Een Boeren-liispo, Openbare Verkooping Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. Brood- en Banketbakkerij 300.000 K.Q. Keislag. De levering van eene partij Krachtvoeder-Artikelen. Aanbesteding Steenkolen. wegens opheffing der Stalhouderij, 16 stuks puik Hoornvee, 75 vaam Cauada-Kliefhout, ook spoedig den bal op de „Z. V. V."- helft, waar de backs echter flink afhielden. De gasten kregen echter den bal weer te pakken en daar ging het op het „Z. V. V." doel af en via de paal had de „Z. V. V."-keeper den bal voor het nakijken. Na den uittrap zat nu „Z. V. V." flink op den bal en spoedig dan ook de gelijkmaker ter wereld. Ben oogenblik ging het tegen elkaar op, doch spoedig maakte „M. V. V. O." haar tweede punt. Dat konden onze zwart- rooden niet verkroppen en kort daarop kon ook de „01ympia"-keeper visschen. Nog kort was er voor half-time te spelen en in dien tjjd gelukte het den Middel burgers nogmaals het „Z. V. V." doel te doorboren. Nadat er gedraaid was, dacht men, dat „Z. V. V." haar achterstand wel zou ophalen, doch 't bleef zooals het was. Wel was het spel vuriger, doch geen van beide vereenigingen wist het doel van de tegenpartij t0 vinden. Af en toe greep een spannende worsteling voor beide doelen plaats, doch resultaat leverden ze niet op. -tl1 oen de scheidsrechter dan ook eindigen blies, was de stand 3-2 in het voordeel der gasten. Bij beide elttallen waren de ver dedigingen uitstekend. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Mei 1913. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, Leeskerk's avonds zes ure, ds. Taal van Brui- nis8e (bevestiging van lidmaten). Chr.-Qeref. Kerk. 's Voorm. hall' tien ure, ds. Wisse 'a nam. twee ure, Leeskerk 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, de heer Vijverberg. Lokaal voor Evangelisatie, 'Nobelst, 's Avonds half zeven ure, ds. Elenbaas van Sirjansland. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Japchen vai Haamstede. Burgh. Herv. Kerk. 's Voonn. half tien ure, ds. Van Maanen. te. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuijzen. NoordweUe,Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, d». v. d. Nieuwenhuijzen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer Ploegers van Dor drecht. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Straatsma. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Br omvershaven. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam.^twee ure, ds. Mep er. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur. C^eref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Protestantenbond, 's Avonds zes ure, ds. Snethlage van Ouwerkerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voonn. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee urö* en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien •ure en 's nam. twee ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas (orgel collecte). Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Klomp's nam. twee ure, ds. Bal. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten's nam. twee ure Leeskerk (beide diensten collecte ziekenfonds). Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en *p nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud- Vossemeer. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Brujjn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek (beide diensten collecte ziekenfonds). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Geen opgaaf ontv. Oud-Geref. Kerk. 's Voorni. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk, St.-Annaland. Herv. Kerk. '«Vooriu. half tien ure, d». Lans's nam. twee ure, ds. Den Oud sten van St.