name GRATIS Water stokerij Ingezonden M e d e d e e I i n ge n. 45CT •PeR-TbND Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht Gewijzigde Dienst. Provinciale Stoombootdienst op de Ooster-Schelde. ADVERTENTIEN. Stokpaardjes- (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 ets.; elke regel meer 15 ets. KINDERTIJDSCHRIFT y\ VERSCflUNTALLEM DAGEN en is overal Gratis v VAN ^OLPAARGARINE VOOR IEDERKOOPER teerd, toen hij bij een der groote kassiers kantoren daar ter stede een valschen wissel van f 4500 ten name van de lirma Bont Co. te Amsterdam wilde incasseeren. Het kassierskantoor was Dinsdagavond reeds door de Twentsche Bankvereeniging gewaarschuwd, dat die wissel was aange boden en dus had men vooraf alle mogelijke- maatregelen kunnen nemen, om de ver dachte te knippen. Hij was gekomen met een Amsterdamsche auto-taxi. Men verzocht den jongen man, die zeer goed gekleed was en iemand van goeden huize bleek'te zijn, over een half uur te willen terugkomen, omdat men nog even iets, omtrent den wissel, had na te zien. De bezoeker ging lieen en reed met den auto naar hotel de l'Eorope want vandaar telefoneerde hij naar het bankkantoor, of men den wissel accoord had bevonden, waarop ten antwoord werd gegeven, dat hij terug kon komen, om de zaak af te doen. Inmiddels had de lirma kennis gegeven aan de politie, dat zich iemand bij haar had vervoegd, die een valschen wissel had aangeboden en terug zou komen om het geld te halen. In weinige minuten tijds waren enkele rechercheurs op het kassierskantoor, om den verdachte te arresteeren. Evenwel kwam de jonge man niet terug. Wel verscheen er na eenigen tijd een slagers jongen, in het bezit van den wissel, met verzoek daarop geld te mogen ontvangen. Natuurlijk vroeg men hem, van wien hij den wissel had gekregenhij deelde mede, op straat te zijn aangesproken door een mijnheer, die met 'n auto in hotel de l'Europe was, doch geen gelegenheid had zelf het geld te komen halen en daarom aan hem (de slagersjongen) had gevraagd het te willen doen, tegen betaling van een flinke fooi. Had hij de f 4500 ont vangen, dan moest hij er dadelijk mee naar het hotel terugkomen. Door den jongen geleid, slaagde de politie er spoedig in den verdachte op het Vreeburg, waar hij juist in zijn auto weg wilde rijden, te arresteeren. Rotterdam, 11 Dec. De 38-jarige Rumeen Doctoru Nicolai Pascu, zich noemende Pascolesco, die Zaterdagavond in de Zandstraat met revolverschoten 5 raenschen, onder wie 2 politie-agenten, verwondde, is gisterenmiddag om kwart over twaalven, onder geleide van 2 rechercheurs en eenige agenten van politie, per politiewagen naar het huis van bewaring gebracht. De man was zeer terneergeslagen en zat als versuft* voor zich uit te kyken. De toestand der drie verwonden Van der Spek, De Haan en Vellinga, in het Ziekenhuis opgenomen en slachtoffers van het revolver-gevecht in de Zandstraat, was heden volgens de doctoren goed. Zoodra het revolver-gevecht met den Rumeen D. N. Pascu, houder van het logement „La Trei Coloral Roman" aan de Zandstraat 70, bekend geworden was, had Speenhof! er een liedje op gemaakt, dat hjj thans met veel succes in het Casino zingt. Het eerste couplet luidt: Vroeger is er wel gelachen: Dienders vluchtten het gevaar; Maar wanneer het er op aankomt', Staan die brave kerels klaar, Daarom ga ik in dit liedje Met den goeden wensch u voor Leve onze flinke dienders Leve ons politiekoorl De proviandkoopman J. B., wonende Kipstraat alhier, kwam Dinsdagmiddag tot de ontdekking, dat zijn motorbootje, liggende aan de werf van B. Tans in het Buizengat bij de Oost-Maaslaan gezonken was. Toen het bootje omhoog gebracht was, bleek dat rivierdieven den benzine motor van 3 J-paardekracht en ter waarde Van f 150 hadden losgeschroefd en ont vreemd en het bootje daarna hebben doen zinken. Schiedam, 11 Dec. Het gemeente bestuur alhier heeft, aangemoedigd door het supces, dat zij gehad heeft met het reeds eenige jaren achtereen beschikbaar stellen van arbeiderstuinen voor het teelen van gro'enten enz., thans aan den ge meenteraad voorgesteld, ook een perceel gemeentegrond