ilMUSMT name REGENSBURG, Tandarts Regensburg ie UITVOERING Bond voor SlaalspepsiODneering. r: De Heer Hypotheken. Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. IJ LICHTE aandoeningen I aangewend, voorkomen "bucham'S PltUN vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. ADVERTENTIEN. 25 gulden belooning op Vrijdag 31 Januari 1913. CURSUS in Lai Uitvoering te Dreischor VOLKS-VOORSTELLING 2 Hofsteden, J. J. CONSTANDSE - Goes. aan de kin te bevestigen en de pet diep in de oogen te trekken. Al spoedig vermoedde men, wie de dader was. Zaterdagmiddag werd hy gearresteerd, en in verhoor genomen. Hy kon echter zyn alibi niet bewyzen. Zaterdagavond kwart over acht rezen zulke zware vermoedens tegen den man, dat hy door den inspecteur van Noord wyk in arrest gehouden werd. Zondag zou men den man confronteeren met den verkooper van de revolver. Zierikzee, 23 Jan. Hedenmorgen, omstreeks 8 uur, had hier een ongeluk plaats, dat tamelyk goed afliep. Twee werklieden, D. van Tichelhoven en P. in den Bosch, waren aan het kolen- lossen op de Nieuwehaven, toen eensklaps de ladder brak en genoemde personen te water vielen. De moedige redder, P. Schouls, mocht het genoegen smaken de drenkelingen op het droge te brengen. Brouwershaven, 23 Jan. Gisterenavond trad in een huishoudelijke vergadering der afdeeling Brouwershaven, [Zonnemaire en Duivendyke der Centrale Liberale Kiesvereeniging alhier als spreker op de heer mr. dr. S. J. M. van Geuns te Zierikzee, daartoe uitgenoodigd door het bestuur dezer afdeeling. Voor een zeer belangstellend publiek, w. o. ook verscheidene dames en niet- leden, door de leden geïntroduceerd, hield spreker zyn boeiende en vol vuur uitgesproken rede over het rapport der Commissie voor de Grondwetsherziening, waarvan reeds een verslag de vorige maand in dit blad gegeven werd, toen deze rede in de kiesvereeniging te Zierikzee door hem werd uitgesproken. Ook in deze vergadering viel een langdurig en welverdiend applaudisse- ment den spreker ten deel. v De heer G. Huisman, die als waarn. voorzitter de vergadering leidde, was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hy den spreker den dank overbracht van het bestuur en de vergadering voor de bereidwilligheid, waarmede spreker aan de uitnoodiging had voldaan, en voor de duidelyke wyze, waarop hy genoemd rapport had verklaard en toe gelicht, daarby iets goeds had geleverd, woorden had gesproken, die met volle sympathie werden gehoord, als het ware van hart tot hart gingen, en nog lang in aangename herinnering zullen blyven nawerken. Hansweert, 22 Jan. Het schip „Maria Louise", schipper De Meier, is Dinsdag in deze haven in aanvaring geweest met een modderbak van den sluisbouw alhier. De „Maria Louise" werd aanzienlyk beschadigd. Een knecht van den bak viel overboord onder den bak door, doch werd nog gered door den schipper van de „Maria Louise". Philippine. Dinsdagnamiddag leidde alhier e.en wagenmaker, woonachtig op het gehucht De Katte, gem. Selzaete, een mallejan, beladen met boomen, door het dorp. Naby de kerk viel hy en werd daarby aan het hoofd getroffen door één der boomen. Bewusteloos werd hy in de pastorie gedragen, waar hem de eerste zorgen werden toegediend. Hoewel de man hevige pyn leed en veel bloed ver loren had, kon de inmiddels geroepen dokter constateeren, dat de verwonding niet levensgevaarlijk was. 's Avonds nog kon de man naar zyn woning vervoerd worden. PREDIKBEURTEN. Zondag 26 Januari 1913. Zierikzee. Geref. kerk. 's Voorm. tien ure en avonds zes ure, ds. Fleurke van Ter Aar. Chr. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure 's nam. twee ure, ds. Wisse's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Donderdagavond zeven ure, de heer Vijver berg. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Voorm. tien ureKinderkerk's avonds half zeven ure, Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Woensdag 29, Donderdag 30 en Vrjjdag 31 Januari, Conferentie-samenkomsten met ver schillende sprekers, o. a. mevr. Garms van Paddenburgh, van Beverwyk. (Zie verder adver- tentie)r Kerkwerve. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Pols. (Na kerktijd beroeping van een predikant). Burgh. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Maanen. Noordxoelle. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Renesse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, de heer Van der Vliet, cand. te 's#Hage. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. kerk. 's Voorm tien ure, ds. v. d. Broek, Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Mejjer. Zonnemaire. Herv. kerk. 's Voorm. half "tien ure, ds. De Leur (bev. ouderl. en diaken). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Dreischor. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Outuerkerk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuiverkerk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterkind. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure èn 's nam. twee ure, ds. Elenbaas (orgel collecte). Bruinisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av: vijf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen (afscheidsrede). Oud-Geref. kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's avonds half zes ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten's nam. twee ure, ds. Verkerk. Donderdagavond half zeven ure, ds. Verkerk, (kerk. huwelijks-inzegening). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. De Bruijn van Oud-Vossemeer. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdifk. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee uro, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. De heer Vijverberg van Zierikzee. Scherpenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek (beide diensten collecte ziekenfonds). Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, -ds. Kamsteeg. Woensdag 29 Jan. 's Avonds zes ure, idem (Bübellezing). Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Verkerk van Tholen's nam. twee ure, Leeskerk. Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Fïlipsland. Herv. kerk. 's Voorm. half tien ure ,en 's nam. twee ure, ds. Bal. Oud-Geref. kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure (Doopsbediening) en 's avonds half zes ure, ds. Boone. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Zwakke of zieke nieren. Door haar te verwaarloozen begunstigen wij de voortwoekering van ziekten. Het verwaarloozen van verzwakking of ziekte der nieren en urine wegen kan de ernstigste gevolgen metzich slepen. Men kan een betrekkelijk uitstekende gezond heid schijnen te genieten en toch een nieraan doening hebben, welke, in het begin van weinig hinder, veroorzaakt werd door een kleinigheid (een gevatte koude, vermoeienis, buitensporig heden van allerlei aard). De uitvloeisels van deze aandoening treden by tusschenpoozen op, ver dwijnen tydeljjk en doen zich daarna krachtiger gevoelen. Rugpijn, hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen onder de oogen en in de enkels, rheumatische pijnen, urinestoornissen kunnen de verschijnselen zijn, die aanduiden, dat de nieren en blaas aangedaan zyn en somtijds reeds veel erger dan vermoed wordt. Foster's Rugpjjn Nieren Pillen herstellen de goede werking der nieren en blaas en doen de bovenstaande verschijnselen verdwijnen, de voor- loopers van gevaarlijke ziekten als waterzucht, niersteen, nier- en blaasontsteking, uremie (urine- zuurvergiltiging). Te Zierikzee verkrygb. bij M. S. Polak, en te Tholen by W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. De dood van minister Regout. In opdracht van H .M. de Koningin heeft Zaterdag Hr. Ms. opperschenker jhr. Van de Poll, de deelneming van Hr, Ms. de Koningin betuigd aan mevrouw de weduwe Regout. Daarna bracht jhr. Van de Poll eveneens een bezoek aan den Minister van Waterstaat, mr. L. H. W. Regout, om ook hem de betuiging van Hr. Ms. deelneming over te brengen bij het overlijden van zijn broeder. Aangaande de plechtigheid van Dinsdag kan worden gemeld, dat de uitvaardienst om tien uur is aangevangen. Na afloop daarvan is het stofïelyk hulsel naar het R.