ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Vrijdag 14 Maart 1913. RONA Cacao Mooi ie Zierikzee. Eerste Blad. Van Houtcn's A. J. P.'s Dorado-Pudding Dit nummer bestaat uit vier bladen. correspondentie. Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. Inschrijving van leerlingen aaltj;e, (Z ierikzeesche C o u r a n t). ABONNEMENT. De abonnementsprijs van dit bladdat iederen MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG verschijnt, ia voor Zierikzee f 1,30, voor alle andere plaatsen in Nederland f 1,60 per 3 maanden. Voor het buitenland, verzending éónB per week, f 10 per jaar b\j vooruitbetaling. 69ste JAARGANG. No. 9363. Directeur i A. J. DE LOOZE Jr. Uitgever-Hoofdredacteurs A. FRaNKEL. Redacteurs J. WAALE. ADVERTENTIE N. Van 13 regels 30 ets., meerdere regels 10 ets. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. De inzending moet geschieden des Maandags-, Woensdags- en Vry dagsmiddags uiterlijk 2 ure. Er zal wel geen geneeskundige gevonden worden, die uit hygiënisch oogpunt aan goede cacao de voorkeur ontzegt boven koffie, thee of aicohoiische dranken. is een krachtig fabrikaat, afkomstig uit de Koninklijke van Houten's Cacaofabriek. De algemeene waardeering doet verwachten dat RONA Cacao steeds meer zal worden de volk - drank bij uitnemendheid. BERICHT. Zij, die zich met I April a s op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. Alle Brievengaarders en Boek handelaars nemen abonnementen aan De Directeur, A. J. DE LOOZE Jr. Uit Gt»d en riuvmuic. het Ministerie van Justitie de heer J. H. Swenne uit Wissenkerke. By kon. besl. zyn benoemd tot ontvanger der dir. bel., invoerrechten en accynzen te Vlaardingen, J. A. de Lus8anet de la Sabboniere, thans als zoodanig te Middelburgtot ontv. der dir. bel. enz. te Ter Neuzen, S. A. Rochat, thans als zoodanig te Steen bergen. komt er voor die zaak propaganda maken, terwyl het voor politieke voor drachten zeker de tyd nog niet is. Als gevolg van een besluit van de vereeniging Landbouwbelang" zal er echter den 27en Maart een landbouw- onderwyzer het onderwerp komen be handelen „Bemestingsleer". Daartoe moet zich bereid verklaard hebben de heer L. B. van der Slikke, te Groote Lindt. Scherpenlsso. De leden van de schiet vereniging „Prinses Juliana" hebben gedurende het eerste kwartaal, dat ze zich geoefend hebben, blyken gegeven van groote vaardigheid. Aangezien de meeste leden nooit een geweer in handen hebben gehad, wordt er met 3 Marga- patronen op 20 M. afstand 30 punten geschoten. De vereeniging telt thans 34 leden, welke allen trouw opkomen. Wenschelyk zou het zyn, dat nog meerdere jongelieden zich aanmelden. Er worden pogingen in 't werk gesteld om een schietbaan te krygen aan den zeedyk by Gorishoek. Hierover is men reeds in onderhandeling. Goes. Tot commies ter secretarie alhier benoemd de heer J. Reitsma, ambte naar ter Secretarie te Texel. Zierikzee, 14 Maart. Ten behoeve der Oudheidskamer alhier is ten ge schenke ontvangen van de heeren A Groeneveld de Kater en J. Unger een knipsel, gedateerd 1846 en met den naam H. S. Hagen; een zilveren plaat van den koning der Hanboogschuttery te Borssele; een lakafdruk van het stempel der heerlijkheid Borssele; een teekenlap van het jaar 1807; een ganzenbord van omstreeks 1820; een plaat der begrafenis van koningin Sophie. Van N. N. een paarse vrouwen schoudermantel. Van C. van der Werf te Zonnemaire een zilveren stuiverstukje van Holland van 1738. Aanstaanden Dinsdagavond zal in de Concertzaal door de afdeeling Zierik zee van de vereeniging voor Vrouwen kiesrecht een openbare vergadering gehouden worden, waarin als spreeksters zullen optreden de dames mevrouw Van Balen—Klaar van 's-Gravenhage en mej. E. Baelde van Rotterdam, eere-voor- zitster van den Nationalen Vrouwenraad. De toegang tot deze vergadering is kosteloos. Wij hopen, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken, niet slechts om twee zeer begaafde spreeksters te hooren, maar in hoofdzaak om de argumenten te vernemen, die voor de toekenning van het kiesrecht aan de vrouw zullen aangevoerd worden. Blijkens nevenstaand advertentie zal aan de Ambachtsschool alhier vóór 1 April de inschrijving van leer lingen voor den cursus in timmeren en smeden geschieden. Wn maken hierop belanghebbenden opmerkzaam, hen herinnerend, dat hier voor gedurende de schooltijden in de Ambachtsschool gelegenheid is. Naar wy vernemen, zal op Zaterdag den 12den April, van wege de Centrale Liberale Kiesvereeniging van dit district in de Liberale Kiesvereeniging der afdeeling Midden-Duiveland te Nieuwer- kerk als spreker optreden de heer K. Reyne, oud-Kamerlid, met het onder