ROOMZEEP Een op kalven slaande jonge Koe, Ingezonden Mededeelingen. Is uw Lever ziek BEECH AM* MUSN ADVERTENTIEN. DREISCHOR. NUTS VERGADERING 'LAAT UW ZEEP SUNLIGHT ZIJNi STOKPAARDJES feKinderZeep, STRANDVONDERIJ. Landbouwonderlinge Vergadering van Aangeslotenen Waarom Vrijzinnig? Toegang voor ieder vrij. Dr. TEN CATE, Rechtstreeks voor Duitschland. srtr^ Anderhalfjarige Paarden afwezig is, daarover wenschte te spreken, tot de volgende vergadering uitgesteld. 4e. Benoeming van een gemeente ontvanger. Voor deze betrekking waren vier sollicitanten, n.l. de heeren W. Dronkers, M. A. Geuze, H. Uyl Hz. en C. van Westenbrugge. Door Burgera. en Weth. waren de twee eerstgenoemden op de aanbe velingslijst geplaatst. Bij stemming verkreeg de heer W. Dronkers (tijdelyk ontvanger) 3 en M. A. Geuze 4 stemmen, zoodat laatst genoemde gekozen werd. 5e. Naar aanleiding van een door of vanwege het gemeentebestuur opge dragen onderzoek naar den toestand van den toren, werd door den heer Vrients uit Tholen rapport uitgebracht omtrent den klokkenstoel, wijzerborden, verbetering van den spits enz., en de onkosten geraamd op ongeveer f 1600. Door den heer Geuze werd gevraagd of deze verandering beslist noodzakelijk was, aangezien men weer genoodzaakt zou zijn een geldleening te sluiten. Met algemeene stemmen werd deze verbetering aangenomen, doch bepaald, daaraan niet te beginnen vóór het voorjaar 1913. Na de rondvraag van den voorzitter, of één der leden nog iets in het belang der gemeente had, werd door den heer Geuze verzocht, of de voorzitter eens wilde informeeren of de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, landbouwer te Melis sant, niet een plaatsje zou willen afstaan om de straatmest te kunnen bergen, van een weide bij de zooge naamde brandplaats. De voorzitter belooft hieraan te zullen voldoen. Door den heer De Ryke werd nog opgemerkt, dat, wanneer Van Nieuwen huyzen daarvoor niet te vinden was, de weide van den heer C. C. W. A. Geuze op het Slikkot de welaangewezene plaats dan zou kunnen zyn. Niets meer te verhandelen zynde, sluit de voorzitter de vergadering. Provinciale Staten van Zeeland. 8toombootdiemt op de Oosierschelde. By Ged. Staten zijn alsnog ingekomen een adres van I. de Broekert Co. en 12 anderen te Zierikzee, waarin verzocht wordt het doorvaren naar Vlissingen te doen eindigen, doch daarentegen een adres van de Neutrale Middenstands-ver- eeniging te Zierikzee, waarvan het bestuur zegt te mogen aannemen dat, ondanks het slechte weer in deze zomermaanden, de uitkomsten bevredigend zijn geweest. Goederen vervoer en ook nog al passagiers zyn van de Westerschelde overgenomen. Daarom zou het volgens adressante te betreuren zyn, als de Staten van het eenmaal genomen besluit terug kwamen, en vragen zij andermaal om de ver binding met Vlissingen en Wester- Scheldeboot te handhaven. Indien geen definitief besluit kan worden genomen, dan vraagt adressante een proef van ten minste één jaar. Bij de Prov. Staten is nog ingekomen het volgend adres van de Kamer van Koophandel te Vlissingen: Wij hebben de eer ons bij dezen tot de Staten te wenden met het verzoek om de proef betreffende het doorvaren van de stoombooten op de Ooster-Schelde tot Vlissingen nog gedurende één jaar voort te zetten. Aanleiding hiertoe vinden wij in de omstandigheid, dat naar onze meening geenszins is gebleken uit het aan de Staten ingezonden verslag van Ged. Staten dat uit de genomen proef gedurende de maanden Augustus, September en October zou volgen dat een