-Maartensdijk (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure, ds. Bal's nam. twee ure, Geen'dienst» Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure,'s nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender Van 15 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts, Nierlijders. Het komt voor, dat lijders aan een nieraan doening een betrekkelijk uitstekende gezondheid schijnen te genieten. Niettemin wordt hun bloed armer, hun krachten nemen af, doordat het eiwit ongestoord het lichaam kan verlaten en de ge vaarlijke vergiften, die door de nieren niet ver wijderd worden, ondermijnen onverdacht het organisme. Rugpijn, hoofdpijn, een onverklaarbare ver moeidheid, jeuking der huid zonder sporen, een gevoel van koude in de ledematen, krampen in de beenen (vooral 's nachts), plotseling wakker schrikken, suizingen in de ooren, duizeligheid, abnormaal gekleurde urine, schuimend, voort durende aandrang, zwellingen rond de oogen en in de enkels, kunnen de voortwoekerende kwaal aanduiden. Foster's Rugpjjn Nieren Pillen, genomen vanaf het optreden der eerste verschijnselen, tasten de kwaal in haar oorsprong aan en voorkomen noodlottige gevolgen als waterzucht, niersteen, nierontsteking, uremie (urinezuurvergiftiging), enz. Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. Emma-bloe m. Dank zy den krachtigen steun van het publiek, en do medewerking van een groot aantal jonge dames, welke met niet genoeg te pryzen yver hunne taak vervulden, bracht de Eraraa-bloem dit jaar in Zierikzee en omstreken niet minder dan f 286 op, tegen f 203 in 1912, terwyl ongeveer alle bloempjes (ten getale van 2000) werden verkocht. STAATSPENSIONNEERING. Te Kapelle (Zuid-Beveland) is Don derdag een openlucht-meeting voor staats pensioen gehouden, gegeven door de afdeeling „Kapelle" van den Bond voor Staatspensionneering. Het slechte weer was oorzaak, dat de opkomstvooral van verder afgelegen plaatsen op het eiland, niet zoo groot was als verwacht was. Toch hadden de sprekers, de heeren jhr. R. L. R. de Muralt uit Zierikzee en H. N. Scbuitema uit Rotterdam en de spreekster mej. J. Veer de Vère uit Brussel nog |een vrij talrijk gehoor hetgeen ook laatstgenoemde ten volle verdiende. De toespraken werden afgewisseld door een fanfare-corps en een zangvereoniging, die er de feestelijke stemming in brachten. Tweede Kamer-Verkiezingen. Bergen-op-Zoom. Naar De Zoom ver neemt, heeft de heer De Rara een ver klaring geteekend, waarin hy mededeelt, dat dit de laatste maal is, dat hy zich voor het lidmaatschap der Tweede Kamer beschikbaar stelt. In de Zondag te Neuzen gehouden vergadering van de afd. Ter Neuzen van de R.-K. kiesvereeniging in het vyfde district is besloten, voor de a.s.* Kamer verkiezing rar. P. Dieleman candidaat te stellen in het district Oostburg. De vryzinnig-democratische kiesver eeniging te Vlissingen heeft besloten als candidaat voor de Tweede Kamer aan te wyzen dr. A. van Raalte te Dordrecht. De beslissing werd genomen met 17 stemmen tegen 13 op rar. E. E. van Raalte. De centrale anti-revolutionaire kies vereeniging op Walcheren heeft heden defiuitief candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, den heer J. H. Blum, het aftredend lid. De Centrale Vryzinnige Kies- veraeniging op Zuid-Beveland, stelde den heer A. Mooyen, Oost-Indisch ambtenaar, met verlof te 's-Gravenhage, definitief candidaat voor de Tweede Kamer in het district Goes. Hontenissc. De Centrale Roomsch- Katholieke kiesvereeniging in dit district heeft candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Tweede Kamer de heer P. F. Fruytier, aftredend. De Centrale Vrijzinnig Kiesveree niging heeft in het district Hontenisse candidaat gesteld, de heer Jac. Welleman te Krabbendijke. Middelburg. De Centrale Antie-revolu- tionnaire Kiesvereeniging op Walcheren heeft heden definitief candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in liet district Middelburg, de heer J. H. Blum, aftredend. Provinciale Staten verkiezing. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging te Souburg stelde candidaat in het dis trict Vlissingen, de heeren P. Merckens en K. Houterman, beiden aftredend en in de vacature van wijlen den heer P. J. Siegers, waarin in Februari de heer H. Guillaume zitting nam, met de bedoeling zich niet herkiesbaar te stellen, den heer mr. P. Dieleman, die voor het district Hulst in de Staten zit en aan de beurt van aftreding is. De vryzinnig-democratische kiesver eeniging heeft tot voorloopige candidaten voor de Provinciale Staten gesteld de heeren H. P. den Bouwmeester en rar. F. J. Sprenger, beiden te Middelburg en beiden aftredend, en de heeren A. Minderhoud J.Kzn., wethouder