genoemd diploma verkregen en hun geheele opleiding op een Zeevaartschool ontvingen. De namen der geslaagden zijnH. G. van der Ploeg en L. W. IJzerman. Laiidbouw eii Veeteelt. Als bizonderheid kan gemeld worden dat de bietencampagne in Wolfaartsdijk nog niet geëindigd is, daar er in den Egbert {Petrus Polder nog ongeveer 50.000 K.G. op verscheping wachten. Eikerzee, 28 Jan. Uit het jaarverslag der landbouwvereeniging alhier blykt, dat het aantal leden met 5 vermeerderde. Er werden 16 vergaderingen gehouden en in 26 aanbestedingen voor een som van f 36454,70 aan kunstmeststoffen enz. besteld. Eenmaal is een boete toe gepast van f 100 voor te laat ontvangen super en van f 26,021 voor over tyd geleverd katoenmeel. Door bemiddeling der vereeniging kwam tot stand een coöperatieve boeren leenbank, waarmede deze en omliggende gemeenten een zeer nuttige en bloeiende instelling rrjker zyn geworden. Er werden 520 bestellingen ten uit voer gebracht en de secretaris ontving en verzond ruim 1300 brieven, tele grammen enz. Scharondyke, 26 Jan. De landbouw vereeniging alhier ontving over de haven alhier in 191238070 K.G. lynschilfers, 76641 K.G. katoenmeel, 500 K.G. lyn- koek, 5000 K.G. rijstmeel, 255900 K.G. superfosfaat, 109999 K.G. chili, 178702 K.G. kalk, 20100 K.G. amra. super, 4400 K.G. patentkali, 2800 zwavelz. amm., 36800 kainiet, voor een totaal prijs van f 36454,70. Stavenlsse. Op uitnoodiging van den heer H. J. Dorst kwamen 1.1. Vrydag- raiddag verscheidene groote en kleine landbouwers alhier byeen om gezamenlyk te spreken over den verbouw van aard appelen en groenten voor export. Ook het mede-eommissielidde heer J. Stoutjesdyk uit Tholen, was hierby tegenwoordig. Het resultaat was, dat een 15-tal landbouwers zich opgaven voor genoemden verbouw met een oppervlakte van 12 gemet grond voor aardappelen en roode kool en 5 gemeten voor roode kool. In het Tijdschrift voor Veeartsenij kunde schryft de heer M. v. d. Vliet over eenige gevallen van (vermoedelijk) acute lekzucht by koeien. Van de door hem waargenomen en behandelde gevallen geeft hy een nadere beschrijving, omdat in geen zijner oude en nieuwere handboeken en evenmin in de hem ten dienste staande tijdschriften, een enkele raededeeling betreffende deze ziekte te vinden is en omdat hem was gebleken, dat zij niet van algemeene bekendheid is onder de veeartsen. Hij schryft o. m. „De oorzaak van deze ziekte moet zonder twyfel worden toegeschreven aan overvloedige voeding met bladeren en afgesneden koppen van suikerbieten, soms ook van versche pulp, gepaard gaande volgens myn meening met een individueele gevoeligheid. Het is hier (Kruiningen) algemeen de gewoonte, dat in het najaar, wanneer met den oogst der suikerbieten een aanvang is gemaakt, de koeien z.g.n. op de peeblaren en koppen worden gejaagd, welke men op het land laat liggen, waar zij dan den gansohen dag met graagte den afval opeten. Worden de dieren om een of andere reden op den stal gehouden, dan worsen de bladeren en koppen daarheen gebracht en in groote hoeveelheden gevoerd. Aangezien nu de ziekte alleen in dezen tijd en bij deze voeding wordt waargenomen, ligt het voor de hand, de hierboven aangegeven oorzaak voor juist te houden, terwyl het zéér sporadisch karakter der ziekte pleit voor de raeening, dat een individueele gevoeligheid tevens aanwezig moet zyn". Schr. genas de koeien door toediening van keukenzout een paar handenvol in den mond. En hy stelt nu de vraag „Heeft men hier nu te doen met een werkelyk gebrek aan keukenzout in het organisme, of is het een bepaalde vorm van vergiftiging, waartegen het keuken zout een onfeilbaar tegengift blijkt te zyn" Waarop dan zyn antwoord luidt: „Voor het laatste idee is, volgens myn raeening, veel te zeggen, omdat de heftige verschijnselen zoo hoogst acuut zonder prodromi optreden en weer even spoedig verdwynen, zoodra keuken zout is toegediend". Aanbestedingen, Yerkoopingen enz. Renesse. Door de veevoedervereeui- ging „Eendracht maakt Macht" alhier, werd op 3 Februari aanbesteed, delevering van: 2400 K.G. maïs, voor f 6,12 per 80 K.G2400 K.G. erwten, voor f 7,57 per 80 K.G.1300 K.G. gerst, voor f 6,63 per 65 K.G. Leverancier G. Verseput alhier. 