Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht gunstig voor de vrijzinnigen afgeloopen; al hoopte ieder het, niemand had het durven uitspreken, dat onze candidaat, de heer mr. E. E. van Raalte, in her stemming zou komen, en wat nog meer zegt, met zulk een mooie kans om op 25 dezer gekozen te worden. Zal echter Zeeland op dit punt om gaan, zal het waterland in het vervolg drie linksche en twee rechtsche afge vaardigden naar het Binnenhof zenden, dan zal dit alleen kunnen geschieden na nog enkele dagen van de allergrootste krachtinspanning en het zal gepaard gaan met zéér groote kosten, terwijl ook nog een zéér belangrijke herstemming voor de Provinciale Staten op 27 Juni moet plaats hebben. Reden waarom wij ook de Schouwenaars toeroepen, helpt ons Zeeland in de Tweede Kamer „om" te krijgen; helpt de minderheid van de coalitie nog te vergrooten, en zendt ons uwen finantiëelen steun. De beide penningmeesters, de heeren J. R. Domenie, Gorstraat. I 336 Middel burg en L. E. M. van Raalte, Badhuis weg 120 Vlissingen, zullen dankbaar iedere gift aanvaarden. Denkt er om, het is kort dag, helpt dus vlug en goed. Aanbestedingen, Yerkoopingen, enz. Zierikzee, 20 Juni. Ten overstaan wan notaris Korteweg werden heden alhier voor de Erven van den heer Izak Hage publiek verkocht: Een merriepaard met veulen voor f 600. v r> n i 875. ruinpaard voor f 421. veulen voor f 132. Ten overstaan van dén notaris Korteweg werden heden alhier in het openbaar verkocht: Bruine klavers voor f 66 a f 83; hooigras voor f 39nagras voor f 29 kant gras voor f 0,90 a f 1,40. Alles per Schouwsch gemet. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee. Op de alhier gehoudene landbouwtentoonstelling was op het ge bied van landbouwonderwijs een mooie inzending van leermiddelen van de landbouwcursussen te Dreischor en Nieuwerkerk, die de algemeene opmerk zaamheid trok. In de opgave van bekroningen staat vermeld in de 13de categorie voor het beste hengstveulen: J. Wisse, dit moet zijn A. Wisse. De prjjs van f 25 van de sociëteit „Landbouw en Handel" te Zierikzee voor de beste inzending van paarden aan M. Wisse, dit moet ook zijn A. Wisse. De ontvangst van het nieuwe Kamerlid Jhr. De Muralt in het district Oostburg. Men schrijft ons uit Oostburg Daartoe uitgenoodigd door de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het district Oostburg, hield de heer De Muralt, vergezeld van zjjne echtgenoote en zijn zoon, een intocht in zyn district, die een ware zegetocht geleek. De haven van Breskens had een feestelijk aanzien, doordat van alle vaartuigen de driekleur wapperde. Aan wal gestapt, werd de heer De Muralt onder de tonen der muziek van Breskens ontvangen. De secretaris der kiesvereeniging hield een toespraak, die door den heer De Muralt zichtbaar aangedaan werd beant woord. Daarna ging het in optocht, onder groote geestdrift, naar de familie De Thouars, en vervolgens naar de woning van den burgemeester. Vanhier werd de familie De M. gebracht per rijtuig naar Schoondijke. Aan de grens der gemeente wachtte de burgemeester, de heer Scheltus, vergezeld van 't muziek korps van Schoondijke, den nieuwen afgevaardigde op. Een toespraak volgde, die in krachtige bewoordingen door den heer De Muralt werd beantwoord. In het dorp aangekomen, werd op de markt de eerewijn aangeboden, waarbij ^et aan wederzydsche toespraken niet ontbrak. Van Schoondijke ging het door naar Oostburg, alwaar de nieuwe afgevaardigde werd ontvangen ten huize van den burge meester, den heer Gratama. Na het diner kwamen de muziek gezelschappen van Zuidzande en van Oostburg, verscheidene stukken ten beste geven. Het muziekkorps te Oostburg bestond voor een deel uit niet-geest- verwanten van den heer De Muralt. In zyn interessante toespraak tot dezen, liet de heer De Muralt uitkomen, dat hjj thans als afgevaardigde geheel anders stond tegenover de burgers dan eenige dagen te voren. In