van VVe8tkapelle en jhr. W. Z. van Teylingen, burgemeester van Oostkapelle en Seroos kerke. Voor de Prov. Staten district Middel burg, werden candidaat gesteld de heeren L. J. van Voorthuyzen te Domburg, af tredend lid, H. R. Struve, W. A. de Rijcke, beiden van Middelburg; voor het district Vlissingen de heeren K. Houtermans van Biggekerke, P. Merckens van Missingen, beide aftredende leden, mr. P. Dieleman van Middelburg. Goes. De Centrale Vryzinnige Kies vereeniging in het district Goes heeft candidaat gesteld voor de Provinciale Staten in het district Goes de heeren: P. Bruggeman, burgemeester van Baar land J. H. O. Dominicus, burgemeester van Kruiningen; J. N. Elenbaas, oud-lid der Staten, burgemeester van Krabben- dyke en Jac. Welleman, wethouder van Krabbendyke. Middelburg. De A.-R. kiesvereeniging op Walcheren, heeft voor dit district candidaat gesteld voor bet lidmaatschap der Provinciale Staten Z. J. van Voort huyzen, aftredend; H. R. Struve, W. A. de Rijcks, beiden te Middelburg, Hulst. De centrale Katholieke kies vereeniging in het district Hulst heeft candidaat gesteld voor de Provinciale Staten de heeren P. F. Fruytier, .F. C O. M. Hombach en C. Ysebaert, allen aftredend, terwijl in de vierde plaats, aftredend de heer mr. P. Dieleman (a.-r.), de door de anti-revolutionnaire party te stellen candidaat zal worden overgenomen. Militaire geheimen verkocht. Heel de militaire wereld in Oostenrijks hoofdstad is in beroering gebracht door de ontdekking dat belangryke militaire geheimen, o.a. de plattegronden van de versterkingen van Krakau en Przemysl, aan Rusland den gevreesde buur der Donau-monarchie, verkocht zyn. Het verraad is gepleegd, aldus bericht de Weensche correspondent van de New-1 'ork Herald, door zekeren luitenant Zandric, een Kroaat, die wegens zyn wiskundige kennis en zyn talent als tee kenaar op speciale aanbeveling van generaal Hötrendorff, toegevoegd was aan den generalen staf. Het had de aandacht getrokken, dat Zandric en zyn broeder in den laatsten tyd zoo kwistig omsprongen met geld. De politie ging toen hun gangen na en kwam tot de ontdekking, dat zy herhaal delijk samenkomsten hadden met kolonel Zankiewitsj, Russisch militair attaché. Zy deed ten slotte een inval in hunne kamers en vond daar een groote hoe veelheid zeer bezwarende stukken, benevens een ontvangbewijs van geld, de broeders toegezonden uit Parys, Warschau en Boedapest. Beiden werden gearresteerd. De Russische attaché Zankiewitsj is plotseling met verlof ge gaan en men verwacht, dat hy zich te Weenen wel niet weer zal laten zien. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 29 April. Een zoon van L. Berrevoets en W. Brandenburg. 30 k n it B. Schoenmakers en W.H. P.M. Wiltenburg. Gehuwd: 28 April. J. K. M. Bückling, 24 i., j.m. en M. M. van Schaik, 23 j., j.d. Overleden: 27 April. A. J. Ribbens, 78 j., wedn. van J. H. Viersma. 30 C. de Vos, 84 j., wedn. van A. de Blonde. medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Mei 1913. Hoogste barometerstand 772.0 te Horta. Laagste barometerstand 750 2 te Vestmanoer. Verwachting (van den avond van den 2 Mei tot den avond van 3 Mei): Zwakke tot matigen wind uit Westelyke richtingen. Meest zwaarbewolkt. Waar- schynlyk regen of onweersbuien. Iets warmer. MARKTBERICHTEN. Beetwortel-Sulkor. Botterdam, 28 April. Biet kalm; April f llfj genoteerd. Amsterdam, 28 April. Biet kalm; per Mei f 11$ geboden, per Aug. k f 12» gedaan, per Oct./Dec. f 11} te koop. Londen, 28 April. Biet. 88 gr. kalm. C. KLOET Az. en E. P. KLOET—Geluk geven kennis van de geboorte eener Dochter. St.