1400 K.G. rogge, voor f 6,35 per 70 K.G. Leverancier J. K. Dnmbruin alhier. Wissonkerke. Dezer dagen werd door burgem. en wetli. dezer gemeentè aan besteed de aanleg van een rioleering achter de scholen te Geersdijk en te Wissen kerke. Ingeschreven werd voor Geersdijk door M. H. van Hee voor f $49 en door P. Willemsen voor f 297,50 en voor Wissen- kerke door M. II. van Hee voor f 315. 't Vervoer van grind werd bij conclave aangenomen door de gezamenlijke vracht rijders voor Geersdijk op f 0,05 en voor Wissenkerke op f 1,30 per M3. Stavenlsse, 5 Febr. De dorpsvereeni- ging II alhier heeft Maandag onderhands aanbesteed de levering van circa 100 M3, basaltsteenslag, afmeting 35 c.M.aan C. L. van Dalen alhier opgedragen voor den prijs van f 5,48 per M3., franco op den wal. Post en Telegrafie. Verkeer van liet Post- en Telegraafkantoor te Zierikzee, over het jaar 1912. Bedrag van den zuiveren ontvang, f 37005,48s de geheele geldelijke verantwoording966561.83s Aantal verzonden aangeteekcnde stukken 5855 ontvangen - 7137 gestorte postwissels26740 uitbetaalde 16302 verzonden pakketten19563 ontvangen 21545 ter invordering aangeboden quit. Reg. 254 12883 verzonden adviezen no. 261 Reg. 256 20139 inlagen spaarbank1466 terugbetalingen spaarbank 543 inschrijvingen Reg. 3 Rvb. 548 6 647 per dag verzonden posten 14 n n n it dépêches 44 rt f« ontvangen posten 10 it ff Ft f, dépêches 47 verzonden telegrammen 7713 ontvangen 7399 opgenomen en verder geseinde telegrammen3698 F,. transiteerende telegrammen828 F, uitgaande telefoongesprekken 4602 r inkomende 5973 locale 15646 r transiteerende r 5414 Benoemd met ingaDg van 16 dezer tot brieven- en telegrambesteller te 's Gra- vezande, de heer C. H. Smits, thans hulpbesteller te Brouwershaven. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. F. Lijsen, beroepen te Kortgene, nam Zondag 1.1. afscheid van de gemeente Ankeveen, waar hij 8J jaar werkzaam was. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 31 Jan. Door de rechtbank werd P. K., 65 jaar, onbezoldigd ryks- veldwachter en jachtopziener, wonende te Poortvliet, op heden schuldig ver klaard aan het opzettelyk en weder rechtelijk, beschadigen van een aan een ander toebehoorend dier, en veroordeeld tot een geldboete van f 25, by niet- betaling te vervangen door een maand hechtenis. (Door den officier van justitie was gevorderd 14 dagen gevangenis straf). Bovendien werd beklaagde veroor deeld om aan A. B., landbouwer te Tholen, wegens schadevergoeding te betalen de som van f 19. Het O. M. van de Rotterdamsche rechtbank eischte tegen G. Sp., wegens vergiftiging van zyn buurman W. H. Wester veld te Abbenbroek met mor phine, levenslange gevangenisstraf. Middelburg. De rechtbank alhier ver oordeelde Vrijdag overeenkomstig den eisch van het O. M., den 26-jarigen W. N. J., lid van den gemeenteraad te Oost- en West-Souburg, wegens beleediging in een ingezonden stuk van den heer P. S. Buteux, burgemeester dier gemeente, tot f 26 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. Openbare Gemeenteraadsvergadering te Oosterland, op Dinsdag 28 Januari. By ontstentenis van den burgemeester, den heer J. C. van der Have, werd de vergadering geleid door den heer J. Bouman, wethouder. Deze spreekt zyn leedwezen uit, in deze omstandigheden als voorzitter op te moeten treden. Hy stelt voor een brief van rouwbeklag