zaken kon men er op rekenen, dat hy zonder aan zien van richting, de belangen van het district, zou trachten te bevorderen. Intusschen, zoo liet de heer De Muralt volgen, zou hy overal waar het party belang bij gemoeid is, niet vergeten, den dank die hy verschuldigd is aan de vrijzinnigheid in Oostburg. Hy zou niet vergeten, dat hy liberaal is, en in dezen een voorbeeld nemen aan zyn tegenstanders, die zoo goed weten, waar Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Wat eene marteling was is een genoegen geworden. Nog niet lang geleden behoorde de heer F. Roy, wagenmaker te Chazay, bij Bressuire (DeUx- Sèvres, Frankrijk), tot hen die niet kunnen eten, zonder, gedurende de uren der spijsvertering, de ergste smarten ondervinden. Daar, ora niet van honger te sterven, die ongelukkigen wel verplicht zyn zich minstens twee malen per dag te voeden, woiden zij geheel den dag over gemarteld; gelukkig nog als zij hunne kwaal in den slaap kunnen vergeten. Dank zij een behandeling van eenige weken met de Pink Pillen, die e'en goeden uitslag hadden nadat de andere middelen mislukt waren, is wat voor den heer Roy een marteling was, „Ontvangt al myne gelukwenschen, schreef de dankbare wagenmaker aan den heer Gablin. Indien ik mij kan voeden en naar mijn lust eten zooveel als ik wil, dank ik dat aan uwe goede Pink Pillen. Te voren was mijne spijs vertering zoo moeielijk, zoo smartelijk, deed zij mij zoo lijden, dat ik gaarne niet gegeten zou hebben, indien dit mogelijk wave geweest. Ik was zeer vermagerd en mijne krachten hadden mij begeven. Indien de ziekte had geduurd, zou ik zeker verplicht zyn geweest mijn werk te verlaten". Ongelukkigen, die u niet kunt voeden en uwe door het werk versleten krachten herstellen; fijnproevers, wie een slechte maag de genoegens der tafel ontzegt; de Pink Pillen zullen voor u doen wat zij voor den heer Roy en voor vele anderen nog deden, want zy kennen geen voorkeur en zijn goed voor alle gestellen en alle leeftijden. Neem een proef, zij zal u zoo weinig kosten. Behandeling is gemakkelijk, één of twee pillen genomen bij iederen maaltijd, dat is alles. Na eenige dagen behandeling zult gij naar uw lust eten wat gij wilt en zooveel gij wilt. De Pink Pillen zullen uw maag geheel en h1 nieuw gemaakt hebben. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,de 6 doozen aan het Generaal- Depót der Pink Pillen, Van Eegïienlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Balfirma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede apotheken en drogisteryen. het gepast is de deugden van hun party- genooten aan den dag te leggen. Uitbundig applaus volgde op deze met overtuiging uitgesproken rede. Tegen 8 uur werd de heer De Muralt niet mevrouw De Muralt en zoon ont vangen in de beurs. Het gebouw was stampvol. Velen hadden zich tot in de kozynen een plaatsje weten te .ver zekeren. Een paar honderd moesten zich met een staanplaats vergenoegen. Met een donderend applaus en een hoera geroep werd de heer De Muralt by zyn binnentreden in de met groen versierde zaal ontvangen.. Het enthou siasme steeg ten top, toen de familie De Muralt het podium beklom. De heer Lucieer, de voorzitter der Cen trale, hield een rede, waarop de afge vaardigde zelf het woord verkreeg. De heer De Muralt bedankte eerst allen met name, die zich in het bizonder voor zyn candidatuur hadden beyverd. (Applaus). Daarna hield hy een toespraak tot de dochter van den scheidenen afgevaar digde, den heer Vorsterraan van Oyen, die door onoverkomelijke bezwaren het feest niet kon bywonen. In den breede ging de heer De Muralt na, wat de reus Vorsterman van Oyen tot stand had gebracht, speciaal wat betreft voor Zeeland, op het gebied van onderwys, landbouw, historie enz. Na deze uiteen zetting kwam aan het geroep van „Leve Vorsterman van Oyen", schier geen einde. Het donderend applaus was het bewys, hoe groot de eerbied is voor de