Pink Pillen Ingezonden Mededeelingen. Uit Stad en Provincie. Genezen. In do Gemeente ELKERZEE: 6. 93 A. WEILAND, Sectie A, No. 142, in pacht bij M. T. van den Bout. Van dit perceel zal een klein ge deelte worden onteigend voor den aan te leggen Tramweg Burgh— Brouwershaven. In de Gemeente NOORDWELLE. 7. 72 A. BOUWLAND, Sectie A, Nis. 290 en 290fós, in pacht bij Willem Kosten. In de Gemeente OOSTERLAND. 8. 1 H. 03 A. 20 c.A. BOUWLAND, Sectie K, Nis. 14, 15 en 16, in pacht bij de erven L. Boljjn. 9. 2 H. 12 A. 20 c.A. DIJK, Sectie H, Nis. 35 en 35bis, in pacht bij Joh.' Hage A z. In de Gemeente KERKWERVE. 10. 2 H. 49 A. 67 c.A. WEILAND en 78 A. 63 c.A. BOUWLAND, of te zamen 3 H. 28 A. 30 c.A. BOUW- en WEILAND, Sectie E, Nis. 237 en 238, in pacht bij N. P. Hendrikse. In de Gemeente ELLEMEET: 11. 3 H. 75 A. 41 c.A. BOUWLAND, Sectie C, Nis. 191 en 193, in pacht bij hnan Ben evoet. In de Gemeente NIEUWERKERK. 12. 2 H. 79 A. 70 c.A. BOUWLAND, Sectie I, Nis. 40, 41, 42»en 43, in pacht bij B. van de Zande. De Voorwaarden dezer Verpachting Hggen van heden af ter lezing bij den Notaris J. FRANSE. Zierikzee, den 15 November 1912. De Burgemeester en Wethouders voornoemd D. VAN DER VLIET, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Ct i Zierikzee, 30 Nov. Vrijdagavond vergaderde in het „Café Juliana" de Zierikzeesche IJsvereeniging. De voorzitter, de heer A. J. Ribbens, opende de vergadering, en de secretaris, de heer G. H. P. Ribbens, las vde notulen, die onveranderd werden goed- fekeurd. Tot zuivering der notulen eelde de voorzitter mede, dat van het gemeentebestuur de toezegging ver kregen was de Gracht weer onderhands te mogen pachten, en dat gevraagd was een vermindering van pacht. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 180 leden telt. Do penningmeester, dé heer Klok, deed hierop rekening en verantwoording van het door hem gehouden beheer. Een commissie, bestaande uit de heeren Douw, Ideler en Pik wejd met het nazien der rekening belast.' Deze vond haar accoord, zoodat zy werd goed- fekeurd, in ontvang tot een bedrag van 330,10 en in uitgaaf tot een som van f 249,38, sluitend alzoo met een batig slot van f 80,72. Op het spaarbankboekje stond f 35,25. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. Ribbens, P. Klok en A. Anker werden herkozen. Mede aanbevolen waren de heeren G. Gasille, M. Polderman en P. M. Panny. Besloten werd rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Hierop sloot de voorzitter de verga dering. Tengevolge von omstandigheden zullen deze maand in „Algemeene Ont wikkeling" geen lezingen gehouden worden. 9 Dec. zal de heer Wageningh, kapitein apotheker te Breda in genoemde vereeni ging over kleurenphotographie spreken. 30 Dec. zal de heer Van der Pluijm, architect te Amsterdam er een spreek beurt vervullen. Vanwege de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer alhier werd heden in de koffie kamer der Concertzaal de Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen en etsen van de Walchersche schilders G. Bergsraa, J. C. Nyland en M. Zwart, voor het publiek opengesteld. Wy zullen de 77 nummers der expositie niet bespreken, maar wel kunnen wy getuigen, dat vele er van zeer zeker ware kunstproducten zyn. Zoo heeft de heer Bergsma een bizonder fraai stuk geëxposeerd, voor stellend een jongen met een bok. De „Mid dagzon" van den heer Nyland, alhoewel een geheel ander genre, zal voor velen een zeer groote attractie vormen. Van de schilderyen van den heer Zwart trok ons het meeste aan de „Haven te Zierikzee", een keurig