Rente Openbare Verpaclng7 Tandarts Regensburg Bond n Nederl. Onderwijzers, om li.4 lii; imtuMiuffi De Openbare School. Ingezonden Mededeelingen. IS UW LEVER ZIEK? Telegrafisch Weerbericht ADYERTENTIEN. op 14 Juni e.k.y De heer P. K. PEERLKAMP. KLOPHENGSTEN of VEULENS aande bljjkt, dat de administratie in e beste orde was. Als afgevaardigde naar de Algein. Verg. te Utrecht werd benoemd de directeur, de heer H. J. Dorst, en als diens plaatsvervanger de heer J. M. v. Doorninck. Als bestuurslid werd herbenoemd de heer M. C. Steendjjk en als lid van den Raad van Toezicht de heer C. Broodman. Met algemeene stemmen werd het salaris van den kassier vastgesteld op f 150. De rente van spaargelden werd gesteld op 3-pCt. en dat van voorschotten op 4J pCt. Het aantal uitgegeven spaar boekjes is 141. Van wege de afdeeling „Tholen en St.-Philipsland", van het Centr. Oen. voor Kinderh. en ,Vacantiekolonies, zullen dezen zomer in Aug. Sept. minstens 3 kinderen uitgezonden worden naar het Rivierhuis te De Steeg. St.-Maartensdijk, 31 Mei. In de heden Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap Sint- Maartensdjjk werd besloten, om geheel voor rekening van het waterschap de grintwegen uit te breiden met den aanleg van 1800 M. nieuwen weg. Voorts zal nog op verzoek van inge landen 450 M. grintweg aangelegd worden, onder voorwaarde, dat de aan vragers de grint voor hunne rekening laten vervoeren, benevens 10 jaren de benoodigde onderhoudsgrint. Aan den machinist-molenaar werd wegens het gemis van de aan diens betrekking verbonden emolumenten over het afgeloopen jaar een schadeloos stelling verleend vau f 150. Besloten werd ook nog om het maken der be staande zandwegen niet meer in daggeld te doen plaats hebben, doch dit aan te besteden. Voorts werd nog adhaesie betuigd aan het adres, door Burgem. en Weth. van Tholen te zenden aan den minister, inzake de overbrugging van de Ben dracht. Het djjkgeschot werd voor de ver schillende polders per hectare vastge steld als volgt: Oudeland f 17,50, Middelland f 12,50, Noord f 16, Uiterst Nieuwland f 12,50, Ravensoord f 9, Groote en kleine bandekens f 9, Slabbe- coorne f 23, Molen f 24, Pluimpot f 9, Vroonlanden Waterschap f 1, idem 4 polders f 1. Ond-Vossemecr. Woensdag 1.1. werd een vergadering gehouden van inge landen van het waterschap, uit de ge dane rekening bljjkt, dat 't Gemeeneland (gewone uitgaven) naast een uitgaaf van f 7673,60' een goed slot heeft van f 397,91't Gemeeneland (verbetering zeewering)uitgaaf f 92936,72' en goed slot f 3409,70; Vier kleine poldersuitgaaf f 509,38, nadeelig slot f 389,33'; Drie groote polders (gew. uitgaven) f 1208,52, goed slot f 591,21'; Drie groote polders (stoomgemaal) uitgaaf f 5039,11, goed slot f 512,12'; Slabbecoorn uitgaaf f 1276,13', goed slot f 98,71Oud-Kjjkuit f 1170,57' en f 113,66'Leguit f 2119,26 en f 137,25'Vogelsang f 991,65' en f 80,53'; Hikke f 4258,66 en 1 31,59' Kerke f 3135 en f 32,64; Oud-Vossemeer f 10835,93 en f 51,31. Het djjkgeschot voor den volgenden dienst geraamd, is als volgtSlabbecoorn f 41Oud-Kjjkuit f 27Leguit f 41 Vogelsang f 36; Hikke f 24Kerke f 23 Oud-Vossemeer f 23; Drie groote polders gemiddeld f 4, terwijl de vroonen aan geslagen zjjn voor t 15,50 per H.A. Een verzoek van den heer Klos, aan nemer der werken aan de dijken, om tegemoetkoming in de kosten van het werk, dat geduchte tegenslag heelt ondervonden, werd in deze vergadering nog niet afgehandeld, hoewel er een drukke discussie over gevoerd werd. Voorheen werd nog al eens gemopperd over den toestand van den veerdam aan de zijde van Nieuw- Vosmcéi, vooral door de geleiders van rijtuigen. In de laatste jaren is evenwel daarin veel verbetering gekomen en wordt alles in goeden staat gehouden, zoodat men vrijwel tevreden kan zjjn. Overigens blijft een veer een veer en zouden ook hier natuurlijk belang hebbenden lieyer een brug zien. Door den eigenaar van den Van Haaftenpolder is besloten de dijksverhoo- ging in dit dienstjaar voort te zetten. Werd het vorige jaar 720 M. lengte ver hoogd, tbans geschiedt dit over ruim 140 M., terwijl ook de steenglooiing zal verbeterd worden. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Elkerzce, 21 Mei. Heden werd alhier voor de heeren Van den Bout ten overstaan van den plaatsvervangenden notaris G. J. Lunenberg publiek hun landbouwersinspan verkocht. Besteed werden de volgende prjjzen Paarden f377, f389, f461, f407, f535, f400, f261 en f 223. Paarden met veulen f 360 en f 400. Koeien f194, f231, 1 281, f260 en f244. Een kalfdragende vaars f 253. Ossen f 108 a f 190. Kalvers f41 k f 77. Varkens f 58 en f 70. Stavenisse. Door den kolenbond „Algemeen Belang" alhier, is aanbesteed de levering van 103 kar steenkolen. Inschrjjvers waren de heeren: Z. N. Kolenmaatsch. te Breda, f 996. S. G. de Vjjgh te B.