Ingezonden Mededeelingen. Po reden van don roem dei- Pink Pillen is dat men er zooveel goeds van zegt. bekl. de opbrengst van het door hem verduisterde goed of het zich toegeëigend geld gebruikt om daarvoor te onder houden een verboden verstandhouding met vrouwen. Het eischte tegen bekl. wegens ver duistering van goederen, waarbij de schuldige gebruik maakte van de ge legenheid hem door zyn ambt geschonken, een veroordeeling tot óón jaar ge vangenisstraf. Mr. de Groot, verdediger, betoogde in de eerste plaats, dat hier niet zou kunnen gesproken worden van ver duistering in den zin der wet, omdat men van de goederen welke verduisterd zouden zijn niet zoude kunnen zeggen, dat ze aan een ander toebehoorden. Overigens, mocht de rechtbank dit gevoelen niet deelen, dan meende pleiter, dat er alle redenen voor eleraentie waren. Juist het feit, dat hy zoo ge makkelijk de hem ten laste gelegde feiten heeft kunnen plegen was min of meer verschoonend voor hem, meende pl. Er was geen voldoende controle. Voorts diende men wel in aanmerking te nemen, dat als hier verduisterd is, er goed verduisterd is waarvan zich geen eigenaar heeft aangemeld, maar die te gelegenertyd, verkocht zouden zyn geworden, vanwege de gemeente. En ten slotte zou bekl., werd hy ver oordeeld, ook nog de bijkomende straf van ontslag bekomen. Nog wees pl. erop dat bekl. op verzoek van zyn vrouw is overgeplaatst bij een andere afdeeling der politie en hy zich daarna goed heeft gedragen. Uitspraak gisteren over 8 dagen. VisscherU'-Berichten. Brulnlsse. In de vorige week werden van hier verzonden naar België en Prankryk 2340 ton mosselen en naar Engeland, Holland en Duitschland 480 balen mosselen. Ouderdom*- en invaliditeitsverzekering. De regeering heeft bij tweede nota van wijzigingen in het nader gewijzigd ontwerp van wet tot verzekering van arbeiders tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom een aantal wij zigingen gebracht. De voornaamste betreft de invoeging van twee artikelen 33a en 34a. Blijkens de toelichting lost art. 34a de zaak voor de spoorwegarbeiders op gelijke wijze op als art. 207a heeft gedaan voor de vrijwillig dienende militairen. De ar beider, die den spoorwegdienst verlaat zonder recht op een onmiddellijk ingaand en voortdurend pensioen van f 104 of meer en die op het oogenblik waarop hij onder de pensioenregeling van de spoorwegonderneming kwam te vallen, niet-verplicht verzekerd was, zal worden geacht gedurende den tijd, dat hij onder die pensioenregeling viel, verplicht-ver zekerd te zijn geweest, zonder dat hij daarvoor premie heeft te betalende over dien tijd verschuldigde premiën zullen door de maatschappij of het pensioenfonds aan de bank worden vergoed. Het «bedrag van die vergoeding wordt bepaald, naar regelen bij algemeenen maatregel van bestuur gesteld, in welke regelen ook het element van rentever goeding over de verschuldigde premie tot zijn recht (zal komen. Nader dient dan geregeld welke vermindering de aanspraken van den arbeider, die den dienst der maatschappij verlaat, tegen die maatschappij (of het aan haar ver bonden pensioenfonds) zullen moeten ondergaan. De jmihister van waterstaat heeft zich voorshands bereid verklaard, om, in overleg met de spoorweg-maatschappijen, het aanbrengen van de wijzigingen te bevorderen welke in verband daarmede in de wettelijk goedgekeurde over eenkomsten met de beide grootste spoorwegmaatschappijen terzake van de