Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. bleek, dat 't ledejital 84 bedroeg, terwijl 't aantal donateurs gestegen was tot 17, Voorts, dat haar onder-afdeeling, de schietvereeniging, 59 leden telde, waarvan een groot aantal de oefeningen geregeld bijwoont. Van de 15 dames, die het afgeloopen jaar een cursus volgden tot opleiding van verpleegster, behaalden 9 een diploma, uitgereikt door het hoofdbestuur. Wegens drukke werkzaam heden nam haar eere-voorzitter, mr. Cau, dit jaar zijn ontslag, evenwel de ver 2ekering gevende, dat we op zijn finantiëelen en moreelen steun konden blijven rekenen. De penningmeester maakte ons duidelijk, dat de rekening sloot met een batig saldo van f 32,855 't Bestuur deelde voorts mede, dat van zijnentwege pogingen aangewend worden om jongelui, die bij eventuëele in diensttreding in aanmerking wenschen te komen voor korteren diensttijd, in de gelegenheid te stellen zich daarvoor te bekwamen. Nog werd aan de vergadering mede gedeeld, dat "binnenkort vanwege de afdeling wederom een cursus in verband leer enz., onder leiding van zuster Moelker, zal worden gegeven, zoodat dames, die lust en genegenheid hebben zich die kennis eigen te maken, bij haar of één der bestuursleden zich kunnen aanmelden. (Zie advertentie). Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. Gisterenavond werd in de sociëteit „Concordia" de door de Schietvereeniging „Zierikzee" te Vlissingen behaalde zilveren beker by den door den Zeeuw- sohen Scherpschuttersbond „Pro Patria" uitgeschreven wedstrijd haar op plechtige wyze door den becshermheer van ge noemde yereeniging, mr. D. van der Vliet, aanvaard. Nadat deze onder de tonen van de muziek de zaal was binnen getreden, werd door den voorzitter, den heer P. Klok, aan allen het welkom toegeroepen. Onder de ongunstigste om standigheden, te midden van regen en wind, hadden de korpsschutters van Zierikzee ten derden male den beker gewonnen, zoodat daardoor de verdienste nog grooter werd. Hierop verkreeg de beschermheer het woord. Hy herdacht de Koningin en het Koninklijk Huis, waarop allen, na „leve de Koningin" te hebben aangeheven, staande het „Wien Neerlands bloed" zongen. Het deed spreker groot genoegen dezen beker voor de vereeniging te mogen aanvaarden, die, dank zy de vaardigheid van onze schutters, by den wedstryd te Vlissingen a-rOitwas een eer niet alleen voor de vereeniging, maar ook voor deze geheele gemeente. Door den langdurigen vredestoestand is ten onzent de sympathie voor het leger verflauwd. Spréker herinnert zich de geestdrift, toen de Fransch-Duitsche oorlog uitbrak. Toen werden allerwege weerbaarheidscorpsen opgericht. Detyden zyn nu ook ernstig. De bladen kunnen dagelyks de tijding brengen, dat Oosten- fflk in Servië gevallen is, en Rusland in Constantinopel zit. Een Europeesche oorlog zou daaruit kunnen voortvloeien, en daarbij zyn ook wy betrokken, want wy moeten onze neutraliteit dan kunnen verdedigen. In moeilijke tyden moeten wy allen opkomen voor ons vaderland en de Koningin. Daarom moeten de schietvereenigingen bloeien. Deze worden wegens de diensten, die zy aan het vaderland kunnen bewijzen, dan ook door de regeering krachtig gesteund. De schietvereeniging „Zierikzee" heeft haar taak juist opgevat. De leden er van hebben zich voortdurend en met vlyt in het schieten geoefend, zoodat eenigen er van, die met name door hem genoemd werden, in staat waren den wiBselbeker te behalen. Hy feliciteerde hen met dit succes, en hoopte, dat het hun gegeven moge wezen nog menige overwinning te behalen. Hy aanvaardt den beker onder hartelijke dankzegging voor de vereeniging. (Levendige toe