WAXINE Abdijsiroop, REGENSBURG, In de klauwen der Tering. Ingezonden Mededeelingen. een vrouw ADVERTENTIEN. Klooster Sancta Paulo P. P. J. LOEWER. Opruiming. Vulkachels, Open Haarden, Sleekachels, Tegelplaten, enz. Fijn wit Amandel JW lïlflAfilti i Bruin, voor Werklieden. Uit het verslag van den boekhouder bleek, dat over het afge- loopen jaar aan contributie ontvangen was een som van f 286,20. In dank was ook nog ontvangen van een begunstiger een gift van f 40. De uitgaven bedroegen een som van f 382,99, waarvan f 362,50 aan zieke leden en aan weduwen is uitgekeerd. De bezittingen der Vereeniging bedroegen op 1 November 1912 f 690,69. Drie nieuwe leden traden tot het Fonds toe, zoodat hun aantal thans 59 bedraagt. Moge de Vereeniging groeien en bloeien in het welbegrepen belang van den werkman! Brulnisse. Gedurende de hevige wind vlagen van Woensdagmorgen, werd door een tjalk voor deze gemeente de vlag geheschen teneinde hulp te verkrygen. Een paar mosselbooten uit deze plaats gingen ter hulp. Het bleek, dat het roer gebroken was. Het vaartuig werd later door een stoomboot weggesleept. Een mosselboot uit Ierseke is op het Keeten door een stoomboot aangevaren. Het vaartuig, dat met suikerbieten geladen was, is gezonken. De opvarenden werden gered. Stavenisse. Woensdag dreef alhier voorbij de omgeslagen hoogaars, I. 30, en zit thans aan den nol onder Sint- Annaland. Blijkens ontvangen bericht is de bemanning ervan gered, en aan het Kanaal aangebracht. Men vermoedt, dat er een aanvaring heeft plaats gehad. Scherpen Isse. Op den leeftyd van byna 80 jaren is de gemeente alhier een geacht ingezetene ontvallen door het overlijden van den heer Q. Hage. Dat hij bij zyn ingezetenen een geacht en bemind persoon was, bewijzen wel de verschillende functiën die hy bekleedde, zooals lid van den gemeenteraad, lid van het College van zetters, lid van het Kiescollege en Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. De eenige Israëlieten Sara en Emanuel Melgor, die een reeks van jaren alhier woonachtig zyn geweest en door gemeente, kerk en particulieren finan cieel in staat zijn gesteld om hun laatste levensjaren te Rotterdam door te brengen, waar zij een goede verzorging hadden by hunne geloofsgenooten, zijn na een verblyf van eenige maanden aldaar over leden. Oud-Vossemeer. De Volksbibliotheek alhier, opgericht en in stand gehouden door het leesgezelschap „Leeslust", is thans weer voor de wintermaanden geopend; liefhebbers van lezen kunnen weer voor de lange winteravonden lectuur verkrygen. Wie door het geven van geschikte boeken de zaak wil steunen, zal natuurlyk een goed werk doen, want er moet voor de noodige afwisseling in de lectuur gezorgd worden. Door het bietenvervoer onder zulke treurige omstandigheden, zijn de meeste onzer mooie grintwegen thans in desolaten toestand gebracht, het kei- beslag op den Hikschen dyk heeft niet het minst geleden, zoodat weer heel wat offers geëischt worden, vóór alles weer in goeden toestand is gebracht. De heer De Waal, veearts alhier, heeft de benoeming naar Odoorn aan genomen, en is in den loop dezer week vanhier reeds vertrokken. Tot brigadier-majoor der Ryks- veldwacht is aangesteld de heer I. J. Drever te Heinkenszand. Coiynsplaat, 22 Nov. Woensdagavond hield het fanfare gezelschap „Wilhelraina" in het Café „Juliana" alhier zijn jaar- lyksche vergadering van werkende leden en donateurs. Aanwezig waren 13 werkende leden en 4 donateurs. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in 't algeloopen vereenigings- jaar de ontvangsten hadden bedragen f 443,62$, de uitgaven f 285,19|, zoodat er nu een goed slot was van f 158,43. Het aan den Oosterput gestrande schip „Wilhelraina Pieternella" is na de lading gelost te hebben, oogenschynlyk zonder schade vlot gebracht. Het schip neemt de geloste lading suikerbieten weder in. Met ingang van 20 Nov. is volgens contract de tijd verstreken waarop de fabrieken verplicht zyn de suikerbieten te ontvangen. Er wordt echter trouwens nog niets omtrent weigering vernomen. De agenten van de fabriek van St.- Antoin echter hebben kennis gekregen, dat wel bieten mogen worden ontvangen wanneer zy rechtstreeks in het schip kunnen gelost worden, doch dat zy op het Havenplein niet meer mogen worden ontvangen. Middelburg, 20 Nov. Heden is van Wissenkerke overgebracht naar het huis van bewaring als verdacht van feitelijke aanranding der eerbaarheid P. J. B., geb. en wonende te Wissenkerke. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Juk werd (Groningen) ds. A. E. K. Pols te Serooskorke (Schou wen). Burgh. Naar wij vernemen is de bevestiging en de intrede van den heer van Maanen als predikant dezer gemeente uitgesteld tot Zondag 1 December a.s. Brulnisse. By de Donderdagavond gehouden verkiezing van drie leden van het kiescollege werden uitgebracht 56 stemmen. Herkozen werden de heeren J. van der Have en J. Olte Wz. Her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Otte Cz. en P. J. Okkerse. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, hetwelk dan niet uit het lichaam wordt verwijderd, zich afzet in de nieren of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreektonen van nierzand, gruis of steen. Zoolang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzetting op de reeds gevormde stukjes voortdurend en kunnen deze zich tot een aanzienlijke grootte ontwikkelen. Nierzand en -gruis kunnen met de urine het lichaam verlaten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter en vormen blaassteenen. Ook kunnen zij verstopping der urinewegen veroorzaken en menigmaal wordt een operatie noodzakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gy verschijnselen van bovengenoemde ziekte opmerkt, als een gevoel van zwaarte en drukking in de lendenen, zoodat men te dezer hoogte behoefte aan steun heeft bij het loopen en zitten. De urine laat een fijn zand achter en de nachturine is dik en bevat een rood bezinksel. Het water komt soms druppelsgewijze, onop houdelijk heeft men aandrang en een branderige pijn, ook pyn in den rug van boven naar beneden en gericht naar de blaasstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niergeneesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht hergeeft en haar in staat stelt om de onzuiverheden, welke uw lijden veroorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Zierikzee verkrygb. bij M. S. Polak, en te Tholen bp W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a- f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand turnt. handelsmerk. komt alleen door storingen, die alleen aan vrouwen eigen zyn. Zij komen door een eenvoudige oorzaak, maar deze wordt spoedig verholpen door Landbouw en Veeteelt. In den IJ- en Haarlemmermeer polder wordt nu door enkele groote landbouwers by het vervoer van beetwortelen uit de landeryen, gebruik gemaakt van draag baar spoor met kipkarren. De gewone wyze van vervoer is namelyk zoo goed als ondoenlijk, want de wagens zakken tot aan de assen in den weeken grond, terwyl voor eiken wagen drie of vier paarden noodig zijn. Stavenlsse. Van wege de vereeniging van gediplomeerde oud-leerlingen van den landbouwwintercursus alhier zal in het begin van Januari a.s. te St.- Maartensdijk optreden Mej. van Prooye, teneinde aldaar voor het volgend jaar een cursus in landhuishoudkunde voor vrouwelyke leerlingen voor te bereiden. Sclierpenisse. Het blykt wel dat het minder gunstige jaar voor den land bouwer nog niet veel van invloed is op de verpachting van land. Deze week is een perceel land, voor den tyd van 7 jaar, by loting voor meer dan zeventig gulden per gemet verpacht. Door dat de aardappelen zoo laag van prys zyn en het daarbij nog moeilyk gaat om ze te verkoopen, worden er gedurende eenige weken verbazend veel biggen door boer en burger gekocht, teneinde de aardappelen daaraan op te voeren. Behalve dat er van vreemde kooplieden wekelijks nog biggen worden gekocht, heeft een ingezetene in korten tyd tusschen 200 ii 300 biggen aan den man gebracht. Oud-Vossemeer. Binnenkort hoopt de heer Ivielstra te Middelburg, adsistent van den zuivel-consulent, alhier op te treden voor de geitenhouders; hij zal trachten te dezer plaats een fok- vereeniging tot stand te brengen, waar door de hoogst nuttige melkgeefster, als de geit vooral bij veredeling is, meer gewaardeerd zal kunnen worden. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 November 1912. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure ds. Staal van Colijnsplaat (H. Avondmaal) 's avonds zes ure, idem. Chr. Geref. Kerk. \s Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. Wisse's avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Voorm. tien ure, Kinderkerk; 's avonds half zeven ure, ds. v. d. Griend van Dreischor. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv, Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Blankert van Kerkwerve. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Renesse. Herv. Kerk. Geen dienst. 's Nam. twee ure, 's Voorm. half tien half tien ure en Noordwelle. Herv. Kerk. ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Boone van St.-Filipsland. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Reus (voorb. II. Avondmaal). Geref. Èerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm tien ure, ds. v. d. Broek (Oogstpreek). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meijer. Woensdag 27 Nov, (Dankdag), 's Voorm. half tien ïïré "en 's nanï. twee ure, ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voonn. half tien ure, ds. De Leur (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Schouten (H. Avondmaal). Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend (collecte voor noodlijdende kerken en persbnen). Ouwerkerk. Herv. Kerk. Geen opgaaf ont vangen. Nieiuverkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Woensdag 27 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds" zes ure, ds. Sieders van Vlaardingen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. (Dankdag), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Neerbos van Rijssel. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voörm. half tien ure, Geen dienst; 'snam. twee ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas (collecte Generale kas). Brulnisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Waardenburg (H. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (nabetrachting). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kérk. 's Voorm. half tien ure ds. Verkerk (H. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (Nabetrachting en Doopsbediening). Donderdag half zeven ure, ds. Verkerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, en 's avonds zes ure, Leeskerk. Woensdag 27 Nov. (Dankdag). Ds. De Vries van Zaandam. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdijk, Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, us. Den Oudsten. (Beide diensten collecte ziekenfonds). Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en'snam. twee ure, de heer De Graaff's avonds zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek (beide diensten collecte ziekenfonds). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Van Ascli. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. De Bruijn; 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien 's nam. twee ure en 's avonds half zes Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. ure, ure half V Maandag 25 November a.s., hoopt ^le heer D. VIJVERBERG, rustend molenaar, zyn 90sten eeboortedug te herdenken. Oosteri.and, November liJ 12. EEN VRIEND. V Ondergeteekenden betuigen hunnen harteHJkon dank voor de menigvuldige bewyzen van deelneming, hun betoond bij en na het overlijden van hun geliefde Dochter NEELTJE PIETERNELLA. In het bizonder hunnen dank aan Dr. J. L. BERNHARDI alhier, voor diens froote toewjjding en de vele zorgen in ie moeielijke dagen. Stavbni98k, Nov. 1912. J. SMALLEGANGE. C. SMALLEGANGE— Moekland. VOEDSELWARMER- LICHTEN Voor het verwarmen van baby's flesch dient de doelmatige Voedselwarmer, door ons 2.50 in den handel gebracht. In dit toestel moeien WAXINE Voedsolwormerlichten worden gebrand. 30 cent per doos. Indien niet bij llw winkelier verkrijgbaar zenden wij deze lichten rechtstreeks. Geef ons dan tevens den naam van uw winkelier op. E. G. VERKADE ZN, Zaandam. De heer G. Stoffels, landbouwer te Obbicht verklaart het volgende „Gedurende jaar had ik de tering onder myn leden. Ik bad pijn op de borst en tusschen de schouderbladen. Ik gevoelde my altijd koortsig, lamgeslagen en viel met den dag af. Ik hoestte onafgebroken en vooral 's nachts was het vreeselijk, ik dacht dan dat myn longen vaneen scheurden, 's Nachts sliep ik dan ook niet, doch zweette vreeselijk. Toen kocht ik een flacon Abdijsiroop bij den winkelier Th. Severyns, te Obbicht (L.) Ik begon veel slijm op te geven, en de hoestaanvallen, die altijd zoo hevig waren, werden gemakkelijk en losser. Ik heb de behandeling met de Abdijsiroop gevolgd en ik kan U verklaren, dat dit een prachtig middel is, want thans ben ik geheel en al van myn kwaal genezen en even sterk en gezond als vroeger, hetgeen U in alle couranten moogt bekend maken". De geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Fleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f2,van 1000 gram f 3,50. Eischt rooden band m. handteekening van den Gen. Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en apothekers. Arts voor Mond- en Tand/dekten. Den H a a is Donderdag a.s. van 104 uur bij den heer Wansink, Poststraat, te eonsulteeren voor Mondziekten en Kunsttanden. Rookt „Inspector", 3-cts. Sigaar. Aanbevelend. o p e n i n G DER Sl-licili»4tali|t VAN Boekhandelaar H. G. KROM, Havenplein, Zierikzee, Maand u g a.s. Wegens vergevorderd seizoen worden alle nog voorradige opgeruimd tegen verminderde prijzen. Men vrage prijs aan bij D. PADVIOS, Zierikzee. 12 cent per ons. zeer broos en fijn van smaak, 10 cent per ons. Aanbevelend, D. Hondsinerk, Banketbakker, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6