pensioenregeling voor haar arbeiders noodig zullen zijn. In verband hiermede zullen personen, die reeds verplicht verzekerd waren op het oogenblik waarop zij onder de pen sioensregeling van de spoorwegmaat schappij kwamen te vallen, gedurende dien dienst van rechtswege zijn ontheven van de verplichting tot premiebetaling. Toen aldus voor de spoorwegmaat schappijen do meest eenvoudige en practische regeling was vastgesteld, rees vanzelf de vraag, of het niet juister zou zijn, die regeling over te nemen voor arbeiders, ontslagen door publiekrechte lijke lichamen of semi-publiekrechterlij ke ondernemingen. Die vraag werd bevesti gend beantwoord. Met het oog daarop werd art. 33a ingelascht en werd in art. 34a de regeling van dat artikel mede toepasselijk gemaakt op de arbeiders, in ajt. 34 bedoeld. Ommen. De Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende, dat, ten gevolge van het niet aannemen van zijn benoeming door mr. iE. baron Mackayin het kiesdistrict Ommen een verkiezing moet plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Zaterdag 46 November e.k., de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 26 November d. a. v., de her stemming, zoo noodig, op Dinsdag 3 December d. a. v. Men meldt uit Zwolle aan de Maasbode, dat het plan bestaat mr. H. v. d. Vegte wederom candidaat te stellen van anti-rev. zijde. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 76 Cts.elke regel meer 15 Cts. De ,tallooze zieken door de Pink Pillen genazen, die ons hunne genezing aankondigen, vermelden in hun brief meestal wat hen er toe heeft gebracht de Pink Pillen te gaan gebruiken. Nu eens is het een dokter die ze heeft aanbevolen, dan de apotheker; een ander maal is het een vriend of een buurman die er door genezen is. Weer anderen laten zich op meer algemeen© wijze uit en zeggen eenvoudig: „Men zegt er zooveel goeds van"en men spreekt niet van een geneesmiddel dan indien het geneest. Men spreekt niet van middelen die niet genezen men heeft geen gelegenheid daarover te spreken. Het ia wijl men zoo veel goeds van de Pink Pillen zegt dat Mej. Nelly van Grieken ze heeft genomen en genezen is. De heer en mevrouw van Grieken, wonende Jacob van Lennepstraat 254, te Amsterdam, schreven ons: „Onze dochter Nelly, oud 17 jaren, is gedurende meerdere maanden ziek geweest. Door bleekzucht aangetast, lijdende aan zwakte, terneergeslagen heid en gebrek aan eetlust, verviel liet arme meisje zichtbaar. Men had ons zoo gunstig over de Pink Pillen gesproken, dat wij ze haar hebben willen doen gebruiken, te eer daar alle middelen, die wij beproefd hadden, zonder uit werking waren gebleven. De Pink Pillen echter hebben aan onze dochter een volmaakt normale gezondheid weergegeven, en wij betuigen u daarover al onze voldoening". De Pink Pillen kunnen niets anders dan goed doen. Zij geven bloed en krachten en versterken het zenuwstelsel. Zij geven eetlust, bevorderen de spijsvertering, bezorgen een kalmen en lier- stellenden slaap, regelen de tijden, doen de zenuwpijnen en de schele hoofpijn verdwijnen, geven een frissche kleur en, door de volkomen opname van het voedsel te verzekeren, spieren en kracht. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,— de 6 doozen aan het Generaal- Depót der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierilczee en Omstreken bij J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Balfirma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen en in alle goede apotheken en drogisterijen. Soerabaja besmet verklaard. Aan de „N Roll. Ct." wordt uit Batavia geseind Soerabaja is met pest besmet ver klaard. Uit de juist ontvangen mailbladen blykt, dat reeds in den aanvang van October iets dergelyks werd gevreesd. Telkens deden zich sterfgevallen voor in de omliggende kampongs, waarby het bacteriologisch onderzoek pest als oor zaak had aangewezen. Men was bezorgd over de opening na den pasar malem, die tot de verspreiding allicht zou by- dragen, maar niet meer was af te gelasten. De „N. Soer. Ct." schreef dat het geld, besteed aan de woningverbetering te Soerabaja, als weggeworpen kon be schouwd worden, daar de huizen wegens gebrek aan controle, toch weer ver waarloosd worden. De rattenjacht zal weldra weer beginnen, zoo voorspelde het blad. SPORT. A.s. Zondag te 10 uur hoopt de Voetbal vereeniging „Concordia", te dezer stede op haar terrein den strijd te aanvaarden tegen de Voetbal- vereeniging „Zeelandia". Esperanto. Aan de examens der Nederl. Esp. Vereeniging „La Estonts estas Nia", te Nijmegen namen 37 personen deel: 19 voor diploma A. 18 voor diploma B. Van hen zyn er resp. 16 en 10 geslaagd. Grondwetsherziening. Naar wy vernemen, is het advies van den Raad van State, inzake de voor stellen tot Grondwetsherziening, by de regeering ingekomen. VLIEGEN. Een vlieger verongelukt. Uit Weenen wordt een ernstig vliegongeluk bericht. De militaire vlieger le luit. Aristides von Petrovic, is te Goerz by een proefvlucht boven het militaire vliegkamp gevallen, toen hij van een hoogte van 70 Meter in glyvlucht wilde landen. Na een hevig lyden van eenige uren is hij aan zijn zware verwondingen overleden. Maiesteitschennis. In een dorpsherberg zitten aan een tafel de beide Égypthologen, professor Grübler en Sinner. TTun gesprek loopt over koning Ramses II. Terwyl nu prof. G. dezen sedert duizende jaren reeds gabalsemden koning ophemelt en zijn deugden pryst, vindt prof. S. aan hem vele gebreken; hij vindt zelfs, dat hy een hoogmoedige, met alle ondeugden behepte, gekroonde dwaas was. Daar verheft zich plotseling in een hoek der kamer de dorps-politieman, die steeds opmerkzaam geluisterd had, &bmt op prof. S. aanloopen en verklaart hem voor gearresteerdwegens majesteitschennis. Die Heimat. Gemengd Nieuws. Oorlog en dia ma nten De oorlog in den Balkan oefent, zoo 't schijnt, een zeer nadeeligen invloed uit op de diamant markt. De ryke Turken hebben veel vrouwen, en voor die vrouwen moeten zij veel juweelen koopen. Deswege zijn ze prachtige klanten voor de diamant kooplieden. Nu echter hun land langs alle kanten aangevailen wordt, en 't voor hen allen op leven en dood gaat, nu hebben ze wel wat anders te doen dan te denken aan nieuwe oorbellen en armbanden voor hun harem-dames. De juweelenhandel in Turkije is dan ook zoo goed als geheel stilgevallen. Gevolg: Geen bestellingen meer te Antwerpen noch te Amsterdam; de koop lieden blijven met hun voorraden ge slepen goed zitten. De koude. Te Parys is de tem peratuur zóó plotseling en snel gedaald, dat 4 manschappen op straat van de koude zijn gestorven, terwyl een vrouw door dezelfde oorzaak in bedenkelyken toestand naar het hospitaal Hotel-Dieu is vervoerd. Een gelukdat de dokter rood vonk had. Zooals men weet zijn enkele leden van het verplegend personeel in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam, door roodvonk aangetast. Daaronder is