Ingezonden Mededeel ingen Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. BE^CHAM'S P1U.EN Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. Met 1 Januari 1913 wordt de rente van 3°/0 verhoogd tot 3,60 Concert te Kerkwerve, Fanfarecorps „CON AMORE' NA AFLOOP BAL. UITVOERING Rederijkersk. „Ad ven do", op den Tweeden Kerstdag Volksvoorstelling UITVOERING Vrijdag '27 December 1912, Muziekgezelschap „N. en U" UITVOERING, IMjWiier „JIM CITS" LÖBORW VOORDRACHT (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 ets.; elke regel meer 1» ets, EN IS OVERAL GRATIS verkrijgbaar VOOR ELK küoper van SOLOaargarine-a^Sctper pond Hij bekende op 10 December in de Bagijnenstraat, nabij het Groote Kerkplein, een pakje te hebben gevonden, waarvan hij dacht, dat het boterhammen bevatte, doch dat bij nader onderzoek gouden colliers bleek in te houden. Z. had ze mee naar huis genomen hij droeg die dingen toch niet en had ze bewaard. Vandaag eindelijk trachtte hij ze te verkoopen, en de heer Van Vriesland had er hem voorloopig een tientje voor gegeven. De politie bleek alras, dat de colliers gestolen waren op Woensdag 11 December uit den winkel van den heer Van den Eerden 'aan den Binnenweg 45. Des avonds hadden ze op de toonbank gelegen en het pakje was tijdens de drukte in de zaak geëclipseerd. Van de 6 colliers, welke het bevatte, werd er reeds een in beslag genomen in de Stadsbank van Leening. Z. is voorloopig op het politie-bureau aan de Meerman straat in bewaring gehouden. Bergen-op-Zoom, 19 Dec. De burge meester heeft de tegen hedenavond aangekondigde opvoering van „De Meid" van Heyermans door de N. V. Tooneel- vereeniging verboden. Klundert, 17 Dec. Ten huize van J. d. P., alhier schynt de vrouw, die alleen was, door een toeval getroffen te zynterwyl zy bewusteloos daar neerlag, zyn hare kleeren in brand geraakt en is zy gestikt. Het lichaam had aan eene zyde groote brandwonden. Oosterhout. Gys van Ham, de oudste inwoner des lands, is in het St.-Jozef- ge8ticht alhier overleden. Den 17den Sept. was hy 103 jaar geworden. Zierlkzee, 20 December. Rechten Terbonden aan het bezit ?an het einddiploma eener Handelsschool met 2-jarlgeu cursus, verbonden aan een 3-jarige lloogere Rnrgerschool. De Minister van Financiën heeft goed gevonden, dat voortaan degenen, die met goed gevolg het eindexamen eener Handelsschool, als bovengenoemd, hebben afgelegd, zullen worden toegelaten tot het vergelykend examen voor surnumerair der registratie en domeinen. Buiten en behalve voor dit examen heeft het einddiploma der bedoelde Handelsscholen, waarvan in deze provincie Vlissingen er óón bezit, reeds gelyk- stelling verkregen met het 5-jarig diploma eener Hoogere Burgerschool ten opzichte van het examen voor: 1°. adspirant-administrateur bij de Kon. Marine 2®. adsp.-verificateur der invoerrechten enz.; 3°. surnumerair der directe beslaat ingen benevens voor het voorbereidend notarieel examen. In verband met het besluit van Provinciale Staten van Zeeland, ge nomen in de j.l. gehouden najaars- zittingen, om verbetering te brengen in de bediening der overzetveron tusschen het Kortgeensche en het Wolferdyksche veer v. v. over de Zandkreek is in de archieven van de gemeente Kortgene nagegaan, sedert wanneer de bediening van het veer van Noord- naar Zuid- Beveland in handen is van de familie van den tegenwoordigen veerman. Voor zoover dit kan worden nagegaan is dit veer sedert 1770 van vader op zoon overgegaan in de familie Schippers; terwijl vermoedelijk ook voor 1770 het veer in handen dezer familie is geweest. Een traditie dus, waarop met recht trotsch kan worden gegaan; te meer daar, voor zoover kan worden nagegaan, tijdens het overzetten zich nog nimmer, zelfs het kleinste accident, heeft voor gedaan; welke gelukkige omstandig heid, naar men ons verzekert, te danken is aan de groote continuïteit in de bediening der veren, waardoor een hooge kennis van dit, vaak lastig bevaarbaar water