aan den burgemeester te zenden wegens het verlies van zyn hóoggeachten broeder, den heer D. J. van der Have. Conform wordt besloten. Spreker werpt naar aanleiding van het nieuw aangevangen jaar, een terug blik op het jaar 1912, en spreekt den wensch uit, dat allen als voorheen de belangen der gemeente zullen blyven behartigen en voorstaan, en hoopt, dat de plaats van den heer Zeijler, die dit jaar als raadslid wil aftreden, op waar dige wijze moge worden vervuld. Voor kennisgeving worden aange nomen een brief van Gedep. Staten, tot verhooging van de jaarwedde van den gemeente-ontvanger met f 50 en een schrijven van hetzelfde college tot goedkeuring der gemeente-begrooting voor het jaar 1913. De voorzitter deelt mede, dat voor onderwijzer met hoofdakte zich één sollicitant heeft aangemelddie nu echter bericht heeft elders te zyn be noemd. Met algemeene stemmen wordt be sloten aan den gemeente-veldwachter A. Lindhout en zijn gezin vrye genees kundige behandeling te verstrekken. Daarna wordt met algemeene stemmen besloten, om aan A. Lindhout jaarlijks toe te kennen een bedrag van f 10, als belooning voor het luchten der lykkleeden en het innen der begrafenisrechten. De beslissing omtrent het verzoek van de afdeeling Oosterland van den Bond van Staatspensionneering wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. Met algemeene stemmen wordt be sloten 1°. Om een deskundige aan te stellen tot het ontwerpen van een rioleering van de Weststraat 2°. om die straat en de dreef daarheen te bestraten met rebuut en keien voor kantsteen; 3°. de rioolputten van af G. Vijver berg naar Engeltjesweel, by wyze van proef, gedurende 14 dagen te laten schoonhouden door den kantonnier L. Ista, in daggeld, en 4°. het nieuwe gedeelte der begraaf plaats te doen aanleggen met een perk heesters en treurboomen. Tegen het planten van opgaande boomen, waarvan ook sprake was, had men bezwaar. De heer De Rijke merkte op, dat de dam, tusschen de 2 putten by den molen, doorgestoken is. Vooral omdat het water uit den grooten put voor drinkwater wordt gebezigd, acht spreker van groot belang, dat die put niet ver ontreinigd wordt door gier uit naby- gelegen stallen. Na eenige besprekingen wordt met algemeene stemmen besloten, den water afvoer van af C'. Timmerman zoodanig te regelen, dat verontreiniging van be doelden put buitengesloten zal zijn. Ten slotte wordt besloten het zolder raam van het lykwagenhuis te voorzien van een gordyn of transparantpapier. Hierna werd de vergadering gesloten. Eerste Kamer. De leden der Eerste Kamer zyn ter vergadering bijeengeroepen tegen Dins dag 11 dezer, 's avonds half negen ure. TWEE DE K AMER. De Kamer hervatte Dinsdag de in November 1912 geschorste behande ling van het ontwerp-invaliditeits- en ouderdomsverzekering. Allereerst kwam in debat, de verleden week door Minister Talma, by zyn vyfde nota van wijziging, voorgestelde regeling van de risico-overdracht, welke regeling, zooals de minister opmerkte, neerkomt op een beperking van het amendement-De Visser, dat de mogelijk heid van het voortbestaan van het instituut van onderneraingsfondsen be oordeelt, doordien het regeeringsvoorstel alleen risico-overdracht wil toestaan ten aanzien van ondernemingen, waar op 1 Januari 1913 verzekeringsvoorziening bestond. Tegenover deze stelsels, van de regeering en van den heer De Visser, lichtte de heer Treub zyn amendement toe, dat beoogt in het ontwerp de mogelijkheid van verzekering by bizondere fondsen op te nemen, als een correctie van de z. i. gecentraliseerde en te bureaucratische regeling der zaak in het ontwerp. Spreker betoogde, dat zoodoende voor alle verzekerden de risico-overdracht mogelijk zal zyn. De heer Duys bestreed de risico-over dracht voor invaliditeits- en ouderdoms verzekering. Tweede