juiching, fanfares). Vervolgens werd door den heer Pomes, die door de leden was gekozen om aan de corpsschutters, die by den wedstryd te Vlissingen de eer der vereeniging hadden hoog gehouden, en gekroond met lauweren in den vorm van een wisselbeker waren huiswaarts gekeerd, namens de leden een souvenir aangeboden, bestaande in een sierlijke lyst vervatte photographie van den beker. Hy hield by die gelegenheid een rede, waarvan wij in het volgend nummer den inhoud zullen mededeelen. Ook aan den Beschermheer werd als herinnerin ^aan dezen avond een derge lijke photographie Overhandigd. Donde rend applaus. Lang zullen zy leven. Allen zongen het Wilhelmus van Nassauen. Namens de corpsschutters bedankte de heer A. Anker voor het hun uit gereikte souvenir. De voorzitter sprak de jonge garde toe, de padvinders, die gekomen waren met den heer De Haan, hun leider, en met haar vaandel, dat naast het vaandel van de vereeniging „Zierikzee" te midden van een smaakvolle planten versiering prijkte, Zy hadden zich aan deze ver eeniging aangesloten, om zich in het schieten te leeren oefenen. En er waren onder hen reeds, die beloofden goede schutters te zullen worden. De heer De Haan wenschte namens het comité der padvinders en namens deze de vereeniging geluk met de be vochten zege. Gewag maakte hy van het besluit der regeering drie inspecteurs voor de Lichamelyke Opvoeding te be noemen. Hy hoopt, dat al de vereeni- gingen te dezer stede voor de lichamelyke opvoeding zullen samenwerken. Wy kregen alsnu een reeks van aardige voordrachten te hooren, die in goede aarde vielen en waarvan de zang door mej. Cashoek met haar welkomst lied geopend werd. Later gaf zij ten beste „de moord van Arie Stoppel" en nog eenige zangstukken, die luide toe gejuicht werden. De heeren F. Jacobi en Joh. Moeliker maakten zich door de geestige manier, waarop zy zich van hun vrijwillige taak kweten, niet minder verdienstelijk en droegen er eveneens veel toe by den avond tot een gezelligen te maken. Vooral als aviateurs waren zy onver beterlijk. Mej. Jacobi onthaalde het talrijke publiek op haar mooi stemgeluid. Nog meerderen wisten door voor dracht of zang den avond tot een aangenamen te maken. Gedurende de voordrachten deelde de voorzitter mede, dat tot berging van de medailles als geschenk van iemand, die onbekend wenschte te blyven, was ingekomen een by de heeren Zeven boom vervaardigd eikenhouten kastje, dat door den beschermheer voor de vereeniging met een toepasselijk woord aanvaard werd. Medegedeeld werd door den voor zitter, dat dit jaar tot scherpschutters bevorderd waren de heeren P. Klok, M. T. Jacobi, J. van der Zande, M. Cashoek, P. J. Ochtman, A. Anker en D. J. P. Jacobi. De wisselmedailles werden dit jaar ge wonnen door de heeren P. Klok en D. J. P. Jacobi. Het feest werd, naar wy vernemen, met een bal besloten. Ter terechtzitting der arrondisse mentsrechtbank is heden als kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Tholen beëedigd, de heer P. A. de Jong, Directeur van de Naamlooze Vennoot schap oestercultuurraaatschappij „Bona fidus", wonende te Tholen. Morgennamiddag zal in het Huis van Nassau een alcemftp.ne vergadering der Federatie van den Bond voor ötaats- pensionneering gehouden worden. De vorige week werden bij liet afbreken van een muur in liet. pakhuis, behoord hebbende aan den heer Paulussen aan het Kraanplein alhier, onder een dikke kalklaag in bas-relief bewerkte schoorsteentegels ontdekt, waarop prach tige tafereelen uit de gewijde en ongewijde feschiedenis voorkwamen. Na die ont- ekking werd het afbreken op voorzichtige wijze voortgezet en mocht men er in slagen pl. m. een twintigtal tegels bevattende mooie voorstellingen te voor schijn te brengen. Men moet bij het bezien dezer tegels de kennis en het geduld onzer voorvaderen bewonderen. Naar wij vernemen, zijn de onbe schadigde muurtegels aangekocht door den antiquaar P. v. d. "VVeele alhier, bij wien deze voor iederen 'belangstellende te bezichtigen zijn. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën hebben het bedrag van het by Kon. Besluit van 11 Juli 1910 aan de gemeente Tholen toegekende voorschot uit 's rijks kas vastgesteld op f 38.300. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Serooskerke (Schouwen) ds. A. A. van Wessem, te Hiaure c. a. Bedankt voor het beroep naar Tholen door ds. Schippers te Ede. Zierikzee. Naar wy uit goede bron vernemen hoopt a.s. Vrijdagavond om 8 uur in de consistoriekamer der kleine kerk voor de „afdeeling Zierikzee" van de Zendingsvereeniging in de Ned. Herv. Kerk te spreken zendeling A. Pennings over zijn. arbeid op de Talaut-eilanden. D. J. VAN DER HAVE. f Zondagavond is te Kapelle by Goes overleden de heer D. J. van der Have, één der welbekende mannen op tuin bouwgebied in onze provincie, o. a. lid van het centraal bestuur van den Nederl. Tuinbouwraad, bestuurslid van de veilingsvereeniging „Z.-Bevoland", en van de afdeeling Z.-Beveland van de. Nederl. Pomologische Vereeniging. Zeer veel heeft hij gedaan om de ont wikkeling van den tuinbouw in het algemeen en van dien in Zeeland in 't bizonder te bevorderen. Zyn dood zal een groot gemis zyn, te moer omdat zyn persoonlijke hoedanigheden hoog gewaardeerd werden door allen, die met hem in aanraking kwamen. Uit Kapelle wordt het volgende geschreven „Gisterenavond omstreeks vier uur. ging de mare door ons dorp: „meneer is dood". Kenschetsend de waardeering, de hoogachting, die uit deze enkele woorden sprak. Alleen „meneer" was reeds voldoende om ieder te doen begrypen, wien men bedoelde. De heer Van der Have is dan na een 14 dagen ziek te zyn geweest overleden in de kracht van het leven. Wat een slag voor zyn familie, die in hem verliest een liefhebbend echtgenoot, een zorgzaam vader, een beminden broeder. Wat een slag voor zijn uitge breid personoel, dat in hem een humaan chef vond, wien ze niet voor geld alleen dienden, maar voor wien zo uit liefde op zyn wenken vlogen; bij wien billyke verzoeken altyd een geopend oor vondenwat een slag voor de gemeente Kapelle, die in hem verliest een burger, die ook voor de belangen van anderen gevoelde en bereid was te helpen waar hulp noodig was, te helpen met raad en daad. Hoevelen wisten in den winter, wanneer liet voor hen donker was en het gebrek hen aan- sjtaarde, den weg naar „Eureka" te vinden, om dan niet ongetroost of met ledige handen huiswaarts te keeren. Wat een slag voor de vele vereeni- gingen op land- en tuinbouwgebied, die in hem een ijverig lid of bestuurs lid vonden, wiens adviezen door allen zeer op prys werden gesteld. Zwaar en in wyde kringen zal het heengaan van den heer Van der Have worden gevoeld en zeer moeilyk zal het zyn de ledige plaatsen, die door zijn afsterven zyn ontstaan, op waardige wyze aan te vullen. Doch al is hy heengegaan, hij zal niet spoedig door ons worden vergeten; door zyn daden zal hy nog lang te Kapelle in dank bare herinnering blijven voortleven" M. Ct. Ingezonden Stukken. M\jnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U het onderstaande in Uw geacht blad te willen opnemen. Bij voorbaat mjjn beleefden dank daarvoor. In het Zeeuwsch Landbouwblad van 25 Ja nuari j.l., komt een verslag voor van de op 21 December j.l. gehouden vergadering der Afdee ling Zierikzee van de Zeeuwsche Landbouw- maatsehappy. Daarin las ik, dat de heer B. Giljam van Ouwerkerk op deze vergadering „zijne verbazing had geuit over de bewering „van den zuivelconsulent, dat bij betere suatie „en lageren waterstand in den polder Walcheren, „alle putten zout zouden worden en daardoor „gebrek zou komen aan drinkwater voor het Wa«BMv <1.. 