dergelijke verbinding niet levensvatbaar zoude zijn. In de eerste plaats zeggen Ged. Staten „Er heeft zich in de bijna 50 jaren ge durende welke de dienst Middelburg Zierikzee heeft bestaan eene relatie ge vestigd, welke niet mag worden onder broken om eene problematische relatie met Vlissingen te scheppen". Deze redeneering komt ons niet juist voor, omdat de stoombootdienst wordt geëxploiteerd ten behoeve van de geheele provincie en niet speciaal ten bate van Middelburg. Trouwens bij het doorvaren der booten naar Vlissingen zal de relatie Middel burgZierikzee niet vervallen, maar worden de relaties uitgebreid met die tusschen Zierikzee en Vlissingen, en Zierikzee en Zeeuwsch-Vlaanderen, een doorgaande verbinding van het Noorden met het Zuiden der provincie. Wij mogen in dit verband zeker nog wel eens het voorbeeld aanhalen van de Middelburgsche boot, die oorspronkelijk van Middelburg op Rotterdam vice-versa voer en later is doorgevaren tot Vlissingen. Hierdoor is toch ook het vervoer van Middelburg naar Rotterdam niet ver vallen, maar heeft de boot eene uitbrei ding van haar dienst gekregen, die wij nu zeker niet gaarne meer zouden willen missen. Gedep. Staten hebben een overzicht samengesteld, waarin de ontvangsten en uitgaven vau het traject Vlissingen Middelburg zijn opgesomd. Wat de becijfering der uitgaven betreft, komt het ons voor, dat deze niet uit sluitend door het varen van Vlissingen worden veroorzaakt en dat deze onkosten moeilijk afzonderlijk kunnen worden be rekend, speciaal ten opzichte van het kolenverbruik. Trouwens het is zeker, dat de/uitbrei ding van den dienst in den eersten tijd niet door de ontvangsten zal worden gedekt, maar onze stellige verwachting is, dat het tekort op den duur belang rijk geringer zal worden. Ook de dienst op de Wester-Schelde eischt echter thans nog offers van de provincie. Gedep. Staten deelen verder mede, dat gedurende den afgeloopen proeftijd o. a. vervoerd zijn: G paarden, 6 koeien, 2 schapen en 10 biggen. Deze mededeeling achten wij van veel belang en toont o. i. de noodzakelijkheid van de door ons gewenschte verbinding duidelijk aan. Wij hebben betoogd, dat het in het belang van de landbouw noodzakelijk is, dat een lijn gaat door onze provincie en de uitkomst zal op den duur bewijzen, dat wij gelijk hebben. In de korte spanne tijds, dat de boot doorvaart naar Vlissingen, heeft de land bouw daarvan reeds gebruik gemaakt. Op den duur zal (blijken voor hoeveel uitbreiding dat vervoer vatbaar is, en dan stellig niemand meer denken aan de opheffing van den dienst naar Vlis singen. De overige bezwaren door Ofed. Staten opgesomd, omtrent het late aankomen te Zierikzee en het vervallen van het gemak om 's avonds te Middelburg goederen aan boord te kunnen brengen, zijn o. i. wel te ondervangenindien definitief wordt besloten tot de doorvaart naar Vlissingen. Immers in veel belang rijker koopsteden dan Middelburg worden de goederen in korten tijd aan boord van de langs komende stoombooten ge laden. Het besluit in de Zomervergadering genomen, geeft blijk, dat U met ons vertrouwen stelt in de ontwikkeling van het verkeer in de provincie Zeeland, in de aansluiting tusschen de booten van de Ooster- en Wester-Schelde. Wij houden ons overtuigd, dat uwe meening door het verkregen resultaat niet zal zijn veranderd en dat U ons verzoek, om de boot, althans gedurende één jaar, bij wijze van proef, te laten doorloopen, zult willen inwilligen. Dienst op de Westerschelde. Overgelegd worden nog aan de Staten een groot