-op-Zoom, - 990. M. J. Masion te Dordrecht, 986. I'. II. lloos te Rotterdam, -980. N. D. Kolenhandel te Rozendaal, - 975. F. Wibaut te Vlissingen, - 975. De GraalT—v. d. Stel te Oud-Vossemeer, f 950, gegund. Poortïliet. Door het bestuur van de landbouwvereeniging „Ons Voordeel" alhier werd aanbesteed: de levering van 7000 kilo Chili-salpeter. Aan de laagste inschrijvers werd de levering gegund, o. a. aan de Gebr. De Graaff te Poortvliet, voor f 12,59 per 100 kilo. Door het bestuur van liet waterschap Poortvliet alhier werd aanbesteed: het herbedelven van 2 perceelen water leidingen. Ie perc., laug 1475 M., voor f339,25, aan J. Quist alhier. 2e perc., lang 1036 M., voor f 358,55 aan L. Koppenhol alhier. Hoewel de aannemers niet recht streeks de laagste inschrijvers waren, werd het toch aan voornoemde personen gegund. ONDEBW IJ Op de aanbeveling van directeur aan de gemeentelijke H. B. S. te Neuzen, zjjn geplaatst de heeren dr. E. C. Godee Molsbergen te Zaatndam en Ch. J. S. Tetterode te Apeldoorn, vroeger te Zie- rikzce, beiden leeraar aan eon H. B. S. Dluteloord, 22 Mei. Bij het gisteren te Breda gehouden acte-examen lager onderwijs slaagde mej. C, Kenuiphaas, kweekeling der rijksnormaallessen alhier. Van de 8 candidateu hebben 5 be doelde acte behaald. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Het werk van vrouwen houdt nooit op. Moeders hebben steeds haar handen vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij goen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwen de hevige, ter neerdrukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt clat ver moeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet ont trekken kunnen die ellendige zwakte, koofdpjjn en duizeligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zijn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig work, het liltreeren van het bloed, niet behoorljjk verrichten, waardoor de onzuiverheden, die in het bloed achterblijven, langzamerhand ziekte door uw geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken recht streeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zij zijn derhalve bekend als het geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Zierikzee verkrjjgb. bjj M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoogstraat. Toezending >^-"3 geschiedt franco na ontv. h Wl v" postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes Aoozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor- zien is van nevenstaand handelsmerk. I Maak hem dan in orde; het is gemakkelijk I I te doen. Zonder pijn, zonder stoornis; alleen I I doorhet heilzaam effekt merkt ge, dat ge I I genezen zijt door RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE THOLEN. 6 Mei. Door het Kantongerecht alhier zyn heden veroordeeld wegenBStraat schenderij C. J. E., te St.-Annaland, tot f 0,50 boete of 1 week tuchtschool vee laten loopen op eens atiders grond zonder vergunningK. J. d. F., te St.- Maartensdyk, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; jacht overt redingW. F. A. en C. G. Dz., beiden te Poortvliet, ieder tot 2 boeten elk van f 10, of 4 dagen hechtenis voor elke boete voor ieder hunner; L. J. G., te St.-Annaland, tot 2 boeten elk van f 1, of 1 dag hechtenis voor elke boete raet verbeurdverklaring en bevel tot vernietiging van het in beslag genomen geweer; H. J. L., te Scherpenisse, tot 2 boeten elk van f 10 of 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot vernietiging van de in beslag genomen buks en patronen; G. B. Az., 19 jaar, te Scherpenisse, tot 2 boeten, elk van f 10 oi 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 5, subsidiair drie dagen hechtenis; in dronkenschap de orde verstoren: C. L. R., 23 jaar, te Oud-Vossemeer, tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis; vee laten loopen op eens anders grond zonder vergunning A C. 't G., te Scherpenisse, tot f 2 boete of 1 dag hechtenisovertreding regle ment op de Schelde en Zeeuwsche StroomenM. S. C.Mz. en N. P. B. Az., beiden te Tholen, ieder tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner; overtreding politieverordeningL. P., 51 jaar, en W. A. K., 35 jaar, beiden te Tholen; A. D. v. K., 38 jaar en M. L., beiden te Stavenisse, ieder tot f 1 boete of l dag hechtenis voor ieder hunner; D. V., 37 jaar, te St.