stuk, dat onge twijfeld onzen stadgenooten veel belang zal inboezemen. Men verzuime niet de expositie, waar onder ook vele schilderyen en teeke ningen voorkomen, die op Zierikzee betrekking hebben, te bezoeken. Zij is der moeite waard. Zaterdagavond werd in de Concert- alhier een bioscoop-voorstelling die schaars bezocht was. Zondag- *as de zaal, naar men ons vrij goed bezet. Het publiek, Mevrouw S. Kaldenboven, gebo ren van der Beek, van Basenstraal 29, te 's Gravenbage, heeft ook de Pink Pillen gebruikt en is natui lijk van haar lijden verlost, Ik wanhoopte, schrijft zij, de krachten, de eetlust en het welzijn dat men ondervindt wanneer men goed gezond is, ooit te zullen weer vinden. "Sedert langen tijd was ik ver zwakt ten gevolge van bloedarmoede, en mijn verzwakking vermeerderde voordurend ondanks vei sterkende mid delen, krachtigen wijn en een uitge zocht voedsel. De geneesmiddelen die ik had gebruikt, hadden geen verbetering in mijn toestand gebracht. Ik ondervond een overmatige ver moeienis bij het doen van het lichtste werk en een korte loop of het bestij gen van een trap was voldoende om mij op te doen zijn. Men zeide mij Waarom beproeft gij de Pink Pillen niet?" Ik heb toen eenige doosjes Pink Pillen gekocht en de behandc- line gevolgd. Toen ik het eerste doosje had opgebruikt, was ik reeds veel beter, en na eenige weken behandeling had ik al mijne krachten weergevon den en zag er weer goed uit, wat wel een aanwijzing was dat ik op nieuw een uitmuntende gezondheid had De Pink Pillen zijn verkrijgbaar «i f 1,75 de doos en ajf 9,— de 6 doozen aan het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Van Eeghenlnan 22diuls, te Amsterdam-; voor Zierilczee en Omstreken bij J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. .T. Bal; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede Apotheken en Drogisterijen. dat in voortdurende spanning zat over hetgeen er komen zou, was met hetgeen het te zien kreeg, zeer ingenomen, wat ook bleek uit zijn levendig applaus. Naar wij vernemen, zal in het begin van de volgende maand wederom een bioscoop-voorstelling met geheel nieuwe films gegeven worden. St. Ct. No. 274 bevat als bylage de statuten der naaml. vennootschap „Bloera- bollenkweekery en handel voorheen Mulock Houwer en Co." te Zierikzee. Vennooten zyn mevr. E. J. C. Mulock HouwerBatenburg, J. E. Mulock Houwer Dz., mej. M. J. Batenburg, A. Batenburg, mr. A. J. F. Fokker, W. Du Claux. Het doel der vennootschap is het kweeken, koopen en verkoopen van bloembollen, wortelgewassen, granen, zaden en peulvruchten en daarin handel te dry ven. Door Gedep. Staten is benoemd tot opzichter van den Provincialen Waterstaat de heer A. L. de Jong te Hoofdplaat, thans waterbouwkundig ambtenaar bij het bestuur der water- keering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomas en hem als standplaats aangewezen de gemeente Neuzen. Benoemd tot rijksveldwachter, met standplaats Veere, de heer A. de Moor, geboortig van Ellemeet. By de op 1822 dezer in de gemeente-ziekenhuizen te Rotterdam gehouden examens zyn o. a. voor ziekenverpleegster geslaagd de dames: M. R. Debra, E. J. P. Magielse en A. C. Verschure, allen van het gasthuis te Middelburg. Benoemd tot rijksklerk aan het kantoor der Registratie voor de Ge rechtelijke akten en der Domeinen te Middelburg, de lieer J. J. Ornée aldaar. Naar aanleiding vair een adver tentie in de Limburger Koerier, waarin de burgemeester van Weert, de heer Kolkman (een zoon. van den minister van Financiën), een politie-agent vraagt, met de bepaling, dat