ook één der geneesheeren geweest, wat voor de patiënten een niet onaangenaam gevolg heeft gehad. In de verschillende barakken was „zure pap" (karnemelksche pap) ongeveer het eenige middaggerecht. Toen de dokter zelf door de ziekte werd aangetast, werd voor hem, evenals voor de 300 andere patiënten, dagelijks karnemelksche pap gekookt. Ook hem werd dat op den duur een gruwel, en het eerste wat hij na zyn herstel heeft gedaan washet diëet in zijn barakken te veranderen, en nu wordt de zure pap afgewisseld door rystenbrij, griesmeelpap, vermicelli- melk en dergelyke. 't Is misschien niet erg vriendelyk, maar in hun hart zegenen de patiënten de ziekte van den geneesheer. V Uur .bedtijdDe Chr. Oranje-Yereeniging te Aalten heeft be sloten, dat alle door lyiar te houden feesten 's avonds vóór 9 uren moeten zyn afgeloopen. Daarop óók maar een wet of ver ordening gemaakt. Aniline-vergiftiging Van be voegde zyde deelt men het volgende mede: Blykens de op verschillende plaatsen voorgekomen vergiftigingsgevallen, waar over reeds meermalen werd bericht, worden op groote schaal voor het zwart maken van schoenen en ander lederwerk uit het buitenland stollen ingevoerd, die voor de gezondheid gevaarlijke bestand- deelen bevatten. De Centrale Gezond heidsraad heeft reeds gemeend in zyn Maandblad op die stoffen de aandacht te moeten vestigen. Als het vergiftige bestanddeel kan in het bizonder de aniline-olie worden beschouwd. Deze smeermiddelen, die alle ongeveer van gelijke samenstelling schijnen te zyn, worden onder zeer verschillende namen in den handel gebracht. Eenige daarvan zijn„Panterschwiirze" of „Noire panthëre", „Cerberol", „Phanominal". Maar ook met anders genoemde middelen voor het zwartmaken van lederwerk zy voorzichtigheid aanbevolen. Een vermakelijk vtschtuig. Iemand te Pijnacker bezit een gedres- seerden aalscholver, die hy bezigt voor de aalvangst. De eigenaar laat den vogel te water gaan en duiken. Wanneer deze dan met een paling aan de oppervlakte van het water verschijnt, wordt hy naar den wal geroepen, waarna hem de visch wordt afgenomen. Deze bewerking wordt telkens herhaald en menige paling moet op die wyze uit zyn element verhuizen naar liet zakje, dat de visscher by zich heeft. Deze visscherij trok intusschen de aandacht van een rijksveldwachter, die aan den visscher om zijn akte en schrifte lijk bewijs van vergunning vroeg. Toen de visscher beduidde deze documenten niet te bezitten, werd proces-verbaal opgemaakt.' Of hier het visch tuig, dat zooveel doenlyk bij overtreding moot worden in beslag genomen, ook in beslag ge nomen is, vermeldt de historie niet. Een lawine. Naar uit Milaan wordt gemold, wordt nabij Bergamo bet dorp Dezzo door ecu groote lawine be dreigd, die ongeveer 200 meters breed en hoog is. Reeds zijn vier huizen door de voorloopers der lawine vernield. 18 zullen nog vernield worden, wanneer zij in haar langzameu loop tot daar komt. De regeer mg heeft soldaten naar het dorp gezonden om al die huizen te doon ontruimen en te redden wat nog kan gered worden. Schipbreuk. Het. Groningsche schip „Geertje", kapitein H. Kramer, is op weg van Nykjöping naar Aalborg den 4en bij Laegstoer omgeslagen. liet schip was leeg. Aan boord waren behalve de kapitein, diens vrouw, bun 5-jarig zoontje en een viertal manschappen. Van hen werd de kapitein gered, de vrouw en het kind hebben den dood in de golven gevonden. Of de bemanning gered isweet men nog