Kajuor-vorklozlpg. De federatie van de S. D. A. P., in het district Zierikzee, heeft, naar Het Volk meldt, Zondag 1.1. den heer H. A. Koomans te Breda candidaat gesteld. Deze heeft de candidatuur aangenomen. Twee Bookmakers gearresteerd. Naar aanleiding van de aanhouding van twee personen, vader en zoon, ver dacht van de uitoefening van het book- makersbedrijf, meldt men ons nader uit Middelburg Het was de gemeentepolitie alhier ter oore gekomendat onder de rook van Middelburg, doch in de gemeente Kou- dekerke, zekere D. C. K., die vroeger alhier het bookmakersbedrijf uitoefende, ook thans nog daarmede voortging daarin geholpen door zijn alhier woon achtigen zoon, D. A. K. Het onderzoek bracht aan het licht, dat K. op gezette tijden, groote zware kisten door Van Gend Loos liet afhalen, en dat deze voorzien waren van zijn eigen naam aan een adres te Londen. Men vermoedde, dat die kisten de circulaires, waarin de uitnoodigingen tot deelname aan wedden vervat zijn, be vatten welke te Londen worden gepost, terwijl de autwoorden op de circulaires en de te storten gelden, welke in postal orders worden ingesloten, zeer waarschijn lijk zouden terecht komen to Bazel bijeen aldaar vertoevenden schoonzoon van K. Daar er alle reden was te vermoeden, dat verleden week weer een verzending zou plaats hebben, werd Dinsdags door den kapitein den marechaussee uit Vlis- ziugen, den comraissarie van politie uit Middelburg en den wachtmeester en brigadier van eerstgenoemd wapen een inval gedaan in de woning van K., aan den nieuwen Vlissingschen weg en werd aldaar een groot aantal van boven bedoelde circulaires iu beslag genomen. K. werd gevankelijk naar Middelburg overgebracht; terwijl Zaterdag, na ge houden instructie, de rechtbank termen vond ook den zoon te doen arresteeren. Beide zitten nu in bet huis van bewaring alhier in voorarrest. Laatste Berichten. Zierikzee. In verschillt nde bladen heeft men kunnen lezendat de heer jhr. R. R. L. de Muralt candidaat is gesteld voor de Tweede Kamer in het district Oostburg. Daarbij is opge geven, dat de heer De Muralt in de centrale 147 stemmen verkreeg, en de heer mr. A. J. Fokker te Leiden 90 stemmen. Dit bericht is in zooverre onjuist, dat niet vermeld is, dat aan de Oostzijde van den Braakman, n.l. in dat gedeelte, dat ook onder het district Oostburg behoort, in alle kiesvereenigingen de heer De Muralt met algemeene steramen gecandideerd werd. De juiste stemraencyfers worden daar door 297 op Jhr. De Muralt en 90 op den heer Fokker in het geheele district. Werklieden naar Engeland. Uit Friesland trekken tegenwoordig tal van arbeiders naar Engeland, waar zij voor vast werk worden aangenomen, tegen een weekgeld van 18 h 22 gld. Uit de gemeente Sraallingerland zijn bij de 300 arbeiders naar Engeland aan gemonsterd. TELEGRAMMEN. VGravenhago. 5 Febr. Omtrent de ingekomene Grondwets voorstellen valt voorhands alleen te melden, dat de daarin voorgestelde kiesrechtregeling berust op den grond slag van het gezinshoofdenkiesrecht. Tweede Kamer. Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering. Gedurende den geheelen dag werd het debat voortgezet over het regeerings voorstel om voor de bestaande onder nemingsfondsen het voortbestaan mogelijk te maken en over het araendement- De Visser om meer duurzaam in de wet het beginsel van risico-overdracht op te nemen, dus deze niet te be perken tot de op het oogenblik bestaande groote ondernemingsfondsen, zoomede over den heer Treub's amen dement, dat strekt tot nog onbeperktere toelating van de risico-overdracht in het ontwerp als correctief tegenover' het bureaucratische en te gecentraliseerde stelsel van het ontwerp. De heeren Tydeman en Patyn gaven in deze kwestie de voorkeur aan den heer Treub's stelsel. Echter gaf de