verkregen kon worden. Noordgouwe. In het zuideljjk deel van de kom dezer gemeente bevindt zich al jaren een modderpoel, die den bewoners tot velerlei last is en bovendien niet tot verfraaiing van het dorp bijdraagt. Volgens besluit van den gemeente raad, j.l. Dinsdag genomen, zal die modderpoel nu opgeruimd en te dier plaatse een bestrating aangelegd worden. Geen twyfel of dit besluit zal bij alle ingezetenen instemming vinden. Brouwershaven, 18 Dec. Heden avond werd aan de kinderen der openb. school de kerstboom vertoond in het groot antiek kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente. Prachtig opgetooid door de damesver- eeniging „Kindervreugd" stond hij daar, door vele kaarjes verlicht, omhangen met zilveren slingers en voorzien van menig cadeautje, in het midden der kerk te pryken, boven op een plankier, dat over een vak banken gemaakt was. Even vóór zes uren waren de kinderen in de school verzameld en trokken deze weldra begeleid door het onderwijzend personeel in een langen stoet de kerk binnen en toen zy uit de voorkerk in de preek- kerk kwamenwaarin de kerstboom prykte, waren zij opgetogen van bewon dering en werd telkens, „èh hoe mooi" vernomen. Nadat deze de voor hen bestemde plaatsen hadden ingenomen gingen de kerkdeuren open, waarvoor zich inmiddels een opeengepakte menigte had verzameld om toegelaten te worden. Langzaam, daar ieder nog betalen moest, stroomde deze menigte de kerk binnen". Ook van hen werd menige uitroep van bewondering vernomen. Toen allen oen zitplaats hadden be komen, gedurende welken tyd het orgel zijne toonen liet hooren, sprak ds. L. R. van den Broek een openingsrede uit., die gevolgd werd door het zingen van een paar kerstliederen door de kinderen, zeer goed uitgevoerd en aardig waren om te hooren. Kón der dames las daarop een kerst vertelling voor, terwyl een andere damo in aansluiting daarmede: het „Stille nachtHeilige nachtvan het orgel deed hooren, gevolgd door nog andere liederen. Ook de heer L. de Lange, die als organist alles begeleide, zong een lied, waarna alle dames in koor vereenigd, van het orgel eenige kerstliederen zongen. Inmiddels werden door vier kleine meisjes, als sneeuwpoppen gekleed en met groen omhangen, een collecte door de kerk gehouden. Daarop werd de boom geplunderd en aan de kleinen de kerstgeschenken uit gereikt, ieder van hen bekwam een geschenk, waarover allen verrukt waren. Nadat tot slot de kinderen nog weel een paar andere liederen hadden laten hooren, nam de predikant voornoemd weer het woord en was daarby zeker de tolk van allen, toen hij de dames leden van „Kindervreugd" een welver diend woord van dank toesprak voor alle moeiten en zorgen in zoo ruime mate daaraan door hen besteed. Hy dankte daarbij ook den organist De Lange voor zijne medewerking en de Kerk voogdij voor de verleende toestemming om het kerkgebouw hiervoor te mogen gebruiken. Na het zingen van het laatste vers van Psalm 72 werd het kerkgebouw door de bezoekers verlaten en werden ee kinderen nog onthaald op chocolademelk en krentenkoekjes. Na allen nog van een sinaasappel voorzien te zyn, ver trokken ook de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Het hoofd der school, de heer De Potter, bracht ook namens de kinderen de dames zijnen dank, en hoopte dat de vereeniging „Kindervreugd" nog lang mag blijven bestaan en nog menig feestje mag geven ten genoege der kinderen. Met genoegen kunnen de dames op hunne moeite terugzien, die als goed geslaagd kan beschouwd worden. Burglisluis. Het op het Nieuwe Zand Zaterdag 1.1. gestrande schoenertje „Mario Anna", geladen met steenkolen, is geheel wrak. Bij hoog t'y zit het schip geheel onder water. ONDER W IJ S. Ellcmect. Aan het herhalingsonderwys, cursus 1 Nov.1 Maart, nemen thans 7 leerlingen deel... Tengevolge van het heerschen der mazelen in" de gemeente, is het getal leerlingen dit jaar zoo klein. Rencsse. Tot leden der Commissie van Schoolverzuim zyn herbenoemd de heeren L. H. Dormaar en W. Steur en zyn benoemd de heeren Th. Lange, J. Schooff en A. J. Padmos. Aan deTtijks-Üniversiteit te Utrecht slaagde voor het Candidaats-examen Theologie, 2e ged., met 't praedicaat „cum laude", de heer Is Kievits, geb. te Oud- Vossemeer. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Het keeren der jaren. In het leven der vrouw is liet keeren der jaren een tijdperk van veel zorg en ziekte. Het openbaart zich door pijn in den rug, hoofdpijn, duizeligheid, gevoel van slaperigheid na den maaltjjd, opstijgingen van het bloed, benauwd heden, een gevoel van zwaarte in den onderbuik, in het kort door de verschijnselen, die gepaard gaan aan een slechte' werking der nieren. Want de onzuiverheden die vroeger op geregelde tjjden werden verwyderd, blijven voortaan gedeeltelijk in het lichaam achter en kunnen niet worden afgevoerd, wanneer de nieren niet voldoende kracht hebben om het bloed voortdurend te filtreeren. liet is daarom, dat het vooral in dit tijdperk noodzakelijk is Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, die de nieren opwekken en her stellen, en haar geschikt maken tot haar belang rijke taak, waardoor de gezondheid van het geheele organisme verzekerd wordt. Te Zierikzeo verkrjjgb. bij M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel ii f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. zijn reeds meer dan zestig jaren hel meest gebruikte huismiddel van de geheele wereld. RECHTSZAKEN. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht zekere L., die te Utrecht werd aangehouden ver dacht van diefstal met braak. In zyn bezit vond men, naar we in de VI. CA. lezen een sleutel en looper die passen op de brandkast van den heer A. W. Smits, eigenaar van het hótel „Albion" te Vlissingen. Deze vermiste dezen zomer uit zyn brandkast een bankbiljet van f 300, en het had de aandacht ge trokken dat L., die toen by hem als kok in dienst was, groote verteringen maakte op do kermis. Het Openbaar Ministerie van het gerechtshof te 's-Gravenhage requireerde lieden, evenals door de Dordtsche recht bank geschiedde, oplegging van zes maanden gevangenisstraf aan mejuffrouw Groen, thahs te 's-Gravenhage, vroeger te Nieuw Lekkerland, wegens 't valsche- lyk onderteekenen met haar vader's naam van een aanvrage voor een levens verzekering. Omtrent de vergiftiging van haar vader, waarvoor zij door de recht bank was vrijgesproken, was niet ge appelleerd. Uitspraak 28 dezer. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 December 1912. Zierikzee. Qeref. Kerk. 'h Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. De Boer van i rijps- lterk. Chr. Geref. Kérk. 's Voónn. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. Wisse's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Gcref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobclstr. 's Voorm. tien ure, Kinderkcrk; 'savonds half zeven ure. ds. Blankert van Kerkwerve. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien uro, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure. ds. Pols. (Na kerktijd verkiezing kerkeraads- leden)'s nam. twee ure, idem (Doopsbedieiltng). Burgh. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure, ds. Van Maan en. 9 Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee^are, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm, half tien ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorin, half tien ure en 's nam. I wee ure, Leeskerk. Oud-Gercf. Kerk. 's Voorm. half tien ure on 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half' tien ure, ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Kok (H. Avondmaal): 's nam. twee utg, idem. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm tien ure, ds. v. d. Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Mejjer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half' tien ure, ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. Geen opgaaf ontvangen. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorrn. half tien ure en 'snom. twee ure,'dr. Wóeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas. BruinviSe. Herv. Kerk. 's Voormi half tien ure en 's ar. hall' zes ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en's av. vjjf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure "en 's avonds vjjf ure, Gewone dienst. Tholen en St.«Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van Asch's nam. twee ure, ds. Verkerk (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam twee ure, en 's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensd\jk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten (Doopsbediening). Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes uro, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tiein ure en'snam. twee ure, do heer De Graaff: 's avonds zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Steonbeok. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's naui. twee ure en 's avo/ids! half zes ure, Leeskerk. Oud-VossemeerHerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, preekiezing van den heer Rijnberg; 's nam. twee ur.b, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Brujjn (voorb. II. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Vooriu. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorni. half tien ure. 's nam. twee ure en 's avonds half zos ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. tft.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. 'Bal. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's naiu. twee ure en 's avonds half' zes ure, ds. Bcone. V E R R E T E R 1 N G. In ons nummer van 16 dezer stond het verslag der vergadering van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge, dat op 31 Dec. 1911 deze vereeniging 220 leden telde. Dit moet zijn 62G leden. Voorts moet gelezen worden, dat bij blyvende ongeschiktheid van 10 pCt. of minder de uitkeering niet meer 312 maal de uitkeering per dag bedraagt, doch zal voortaan wezfin 930 maal do uitkeering per dag. medegedeeld door het Koninklyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 December 1912. Hoogste barometerst. 770.3 te Munchen. Laagste barometerst. 734.2 te Thorshavu. Verwachting (van den avond van den 20 Dec. tot. den avond van 21 Dec.): matige tot krachtigen, ineest Zuidelijken wind; halfbewolkt, weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Geboren: F R A NS, Zoon van A. VAN DJjlR VOO en J. C. VAN DER VOO Bal. Ztruikzre, 18 December 1012. Voor de: talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde Moeder. Behuwd- en root moeder, MejLE NA MOER M O N1 Wed. S. van ok Vtci.dk, betuigen wij onzen harteHjkcn dank. ZiRHiKZRK, 20 December 1912"' Uit aller naam, P. VAN DE VELDE. te geven door hét ran NOORDGOUWE, onder leiding vaii den heer N. A. HottiNga, iu de zaal van tfeu lieer L. KLAASSK. op Donderdag 26 December 1912 (2en Kerstdag). Aanvang 7 uur 's avonds. Entróe 50 Ct. Plaatsbespreking ii 10 cent extra hij L. Klaasse. der onder de zinspreuk1 ..Au u treil an in door vermaak eb nuttig' door oefening", gevestigd te NOORDWELLE, in het lokaal van den heer S. Vbrjaal, (Donderdag 20 December 1912). Aanvang 7 uur. Entróe f 0,50. op Dinsdag* 24 December 1912, in hetzelfde lokaal. Aanvang 7 uur. Voor kinderen beueden de 15 jaar entrée f 0.10. Gehuwde lieden uit den werkenden stand hebben met de Volksvoorstelling vrijen toegang. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering a 10 cent extra bij den heer S. VER.JAAL. OP DOOR HET te Zonnemaire. te geven door de te Brouwershaven, op Maandag 23- en Donder dag 26 December. to POORTVLIET, op 23 December 1912, door den heer L. B. VAN OER SLIKKE te Groote-LIndt, in de zaal van den heer P. J. van der Sltkki-;. Onderworp: De grondslagen van de bemesting. Aanvaug <1 uur precies. Zegt het voört

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6