ROOAYZEEP Rente SOCMAN'S P1UEN Debëste KinderZeep, Tandarts Regensburg Ingezonden Mededeelingen. Vrouwen behoeven Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. LAAT UW ZEEP SUNLIGHT ZIJN STOKPAARDJES Poortvliet. Op verzoek van eenige ingezetenen alhier, om aan do woning van M. K. Krijger, wijk A no. 48, eon bij-brievenbus te plaateen, werd vanwege de Administratie der Posterijen, wegens den geringeu afstand, afwijzend op dal verzoek beschikt. De bevolking dezer gemeente was op 31 December 1912 1727 personen, Yllsslngen, 20 Febr. In een heden middag gehouden buitengewone verga dering van aandeelhouders in de Kon. Maatschappy „De Schelde" is besloten van het recht, dat de Maatschappij bezit, om om de twee jaar het contract met den staat, aangaande de havenwerken op te zeggen, dit jaar geen gebruik te maken. De bestaande toestand blijft dus in iodor geval voor de beide komende jaren be stendigd. Ter Neuzen, 25 Febr. Bij het lossen der lading ruw ijzer uit den motor schoener „Cornelis" aan de loskaden van het spoor alhier werd voor het eerst gebruik gemaakt van een daar opgestelde kraan der maatschappij Gent-Ter Neuzen. Niettegenstaande daamede niet werd ge licht het maximum waarvoor de kraau heet geschikt te zyn, viel de kraan, zoodra het gewicht van 1000 K.G. ijzer werd opgeheven, omver en kwam met den arm op den schoener terecht. De ma chinist, zag het gevaar aankomen en kon er tijdig afspringen na nog eerst het vuur te hebben afgesloten. Er werd door het vallende lichaam eenige schade aan den schoener toegebracht, doch persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. O N D E R W IJ 8. Benoemd tot leeraar aan de Polytech nische School te Utrecht, met ingang van 1 Maart, de heer C. Koets van Wissenkerke. De benoemde, die zyn loopbaan als dykwerker begon, is geheel een selfmade man, die met voldoening mag terug zien op zijn inspanning, met zulk een succes bekroond. Benoemd tot leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. te Amersfoort, de heer I. Veen, thans leeraar aan de H. B. S. te Goes. Landbouw en Veeteelt. Woensdag werd in den Haarlemmer- meerpolder een begin gemaakt met het sluiten van suikerbieten contracten. De pryzen zyn vastgesteld als volgt: Per 1000 K.G. netto by een basis-gehalte van 14 pCt. fi0.25, tegenover een prijs vau f 12.60 in 1912. Voetstoots kan gecontracteerd worden tegen een prys van f 10 per 1000 K.G. netto tegenover f 13 in 1912. De prijzen zyn dus over 't algemeen aanmerkelijk gedaald. Aanbestedingen, Yerkooplngen enz. Zlerlkzee, 28 Febr. Voor de door het Dagelyksch Bestuur van het Waterschap Schouwen gevraagde prijsopgave voor de leverantie van 580 ton steenkoolbriketten is ingeschreven door: P. A. H. Mathyi te Steenbergen, voor f 11.20 of f 11.70; F. Wibaut Zoon te Vlissingen, voor f 11.10; N. L. Brouwer te Zierikzee, voor f 11.10. Aan den laatstgenoemden inschrijver is de leverantie gegund. Colfynsplaat, 26 Febr. Heden werd door de land bouw-vereeniging „Unitas" alhier aanbesteed de levering van: 22600 K.G. ammoniak-superphosphaat, aannemer I. J. v. d. Have te Rotterdam, voor f 7,60 per 100 K.G.; 28700 K.G. chili-8alpeter, levering in Maart, voor f 14,26 en 57200 K.G. chili-salpeter, levering in April, voor f 14,09 per 100 K.G., aannemer Anthonie Kole, alhier. RECHTZAKEN. Middelburg, 28 Febr. Voor de recht bank alhier werd heden behandeld de zaak tegen de beide firmanten der firma R. Co., zuivelfabrikanten alhier, die door den kantonrechter by vonnis van 25 Januari j.l. werden vrijgesproken ran het hun ten laste gelegde, namelijk het in voorraad hebben van boter, welke niet het by de wet voorge schreven percentage vet bevat. De ambtenaar van het O. M. by het kanton gerecht had f 100 boete of 14 dagen Hechtenis geëischt, en was nu van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Deze zaak wekt hier buitengewoon veel belangstelling, omdat de verdediger van één der beklaagden, mr. J. J. Heyse, getracht had door het bijbrengen van getuigen k décharge, den monster- nemenden ryks-zuivelvisiteur, N. J. van Garderen, als onbetrouwbaar aan te wyzen, terwyl de kantonrechter, mr. M. P. Sipkes, in zyn vonnis o. a. over woog, dat het hem bekend is, dat er tusschen beklaagde en den verbalisant een groote vijandschap bestaat, en dat laatstgenoemde zich zoodanig door