-Kath. kerkhof gebracht, doch reeds den volgenden ochtend, vroegtijdig en zonder eenig verder ceremonieel, per Staatsspoor naar Maas tricht overgebracht. Verder is het, van het station aldaar en uitsluitend begeleid door de familie leden, die met denzelfden trein uit Den Haag de reis medemaken, naar het familiegraf op het kerkhof te Maastricht gebracht. De familie van den ontslapen Minister heeft gemeend geen gebruik te moeten maken van het haar gedane aanbod, om de begrafenis te 's-Gravenhage te doen geschieden met de eerbewyzen aan het ministerambt verschuldigd, waartoe ook de militaire honpeurs behooren. Maastricht, 22 Jan. In allen eenvoud heeft hier de byzetting plaats gehad van het lyk van Minister Regout. Dichte menschendrommen, waar de lijkstoet voorby *r°k> hadden zich langs de straten geschaard. Van by na elke woning woei de vlag half-stok. Lantaarns brandden op den geheelen weg met rouwflours omhangen. Op het kerkhof werd geen toespraak gehouden. Paardenmarkt. Dinsdag 28 dezer zal te Bergen-op- Zoom wederom een paardenmarkt ge houden worden. Wanneer er een plaats is die zich bij uitstek leent zoowel voor den kooper als voor den verkooper, is dat wel de gemeente Bergen-op-Zoom, het centrum van het zware Zeeuwsch- Belgisch paard. Dat is ten duidelijkste gebleken op de laatst gehouden Ten toonstelling. Nergens kwam ooit tevoren zulk een collectie paarden naar een tentoonstelling. De datum der markt is eveneens ge schikt, daar ieder jaar bij gelegenheid der openbare verkooping van hengstou van 's rijks hengstveulendepdt uit alle oorden des lands paardenliefhebbers naar dezen toondag en verkooping komen, zoodat het een ongezochte ge legenheid is voor hen, die een paard wenschen te koopen of te verkoopen. Laten daarom de landbouwers, die een paard te koop hebben, niet aarzelen, doch hunne pracht-exemplaren naar de markt zenden en laten de koopers in grooten getale komen om hier te vinden wat zij op de stallen nooit te zamen kunnen zien. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoording der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat myn hartelijken dank. Redding bij brand in hooge gebouwen Het komt dikwijls voor, dat bij "brand in ge bouwen met 3 etage's de bewoners in het hooge fedeelte worden opgesloten, doordat de 1ste of de étage uitbrandt, en de bewoners voor de keus worden geplaatst van te verbranden, of, zoo ze er het leven afbrengen, door een sprong uit het raam met ontwrichte ledenraaten op de straat terechtkomen. Schrijver dezes wil ten dien opzichte mededeelen wat hij persoonlijk in Duitschland heeft gezien. Met geringe kosten heeft men daar een praktisch middel uit gevonden, om de in nood verkeerende bewoners der 2de of 3de étage te hulp te komen. Dooi de bewoners of de brandweer wordt namelijk een raam opgeschoven, men plaatst achter één der kozynen een stevig hout en ijzerstaaf, waaraan bevestigd is een van zaklinnen ver vaardigde zak, die een lengte bevat als het hoogste gebouw ter plaatse. In die zak zijn gleuven aangebracht, voor het geval de geheele lengte niet noodigis, kan den persoon, die in de opneming bij het raam is ingestapt, telkens gelegenheid worden gegeven uit te stappen. Dit geschiedt doordat b.v. 2 of meer mannen de zak op de straat hoog houden. Het reddingsmiddel schijnt zóó practisch te zyn, dat naar men my mededeelde, vele villa bewoners dit reddingsmiddel aankochten, en op hun slaapkamers in gereedheid hebben. Mochten er plaatselijke bestoren of particu lieren zyn. die hierover meerdere inlichtingen wenschen, mijn adres is by den uitgever dezes bekend. Gaarne ben ik bereid die inlichtingen te verstrekken. U M. de R. nogmaals danlckend voor de opname teeken ik mij met de leus: „Voorkomen is beter dan genezen". MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 23 Jan. Aanvoeren middel matig. Prijzen ondergingen weinig ver andering. Tarwe f7,25 h f 9; chevaliergerst f7 f7,50; wintergerst f6,50 a f6,75; rogge f6 a f6,50; haver f2,50 k f4; erwten (kleine) f9 t\ f 10; kroonerwten f9,50 tl f 11,25; bruine boonen f9 f 11,50. Uien a f 0,35. Aardappelen geen handel. Hooi en stroo door het slechte weer stil met geen zaken. Middelburg, 23 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelyk tarwe 25 en kroonerwten 50 cent lager, witte boonen 25 cent hooger, overige artikelen onveranderd. De pryzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 6 k f 7,75; rogge f6 f 7; zomergerst f 5,50 k f 6,50; paarden- boonen f8 k f9; kroonerwten f 9 k f 12; witte boonen f 10,75 a f 14,75; ronde bruine boonen f 13 k f 18; lange dito f 11 k f 13, alles per H.L. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 22 Jan. Een dochter van J. v. d. Kwast en Sara Millenaer. 22 t, A. Willemse en L. D. Quist. 22 zoon C. Boogerd en J. Kaan. Gehuwd: 24 Jan. P. J. Ochtman, 30 j., jm. en A. C. A. Kuhl, 35 j., j.d. Overleden: 18 .Tan. M. H. J. van Ingen, 83 j., wed. H. a. Hagen. 19 F. R. ter Poorten, 7 jaar, z. 19 M. v. Westenbruggo, 83 j.. wed. J. W. de Graij. 20 N. Stuik, 72 j., wed. J. de Vos. 23 C. M. v. Dongen, 10 jaren. z. 401ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 20, 21, 22 en 23 Januari 1913. Prijzen van f 70. 5719 5808 5899 5939 100G0 19135 5736 5868 5920 8450 10074 NIET E N. 5701 5732 5804 5836 5864 5012 8447 5722 5739 5819 5840 5867 5922 19137 5728 5742 5822 5854 5882 5925 19140 Ondertrouwd: NICOLAAS KRIJGER Bz. en JANNA VAN DER CINGEL Mi>. SEROOSKEKKE, 22 Januari 1913. Haamstede, Algemeetie kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming, die ons werden betoond bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, KAATJE VAN DER LINDE, betuigen wij onzen harteiyken dank. Ouwerkerk, Jan. 1913. Uit aller naam, M. HAGE. Ondergeteekende betuigt zynen oprechten dank voor de vele bewyzen- van belangstelling, zoowel van hier als van elders ondervonden op zyn OOsten Geboortedag, en in het byzonder aan Burgemeester en Wethouders van Haam stede en Burgh. Haamstede, 24 Jan. 1913. N. DE VOS, Gep. Gemeente-Veld wachter. BERGEN-OP-ZOOM, heeft eiken l9ten en 3den Zaterdag van de maand te St.-Maartensdijk bjj den heer De Ruiter consult van 1—4 uur; Dinsdags te Goes, Kleine Kade B 192. Dr. TEN CATE, Speciaal-Arts voor Spijsverterings-, Stofwisselings~ en Zenuwziekte, is van af 30 Januari tot en met 2 Februari niet te consulteeren. Rotterdam, Eendrachtsweg 65. Arts voor Mond- en landziekten, Den Haag, i3 Donderdag a.s. van 104 uur bjj den heer Wansink, Poststraat, te consulteeren voor Mondziekten en Kunsttanden. aan dengene, die mij kan bewyzen, dat ik de opsteller en verzender ben van de berichtkaarten in zake verhoogd teelgeld. Het is zelfs geheel buiten myn weten om geschied. Bruinisse, 23 Jan. 1913. M B. VAN ZUIDLAND. 'LAAT UW ZEEP 8UNLIGHT ZIJN De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en fijn linnen de, uitsluitend betrouw bare Zeep. \tdtrc heelt gaarne een zacht rein gezicht,een jeug dig frisch uiterlijk, en een mooi teint. Dit alles geelt: Lelien- melk van Bergmann Co., Arnhem Fabrieksmerk: .Stokpaardje»' alleen echt in rood-gele (bolUndiche) verpakking. Prijs 40 cent per stuk. Verder maakt het Stokpaardjes- Leiienmaik- Cream roode, ruwe en opengesprongen huid in een nacht blank enfluweelzacht. Tube 35 cent bij: C. J. SONKE Jr., Drogist St.-Maarteiisdtyk. Tot 8 Februari a.s. bestaat nog ge legenheid zich aan te melden als deel neemster aan een 2-jarlgon Zomer-cursus In Landbouwhuislioudkundo te Sint- Maartensdtyk, bij den heer BUIJZE te Stavenisse. De leeftijd mag minstens 15 jaar zyn. Afdeeling Haamstede. Openbare Vergadering OP Woensdag 29 Januari 1913, In het „Hotel BOM". Aanvang 7 uur. Leden half 7. van ZIERIKZEE. TOON EEL SPEL. Entrde lO cent, leden met echtgenoote vrij. deen toegang voor personen beneden 16 jaar. Openbare Yergadering te BURGH, op Donderdag 6 Februari 1913. „uuuuiuuuuuniuuiu Beschermheer de EdelAclitbare Heer E. II. P. VAN NAHUIJS, Bargeni. van Dreischor, op Vrijdag 31 Januari 1913, In do /.aal van MeJ. Wed. J. DE RIJKE. Entree 25 ct. NA AFLOOP BAL. Groote Repetitie Donderdag 30 Januari. Entree 10 en 15 ct. Zaterdag 1 Februari. Entree 15 ct. Aanvang telkens 's avonds 7 uur precies. Gehuwde lieden uit den werkeuden stand hebben vryeii toegang. Plaatsen te bespreken il 10 cent extra bij den Secretaris J. W. DOOGE. Zeer groote I «dragen beschikbaar op Landerijen, voor soliede aanvragen. Te koop: gelegen op Noord- en Zuid-Beveland, groot resp. 47'/s H.A. en 32 H.A. Correspondent W. M. v. d. V E L 1) F te Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 2