werp „De Tariefwet". In de op heden gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den polder de Vier Bannen van Duiveland is de volgende voordracht opgemaakt voor dijkgraaf in genoemden polder: 1 de heer B. Giljam, 2 de heer J. 0. Verstrate, 3 do heer C. van Westen Pz. Benoemd tot adjunct-oommies aan In een Yergadering van de schip- persvereeniging „Schuttevaer", afdeeling J^TjeVuwg^^aiitbr^ftwnlah-cè-óringën op bebakening van het Thoolsche gat (zuidelyk. deel van de Eendracht); het plaatsen van een kustlicht aan den ingang van 't Thoolsche gat; het opruimen voor een gedeelte van een slik in de Eendracht, by Stinke- welle. Een punt van bespreking vormde de overbrugging van de Eendracht. Het kwam de vergadering beter voor, de brug hooger te bouwen, ze noordelijker te leggen en geen vaste brug, maar een basculebrug, bewogen door electri- citeit, te bouwen. Daar de vereeniging pas is opgericht, werd nog niet besloten, zich deswege tot de bevoegde autoriteiten te wenden. (M. Ct Kerwerre. Door de vereeniging voor gezaraenlijken aankoop van varkens voeder „Kerkwerve" alhier, is sedert hare oprichting in Mei 1912 tot ultimo December 1912 verbruikt een totaal van 245 balen gerstemee), 200 balen erwten- meel, 1 baal Roggemeel en 136 Mais tot een gezamenlijk bedrag van f 3091,53 wel een bewys dat zy, vooral met het oog op het eerste jaar, aan een behoefte voldoet. Haamstede. Tengevolge van het heerschen der mazelen in deze gemeente is de openbare school tydelyk gesloten. Burgh. Dezer dagen is te Rotterdam aan Marius van der Klooster Mz., wegens zijne bekende redding op 31 Januari 1913, vanwege de Reddingsmaatschappij uitgereikt eene geldsom, benevens eene zilveren herinnerings-raedaille van Ko ningin Emma. Stavenlsse. Donderdagavond trad alhier voor de Vereeniging „Tot Nut en Genoegen" op de heer N. Leeuwe van Nieuwerkerk. Jammer dat door ziekte enz. in de gemeente, 't publiek in zoo geringen getale was opgekomen, want genoemde heer heeft met behulp van mej. Lievense van Nieuwerkerk als pianiste en met medewerking van de jonge dames Van Kooten, den aanwezigen een aangenamen avond bereid. Een „tot weerziens" werd hun dan ook toe geroepen St.-Annaland, 14 Maart. Nu de jaar vergaderingen van de hier bestaande vereenigingen achter den rug zyn, is het hier op het gebied van samen komsten doodstil. Geen spreker over Staatspensionneering komt de voor treffelykheid van zyn stelsel aantoonen geen spreekster voor vrouwenkiesrecht Ned. Herv. Kerk. Zonnemalre. A.s. Zondag worden te Ouwerkerk 10 personen van hier be vestigd als lidmaten. Tholen. Ds. M. B. Verkerk alhier hoopt, na op Zondag 30 Maart afscheid te hebben genomen van zyn gemeente, op Zondag 6 April, des namiddags te Oude Tonge zyn intrede te doen, na in. d. weiioim van iNieuwe iuiige. Geref. Kerk. Zonnemalre. Naar men ons meedeelt is aan de kerk alhier door een onbe kende geschonken f 1000 met last van vruchtgebruik. KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN. ure (bev. van lidmaten) en 's nam. twee ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Sirjansland. Herv. kerk. 's Yoorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas. Bruinisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en '8 nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av. ijf ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone van St.-Filipsland. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Verkerk (collecte voor de stormschade aan het kerkgebouw). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. De Bruyn's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdjjk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure Leeskerk 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zeö ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Bal (bev. nieuwe lidmaten); s nam. twee ure, idem (voorb. H. Avondmaal). Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Zondag 16 Maart 1913. Zierikzee. Geref. kerk. 's Voorm. tien ure en avonds zes ure, ds. Nieboer van Lollum (H. Avondmaal). Chr. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Wisse 's nam. twee ure, Leeskerk s avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. s Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en s avonds zes ure, Leeskerk. 1 Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. s Avonds half zeven ure, ds. De Leur van Zonneraaire. Evangelisatie Jeruël II. 'e Voorm. tien ure. o nam. drie ure en a avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. kerk. '«Voorm. half tien ure, da. Pola (voorb. H. Avondmaal). Burgh. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van Maanen. Benesse. Herv. kerk. 