reuzenwerkkracht, die deze man heeft ten toon gespreid. De lieer De Muralt noemde alle weten schappelijke genootschappen en maat schappijen die hem hadden erkend. Hy is de patenthouder van tal van zaken op landbouwgebied. Tal van landbouw belangen heeft by op energieke wyze behartigd. Vorsterman van Oyen is de uitvin der van de boerenleenbanken, van de vereenigingen voor aankoop van mest stoffen, van die tot verzekering tegen hagelslag. Groot zyn zyn verdiensten door verbetering van het paardenras, enz. (Uitbundig applaus). Oa naar uw vader, zoo sprak de heer De Muralt, •zich richtende tot do dochter in de zaal aanwezig en deel hem mede, wat hier is gezegd door zyn a.s opvolger. Ga hem vertellen, wat in deze oogenblikken het gemoed en niet alleen het verstand deed spreken. Alleen een kind kan met gevoel oververtellen de wyze, hoe de verdiensten van den vader met in stemming van honderden worden gewaardeerd. Aan het einde van dit weemoedig gedeelte der rede gekomen, dat op mej. Van Oyen blijkbaar een diepen indruk maakte, barstte een donderend hoera los. De muziek viel in, hoewel de heer De Muralt nog enkele woorden had te spreken. By een man als Vorsterman van Oyen past het gewone praedicaat niet meer. Vorsterraan van Oyen is een man van nationale beteekenis voor den landbouw. In alle publieke colleges, als raad, staten, en in de Tweede Kamer maakte hy zich verdienstelijk. (Applaus). De heer De Muralt verzocht daarop de aanwezigen op te staan en den heer Vorsterraan van Oyen te huldigen als een man van natietiaal gewicht. Plechtig werd hierop door alle aanwezigen het Wilhelmus gezongen, begeleid door do tonen der muziek. Na nog te hebben medegedeeld, dat het hem onmogelijk zou z\jn Vorsterman van Oyen op te volgen, maar wel zou trachten hem na te volgen eindigde de heer De Muralt zijne hartelijke toespraak, die door geestdriftige uitingen van hulde der saamgepakte menigte gevolgd werd. Na de heer De Muralt voerde nog het woord de heer De Groot voor volks onderwijs. De heer Van Maarleveld richtte in het bizonder het woord tot mevrouw De Muralt, aan wie inmiddels een prachtige bloemiuiker werd aange boden. Ten slotte spreken nog ds. Pat- tist, de heer De Hullu en anderen, waarop de heer Lucieer de bijeenkomst tegen half elf sloot. Een veertigtal genoodigden van den nieuwen afgevaardigde vereenigden zich in het hotel Staraperius aan een eenvoudig souper. Dat het daar aan redevoeringen van allerlei aard niet ontbrak, behoeft geen betoog. Tegen half twee togen de gasten huiswaarts. Onze afgevaardigde De Muralt is voor ons geen vreemdeling meer. Hy is hier populair geworden. Moge 't hem ge geven zyn nuttig werkzaam te zijn in 't belang van ons vaderland en in het bizonder in dit van het district Oostburg. Onweer. Men meldt d.d. 18 Juni uit Sitfard: Omstreeks zes uur sloeg den bliksem in de groote industriehal der in aanbouw zynde Sittardsche tentoonstelling. Een man werd van een ladder afgeslagen en bleef bewusteloos liggen. Na een uur kwam hy weer bij. Verschillende andere menschen, die in de hal waren, werden tegen de grond geslagen. Eenige pijlers van het gebouw werden gespleten. Vele glasruiten verbrijzeld. Er heerschte een paniek onder de arbeiders. De schade is vry gering en in weinige uren te her stellen. Binnen een week komt de geheele expositie gereed. Dinsdagmiddag sloeg de bliksem in de groote schuur van den landbouwer C. M., naby Pichelt, in de gemeente Zundert. Binnen enkele minuten was het gebouw in vlammen opgegaan. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Het incident Perel—Loopult. Naar aanleiding van het voorge vallene op de vergadering van het concentratie-comité in district IV te Arasterdam, in het gebouw „Diligentia", waar de heeren mr. Adolf Perel en Jos. Loopuit handgemeen werden, heeft mr. Perel, gevolg gevende aan zyn voornemen, tegen den heer Loopuit een aanklacht ingediend wegens mishande ling en beleediging. De heer Loopuit zou mr. Perel een Joodschen Sybrandy hebben' genoemd. Gemengd Nieuws. Een grasmaaier van den heer Z., te Beemster, beging de groote onvoor zichtigheid uit een flesch te drinken, die hy in de boerderij vond. Het voor werp bevatte een waschmiddel voor schapen. Hy is reeds overleden en laat een vrouw en 8 kinderen -na. Ingezoixleu Stukken. Aan de Redactie vah de Zierikseesche Nieuwsbode. WelEdele Heeren Beleefd verzoek ik u het volgende op te nemen in uw blad van .Vrjjdag 20 Juni. Naar aanleiding van uwe Correspondentie in liet nummer van Woensdag 11 Juni 1913 (eerste blad, 2e pag. 5e kolom) zal ik aan de algemeene armen alhier vjjfUg gulden gevenindien u kunt aanwijzen en bewijzen, dat leerlingen der Roomseh-Iiatholieke School alhier zich hebben schuldig gemaakt aan het feit, door u bedoeld, n.l. het maken van schandelijke teekeningen en opschriften tegen Mr. Patijn op de achteideuren der woningen van eenige ingezetenen in de Hooge Molenstraat. Ik weet zeer goed, dat u de Katholieke School niet met name hebt genoemd, maar heeft u die school ook niet bedoeld met de uitdruk king: „de jeugd van een bepaalde school?" Ten slotte ben ik het volkomen met u eens, nis u zegt, dat het gewenscht is, dat tegen degenen, die zich aan dat ergerniswekkend feit hebben schuldig gemaakt, maatregelen genomen worden, teneinde herhaling te voorkomen. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend Uw dienstw. dienaar, C. J. KARSKENS, Pastoor. Het zij ons vergund het volgende op te merken. Wij ontvingen indertijd een tweetal inge zonden stukken, waarin met verklaarbare ver ontwaardiging gewag werd gemaakt van de schandelijke teekeningen en opschriften tegen Mr. Patijn, op de achterdeuren der woningen van eenige ingezetenen in de Hooge Molenstraat. Die stukken nu werden door ons niet ge plaatst, omdat in het ééne nadrukkelijk, en in het andere bedekteiyic de Katholieke School jeugd van die teekeningen en opschriften werd verdacht. Evenals de hooggeachte schrijver van boven staand ingezonden stuk waren wij echter van oordeel, dat voor die verdenking geen enkel bewijs bestond. De nabijheid der Katholieke School kon en mocht toch niet als bewijs worden aangenomen. Maar .gesteld het ergste geval, dat zelfs kon bewezen worden, dat één of meerdere leerlingen van genoemde School zich aan dat feit zonden hebben schuldig gemaakt, dan nog mist men het recht daarvoor de geheele instelling, de Katholieke School, aansprakelijk te stellen. Immers evenmin als ouders voor hun kindaren kunnen instaan, evenmin kunnen dit onderwijzers voor hunne leerlingen. Vandaar-onze weigering tot plaatsing. En nu zal het zeker velen met ons genoegen doen uit bovenstaand gewaardeerd schrijven te ontwaren, dat een nauwgezet onderzoek aan den hooggeplaatsten schrijver do overtuiging heeft geschonkendat geen leerling der Katholieke School in deze de schuldige is. De Redactie. Mijnheer de Redacteur! Mag ik UEd. voor onderstaande regelen beleefd een kleine plaatsruimte verzoeken in Uw geëerd blad. Bij voorbaat mijn dank daarvoor. Toen wy Zaterdagavond, dankbaar gestemd over den uitslag van de stemming van Vrjjdag, en vol goeden moed voor den strijd van Dinsdag, zoo terugwandelden van het terrein van de gehouden openluchtmeeting, informeerde ik bij een paar vrienden, hoe de Contrule der Stierenvereenigiug uitgevallen was op de tentoonstelling te Zierikzee, toen wjj juist den secretaris dier vereeniging tegen het lijf liepen en wy, vermeenende daar juist aan het goede adres te zijn, zetten wjj bjj hem onze infor- matiën voort. Deze was dan ook zoo vriendelijk ons mede te deelen, dat de vereeniging met zijn 17 stuks ingezonden vee 1 eersten prjjs met zilveren medaille, 2 tweede, 1 derden en 1 zesden prjjs verworven had, terwijl zü nog minstens één lsten prijs hadden moeten hebben, had de secretaris van het Tentoonstellings-Comité niet verzuimd een melkkoe, die