slechts vrouwen en kinderen. Zoo is de oorlog in alle opzichten ver nieler ook van welvaart en geluk. De visch wordt duur betaald. Do 17-jarige visschersknecht, Audries J. uit Harderwijk, varende aan boord bij den visscher J. Goossens, is gislereu over boord gevallen en verdronken. Gesjeesd. Uit het opvoedings gesticht Valkenbeide te Maarssen zijn vijf jongens van 14-en 15-jarigen leeftijd, weggeloopenvermoedelijk over Amster dam naar Duitschland. Noodlottige val. Dinsdag was te Nuinansdorp de vrouw van D. L. van een hoogte van 2 Meter gevallen, ten gevolge waarvaa zij den ruggestrepg had gebroken. Woensdagmiddag is zij over leden. TELEGRAMMEN. VGravenliage, 18 Juli. Heden middag had de Kabinetsfor mateur, Dr. Bos, ten zijnen huize een samensprekiüg met den heer Mr. Troelstra. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli 1913. Hoogste barometerstand 771,4 te Horta. Laagste barometerstand 764,9 te Seydisfjord. Verwachting (van den avond van den 18 Juli tot den avond van 19 Juli) meest matige Zuid-Westelyke tot Weste lijken wind betrokken tot zwaar bewolkt aanvankelyk nog kans op regen later tijdelijk opklarend middag temperatuur wat hooger. CORRESPONDENTIE. Dreischor. Advertentie „Historisch" ongeschikt voor plaatsing. De Redactie. Tan /.zee. Yan R.dum. Woensdag 23 Juli 6,30 u. 1,30 u. Donderd.24 6,30 1,30 Vrydag 25 6,30 1,30 Zaterdag 26 6,30 1,30 Zondag 27 6,30 1,30 Maandag 28 6,30 1,30 Dinsdag 29 6,30 1,30 Woensdag 30 6,30 1,30 Donderd. 31 8,30 10,30 Getrouwd: J. ONDERD1JK Jz. en D. F. MULLER Jd die, mede namens wederzgdsche Familie, dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Bruinisse, 16 Juli 1913. Gehuwd: MARINUS BOOMSLUITER en MARIA C. VAN DALEN, die, ook nameus wederzijdsche familie, buu hartclQkcn dank betuigen, voor de vele bewijzen vau belangstelling, vóór en bij buu huwelijk ontvaugen. Stavenissb, 16 juu 1913_ Monster, Zoo de Heere wil en zjj leven, hopen onze geliefde Ouders: LEENDEBT VERSTRATE en ADRIANA MEIJER, den 20 Juli hun' 30-JarIgo Eeht- vereonlglng te herdenken. Anna-Jaooba-Polder 1913. Hun dankbare Kinderen, I Wed. J. VERSTRATE—Koets en Kinderen. J. VERSTRATE. P. D. VERSTRATE. O. L. VERSTRATE. 1 J. P. VERSTRATE. De ondergeteekende betuigt zyn dank voor de belangstelling, dezer dagen ondervonden. G. A. GASILLE. Met deze betuigen wij onzen hartelljken dank, voor de vele bewezen van belangstelling, bij onze 60-jarige Echtvereeniging ondervonden. OoSTERLAND, 18 Juli 1913. A. VAN DIJKE en Echtgenoote. Hartelfjk dank voor de vele be wijzen van belangstelling, zoo van hier als van elders, op 12 Juli 1.1. ontvangeu. Stavenisse. BUYZE eu Echtgenoote. De door den Reohter-Com- missaris goedgekeurde eenige ultdeellugsiyst in het faillissement van D. KRISTELIJN te Ellemeetis heden door mg ter Griffie der Arr. Rechtbank alhier gedeponeerd, om aldaar gedurende 10 dagen kosteloos ter inzage te liggen voor de schuldeischers. Zierikzee, 18 Juli 1913. De Curator, Mr. H. POLVLIET. De door den Reohter-Com- missaris goedgekeurde eenige nltdeellngsiyst in het faillissement van JACOB VAN 'T HOFF Azoon" te Ooslerland, is heden door my ter Griffie der Arr. Rechtbank alhier ge deponeerd, om aldaar gedurende 10 dagen kosteloos ter inzage te liggen voor de schuldeischers. Zierikzee, 18 Juli 1913. De Curator, Mr. H. POLVLIET. Admiraliteitskade 78, Botterdam. Speciale behandeling van PV BORST-, MAAG- en ZENUW ZIEKTEN, RIIEUMATIEK, HUID-, NIER- en BLAASZIEKTE, VROUWENZIEKTEN enz. Spreekuren DINS®AO?0e"iBaIaJrDAOS BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ouwerkerk maken bekend, dat er op Vrijdag den 25 Juli 1913, zal worden gehouden eene INSPECTIE op het snoeien Tan het langs de wegen staande houtgewas. Aangelanden worden verzocht te zorgen, dat bedoeld houtgewas, alsdan behoorlijk is opgesnoeid. Deelnemers aan een dusdanige Cupsus by voldoende deelname, te houden a.s. winter te Zierikzee, onder leiding van den Heer BUIJZE te Stave7iisset worden verzocht daarvan vóór 1 Aug. kennis te geven aan C. M. ZEIJLER te Oosterland. Vereeniginy Oud-Leerlingen van den Winter-Landbouwcursus te Nieuwerkerk. De VERGADERING van Zaterdag 19 Juli zal plaats hebben in „Cafó Juijana". De Secretaris, C. M. ZEIJLER, Zij, die weuschen mede te werken tot het oprichten wan eene Socië teit, worden uitgenoodigd tot bijwoning ocner Vergadering op de bovenzaal van bet „Hnis van Nassau", op Donderdag 34 Juli, des avonds 8} uur. Zierikzee, 18 Juli 1913. ter herdenking onzer 100-jarlge onafhankelijkheid, 's Morgens Groote Historische Optocht's MiddagsKinderfeest 's Avonds: Concert van „Thalia" en „Concordia", en prachtige Lichtstoet. DE COMMISSIE. Notaris BIERMASZ te Zierikzee zal, Dinsdag 33 Juli a.s., des namiddags ten 4 ure, in de herberg van den heer P. Boot te Moriaan, onder Kerkwerve, ten verzoeke van den Heer CORN.s DEN BOER, PUBLIEK VERK00PEN, De volgende 860 Roeden Tarwe, 108 71 Gerst, 136 1) Paardeboonen, 930 Haver, 670 li Schokker-Erwten, 470 71 Bruine Boonen. Alles gelegen aan - en by hofstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2