Ingezonden Mededeelingen. ADVERTENTIEN. hulp druk gebruik hadden gemaakt. En bekend is 't trouwens, hoe een hoog geplaatst rechterlijk ambtenaar in onze nabijheid de grootste moeilijkheden in zyn rang-bevordering ontmoette, omdat hy tot- de bekende en erkende spiritisten behoorde. Men weet ook wel, dat zelfs aan de Hegeeringstafel in de Staten- Generaal de „ofïicieele wetenschap" meer dan eenmaal van haar voetstuk werd gelicht. Wat is dan ook een „dokter" vroeg iemand in gezelschap. Een inbreker is beter dan hjj. Waarom? Wel, heel eenvoudig antwoordde men op de vraag omdat een inbreker, als hjj zijn werk gedaan heeft, veel beter weet wat u mankeert dan dikwijls een dokter het weetl Februari 1913. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Februari 1913. Zierikzee. Geref. kerk. 'b Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Chr. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure nam. twee ure en \s avonds zes ure, da. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Donderdagavond zeven ure, idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure, nam. drie ure en 's avonds half acht ure, de hoer Winkel, cand. tot den H. Dienst te Blaricum. Kerkwerve. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, de heer Adriani, waarn. pred. te Deurne. Burgh. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van Maanen. Renesse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordtvelle. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen 's nam. twee ure, ds. Van de Griend (zendingsrede. collecte). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, Leesaerk. Eikerzee. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Reus (bev. van nieuwe lidmaten)'s avonds zes ure, idem (H. Avondmaal). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. kerk. 'b Voorm tien ure, ds. v. d. Broek. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, ds. Meyer. Zonnemaire. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur (extra-collecte). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Protestantenbond, 's Nam. twee ure, ds. De Jongh van Zierikzee (in de openb. school). Noordgouwe. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Dreischor. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. kerk. 'b Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuiverkerk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Bruijn van Oud-Vossemeer (H. Avondmaal) 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, idem. Oud-Geref.. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Maandagavond half zeven ure, ds. Van Oordt van Middelburg. Oosterland. Herv. kerk. 'b Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, dr. Weedu. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. kerk. 'b Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal van St.-Filips- land (beide diensten collecte voor de zending). Bruinisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av. vyf ure, ds. Taal Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Van Oordt van Middelburg. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 'b Voorm. half tien ure en 'b avonds half zes ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Verkerk (Doopsbe- diening). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdijk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 'b avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 'b nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. kerk. 'b Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruyn's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'b avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 'h nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans (beide diensten collecte ziekenfonds). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. El enbaas van Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure,'s nam. twee ure (Doopsbediening) en 's avonds half zes ure, ds. Boono. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Oe waarschuwing der nieren. Velen verwaarloozeu rugpijn, omdat zy van meening zyn, dat het zwakte der rugspieren is, ontstaan door overwerktheid. Zy wachten dan totdat de pyn vanzelf verdwynt. Maar als de pyn in den rug niet uit zichzelf verdwijnt, weten wy, dat de pijn niet uit den rug voortkomt, maar uit de nieren, gelegen ter hoogte van de lendenen. Dit is een waarschuwing en een ernstige waarschuwing, want wanneer de nieren verzwakt zyn, geven zij aan het urinezuur gelegenheid om zich met het bloed door het lichaam te verspreiden. Dit urinezuur veroorzaakt pyn in den rug. pyn' in de ledematenhet vormt bezinksel in de urine, hetwelk de blaas en urine wegen prikkelt, het verstopt de urinewegenen belet een vrye afvoer van het water, en veroorzaakt zoodoende waterzucht; het vormt scherpe kris tallen in de gewrichten, spieren en weefsels, de oorzaak van jicht, rheumatiek, heupwee (ischias). Begint daarom by het eerste optreden van erschjjnselen als bovengenoemd met net gebruik van Foster's Rugpijn Nioren Pillen en zonder uitstel, want hoe langer de nieraandoening ver waarloosd wordt, des te moeilijker valt het haat te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen her geven aan de nieren haar gezondheid en werkzaam heid. Zy zuiveren de urinewegen en voeren het overtollige water en de urinaire onzuiverheden af, waardoor de oorzaak van uw kwaal wordt weggenomen. Te Zierikzee verkrygb. by M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand tsadi «am. handelsmerk. Openbare Gemeenteraadsvergadering te Tholen, op Woensdag 19 Febr., des nam. te 2 ure. Tegenwoordig zyn 9 leden. Afwezig met kennisgeving jhr. J. van Vredenburch en J. K. van der Stel. Na voorlezing der notulen, die ruim een half uur in beslag namen, worden deze, na een kleine opmerking van den heer J. M. Wagemaker, goedgekeurd. Onder de ter tafel komende stukken, behoort het in de vorige zitting aange houden request van M. J. Schaffelaar en 25 anderen, betreffende een aanvraag om verlichting. De voorzitter zegt, dat hy nog even het standpunt van Burgem. en Weth., dat niet gewyzigd is sedert de vorige zitting, wil toelichten. Burgem. en Weth. zyn van oordeel, dat het terrein ligt buiten de kom der gemeente, en dat het dus niet aangaat daar van gemeentewege verlichting te brengen. Het schept bovendien een gevaarlyk precedent, omdat men ook aan andere buiten de kom der gemeente gelegen terreinen, zoo daar gebouwd wordt, hetzelfde recht dan toekennen moet. En als de gemeente er bestrating, verliohting en rioleering moet leggen, zullen deze kosten bepaald niet gering wezen. De heer Quist wenscht den voorzitter daarop te antwoorden en zegt, dat hy gaarne die menschen daar zou willen helpen. De raad moest het veel meer waardeeren dat zulke groote bouwers het wagen om op particulier terrein te bouwen. Indien dit niet zoo was, waar zou men dan in Tholen moeten wonen. Spreker bewoont zelf persoonlyk een huurhuis, en laakt het in de huisjes melkers, dat zy in den regel den minderen man zoo ellendig en bekrompen laten wonen, en bovendien zoo weinig mogelyk aan hun huisjes ter verbetering aanbrengen. Daarom juist zou de ge meenteraad het op prys moeten stellen, dat er zooveel ondernemingsgeest in zoo'n |bouwer zit. En wat betreft dat het buiten de kom der gemeente is, ze betalen toch trouw hun volledige be lastingen, en mogen daar ook rechten voor ontvangen. Heeft, aldus vraagt spre ker, de burgemeester van Oud-Vosse meer daar te gebieden Zal die soms daar verlichting en bestrating eenmaal brengen Indien dit zoo is, dan moeten zy daar maar op wachten. Spreker vreest, dat zy het dan nooit krygen. Waarom krygt de bouwvereeniging op haar eerste verzoek verlichting Is dit geen particulier terrein Spreker zou gaarne zien, dat alle burgers van Tholen dan ook gelyke rechten hadden. De voorzitter zegt, dat de Bouw vereeniging een terrein destyds kocht binnen de bebouwde kom der gemeente, dat ze zelf zorgde voor verharding harer straten, en de rioleering zelf aan legde, en het dus een billyke zaak was haar te helpen aan verlichting. Maar hier geldt het een geheel anderen toe stand, daar het groote kosten zal mee brengen en vele moeilijkheden zal kunnen baren. De heer Moelker vindt ook, dat Burgera. en Weth. in dezen het goed voor hebben. De menschen op het Stoofhoofd en op Molenvliet kunnen dan even goed om verlichting