'a Nam. twee ure ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. kerk. 'a Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. kerk. Voorm. half tien ure, ds. Japchen (Doopsbediening). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en s nam twee ure en 's avonds half zeven ure, ds. Staal van Oosterland. u Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. kerk. Nam. twee ure, ds Van Maanen van Burgh. Geref kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. kerk. Voonn tien ure, da. v. d. Broek (hev. nieuwe lidmaten!. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en *8 nam. twee ure, ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. kerk. VVoorm. half tien ure. ds. De Leur Ibev. van lidmaten). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meyer van Brouwershaven (Doopsbediening). Noordgouwe. Herv. kerk. Nam. twee ure, Pols van Serooskerke. Dreischor. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, v. d. Griend (bev. nieuwe lidmaten). Ouwerkerk. Herv. kerk. 's Voorm. haH tien ure, ds. Snethlage (bev. van nieuwe lidmaten van Ouwerkerk ea Zonnemaire). Nieuwerkerk. Herv. kerk. 'b Yoora- ^®n ure, ds. v. d. Linden (bev. nieuwe hdmaten 's nam. tweo ure, idem (voorb H. Avondmaalt Geref. kerk. Voorm. lialf tien ure, a nam. twee ure en 's avonds res ure, da. daal van Bruinisse. ,T Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, s nam. twee ure en 's avonds 5,30 ure, de heer Kok van Oud-Beyerland. Oosterland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ds. Ons Algemeen Overzicht en het ver slag van de lezing Middenstandsbond, moeten wegens den grooten toevloed van advertenties tot 't volgend nummer blyven liggen. De Redactie. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Maart 1913. Hoogste barometerstand 773.0 te Laagste barometerstand 732.8 te Seydisfjord. Verwachting (van den avond van den 14 Maart tot den avond van 15 Maart) Matige, tijdelijk krachtige, meest Zuid- Westelyke wind. Zwaarbewolkt met tjjdeljjke opklaring. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde temperatuur. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, mijne geliefde Echtgenoote en der (Kinderen zorg dragende Moeder, Aaltje Hartog—Voshol, in den ouderdom van 43 jaren en 5 maanden. Zonnemairb, 13 Maart 1913. M. HARTOG en Kinderen. voor den Cursus in Timmeren en in Smeden moet vóór 1 April geschied'in in de Ambachtsschool, gedurende de school tijden. De Directeur, P. H. POMES. Aan allendie iets te vorderen hebben van - of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van Mej. de Wed. S. VAN DE VELDE— Moermond, den 26en November 1912 overleden te Zierikzee, wordt verzocht daarvan vóór 1 April 1913 opgave of betaling te doen ten Kantore van den plaatsvervangenden-notarisÖ.J.LUNEN- BERG te Zierikzee. De nieuwe richting in VIJF CENTS pudding. Eerst leeren, dan waardeeren JAVA-RIJSTPUDDINÖ, met natnur-ei, met de vruchten zelve bereid. Ral filters pak 5 cent. Litem nek 111 eent stljfselpuddlngs meer. Onder dankbetuiging voor de gedurende 33 jaar genoten gunst, deel ik door deze mede, dat ik met ingang van 17 Maart a.a. myn Kleermakers- en Rarblerszaak heb overgedaan aan den Heer IZ. HAGE, dien ik bjj dezen ten zeerste aanbeveel. Stavenisse, 14 Maart 1913. Achtend, J. HE YB OER. MÜ refereerende aan bovenstaande advertentie, deel ik door deze mede, dat ik met ingang van 17 Maart a.s. de Kleermakers- en Rarblerszaak van den heer J. HEYBOER heb over genomen. Belovende een vlugge en accurate bediening, beveel ik mjj ten zeerste aan. Stavenisse, 14 Maart 1913. Achtend, Uw dw. Dienaar, IZ. HAGE. Tevens deel Ik mede, dat ik de Zaak uitbreid met den handel in Confectie. By deze geeft ondergeteekende aan zijn begunstigers kennis, dat hij als vertegenwoordiger der Dordrechtache Suikerfabriek, ingevolge de door die Suikermaatschappij gestelde voorwaarden genoodzaakt is geworden geen Contracten te sluiten. Voor genoten vertrouwen, m(Jn dank. C. J. BOOGERD te Kerkwerve. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht kennis te geven, dat onze geliefde Zuster, na een langdurige ziekte, plotseling hedenmorgen, in den bloeienden leeftyd van 43 jaren en 6 maanden is overleden. Zonnemaire, 13 Maart 1913. De Familie VOSHOL. Het DAGELIJKSCH BE STUUR van het Waterschap Schouwen DOET TE WETEN i dat na 15 April aanstaande het ten strengste verboden is kippen en ander pluimvee te laten loopen op - en laugs de dijken van het Waterschap, zullende tegen overtreders van dit ver bod proces-verbaal worden opgemaakt. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Griffier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 1