7-wjï eerman zich de „moeite had gegeven om te onderzoeken, hoe „de toestand is geweest vóór en na de betere „bemaling van de groote polders in Schouwen „en Dniveland, dan zou hij zich wel gewacht „hebben om de Walcherensche landbouwers „zoo op een dwaalspoor te leiden". Aldus de heer Giljam volgens het verslag in het Zeeuwsch Landbouwblad. Ik vermoed, dat deze uiting van den heer Giljam ook in het verslag der vergadering in de Zierikzeesche Nieuwsbode zal zyn opgenomen, en stel het daarom op prijs in Uw blad de gelegenheid te hebben deze fout van den heer Giljam goed te maken. OpWalcheren is het voldoende bekend, dat ik een groot voorstander ben van de regeling van eene behoorlijke ontwatering en reeds eenige malen gaf ik daarvan in het publiek blyk. Op de jongste vergadering der Afdeeling Middelburg van de Zeeuwschc Landbouwmaat- schappjj (2 December 1912) hield ik eene lezing over: „Het belang van fabriekmatige zuivel bereiding voor Walcheren". Er was toen over „den watersnood" op Wal cheren in het publiek nog niet gesproken of geschreven. Ik heb hierover in het inleidende gedeelte van myn voordracht woordelijk het volgende gezegd „Het zal een dag of 10 geleden zyn, dat ik „eer. tocht maakte van Domburg over de Itoosjes- „weg naar Aagtekerke vervolgens over Melis- „kerke naar Zoutelande en weer terug over „Grypskerke naar Middelburg. Toen heb ik „werkelijk meermalen betreurd, dat ik niet in „plaats van zuivelconsulent kunstschilder was. „Wat had ik dat als schilder mooi kunnen „vinden, die groote watervlakten, hier en daar „onderbroken door groene heuveltjes, die er „boven uitstaken en schilderachtige boerderijen, „gelegen midden in het water! En dat alles was „overgoten met dat eigenaardige, zilverachtige „licht, waardoor het Hollandsche waterlandschap „schilders en dichters inspireert. Maar, Mjjnc „Heeren, ik was geen kunstschilder. Ik zag dat „alles met het oog van den boer. Het vee, dat „nog buiten was, l»ep tot. de knieën door het „water, het land vertrappende, ljjdende onder „koude en vocht. De suikerbieten werden uit „de bagger van het land gedragen, wegen stonden „blank en verschillende boerderijen schenen „haast onbereikbaar. Welke schade een dergelijke „hooge waterstand, zóó vroeg in den herfst reeds „aanbrengt, hoe groot de minder opbrengst van „bouw- en weiland daardoor jaarlijks is, dat laat „zich moeilyk berekenenMaar dat die schade „reusachtig groot is, wie zou dat, behalve mis schien de meeste boeren op Walcheren, nog „durven ontkennen V' „Overal waar men voor de ontwatering afhan- „kelyk was van wind en stroom, als op Walcheren, „en als gevolg daarvan een gedeelte van het „jaar onder water zat, is men tot kunstmatige „bemaling overgegaan. Steeds bleken de voor- „deelen veel grooter te zijn dan de kosten". „Myne Heeren, ik ben er van overtuigd, dat „het ook op Walcheren eenmaal tot kunstmatige „bemaling zal komen. Alleen zal het vooroordeel „tegen alles wat nieuw is oorzaak wezen, dat „men hier een 20, misschien 30 jaren, bij elders „achter komt. Na afloop der debatten over myn lozing, kwam de heer Francke van Grypskerke met een voorstel aan de landbouwers: te bevorderen, dat een centrifugaalpomp met locomobiel zou worden geplaatst, Uit de besprekingen, die daaruit volgden, concludeerde ik, dat er sterk verschil bestond ten opzichte van de oorzaken van den te hoogen