-Maartensdijk, 26 April 1913. Ondertrouwd: CORNEL1S VAN BURG C.Jz en PIETERNELLA BIJ DE VAATE On. Kkrkvkkve, 30 April 1913. fletronwil: E. KLOOTE Cz. en T. CATS N.Pd., die, ook namens wederzjjdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de velo belangstelling, zoo van hier als elders, ondervonden. Nieuwkrkbrk, 30 April 1913. Getrouwd: JACOBUS I. STOUTJESDIJK Cz. en ELISABETH P. FLUIJT Dn, die, ook namens wederzjjdsche Familie, hun harteRjken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Sirjansland, 30 April 1913. V Ondergeteekenden betuigen hunnen liarteiykcn dank voor de vele blijken van belangstelling, zoo wel van hier als van elders, ondervonden bij hunne 25- jarige Eohtvereeniging. Schuddebeurs, 2 Mei 1913. JOH. BRABER, Echtgenoote en Kinderen. De ondergeteekenden betuigen hunnen liarteljjken dank aan de LOTERIJ-COMMISSIE van Sommelsdijk voor de spoedige en prompte uitbetaling van den Hoofdprijs. Zierikzee, 2 Mei 1913. M. C. DE VLIEGER M.Cz. H. PANNEKOEK. rjndergeteekende heeft de eer het ge- achte publiek bekend te maken, dat hjj zyn heeft overgedaan aan zyn Neef, JOH. C. WESTERWEEL, en betuigt tevens zijn liarteiyken dank voor het vertrouwen, dat hy steeds heeft mogen genieten, zijn opvolger daarby beleefd aanbevelende. St.-Maartdnsdijk. J. C. WESTERWEEL. In aansluiting aan bovenstaande adver tentie, beveelt ondergeteekende zicb minzaam by het geachte publiek aan, belovende door een nette en accurate bediening zich het vertrouwen waardig te maken, dat zyn voorganger steeds heeft mogen genieten. St.-Maartensdijk, 5 Mei 1913. Aanbevelend, JOH. C. WESTERWEEL. Gemeente Eikerzee. ALGEMEENE OPNEMING van do Wegen on Voetpaden met de Kunst werken. te beginnen op Maandag 19 Mei 1913. Gemeente Ellemeet. ALGEMEENE OPNEMING van de Wegen en Voetpaden met do Kunst werken, TE BEGINNEN OP DINSDAG 20 MEI 1913. Gemeente Serooskerke (S.) OPNEMING der Wegen en Voetpaden met de Kunstwerkon op ZATERDAG 24 MEI 1913. De LA NDBOUW- VEREENIG ING te St.-Pliilipsland zal op 17 Mei trachten aan te besteden Inlichtingen geeft Secretaris P. VOGELAAR. Anna-Jaooba-Polder. Do Vereeniging ,,D.O.Z." te Burgh zal, op S Mei a.s., volgens A. H.V., bij L. van Graafeiland, trachten aan te besteden: Inlichtingen en voorwaarden verstrekt de Secretaris TH. BOOT, „Irene", Burgh. Het Bestuur van den Kolenbond „A.LGEMEEN BELANG" te Stavenisse zal trachten aan te besteden, op Donderdag 15 Mei 1913, de levering van 98 kar of meer lste soort. Ruhr-Kachelkolen. Voorwaarden te vork rijgen bij den Boekhouder M p. TAZELAAR. De Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zal, op Dinsdag Mei 1913 (in plaats van op Woensdag 7 Mei 1913), te beginnen dus voormiddags 10 uur, voor Mej. de Wed. L. BIJ DE VAATE en Kinderen, aan het koetshuis en stallen in de Kromme Elleboog te Zierikzee, PUBLIEK VEKKOOPEN: w.o.6 goed by den weg loopende Paarden, (w.o. één t niet Veulen), van ver schillenden leeftyd, 10 ver schillende Rijtuigen, als: Lan dauer, Tentwagen, Vigelante, Coupé, Break met zomer- en winterkap, Barouchet-Tentwagen, kleine- en groote Barouchet, Victoria en Tilbury, 5 span Engelsche Tuigen met koperen- en nikkelen monteering, diverse Éénpaards- tuigen, verschillende Waterstoven, Paar dendekens, Arreslede met Tuig, verdere Stalhoudersgereedschappen voorts: Een zoo goed als nieuwe BOERENWAGEN, een n. Staartploeg, 5-b. Egge, Sleper, BaksledeSnijmachineMoesmaker Haverkist en wat meer zal worden geveild. Betaaldag 1 November 1913. Er kan niets worden bijgebracht. te STAVENISSE. Notaris TIMMERMAN to Sint-Anna- land zal, ten verzoeke van den Heer A. C. VAN ZORGE te Stavenisse, op diens hofstede aan den Achterweg, op Woensdag 14 Mei 1913, des voormiddags 10 uur, PUBLIEK VEEKOOPEN: bestaande nlt: At, 4 bruine, veulendragende Q22I® Merriepaarden, oud 13, 8, 7 wV'Ttt en 5 jaar, 1 schimmelbles Ruinpaard, oud 4 jaar, 3 bruine Merrie- paarden, 4, 3 en 2 jaar oud, 1 êin- jarige Vosmerrie en 1 don-jarig bruin Ruinpaard als2 baatgevende Melk koeien, 8 Vaarzen en 6 Ossen van verschillenden leeftyd 1 vet VARKEN en 2 LOOPVARKENS. VOORTS: 2 BOERENWAGENS, diverse Ploegen en Eggen, Zaaimachine, nieuwe Zeeften- molennieuwe Waterkist Rolslede, Vorken, Rieken, Kruiwagen, Vee-Verlosraachine, verdere Landbouw werktuigen en Gereedschappen en het geen meer zal worden aangeboden. Koopen van f 5 en daar beneden moeten dadelyk, en de rest 1 October 1913 worden betaald. Voor koopers, den Notaris niet bekend, is overlegging van een deugdelyk bewys van gegoedheid of solide borgstelling, een beslist vereischte. Op de hofstede is geen gelegenheid voor afspanning Te koop: voor f 3,50 per vaam, vrjj aan boord. Te bovragen bjj AR1E FILIUS te Wissenkorke (N.-B.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 4