Pink Pillen Uil Tandarts Regensburg Feest-Uitvoering Ingezonden Mededeelingen. De sigarenfabrikant ook... TE R"KTT"EITVTST Laatste Berichten. 11.11. Adverteerders! ADYERTENTIEN. H.H. Veehouders op Vrjjdag 27 December gemaakte Kledingstukken Firma Aug. van Dyck-Petit, „DE WATERGEUS", op den 2en Kerstdag. Vol k s - V oorstellin g Dinsdag 24 December. Soirée-Amusante Ondêr verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 76 Cts.elke regel meer 15 C't De heer J. van Oers, sigarenfabri kant te Boxtel, Paralelweg 250, heeft ook de Pink Pillen genomen en is natuurlijk van zijne kwalen verlost. Ik heb het genoegen u mee te deelen, schrijft hij, dat ik, dank zij de Pink Pillen, een volmaakte gezondheid heb weergevonden. Sedert langen tijd verkeerde ik in een toestand van uiterste verzwakking. Ik had noch krachten, noch eetlust, noch opge wektheid, en daar ik zeer weinig at, vond ik mijne verloren krachten niet terug, te minder doordat bovendien mijn spijsverlering heel slecht verliep. Na zonder succes verschillende ge neeswijzen te hebben gevolgd, heb ik uwe Pink Pillen gebruikt en toen gevoelde ik mij dadelijk veel beter ik ben met de behandeling door gegaan en nu is er van mijne ziekte niets meer over gebleven." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,de 6 doozen aan het Generaal-DepOt der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Bal; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; YV. Potter, Apotli., Stoofstraat, Tholen en in alle goede Apotheken en Drogisterijen. van goede harmonie. Thans heeft de burgemeester, de heer P. S. Butenx, een klacht ingediend wegens beleediging, tegen het raadslid, den heer W. N. Jobse. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben tot Woensdag 8 Januari 1913 de inschryving opengesteld op eene geldleening, ten laste dier provincie, groot f 105.000, verdeeld in aandeelen van f 1000, en splitsbaar in twee aan deelen van f 500, tegen een rente van vier percent, aanvangende 1 Maart 1913. Vlisslngen, 20 Dec. In de heden gehouden vergadering van den gemeente raad waren ingekomen verschillende adressen vóór en verschillende tegen wettelyke winkelsluiting. Coltynsplaat, 19 Dec. Gisterenavond trad voor het Nutsdepartement „Noord- Beveland" in 't hotel „De Patrys" alhier op, de heer J. Paardekooper uit Purme- rend, met een volksvoordracht over zangonderwijs aan 't volk. In eene keurige inleiding zette spreker uiteen, dat er zooveel ontbreekt aan wat door het volk gezongen wordt. Schoone goede liederen hoort men zoo zeldzaam, daarentegen ruwe en platte straatliederen. Hü wees op de beweging begonnen in Gent door P. Duyze om den volkszang te verbeteren en op de navolging van dat voorbeeld in ons land o. a. door het geven van liederavonden, zooals dat gebeurt in Middelburg en Amsterdam. Daarna gaf de heer P. een aantal liederen ten beste, eenvoudig en schoon van inhoud, ernstig en boertige van ouder en nieuwen tyd. Benige liederen werden door de aanwezigen in koor meegezongen, 't Was een avond van genot; jammer alweer, dat zoo weinigen van de gelegenheid om iets waarlyk schoons en goeds te genieten gebruik maakten. In deze gemeente doet zich op het oogenblik een geval van febris typhoïdea voor. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar den Ham, door ds. P. de Looze te Waarder. Zonnemalro. Bij de op 1.1. Woensdag gehouden stemming voor 10 leden van het kiescollege zijn uitgebracht 54 st., waarvan 2 van onwaarde. Gekozen zyn de h.h.J. Rystenbil met 38 st., M. van Rhe$ met 37 st., S. van Almkerk Az. met 34 st., J. Verseput met 32 st., C. I. Luikaart met 29 st., H. v. d. Plas met 29 stemmen. Voor de 4 overige leden moet een herstemming plaats hebben tusschen de h.h.A. Reraeeus, C. P. Blom, J. v. Felius, L. Pondse Sr., M. van Putte, J. van Es, J. van Nieuwenhuyze Jz. en L. K. Kluit. Nog op 29 andere heeren waren stemmen uitgebracht. Stavenlsse. Als ouderling alhier is herbenoemd de heer J. van Oost. De heer L. Neele, die als diaken was her benoemd, heeft evenwel als zoodanig bedankt, zoodat in deze vacature nog moet voorzien worden. St.