waterstand. Elk gat een andere hoofdoorzaak aan, maar niemand gaf blyk zijn meoniug door goedo motievon te kunnen bevestigen. Van mij kwam toen liet volgende voorstel: Aan het Bestuur van den polder Waleheron wordt gevraagd één of meer onpartijdige des kundigen op te diagen een studie te maken van de oorzaken van te hoogen waterstand op Walcheren. Hunne bevindingen worden in een rapport neergelegd. Daarna worden voorstellen tot verbetering van den toestand in het Polder bestuur gedaan. Wil het Polderbestuur geen deskundigen be noemen, dan doen de belanghebbenden het zelf op eigen kosten. ik was zelf van raeening, dat wen stoomgemaal noodzakelijk zou wezen, waarin ik door sommigen bestreden werd. Als groot voorstander van betere ontwatering op Walcheren noemde ik nooit denkbeeldige bezwaren daartegen, die blijkbaar komen uit de koker van raenschen, die liefst alles bij het oude laten. Het is duidoljjk dat. waar ik nooit mot een enkel woord gerept heb van den invloed der bemaling op het drinkwater van het vee. ik me ten zeerste verbaasde deze uiting van den heer Giljam te lezen. Op 15 Januari schreef ik hem uitvoerig over deze kwestie, met vriendelijk verzoek me te willen modedeelen, uit welkt- bronnen liij geput had. De heer Giljam kan uit mijn schrijven voldoende duidelijk afleiden, dat hij zich met zyn minder aangename uitlating over rajj, in het publiek, deerlyk vergist had. Bovendien zijn er heel veel personen, die zulks kunnen bevestigen. Ik had er op gerekend, dat de heer Giljam, direct toen hy wist, dat hij zich had vergist, ten spoedigste zyn fout zou herstellen. Hoewel ik hem tweemaal over deze zaak geschreven heb. liet bij niets van zich hooren. Hot was daarom, dat ik besloot niet langer te wachten mot myn protest tegen zijne uiting. Ik had van iemand van zyn leeftijd en positie niet verwacht, dat hy zonder behoorlijke gronden zich op een dergelijke wyze over een ambtenaar in het publiek zou uitlaten. En nog minder, dat hij oen beleefd gesteld verzoek om opheldering zou negeeren. Hoogachtend, De Zuivelconsulent voor Zeeland, C. ZWAGERMAN. Middklkurg, 25 Januari 1913. TELEGRAMMEN. VGravenliage, 29 Januari. Tweede Kamer. Begrooting van Binnenlandsche Zaken. Voortgezet werd het algemeen lager onderwys-debat. Minister Heemskerk vervolgde zyn rede voering. Schoolopziener Ruysch verbood niet aan de Appeldoornsche onderwijzers- om in besloten kring „Allerzielen" op te voeren, doch ontraadde het hun, als zynde ongepast protest tegen de houding van den burgemeester. In dit opzicht was de Minister het met de schoolop ziener eens. De Minister verklaarde zich tegen gezag uitoefenen van klasse-onderwyzers in de school. Wel was hij voor overleg- plegen. Da critiek, op bizondere scholen uitgeoefend, kwam den Minister voor meer te zyn een eisch van dwingelandij, om het bestaan en de ontwikkeling van het bizonder onderwijs te belemmeren. In de kwestie van het gebed voor de verkiezingen op een katholieke school, wilde de Minister zich niet mengen. Dit is een zaak van Christelijke paedogogie, waaromtrent een minister geen lessen heeft uit te deelen. De minister verdedigde zich tegen het verwyt van de verwaarloozing van het openbaar onderwijs. Die verwaar loozing bestond z. i. alleen in de ver beelding der klagers. Afdoende oplossing van de salaris- regeling, waarvan de onderwijzers politieke agitatie maken, is op het oogenblik om financieele redenen abso luut onmogelijk, voor elk Kabinet, van welke richting ook. In de kindertoeslag ligt niets vernederends. Uitbreiding van de leerstof kwam de Minister beter voor, dan plotselinge uitbreiding van de leer plichtige schooljaren. Hierna volgden de