de aan te stellen agent Roomsch-Katholiek moet zyn, heeft het Kamerlid, de heer Duys, aan den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd, of de minister het goedvindt, dat een burgemeester aldus openlyk alle niet-Rtomschen uitsluit. Droisclior. In de j.l. Zaterdagavond gehouden vergadering van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering werd besloten op 6 en 7 December a.s. uitvoeringen te doen geven door de hier bestaande rederijkerskamer „Bellamy". Om de kosten dezer uitvoeringen te dekken zullen de leden, die deze uit voeringen bywonen, moeten bijdragen 10 cent, terwyl van de niet-leden een bijdrage van 30 cent zal gevraagd worden. Deze maatregel is noodig, omdat de kas der afdeeling niet toe reikend is de noodige onkosten te dekken. Zouucmaire, 24 Nov. Reeds tweemaal in de laatste 8 dagen heeft de tram een ongeluk gehad. Zaterdag 1.1. reed de tram van pl.m. half één tegen een met peeën beladen wagen, waardoor het balkon van één der wagens ge havend werd. Nu 1.1. Donderdagavond 8 uur brak ter hoogte van den Rooyaards- weg de as van een pulpwagen, wat veel oponthoud veroorzaakte, daar eerst de wagen moest gelost en verwijderd worden. Tot diep in den nacht was men er aan bezig. De mazelen hebben zich zoodanig uitgebreid, dat de Bewaarschool en de drie laagste klassen der openb. school byna ontvolkt zyn. Ook in de bizondere school neemt het aantal gevallen toe. Scliarendijke, 22 Nov. Wegens het groote schoolverzuim tengevolge van het heerschen der mazelen is heden de bizondere school gesloten. Stavenlsse. In de 1.1. Zaterdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Oud-Kempeneliofstcde, werden benoemd tot vertegenwoordigers in den Dijk raad der waterkccrpg van de calamiteuse polders Oud-Kempcns- liofsledc en Moggersliil, dc heeren N. Kodde, L. G. Tuijnman en O. Steendijk Sr. te Stavenisse en M. J. Hoek te St.-Maartensdijk. J.l. Zondag is het gelukt om de ijzeren modderbak, groot plra. 300 ton, die door den stormvloed van 11 Nov. 11. op den berm van den dijk aan den Stavenissepolder werd geslagen, door middel van sleepbooten er af en in Int ruime sop te krijgen, waarna ze naar Antwerpen is gesleept. Colijnsplaat, 24 Nov. Deze week gaf de heer Huygens van Bergen-op-Zoom, in het café van den heer De Looff alhier twee avonden, Donderdag en Vrijdag, een voorstelling met zijn bioscoop. Den eersten avond was de zaal meer dan vol, den tweeden echter merkelijk minder. De vertoonde films waren prachtig en leerzaam en werden op aangename wijze door den verlooner geëxpliceerd. Dat er vele toeschouwers waren mag wel worden toegeschreven aan de hooge loouen die tegenwoordig verdiend worden onder den werkmansstand, zoodat deze ook eens iets kan genieten van wat anders alleen voor de meergegoeden, die op reis knnnen gaan, is weggelegd. Naar verluidt zullen na Maandag avond (25 dezer) door de fabriek Oud- Gastel (Stampersgaf) geen bieten meer worden ontvangen. Vlisslngen, 23 Nov. Hedenmiddag werd van de werf der Kon. Maatschappy „De Schelde" alhier met goed gevolg te water gelaten het stalen schroef- stoomschip „Soerakarta", voor de stoom vaart-maatschappij Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam en bestemd voor .de vrachtvaart op Nederlandsch-Indië. De laatste beletselen werden wegge nomen door mejuffrouw Annie Martin, dochter van den hoofd-ingenieur der maatschappy „De Schelde". De „Soerakarta" is een zusterschip van de „Pontianak", hetwelk in Mei 1.1. van dezelfde werf en dezelfde helling te water liep en waarvan destyds een uitvoerige