-Philips- land, tot f 2 boete of l dag hechtenis; overtreding arbeidswet: N. v. d. Z, 39 jaar, te Tholen, tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis; overtreding reglement wegen en voetpaden: S. H., te Steen bergen en M. J. S., te St.-Maartensdijk, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunnerovertreding woning wet: P. K., te Staveriiïwe, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis; overtreding drank- ivet A. C. v. W., te Oud-Vossemeer, tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis; A. D., te Stavenisse, tot f 2 boete of 1 dag hechtenis; rijden zonder licht: B. P. B., 23 jaar, te Tholen; M. W. D. E., 34 jaar; L. C. V., 20 jaar; B. d. H., 33 jaar; A. M. V., 34 jaar, allèn te Oud-Vossemeer; J. M. G 29 jaar en C. S., 28 jaar, beiden te St.-Annaland en J. v. Z., 39 jaar, te Stavenisse, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner; J. H., te St.-Maartensdyk, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis; P. P., te Clinge, tot 1 0,50 boete of' 1 dag hechtenis; kreukels rapen: J. J., 39 jaar en K. Z 48 jaar, beiden te Scherpenisse en J. H., 43 jaar, te St.- 'Maartensdijk, iederv tot f 0,50 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner dronkenschap: W. S. L., zonder be kende woonplaats in Nederland, tot f 2 boete of 1 dag hechtenis; overtreding politieverordening]: C. D. Dz., te Stave nisse, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis; overtreding der jachtwet J. T., te Scherpenisse, tot 2 boetenelk van f 12,50 of 4 dagen hechtenis voor elke boete. De gevangenbewaarder S. uit het Huis van Bewaring te Amsterdam, die aan gedetineerden gelegenheid verschafte zich in verbinding, te stellen met. de buitenwereld, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Mei 1913. Zierikzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Ckr.-Gerel'. Kerk. Voorm. half tien ure. 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. T.okaal voor Evangelisatie, Nobelstr. '«Avonds half' zeven ure, ds. v. d. Griend van Droisckor. Evangelisatie Jeruül II. 's Voorm. tion ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwcrve. Herv. Kerk. *s Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. Nam. twee ure, ds. Straatsma van Eikerzee. Burgh. Herv. Kerk. Voorm. half tien ure, ds. Van Maanen. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. Kerk. Geen dienst. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Kok van Scharendijke (bevestiging van ds. Brouwer); 's nam. twee nre, ds. Brouwer (intrede). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien nre, 's nam. twee ure en 's avonds half zeven ure, ds. Maarschalk van Rotterdam. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Van den Nieuwenhuizen v.in Renesse. Geref. Herk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. \s Voorm. half tien ure, ds. De Leur (extra-collecte). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, de heer Dek van Kruisingen (armenzorg) 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Koopmans van Grijpskerke. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure,'s nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterlaud. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, dr. Weeda; 's nam. twee ure, de heer Dek van Kruiningen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Staal. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas. Brulnisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg; 's avonds zes ure, de heer Dek (rede over Kinderzorg). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vjjf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten's nam. twee ure, ds. Van Asch (Doopsbedicning). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Do Bruijn van Oud-Vossemeer. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk; 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten (beide diensten collecte ziekenfonds). Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vosseineer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Asch's nam. twee ure, Preeklezing van den heer Rijnberg. Geref. Kerk. 