niet. De „Geertje" was een nieuw schip. Vermoed wordt dat liet wegens te hooge deklast gekanteld is. Laatste Berichten. Petersburg, 7 Nov. De Russisch- Mongoolsche overeeukomst is op 3 dezer gesloten. Daarin zegt Rusland Mongolië zijn steun toe, bij het handhaven van het autonome regeeringsstelsel, alsmede van het recht op het hebben van een nationaal leger, alsook in het streven om Chineesche troepen en Chineesche kolonisten van liet Mongoolsch grond gebied verwijderd te houden. De souve- reine Mongoolsche regeering kent, gelijk tot dusver, aan de Russische onderdanen en den Russischen handel ten opzichte van bezittingen en rechten dezelfde privilegies toe, als aan de eigen onder danen. Andere naties zullen in Mongolië geen meerdere rechten dan de Russen mogen genieten. Wanneer de Mon goolsche regeering zich in de nood zakelijkheid geplaatst ziet om een afzonderlijk verdrag met China of een andere mogendheid te sluiten, dan zal zulk een nieuw verdrag in geen geval inbreuk mogen maken op de rechten van de huidige overeenkomst. Brussel, 7 Nov. Ten einde tegen elke uitbreiding van den Balkanoorlog te betoogen, heeft het internarionaal socialistisch-bureau telegrafisch aan de aangesloten vereenigingen opgedragen, op 17 dezer in alle groote steden van Europa bijeenkomsten te organiseeren. In verband met de verklaringen door graaf Berchtold gedaan, zullen de Oosteniyksehe socialisten in alle groote steden van Oostenrijk op 10 dezer be toogingen houden. Waarschijnlijk zal het congres van Bazel een maand eerder bijeenkomen. Constantlnopel, 7 Nov. Ongeveer 30 maarschalken en generaals hebben aan de beraadslagingen in den Ministerraad deelgenomen; zij besloten alle maat regelen te treffen om het land te ver dedigen en den oorlog voort te zetten. Dit besluit werd aan den Ministerraad voorgelegd, welke tot middernacht bijeen bleef. TELEGRAMMEN. VGravenhagc, 8 November. Tweede Kamer. In valid iteits- en ou derdoms verzekering. Artikel 3, bepalende, dat de wet onder de arbeiders verstaat een ieder, die den 16-jarigen loeftijd heeft bereikt on arbeid verricht in loondienst tot een maximum van f 1200 'sjaars, gaf aanleiding tot een breedvoerige discussie. De Minister verlaagde in den door de heeren Feenstra en Nolens aangegeven zin den leeftijdsgrens tot 13 jaar, doch bestreed alle verdere amendementen tot uitbreiding van den kring der verzekerden. Wel verklaarde de Minister alsnog een bepaling te zullen aanbrengen om ge durende het overgangstijdperk voor ver- zekeringsplicbtigheid een loongrens van f 2000 in plaats van f 1200 te doen gelden. Na een langdurig debat werden alle amendementen verworpen on bet regee- ringsartikol goedgekeurd. Benoemd tot onderwijzer in de houtbewerking bij liet Middelbaar Onder wijs in Ned.-IndiÖ, de heer J. de Meij te Middelburg. MARKTBERICHTEN. Zierlkzee, 7 Nov. Door de vele werk zaamheden op het land is er geen tijd voor het dorschen te vinden, zoodat de aanvoeren onbeduidend waren. De prys der tarwe was iets beter. Bruine boonen iets lager. Overigens onveranderd. Wilhelraina-tarwe f 7,26 f 8,25 Essex-tarwe 1 8 a f 9,25; chevaliergerst t 7 a f7,50; wintergerst f6 k f7; rogge f 6,25 ii f 6,75; haver f2,50 a F 5; erwten (kleine) f 11 A f 12,50kroon- erw-ten f 10 a f 14schokkers f 13 a f 18; bruine fceorei f 12 ii f 13,90. Uien f 0,50 a f0,55. Aardappelen f 1,50 a f 2,20. Enkele partijtjes in prima puike kwali teit werden hooger betaald. Middelburg, 