heer Patijn aan den heer Treub in over weging, den eisch van het minimum aantal leden van een particulier arbeids- fonds niet te stellen op 500 maar op 5000 leden. Minister Talraa verdedigde zijn stelsel tegenover dat van den heer Treub, dat den finantieelen opzet der verzekering in gevaar brengt. Ingezonden Stukken. Westen-Schouwen, 31 Jan. 1913. Mijnheer de Redacteur t Mag ik U beleefd verzoeken, mij voor onder staande regelen een plaatsje af te «taan in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Een kranige redding. Hnlde aan Marius van der Klooster Marinuszoon. Ten einde recht te doen wedervaren aan een edel menschenkind, dat zjjn eigen leven niet te lief liad om dat zijner medemenschen te redden, wensch ik gaarne de feiten openbaar te maken, die in verband staan met de kranige redding van de schipbreukelingen der P(anne) 35. Ik stel daar vooral prijs op, omdat, naar ik verneem, geheel onware verhalen omtrent de toedracht van het gebeurde in omloop zjjn gebracht, getuige uok reeds het telegram, voorkomende in het no. van Uw blad van 81 Januari 1.1., waarin wordt bericht, dat de schip breukelingen naar den wal zjjn gezwommen. Ziehier het gebeurde By nijjne familie alhier verblijvende, kwam in den mtrrgen van 31 Januari laatstleden, ruim 9 uur de jachtopziener-onbezoldigd-rjjkaveld- wachter, Johannes Bazen te Haamstede, ons berichten, dut hij, op surveillance zjjnde, in de duinen bij Westen-Schouwen, langs'het strand loopende, ter hoogte tusschen de palen 3 en 4 een visschersvaartuig had opgemerkt, dat in de branding zat en waarvan de bemanning in nood verkeerde. Onmiddellijk werd een bode per Kets naar Burghsluis gezondenteneinde den schipper der aldaar gestationneerde reddings boot te waarschuwen. Deze bode arriveerde aldaar ongeveer half tien. De schipper ver klaarde echter eerst te kunnen ..uitgaan" wanneer hy daartoe toestemming van den burgemeester had verkregen. Intusschen was ik, in gezelschap van mijn zwager C. W. Boot, te Westen-Schouwen, en Jobs. Bazen voornoemd, naar de strandingsplaats gegaan, waar wij een droevig tooneel kregen te aanschouwen. Een visschersvaartuig, in volle zeilen, die echter grootendeels door den hevigen wind waren aan flarden gescheurd, zat in de branding op de kust, elk oogenblik gevaar loopende, door de woest beukende golven te worden omgeslagen. De bemanning, bestaande uit schipper en drie knechts, die reeds van af drie uur in den morgen in dien toestand had verkeerd, stond, wanhopig on^ door hand bewegingen beduidende hen te redden, elkaar vasthoudende, op de plecht. De zee stond hol en ofschoon de eb reeds lang was ingetreden, zakte bijna niet. Mijn zwager, C. W. Boot, begaf zich onmiddellijk, voorzien van een touw, tot aan de borat te water, trachtende door de branding been te jjomen en het touw den schipbreukelingen toe te werpen, doch de hooggaand# golven beletten hem zijne menschlievende pogingen te vol voeren. Tot driemaal toe werd dit echter door hem herhaald, doch telkens met denzelfden uitslag. Hij, niet kunnende zwemmen, durfde zich ook niet verder wagen, daar een onver mjjdeljjk verdrinken zjjn lot zou zijn geweest. Intusschen was op de plaats des onheils aangekomen Marius van der Klooster Marinuszoon, oud 23 jaar, schipper te Burghsluis, die zich onmiddellijk te water begaf, trachtende door de branding heen bij het schip te komen, wal hem niet gelukte door de hooggaande zeeën, die over hem heen rolden. Zoover mogelijk gegaan, riep hij de in nood verkeerende mannen toe,', dat de reddingsboot zoodra mogelijk zou arriveeren. Deze liet echter nog steeds op zich wachten, niettegenstaande de schipper reeds anderhalf uur te voren van de stranding had kennis gekregen. Het was toeu elf uur. Het water was intusschen een weinig gezakt: toch stond