's Voorm. iialf tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Ilerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk 's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lans's nam. twee ure, geen dienst's avonds zes ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm, negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone. Argontynsch vloesch voor het leger. Reeds werd gemeld, dat van Juli af aan de soldaten-menages in het geheele leger Argentynsch vleesch zal worden verstrekt. Men verneemt nader, dat deze maat regel een gevolg is van een door het legerbestuur met dat vleesch genomen proef, welke goed heeft voldaan. Thans is door het departement van oorlog met een leverancier een contract voor den tijd van een half jaar afgesloten voor de levering van bedoeld vleesch. Ingezonden Stukken. Aan Ouders en Kindervrienden! Door de afd. Schouwen-Duiveland van den „Bond van Nederl. Ouderw.", is het plan op gevat .dit jaar een kinderfeest te organiseeren. Het oorspronkelijke plan was het maken van een schoolreisje naar Vlissingen, maar door de weigering van de Provincie om reductie te geven op haar booten, moest dit wegens de hooge kosten, jammer genoeg, in het water vallen. Het feestje zal nu bestaan in een rijtoer naar Haamstede on Renesse, een wandeling in de duinen, enz. Het is voor dit doel, dal wij een beroep doen op Uwe welwillendheid en offervaardigheid, teneinde rns in staat te stellen den kinderen een recht prettigen dag te kunnen bezorgen. Eenige dames-collega's zullen U een ljjst ter inteekening aanbieden, waarvoor too- stemming is verleend door den Edelachtb. hoer Burgemeester. Van alle ingekomen gelden, zoowel als van de uitgaven, zal verantwoording worden gedaan in dit blad, waarvoor de Redactie wel zoo vriendelijk zal zjjn, een plaatsje af te staan. Bij voorbaat allen milden gevers en geefsters hartelijken dank. Namens de Afdeeling, P. A. PERRELS. Wij zullen aan den wénsch van den geachten inzender gaarne voldoen. Tevens wekken wjj de ingezetenen op deze goede zaak krachtig te steunen. Ue Redactie. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 22 Mei. Tarwe was ruimer aangevoerd dan vorige week, maar kou nauwelijks vorige prijzen opbrengen. Tarwe f 6,50 a f 9,50. Aardappelen f 1 A f 1,30. Suikorbietsuiker. Rottordam, 19 Mei. Biet flauw; Mei f 11T\ genoteerd. Amsterdam, 19 Mei. Biet flauw per Mei f lllL P©r Aug. A f 11 te koop, per Oct./Dec. A f 11] genoteerd. Londen, 19 Mei. Biet. 88 gr., kalm. ZeetQ dingen. Zierikzee. INGEKLAARD: 21 Mei. De Nederlandsche schoener „Cito", kapt. K. Salomons, met melasse van Engeland naar Bergen-op-Zoom. medegedeeld door het IConinki(jk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Mei 1913. Hoogste barometerstand 771,8 te Biarritz. Laagste barometerstand 750,9 te Thornshavn. Verwachting (van den avond van den 23 Mei tot den avond van 24 Mei) Zwakke tot matigen westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Getrouwd: JACOB M. CANNOO Jz. en LENA MULLER A.HD., die, mede namens wederzydsche Familie, hun karteiyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Zierikzee, 21 Mei 1913. Hartelijk dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven op 21 dezer. Nieuwerkerk, 22 Mei 1913. JAN LUCUS en Echtgenoote. V Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden op 11 Mei, betuigen wy onzen oprechten dank. Ellembbit, 23 Mei 1913. JAN DE JONGE, Echtgenoote en Kinderen. De ondergeteekenden betuigen hunnen liarteiybon dank voor de vele en treffende blyken van belangstelling, ter gelegenheid van hun huwelyk ondervonden. St.-Annaland. J. B. VAN DUKE Hz. A. C. VAN DUKEvan Luijk. BERGEN-OP-ZOOM heeft eiken l8twl en 3don Zaterdag van de maand te St.-Maartensdijk bij den heer Df. Ruitea consult van 14 uur; Dinsdags te Goes, Kleine Kade B 192. der Nutsspaarbank te Tholen 3,60 Rijkspostspaarbank 2,64 'savouds 8 uur, „Huis van Nassau". SPREKER: ONDERWERP: Toegang vr(J. Debat vr(J. HET BESTUUR. Het BESTUUR der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen zal op Maandag 2 Juni 1913 en Tolgendc dagen, telken male des voormiddags 9,30 in de Concert en Gehoorzaal, Lange Singelstraat te Middelburg, ten overstaan van den Notaris L. E. A. LIEBERT, in het openbaar verpachten: 373 perceelen Schelpdierenvis- scherij, gelen-en op de Yersche Oesterbank 210 perceelen Schelpdierenvis- scherij, gelegen in de Ooster- Schelde, Oostelijk deel, benevens de aldaar gelegen Weer visscherijen, letter A tot P. Deze Wcervisscherijen zullen in pacht worden aangeboden op Donderdag 5 Jnnl 1913, des voormiddags 9,30. Ten kantore vau den Secretaris te Bergeu-op-Zoom zijn verkrijgbaar tegen betaling van f 0,40 per stuk of f 0,45 franco per post afzonderlijke kaarten vau iedere perceelsgroep. Tevens zjjn aldaar verkrijgbaar ge drukte pachtvoorwaarden lot den prijs van f 0,25 of f 0,30 franco. Zirbikzee, 7 Mei 1913. A. J. F. FÖKKER, Voorzitter. F. LEO DE LEEUW, Secretaris. met zakbreuken worden gecastreerd door L. B. JONKER, Gedipl. Vee- verloskundige en Castreur, Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2