beschrijving werd gegeven. De afloop had in de beste omstandig heden plaats. Provinciale Staten van Zeeland. Najaarszitting 1912. Vervolg). In een ander.e afdeeling wyst een lid op de onbillijkheid dezen dienst op te heffen, terwyl een ander, die eerst vóór het voorstel was, thans van idee is veranderd. In twee afdeelingen werd de kwestie van een dienst TerneuzenHoedekens- kerkeHansweert besproken, doch door Gedep. Staten werd er op gewezen, dat alleen in behandeling is het voorstel om den dienst Iloedekenskerke op te heffen; één der leden van dit college wees er op, dat het wel bereid zal zyn de kosten van een dergelyken dienst te berekenen en in overweging te nemen. Nog een ander lid van Gedep. Staten geeft toe, dat bedoelde dienst de mooiste zou zyn, welken men kan uitdenken, omdat de reis uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Holland vice versa met 72 K.M. bekort zou worden. In één der afdeelingen stelde een lid voor den dienst Hoedekenskerke te be houden tot beslist zal zijn over het eindpunt van het ontworpen tramplan op Zuid-Beveland, waarmede alle leden in die afdeeling zich vereenigen. In een andere afdeeling werd met algemeene stemmen een motie aange nomen, waarbij Gedep. Staten worden uitgenoodigd in de a.s. Zomerzitting met een afgerond voorstel te komen om een dagelijkschen dienst in het leven te roepen tusschen Terneuzen en Hans- weert met tusschen-station Hoedekens kerke enzoolang daaromtrent niet beslist is, den thans bestaanden dienst op Hoedekenskerke te continueeren. Gedep. Staten vonden in dit verslag aanleiding tot de mededeeling, dat zy zich voorstellen een onderzoek in deze in te stellen en de uitkomst daarvan in de aanstaande Zomerzitting mede te deelen. De heer Van Dam trekt zijn voorstel in. Aangenomen werden de voorstellen tot toekenning van een subsidie van f 550 voor 1912 aan de gemeente Nisse in de kosten van hare huishouding en van f800 aan de gemeente Veere; tot toekenning van*een jaarlyksch subsidie van f 125 voor de jaren 1913 tot en met 1915 aan de vereeniging Ambachts avondschool te St.-Annaland; tot afwy- zing van het verzoek van den oalam. Leendert-Abraharapolder om subsidie voor verbetering van den weg naar de haven te Kats; tot afwijzing van een verzoek van D. P. Priemers en A. van der Poet Clement om in beginsel adhaesie te betuigen aan hun plan, om verschil lende gemeenten te doen opnemen in het ontworpen tramwegnet op Zuid- Beveland tot wijziging van het besluit der Staten van 12 Juli j.l. tot verleening van een bijdrage aan het Ryk in de kosten van het maken van los- en laad plaatsen te Neuzen, naraeljjk om te be palen, dat die bijdrage eerst 1 Januari 1914 zal aanvangen en tot overlating aan Gedep. Staten voor de behandeling van het adres van H. de Wit, te Hilver sum, omtrent de vervanging, by provin ciale werken, van loodwit door een door hem samengestelde verfstof. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel tot deelneming in het waarborg fonds voor de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. in 1913 tot een bedrag van f-2500. Volgens het algemeen verslag .werd in de eerste afdeeling de wensehelijk- heid uitgesproken, dat op het tentoon stellingsterrein des Zondags zooveel mogelijk geen buitengewone openbare vermakelijkheden zullen plaats hebben. By stemming verklaarden zich vier leden voor die wenschelykheidtwee zich er togen, terwyl drie leden zich hun stem voorbehielden. In de andere afdeelingen verklaarden meerdere leden slechts dan met, het voorstel te kunnen medegaan, indien als