komen vragen. Spreker kan ook met het voorstel van Burgera. en Weth. meegaan. De heer Noske meent, dat de voor zitter nog niet voldoende de redenen, waarop Burgem. en Weth. hun voorste» tot afwijzing gronden, heeft bekend ge maakt. Immers de concessie der gemeente aan de gasfabriek laat niet toe, dat er verlichting gebracht wordt buiten de kom der gemeente, dan op eigen kosten van hem, die het aanvraagt. Spreker heeft destyds zelf f250 betaald voor den aanleg van zyn eigen gas, dus be grijpt men daar uit, dat het ook hier groote kosten zou vergen. Bovendien stolt de heer Schaffelaar eischen aan den gemeenteraad. De gemeente toch moet vrij blijven ten opzichte van de verlichting, zoo zij al besloot iets te geven. De heer Christiaanse merkt op, dat hij den heer Quist hoorde spreken van gelijke plichten en gelyke rechten voor alle burgers, wat dan voornamelijk zag op de Bouwvereeniging. Laat ons met vergeten, dat de Bouwvereeniging be gonnen is zelf hare aangelegde straten te verharden, en dat zy ook zelf haar eigen rioleering heeft gelegd en hier worden wn voor een toestand gestold, om alles zelf als gemeente te moeten doen. De toestand met de Bouwver- eeniging en (leze toestand is dus zeer verschillende. De heer Kegge zegt ook gaarne met het standpunt van Burgem. en Weth. mee te gaan. Hij heeft in do vorige zitting zijn standpunt uiteengezet, en wenscht dit nog kortelyk te herhalen. Men koopt maar een stukje firond, en men bouwt er na verloop van tyd een blok huisjes, en men komt dan heel gemoedelijk vragen om verlichting, bestrating en rioleering. Spreker is er sterk voor, dat aan zulke menschen te voren zal worden aangezegd, dat by aanbouw hun van gemeentewege noch verlichting noch bestrating enz. zal worden gegeven. -Gaarne zal hy het voorstel van Burgem. en Weth. steunen. De heer Quist staat verwonderd, hoe de Gemeenteraad het aandurft, om die menschen te leur te Btellen. liet zou zijns inziens spoedig veranderen, als er maar eens een heer kwam te wonen. Je zoudt het eens zien, hoe gauw die zun verlichting kreeg. De heer Wagemaker wil op dit gezegde van den heer Quist antwoorden, dat het toch anders gebleken is by den heer Noske, die heeft het zelf kunnen betalen. .-. De heer Quist zegt, dat dit mot het- zelfde is, daar 't slechts één persoon gold, terwijl het hier te doen is om 25 gezinnen te helpen. Hierop stelde de voorzitter stemming V°Het voorstel van Burgem. en Weth. wordt met 8 tégen 1 stem aangenomen. Tegen do heer Quist die den voorzitter toevoegt. Ik dank je. Ter tafel komt het request van A. K. Donker, verzoekende verharding van de Poulinastraat. Burgem. en Weth. hebben omtrent dit verzoek een onderzoek ingesteld by den eigenaar van de bedoelde regenbak, den heer W. Anegaart te Funaart. Het bewuste schreven wordt daarop voorgelezen. Daaruit blijkt, dat hg toestaan zal büaldien de regenbak niet beschadigd wordt, dat gas- en waterleiding en des noods rioleering over het gewelf heen mag gelegd worden, en ook dat hy genegen is alle rechten op den regenbak voor f 50 al te dragen. De heer Christiaanse zegt, van meening te zijn, dat wij vroeg of laat toch met dien regenbak in ongelegenheid komen. We vallen dan in kosten, en het wil er niet bij hem in, dat de Gemeenteraad daar onder curateele zou staan van den bewusten eigenaar. De heer Wagemaker meent, dat de bestrating aldaar zeer noodig is. Is er geen doen aan, om daar nu zeer oude keien te gebruiken, er schieten er genoeg over in het achterom om daarmede de bestating te leggen. Er komt nooit eerii door dit straatje of zware vrachten, dus met de slechtste keien waren we geholpen, en wat de rioleering betreft, spreker meent, dat met eene goot langs de erven volstaan kan worden. We kunnen dan heelemaal dien bak onge m°Ded heer" Hollestelle zegt, dat, als er een rioleering moest gemaakt worden dat dan de regenbak beslist in den weg zit. En wat betreft het overschot van oude keien, die hebben wy, hoe gering ook, alle noodig. De heer Wagtho wenscht gaarne te vernemen, hoeveel grond er op den De voorzitter zegt dit niet te kunnen Deneer Quist merkt op, dat toch dia bak de kwestie teweegbrengt. Want hetzij dat de Gemeente de straat