aantal adressen inzake de opheffing van den dienst Terneuzen Hoedekenskerke en de instelling van een dienst TerneuzenHansweert met Hoedekenskerke als tusschenstation. Ged. Staten vinden in die adressen geen aanleiding, hun reeds vroeger ver meld voorstel, tot opheffing van den dienst TerneuzenHoedekenskerke te wyzigen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Het komt onverdacht. Het komt menigmaal voor, dat menschen een gevaarlijke nierziekte onder de leden hebben, zonder dat zjj zich ervan bewust zijn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoodoende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zij een gevaarlijke hoogte bereikt. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak onverdacht, zij kunnen zich reeds jaren vastgenesteld hebben, zonder dat men er erg in had. Geneest uw nieren wanneer het tjjd is door onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien gij ver schijnselen opmerkt als de volgende: Rugpijn, pijn in de lendenen, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, urinekwalen als donker- of zeer lichtgekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurende aan drang, branderige pjjn enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en heelen de nieren en blaas. Zij voeren het urine zuur af, hetwelk kwalen als rugpijn, jicht, rheumatiek en niersteen veroorzaakt, en bevrijden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt. Te Zierikzee verkrijgb. bij M. S. Polak, en te Tholen bjj W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van nevenstaand «aak. handelsmerk. Maak hem dan in orde; het is gemakkelyk te doen. Zonder pyn, zonder stoornisalleen door het heilzaam effekt merkt ge dat ge genezen zijt door Ommen. Volgens de Nieuwe Ctheeft men getracht den heer Mackay te bewegen de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor de tweede maal te aanvaarden, doch heeft deze verklaard, zich niet meer beschikbaar te stellen. De centrale anti-rev. kiesvereeni- ging heeft rar. II. van der Vegte, te Zwolle, opnieuw candidaat gesteld. TWEEDE KA 31 EK. In de vergadering van Donderdag werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter, besloten om morgen te eindigen met de behandeling van het verzekeringsontwerp en om Dinsdag met den begrootingsarbeid aan te vangen. Bij het voorafgaand debat werd met 60 tegen 36 stemmen verworpen een voorstel van den heer Middelberg, om met de verdere behandeling van het verzekeringsontwerp in avondzittingen voort te gaan. Ook werd verworpen, met 47 tegen 38 stemmen, een voorstel van den heer De Savornin Lohraan ém althans aanstaanden Dinsdagavond nog te besteden aan het verzekeringsontwerp. De voorzitter had het voorstel van den heer Middelberg, waartegen zich ook de heeren Helsdingen, Nolens en De Meester hadden verzet, ernstig ontraden, doch had over 's heeren Lohmans voorstel de beslissing aan de Kamer overgelaten. Nog werd voortgezet de behandeling van het invaliditeitsontwerp. De Minister bestreed het amendement- Treub tot vervanging van het zegel stolsel door een andere boekhouding en beriep zich hierbij op de Duitsche ervaring. Eerste Kamer, Naar men verneemt, zal rnr. C. Lukasse te Goes, met het oog op zyn gezondheidstoestandbinnenkort voor het lidmaatschap der Eerste Kamer bedanken. Do zaak-van Etyk. Dirk van Eijk, door de 4e kamer der arrondissements-rechtbank op 31 October j.l. tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, heeft tegen dat vonnis hooger beroep aange teekend. Kamerverkiezing In 