zyn vijandige gevoelens laat overheerschen, dat hy in staat is zich in een koffiehuis in beleedigenden 2in over beklaagde uit te laten, terwijl hy een ryks-ambte- naar, onbezoldigd rijksveldwachter zich zelfs niet ontziot, om de onpar tydigheid van den rechter in het openbaar in een verdacht licht te plaatsen. Ook verklaarde de kanton rechter niet overtuigd te zyn, dat het genomen monster de getrouwe afspiege ling is van de party in haar geheel. Opgemerkt zij nog, dat het officieel© onderzoek een percent age vet van ruim 79 aangaf, terwyl de scheikundige der firma verklaarde, in het stukje, dat hem als overschot van het bemonsterde 85 percent verklaarde te hebben gevonden. De eisch luidde f 50 boete of 14 dagen hechtenis. Het gerechtshof te 's-IIage, uit spraak doende in zake den 21-jarigeu varensgezel Blij levens, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf wegens doodslag en be- rooviug der weduwe Vermeulen aldaar, veranderde die straf in twintig jaar ge vangenis. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cte.elke regel meer 15 Cts. Overwerkte nieren. Dagelijks worden door eèn gezond mensch omstreeks 30—40 gram urinestof en 1 gram urinezuur afgescheiden en deze hoeveelheid is voldoende om tot een noodlottig einde te leiden, wanneer zij in het lichaam achterblijft. Alleen uw nieren kunnen u redden, want zij alleen dragen zorg voor het filtreeren van het bloed. Wanneer de nieren echter overwerkt zjjn, blyft een gedeelte der schadeljjke stofFen in het bloed achter en dientengevolge gevoelt gij u vermoeid en dof, gij begint last te krijgen van rugpijn, hoofdpijn, styfheid in de spieren en gewrichten, duizeligheid, bezinksel in hetwater, waterzuchtige zwellingen in de enkels of rond de oogen. Misschien moet gij des nachts dikwijls opstaan, öf de urineloozing geschiedt moeilijk en pynlijk. Wanneer de bovenstaande verschijnselen ver waarloosd worden, kunnen gevaarlijke en onge neeslijke ziekten der nieren en blaas zich ongestoord verder ontwikkelen en plotseling, zonder waarschuwing, optreden. Geneest uw nieren terwijl het tyd is, leeft zoo rustig ogelijk, vermijdt buitensporigheden van welken aard dan ook, houdt u aan een eenvoudig dieet, en zet een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen door, totdat ieder spoor van uw kwaal verdwenen is. Dit geneesmiddel herstelt de goede werking der nieren en blaas, het verdryft het urinezuur, de oorzaak van lendenjicht, rheumatiek, niersteen, enz., en het voert het overtollige water af, waardoor de oorzaak van waterzucht enz. wordt weggenomen. Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. een natuurlijk purgeer- en krachtmiddel, als zjj geplaagd worden door vermoeid heid, gedruktheid, zenuwen of een ge- geheele verzwakking van het gestel; de natuur helpt direct mee bij gebruik van PREDIKBEURTEN. Zondag 2 Maart 1913. Zierikzee. Geref. kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, de heer Dee, theol. cand. te Kampen. Chr. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Donderdagavond zeven ure, idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Waardenburg van Bruinisse. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure, en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert (dadelijk na kerktijd Zondags school). Serooskerke. Herv.-kerk. 'sVoorm. half tien ure, ds. Pols (bev. van nieuwe lidmaten). Burgh. Herv. kerk. 's Voorm. half tien- ure ds. Van Maanen. Protestantenbond, 's Voorm. tien ure, ds. De Jongh van Zierikzee (in de gemeentekamer). Renesse. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, de heer Vijverberg van Zierikzee. Eikerzee. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. Reus (afscheidsrede). Collecte voor Sangir en Talant. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. kerk. 'a Voorm tien ure, ds. v. d. Broek. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. Blankert van Kerkwerve. Dreltchor. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's niun. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam twee ure en 's avonds hnlf zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas. Bruinisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av vjjf ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen van Zeist. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer Verboom van Goes. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Verkerk. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Lanting van Oud-Loosdrecht. Woensdag 5 Maart. (Biddag), 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Lanting van Oud-Loosdrecht. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdijk. Herv. kerk. 's Voonn. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. (Doopsbediening). Beide diensten collecte ziekenfonds. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en nam. twee ure, de heer De Graaft'; 's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de. Steenbeek (Doops bediening). Beide diensten collecte ziekenfonds) Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stave?iisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg (Doops bediening). Collecte ziekenfonds. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 's avonds zes ureds. v. d Heijden (bev. lidmaten). Dinsdag 4 Maart, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, idem. St.-Annaland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans (Doopsbedie ning). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal. Oud-Geref. kerk. *8 Voorm. negen ure, 'b nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone. Tweede Kamer-verkiezing. Zondag 2 Maart zal te Binnen wij zend (district Enkhuizen) een vergadering gehouden worden van kiezers, die meenen, dat met nog wat meer kracht moet ge werkt worden voor de candidatuurDe Muralt. Tot die besprekingen zijn uit- genoodigd de leden van 't hoofdbestuur der Centrale Liberale in het district. Prov. Staten verkiezingen. De heer W. de Jong, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, heeft, wegens drukke bezigheden de hem door de liberale kiesvereeniging alhier aan geboden candidatuur, voor de Prov. Staten in het district Middelharnis, niet aangenomen. TWEEDE KAMER. De Tarlefwet-Kolkman. By de Dinsdag door de Tweede Kamer vastgestelde regeling van werk zaamheden, deed de voorzitter, naar aanleiding van een vraag van den heer Troelstra, in verband met de wenschelyk- heid voor de Kamerleden, om te weten of zy zich al of niet voor de behandeling der Tariefwet hebben voor te bereiden, de toezegging, dat hy de volgende week een besluit zal uitlokken, omtrent het geen de Kamer na Paschen zal behandelen. Vóór Paschen komen na afhandeling der Invaliditeitswet, alleen nog een aantal kleinere wetsontwerpen aan de orde. Luchtvaart. MUhlhausen i/d. Elzas, 26 Febr. De le luitenant Linke maakte, vergezeld van den onderofficier Helfersveder, heden ochtend een proefvlucht met een twee dekker. Tijdens de vlucht stortte het toestel naar beneden, de onderofficier werd gedood, de luitenant licht gekwetst. Weenen, 26 Febr. Aan de Militarische Rundschau wordt uit Pola bericht, dat de luitenant ter «ee Klobucar gisteren een vlucht ondernam met een water vliegmachine. Bij het dalen sloeg het toestel om, de bestuurder werd zwaar gewond. IJs-ongelukken. Zaterdag geraakte het 7-jarig zoontje van den heer J. H., op het dorp te Reeuwijk, die op het ijs speelde met een stoel, in een wak. Een ander knaapje van gelijken leeftijd zag het, en ging het anderen zeggen. Do broodbakker A. de Bruin en de boomkwc-eker C. Blijleven, begaven zich oj> aanwijzing van het knaapje in de aangewezen rich ting. Toen zij ter plaatse kwafhen was het knaapje reeds zinkende. Spoedig liet de heer C. Blijleven zich voorover op bet ijs vallen, maar zakte er even spoedig zelf door, doch gtCép het knaapje, waarna De Bruin beiden op het droge bracht. Het knaapje bleek het bewustzijn ver loren te bobben. De Bruin paste de bekende middelen toe en mocht er in slagen het bewustzijn weder op te wekken in zooverre, dat het kind naar huis kon Worden gebracht. Door Ged. Staten van Noord-Holland is de gemeente-verordening tot heffing van een zoogenaamd „koppengeid" op Marken goedgekeurd. Van alle bezoekeis van bet eiland, die niet met den dage- lijkschen veerdienst worden aangevoerd, zal dus voortaan een koppengeld van vijf cent per persoon worden geheven. Deze heffing geschiedt onverminderd dc verschillende havengelden. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 27 Febr. Bij een redelijken aanvoer was ook een redelijke vraag, waardoor alles opruimde tegen onver anderde prijzen. Tarwe f 6 f 8,50; chevaliergerst f6 a 1' 7,25; wintergerst f6 A f6,50; rogge f 6 A f 6,25; haver f3 A f4,50; erwten (kleine) f 8 A f 8,50; kroonerwteu f S A f 10; bruine booneu f6 A f9,50. Hooi f 27 A f 28. In uien en aardappelen geen handel wegens vorst. Middelburg, 27 Febr. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer matig. Handel traag; voor alle artikelen was de stemming flauw. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 5,50 a f 7.50; rogge f 6 A f 7; zomergerat f 5,25 A f 6,26 paardeuboonen f7 A if 9; kroonerwteu f 8 A f 11 witte boonen f 10 A f14; ronde bruine boonen f 12 A f 17lange dito f 9 A f 12, alles per mud. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 22 Febr. Een zoon van P. A. Schouls en J. W. den Boer. 25 0 G. J. Bakker en G. in deii Bosch. 25 n dochter J. j.. Mallander en G. Dane. Gehuwd: 27 Febr. J. By de Vaate, 24 j., j.m. en J. den Boer, 22 j., j.d. Overleden: 24 Febr. L. Romer, bijna 82 j.. wed. van G. J. van Yelthoveg. Ingezonden Stukken. Bruinisse, 27 Febr. 1913. Geachte juffrouw Staas. U schijnt mijn ingezonden Btukje flauw te vinden: welnu, dit doet mij verbazend veel ge noegen, want 't was juist mjjne bedoeling, om het kinderachtige gedoe eens te bespreken op de manier welke het verdient. Wie spreekt er nu, in 's hemelsnaam, ernstig over een bespottelijkheid! Salomo, die voor zeer wijs doorging al was bet maar een man was ook die meening toegedaan. Leest U maar eens het vijfde vers van Spreuken 26. Over het zakelijke in uw stukje zal ik kort zijn. U hebt niet gezegdDegene die niet uitge- noódigd zijn en niet van plan zijn hedenavond lid te worden, doen beter te vertrekken". U hebt wel degelijk in het algemeen gesproken Dat ge het bovenstaande bedoeld hebt, is mogelijk, maar dan hebt ge U zeer onduidelijk en ook onjuist uitgedrukt. Of het politiek is, en bevorderlijk voor de propaganda van het vrouwenkiesrecht-vraagetuk, om menschen, die eenmaal aanwezig zijn „huis toe" to zenden, laat ik over aan het logische oordeel van alle kiesrechtvrouwen. DE KOCK. Heden behaagde het den Heere van onze zyde weg te nemen, ons inniggeliefd Kindje, JOHANNES NICO, in den ouderdom van ruim 1 jaar. St.-Maartensdijk, 26 Febr. 1918. A. C. NOOM. M. NOOM—Stoutjesdijk. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na eene langdurige on gesteldheid, onze geliefde Zoon en Broeder, WILLEM GERARDUS 0VERBEEKE. in den bloeionden leeftijd van 25 jaar en ruim 4 maanden. Bukcih, 27 Februari 1913. J. OVERBEEKE. J. OVERBEEKE-Kooman. G. M. OVERBEEKE. De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en fijn linnen de> uitsluitend' betrouw bare Zeep. VhnBergmanntC? Arnhem MlttrU mUd en weMoend voor Iedere cevocliee huid. voor- treffelijk voor een recht blink teint AllMIt acht mst bovenstaand Etiket, p. St. 30 etc. verkrygbtar by: C. J. 8ÜNKE Jr., Drogist St.-Maartensdtjk. Heden overleed, zacht en kalm, na een lyden van acht dagen, onze inniggeliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARIA JASPERSE, Wed. P. Boogerd, in den ouderdom van 79 jaar en ruim drie maanden. St.-Maartensdijk, 28 Febr. 1913. De Kinderen, J. BOOGERD. J. J. BOOGERDKrijgsman. B. A. KOOPMAN—Boogerd. J. L. KOOPMAN. A. BOOGERD. J. BOOGERDde Wilde. F. DE LEEUWENBoogerd. H. J. DE LEEUWEN. Eenige en algemeene kennisgeving. V Ondergeteekenden betuigen hun harteltykeii dank voor de vele bewyzen van belangstelling, ontvangen zoowel uit de stad als van buitenby de herdenking van hun 40-jarige echt- vereeniging. Tholen, 22 Februari 1913. A. DE KORTE en Eohtgenoote. Ondergeteekende betuigt haren dank voor de vele bewyzen van belang stelling, haar op 19 Februari betoond. Oud-Vossemeer, 27 Februari 1918. Wed. G. J. DE GRAAFF Romeijn. der Nutsspaarbank te Tholen 3,60 Rijkspostspaarbank .2 64%. Een zeer groot bedrag Is beschikbaar als le Hypotheek op Hofsteden met Landerijen, gelegen in Zeeland. Br. fr., No. 1050, Bureau v. d. Blad. Men wordt beleefd verzocht achterstallige Pachten - Omslag over het verschenen jaar 1912 te komen voldoen. ST.-MAARTENSDIJK, 25 Febr. 1913. De Gemeente-Ontvanger enz., A. VAN NIEUWENHUIJZE. BERGEN-OP-ZOOM, heeft eiken l8tel1 en 3den Zaterdag van de maand te St.-Maartensdijk bij den heer De Ruiter consult van 14 uur; Dinsdags te Goes, Kleine Kade B 192.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 3