door moet met de rioleering of waterleiding of wat dan ook, hg zou den bak gratis moeten afstaan, tenzy dat hg voor al die doeleinden niet in den weg is. Welnu, laat de man er dan van genieten, zoo lang hg kan. De heer Kegge vraagt, hoe ver die regenbak zich uitstrekt. De heer Christiaanse en de voorzitter antwoordden, dat de buk zich uitstrekt tol aan hot afheiningtje voor de deur. De lieer Noske wenscht het voorstel van den lieer Quist te ondersteunen. Na nog ampele discussie werd met algemeene stemmen besloten, om Avegaart te berichten, dat tot verhar ding zal worden overgegaan, zoo hy alle voorwaarden op den bewusten bak laat varen. Ingekomen is een missive van Uedep. Staten, houdende goedkeuring van den in huur gegeven tuingrond. Aan de orde is het verzoek van A. de Korte en L. Eindhout om grond in erfpacht in de Molenkom te mogen hebben. De voorzitter deelt mede, dat r.og een teekening is ingekomen, waaruit blykt, dat men op het terrein wil bouwen 2 woonhuizen en een klein Na korte discussie wordt besloten adressanten te berichten, dat een betere teekening met nadere omschrijving door den Raad verlangd wordt. Het request wordt aangehouden tot een volgende zitting. Ter tafel komt een request van A. du Burck om gemeentegrond in opstal te verkrijgen, tot het bouwen van arbeiderswoningen in de Molenkom. De voorzitter zegt, dat dit verzoek ook dient aangehouden te worden tot do volgende zitting, ook met het oog op de brugplannen. De heer Quist merkt op, dat dit zeer juist gezien is van Burgem. en \V eth., omdat het niet onmogelijk is, dat de brugplannen zich uitstrekken tot de Kruidtorenstraat. En als de brug er is, en de tram er komt, zou misschien juist zulk terrein voor station of wissel kunnen gebruikt worden, en dan was het beter aldaar niet te bouwen. Daarop wordt besloten om het ver zoek van A. du Burck aan te houdon tot de volgende vergadering. Voor kennisgeving worden aange nomen een dankbetuiging van H. M. Verliiiden, inzake de overbrugging, en een missive van Godep. Staten, houdende goedkeuring der wijziging van de be grooting van 1912. Wordt gelezen een schryven van den heer J. Bal, waarin deze den raad het afsterven bericht van zyn vader, den heer K. G. Bal, in leven voorzitter van het Weezen-Armbestuur. De voorzitter zegt, dat in een volgende vergadering een nieuwe voor zitter voor het Weezen-Arrabestuur zal moeten gekozen worden. Daarop stelt de voorzitter aan de ordele. de benoeming van een Gemeentebode, tevens concierge en marktmeester. Gekozen wordt P. Blaas met 7 stemmen tegen 1 op C. Narebout en 1 op De Korte; 2e. de benoeming van een havenmeester. Een lid wenscht vóór men tot stemming overgaat, do vraag te doen of er onder de sollici tanten voor havenmeester ook personen zyn, die eon aanbod hebben gedaan voor minder loon dan is aangegeven in de oproeping. De voorzitter antwoordt hierop be vestigend en deelt mede, dat de gemeente-veldwachter Van Os en ook Wiesner hebben aangeboden voor minder procenten deze betrekking te willen waarnemen. Zelfs heeft de heer an Os aangeboden het voor de helft van het bedrag te willen doen, zoodat, wanneer wij de opbrengst rekenen der geïnde gelden, dit de gemeente op pl.m. 1 150 voordeel zal komen te staan, zoo de heer Van Os benoemd werd. De heer Quist dankt voor de vor kregen inlichtingen. Tot stemming over gaande, bekomt de heer Van Os -1 stemmen en de heer L. Bal 4 steramen, terwijl één stem werd uitgebracht op Jac. Schot. Een tweede stemming beslist dat benoemd wordt tot havenmeoster de heer L. Bal met 7 stemmen, terwyl de heer Van Os 2 stemmen verkreeg, i-.