beschikbaar te stellen voor den aanleg van burgertuinen. De bedoeling is aan meergegoeden een ontspanningsplaats te verschaffen, en als voorwaarde te stellen, dat ten minste een vierde deel van den grond als siertuin moet worden aangelegd. De stukjes grond zullen door strookjes bosch van elkander afgescheiden worden en een oppervlakte hebben van 500 vierk. M., terwijl voor gesteld wordt den tuin voor ieder perceel te bepalen op f 12 per jaar. Medegedeeld wordt, dat het voorstel op aandrang van de ingezetenen wordt gedaan en wanneer meerdere aanvragen inkomen, het volgende jaar aan het voorstel uitbreiding zal worden gegeven. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. St.-Annaland, 13 Dec. Ten overstaan van notaris Timmerman en ten verzoeke van P. Moeliker werd Donderdagavond in de herberg van W. Rijnberg verkocht een huis en erf, aan den Hoenderweg. Kooper daarvan werd Matth. van dei- Klooster, voor de som van f 890, Landbouw en Veeteelt. Schouwen. De prijs van lupinen is dit jaar buitengewoon hoog. Was er een tyd, dat per H.L. f 3 ii f 4 betaald werd, thans wordt, zelfs voor groote pariyen, f 10 ii f 12 per H.L. besteed. De opbrengst van dit gewas per Schouwsch gemet, is dit jaar over het algemeen beneden het middelmatige, tengevolge van den ongunstigen zomer. Er zyn echter enkele uitzonderingen, akkers die een ruim beschot opleverden. Nieuwerkerk. In de afgeloopen cam pagne zyn op de weegbrug aan de tram halte „de Wereld" gewogen: 7.336.824 K.G. bieten. Stavonisse. Dat de vereeniging van gedipl. oud-leerlingen van den „L. W. CV' alhier niet stil zit, maar tracht nuttig werkzaam te zyn'in het belang van de landbouwers en van den landbouw, kan blyken uit het feit, dat Donderdag 19 dezer alhier voor haar zal optreden de heer J. P. M. Camraan, Rykstuinbouw- leeraar; den 11 Januari e.k. ook alhier de lieer M. J. Waale, landbouwonder- wijzer, benevens den IS Jan. e.k. te Sint-Maartensdyk mej. Jac. van Prooje, landhuishoudkundige, die tot onderwerp zal hebben: „Het onderwijs aan Boeren dochters". R E C H T S Z AK E_ÏL J^Het Gerechtshof te 's Gravenhage deed uitspraak in de zaak van jhr. B. J. O. van Berestein, dagblad-redac teur te 's Gravenhage, appellant en geïntimeerde van het vonnis der recht bank te Middelburg, waarbij hij tot f 10 boete of 2 dagen hechtenis werd ver oordeeld, wegens eenvoudige beleediging jegens mgr. Giovannini, voormalig ver tegenwoordiger van Z. II. den Paus te 's Gravenhage, door een artikel „Van den Haagschen Toren" in de Midd. Ct. Het Hof bevestigde het vonnis. Visschorll -Berichten Brulnisse. De vorige week zond men van hier 1920 ton mosselen naar België en Frankrijk. De verzending naar Engeland, Holland-, en Duitschland be droeg 5S0 balen mosselen. Tweede Kamerverkiezingen. De heer Vorsterman van Oyen heeft aan het bestuur der vrije kiesvereeniging te Oostburg medegedeeld, dat hij wegens zyn vergevorderden leeftijd en drukke werkzaamheden, bij de verkiezingen in 1913 niet meer in aanmerking wenscht te komen. Ambulance Bulgarije. Het hoofdcoraité van het Ned. Roode Kruis ontving Dinsdag het volgende telegram gedagteekend 9 December, van het hoofd der ambulance in Bulgarye, dr. Sikemeier: „Gisterenavond aangekomen teTsjorloe. Ons wacht veel werk. De reis is zóó raoeilyk, dat uitzending van reserve- personeel volstrekt onmogelijk is". Eerste Ka 111 er. De Eerste Kamer is heden na goed keuring van de toetreding tot het Marokko-tractaat, een reeks naturalisatie- ontwerpen en de grensregeling tusschen de kantongerechten Schoonhoven en Ridderkerk uiteengegaan tot Vrijdag middag 27 December. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Zijn uw iilerenjver/.wakt?j« Verzwakte nieren veroorzaken rugpijn, urine- kwalen, waterzucht, rheumatiek. jicht, enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftige onzuiverheden toegevoegd uit de stofwisseling, enz. Zij worden evenwel uit het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zij echter verzwakt zyn, kunnen zij haar werk niet behoorlijk verrichten. Dan blij ft een gedeelte der onzuiverheden in het bloed achter en ver spreiden zij ziekte door uw geheele gestel. Gjj begint u dof, zwaar en duizelig te gevoelen, gij krijgt, last van hoofdpijn en rugpijn, water zuchtige zwellingen vertoonen zicli in de enkels ol onder de oogen, en uw hart wordt aangedaan. Ook kunt gij last krijgen van rheumatische pijnen in de spieren en gewrichten, en hebt gij voort durende aandrang tot urineloozing, terwijl uw water met een branderige pijn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet in orde zijn. is er een niergeneesmiddel noodig, dat haar heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij helpen de nieren om de schadelijke onzuiverheden uit het bloed te filtreeren en nemen zoodoende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. Te Zierikzce verkrjjgb. bij M. S. Polak, en te Tholen bij W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand handelsmerk. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 December 1912 Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Steenhuis van IJssel- monde. Chr. Gerei'. Kerk. 's Voorin, half tien ure, 's nam. twee ure, ds. Wisse's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Donderdagavond 7 ure, de heer Vijverberg. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Voorm. tien ure, Kinderkerk; 's avonds half zeven ure, Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 'Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure, ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Mannen (Doopsbediening). Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Benesse. Herv. Kerk. '_s Voorm. halt tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. (Na afloop der godsdienstoefening verkiezing ouderling en diaken). Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm, halt tien ure, ds. Jupchen. Gevet. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Nchaik van Anna- Jacobapolder (II. Avondmaal). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure '8 nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Ilerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Ilerv. Kerk. 's Voorm tien ure, ds. v. d. Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. ïïerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend's nam. twee ure, ds. Pattist van IJsendijke. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, dr. Wecda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Ilerv. Kerk. 's Voonu. half tien ure, ds. Elenbaas (H. Avondmaal)\s nam. tweo ure, idem (Dankzegging). Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av. half zes ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's av. vyf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's -avonds half zes ure, ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure "ds. Lans; 'snaiu. twee ure, ds. Verkerk. Donderdag half zeven ure, ds. Verkerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, en 's avonds zes ure, de heer Boeienga van Arnemuidoh. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maartensd(jk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorin, half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Hubregtse van 's Gravenpolder. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en'snam. tweè ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 'sVoorni. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud- Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tion ure. preeklezing van den heer Rjjnbeig 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten van Sint- Maartensdijk" Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure, ds. De Bruijn's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Woensdag 11 Dec. 's Avonds zes ure, ds. Kamsteeg (bijbellezing). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. Donderdag 19 en Vrijdag 20 Dec. 's Avonds zes ure, ds. v. d. Heyden van Vlaardingen. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 12 Deo. Bruine boonen waren ruim aangevoerd; prjjzen 50 a 75 cent lager dan vorige week. Andere artikelen onveranderd. Tarwe f 7A f9,25; chevaliergerst f 7 f 7,50; wintergerst F 0,50 a f 0,75; rogge f 0,25 a fö,60; haver f4 h f5; erwten (kleine) fll A f 12kroonerwten 10 k f 13; bruine boonen f 10 a f 12,75. Uien geen handel. Aardappelen f 1,20 a f2. Middelburg, 12 Dec. Ter graanmarkt ,an heden was de aanvoer redelijk. Stemming flauw; tarwe, rogge en gerst onveranderd. Witte boonen, kroonerwten en lange bruine boonen 50 cent en ronde bruine boonen, f 1 lager. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f6 i f 8,25rogge 10 A f 7 zomergerst f 5,50 A f 6,50; kroonerwten f 10 A f 13,50; witte boonen f 10 A f 14; roude bruioe boonen f 13 k f 19; lauge dito f 11,50 A f 13,50; alles per H.L. Rotterdam, 10 December. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer circa 15000 balen van alle soorten, waarvan een groot gedeelte kleine. Handel zeer traag, vooral voor kleine. Br wordt besteed 72 tot 75 cts. per 60 K.G. Beetwortel-suiker. Rotterdam, December. Biet kalmDec. f 111 genoteerd. Amsterdam, 9 December. Biet prijshoudendper Dec. f 11ge noteerd, per Mei k f 11 te koop, per Aug. k f 12,"j genoteerd. Londen, 9 December. Biet 38 gr. prijshoudend. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 8 De'-. Een dochter van C. Gast en J.P. Dalebout. 10 zoon P. Goettsch en M. C. Krakeel. 10 P. M. .Stiphout en M. Keuvelaar. Gehuwd: 11 Dec. M. Viergever, 83 j., j.in. en P. Slegt. 28 j., j.d. Overleden: 5 Dec. A. 0. Moelker, 16 in., d. 9 n .1. G. Bethe, 88 j. 4 m., ongeh. z. 12 W. C. de Glopper, 46 j., ongeh. d. 12 A. Fierens, 68 j., man van M. Geldhof. Als levenloos aangegeven: 6 Dec. Een zoon van K. Soman en N. de Weeze. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 December 1912. Hoogste barometerst. 775.5 te Horta. Laagste barometerst. 728.2te V estmanoer. Verwachting (van den avond van don 13 Dec. tot den avond van 14 Dec.) matige tot krachtigen tydelyk storm achtige, Zuidwestelyken wind, meest zwaarbewolkt. W aarschynlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Officiëel Marktboricl11. BOTER 0,625 en 0,678 per 5 II.G. KIP-EIEREN 0,95 en 1,25 per 25 st. Zierikzee, 12 Dec. 1912. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOLT. Onderneemster: de Provincie Zeeland. December 1912. 's morgens, 's middags. Van MIDDELBURG op Werkdagen7,30 2, op Zondagen7,30 Geen dienst. Van ZIERIKZEE: op Donderdagen6,30 2,15 op andere werkdagen 7,30 2,15 op Zondagen7,30 Geen dienst. Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek dei boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8,30 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche Veer, zal zoo noodig om een bijwagen naar Goes worden getelegrafeerd. Ondertrouwd: JAC. DE RIJKE en B. C. BRANDT. Zonnemaire, 13 December 1912. V Voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden bij het over lijden van myn geliefden Echtgenoot en Zoon, myn oprechten dank. Zierikzee, 13 December 1912. Wed. APPELSRombouts. V Myn welgemeenden dank aan allen die hebben medegewerkt tot myn benoeming tot dijkgraaf van den Polder Dreischor, en verder aan allen die daarbij blijken van belangstelling gaven. Dreischor, 13 December 1912. J. DOELEMAN Jr. V He ondergeteekende betuigt zyn innigen dank aan Dr. COEBERG van Bergen-op-Zoom, Dr. VAN DISSEL van Breda {en Dr. POLDERMAN van Scherpenisse voor de geneeskundige behandeling aan zyn Dochtertje" in het Burgerlyk Gasthuis te Bergen-op-Zoom bewezen; zoomede raynen dank aan de Moeder en Zusters dier inrichting, voor de liefderijke verpleging. Scherpenisse, 12 December 1912. De Vader, J. D. JAGT. aangeboden, met verkoop van Waseb-, Poets- en vele andere Artikelen en Brandstolten. Te bevragen by J. BEER, Ooyevaar- straat 26 bovenhuis, Rotterdam. \td«e beeft, gaarne een zacht rein gezicht, een jeug dig Irisch uiterlijk, en een mooi teint. Dit alles geelt: van Bergmann Co., Arnhem Fabrieksmerk: .Stokpaardjes* alleen echt in rood gele (bollandscbc) verpakking. Prijs dOcent per stuk. Verder maakt bet Stokpaardjes- L.ii.nm.ik-Cream roode. ruwe en opengesprongen huid In een nacht blank enfluwcelzachl. Tube85cent bij: 1'. J. SONKE Jr., Drogist St.-Maart«usdyk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6