de zee nog even hol eu woest. Een tweede poging, door Van der Klooster gedaan, mocht evenmin slagen. De elementen waren hem te machtig. Na verloop van ongeveer tien minuten werd een derde kans door hem gewaagd en toen hjj, midden in de branding, een oogenblik voor ons verdween door de wild om hem been slaande golven en tengevolge van de diepte (kreek), die hij moest doorwaden, sloeg ons de schrik om het hart, daar wij niet anders dachten of de zeeën hadden hem in de diepte medegesleurd. Doch den wakkeren jongeling zou ,een edeler lot beschoren zijn". Plotseling zagen we hem weer uit het water opduiken, do kreek was achter hem en hij had weer strand onder de voeten. Regelrecht liep hjj nu aan op het 'schip. De schipbreukelingen, die met angst en spanning zijne moedige pogingen haddon ge volgd, voelden hun hoop herleven en gleden nu langs een touw af in de armen van hun' koenen redder. Nu evenwel moést de terug tocht naar het strand weer worden aanvaard, doch ook hierin mocht de wakkere jongeling zijne pogingen met goeden uitslag bekroond zfen. Achtereenvolgens hen omvattende, bracht hjj de moer doode dan levende menschen al badende en zwemmende aan het strand. Zij waren totaal verstjjfd van de kou en hadden zelf geen kracht meer gehad om iets tot hun redding to kunnen aanwenden. Zij vertelden ons, dut hun kompas onklaar was geraakt, en zij daardoor, in onbekend vaarwater gekomen zijnde, 's morgens ongeveer drie uur op het strand waren geslagen. Slechts één van hen kon zwemmen, doch deze verklaarde, reeds zoodanig door kramp te zjjn aangetast, dut hij, evenmin als de anderen, zich in zee durfde wagen. Het was nu half twaalf. Van de reddingsboot nog geen spoor te zien. Toen wij met de geredden reeds bijna ter hoogte van het gehucht WestemSeliouwen waren aangekomen, kregen wc eindelijk de reddingsboot in 't gezicht. (De burgemeester was wegens ambtsbezigheden afwezig geweest; de oorzaak der vertraging), 't Was toen kwart voor twaalf. Op ons wenken, dat assistentie thans overbodig was, keerde zij direct" terug. Ziehier de feiten, welke zjjn bevestigd door ecn onder mjj berustende geteekende verklaring van geredden en ooggetuigen. Marius van der Klooster! gij hebt een edele daad verricht. Moge de overtuiging daarvan en de dnnkhaarheid der geredden voor u reeds de grootste voldoening zijn, toch hoop ik, dat de bevoegde autoriteiten het hunne zullen bijdragen om uwe zelfopofferende inensclilievendheid naar waaide te zien beloond. Mede namens de geredden en allen, die van uw koene daad getuige waren, breng ik u bij deze onze eerbiedige hulde. J. C. DALEBOUT, cund.-notari!) te Tholen. Westen-Schouwen, 1 Febr. 1913. P.S. Ik wensch hier de bemanning der reddingsboot geen verwijt te maken voor haar lang uitbljjven. Alleen wenach ik de aandacht van autoriteiten te vestigen op de ellendige regeling, die hierbij geldt, n.l.dat de schipper, na bericht van eon stranding te hebben ontvangen, eerst nog toestemming moet vragen aan den burgemeester om „uit te gaan". Ware het niet beter, dat het al of niet noodzakelijke om hulp te verleenen, ter beoordeeling van den schipper werd gelaten In easu zouden de ongelukkigen dan zeker anderhalf uur eerder uit hun ellendigcn toestand zijn verlost. En wat had er intusschen nog niet voel erger* kunnen gebeuren J. C. D. MARKTBERICHTEN. Tholen, 4 Febr. Jarige Zeeuwsche tarwe f8,25 ii f8,75; nieuwe f7,25 5 f8, haver f 4,50 a 1 5,— rogge f65 f6,75; wintergerst f 5,75 h f 6,25aardappelen, blauwe f2 5 f2,10 per H.L.witte f 1,40 5 f 1,50 per H.L.peren f 0,40 5 f 0,45; jutteu f li f appelen f0,40 5 f 0,45 per 5 L.uien f 0,40 5 f 0,60 per 50 K.G.hooi f 20 5 f 25 per 1001) K.G.stroo f 7 h f 11 per 100 bossen zomergerst fli fper H.L.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2