voorwaarde wordt gesteld sluiting der tentoonstelling met den aankleve van dien op Zondag. Andere leden wezen er op, dat dun tal van personen de tentoonstelling niet zouden bezoeken. Voor een amendement van Zondags sluiting verklaarden zich in de tweede afdeeling 6 leden, terwijl 5 leden tegen stemden en drie zich hun stem voor behielden. Een lid der tweede afdeeling meende dat de provincie niet moet bijdragen voor kermisvermakelijkheden. Een der leden stelde by amendement voor, te bepalen dat de gemeente Middelburg voor f 1000 moet deelnemen, al de leden dier afdeeling verklaarden zich hier voor. De heer De Veer verklaarde zich een tegenstander van de wyze, waarop de tentoonstelling zal worden ingericht. Hoofddoel zal zijn vermakelijkheden te organiseeren, die vreemdelingen naar Middelburg zullen trekken. Voor zulk een doel mag het geld van de provincie niet worden besteed. De heer Duvekot stelde een araende ment voor om te bepalen, dat de ten toonstelling Zondags gesloten moet zyn. De heer Hammacher verdedigde de openstelling der tentoonstelling op Zondag, omdat anders velen van een bezoek uitgesloten worden. De heer Houterraan verdedigde de sluiting uit het oogpunt van Zondags rust en Zondagsheiliging. De heer Blura achtte het waar, dat de Commissie in haar circulaire zegt, dat Zeeland in 1913 niet achterblyve, en wees op het aannemen zonder stem ming in de beide Kamers van het wets ontwerp tot het verleenen van rijksubsidie. Waar Zeeland's aanhankelijkheid aan het Oranjehuis zoo groot is, meenden Gedep. Staten niet anders te kunnen voorstellen dan zy deden. Het Comité was volgens spreker bescheiden in zyn aanvraag. De finantieele bijdrage is in deze niet het voornaamste, maar wel het afleggen van blyken van belangstelling in de Nederlandsche feestviering. Spreker noemt het plan een uitstekend plan en verdedigt o. a. het exposeeren van nationale kleederdrachten. Het verwon derde hem, dat de heer De Veer zoo sprak, omdat hy Middelburger is, en er nu gelegenheid is, dat Middelburg zich als Zeeland's hoofdstad kan doen gelden. Spreker ziet niet in, hoe men uit het plan kan opmaken, dat hier geen sprake is van een tentoonstelling, maar van een reeks kermis-vermakelijkheden. Hij be strijdt deze meening uitvoerig. Persoonlijk is spreker wel voor Zondagssluiting, maar de meerderheid van Gedep. Staten was voor openstolling van 12 uur. Het spijt hem dat niet met spontane inge nomenheid het voorstel begroet is, niet voor Gedep. Staten, doch voorZeeland zelf. De heer Gerlach stelde voor aan het voorstel van Gedep. Staten toe te voegen, dat op Zondag geen openbare vormakelykheden mogen plaats hebben. Na een vraag van don voorzitter schrapt de heer Gerlach het woord „openbare". De heer Do Veer heeft geen spijt, dat hij tegen het voorstel heeft ge sproken, omdat hij nu de mooie rede van den heer Blum heeft kunnen hooren. Hy wil van de kwestie geen principieele kwestie maken. Hy is bereid geen stemming over het voorstel uit te lokken. De heer Blura wees er nog op, dat de vermakelijkheden van zelf m de week gehouden worden, omdat men er de hulp der boerenbevolking voor noodig heeft. De heer Dieleman wees op Calvijn, die het plaatshebben van vermaken op Zondag aanbeval. Het amendement-Duvekot werd ver worpen met 17 tegen 13 stemmen. Het araendement-Gerlach werd ver worpen met 19 tegen 11 stemmen. De lieer Houterman verzocht stem ming over het voorstel van Gedep. Staten, dal wordt aangenomen met 38 stemmen. Gedep. Staten s'ellen voor, als voor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2