-Annaland, 19 Dec. De heer C. Goedegebuure Jz. heeft zyn benoeming als ouderling aangenomen. Geref. Gem. Brulnisso. Zondag 12 Jan. a.s. hoopt ds. Roelofsen predik, alhier, beroepen te Zeist, afscheid van zyne Gemeente te nemen. Landbouw en Veeteelt. Kerkwerve, 18 Dec. Aan de los- en laadplaats Flaauwers zijn in 1912 aan gevoerd 5.999.308 K.G. bieten, tegen 5.679 949 in 1911. Brulnlsse. Maandag werd door de landbouwvereeniging „Landbouwbelang" een vergadering gehouden. De heer S. Hage, penningmeester, deed daarin reke ning en verantwoording van het afge- loopen boekjaar 1912. Hieruit bleek, dat ontvangen was eene som van f 35543,67 en uitgegeven f 35489,4IJ, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 54,25J. Na onderzoek door eene daartoe be noemde commissie werd de rekening in orde bevonden. Vervolgens werd met by na algemeene stemmen de aftredende secretaris, de heer Jb. Goudzwaard herbenoemd, die deze benoeming aannam. Uit het uitgebrachte verslag bleek, dat de vereeniging thans 62 leden telt. Den 27 Januari a.s. zal hot 25 jaar geleden, zijn, dat zy werd opgericht. Stavenlsse. Heden Donderdagavond hield de vereeniging van gedipl. oud- leerl. van den landb. winterc. met de vereeniging „Tot Nut en Genoegen" alhier een gecombineerde vergadering. Als spreker trad op de heer .1. P. M. Camraan, rykstuinbouw-leeraar, die een leerryke voordracht over tuin- en ooft bouw hield. Daarna gaf de heer J. A. de Graaft' van Scherpenisse een paar novellen en bydragen ten beste. Ben en ander viel zeer in den smaak van het opgekomen publiek. Post en Telegrafie. St.-Annaland. Ofschoon de nieuwe postregeling nog slechts enkele dagen in werking is, is er reeds een heele wyziging in aangebracht. In plaats van ten twee ure, vertrekt de middagpost reeds ten óén ure. S P O R X. Naar wy vernemen, zal op den 2den Kerstdag te Zierikzee een Voetbal- Wedstryd gehouden worden tusschen de Middelburgsche Vereeniging „E. M. M." en Z. V. V. van hier. Ingezonden Stukken. Tholes, 19 December 1912. M{jnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U om plaatsruimte voor liet onderstaande. 18 December is hier eene vergadering ge houden der Tuinbouw-Vereeniging Tholen, welke thans 70 leden telt. Op uitnoodiging van het Bestuur hield de heer Camman, ryks-tuinhouwleeraar voor Zeeland en westelijk Noord-Brabant eene lezing over „Het telen van groenten voor export". De belangstelling bleek groot te zijn, en waar de heer Camman zich verklaarde begin Januari met een cultuurplan te komen, is ons Bestuur voornemens op een nader te bepalen datum wederom eene vergadering bijeen te roepen. Doel van dit schrijven is alle belanghebbenden, eigenaars van gronden op liet eiland Tholen bjjeen te roepen, ook niet leden kunnen komen en zijn welkom. Zij die in principe met liet idéé meegaan worden verzocht hun naam op te geven aan ondergeteekende, men verbindt zich daartoe tot niets. Waar in verschillende deelen van ons vader land de tuinbouw op minder vruchtbare gronden als hier. reeds zulke groote winsten oplevert kan het niet anders als van belang zijn men zich hier aansluite en trachtte gezamelijk groenten voor export te telen. Op deze vergadering zal gepoogd worden overeenstemming van gedachten in dezen te krijgen, reeds stemden staande de vergadering een tiental