replieken. MARKTBERICHTEN. Tholen, 28 Jan. Jarige Zeeuwsche tarwe f8,25 k f8,75; nieuwe f7,25 it f8, haver f 4,50 a f 5,rogge f 6 k f6,75; wintergerst f 5,75 k f 6,25; aardappelen, blauwe f2 k f2,10 per H.L.; witte f 1,40 k f 1,50 per H.L.peren f 0,36 k f 0,45; jutten f k f appelen f 0,35 k f 0,45 per 5 L.uien f 0,40 k f 0,60 per 50 K.G.hooi f 20 k f 25 per 1000 K.G.stroo f7 k f 11 per 100 bossen zomergerst f k f per H.L. Rotterdam, 28 Jan. Op de veemarkt waren aangevoerd: 49 paarden, 1475 magere en 564 vetto runderen, 162 vette en 676 nuchtere kalveren, 1004 varkens, 98 biggen. Koeien en ossen 34 tot 42 a 43 c., stieren 34 tot 38 c., vette kalveren 55 tot 674 c., varkens 25 tot 29 c., alles per half kilo. Melkkoeien f 140 d f 340, kalf koeien f 150 a f 350, stieren f 130 k f 390, vaarzen f 80 a f 175, alles mager vee; biggen Jf 10 af 17, slachtpaarden f 70 d f 150, werkpaarden f 90, k f 250, hitten f GO d f 200. Nuchtere kalveren: fok- f 18 d f 28, slacht- f 12 h f 18. Biggen f 1,80 d f 2 per week. De aanvoer van vette rundereu was ruim, er bestond aanvankelijk weinig kooplust door te hooge vraagprijzen, later werd er beter gekoeht. Enkele puike giugcn óóu cent boven noteering. Voor Duitscbland werden enkele puike ossen gekocht. Stieren met Hinken aanvoer doch slependen handel, de prijzen der vorige week bleven gehandhaafd. Vette kalveren, vooral puike soorten, werdeu vlug en duur verkocht, ook mindere soorten werden vlug opgeruimd. Melk- en kalfkoeien met veel handel, zoowel voor binnen als buitenland. Uit Limburg waren veel koopers ter markt; voor kalfkoeien werden hooge prijzen bedongen. Jongvee flink vertegenwoordigd, er was meer kooplust dan vorige week. Nuchtere kalveren met beperkten aan voer en slepeuden handel. Handel in paarden beter dan vorige week. Biggen tamelijk aangevoerd, doch werden langzaam verhandeld. Zeeuwsche uien, J Aanvoer c.a. 8000 balen. Handel blijft onveranderd slap. Grooto bruine werden verhandeld van 65 70 ct. per 60 K.G. medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Januari 1913. Hoogste barometerstand 777.6 te Stockholm. barometerstand 747.8 te Malinhead. Verwachting (van den avond van den 29 Jan. tot den avond van 3Q Jan.) meest matige Zuid-Oostelyke tot Zuide lijken windzwaarbewolkt tot betrokken waarschijnlijk sneeuw- of regenbuien. Later zachter. STOOMBOOTDIENST en tusschengelegen plaatsen. JANUARI FEBRUARI. Donderd. 30 Vrijdag 31 Zaterdag 1 Maandag 3 Dinsdag 4 Woensd. Donderd. 6 Yan Van Vlissingen Middelburg naar Rotterdam. naar Rotterdam, Van Rotterdam naar Middelb. en (Vlissingen. 6,20 6,20 6,20 s m. I s m. o, l:=i 3,- Ondertrouwd: A. J. DE GRAAFF J.Mz. en NELLIE H. G. DIJKSTRA. oud-vos9emekr, Bloklmendaal, 23 Januari 1913. Getrouwd: WOLFERT JUMELET STz. en ADRIAANTJE BOSSERS, die, mede namens wederzydsche Familie, hunnen dank betuigen voor do vele bewyzen van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Bruinisse, 29 Januari 1913. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen JAN VAN DE ZANDE l'IETERNELLA KROM SCHEE, op 2 Februari a. s. hunne H 35-JarIgo Eehtvereenlglng te horden ken. Serooskerke, 29 Jan. 1913. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders: A. C. MAST en M. DEN BOER, op 9 Februari, hunne 25-jarige EchtrereenigiDg te herdenken. Overschir, 27 Januari 1913. Zestienh.-Kade 95. Hunne dankbare Kinderen. Ontvangdag 30 Jan. van 2-4 en 6-9. Heden overleed plotseling ons geliefd Zoontje, PIETER QUIST, in den aanvalligen leeftijd van ruim twee jaar. St.-Piiilipslanl>, 26 Jan. 1913. Namens zijn diepbedroefde Ouders, J. QUIST. J. QUISTWesdokp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2