én stem werd in blanco uitgebracht. Daarop gaat men over tot de benoeming van een stembureau. Als le lid wordt gekozen do heer Christiaanse, als 2e de heer Hollestelle, en als 3e de heer W. Moelker, terwyl de voorzitter rechtens als voorzitter van het stembureau zal zitting nemen. Alle nemen de benoeming aan. By de rondvraag vestigt de heer Noske de aandacht van Burgem. en Weth. op de havenloozen en verfloozen toestand der Motor- en Rywielborden. De voorzitter zegt, dat, zoodra het seizoen eenig9zins gunstiger wordt, roet de opverving zal worden begonnen. Hierna ging men over in een besloten vergadering. De overbemesting der granen. Wanneer de vorst voorbij en het voorjaar in het land is, dan dient het wintergraan aanstonds te gaan groeien. Hoe vroeger het den groei hervat, hoe vroeger het ryp is en hoe eer de oogst valt. Dat is natuurlijk van belang in verband met de andere werkzaamheden in de boerderij. Doch het is ook van invloed op de kwaliteit van het 9troo en de korrel. Men kan alles zoo rijp laten worden als men wil en komen er regenperioden, dan kan men ook, als men wil, zorgen dat alles vóór dien tyd binnen is. Een vroege oogst is gewonnen. Welnu, men kan zelf by- dragen tot het spoedig hervatten van den groei der wintergranen en daardoor tot het vervroegon van den oogst door in het voorjaar alle wintergranen, zoowel tarwe en rogge als gerst, een matige overbemesting met chilisalpeter te geven. Die hoeveelheid kan varieereen tusschen 100 en 300 K.G. Is het land erg vrucht baar, heeft het veel stalmest gehad en heeft men by het zaaien ook reeds stikstofmest gegeven, dan kan men volstaan met 100 K.G. per Hectare uit te strooien. Doch, heeft men zijn stalmest voor andere gewassen, b. v. voor suiker bieten enz. noodig gehad, is het land uit zyn aard niet al te vruchtbaar, dan moet men meer geven en kan men gaan tot 300 K.G., al naar gelang men meer van het land verwachten kan. Het is niet noodig de gansche hooveelheid in eens uit te zaaien. Men kan ook een gedeelte bewaren lot de plantjes weer aan het groeien zyn. Het is in het oog vallend, hoe snel het wintergewas zich na een overbemesting met chilisalpeter begint te ontwikkelen. In korten tyd is het land van uiterlyk veranderd. Dat deze bemesting vooral in koude voor jaren moet plaats hebben, is duidelyk. De kerkelijke strijd te Middelburg. Men schryft ons uit Middelburg: Reeds vele jaren is door de vrijzinnigen in de Ned. Herv. kerk alhier getracht oen predikant in hun richting te zien beroepen, evenwel zonder bet gewenechte gevolg. De vereeniging „Vrijzinnig Her vormden", welke voor do rechten dei- vrijzinnigen steeds ijverig opkwam, kreeg destijds toestemming moderne predi kanten in de Waakctie kerk te laten optreden, van welk aanbod tot vóór ruim 3 jaar een dankbaar gebruik werd ge maakt, toen deze vereeniging een eigen kerkgebouw in de St.-Pieterstraat in gebruik heeft genomen. Evenwel bleven (le meeste vrijzinnigen toch lid van de Ned. Herv. kerk, in de hoop dat hun ook daar, evenals vroegere jaren, een predikant van hun richting zou worden toegestaan. Deze hoop nu staat thans verwezenlijk to worden. Door de oprichting van een vereeniging voor evenredige vertegenwoordiging is eerst een kiescollege gekozen en bestaat dit college in meerderheid ujt voorstanders van proportioneele vertegenwoordiging, gevormd door modernen en ethischon. Woensdagavond heeft dit kiescollege een viertal voor predikant opgemaakt in de vacature nog. steeds voortdurend door het vertrek vad ds. G. J. van der Flier. Dit viertal bestaat uitsluitend uit moderne predikanten, n.l. de heeren dr. J. R. Cannegieter te Veendam, H. G. Oldeman te Enschedé, D. Eilerts de Haan te Hèilo en G. A. Lolcama te Bergen-op-Zoom, die resp. 61, 58, 59' en 59 stemmen verkregen. Op den orthodoxen candidaat werden uitgebracht 28, 27, 25 en 25 stemmen. In het bogiu van Maart zal uit dit viertal een beroep worden gedaan. Tweede Kamer verkiezing. In het district Oostburg is door de centr. anti-rev. kiesvereeniging candidaat gesteld, de heer mr. P. Dieléman, lid van Ged. Staten van Zeeland, te Middelburg. Deze candidatuur zal door de Katho lieken ten krachtigste worden gesteund. De, heer mr. P. Dieleman was in 1909 ook candidaat der rochtsche partijen in het district Oostburg. MARKTBERICHTEN. Beetwortel-Suiker. Rotterdam) 17 Februari. Biet, kalm; Februari f 11| te koop. Amsterdam, 17 Februari. Bietkalm; per Februari f 11^ te koop; Mei f 112 genoteerd en Augustus f 12 gedaan. Londen, 17 Februari. Biet, 88 gr., prijshoudend. Den 26 Februari aanstaande hopen onze geliefde Ouders ADRIAAN DE KORTE WIELESUNTJE VAN DEN' BERli, hun Veertigjarige Kchtrcreenl- glng te gedenken. Tholen, Februari 1913. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 3