7 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe, zomergerst, rogge, kroonerwten en lange bruine boonen onveranderd. Ronde bruine boonen f 1, en witte boonen 50 cent hooger. De pryzen waren als volgt: jarige tarwe f8,25 k f9,25; nieuwe dito f6 a f 8,25rogge f6 k f7; zomergerst. f5,50 a f6,50; kroonerwten t' 12,50 k f 16,50; witte boonen f 12,75 k f 16,75 ronde bruine boonen f 15 a f 21 lange dito f 13 k f 15, alles per H.L. Beetwortel su I ke r- p r i| zen Rotterdam, 4 November. Biet, prijshoudend; Nov. i' 11^ ge noteerd. Amsterdam, 4 November. Biet, vast; per Nov. f 1185., ge noteerd, per Jan./Maart f 111 geboden, per Mei f 11£ te koop. Londeu, 4 November. Biet, 88 gr. vast. Veemarkt te Zierlkzee. 7 November. Aangevoerd 62 Ossen, van l£ tot 21, jaar. De pryzen liepen van f 110 tot, f 230. Handel levendig. Veemarkt te Dreischor. Woensdag 8 November. Aangevoerd 50 stuks jong vee. Eenige handel. Ingezonden Stukken. Bruinisse, 6 November 1912. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. eenige plaatsruimte in uw geëerd blad, voor onderstaande letteren, waarvoor mijn dank. Deze week werd ik door'iemand attent gemaakt op de groote overwinning, die te Bruinisse behaald is, n.l. iemand heeft zóódanig niet ons hek gevochten, dat de bovenuit stekende ijzeren stangetjes allen op drie na totaal verslagen waren, d.w.z. aanmerkelijk krom 'gebogen. Het is jammer, dat zoo iemand, met zulk een heldenmoed en onweerstaanbare spier kracht, zijn naam niet durft bekend maken, daar deze anders een eereplaats kon innemen, in onze Vaderlandsche geschiedenis, en het bovendien een roemrijke gebeurtenis is, voor de plaats, waar deze dappere strijder woonachtig is, die waarschijnlijk na een zeer korten veld tocht zijn ijzeren vijand een totale nederlaag had toegebracht. Ons vaderland kan gerust zijn, als het zulk een moedigen strijder besfit. Uw d.w. d.n., J. D. DE KORTE Junior. Burgerlijke Staud van Zierlkzee. -Geboren: 31 Oct. Eene dochter van A. J. Wansirik en L. S. Emond, n t r r M. P. Ravia en J. Berrevoets. 2 "Nov. J. P. Flikweert. en E. van de Panne. 5 Twee dochters J. Verloo en M. J. Gillisse." *7 Eene dochter I\ Ravia en A. van Wiéhen. Gehuwd: 1 Nov. A. Logmans, 46 j. wedn. en M. Kristelijn 39 j. j. d«, 6 VV. Cashoek. 21j.j,m., en M. C. Roskam. 20 j. j.d. O v e r'l eden: 3 Nov. J. Barrevoets, 5 j. en 7 m.d. 8 .1. van den Berge, 70 j. wed. van K. Saam an. Als levensloos aangegeven: 3 Nov. Een zoon van L. van der Worve en J. Kaan. Burgerlijke Stand van St.-FIllpsland. Over de maand October. Geboren: Cornelis, zoon van C. Van Strien en M. Verlanre. Marinus Johannis, zoon van J. Westdórp on A. de Graaf. Jan Pieter, zoon van A. G. Geluk en M. de Graat'. Johanna Jacoba, dochter van M. v. d* Velde en J. Westdorp. Gerard, zoon van L. Neele en D. P. Noordhoek. Willem Jan, zoon van C. Féléus en M. 0. Ver- straate. Marinas Cornells, zoon van M. .1. de Haan en A. L. v. d. Have. Johanna, dochter van J. I'. Kaashoek on P. v. Duuven. Overleden: W. van Djjke, ongehuwd, jm., 88 jaar. Nceltje Wa gem aker, 74 jaar, wed. van C. Mol. Burgerlijke Stand van Poortvliet. Over de maand October. G e b o re n Willem Adriaan, zoon van Pieter Cornelis van Tiggele en Jacoba Willemina Anthonisse. Hermanus Marinus, zoon van Jan Uijl en Jan netje Bolier. Adriana Willemijna. dochter van Cornell* Jan Steenpoorte en Pieternella Jasperse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2