opgegeven was voor categorie 24 en een kalfvaaTs voor cat. 25, in den catalogus op te nemen, zoodat de keurings commissie die dieren niet in genoemde cate gorieën mocht doen mededingen. Bij het hooren daarvan informeerde ik verder, en wel of het Bestuur van de hierdoor benadeelde vereeniging hierover geen klacht ingediend had bij het Tentoonstellings-Comité, en werd ons medegedeeld, dat hij de secretaris met den voorzitter, een commissaris en de vee keuringscommissie samen bij den secretaris van liet tentoonstellings-comité op het abuis hebben gewezen, doch deze bood wel zjjn veront schuldigingen aan, met de opmerking, dat het zoo vreeseljjk druk was geweest met alles klaar te maken, en hierdoor het abuis ingeslopen moest zijn, maar verklaarde, dat er onmogelijk een wijziging meer ingebracht kon worden. Dus moet de vereeniging, die moeite noch kosten ontzien had om iets goeds voort te brengen, zich door een abuis van een ander, die schade laten welgevallen, terwijl de eigenaars van het betrokkene vee zich de hun toekomende eer niet zagen toegekend. Zeker geen aan sporing om bij een volgende gelegenheid dó tentoonstelling te Zierikzee te bezoeken. U, Mjjnheer de Redacteur, nogmaals dank zeggende voor de plaatsing. Een lid van de Z. L. M. P. S. Zou het in 't vervolg niet goed zjjn om ieder lid of inzender eeninge dagen vóór de tentoonstelling gratis een catalogus toe te zenden. Dan kan misschien bij voorkomende abuizen als hierboven be doeld, nog tijdig ingegrepen worden en de inzenders voor schade, als hier geleden, gespaard bljjven. Mijnheer de Redacteur! Voor de zooveelste maal hebben onze vroede vaderen alom vergaderd, en gedebatteerd over een loopsteiger rond ile kop van den langen havendam. Het moet bepaald weer veel geld kosten voor aleer onze vroede vaderen tot een besluit zullen komen; en zoo gaan ze maar steeds voort. Er is niemand, die de belangen van het algemeen begrijpt of niet wil begrijpen, wel hun eigen egoïsme. Wjj hebben, zooals algemeen bekend een vergroote haven, welker inhoud wel verruimd is, doch minder ligplaatsen aanbiedt voor de aartuigen,|!en tot overvloed van smart door de deining van den Oostenwind de vaartuigen door elkander schudt. Hiervan ligt de schuld aan onze vroede vaderen, omdat zij missen het „begrip", en daarom het ontweru zonder eenige bedenkingen hebben goedgekeurd. Zij zitten daar met een tronie als Salomo, en hebben noch van het een, noch van het ander begripwat van de gemeente-financien weer 1000 gulden vorderen zal, wanneer het gemaakt moet worden, zooals het behoort, en beslist had voorkomen kunnen worden. Het is n.l. gebleken, dat de lange havendam ongeveer 5 Meter bij hoog water korter is ge worden; oorzaak minder ligplaatsen, veel deining en lest not least zal het daardoor dikwjjls voor komen, dat onze visschers gaarne zouden willen uitvoeren, doch daartoe geen kans zullen krjjgen om bovenstaande redenen. Dat de visschers dit gevaar vreezen, bljjkt uit een desbetreffende belegde vergadering door de Visscheryvereoniging, waarin besloten is den Raad te verzoeken nog dezen zomer een loop steiger rond den kop van den langen dam aan te brengen, om eventueele schade door dit euvel onvermijdelijk voor onze visschers te ondervangen. Hierover is nog in elke raadsver gadering gedebatteerd, doch telkens afgespron gen Mu weer in de laatste vergadering, omdat een deskundige baas Jan verzekerd had, dat de glooiing zou wegspoelen door de deining, en Bolior met een ander plan „steiger" kwam aan zeulen, en zoodoende wordt het steeds op de lange baan geschoven. Welke deskundige dit is, heeft hij niet ge-, zegd. Zou het dezelfde kunnen zjjn, die een groot quantum grond misgerekend heeft voor den havendam, mitsgaders metselwerk, beton steen enz. Dan kau baas Jan met zulke derkundig advies gerust achterwege bljjven, daar hiermede ook niet te rekenen valt. Zou dit advies ook geen rancune kunnen