grondeigenaars mejt het idéé in principe in. Waar thans vernieuwde activiteit in zake brug en eventueele tram gaande is en te ver wachten is dat thans flink van gemeentewege zal worden aangepakt, zal ongetwijfeld „het telen van groenten voor export" de dubbele belang stelling van belanghebbenden prikkelen. Immers door betere r.ommunicatie-middelen zal het eiland Tholen, dat door zijn ligging (dicht bjj Antwerpen) voor tuinbouw is aangewezen, zich sterk op dit gebied ontwikkelen. Nu reeds zijn de bewijzen hiervoor aanwezig. U dankend voor de verleende plaatsruimte. De voorzitter der Tuinbouw-Vereeniging Tholen en Omstreken, J V REDEN BUR GH. TELEGRAMMEN. VGravenhage, 20 December. De Minister van Justitie, mr. Regout, vertoeft om gezondheidsredenen met verlof een achttal dagen op het kasteel zyns zwagers, jhr. Smits van Oyen, bij Eindhoven, en zal daarna een buiten- landsche reis van ongeveer drie weken maken. Er is geen rede tot ongerustheid. Tweede Kamer. Minister Kolkman verzekerde aan den heer Vorsterman van Oyen te zullen letten op de belangen van Philippine by de onderhandelingen met België omtrent de indijking van de schorren in het Zuidelyk gedeelte van den Braakman, en deelde aan dien afge vaardigde, die de wenschelykheid van de opneming van deskundigen in het Bestuur der Visscheryen op de Zeeuw- sche Stroomen had betoogd, mede, dat in het Bestuur is opgenomen de heer Moelker te Ierseke, een buitengewoon oester- en mosselman, zooals de Minister zich uitdrukte. Begrooting van Financiën. De Minister beloofde aan den heer Ter Laan hij de aanstaande herziening van de salaris regeling van de rijksbetaalmeesters te zullen overwegen een positieverbetering van den Ryksboekhouder bij de betaal meesters. Naar aanleining van een pleidooi van de heeren Vorsterman, Heemskerk, Schaper, Roodhuyzen, Smeenge en De Meester voor een positieverbetering der Ontvangers, oordeelde de Minister, dat verbetering dient gezocht te worden in een verlaging van den pensioensleeftijd van 70 tot 65 jaren, en door toevoeging van een paar trappen in de schaal der periodieke tractementsverhooging. Tegen het maken van meer kantoren van hoo- gere klassan had de Minister bezwaar. Na nog eenige verdere discussie over zaken van meer lokalen aard werd de Begrooting van Financiën zonder stem ming aangenomen. Na de pauze werd de Waterstaats- begrooting voortgezet. Vllssingen, 20 December. De gemeenteraad verwierp met 12 tegen 6 stemmen het voorstel van Burgem. en Wethtot herbouw van don St.-Jacobstoren in gewapend beton en nam zonder stemming aan een voor stel tot herbouw in ouden vorm en materiaal, waarbij rekening zal gehouden worden met de kans op brandgevaar. Zierikzee, 20 Dec.. De Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg, onder directie van mr. A. A. de Veer en mr. M. C. van der Minne, bericht in een circulaire de omwisseling van 4 ,pCt. pandbrieven in 4j pCt. pandbrieven. Men zie de hierop betrekking hebbende advertentie in ons blad van heden. CÖR R ESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten eenige stukken tot een volgend nummer blijven liggfin' De Re.,. M A R K T B E RIC H T E Zierikzee. 19 Dec. Door de aanstaande feestdagen weinig aanvoer. Bruine boonen 75 et., u f 1 lager. Tarwe f7 a f9; chevaliergerst f6,75 k f7,50; wintergerst f6,50 5 f6,75; rogge f6,25 a f6,50; haver f4 ti f5; erwten (kleine) f 11 tifl2; kroonerwl.cn f 10 k f 13,75; bruine boonen f9 k f 11,50. Uien en aardappelen geen handel. .Middelburg, 19 Dec. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Handel matig, lvroonerwten 50 cent én ronde bruine boonen f 1 lager. Overige artikelen onveranderd. De pryzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 6 a f 8,25rogge f 6 h f 7 zoraergerst f5,50 ti f6,50; kroonerwten f 10 a f 13; witte boonen f 10 f 14; ronde bruine boonen f 13 ii f 18; lange dito f 11,50 a f 13,50; aller per H.Lv Daar (le courant van Maandag gedurende de Kerstdagen door een leder op zijn gemak /.al worden gele/en en derhalve waarschijnlijk velen /uilen ge bruik maken 0111 In dit nummer te adverteeren, verzoeken wij beleefd voor tijdige inzending der ad ver ten till 11 te willen zorgen, teneinde van opname en in het oog loopende plaatsing te kunnen verzekerd zijn. («roole of bewerkelijke adver- tentlPn gelieve men Zaterdag in te leveren. UK DIRECTIE. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze inniggeliefde Echtgen°°t en zorgdragende Vader, Behuwd- en Grootvader, do Heer DIRK STRl'IJK, in den ouderdom van 62 jaar en 3 maanden. Nieuwerkerk, 18 December 1912. Wed. D. STRUIJK—-v. n. Berg. A. C. STEUR—Strüijk. K. STEUR. S. H. STRUIJK. H. J. STRUIJK. J. J. STRUIJK. C. A. STRUIJK. Heden overleed te Nieuwerkerk, na een langdurig doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Broeder en Zwager, de Heer I). STRUIJK, in den ouderdom van ruim 62 jaar. SiRJANöLAND, 18 December 1912. Uit aller naam, L. STRUIJK. Heden overleed te Nieuwerkerk na een langdurig doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Zwager, (le Heer D. STRUIJK, in den ouderdom van ruim 62 jaar. wi9sererkb, 18 December 1912. Uit aller naam, 0. H. VAN DEN BERG. Heden overleed le Rotterdam onze geliefde Zuster, Mevrouw A. W. de Roode—Bosch, in den ouderdom van 34 jaar. ZiiïnmzKE, 18 December 1912. J. II. DE ROODE. B. A. DE ROODEFkbnstra. Bezoeken worden niet afgewacht. V Hiermede betuigen wij onzen welgemeenden dank aan allen, die blyken van belangstelling gaven gedurende de ziekte en na het overlijden van ons geliefd Dochtertje JAKOBA. Zonnemairh,..2Q December 1912. K. VAN DER MEER. OEERTRUIDA VAN DER MEER— Hoekman en Kinderen. Het BESTUUR der Wijk verpleging" brengt bij deze haar hartclljken dank aan allen, die door het zenden van oud goed aan het Ziekenhuis, aan ons verzoek zoo vriendelijk voldaan hebben. De ondergeteekende maakt bekond aan H.H. Veehouders, dat de Stier JACOB IV na zons ondergang niet meer toe gelaten wordt. Aanbevelend, P. BOOT Wz. Do ondergeteekende verzoekt beleefd de Spaarbankboekjes zoo mogelijk vóór 25 December a.s. by het Bestuur in te leveren. W. G. BOOT, Kassier. f De ondergoteekenden geven bij deze kennis, dat met 1 Januari 1913 het dekgeld hunner stieren gesteld Is op f 1.50 per koe. Gebr. DE RIJKE, Sirjansland. M. j. MOL, Nieuwerkerk; Ondergeteekenden berichten, dat zij met het oog op de wijzi ging van den Marktdag van Donderdag (2en Kerstdag) dien dag zullen Kantoor houden op de bekende Plaatsen en Uren. VAN HEEL Co., Tholen, SMMaartensdyk, GórrespondentSchap Tholen der Nederl. Bank. LUIJKX VAN HASSELT, Bergen-op-Zoom. ZATERDAGAVOND van 7 tot 9 uur zijn de to bezichtigen voor de belangstellenden. Evangelisatie „Jeriiël", Breedstr., Z.zee. HET BESTUUR. BERGEN-OP.ZOOM, heeft eiken l"tc" en 3deu Zaterdilg van de maand te St.-Maartensdijk bij den heer De Ruiter consult van 1 4 uur: Dinsdags te Goes, Kleine Kade B 192. iVlagazijn van Grafmonumenten en Marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Jlarmer. Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, S)|]|>- stccnen en Straatkolen. (Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoou. door te BROUWERSHAVEN, in do zaal van den heer RINGEL BERG, onder leiding van den heer L. J. SCHOUTEN uit Zierikzee, op Donderdag 26 December (2e Kerstdag). Aanvang des avonds half acht. Entree 25 cts. Na afloop BAL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2