1913. De anti-rev. kiesvereeniging te Axel, (district Oostburg) heeft voorloopig candidaat gesteld mr. P. Dieleraan, lid van Gedep. Staten van Zeeland te Middelburg. S R O R X. Zondag a.s., 's namiddags half 3 ure. zal te Zierikzee een Voetbal-Wedstryd gehouden worden tusschen ZV. V." en „Concordia". De wedstryd zal gehouden worden op het terrein van „Z. V. V." Ingezonden Stukken. Zierikzee, 14 November 1912. Mijnheer de Redacteur! Dezer dagen kreeg ik toevallig in handen een nommer van het nieuwsblad De Zeeuw en las in het blad van 9 dezer no. 85, 't volgende: „Bij Gedep. Staten zijn alsnog ingekomen een „adres van I. de Broekert Co. en anderen te „Zierikzee, waarin verzocht wordt het doorvaren „der booten op de Ooster-Schelde naar Vlissingen „te doen eindigen, doch daarentegen een adres „van de Neutrale Middenstandsvereeniging to „Zierikzee, om de verbinding met Vlissingen en Wester-Scheldeboot te handhaven". Twee adressen dus met elkaar in strijd. Ofschoon door Gedep. Staten zeer breedvoerig is aangetoond, dat de doorvaart absoluut geen reden van bestaan heeft, beweert deze Vereeni- ging het tegendeel, zonder opgave van argumenten, welke daaraan ten grondslag liggen. Het heeft mij echter bevreemd, Mijnheer de Redacteur, dat liet adres van ondergeteekende juist is geteekend door leden dezer Vereeniging, omdat ook zij de overtuiging hebben, dat de doorvaart meer belemmering, dan voordeel tengevolge zal hebben. 't Is toch niet aan te hemen, dat ook die leden op dat, door genoemde Vereeniging ver zonden adres, ook zullen geteekend hebben v AVanneer het Bestuur de leden daarvan niet heeft verwittigd, dan blijkt daar uit, dat het heeft gehandeld in strijd met de belangen harer leden. Met dank voor plaatsing dezer regelen; Hoogachtend, Uw dw. dnr., I. DE BROEKERT Co. Elkerzee, 14 November 1912. Mijnheer de liedacteur! Mag ik zoo vry wezen even op te merken, dat het bericht van Uw correspondent van Scharendjjke, in het nummer 9312 van Uw blad, betreffende het wegspoelen der bieten, bij den jongsten storm, geheel uit de lucht gegrepen is, er is aan de haven „Kloosternol'' te Scharen- dijke, dank zij de tijdige voorzorgsmaatregelen niet één suikerpee verongelukt, zoodat heeren fabrikanten, althans te Scharendijke, niet het minste nadeel hebben geleden. Hoogachtend, UEd. dw. dn., P. H A N S E Agent Zuid-Holl. Beetwortelsuikerfabriek. liet gewraakte bericht is niet van onzen correspondent afkomstig. De Redactie. MARKTBERICHTEN. Zierikzee. 14 Nov. Door de vele werkzaamheden op 't land waren de aanvoeren nog onbeduidend. Bruine boonen ruimden vlug op. Tarwe f 8 f 9,25; chevaliergerst f 6,50 a f 7,25; wintergerst f 5,60 a f 6haver f4 a f 5; erwten (kleine) f 12 a f 13; kroonerwten f 12 a f 14; schokkers f 14 a f 18; bruine boonen f 12 a f 14. Uien, 50 cent. Aardappelen f 1,25 ?t f2. Hooi en stroo geen handel. Middelburg, 14 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk. Pryzen van alle artikelen onveranderd. Stemming vast. Tarwe weinig aange boden. De prijzen waren als volgt: jarige tarwe f 8,25 a f 9,25; nieuwe dito f 6 i\ f 8/25; rogge f 6 k f 7; zomergerst f 5,50 a f 6,50; kroonerwten f 12,50 a f 16; witte boonen f 12,75 ii f 16,75; ronde bruine boonen f 15 a f21; lange dito f 13 k f 15; alles per H.L. Beetwortel-sulke r. Botterdam. 11 November. Biel, kalm; Nov. f llj\ genoteerd. Amsterdam, 11 November. Biet, prijshoudend; per Nov. f lljj en per Mei f 12 genoteerd, per Aug. f 12/t. geboden. London, 11 November. Biet, 88 gr. vast. Veemarkt te Dreischor. Woensdag 13 November. Aangevoerd 37 stuks jong vee. Wei nig handel. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 15 Nov. De barge „Valonia", kapt. W. Litley, met mineraalwater van Pruisen naar Engeland. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 8 Nov. Eene dochter van s. Bcrrevoets en K. van Klooster. 8 zoon G. B. Moermond en W. van den Hoek. Gehuwd: 13 Nov. J. M. Mabelis, 2(5 j., j.m. en C. M. den Dekker, 28 j., j.d. Overleden: 9 Nov. M. J. Verloo, 4 d., d. 10 J. J. van der Have, 75 j., ongeh. d, 13 M. F. Capelle, 39 j., eehtgenoote van I. ter Poorten. 0 n d c r t r o uw d: IZAAK M. NOOM Cz. en WILHELMINA J. NOOM Jr>. St.-Maartrnsdijk, 14 Nov. 1912. Huwelijksvoltrekking 28 Nov Ondertrouwd: JOHANNES TIMMERMAN Mz. en JACOBA VAN DER MAAS Cd. ouwerkekk, zlbrikzee, Huwelijksvoltrekking 27 November te Oosterland. 15 Nov. 1912. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen welgcmeenden dank voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling by hun 2o-jarige Echt- vereeniging ondervonden. Eierland (Texel), 14 November 1912. C. VAN LEEUWEN, Eehtgenoote en Kinderen. Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling op ons 25-jarig Huwelijks feest ondervonden, betuigen wij onzen liarteiyken dank. Anna-Jacobaroldkr, 16 Nov. 1912. D. EVERAERS Pzn. J. H. EVERAERS—Polderman. Het POLDERBESTUUR maakt bekend De N A J AARS-SCHOUW IN G zal gehouden worden op 7 December 1912 en volgende dagen. De Ingelanden worden aangemaand om te zorgen dat tegen dien tyd Waterleidingen en Ztylen in orde zijn, zullende anders worden geverbaliseerd. Renesse, 9 November 1912. Het Polderbestuur van den Oosteren Ban van Schouwen M. STEUR, Dykgraaf. L. H. DORMAAR, Ontv.-Griffier. op Dinsdag 19 November, 's avonds 7 uur by de Wed. J. DE R IJ K E. Ballotage, Bestuursverkiezing, enz. De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en, fijn linnen de> uitsluitend betrouw bare Zeep. am fiergmann 6 C? Arnhem nitwit mild MjI weldoend voor iedere gevoelige huid, voor- treffelijk voor een eacht blank teint \'t AlUan acht met bovanaUand Etlkat. p. 8t. 30 eta. verkrygbur by C. J. SONKE Jr., Drogist St.-Mnartcusdyk. De BURGEMEESTER—STRAND VONDER van Brouwershaven roept voor de derde maal ter reclame op recht hebbenden op de opbrengst der navolgende den 1 November 1912 in het openbaar verkochte Strandgoederen, t. w. een party wrakhout, w. o. eenige scheeps luiken gemerkt B III, B Vil, B IX, B X, S III, een kajuitsdeuren een kettingbak, vier reddingboeien, zeven zwemvesten gemerkt D F, D S, 2 vaten gemerkt St. PetersbourgK F 14140, 14141, 795 stuks wijn-, bier-, likeur- en andere glazen met diverse merken o. a. Baccarat, France en G'omte Harracii. DREISCHOR. Dinsdag 19 Nov. 1912, 's av. 7 ure. by marcusse. Agenda: Benoeming Afgevaardigde. Verder voorkomende zaken. De Secr., A. VERJAAL Jnz. Afd. SCHOUWEN. Predikant te AARDENBURG Onderwerp: te ZIERIKZEE in het Huis van Nassau, op Maandag IS Nov., te acht uur; te BROl Yi ERSHAEN in 't Hotel Kloet, op Dinsdag 1!) Nov., te acht uur; te 01 WERKERK in de Hervormde Kerk, op Woensdag 20 Nov., te zeven uur; te RENESSË bjj Kaashoek, oj) Donder dag 31 Nov., te half acht. Speciaal - Arts voor Spijsverterings Stofwisselings- en Zenuwziekte, is Vrijdag 22 November niet te consulteeren. Rotterdam, Eendrachtsweg 65. te koop gevraagd, door den heerSIEGEL. Adres: L. HORNEMANN, Zierikzee. TE KOOP GEVRAAGD: of Kalfvaars of pas gekalfd, door E. BOOT, Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6