zijn voor de laatst gevoerde discussies over ver schillende onderwerpen in den Raad? Hoe het zjj, Critas kan daarover gissen, doch een feit is het, dat aan de visschers onthouden worden een werk, hoogst noodzakeljjk voor de uitoefe ning van hun bedrijfen zjj kunnen geen dag en geen nacht wachten. Hun levensbelang staat hiermede in verband. Critas gaat met dezen deskundige in geen geval accoord, om reden er voorbeelden genoeg zijn aan te wijzen om de kracht en werking van den golfslag aan den buitendijk te berekenen. Zie de uitwerking van den storm van S0 Sep tember 1911 bjj de Oestorloodsen buitendijks gebouwd, waar omtrent hoegenaamd geen schade geleden is. Vanwaar dan deze telkens voor komende frontverandering? Moet het weer nutteloos geld kosten, zooals bljjken zal met de moddervergaarplaats Zou de heer van Yemeni steeds front maken voor eigenliefde om hetere bestrating en verlichting zijnerzijds, ten koste van een werk, noodzakelijk'ten gerieve van de visschers Critas weet daarvoor geen andere formuleering, aangezien de héér van Vessem direct kwam aanzeulen met zijn voorstel bestra ting en verlichting: zoodra de heer Burgemeester had verklaard, geen gelden beschikbaar te hebben voor het plan „steiger". Het egoïsme in den Raad tiert welig voort, en schaadt de „algemeene belangen". Wanneer het aangelegenheden zyn hen betreffende, n.l. een bestrating of verlichting, dan zjjn de heeren vol vuur, doch voor de visscherlui en hunne belangen of handel maken ze front en plaatsen zich verre achter gemeenten, waar deze tak van Nijverheid ook het grootste deel uitmaakt: doch daar gerespecteerd wordt.* Worden de belasting-betalende visscherlui vrjjgesteld bjj te dragen aan lasten die den landbouwers ten goede zijn gekomen, b.v. het verlagen van den oprit der haven, bestrating van het plateau, dorpsweg enz. Waarom nu niet medegewerkt aan een werk óók onmisbaar voor het bedrijf der visscherlui? Brüinisse, 20 Juni 1913. CRITAS. TELEGRAMMEN. Middelburg, 20 Juni. De Officier van Justitie heeft hooger beroep aaugeteekend tegen het vonnis, waarbij Van T., inspecteur van de Rijksveldwacht in Zeeland, werd ont slagen van rechtsvervolging, ter zake i de hem ten laste gelegde valschheid in geschrifte. VGravenliage, 20 Juni. Eerste Kamer. Zonder stemming is aangenomen het wetsontwerp be treffende de pensionneering van gemeente ambtenaren en hunne weduwen en weezen. Voorts zijn Aangenomen eenige kleine wetsontwerpen. Na de pauze kwam in behandeling het kustverdedigingsontwerp. De heer Van Voorst tot Voorst ver dedigde ons goed recht by Vlissingen een fort te bouwen, en betoogde er ook de noodzakelijkheid van uit het oogpunt van handhaving der neutraliteit en landsverdediging. De heer Van Wassenaer onderschreef nader dit betoog. De heer Staal daarentegen oordeelde, dat 's lands belang vordert verwerping van het ontwerp, vooral wegens den daarin opgenomen fortbouw by Vlis singen. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 13 Juni. Eene dochter van F. J. Verbeke en C. W. van Woer- kens. 10 e zoon A. van Burgh en L. van Dienst. 1" n n it J- Dieleman en M. Wagenaar. 17 dochter M. Boomsluiter en K. van Dam. 17 zoon W. Moelker en S. Schipper. Gehuwd: 18 Juni. D. Hoftijzer, 27 j., j.m. en A. Pape, 26 j., j.d. 18 R. Njjland, 21 j., j.m. en H. Scherpe- nisse, 21 j., j.d. Overleden: 5 Juni. P. C. Nolet, 54 j,, echtgenoote van W. Timmerman. 8 J. G. van Maanen, 16 m., z. 15 P. Schulink, 82 j., wed. van C. Ver- boven. medegedeeld door het Koninklijk Neder!. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juni 1913. Hoogste barometerstand 773,0 te Horta. Laagste barometerstand 758,6 te Riga. Verwachting (van den avond van dei) 20 Juni tot den avond van 21 Juni) zwakke tot matigen veranderlijken wind, meest uit Westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt, mogelijk regen of onweer, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2